Siden er sidst opdateret 29. juni 2020 - kl. 01:01

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Nordborg Marathon - lørdag d. 31. august 2013 - kl. 10

"Nordborg Marathon #3"

Nordborg Marathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

 

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - smukke, lidt kuperede ruter i det naturskønne Nordals

 

 

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

Marathon

Halvmarathon
5,27k og 10,55k
1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater marathon:

Navn By Klub/Team Resultat Bemærkning
Frank Barrit Vejen BDO 3.01.56  
Thorkild Jensen Randers NØ   3.05.09  
Preben Mølgaard Skovmand Augustenborg Danfoss Marathon Club/Guderup Løbeklub 3.08.38  
Søren Byskov Nielsen Felsted LIF Felsted Løbeklub 3.09.52  
Henrik Jessen Højbjerg Siemens Healthcare 3.12.50  
Bjarne Østergaard   Andelskassen/Nordborg Løbeklub 3.14.53  
Esben B. Petersen Odense M Sønderborg Ninja Klub 3.24.20  
Jesper Sørensen Fredericia   3.25.12  
Gert Kjær Sønderborg Danfoss Marathon Club 3.25.33  
Morten Axø Fredericia   3.25.43  
bent rasmussen Holsted optimera skodborg 3.28.14  
Michel Honoré Holte SPARTA 3.37.46  
Jan Gram Horsens   3.37.59  
Nina Bonde   Andelskassen/Nordborg Løbeklub 3.39.56 Hurtigste kvinde
Lars Dyg Koch Sønderborg Danfoss Marathon Club 3.40.51  
Mike Pedersen sønderborg Broager badminton 3.44.12  
Knud Chr. Jørgensen 6400 Sønderborg Danfoss Marathon Klub 3.47.06  
Kit Annamarie Jensen Sønderborg Dybbøl holdet 3.50.03  
Signe Møller Christensen Kolding Kolding Motion 3.51.06  
Steen Christesen Åbenrå Aabenraa 3.55.04  
Lars Bek   Andelskassen/Nordborg Løbeklub 3.56.43  
Ida Møller Christensen Kolding Kolding Motion 3.57.47  
Lars Brauer Flensburg   3.58.38  
Jan Lundsgaard Egtved Kolding Motion 4.06.03  
Maja Graae Herlev   4.07.03  
Erik Madsen Nordborg Danfoss Marathon Club 4.09.48  
Gitte Jensen Sønderborg   4.12.11  
Søren Svane Sønderborg   4.12.41  
Karina Ryborg Sønderborg Vidar Motion/Bjergladies 4.15.52  
Gunnar Juhl Poulsen Bredsten   4.24.08  
Tove Grevsen Aabenraa JL Alarm 4.27.11  
Peter Callesen 6400 Sønderborg vidar motion 4.27.12  
Hanne Mikkelsen Egtved Kolding Motion 4.29.19  
Denis Löhndorf Nübel, Tyskland   4.30.32  
René Vium Ørbæk   4.32.09  
Finn Sørensen Haderslev HMIF løb 4.39.03  
Gitte Schack Kolding Kolding Motion 4.42.19  
Jens Bonde Kolding Kolding Motion 4.42.20  
Mogens Hinrichsen Kolding Kolding Motion 4.42.22  
lone marschner Sønderborg   4.43.41  
Peter Klarlund Horsens Atletica 4.44.52  
Dennis Westergaard Sønderborg Westergaard ApS 4.50.39  
Anni Høstgaard Viby   4.59.20  
Tonny Nielsen Kolding Kolding bokseklub 4.59.26  

 

Se officielle resultater samt resultater fra de andre distancer her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen