Siden er sidst opdateret 27. maj 2020 - kl. 10:38

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Frøs Vikingeløb i Jels - torsdag d. 15. august 2019 - kl. 18.00

"Frøs Vikingeløb #11"

Jels Løbemotion

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

 

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 fra adressen: Søvej 5, 6630 Rødding

- Jels Løbemotion tilbyder 3 distancer samt børneløb

 

- se også: 2019 - 2020

5,5k og 5k walk

10k
21,1k
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også Børneløb - se også 5,5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Resultat Bemærkning
1 1030 Luca Tjørnelund Thomhav    M 1 Dreng 0.09.21 Hurtigste dreng
2 1024 Lukas Lund Madsen  Jels IF M 2 Dreng 0.09.27  
3 1012 Mikkel Lund    M 3 Dreng 0.10.35  
4 1016 Josefine Kryger Sørensen  JelsIF K 1 Pige 0.10.54 Hurtigste pige
5 1001 Villads Andreas Schmidt  Jels IF M 4 Dreng 0.11.23  
6 1035 Ellen Lildballe    K 2 Pige 0.11.39  
7 1036 Paul Lildballe    M 5 Dreng 0.11.40  
8 1017 Amaia Luise Schou    K 3 Pige 0.11.47  
9 1021 Sigurd Fuchs-Larsen    M 6 Dreng 0.11.53  
10 1011 Andreas Lund    M 7 Dreng 0.12.05  
11 1033 Alberte Johansen    K 4 Pige 0.12.33  
12 1034 Mette Johansen    K 5 Pige 0.12.35  
13 1007 Freya Rudolph    K 6 Pige 0.12.37  
14 1006 Thilde Rudolph    K 7 Pige 0.12.50  
15 1008 Emma Rudolph    K 8 Pige 0.12.58  
16 1000 Anton Nicolaisen Johansen  Jels IF M 8 Dreng 0.13.09  
17 1015 Jakob Ambrosius Underbjerg    M 9 Dreng 0.13.47  
18 1025 Malthe Lund Madsen  Jels IF M 10 Dreng 0.14.20  
19 1002 Nellie Dorthea Schmidt  Jels IF K 9 Pige 0.14.22  
20 1026 Helle K. Madsen    K 10 Pige 0.14.39  
21 1027 Frederik Rasmussen  BJARNE´S AUTOLAKERING JELS M 11 Dreng 0.14.53  
22 1028 Søren Rasmussen  BJARNE´S AUTOLAKERING JELS M 12 Dreng 0.14.54  
23 1029 Sigurd Lastein    M 13 Dreng 0.14.55  
24 1020 Villads Nymark Gamst    M 14 Dreng 0.16.20  
25 1014 Alberte Carøe Zepernick Christensen    K 11 Pige 0.16.31  
26 1031 Agnes Bang-Hansen    K 12 Pige 0.16.35  
27 1023 Christiane Jørgensen    K 13 Pige 0.16.51  
28 1004 Alexander Mosekjær Callesen  Jels Frivillige Brandværn M 15 Dreng 0.18.28  
29 1022 Alba Fuchs-Larsen    K 14 Pige 0.18.34  
30 1005 Jonathan Bergmann    M 16 Dreng 0.18.52  
31 1018 Carl Richard Schou    M 17 Dreng 0.22.52  
32 1019 Norma Carøe Zepernick Christensen    K 15 Pige 0.23.05  
33 1013 Noah Carøe Zepernick Christensen    M 18 Dreng 0.23.18  
34 1032 Alfred Bang-Hansen    M 19 Dreng 0.26.05  
35 1003 Mads Nicolaisen Gravgaard  Jels If M 20 Dreng 0.27.07  
- 1009 Cecilia Malik Bach    K - Pige DNS  
- 1010 Smilla Lowa Bach    K - Pige DNS  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også Børneløb - se også 5,5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Resultat Bemærkning
