Siden er sidst opdateret 14. september 2021 - kl. 11:34

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Aabenraa Bjergmarathon - lørdag d. 22. juni 2013 - kl. 10

""

Aabenraa Bjergmarathon - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - Aabenraa Bjergmarathon bliver i 2013 afviklet for 14. gang. Omdrejningspunktet er Store Torv med start og mål samt 3 gennemløb - udover marathon distancen er der mange andre muligheder og løbet har udviklet sig til et af de bedste i Danmark - der er deltager begrænsning på undtagen for marathon og børneløb.

 

 

 

 

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021 - 2022

Afvikles over 4 sløjfer

for marathon

DAF opmålt rute Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon
DAF opmålt rute 10k
DAF opmålt rute 5k
Børneløb 0,5k og 1,5k
Halvmarathon stafet (2 delt.)

 

tilbage til toppen

Resultater marathon:

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team By Land Køn Pl. M/K Klasse Pl. AK Nettotid Bruttotid
1 133 Martin Møller Johansen Kolding Motion Kolding DEN M 1 30-39 år 1 2.58.42 2.58.43
2 54 Esben B. Petersen Sønderborg Ninja Klub Odense M DEN M 2 20-29 år 1 3.03.20 3.03.34
3 168 Peter Madsen   Odense SV DEN M 3 30-39 år 2 3.04.56 3.05.01
4 163 Per Buchhave AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 4 40-49 år 1 3.06.56 3.06.57
5 31 Carsten Frandsen Kohberg / Rødekro-IF Motion Rødekro DEN M 5 40-49 år 2 3.07.33 3.07.35
6 253 Thorkild Jensen   Randers NØ DEN M 6 40-49 år 3 3.08.35 3.08.38
7 106 Jürgen Bultmann VC Nienburg Asendorf GER M 7 50-59 år 1 3.11.55 3.12.00
8 231 Kenneth Ahm Møller Randers orienteringsklub Ulstrup DEN M 8 0-19 år 1 3.12.30 3.12.40
9 150 Preben Mølgaard Skovmand Danfoss Marathon Club/Guderup Løbeklub Augustenborg DEN M 9 50-59 år 2 3.13.16 3.13.18
10 244 Ole Bang-Hansen   Vamdrup DEN M 10 30-39 år 3 3.14.10 3.14.13
11 152 Olav Storm Kjestrup SMT-Silkeborg Silkeborg DEN M 11 30-39 år 4 3.14.42 3.14.46
12 214 Bjarne Albers   Aabenraa DEN M 12 40-49 år 4 3.15.03 3.15.17
13 153 Ole Leonhardt   Løgumkloster DEN M 13 20-29 år 2 3.15.10 3.15.25
14 149 Nikolaj Laursen Sydbank Aabenraa DEN M 14 30-39 år 5 3.16.42 3.16.48
15 132 Martin Holbæk Thomsen Aalborg Triatlon Klub Nørresundby DEN M 15 30-39 år 6 3.16.42 3.17.00
16 187 Søren Schmidt Holstebro Løbeklub Holstebro DEN M 16 40-49 år 5 3.16.56 3.17.03
17 93 Jens Holm   Haderslev DEN M 17 40-49 år 6 3.17.04 3.17.07
18 191 Søren Byskov Nielsen Aabenraa Kommune Felsted DEN M 18 50-59 år 3 3.17.37 3.17.39
19 79 Henrik Husted Bang Sydbank Aabenraa DEN M 19 40-49 år 7 3.18.12 3.18.18
20 190 Søren Gylling AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 20 40-49 år 8 3.19.11 3.19.15
21 237 Lars Winther Guderup Løbeklub Nordborg DEN M 21 20-29 år 3 3.19.22 3.19.24
22 26 Bo Juul Frederiksen Aabenraa Kommune Aabenraa DEN M 22 30-39 år 7 3.19.24 3.19.30
23 33 Charly Skov Vidar Motion   DEN M 23 50-59 år 4 3.21.01 3.21.05
24 124 Lars Frelle-Petersen   Hellerup DEN M 24 40-49 år 9 3.22.28 3.22.30
25 245 Ole Svendsen Vidar motion Sønderborg Sønderborg DEN M 25 40-49 år 10 3.22.33 3.22.36
26 37 David Deutsch Sønderborg Triathlon Klub Sønderborg DEN M 26 30-39 år 8 3.22.34 3.22.38
27 5 Allan Andersen Rødekro if-tri Rødekro DEN M 27 40-49 år 11 3.23.06 3.23.15
28 228 Jørgen Simonsen Aaig Aabenraa Aabenraa DEN M 28 40-49 år 12 3.23.12 3.23.13
29 140 Mike Pedersen Broager badminton sønderborg DEN M 29 30-39 år 9 3.23.53 3.24.06
30 42 Dennis Justesen Høng løbeklub Gørlev DEN M 30 20-29 år 4 3.24.06 3.24.25
31 36 Claus Andresen Abena/ Rødekro If Motion Aabenraa DEN M 31 40-49 år 13 3.25.04 3.25.09
32 99 Jesper Kjergaard-Jensen   Horsens DEN M 32 30-39 år 10 3.25.25 3.25.39
33 25 Bo Junker AAIG Aabenraa/ Klub 100 Marathon Aabenrå DEN M 33 40-49 år 14 3.25.44 3.25.45
34 198 Tommy Ravn Rødekro-IF Motion Rødekro DEN M 34 40-49 år 15 3.25.48 3.25.53
35 229 Jörn Petersen Deutsche Schule Sonderburg Sønderborg DEN M 35 40-49 år 16 3.26.26 3.26.29
36 184 Steen Karlsen   Horsens DEN M 36 40-49 år 17 3.26.27 3.26.35
37 197 Tobias Karlsmose Svarer OK Esbjerg Esbjerg DEN M 37 0-19 år 2 3.26.32 3.26.42
38 119 Klaus Jørgensen   Kolding DEN M 38 20-29 år 5 3.27.25 3.27.30
39 242 Niels Dahlerup Dahlerup Skærbæk DEN M 39 40-49 år 18 3.29.52 3.29.58
40 92 Jan Gram   Horsens DEN M 40 40-49 år 19 3.30.06 3.30.13
41 186 Susanne Stamhus AMOK AALBORG DEN K 1 40-49 år 1 3.30.15 3.30.20
42 157 Ove Pedersen   Høng DEN M 41 50-59 år 5 3.30.48 3.31.05
43 60 Flemming Oltmann Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN M 42 40-49 år 20 3.31.06 3.31.16
44 134 Mette Fallesen AaIG/ Klub Bjergmarathon Rødekro DEN K 2 30-39 år 1 3.31.16 3.31.19
45 128 Lone Nicolaisen AaIG / Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN K 3 30-39 år 2 3.31.17 3.31.20
46 47 Ejner Christensen GIG - løb og motion Gråsten DEN M 43 40-49 år 21 3.31.54 3.32.03
47 167 Peter Lykke Olsen   Odense DEN M 44 40-49 år 22 3.32.10 3.32.22
48 155 Ole Ottosen Tønder Løbeklub Tønder DEN M 45 50-59 år 6 3.32.12 3.32.18
49 29 Brian List Hansen   sønderborg DEN M 46 40-49 år 23 3.33.05 3.33.11
50 39 Dennis Markmann Brand & Redning Sønderborg Sønderborg DEN M 47 30-39 år 11 3.33.14 3.33.19
51 10 Anders Overgaard Ebeltoft Løb & Motion Højbjerg DEN M 48 20-29 år 6 3.33.20 3.33.20
52 240 Mogens Kjeldsen Mejdal G.I.K. Motion Holstebro DEN M 49 40-49 år 24 3.33.30 3.33.42
53 239 Mikael Petersen Tønder Løbeklub Tønder DEN M 50 30-39 år 12 3.34.03 3.35.36
