Siden er sidst opdateret 01. december 2017 - kl. 12:19

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kvindeløbet i Padborg - lørdag d. 30. april 2016 kl. 11

"Kvindeløbet Padborg"

Kvindeløbet Padborg

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 11 fra adressen: Torvecentret på Torvegade, 6330 Padborg

- fortræning d. 7/4 - 14/4 og 21/4 - med start kl. 18 fra Sport 1 i Torvecentret

 

- info og tilmelding på My Race Result - (tilmelding senest ??)

- se også 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

6k kvinder

2k (tøseløb)

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km tøseløb: - se også 2 km tøseløb - se også 6 km kvindeløb - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Placering Startnr. Navn Klub/By/Team Brutto Netto Distance Bemærkning
1 3 Kristine Grevsen AAIG Aabenraa 0.09.59 0.09.59 2  
2 1 Lara Meyer (Padborg) 0.10.59 0.10.59 2  
3 2 Karoline Andresen Hollænder Bov Iøb og motion 0.11.08 0.11.08 2  
4 6 Jozefine Starke   0.11.28 0.11.28 2  
5 9 Prisca Stücher   0.11.49 0.11.47 2  
6 8 Persis Stücher   0.11.56 0.11.56 2  
7 4 Signe Grevsen AAIG Aabenraa 0.12.14 0.12.13 2  
8 7 Mille Paridaen   0.15.23 0.15.22 2  

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km kvindeløb: - se også 2 km tøseløb - se også 6 km kvindeløb - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Placering Startnr. Navn Klub/By/Team Brutto Netto Distance Bemærkning
1 36 Anne-Mette Grevsen BOV IF 0.27.18 0.27.17 6  
2 25 Helle Højland Bov Iøb og motion 0.29.27 0.29.26 6  
3 53 Lene Nielsen Bov if 0.30.39 0.30.36 6  
4 51 Minna Marloth Juhl (Rinkenæs) 0.30.45 0.30.42 6  
5 62 Tove Grevsen AAIG Aabenraa 0.31.03 0.31.00 6  
6 58 Camilla Kristensen (Rinkenæs) 0.31.22 0.31.19 6  
7 65 Tina Larsen   0.31.41 0.31.37 6  
8 44 Trine Petersen Nordborg løbeklub 0.32.14 0.32.13 6  
9 54 Andrea Bethge Bov if 0.32.19 0.32.18 6  
10 57 Helle Kristensen   0.32.39 0.32.36 6  
11 50 Ingelise Juhl Aaig Bjergladies 0.33.07 0.33.04 6  
12 28 Birte Debel Thomsen Bov Iøb og motion 0.33.07 0.33.07 6  
13 59 Dorthe Fredslund Bov If løb og motion 0.33.48 0.33.39 6  
14 23 Betina Jensen (Aabenraa) 0.33.58 0.33.53 6  
15 14 Betina Jessen BOV IF 0.34.00 0.33.58 6  
16 22 Gitte Petersen (Aabenraa) 0.34.07 0.34.01 6  
17 38 Annette Kudsk Andersen GIG Løb og Motion 0.34.11 0.34.06 6  
18 21 Susanne Garbrecht AAIG Aabenraa / Bjergladies 0.34.12 0.34.07 6  
19 61 Nicole Mørck (Padborg) 0.34.44 0.34.38 6  
20 69 Lene Kock   0.35.33 0.35.28 6  
21 43 Birthe Petersen Nordborg løbeklub 0.35.49 0.35.49 6  
22 60 Hanne Jonasson Nielsen AAIG Aabenraa 0.35.50 0.35.42 6  
23 24 Mette Møldrup   0.35.52 0.35.43 6  
24 34 Mimmi Ludvigsen Bov If løb og motion 0.36.00 0.35.56 6  
25 55 Lis Petersen AAIG Aabenraa/Bjergladies 0.36.02 0.35.54 6  
26 68 Randi Schrøder   0.36.06 0.36.01 6  
27 33 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa / Bjergladies 0.36.11 0.36.03 6  
28 12 Louise Ries Jørgensen BOV IF 0.36.23 0.36.21 6  
29 41 Anne-Mette Jensen Ingen 0.36.38 0.36.28 6  
30 18 Henriette Æbeløe Hansen (Rødekro) 0.36.59 0.36.55 6  
31 56 Ritha Jessen AAIG Aabenraa 0.37.07 0.37.00 6  
32 42 Pia Nørgaard Jørgensen Bov If løb og motion 0.37.10 0.37.04 6  
33 29 Marie Andresen Bov Iøb og motion 0.37.10 0.37.04 6  
34 35 Birgitte Post Bov If løb og motion 0.37.39 0.37.35 6  
35 32 Birte Geertsen AAIG Aabenraa 0.37.48 0.37.40 6  
36 39 Anja Borring Simonsen Bov if 0.38.02 0.38.01 6  
37 20 Pia Pedersen BOV IF 0.38.07 0.38.00 6  
38 52 Lisbet Jensen (Rinkenæs) 0.38.33 0.38.26 6  
39 64 Conny Ehlert GIG Løb og Motion 0.38.33 0.38.25 6  
40 30 Helle Lykke Kristoffersen AAIG Aabenraa / Bjergladies 0.38.57 0.38.49 6  
41 13 Yvonne Thomsen (Padborg) 0.39.09 0.39.02 6  
42 40 Signe Amalie Holst Ingen 0.40.12 0.40.02 6  
43 46 Ester Kathrine Nielsen Aaig Bjergladies 0.40.37 0.40.29 6  
44 15 Mai-Britt Mørck (Løjt Kirkeby) 0.40.44 0.40.38 6  
45 49 Margit Hinrichsen BOG 0.40.58 0.40.49 6  
46 66 Yvonne Silberg   0.41.06 0.41.02 6  
47 27 Dorte Andersen BOV IF 0.41.12 0.41.12 6  
48 48 Bente Nielsen BOG 0.42.44 0.42.35 6  
49 16 Conny Otto (Gråsten) 0.42.49 0.42.45 6  
50 26 Gitte Petersen BOV IF 0.42.53 0.42.51 6  
51 67 Birthe Christensen   0.43.01 0.42.57 6  
52 17 Marianne Æbeløe (Rødekro) 0.43.50 0.43.45 6  
53 19 Kim Callesen (Padborg) 1.00.31 1.00.25 6  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

02-05-15

Kvindeløbet

Padborg

Bov IF - Løb og motion`s galleri - Picasa -

121

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen