Siden er sidst opdateret 07. december 2022 - kl. 10:35

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Dr. Nielsen Vinterhyggemarathon i Vejle - søndag d. 21. januar 2018 - kl. 10

"Dr. Nielsen Vinterhyggemarathon #9"

Vejle Løber - klik her

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: DGI-huset, Willy Sørensens Plads 5, 7100 Vejle

- maks. 400 deltagere for marathon og maks. 99 parmarathon - maks. 5½ time, har man brug for mere tid, skal man starte kl. 9

- naturskøn rute ad Bindeballe Stien og med vendepunkt ved Bindeballe Købmandsgård

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(11-01-16)

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 14/1 - hvis der ikke er udsolgt inden)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2022 - 2023

Afvikles som

ud/hjem rute

DAF opmålt rute Marathon

Parmarathon
 

 

tilbage til toppen

Resultater marathon: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Netto Brutto Lap 1 Lap 2 Bemærkning
1 62 Bruno Batsberg   M 1 2.51.52 2.51.53 1.24.08 1.27.44  
2 191 Mads Munch Kolding Motion M 2 2.55.10 2.55.15 1.26.49 1.28.25  
3 219 Mikkel Rosendal Larsen SMT - Silkeborg Motion/Tri-Klub M 3 2.56.16 2.56.18 1.28.44 1.27.33  
4 326 Lars Lomholt Sport24 M 4 2.56.18 2.56.18 1.28.45 1.27.32  
5 327 Morten Seiger Sport24 M 5 2.58.49 2.58.50 1.26.50 1.32.00  
6 120 jens holm   M 6 3.01.45 3.01.49 1.29.26 1.32.22  
7 301 Bjarne Østergaard Thonimara.dk M 7 3.01.55 3.01.59 1.31.12 1.30.46  
8 28 Amalie Haughuus RUNAAR K 1 3.01.56 3.02.02 1.28.57 1.33.04 Hurtigste kvinde
9 110 Jan Haughuus Triathlon Horsens M 8 3.01.57 3.02.02 1.28.59 1.33.03  
10 282 Søren Høeg Team Snegl M 9 3.04.37 3.04.39 1.30.07 1.34.32  
11 213 Michael Rank Aalborg Triathlon Klub M 10 3.05.37 3.05.41 1.30.04 1.35.36  
12 127 Jesper Hahn Jensen Skechers.dk M 11 3.06.07 3.06.10 1.33.16 1.32.54  
13 254 Peter Laulund Rasmussen DULK M 12 3.06.33 3.06.40 1.33.15 1.33.24  
14 281 Søren Corvinius Graugaard   M 13 3.07.19 3.07.22 1.33.07 1.34.14  
15 179 Lasse Langmaack Danfoss Marathon Club M 14 3.11.03 3.11.09 1.33.47 1.37.22  
16 292 Stefan Hunderup Ugilt RuNNers M 15 3.12.06 3.12.11 1.30.43 1.41.27  
17 323 Yaghoob Fantassi   M 16 3.12.56 3.12.57 1.33.03 1.39.53  
18 202 Martin Kjær   M 17 3.13.22 3.13.27 1.33.00 1.40.27  
19 253 Peter Køhling Haderslev IF M 18 3.13.24 3.13.33 1.35.33 1.37.59  
20 284 Søren Kuhlmann Kerteminde Tri Klub M 19 3.13.56 3.14.01 1.37.35 1.36.26  
21 133 John Schmidt Triathlon Horsens M 20 3.13.58 3.14.04 1.36.38 1.37.26  
22 268 Rene Iversen Hansen Vidar Motion/T.M.R M 21 3.16.45 3.16.48 1.39.12 1.37.35  