54 40 Ole Harbæk Best Coaching/Blovstrød Løverne Allerød DEN M 51 50-59 år 7 3.34.28 3.34.40
55 125 Lars Dyg Koch Danfoss Marathon Club Sønderborg DEN M 52 40-49 år 25 3.36.48 3.36.55
56 176 Rene Jonsgaard Jensen DS-SM Personaleforening Rødekro DEN M 53 40-49 år 26 3.37.02 3.37.07
57 147 Martin Madsen   Odense C DEN M 54 20-29 år 7 3.38.00 3.38.15
58 241 Mogens Pedersen Løberen.dk Aars DEN M 55 40-49 år 27 3.38.50 3.39.03
59 96 Jens Palm Hammel GF Løb og Motion Ry DEN M 56 40-49 år 28 3.39.33 3.39.50
60 215 Bjarne Sørensen   Rødekro DEN M 57 40-49 år 29 3.39.43 3.39.57
61 75 Henrik Rindom OK Melfar Middelfart DEN M 58 0-19 år 3 3.39.59 3.40.08
62 200 Kaj M.T. Madsen Guderup Løbeklub Nordborg DEN M 59 60-69 år 1 3.40.09 3.40.10
63 63 Gert Kjær Danfoss Marathon Club Sønderborg DEN M 60 30-39 år 13 3.40.38 3.40.53
64 77 Henrik Solgaard Glamsbjerg Motion Tommerup DEN M 61 40-49 år 30 3.41.24 3.41.36
65 250 Steen Christiansen Westphaels cosmetic Grindsted DEN M 62 40-49 år 31 3.41.26 3.41.38
66 101 Jesper Frank Sørensen   Århus C DEN M 63 20-29 år 8 3.42.04 3.42.10
67 185 Steffen Kjærsgaard Team Kjærsgaard Hvidovre DEN M 64 20-29 år 9 3.42.18 3.42.40
68 30 Carl Frieboe Rasmussen   Hasselager DEN M 65 40-49 år 32 3.42.18 3.42.27
69 213 Bent Hermannsen   København S DEN M 66 50-59 år 8 3.42.59 3.43.02
70 211 Wolfgang Gröning     DEN M 67 60-69 år 2 3.43.35 3.43.38
71 235 Lars Mikkelsen De Hårdes Klub Herning DEN M 68 40-49 år 33 3.44.12 3.44.36
72 80 Jens Strøm Fjordager IF Agedrup DEN M 69 50-59 år 9 3.44.20 3.44.37
73 209 Vagn Kirkelund Tejn IF. Århus N DEN M 70 40-49 år 34 3.46.03 3.46.16
74 117 Jacob Grimstrup     DEN M 71 40-49 år 35 3.46.53 3.46.56
75 24 Bjørn Hollesen Hansen Glamsbjerg Motion Verninge DEN M 72 50-59 år 10 3.47.24 3.47.37
76 91 Jan Kjærsgaard Team Kjærsgaard Hvidovre DEN M 73 50-59 år 11 3.47.26 3.47.49
77 195 Thomas Matzen Guderup Løbeklub/DMC   DEN M 74 40-49 år 36 3.47.36 3.47.40
78 138 Mikael Lassen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 75 50-59 år 12 3.47.40 3.47.53
79 227 Jørgen Juhl Løbejuhl / Hustømrerne Vojens / Dyssebakken DEN M 76 50-59 år 13 3.47.49 3.47.52
80 162 Per Jakobsen   Brædstrup DEN M 77 50-59 år 14 3.48.04 3.48.16
81 144 Nicolai Schultz Rødekro-IF Motion Rødekro DEN M 78 0-19 år 4 3.48.31 3.48.36
82 9 Anders Schmidt Bygma Esbjerg Esbjerg DEN M 79 30-39 år 14 3.48.50 3.48.56
83 113 jesper Thygesen     DEN M 80 0-19 år 5 3.49.56 3.50.12
84 177 René Lorenzen   Aabenraa DEN M 81 30-39 år 15 3.49.56 3.50.18
85 142 Morten Berg Gravengaard Sydbank Aabenraa DEN M 82 30-39 år 16 3.50.02 3.50.08
86 174 Rasmus Frederiksen Team Frederiksen Århus V DEN M 83 20-29 år 10 3.50.13 3.50.15
