Siden er sidst opdateret 13. oktober 2021 - kl. 15:08

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Gendarmløbet i Broager - søndag d. 9. september 2012 - kl. 10

"Gendarmløbet #10"

Gendarmløbet Gendarmløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

 

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start og mål ved Broager Sparekasse - ruter i naturskønne Broagerland. Alle 3 ruter er godkendte som idrætsmærke løb.

 

 

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

5k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

10,3k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
21,3k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
1,5k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1,5 km børneløb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Årg. Brutto Netto Bemærkning
1 66 Kevin Salby AAIG Aabenraa M 1 dreng 2003 0.06.58 0.06.57 Hurtigste dreng
2 107 Oscar Thorndahl Thomsen Aaig M 2 dreng 2003 0.07.35 0.07.33  
3 108 Rasmus Clausen   M 3 dreng 2003 0.08.01 0.08.01  
4 87 Mathias Lassen Team Prut M 4 dreng 2005 0.08.07 0.08.06  
5 82 Marc Rise Ballegaard Dybbøl Idræts SFO M 5 dreng 2004 0.08.08 0.08.06  
6 100 Nicklas Vogt Muurholm Dybbøl Idræts SFO M 6 dreng 2004 0.08.09 0.08.09  
7 51 Joakim Brandgaard Dybbøl Idræts SFO M 7 dreng 2005 0.08.23    
8 121 Valdemar Bruun Jensen TeleBilling A/S M 8 dreng 2005 0.08.23 0.08.20  
9 39 Emma Johannsen Sønderjysk Forsikring K 1 piger 2003 0.08.42 0.08.37 Hurtigste pige
10 53 Jonas Krog Jensen Dybbøl Idræts SFO M 9 dreng 2004 0.08.52 0.08.51  
11 8 Anders B Pedersen Dybbøl Idræts SFO M 10 dreng 2005 0.08.54 0.08.51  
12 72 Liv Maschoreck   K 2 piger 2003 0.09.02 0.09.01  
13 29 Christine Nielsen   K 3 piger 2003 0.09.05 0.08.55  
14 19 Bjørn Pawlik naboerne M 11 dreng 2003 0.09.13 0.09.09  
15 845 Morten Feldstedt   M 12 dreng 2005 0.09.16 0.09.12  
16 44 Frederik Sørensen Dybbøl Idræts SFO M 13 dreng 2006 0.09.23 0.09.20  
17 76 Mads Pomykala   M 14 dreng 2006 0.09.29 0.09.25  
18 106 Oliver Meilandt Jacobsen   M 15 dreng 2006 0.09.32 0.09.20  
19 58 Julie Dyhr Egernsundpigerne K 4 piger 2003 0.09.36 0.09.35  
20 34 Emil Andersen   M 16 dreng 2005 0.09.37 0.09.28  
21 42 Esben Paasch Olsen   M 17 dreng 2005 0.09.37 0.09.36  
22 45 Freja Hundebøl GIG K 5 piger 2006 0.09.38 0.09.36  
23 31 Elias Andersen   M 18 dreng 2003 0.09.41 0.09.34  
24 113 Sidsel Mygil Mattesen Dybbøl Idræts SFO K 6 piger 2005 0.09.51 0.09.51  
25 50 Jeppe Mygil Mattesen Dybbøl Idræts SFO M 19 dreng 2005 0.09.52 0.09.51  
26 110 Sara Nielsen   K 7 piger 2005 0.10.01 0.09.51  
27 27 Christian Bendtsen   M 20 dreng 2006 0.10.06 0.09.56  
28 77 Mads Fruelund Larsen   M 21 dreng 2006 0.10.12 0.10.10  
29 69 Lars Johannsen Sønderjysk Forsikring M 22 herrer 1974 0.10.16 0.10.11  
30 52 Johanne Kofod Jensen JORTON A/S K 8 piger 2005 0.10.20 0.10.08  
31 78 Magnus Damm   M 23 dreng 2006 0.10.22 0.10.19  
32 1 Aksel Kjeldsen Dybbøl idræts SFO M 24 dreng 2006 0.10.27 0.10.25  
33 93 Mikkel Gosch Dybbøl Idræts SFO M 25 dreng 2006 0.10.29 0.10.28  
34 43 Eva Kolmos petersen Egernsundpigerne K 9 piger 2003 0.10.33 0.10.32  
35 91 Maya Warnecke naboerne K 10 piger 2004 0.10.37 0.10.33  
36 68 Lærke Pawlik naboerne K 11 piger 2005 0.10.44 0.10.40  
37 60 Julius Bock   M 26 dreng 2003 0.11.04 0.10.44  
38 30 Clara Nielsen Dybbøl Idræts SFO K 12 piger 2004 0.11.07 0.11.06  
39 83 Marcus Bang   M 27 dreng 2003 0.11.11 0.11.09  
40 101 Nicolas Christian Blindbæk   M 28 dreng 2007 0.11.11 0.11.03  
41 96 Nanna Holm   K 13 piger 2003 0.11.12 0.11.08  
42 5 Amalie Jensen Dybbøl Idræts SFO K 14 piger 2006 0.11.13 0.11.09  
43 88 Mathias Frost Rempt Dybbøl Idræts SFO M 29 dreng 2006 0.11.16 0.11.11  
44 112 Sebastian Skov Johannsson Vojens Løbeklub M 30 dreng 2007 0.11.18 0.11.10  
45 36 Emilie Skov Johannsson Vojens Løbeklub K 15 piger 2004 0.11.21 0.11.13  
47 879 Anne Sofie Lei   K 16 piger 2003 0.11.28 0.11.23  
46 874 Jon Bruni Ott   M 31 dreng 2006 0.11.28 0.11.21  
48 15 Anne-Sophie Mainusch   K 17 piger 2004 0.11.32 0.11.32  
49 118 Tobias Nielsen Dybbøl Idræts SFO M 32 dreng 2006 0.11.35 0.11.35  
50 18 Bastian Mortensen JORTON A/S M 33 dreng 2005 0.11.36 0.11.30  
51 55 Josefine Brandgaard Dybbøl Idræts SFO K 18 piger 2006 0.11.37 0.11.35  
53 97 Nanna Hundebøl GIG K 19 piger 2008 0.11.39 0.11.32  
52 46 Hjalte Pawlik naboerne M 34 dreng 2005 0.11.39 0.11.35  
54 122 William Poltan   M 35 dreng 2006 0.11.50 0.11.45  
55 3 Alberte Edelvold Dybbøl Idræts SFO K 20 piger 2004 0.11.51 0.11.49  
56 111 Sebastian B. E. Okkels Nielsen   M 36 dreng 2007 0.11.58 0.11.47  
57 117 Thomas Perzynski   M 37 dreng 2006 0.11.58 0.11.51  
58 12 Anne Holm   K 21 piger 2006 0.12.00 0.11.56  
59 870 Lasse Nymand Andersen   M 38 dreng 2005 0.12.00 0.11.51  
60 846 Anna Stæhr Larsen   K 22 piger 2005 0.12.23 0.12.16  
61 37 Emma Jensen Dybbøl idræts sfo K 23 piger 2004 0.12.27 0.12.25  
62 59 Julie Busch Johansen Dybbøl Idræts SFO K 24 piger 2006 0.12.31 0.12.28  
63 6 Amalie Jensen Dybbøl idræts sfo K 25 piger 2006 0.12.35 0.12.33  
64 10 Anders Kofod Jensen JORTON A/S M 39 dreng 2007 0.12.35 0.12.22  
65 23 Cassandra M. Okkels Nielsen   K 26 piger 2005 0.12.39 0.12.29  
66 17 Asger Berg Alfreds hold M 40 dreng 2011 0.12.42    
67 116 Simon Krog Jensen Dybbøl Idræts SFO M 41 dreng 2006 0.12.42 0.12.36  
68 99 Neia Yasmin Hansen Helkim K 27 piger 2004 0.12.46 0.12.32  
69 67 Klara Kathrine Hansen Team Vesterbakke K 28 piger 2007 0.12.52 0.12.35  