23 309 Tonni Johannsen   M 22 3.16.44 3.16.49 1.39.14 1.37.34  
24 52 Bjørn Ryborg Vidar Motion M 23 3.16.44 3.16.49 1.39.15 1.37.33  
25 81 David Deutsch T.M.R M 24 3.16.46 3.16.49 1.39.12 1.37.37  
26 319 Ulrik Pihl Løbeshop M 25 3.17.34 3.17.40 1.39.37 1.38.02  
27 218 Mikkel Kaas Dansk Supermarked A/S M 26 3.18.03 3.18.05 1.34.34 1.43.30  
28 231 Morten Wolff Haderslev IF M 27 3.18.03 3.18.06 1.39.13 1.38.53  
29 54 Bo Junker AAIG Aabenraa /klub 100 marathon M 28 3.18.08 3.18.12 1.37.35 1.40.36  
30 305 Tom Rodkjær Klub 100 Halvmarathon M 29 3.18.35 3.18.38 1.39.08 1.39.29  
31 164 Kristian Werner Pedersen AARUN/ Klub 100 Halvmarathon M 30 3.18.35 3.18.38 1.38.49 1.39.48  
32 77 Claus M.H. Schmidt Billund Løbeklub M 31 3.18.45 3.18.56 1.38.31 1.40.25  
33 288 Steen Christiansen Klub 100 Marathon M 32 3.19.13 3.19.17 1.33.36 1.45.41  
34 192 Mads Troelsgaard Olsen   M 33 3.19.43 3.19.49 1.37.13 1.42.35  
35 136 Jon Poulsen Elvest M 34 3.20.41 3.21.05 1.34.52 1.46.12  
36 302 Thomas Nellemann Petersen Haderslev IF M 35 3.21.17 3.21.27 1.41.23 1.40.04  
37 248 Peter Eberle STK 90 M 36 3.21.25 3.21.28 1.39.15 1.42.12  
38 210 Michael Kjærgaard Bogenseløberne M 37 3.21.11 3.21.29 1.36.54 1.44.34  
39 249 Peter Jensen   M 38 3.22.45 3.22.49 1.37.29 1.45.20  
40 190 Louise Skak Kolding Motion K 2 3.22.52 3.22.56 1.37.29 1.45.26  
41 263 Rajiv Gauri TSV Brokstedt M 39 3.22.48 3.23.01 1.40.06 1.42.55  
42 142 Julie Abildgaard Ringkjøbing Landbobank K 3 3.24.31 3.24.46 1.41.53 1.42.53  
43 204 Mia Arndal   K 4 3.24.33 3.24.48 1.41.53 1.42.54  
44 279 Simon Levisen Persson Klub 100 Marathon M 40 3.25.54 3.25.58 1.40.39 1.45.18  
45 265 Rasmus Rasmussen Klub 100 / Digigraf Tryk & Reklame M 41 3.25.53 3.25.58 1.40.42 1.45.16  
46 58 Brian Elfrom Hansen Hinnerup Løberne M 42 3.26.07 3.26.25 1.41.02 1.45.22  
47 181 Laurids Christiansen   M 43 3.27.14 3.27.37 1.39.09 1.48.28  
48 70 Christian Rahbek Aarhus 1900 - Team Puls M 44 3.28.41 3.28.49 1.42.23 1.46.26  
49 156 Kim Pelo PELO MARATHON M 45 3.28.44 3.28.51 1.39.26 1.49.25  
50 199 Mario Sagasser 100 Marathon Club Deutschland M 46 3.29.19 3.29.33 1.42.58 1.46.35  
51 39 Benny Bull Pinen og Plagen M 47 3.29.34 3.29.58 1.45.40 1.44.18  
52 122 Jens Lassen Rødding Triathlon Klub M 48 3.29.44 3.30.01 1.46.55 1.43.05  
53 152 Kenneth Kryger Sørensen Vejen Tri og Motion M 49 3.29.44 3.30.01 1.46.53 1.43.07  
54 34 Anne Brødsgaard Vejle IF K 5 3.29.56 3.30.02 1.45.12 1.44.50  
55 272 Ricky Andersen Klub 100 Marathon M 50 3.30.07 3.30.12 1.39.36 1.50.35  