87 204 Torben Severinsen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN M 84 40-49 år 37 3.50.16 3.50.28
88 256 Torben Jacobsen Rødekro If motion Rødekro DEN M 85 40-49 år 38 3.50.47 3.50.52
89 114 Kent Rygaard   Ribe DEN M 86 40-49 år 39 3.50.51 3.51.06
90 58 Finn Jensen LandboSyd / AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 87 50-59 år 15 3.51.24 3.51.25
91 193 Thomas Maschoreck GIG løb og motion Gråsten DEN M 88 40-49 år 40 3.51.43 3.51.53
92 15 Aviaaja Pregaard AAIG Aabenraa DEN K 4 40-49 år 2 3.52.04 3.52.20
93 82 Ib Hansen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 89 40-49 år 41 3.52.14 3.52.28
94 122 Lars Sørensen PI - Haderslev / Klub Bjergmarathon 2013 Haderslev DEN M 90 40-49 år 42 3.52.27 3.52.47
95 137 Michaela Almasy SMT-Silkeborg Silkeborg DEN K 5 40-49 år 3 3.52.33 3.52.52
96 105 Jon Midtgaard KPMG   DEN M 91 ? 1 3.52.35 3.52.44
97 182 Solvej Oltmann Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster DEN K 6 40-49 år 4 3.53.10 3.53.20
98 206 Uffe Steffensen Rødekro-IF motion Rødekro DEN M 92 40-49 år 43 3.53.23 3.53.27
99 127 Lars Kjær Petersen Christiansfeld Løbeklub Christiansfeld DEN M 93 30-39 år 17 3.53.48 3.54.02
100 1 Aksel Skibsted Bov IF Padborg DEN M 94 60-69 år 3 3.54.23 3.54.33
101 207 Ulla Andersen Mogensen Intelligent Bygningsautomatik A/S Ringe DEN K 7 40-49 år 5 3.54.24 3.54.33
102 188 Søren Klavsen Vinoble Odense Kolding DEN M 95 30-39 år 18 3.54.42 3.54.51
103 100 Jesper Fogtmann Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN M 96 40-49 år 44 3.54.43 3.55.05
104 45 Dorthe Roslev   Odense DEN K 8 40-49 år 6 3.54.59 3.55.07
105 223 Jens Qvist Løjtlands løbeklub   DEN M 97 30-39 år 19 3.55.06 3.55.30
106 164 Per Snedker Team Steel Products Horsens DEN M 98 40-49 år 45 3.55.46 3.55.56
107 118 Dennis Raahauge Meldgaard Aabenraa DEN M 99 40-49 år 46 3.56.01 3.56.15
108 68 Hans Chr Møller Augustenborg løbeklub Augustenborg DEN M 100 60-69 år 4 3.56.20 3.56.25
109 161 Peder Nielsen   Odense DEN M 101 ? 2 3.56.26 3.56.32
110 107 Jürgen Clausen Borener SV Nübel DEN M 102 50-59 år 16 3.56.28 3.56.54
111 72 Henning Nielsen 1. Flensburger LT / Klub Bjergmarathon Flensburg GER M 103 30-39 år 20 3.57.31 3.57.56
112 46 Eigil Christensen   Hjørring DEN M 104 40-49 år 47 3.57.40 3.57.56
113 233 Kit Annamarie Jensen Dybbøl holdet Sønderborg DEN K 9 40-49 år 7 3.57.58 3.58.10
114 243 Nis Hansen Teknologisk Institut Randers SØ DEN M 105 40-49 år 48 3.58.57 3.59.20
115 123 Henrik Mischorr Ravn Tjæreborg Motion Tjæreborg DEN M 106 40-49 år 49 3.59.02 3.59.11
116 249 Sanne Eskildsen Skanderborg Løbeklub Skanderborg DEN K 10 40-49 år 8 3.59.06 3.59.26
117 222 Jens Boysen   Aabenraa DEN M 107 40-49 år 50 3.59.36 3.59.50