1 3097 Fredrik Fyksen Lund  OSI Friidrett M 1 20-49 år 0.19.41 Hurtigste mand
2 3096 Tea Sætereng  OSI Friidrett K 1 20-49 år 0.21.36 Hurtigste kvinde
3 3130 Ole Bang-Hansen    M 2 20-49 år 0.22.29  
4 3120 Jens Laasholdt  Aarhus 1900 Triathlon M 3 20-49 år 0.23.59  
5 3035 Lennart Jepsen    M 4 20-49 år 0.24.14  
6 3022 Michael Rudbeck    M 5 20-49 år 0.24.25  
7 3033 Jesper Steentoft    M 6 20-49 år 0.25.09  
8 3119 Mads Laasholdt  KTK M 7 20-49 år 0.25.47  
9 3117 Jonas Fristed Andersen    M 8 20-49 år 0.26.00  
10 3053 Johannes Boje    M 9 50 år+ 0.26.07  
11 3085 Allan Ellegaard    M 10 20-49 år 0.26.10  
12 3116 Jesper Lund  Jels Frivillige Brandværn M 11 20-49 år 0.26.14  
13 3107 Ronni Jørgensen  Dinesen Floors A/S M 12 20-49 år 0.26.16  
14 3133 Dorthe Hansen    K 2 20-49 år 0.26.32  
15 3081 Linda De-la-Motte  ØVIF Løb K 3 20-49 år 0.26.51  
16 3046 Nicolas Dudek    M 13 0-19 år 0.27.22  
17 3113 Arne Skjold Christensen  Øster Lindet Idrætsforening M 14 50 år+ 0.27.26  
18 3010 Anne Jessen    K 4 20-49 år 0.27.35  
19 3032 Maria Wraae Krogh Rudolph  1982 K 5 20-49 år 0.27.56  
20 3016 Torben Pedersen  Jels IF Løbemotion M 15 20-49 år 0.28.00  
21 3108 Mikkel Larsen    M 16 20-49 år 0.28.03  
22 3003 Kasper Kühne    M 17 0-19 år 0.28.07  
23 3018 Janni Hansen  Stepping FUT K 6 20-49 år 0.28.12  
24 3064 Lis Aalling  Brørup Løbeklub K 7 50 år+ 0.28.21  
25 3110 Kacper Wnuczek    M 18 0-19 år 0.28.43  
26 3111 Mariusz Wnuczek    M 19 20-49 år 0.28.43  
27 3100 Marlene Juhl Pedersen  Dinesen Floors A/S K 8 20-49 år 0.28.53  
28 3051 Ulla Christensen  Stepping FUT K 9 50 år+ 0.28.56  
29 3044 Jens Bloch Jensen  Øster Lindet Idrætsforening M 20 50 år+ 0.29.08  
30 3031 Egon Segelund    M 21 50 år+ 0.29.33  
31 3076 Lone H. Knudsen  Vejen Løbemotion K 10 50 år+ 0.29.38  
32 3034 Per Petersen    M 22 20-49 år 0.29.43  
33 3103 Eva B. Pedersen  Dinesen Floors A/S K 11 50 år+ 0.30.08  
34 3090 Claus Süberkrüb    M 23 20-49 år 0.30.09  
35 3050 Oliver Kryger Sørensen  Jels IF M 24 0-19 år 0.30.31  
36 3109 Sander Fuchs-Larsen    M 25 0-19 år 0.30.37  
37 3082 Jannie De-la-Motte  ØVIF Løb K 12 20-49 år 0.30.42  
38 3098 Heidi Linding  Jels IF Løbemotion K 13 20-49 år 0.30.49  
39 3105 Kenneth Boysen    M 26 20-49 år 0.30.50  
40 3058 Pernille Poulsen  Gram A/S K 14 20-49 år 0.31.36  
41 3080 Pia Hjørnholm Christensen  Vejen Løbemotion K 15 20-49 år 0.31.43  
42 3037 Sonja Christensen  Vamdrup Runners K 16 50 år+ 0.31.47  
43 3118 Elisabeth Laasholdt  Rødekro Tri Og Motion K 17 50 år+ 0.31.50  
44 3073 Kurt Østergaard  Vejen Løbemotion M 27 50 år+ 0.31.58  