56 251 Peter Klaris Klub 100 Marathon M 51 3.30.05 3.30.13 1.43.19 1.46.53  
57 180 Heine Worm Kolding Motion M 52 3.31.06 3.31.24 1.45.43 1.45.41  
58 174 Lars Rosenkilde Vejle IF M 53 3.31.29 3.31.36 1.39.38 1.51.57  
59 60 Brian Lillelund   M 54 3.31.49 3.31.56 1.47.01 1.44.55  
60 206 Michael Andersson   M 55 3.32.08 3.32.31 1.49.27 1.43.03  
61 182 Lena Nørgaard Vejle IF K 6 3.32.41 3.32.44 1.47.11 1.45.32  
62 24 Henrik Solgaard Glamsbjerg Motion M 56 3.32.57 3.33.06 1.46.56 1.46.09  
63 129 Jesper Klysner Farsø Tri og Trim M 57 3.34.01 3.34.03 1.47.09 1.46.54  
64 80 Connie Lundegaard Sørensen Skanderborg Løbeklub K 7 3.34.21 3.34.24 1.47.18 1.47.05  
65 214 Michael Zimmermann Nielsen Klub 100 Marathon M 58 3.34.32 3.34.40 1.44.20 1.50.20  
66 118 Jens Dalsgaard Nielsen Amok M 59 3.34.50 3.35.15 1.45.57 1.49.18  
67 31 André Kramme   M 60 3.35.24 3.35.40 1.41.48 1.53.52  
68 297 Svend John Brohus Atletica M 61 3.36.33 3.36.53 1.44.45 1.52.07  
69 269 Rene Rasmussen FREDERICIA LØBEKLUB M 62 3.36.49 3.36.53 1.45.27 1.51.26  
70 274 Rudi Jørgensen   M 63 3.36.58 3.37.18 1.46.59 1.50.19  
71 270 René Thomassen Klub 100 Marathon / FRIKTION.EU M 64 3.37.24 3.37.27 1.47.21 1.50.05  
72 234 Niels Ibsgaard Tons for mænd M 65 3.39.06 3.39.10 1.50.08 1.49.01  
73 184 Linda Kempel IAM/Klub100.dk K 8 3.38.43 3.39.11 1.49.26 1.49.44  
74 215 Michala Hertel-Jørgensen Kolding motion K 9 3.39.03 3.39.21 1.44.23 1.54.58  
75 205 Mia Munch Harly Kolding motion K 10 3.39.04 3.39.21 1.44.23 1.54.57  
76 229 Morten Rasmussen   M 66 3.39.29 3.40.01 1.51.21 1.48.40  
77 222 Mogens Terkelsen Byparken Brørup M 67 3.40.17 3.40.23 1.40.32 1.59.51  
78 315 Torben Vad Nissen LEGO Run, Byparken Brørup, Vejen tri og motion M 68 3.40.17 3.40.23 1.40.33 1.59.50  
79 255 Peter Timmermann Randers Freja Triathlon M 69 3.40.25 3.40.34 1.49.30 1.51.04  
80 172 Lars Michael Rasmussen Hinnerup M 70 3.40.20 3.40.47 1.49.25 1.51.22  
81 299 Tage Svendsen Vejen Tri & Motion M 71 3.41.36 3.41.57 1.46.23 1.55.33  
82 159 Klaus Johansen   M 72 3.41.37 3.41.57 1.46.25 1.55.32  
83 51 Bjørn Hollesen Hansen Glamsbjerg Motion M 73 3.41.52 3.42.01 1.46.59 1.55.01  
84 139 Jørgen Mollerup-Madsen FREDERICIA LØBEKLUB M 74 3.42.17 3.42.22 1.47.00 1.55.22  
85 293 Steffen Kiil   M 75 3.41.59 3.42.25 1.50.04 1.52.20  
86 88 Flemming Hansen   M 76 3.42.35 3.42.38 1.40.00 2.02.38  
87 115 Jane Dideriksen Team Laulund K 11 3.42.16 3.42.39 1.49.32 1.53.06  
88 240 Peder Roungkvist HLLH M 77 3.42.48 3.42.49 1.46.16 1.56.33  
89 8 Steen Hansen   M 78 3.42.43 3.43.01 1.50.15 1.52.45  
90 102 Holger Hansen AaiG Aabenraa M 79 3.43.01 3.43.11 1.45.46 1.57.24  