118 13 Anne Marie Andresen AAIG Aabenraa, Bjergladies Aabenraa DEN K 11 60-69 år 1 4.00.07 4.00.28
119 247 Ove Kvist Team Pferdelunge / Grenaa Motionsløbeklub Grenaa DEN M 108 40-49 år 51 4.00.14 4.00.26
120 2 Aksel Søgaard Mortensen   Rønde DEN M 109 ? 3 4.00.21 4.00.41
121 248 Preben Midtgaard Nielsen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia DEN M 110 50-59 år 17 4.01.52 4.02.10
122 14 Arne Lund skærbæk Skærbæk DEN M 111 40-49 år 52 4.02.31 4.02.56
123 252 Thomas Ullner De Hårdes Klub Kolind DEN M 112 50-59 år 18 4.03.09 4.03.35
124 230 kenn Heldgaard kristensen De Hårdes Klub herning DEN M 113 40-49 år 53 4.03.38 4.04.03
125 156 Oluf Eskelund Klub Bjergmarathon Skærbæk DEN M 114 60-69 år 5 4.03.55 4.03.57
126 234 Klaus Thomsen Vidar Motion   DEN M 115 40-49 år 54 4.04.01 4.04.27
127 43 Dorthe Lauritzen Lund Klub Bjergmarathon Varnæs DEN K 12 30-39 år 3 4.04.09 4.04.24
128 48 Elin Moldt VBIF/ Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN K 13 40-49 år 9 4.04.09 4.04.24
129 50 Erik Møller Run4Fun   DEN M 116 50-59 år 19 4.05.52 4.06.00
130 104 Johnny Lillelund Raun   Fredericia DEN M 117 50-59 år 20 4.05.57 4.06.23
131 98 Jens Jørgen Kramer HAGI Haderslev DEN M 118 60-69 år 6 4.06.28 4.06.30
132 171 Preben Brock Danfoss Marathon Club Sønderborg DEN M 119 50-59 år 21 4.06.31 4.06.53
133 95 Jens Lei Løbeklubben Tempo Sønderborg DEN M 120 30-39 år 21 4.06.32 4.06.44
134 183 Steen Christesen Aabenraa kommune Åbenrå DEN M 121 30-39 år 22 4.06.52 4.07.05
135 32 Casper Christensen   Rødekro DEN M 122 20-29 år 11 4.07.22 4.07.37
136 246 Ove Hougaard Jørgensen Guderup løbeklub Elstupskov DEN M 123 50-59 år 22 4.09.55 4.09.59
137 109 Karin Baur Nykredit Haderslev DEN K 14 40-49 år 10 4.10.10 4.10.23
138 202 Torben Råberg Sydbank/AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 124 40-49 år 55 4.10.31 4.10.56
139 236 Lars Simonsen Klub 100 DK Hammel DEN M 125 50-59 år 23 4.10.57 4.11.05
140 208 uwe müller   ellerdorf GER M 126 70+ år 1 4.10.57 4.11.13
141 102 Jesper Mørk Mønsted VBIF Varnæs DEN M 127 30-39 år 23 4.11.01 4.11.23
142 3 Alfred Sørensen Team S Haderslev DEN M 128 40-49 år 56 4.11.34 4.11.48
143 158 Ove Schneider AAIG Aabenraa Bolderslev DEN M 129 50-59 år 24 4.11.53 4.12.12
144 23 Bjarne Schmidt   Ribe DEN M 130 50-59 år 25 4.12.45 4.12.52
145 87 Ingolf Christensen Vidar Motion Sønderborg DEN M 131 60-69 år 7 4.12.49 4.12.56
146 6 Allan Bojsen Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN M 132 40-49 år 57 4.12.51 4.13.11
147 196 Tina Ohlsen Bjergladies/ Klub Bjergmarathon 2013 Aabenraa DEN K 15 40-49 år 11 4.13.20 4.13.40
148 151 Nis Christian Matthiessen BOG Bylderup-Bov DEN M 133 30-39 år 24 4.13.54 4.14.10