45 3112 Jan Rosenberg    M 28 50 år+ 0.32.06  
46 3040 Hans Peter Lautrup    M 29 50 år+ 0.32.12  
47 3006 Mona Christensen  Stepping FUT K 18 50 år+ 0.32.15  
48 3095 Asta Davidsen    K 19 50 år+ 0.32.20  
49 3089 Frederik Bertelsen  Fredsie Pretsie M 30 0-19 år 0.32.33  
50 3115 Lone Dahl    K 20 20-49 år 0.32.48  
51 3088 Cecilie Bertelsen    K 21 0-19 år 0.32.50  
52 3134 Arne Sandberg    M 31 50 år+ 0.32.57  
53 3087 Marie Bertelsen    K 22 20-49 år 0.33.00  
54 3036 Ebbe Moshage    M 32 20-49 år 0.33.21  
55 3101 Jørn Nehlsen  Dinesen Floors A/S M 33 50 år+ 0.33.23  
56 3015 Anette  Jels K 23 20-49 år 0.33.32  
57 3054 Anna Margrethe  Park Run K 24 50 år+ 0.34.03  
58 3125 Karin Thomsen    K 25 50 år+ 0.34.14  
59 3045 Alexander Dudek    M 34 0-19 år 0.34.33  
60 3028 Amalie Bergmann    K 26 0-19 år 0.34.41  
61 3067 Ghita Palmelund  Vejen Løbemotion K 27 50 år+ 0.35.14  
62 3001 Lene Oster Süberkrüb  Jels If Løbemotion K 28 20-49 år 0.35.21  
63 3000 Anna Weltz Sørensen  Jels IF K 29 0-19 år 0.35.25  
64 3019 TorbenMøller Jensen    M 35 50 år+ 0.35.34  
65 3056 Hans Erik Berthelsen  Gram A/S M 36 50 år+ 0.35.45  
66 3002 Victor Oster Süberkrüb  Jels If Løbemotion M 37 0-19 år 0.35.54  
67 3066 Heidi Hansen  Vejen Løbemotion K 30 20-49 år 0.36.01  
68 3027 MARIA-LOUISE BERGMANN    K 31 20-49 år 0.36.04  
69 3030 Anette Motzkus    K 32 50 år+ 0.36.24  
70 3055 Ella Lisberg Larsen    K 33 50 år+ 0.36.29  
71 3094 Tina Dybkjær Jensen  Jels Løbemotion K 34 20-49 år 0.36.30  
72 3070 Jørgen S. Jørgensen  Vejen Løbemotion M 38 50 år+ 0.36.34  
73 3011 Birthe Nymark    K 35 50 år+ 0.36.47  
74 3052 Britta Boje    K 36 20-49 år 0.37.02  
75 3043 Birgit Olesen  Vejen Løbemotion K 37 50 år+ 0.37.14  
76 3029 Winnie Krüger    K 38 20-49 år 0.37.28  
77 3021 Anne F. Rudbeck    K 39 20-49 år 0.37.29  
78 3086 Marlene Hjort Sørensen  Kongeå Honning K 40 20-49 år 0.37.32  
79 3069 Kim Christensen  Vejen Løbemotion M 39 50 år+ 0.37.35  
80 3078 Birgit S. Waluga  Vejen Løbemotion K 41 50 år+ 0.37.36  
81 3093 Agnes Dich Larsen    K 42 0-19 år 0.37.37  
82 3102 Vivi H. Højsager  Dinesen Floors A/S K 43 50 år+ 0.37.51  
83 3071 Birthe Nesager  Vejen Løbemotion K 44 50 år+ 0.37.53  
84 3075 Henny Nielsen  Vejen Løbemotion K 45 50 år+ 0.38.03  
85 3131 Freja Johansen    K 46 0-19 år 0.38.15  
86 3026 Mille-Marie Bergmann    K 47 0-19 år 0.38.16  
87 3132 Lars Johansen    M 40 20-49 år 0.38.23  
88 3039 Line Byg    K 48 20-49 år 0.38.26  
89 3014 Tina Gunde Hansen  Stepping K 49 20-49 år 0.38.42  
90 3012 Alice Luff  Rødding Løbeklub K 50 50 år+ 0.38.48  
91 3128 Albert Lastein    M 41 0-19 år 0.39.01  
92 3013 Poul Bennetsen  Rødding Løbeklub M 42 50 år+ 0.39.27  