91 94 Christian Maretti Nicolaisen Kolding Motion M 80 3.43.47 3.43.47 1.28.54 2.14.52  
92 228 morten kienitz   M 81 3.44.02 3.44.03 1.49.59 1.54.04  
93 109 Jan Gram Klub 100 Marathon Danmark M 82 3.43.52 3.44.10 1.47.30 1.56.40  
94 200 Martin Hansen Fredericia Løbeklub M 83 3.44.12 3.44.18 1.46.58 1.57.20  
95 310 Torben Bork   M 84 3.43.41 3.44.20 1.43.23 2.00.56  
96 49 Bjarne Lund Klub 100 Marathon M 85 3.44.43 3.44.57 1.40.38 2.04.18  
97 176 Lars Sørensen   M 86 3.45.08 3.45.20 1.41.19 2.04.00  
98 99 Henrik Jervelund Glamsbjerg motion M 87 3.45.14 3.45.24 1.50.15 1.55.09  
99 123 Jens Rasmussen jr-manuelterapi M 88 3.45.04 3.45.31 1.50.38 1.54.53  
100 243 Per Jakobsen Klub 100 Marathon M 89 3.45.37 3.45.41 1.51.48 1.53.52  
101 135 Johnny Mikkelsen   M 90 3.45.57 3.46.02 1.48.04 1.57.57  
102 313 Nis Kjær Kolding Motion M 91 3.45.46 3.46.03 1.49.52 1.56.10  
103 207 Michael Bruun tranbjerg løber M 92 3.46.03 3.46.20 1.50.34 1.55.45  
104 160 Klaus Schøler Jensen   M 93 3.46.03 3.46.21 1.50.31 1.55.49  
105 201 Martin Hulgaard Kolding motion M 94 3.46.40 3.46.59 1.50.16 1.56.42  
106 126 Jesper Duus AAIG Aabenraa M 95 3.46.54 3.46.59 1.49.44 1.57.15  
107 30 Anders Nielsen Vejle IF M 96 3.46.56 3.47.24 1.45.38 2.01.45  
108 242 Per Henriksen Team rold skov M 97 3.48.12 3.48.23 1.49.39 1.58.44  
109 233 Niels Frederiksen Odder Atletik & Motion M 98 3.48.25 3.48.33 1.51.40 1.56.53  
110 311 Torben Glass Nielsen Skechers.dk/Klub100 M 99 3.49.19 3.49.22 1.39.38 2.09.44  
111 187 Lone Esmann RunningWild K 12 3.49.19 3.49.31 1.55.06 1.54.25  
112 65 Charlotte Lorenzen Brabrand parkrun K 13 3.49.25 3.49.35 1.50.25 1.59.09  
113 85 Erling Larsen Familiesalonen M 100 3.49.23 3.49.46 1.50.47 1.58.58  
114 97 Henning Lorenzen Brabrand parkrun M 101 3.49.49 3.50.00 1.50.25 1.59.35  
115 325 Alex Rørbæk JLK M 102 3.49.26 3.50.02 1.51.53 1.58.09  
116 45 Betina Rohde-Brøndum RunningWild K 14 3.51.18 3.51.30 1.55.12 1.56.18  
117 161 Klaus Thomsen Vidar motion M 103 3.51.12 3.51.30 1.44.06 2.07.23  
118 189 Louisa Bode Daugård løberne K 15 3.52.05 3.52.24 1.55.01 1.57.22  
119 41 Bente Jakobsen Middelfart Sparekasse K 16 3.52.19 3.52.36 1.50.02 2.02.34  
120 221 Mogens Kjeldsen Holstebro Tri Klub M 104 3.52.34 3.52.53 1.49.11 2.03.42  
121 29 Anders Lilbæk Mejdal GIK Motion M 105 3.52.33 3.52.53 1.49.11 2.03.42  
122 287 Søren Vester AaRun M 106 3.53.45 3.54.00 1.51.39 2.02.21  
123 209 Michael Høst Jørgensen   M 107 3.53.40 3.54.09 1.56.45 1.57.23  
124 76 Claus Johansen   M 108 3.53.41 3.54.09 1.56.44 1.57.24  