149 97 Jens Asmussen BOG Bylderup Bov DEN M 134 40-49 år 58 4.13.54 4.14.10
150 218 Christian Christiansen Vidar Motion Aabenraa DEN M 135 60-69 år 8 4.14.19 4.14.25
151 73 Henrik Lentz Skøtt Fitness Syd Aabenraa   DEN M 136 30-39 år 25 4.14.44 4.15.06
152 116 Kim Hejn Læborg Runners Vejen DEN M 137 40-49 år 59 4.14.44 4.15.02
153 53 Erik Berendsen AV Cialfo Heerde NED M 138 50-59 år 26 4.15.32 4.15.56
154 90 Jan Christensen DS-SM Personaleforening Rødekro DEN M 139 40-49 år 60 4.15.44 4.15.55
155 225 John Harmsen Guderup Løbeklub Guderup DEN M 140 40-49 år 61 4.16.01 4.16.06
156 44 Dorthe Merrild   Gråsten DEN K 16 40-49 år 12 4.16.25 4.16.46
157 139 Mikael Nørby-Lassen   Ribe DEN M 141 40-49 år 62 4.16.43 4.17.02
158 210 Wolfgang Kieselbach 100 Marathon Club D-Buchholz DEN M 142 60-69 år 9 4.16.58 4.17.13
159 110 Karina Ryborg Vidar Motion/Bjergladies Sønderborg DEN K 17 40-49 år 13 4.17.15 4.17.40
160 89 Jan Pharao Aaig Aabenraa Aabenraa DEN M 143 50-59 år 27 4.18.20 4.18.40
161 115 Kim B. Petersen Danfoss Distributions Center Rødekro DEN M 144 40-49 år 63 4.18.59 4.19.19
162 67 Hans Tobiasen Ingen Nåde Ribe DEN M 145 40-49 år 64 4.19.41 4.20.00
163 57 Finn Sørensen Marstrup Løbeklub Haderslev DEN M 146 40-49 år 65 4.20.09 4.20.22
164 74 Henrik Hoi klub bjergmarathon Aabenraa DEN M 147 40-49 år 66 4.20.14 4.20.35
165 141 Mogens Søndergaard Nielsen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 148 60-69 år 10 4.20.55 4.21.07
166 17 Bent Thomsen AAIG Aabenraa Aabenraa DEN M 149 50-59 år 28 4.21.04 4.21.13
167 41 Dennis Hansen   Aabenraa DEN M 150 20-29 år 12 4.21.29 4.21.52
168 51 Erik Madsen Danfoss Marathon Club Nordborg DEN M 151 70+ år 2 4.21.53 4.22.01
169 130 Lydia Nørrelykke Gad Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN K 18 60-69 år 2 4.22.09 4.22.24
170 175 Rasmus Ejlersen Vidar Motion Sønderborg DEN M 152 20-29 år 13 4.22.38 4.23.03
171 251 Steffen Bager Sparta Dyssegård DEN M 153 50-59 år 29 4.23.23 4.23.34
172 221 Jens Bonde Kolding Motion Kolding DEN M 154 40-49 år 67 4.23.31 4.23.40
173 255 Rene Damgaard Taulov motion Fredericia DEN M 155 40-49 år 68 4.23.31 4.23.40
174 203 Torben Hansen Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN M 156 30-39 år 26 4.24.28 4.24.39
175 83 Iben Kyndal Rødekro-IF / Klub Bjergmarathon Rødekro DEN K 19 40-49 år 14 4.25.23 4.25.42
176 199 Tommy Kristensen Aaig Aabenraa/Team Pferdelunge Aabenraa DEN M 157 40-49 år 69 4.25.47 4.25.56
177 216 Brian Erichsen Vidar Motion Sydals DEN M 158 50-59 år 30 4.27.34 4.27.55
178 205 torsten meyer Aabenraa kommune eckernfoerde GER M 159 50-59 år 31 4.27.36 4.29.39
180 86 Ingelise Juhl AAIG Bjergladies Kruså DEN K 20 60-69 år 3 4.27.47 4.28.03
179 154 Ole Korntved   Holsted DEN M 160 30-39 år 27 4.27.47 4.27.59