70 89 Mathilde Christensen Team Vesterbakke K 29 piger 2004 0.12.52 0.12.35  
71 103 Noah Andersen   M 42 dreng 2008 0.12.52 0.12.43  
72 20 Cæcilia Hansen   K 30 piger 2005 0.12.56 0.12.55  
73 65 Kathrine Lassen Team Prut K 31 piger 2007 0.13.08 0.13.04  
74 875 Amalie Kofod Jensen JORTON A/S K 32 piger 2010 0.13.10 0.12.55  
75 33 Emalie Vestergaard Dybbøl Idræts SFO K 33 piger 2004 0.13.12 0.13.10  
76 74 Louise Liljegren Dybbøl Idræts SFO K 34 piger 2005 0.13.13 0.13.08  
77 13 Anne Voss Petersen Dybbøl Idræts SFO K 35 piger 2006 0.13.14 0.13.12  
78 864 Iben Zenk   K 36 piger 2005 0.13.17 0.13.09  
79 26 Cecilie Risbo Mikkelsen   K 37 piger 2006 0.13.19 0.13.12  
80 876 Signe Grau Rasmussen   K 38 piger 2003 0.13.19 0.13.14  
81 62 Karoline Christensen Team Vesterbakke K 39 piger 2007 0.13.20 0.13.04  
82 85 Marie Voss Petersen Dybbøl Idræts SFO K 40 piger 2003 0.13.22 0.13.21  
83 115 Simon Dejgaard Frederiksen Dybbøl idræts SFO M 43 dreng 2005 0.13.24 0.13.23  
84 94 Mille Barlach Hansen JORTON A/S K 41 piger 2007 0.13.36 0.13.23  
85 41 Erik Svanberg Bedstemor - klubben M 44 dreng 2006 0.13.52 0.13.48  
86 24 Cecilie Nielsen Skodsbøl K 42 piger 2006 0.13.55 0.13.49  
87 64 Kasper Warnecke naboerne M 45 dreng 2007 0.14.05 0.13.58  
88 98 Naomi Pugholm Pugholm K 43 piger 2005 0.14.09 0.13.59  
90 109 Sandra Becker   K 44 piger 2004 0.14.11 0.14.06  
89 32 Elias Cords Christiansen Klub Cords M 46 dreng 2008 0.14.11 0.14.02  
91 35 Emil Ebbesen Broager Sparekasse M 47 dreng 2008 0.14.16 0.14.10  
92 40 Emma Sørensen Dybbøl Idræts SFO K 45 piger 2006 0.14.24 0.14.21  
93 47 Iben Paasch Olsen   K 46 piger 2007 0.14.25 0.14.16  
94 104 Noah agerley Thomsen   M 48 dreng 2006 0.14.28 0.14.15  
95 28 Christian Schroll von der Stein Dybbøl M 49 dreng 2004 0.14.30 0.14.22  
96 16 Anton William Mainusch   M 50 dreng 2008 0.14.42 0.14.33  
97 63 Karoline Hellesøe Ohlsen Dybbøl Idræts SFO K 47 piger 2006 0.14.43 0.14.41  
98 95 Mira Albæk   K 48 piger 2007 0.14.46 0.14.39  
99 56 Josephine Malmqvist Team Malmqvist K 49 piger 2007 0.14.47 0.14.41  
100 102 Nicoline Malmqvist   K 50 piger 2008 0.14.47 0.14.41  
101 92 Mie Kjestrup Dybbøl Idræts SFO K 51 piger 2005 0.14.48 0.14.45  
102 70 Laura Christensen Dybbøl Idræts SFO K 52 piger 2005 0.14.49 0.14.45  
103 119 Tobias Meilandt Jacobsen   M 51 dreng 2008 0.15.04 0.14.50  
104 105 Oliver Sørensen Dybbøl Idræts SFO M 52 dreng 2007 0.15.09 0.14.57  
105 81 Maja Paulsen Heidis Syklub K 53 piger 2008 0.15.40 0.15.28  
106 863 Lasse Sørensen   M 53 dreng 2007 0.16.01 0.15.49  
107 877 Sofie Grau Rasmussen   K 54 piger 2006 0.16.18 0.16.12  
108 80 Maja Mandrup   K 55 piger 2008 0.16.32 0.16.22  
109 73 Liv Risbo Mikkelsen   K 56 piger 2008 0.16.33 0.16.23  