125 316 Troels Enevoldsen   M 109 3.53.58 3.54.09 1.55.02 1.59.07  
126 90 Gitte Jensen Vidar Motion K 17 3.53.59 3.54.26 1.56.29 1.57.57  
127 157 Kjell Bojlesen Odder atletik og motion M 110 3.54.23 3.54.31 1.54.54 1.59.36  
128 276 Sanne Rasmussen   K 18 3.54.29 3.54.39 1.52.48 2.01.50  
129 47 Birger Nielsen   M 111 3.55.44 3.56.03 1.52.06 2.03.57  
130 153 Kevin Vilhelmsen Fruensbøgemarathon.dk M 112 3.55.31 3.56.04 1.58.26 1.57.37  
131 79 Claus Sørensen Atletica / Klub 100 Marathon DK M 113 3.55.54 3.56.19 1.56.29 1.59.49  
132 307 Tommy Nielsen Grindsted Motion M 114 3.56.10 3.56.33 1.52.23 2.04.09  
133 128 Jesper Kjergaard-Jensen Horsens All Runners M 115 3.56.17 3.56.34 1.58.09 1.58.24  
134 68 Christian Leth - M 116 3.56.25 3.56.45 1.58.08 1.58.36  
135 130 Jesper Thygesen Kolding Motion M 117 3.56.34 3.56.53 2.03.35 1.53.17  
136 124 Jens Thorsen   M 118 3.56.24 3.56.59 1.55.15 2.01.44  
137 36 Annette Horsbøl Beck GGF Løb K 19 3.56.38 3.57.03 1.58.06 1.58.57  
138 244 Per Snedker Torsted Smugkro M 119 3.57.04 3.57.26 1.58.44 1.58.42  
139 78 Claus Norup   M 120 3.57.05 3.57.26 1.58.40 1.58.46  
140 295 Svend Aage Madsen Viborg AM / Marathongruppen M 121 3.57.22 3.57.30 1.53.16 2.04.13  
141 100 Henrik Lund AMOK M 122 3.57.45 3.58.04 1.54.17 2.03.46  
142 168 Lars Dyg Koch Danfoss Marathon Club M 123 3.58.04 3.58.13 1.58.13 2.00.00  
143 235 Niels Rossen Læborg Runners/Dansk Halvmarathonklub M 124 3.57.51 3.58.20 1.58.39 1.59.41  
144 178 Lasse Christensen Gauerslund løbeklub M 125 3.57.51 3.58.20 1.58.39 1.59.41  
145 212 Michael Nilsson Klub 100 Marathon M 126 3.57.52 3.58.22 1.47.00 2.11.22  
146 318 Torben Sæderup Smidstrup løber M 127 3.58.30 3.58.40 1.50.47 2.07.53  
147 149 Ken Løvstad Smidstrup Løbeklub M 128 3.58.31 3.58.40 1.50.46 2.07.54  
148 275 Ryan vinbech   M 129 3.58.41 3.59.13 1.59.22 1.59.50  
149 150 Kenneth Fevre Kjær   M 130 3.59.10 3.59.17 1.50.06 2.09.10  
150 48 Birthe Grooss FREDERICIA LØBEKLUB K 20 3.59.33 3.59.42 1.56.36 2.03.05  
151 171 Lars Julius Hammel Gf, Løb & Motion M 131 3.59.34 3.59.47 1.56.11 2.03.36  
152 72 Christoffer Løvborg SMT - Silkeborg Motion/Tri-Klub M 132 3.59.19 3.59.59 1.49.41 2.10.18  
153 67 Christian Larsen   M 133 4.00.12 4.00.42 2.01.47 1.58.54  
154 175 Lars Simonsen Hammel GF løb og motion M 134 4.01.06 4.01.19 1.56.14 2.05.05  
155 132 John Knudsen Viborg AM M 135 4.01.40 4.01.58 2.00.32 2.01.25  
156 324 Yannick Østerlid Simplypack M 136 4.01.51 4.02.14 1.57.19 2.04.55  
157 195 Maria Rosenberg Kirkegaard GGF-løb K 21 4.02.13 4.02.39 1.58.07 2.04.31  