93 3121 Hugo Toftmann Hansen  Toftmann Hansen M 43 0-19 år 0.39.43  
94 3122 Jesper Toftmann Hansen  Toftmann Hansen M 44 20-49 år 0.39.44  
95 3114 Heidi Gellert Boeriis    K 51 20-49 år 0.39.46  
96 3020 Anita Wilhardt  Medius K 52 50 år+ 0.39.56  
97 3047 Linda Dudek    K 53 20-49 år 0.41.35  
98 3068 Lena Daugaard Pedersen  Vejen Løbemotion K 54 50 år+ 0.41.40  
99 3065 Anette Faarbæk  Vejen Løbemotion K 55 50 år+ 0.42.36  
100 3048 Lærke Holst Jørgensen    K 56 20-49 år 0.43.25  
101 3127 Victor Lastein    M 45 0-19 år 0.44.53  
102 3041 Nikolaj Kryger Sørensen  Jels IF M 46 0-19 år 0.44.54  
103 3124 Christian Rasmussen  BJARNE´S AUTOLAKERING JELS M 47 0-19 år 0.44.56  
104 3129 Jørgen Lastein    M 48 20-49 år 0.44.58  
105 3007 Kirsten Lewandovski    K 57 50 år+ 0.46.18  
106 3092 Jakob Dich Larsen    M 49 0-19 år 0.46.30  
107 3091 Louise Dich Larsen    K 58 20-49 år 0.46.31  
108 3049 Simone Jessing Stokholm    K 59 20-49 år 0.47.02  
109 3042 Margit Weltz Sørensen  Jels IF K 60 20-49 år 0.47.11  
110 3024 Malte Hansen  Jels If M 50 0-19 år 0.47.38  
111 3023 Brian Hansen  Jels Løbemotion M 51 20-49 år 0.47.39  
112 3062 Jacob Lyhne Hansen  1981 M 52 0-19 år 0.50.34  
113 3063 Mikkel Schmidt    M 53 0-19 år 0.50.37  
114 3059 Marc Schmidt  1981 M 54 20-49 år 0.50.39  
115 3061 Emilie Schmidt  2005 K 61 0-19 år 0.57.00  
116 3060 Emma Schmidt  1981 K 62 0-19 år 0.59.11  
117 3123 Tobias Callesen    M 55 0-19 år 0.59.16  
- 3099 Bettina Scholz  Dinesen Floors A/S K - 20-49 år DNF  
- 3106 Monica Rathleff Pape    K - 20-49 år DNF  
- 3126 Jeppe Lundby    M - 20-49 år DNF  
- 3004 Charlotte Frandsen    K - 20-49 år DNS  
- 3008 Karina Larsen    K - 20-49 år DNS  
- 3074 Britta Nylin  Vejen Løbemotion K - 50 år+ DNS  
- 3104 Ruth Nielsen    K - 50 år+ DNS  
- 3005 Else Marie Hviid    K - 50 år+ DNS  
- 3057 Jytte Arnfred  Gram A/S K - 50 år+ DNS  
- 3083 Villum Richard Schou    M - 0-19 år DNS  
- 3009 Henrik Nielsen  Jels Frivillige Brandværn M - 20-49 år DNS  
- 3017 Peter Skott Carlsen  Trekantbrand Middelfart M - 20-49 år DNS  
- 3025 Emil Labich  Trekantbrand Middelfart M - 20-49 år DNS  
- 3038 Dennis Carøe Zepernick Christensen    M - 20-49 år DNS  
- 3084 Frank Richard Schou    M - 20-49 år DNS  
- 3079 Bjarne E. Andresen  Vejen Løbemotion M - 50 år+ DNS  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også Børneløb - se også 5,5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Resultat Bemærkning
1 4031 Bo Dudek  SIGN Sport / Roobar M 1 20-49 år 0.39.24 Hurtigste mand
2 4062 Ole Pedersen    M 2 20-49 år 0.40.10  
3 4066 Frank Christensen  Vejle If - DHK M 3 20-49 år 0.40.59  
4 4057 Per Brink  Rødding Motion Og Triathlon Klub M 4 50 år+ 0.41.41  