110 878 Sille Grau Rasmussen   K 57 piger 2008 0.16.40 0.16.34  
111 25 Cecilie Paulsen   K 58 piger 2007 0.17.10 0.16.59  
112 22 Casper Paulsen   M 54 dreng 2009 0.17.16 0.17.04  
113 84 Marie Svanberg Bedstemor - klubben K 59 piger 2009 0.17.17 0.17.11  
114 865 Nanna Sørensen   K 60 piger 2009 0.17.17 0.17.07  
115 61 Karl Emil Hansen Team Vesterbakke M 55 dreng 2009 0.17.46 0.17.29  
116 75 Mads Lorentzen Dybbøl Idræts SFO M 56 dreng 2006 0.18.17 0.18.16  
117 54 Jonathan Mortensen JORTON A/S M 57 dreng 2008 0.18.31 0.18.11  
118 21 Camilla Mortensen JORTON A/S K 61 piger 2009 0.18.43 0.18.27  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km løb - se også 1,5 km - se også 5 km - se også 10,3 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Årg. Brutto Netto Bemærkning
1 134 Andreas Bagge Paulsen Nydam løbeklub M 1 herrer 1991 0.17.42 0.17.40 Hurtigste herre
2 366 Peter Bang   M 2 herrer 1973 0.17.57 0.17.57  
3 128 Alexander Salby AAIG Aabenraa M 3 dreng 1998 0.18.33 0.18.32  
4 373 Rasmus Rosgård Nissen miniBOOSTER M 4 herrer 1991 0.18.52 0.18.51  
5 376 Rene Faaborg JORTON A/S M 5 herrer 1976 0.19.46 0.19.46  
6 150 Morten Petersen TeleBilling A/S M 6 herrer 1995 0.21.26 0.21.24  
7 231 Jacob Rasmussen Team Femina M 7 dreng 1997 0.21.37 0.21.37  
8 389 Simon Fenger   M 8 dreng 2000 0.21.41 0.21.36  
9 289 Lasse Hjeresen Wraae Broager Skole M 9 dreng 1997 0.21.48 0.21.47  
10 123 Adam Kofod Jensen JORTON A/S M 10 dreng 2000 0.21.51 0.21.49  
11 337 Mette Desler   K 1 kvinder 1994 0.21.54 0.21.53 Hurtigste kvinde
12 356 Oliver Salby AAIG Aabenraa M 11 dreng 2001 0.22.06 0.22.05  
13 406 Therese Elkjær Christensen Team Elkjær K 2 piger 1999 0.22.28 0.22.27  
14 195 Elisabeth Auning Rinkenæs løb K 3 piger 2000 0.22.36 0.22.36  
15 353 Niels  Bock Broager Skole M 12 dreng 1997 0.23.21 0.23.19  
16 357 Oliver Elkjær Christensen Team Elkjær M 13 dreng 2002 0.23.25 0.23.24  
17 250 Jesper Bjerregård Snejbjerg Motion M 14 dreng 1999 0.23.30 0.23.29  
18 418 Victor Borella Jessen Heidis syklub M 15 dreng 2000 0.23.44 0.23.38  
19 227 Ida Bagge Paulsen Nydam løbeklub K 4 kvinder 1996 0.23.58 0.23.55  
20 243 Jason Lubago JORTON A/S M 16 dreng 2000 0.24.04 0.24.02  
21 316 Mads Jensen Team Femina M 17 dreng 2001 0.24.04 0.24.03  
22 236 Jakob Barlach Hansen JORTON A/S M 18 dreng 2001 0.24.05 0.24.04  
23 341 Michael Kjær   M 19 herrer 1996 0.24.05 0.24.03  
24 268 Katja Jepsen Dybbøl K 5 kvinder 1976 0.24.11 0.24.08  
25 348 morten jakobsen   M 20 dreng 1998 0.24.25 0.24.16  
26 329 Maria Thorndahl Thomsen Aaig K 6 piger 2000 0.24.44 0.24.44  
27 164 bogi mikkelsen   M 21 herrer 1949 0.24.54 0.24.51  
29 402 Suanne Bagge Nydam løbeklub K 7 kvinder 1965 0.25.09 0.25.07  