158 98 Henrik Berg Jepsen LEGO Run M 137 4.02.32 4.02.47 1.51.58 2.10.48  
159 101 Henrik Thomsen   M 138 4.02.49 4.02.56 1.50.03 2.12.52  
160 322 Wolfgang Gröning Flensburg M 139 4.02.49 4.02.57 2.01.39 2.01.17  
161 290 Steen Mortensen Slagelsetri M 140 4.02.26 4.02.58 2.01.47 2.01.10  
162 59 Brian Kristensen Vejle Boldklub M 141 4.02.52 4.03.05 1.55.18 2.07.46  
163 237 Ole Carl Petersen Vejle IF M 142 4.03.13 4.03.25 1.55.34 2.07.50  
164 330 Stig Trab Glamsbjerg Motion M 143 4.03.19 4.03.29 1.51.19 2.12.10  
165 296 Svend Erik Knudsen Jensen Vejle IF Triathlon M 144 4.03.19 4.03.32 2.00.01 2.03.30  
166 134 Johnny Lillelund Raun Taulov Motion M 145 4.03.07 4.03.32 1.56.40 2.06.52  
167 165 Kristine Schmelling Jørgensen   K 22 4.03.19 4.03.41 2.00.06 2.03.35  
168 26 Allan Korsgaard Amok M 146 4.03.29 4.03.52 1.58.48 2.05.03  
169 317 Uffe Agerbo   M 147 4.03.29 4.03.52 1.58.42 2.05.09  
170 106 Jacob Elhøj Nielsen Vejle IF Triathlon M 148 4.04.02 4.04.08 1.47.03 2.17.05  
171 329 Kim Hansen Gregers Krabbe Friskolen M 149 4.03.39 4.04.12 2.01.48 2.02.23  
172 256 Pia Grassme runningwild K 23 4.04.05 4.04.20 2.01.26 2.02.53  
173 33 Ann Sofie Nielsen   K 24 4.04.05 4.04.20 2.01.24 2.02.55  
174 225 Morten Anker Alexius N/A M 150 4.04.57 4.05.07 1.56.34 2.08.33  
175 314 Torben Sørensen   M 151 4.04.58 4.05.08 1.56.42 2.08.25  
176 40 Bent Brian Andreasen Assentoft M 152 4.05.01 4.05.16 2.00.36 2.04.40  
177 320 Vagn Kirkelund TIF / KCMD M 153 4.05.02 4.05.17 2.00.38 2.04.38  
178 56 Bo Knudsen   M 154 4.05.43 4.06.16 2.00.26 2.05.50  
179 232 Nanco Wijtze De Haan Bolderslev løb og motion M 155 4.06.39 4.07.02 1.57.18 2.09.44  
180 291 Steen Ronby Kolding Motion M 156 4.07.21 4.07.37 2.03.37 2.03.59  
181 32 Andreas Kjær Thomsen Odder Atletik og Motion M 157 4.08.24 4.08.28 1.55.39 2.12.49  
182 50 Thomas Maschoreck GIG Løb & Motion M 158 4.08.15 4.08.28 1.59.32 2.08.56  
183 173 Lars Mose DUUL/Horsens all runners M 159 4.08.42 4.08.55 2.00.40 2.08.15  
184 35 Anne-Marie Lyngbye Klub 100 marathon K 25 4.08.27 4.08.56 1.56.15 2.12.41  
185 145 Karen Bente Holmgaard   K 26 4.08.46 4.09.00 1.59.35 2.09.25  
186 197 Marianne Støckler VK Running Club K 27 4.09.44 4.09.59 2.01.24 2.08.35  
187 300 Thomas Christian Rasmussen TIF Triathlon M 160 4.10.26 4.10.52 1.58.03 2.12.48  
188 203 Martin Sørensen   M 161 4.10.25 4.10.52 1.58.04 2.12.47  
189 211 Michael Lindholt Andersen Rofi løbeklub Ringkøbing M 162 4.10.53 4.11.07 1.42.19 2.28.48  
190 143 Kaare Sørensen Holstebro Triathlon Klub M 163 4.11.02 4.11.13 1.55.09 2.16.03  
191 298 Svend-Erik Grønfeldt Vejen M 164 4.11.14 4.11.26 2.04.18 2.07.07  