5 4065 Thomas Hansen    M 5 20-49 år 0.43.17  
6 4021 Morten Ricksen    M 6 20-49 år 0.44.15  
7 4038 Helle Borup Jehs Nissen  Kolding Motion K 1 50 år+ 0.44.54 Hurtigste kvinde
8 4046 Flemming Sørensen  Kongeå Honning M 7 50 år+ 0.45.04  
9 4071 Peter Bonniksen    M 8 50 år+ 0.45.25  
10 4070 Poul Bruun    M 9 50 år+ 0.46.30  
11 4044 Erik M. V. Sørensen  Brørup Løbeklub M 10 50 år+ 0.46.44  
12 4042 Thomas Littrup  Vejen Løbemotion M 11 50 år+ 0.47.07  
13 4067 Lars Peter Olesen    M 12 20-49 år 0.47.37  
14 4072 Claus Hermansen    M 13 20-49 år 0.47.44  
15 4059 Hans-Jørgen Burkal    M 14 20-49 år 0.48.29  
16 4032 Mike V Sørensen  Jels Løbemotion M 15 20-49 år 0.48.34  
17 4003 Louise Bladt    K 2 20-49 år 0.49.09  
18 4056 Kurt Hjorth Madsen  Rødding Tri Og Motion M 16 20-49 år 0.49.48  
19 4027 Ulla Spiele  TRI2000 K 3 20-49 år 0.49.57  
20 4010 Jørgen Viuf-Herseth    M 17 20-49 år 0.51.19  
21 4008 Joan A. Jensen    K 4 20-49 år 0.51.35  
22 4050 Pernille Lauridsen  SGI LØB K 5 20-49 år 0.51.38  
23 4061 Tanja Gabelgaard    K 6 20-49 år 0.52.20  
24 4060 Brian Friis Pedersen    M 18 20-49 år 0.52.21  
25 4004 Jennie    K 7 20-49 år 0.53.24  
26 4005 Rasmus B. Vilhelmsen    M 19 20-49 år 0.53.25  
27 4026 Lisa Hedekær  Haderslev Tri2000 K 8 20-49 år 0.53.36  
28 4074 Connie Retz    K 9 20-49 år 0.53.37  
29 4015 Peter Skov Jørgensen  Sommersted M 20 0-19 år 0.53.40  
30 4033 Danni Kristensen  Jels Løbemotion M 21 20-49 år 0.53.59  
31 4037 Åge Hansen  Vedsted Landbohjem M 22 50 år+ 0.54.19  
32 4036 Hans Jørgen Muurholm    M 23 50 år+ 0.54.23  
33 4013 Ulla Lybæk  Jels IF Løbemotion K 10 50 år+ 0.54.24  
34 4006 Line Nymark Gamst    K 11 20-49 år 0.54.33  
35 4041 Morten Lund Thomsen  Vejen Løbemotion M 24 20-49 år 0.55.40  
36 4048 Mogens Sylvester  AAIG AAbenraa Gram M 25 50 år+ 0.55.44  
37 4040 Jes Imer  Vejen Løbemotion M 26 50 år+ 0.55.48  
38 4012 Jan Nicolaisen Gravgaard  Jels If M 27 20-49 år 0.56.01  
39 4028 Jørn Osker Dalsgaard    M 28 50 år+ 0.56.10  
40 4030 Johannes Nicolajsen  Rødding Triathlon Klub M 29 50 år+ 0.56.17  
41 4073 Søren Knudsen    M 30 50 år+ 0.56.40  
42 4052 Helle Overgaard  HMIF K 12 50 år+ 0.57.22  
43 4019 Steffen Juhl  68 M 31 50 år+ 0.57.27  
44 4045 Kim Retz  Jels If Løbemotion M 32 50 år+ 0.57.34  
45 4024 Trine Høhrmann    K 13 20-49 år 0.57.42  
46 4069 Christine Sandberg    K 14 50 år+ 0.57.48  
47 4063 Helle Hausted    K 15 20-49 år 0.57.56  
48 4020 Mikkel Byriel Salk  BB Regnskab M 33 0-19 år 0.58.05  
49 4064 Anja Pedersen  Opstrammeren K 16 20-49 år 0.58.29  
50 4023 Rasmussen    K 17 20-49 år 0.58.37  
51 4022 Petersen    K 18 20-49 år 0.58.38  