181 131 Margit Abramsen GIG Løb & Motion Gråsten DEN K 21 50-59 år 1 4.28.14 4.28.38
182 11 Anja Meldgaard Klub Bjergmarathon 2013 Aabenraa DEN K 22 40-49 år 15 4.29.48 4.29.57
183 76 Henrik Rønnest kybele Frederikshavn DEN M 161 40-49 år 70 4.30.08 4.30.27
184 78 Henrik B. Thomsen   Esbjerg Ø DEN M 162 40-49 år 71 4.30.17 4.30.43
185 165 Per Henrik Claudi Pedersen Augustenborg løbeklub Augustenborg DEN M 163 40-49 år 72 4.30.32 4.30.55
186 70 Hans Jørgen Sørensen   Sydals DEN M 164 60-69 år 11 4.31.25 4.31.46
187 160 Peder Petersen Aabenraa Kommune Rødekro DEN M 165 30-39 år 28 4.31.57 4.32.17
188 59 Trine Staanum Aaig/ BASF Aabenraa DEN K 23 30-39 år 4 4.32.55 4.33.14
189 18 berit sønnichsen bylderup skole bylderup bov DEN K 24 30-39 år 5 4.32.57 4.33.14
190 19 Birgitte Bille Schøning GIG - Løb og Motion/Bjergladies Gråsten DEN K 25 50-59 år 2 4.32.57 4.33.14
191 219 Connie Lutzke AAIG Aabenraa/Bjergladies Bylderup Bov DEN K 26 40-49 år 16 4.32.58 4.33.14
192 94 Jens Kristiansen Kolding Motion Kolding DEN M 166 50-59 år 32 4.32.58 4.33.21
193 145 Niels Sehested AV-Connection A/S Høruphav DEN M 167 30-39 år 29 4.33.39 4.33.47
194 192 Tanja Michaelsen   Sønderborg DEN K 27 20-29 år 1 4.34.10 4.34.27
195 238 martin grøn aalborg triatlon klub aalborg DEN M 168 30-39 år 30 4.36.31 4.36.56
196 169 Peter Klarlund Atletica Horsens DEN M 169 50-59 år 33 4.36.34 4.36.53
197 143 Nadine Pischel     GER K 28 40-49 år 17 4.38.12 4.38.38
198 173 preben tamborg pedersen   Kolding DEN M 170 50-59 år 34 4.38.21 4.38.31
199 178 Rikke Merrild Nygaard Klub Bjergmarathon Haderslev DEN K 29 30-39 år 6 4.39.10 4.39.29
200 64 Gitte Hamann   Sønderborg DEN K 30 40-49 år 18 4.39.24 4.39.41
201 148 Niels Pram Gad Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN M 171 60-69 år 12 4.39.42 4.39.57
202 84 Ida Elisabeth Petersen AAIG Aabenraa/ Bjergladies Aabenraa DEN K 31 60-69 år 4 4.42.07 4.42.24
203 55 Eskild Nielsen FC Bayern München Handewitt GER M 172 40-49 år 73 4.43.04 4.43.17
204 38 Denis Löhndorf   Nübel DEN M 173 40-49 år 74 4.49.26 4.49.50
205 20 Birthe Clausen Klub Bjergmarathon Rødekro DEN K 32 50-59 år 3 4.49.44 4.50.09
206 69 Hans Christian Høeg AAIG Aabenraa/Klub Bjergmarathon Aabenraa DEN M 174 50-59 år 35 4.51.22 4.51.39
207 172 Preben Gundersen   Aabenraa DEN M 175 50-59 år 36 4.51.55 4.52.19
208 220 Henriette Molina Klub Bjergmarathon Vojens DEN K 33 40-49 år 19 4.52.49 4.53.14
209 226 Jon Matthiesen AAIG Orientering Rødekro DEN M 176 60-69 år 13 4.53.47 4.54.04
210 71 Helmuth Nielsen Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg DEN M 177 70+ år 3 4.54.25 4.54.37
211 112 Kasper Frederiksen Sundeved efterskole Gråsten DEN M