192 14 Ole Gunnar Cykelstyr (SAF) De 3 musketer --> Den 3 sover M 165 4.11.26 4.11.28 1.59.10 2.12.18 Tidlig start - off. tid 4.30
193 116 Jane Duch Kallestrup Frisko Runners K 28 4.11.29 4.11.56 2.06.16 2.05.40  
194 264 Ralff Krogstrup BillundSkolen M 166 4.11.36 4.12.04 1.52.52 2.19.12  
195 66 Charlotte Vibe Rahbe Rasmussen PGU Runners K 29 4.12.18 4.12.32 1.58.25 2.14.07  
196 138 Jørgen Hansen Vejle if M 167 4.12.06 4.12.41 2.03.30 2.09.10  
197 104 Ib Jensen Team Mormor M 168 4.12.23 4.12.53 2.02.40 2.10.13  
198 103 Ib Brun Billund Løbeklub M 169 4.12.51 4.13.04 1.52.52 2.20.11  
199 95 Heidi Holt Kolding Motion K 30 4.12.39 4.13.15 2.04.09 2.09.06  
200 193 Maj Hallenberg GLK K 31 4.13.41 4.14.08 2.00.52 2.13.16  
201 260 Preben Kjær Eriksen Gauerslund Løbeklub M 170 4.13.38 4.14.08 2.00.48 2.13.19  
202 155 Kim Juul Kortsen RunningWild M 171 4.14.02 4.14.16 1.55.18 2.18.58  
203 273 Rikke Haulby Ruby Nissen Byparken Brørup K 32 4.13.53 4.14.27 2.07.58 2.06.28  
204 257 Pia Marcussen   K 33 4.13.53 4.14.27 2.08.00 2.06.26  
205 148 Keld Thomsen Randers Freja Triathlon M 172 4.15.02 4.15.16 1.55.04 2.20.11  
206 230 Morten William Pedersen   M 173 4.15.57 4.16.15 1.58.46 2.17.28  
207 105 Ib Jensen Kolding Motion/Klub 100 DK M 174 4.16.11 4.16.29 2.02.25 2.14.04  
208 121 Jens Kristiansen Kolding Motion M 175 4.16.20 4.16.56 2.05.58 2.10.57  
209 111 Jan Kiel Lauritsen Erfa Vejle M 176 4.17.25 4.17.27 1.54.01 2.23.25  
210 170 Lars Hansen ERFA VEJLE M 177 4.17.28 4.17.28 1.54.13 2.23.15  
211 71 Christina Albrechtsen Brændkjærskolen K 34 4.17.57 4.17.59 2.06.17 2.11.42 Tidlig start - off. tid 4.30
212 82 Dorte Kjær Brændkjærtøserne K 35 4.17.57 4.18.00 2.06.16 2.11.43 Tidlig start - off. tid 4.30
213 23 Ulrik Hammelsvang Andersen Kolding Motion M 178 4.17.29 4.18.06 2.04.10 2.13.56  
214 241 Per Guldbrandt Kolding Motion M 179 4.17.50 4.18.06 2.03.38 2.14.27  
215 144 Kai Thygesen Odder Atletik & Motion M 180 4.17.34 4.18.12 2.04.10 2.14.01  
216 328 Helle Løvschal Ikast Atletik og Motion K 36 4.18.27 4.18.55 2.05.44 2.13.11  
217 146 Karin Eriksen Klub 100 Marathon K 37 4.18.38 4.19.02 2.05.50 2.13.11  
218 277 Sanni Kristensen Ikast Atletik og Motion K 38 4.18.34 4.19.02 2.05.48 2.13.13  
219 247 Peter Drue Callsen Vidar Motion M 181 4.18.58 4.19.25 2.05.03 2.14.22  
220 57 Brian Andersen Christensen Lido fitness Outdoor M 182 4.19.17 4.19.44 1.56.47 2.22.57  
221 167 Lars Bjørn Pedersen   M 183 4.20.01 4.20.09 1.59.51 2.20.18  
222 112 Jan Kjærsgaard Team Kjærsgaard M 184 4.20.14 4.20.34 2.02.38