52 4007 Jesper Munk Hansen    M 34 20-49 år 0.58.47  
53 4009 Finn Storm    M 35 50 år+ 0.58.51  
54 4035 Gjerluf Hansen  Brørup Løbeklub M 36 50 år+ 0.58.53  
55 4051 Søren Knudsen  Hoptrup Marstrup IF M 37 50 år+ 0.59.25  
56 4053 Birthe Thomsen    K 19 50 år+ 0.59.39  
57 4058 Yvonne Luff Gottfredsen  TRI2000 Haderslev K 20 20-49 år 1.00.13  
58 4016 Jesper Schoubo Povlsen  1984 M 38 20-49 år 1.00.15  
59 4055 Hans Peter Paulsen    M 39 50 år+ 1.00.27  
60 4049 Jytte Filsø  Kolding Motion K 21 50 år+ 1.00.35  
61 4011 Anne Nonbo Lund    K 22 50 år+ 1.01.00  
62 4029 Morten Schøsler  Team Schøsler M 40 20-49 år 1.01.22  
63 4047 Susanne Mazur    K 23 50 år+ 1.01.39  
64 4014 Mia Petersen  Jels IF Løbemotion K 24 20-49 år 1.01.53  
65 4034 Kim Nielsen  Jels IF Løbemotion M 41 50 år+ 1.02.16  
66 4025 Mogens Guldberg Jepsen  Rødding Tri Klub M 42 50 år+ 1.04.15  
67 4068 Pia Olesen    K 25 20-49 år 1.04.32  
68 4054 Tina Grosbøl  Frøs K 26 50 år+ 1.04.38  
69 4018 Ida Herlev Nielsen    K 27 20-49 år 1.04.40  
70 4001 Lene Vinther  Vejen Løbemotion K 28 20-49 år 1.05.54  
71 4017 Anita Nielsen  Alfa Laval Kolding K 29 50 år+ 1.06.02  
72 4043 Poul Erik Olesen  Vejen Løbemotion M 43 50 år+ 1.10.13  
- 4002 Bo Süberkrüb  Jels If Løbemotion M - 20-49 år DNF  
- 4039 Poul Erik Nesager  Vejen Løbemotion M - 50 år+ DNF  
- 4000 Peter Johansen    M - 20-49 år DNS  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også Børneløb - se også 5,5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Resultat Bemærkning
1 5022 Jan Aalling  Brørup Løbeklub M 1 50 år+ 1.25.05 Hurtigste mand
2 5054 Jonas Jensen    M 2 16-49 år 1.26.33  
3 5052 Martin Hansen    M 3 50 år+ 1.30.29  
4 5032 Johnny Simonsen  Atlética Horsens M 4 16-49 år 1.32.18  
5 5031 Henning Ølund  Odder Atletik Og Motion M 5 50 år+ 1.33.41  
6 5036 Erik    M 6 16-49 år 1.34.33  
7 5026 Allan Christensen  Dansk Halvmarathon Klub M 7 16-49 år 1.34.45  
8 5025 Nicolai Bertelsen  Thorlundskou M 8 16-49 år 1.36.05  
9 5010 Jakob Worsøe  Alfa Laval Kolding M 9 16-49 år 1.37.11  
10 5029 Nanco De Haan    M 10 16-49 år 1.39.21  
11 5014 Søren Thygesen Callesen  Jels Frivillige Brandværn M 11 16-49 år 1.39.52  
12 5011 Ulla Due Lange  IVG/DHK/SGI K 1 16-49 år 1.41.23 Hurtigste kvinde
13 5045 Thue Nielsen  Aaig M 12 16-49 år 1.42.03  
14 5034 Ulrik Jepsen  Bov If M 13 16-49 år 1.42.24  
15 5037 Bo Thomsen  Bov IF Løb & Motion M 14 50 år+ 1.42.25  
16 5001 Michael Kristiansen    M 15 16-49 år 1.42.38  
17 5000 Kenneth Kryger Sørensen  Jels IF M 16 16-49 år 1.42.44  
18 5023 Hardy Nielsen  Vejen Løbemotion M 17 50 år+ 1.42.50  
19 5044 Jens  Team VHS M 18 16-49 år 1.45.06  
20 5017 Daniel Hansen    M 19 16-49 år 1.45.12  
21 5012