28 355 nikolaj petersen miang   M 22 dreng 2005 0.25.09 0.25.09  
30 182 Daniel Lubago JORTON A/S M 23 dreng 2003 0.25.27 0.25.26  
31 374 Rasmus   Ploug Jørgensen Broager Skole M 24 dreng 1997 0.25.29 0.25.27  
32 199 emil petersen Miang   M 25 dreng 2005 0.25.34    
33 331 Marianne Mindedahl Villadsen Nordborg løbeklub K 8 kvinder 1979 0.25.36 0.25.28  
34 235 Jakob Shaaban-Ussing   M 26 dreng 2005 0.25.39 0.25.38  
35 233 Jakob Maschoreck   M 27 dreng 1999 0.25.43 0.25.36  
36 318 Mads Thomsen   M 28 dreng 2000 0.25.44 0.25.27  
37 141 Anna Paulsen Heidis Syklub K 9 piger 2000 0.25.47 0.25.42  
38 363 Per Hansen JORTON A/S M 29 herrer 1969 0.25.53 0.25.51  
39 161 Bjørn Hundebøl GIG M 30 dreng 2002 0.26.04 0.26.03  
40 324 Malthe List Quorp   M 31 dreng 1997 0.26.11 0.26.00  
41 272 Kim Madsen Thiesen   M 32 herrer 1967 0.26.16 0.25.59  
42 312 Lukas Rerup   M 33 dreng 2002 0.26.24 0.26.20  
43 261 Kaare Alexander Christensen   M 34 dreng 2001 0.26.25 0.26.17  
44 270 Kim Salby AAIG Aabenraa M 35 herrer 1961 0.26.34 0.26.34  
45 339 Michael Baade Team Baade M 36 herrer 1956 0.26.45 0.26.40  
46 196 Else-Marie Hviid   K 10 kvinder 1966 0.26.51 0.26.49  
47 138 anette frederiksen vbif K 11 kvinder 1961 0.26.52 0.26.50  
48 332 Marikka Kristiansen Heidis syklub K 12 piger 2000 0.26.57 0.26.52  
49 229 Inge Ussing-Jepsen   K 13 kvinder 1975 0.26.59 0.26.57  
50 666 Steffan Andersen Danfoss Marathon Club M 37 herrer 1978 0.27.03 0.26.57  
51 399 Søren Hjortgaard Vidar Motion M 38 herrer 1969 0.27.07 0.26.59  
52 290 Lasse Skov Skov M 39 herrer 1988 0.27.09 0.26.52  
53 194 Egon Greve   M 40 herrer 1947 0.27.10 0.26.46  
54 311 Lucas Johannsen   M 41 dreng 2001 0.27.10 0.27.01  
55 343 Michael Witt   M 42 herrer 1969 0.27.15 0.27.04  
56 172 Carsten Thybo Snejbjerg Motion M 43 herrer 1964 0.27.16 0.27.05  
57 347 Morten Fenger   M 44 herrer 1967 0.27.21 0.27.14  
58 396 Sofie Blaabjerg Christensen   K 14 kvinder 1994 0.27.26 0.27.25  
59 335 Mathias Kofod Jensen JORTON A/S M 45 dreng 2002 0.27.27 0.27.27  
61 173 Catarina Zeh Sønderjylland Symfoniorkester K 15 kvinder 1979 0.27.36 0.27.32  
60 132 Anders Mortensen JORTON A/S M 46 herrer 1980 0.27.36 0.27.33  
62 207 Frede Faaborg JORTON A/S M 47 herrer 1951 0.27.43 0.27.40  
63 283 Kristian Kristiansen Stride Broager Skole M 48 herrer 1996 0.27.47 0.27.45  
64 273 Kira Johannsen   K 16 piger 2000 0.27.49 0.27.44  
65 192 Dorthe Kjær Neumann GIG-Gråsten K 17 kvinder 1964 0.27.52 0.27.41  
66 319 Magnus Albæk   M 49 dreng 2004 0.27.57    
67 152 Bernard Lubago JORTON A/S M 50 herrer 1964 0.27.59 0.27.57  
68 186 Ditte Paulsen Heidis Syklub K 18 piger 2002 0.28.02 0.27.57  
69 258 Julie Smidt´s Smidt´s K 19 piger 2001 0.28.05 0.27.55  
70 145 Anne-Mette Egedal Nissen Sønderjysk Forsikring K 20 kvinder 1973 0.28.07 0.28.02  
71 162 Bo Haugaard Nordborg Løbeklub M 51 herrer 1975 0.28.09 0.28.00  
72 350 Naja Barlach Hansen JORTON A/S K 21 kvinder 1976 0.28.11 0.28.09  
73 278 Kjeld Blichert Jørgensen   M 52 herrer 1956 0.28.20 0.28.04  
74 242 Janne Iskov Jensen   K 22 kvinder 1968 0.28.21 0.28.09  
75 315 Lykke Frydendall   K 23 kvinder 1972 0.28.23 0.28.19  
76 271 Kim Bønning Petersen   M 53 herrer 1964 0.28.31 0.28.23  
78 287 Kristine Smidt Hansen   K 24 piger 2001 0.28.50 0.28.47  
77 245 Jens Thygesen   M 54 herrer 1972 0.28.50 0.28.44  
79 248 Jeppe Boisen Boisen M 55 dreng 2004 0.28.52 0.28.38  
80 130 Alice Olesen Snejbjerg Motion K 25 kvinder 1964 0.28.54 0.28.44  
81 159 Birthe Baun Brodersen AAIGAabenraa K 26 kvinder 1956 0.28.55 0.28.32  
82 333 Marta Romaniszyn TeleBilling A/S K 27 kvinder 1984 0.28.55 0.28.37  
83 351 Nanna Staugaard   K 28 kvinder 1994 0.28.55 0.28.44  
84 369 Rasmus Bjerregård Snejbjerg Motion M 56 dreng 1997 0.28.55 0.28.51  
85 185 Delia Conradsen   K 29 kvinder 1958 0.28.58 0.28.54  
86 249 Jeppe Haugaard The haugaards M 57 dreng 1999 0.28.58 0.28.53  
87 198 Emil Holm Gøtsche Larsen Broager Skole M 58 dreng 1997 0.28.59 0.28.57  
88 206 Finn Haugaard The haugaards M 59 herrer 1970 0.28.59 0.28.53  
89 238 Jan Rasmussen Team Femina M 60 herrer 1964 0.29.00 0.28.51  
90 203 eskild thomsen Nordborg løbeklub M 61 herrer 1941 0.29.08 0.28.58  
91 127 Alexander Bendtsen   M 62 dreng 2003 0.29.14 0.29.04  
92 253 Joakim Doktor   M 63 dreng 2005 0.29.14 0.29.08  
93 279 Klaus Doktor   M 64 herrer 1975 0.29.14 0.29.08  
94 401 Søren Rønsbo Sønderjylland Symfoniorkester M 65 herrer 1967 0.29.19 0.29.15  
95 219 Heidi Nielsen   K 30 kvinder 1973 0.29.20 0.29.14  
96 257 Julie Pomykala   K 31 piger 2003 0.29.20 0.29.14  
97 327 Margit Thorø   K 32 kvinder 1952 0.29.29 0.29.19  
99 217 Hanne Ludvigsen Augustenborg løbeklub K 33 kvinder 1956 0.29.35 0.29.29  
98 208 Frederik Bendtsen   M 66 dreng 2001 0.29.35 0.29.24  
100 409 Thomas Holmen Christensen   M 67 herrer 1982 0.29.37 0.29.14  
101 234 Eline Meijers   K 34 piger 2000 0.29.41 0.29.40  
102 408 Thomas Thomsen   M 68 herrer 1956 0.29.48 0.29.38  
103 367 Peter Tom Madsen TeleBilling A/S M 69 herrer 1969 0.29.53 0.29.37  
104 136 Andrei Gireada TeleBilling A/S M 70 herrer 1984 0.29.54 0.29.34  
105 264 karsten lumby   M 71 herrer 1982 0.29.55    
106 364 Per Toft   M 72 herrer 1968 0.29.59 0.29.56  
107 146 Annette Hansen   K 35 kvinder 1971 0.30.06 0.29.52  
108 370 Rasmus Ebbesen Broager Sparekasse M 73 dreng 2004 0.30.12 0.30.09  
109 237 Jakob Søren Jensen   M 74 herrer 1946 0.30.14 0.30.09  
110 269 Kim Axelsen Helkim M 75 herrer 1971 0.30.15 0.29.56  
111 274 Kirsten Holm