Siden er sidst opdateret 01. december 2017 - kl. 08:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Sønderborg Halvmarathon - lørdag d. 29. marts 2014 - kl. 10.30

"sønderjysk mesterskab halvmarathon"

Vidar Atletik - arrangør af Sønderborg Halvmarathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: Sønderborg Halvmarathon tilbyder 3 løbedistancer og 5k stavgang.

- alle 3 løbedistancer er godkendte som idrætsmærkeløb - se Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

- de 2 længste distancer er DAF opmålte - se DAF opmålt rute

Halvmarathon tæller samtidig som sønderjysk mesterskab - se info her pdf

- yderligere info samt tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest 21/3 - herefter et gebyr på 25 kr)

- se også - 2013 - 2014 - 2015 - 2018

5k

Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

10k DAF opmålt ruteDette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
21,1k DAF opmålt ruteDette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb
5k stavgang  

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Total Startnr. Navn AK Køn Pl. M/K Klub/Team Resultat Bemærkning
1 73 Simon Larsen 21-29 M 1 Løberen Aarhus 0.17.57  
2 54 Oliver Salby 12-15 M 2 AAIG Youngster Team 0.20.30  
3 50 Michael Vogensen 30-39 M 3   0.20.51  
4 39 Lasse Obitsø 16-20 M 4 Dybbøl Efterskole 0.20.51  
5 49 Mette Bentin Riis 40-49 K 1 AAIG 0.20.57  
6 48 Mathias Clausen 12-15 M 5 Vidar Atletik 0.21.40  
7 63 Tomas Grønlund 30-39 M 6 Dybbøl Efterskole 0.21.59  
8 60 Sonny Caspersen 30-39 M 7   0.22.42  
9 15 Dusko Milovic 50-59 M 8 Nordborg Løbeklub 0.22.52  
10 38 Lars Bo Hansen 50-59 M 9 AAIG 0.23.12  
11 29 Jannik Hansen 16-20 M 10 Nordborg Løbeklub 0.23.18  
12 35 Kevin Salby 0-11 M 11 AAIG Aabenraa 0.24.16  
13 59 Sofie Clausen 12-15 K 2 Rødekro IF motion 0.24.49  
14 23 Hans Michelsen 60-69 M 12 Løbeklubben Tempo 0.25.08  
15 45 Mads Farre Sørensen 16-20 M 13 Dybbøl Efterskole 0.25.12  
16 58 Simon Bøgh 16-20 M 14 Dybbøl Efterskole 0.25.37  
17 31 John Behrens 40-49 M 15 Team Svejrup 0.25.42  
18 30 Jesper Kirkegaard 16-20 M 16 Dybbøl Efterskole 0.25.58  
19 40 Leah Andersen 0-11 K 3 Rødekro Tri 0.26.56  
20 66 Vickie Kramer 30-39 K 4 HAGI 0.27.07  
21 74 Bente Lyck Dall 50-59 K 5 Tempo 0.27.08  
22 12 Christine Clausen 12-15 K 6 Rødekro IF motion 0.27.13  
23 33 Karin Jensen 40-49 K 7   0.27.17  
24 8 Betina Kapke 30-39 K 8 Dybbøl Efterskole 0.27.39  
25 64 Trine Jacobsen 16-20 K 9 Dybbøl Efterskole 0.27.39  
26 26 Iben Koch-Hørlyck 30-39 K 10   0.27.39  
27 25 Helge Matthiesen 60-69 M 17 Tempo 0.28.07  
28 51 Niels Winther 16-20 M 18 Dybbøl Efterskole 0.28.20  
29 37 Kirsten Annette Enig 60-69 K 11 KLOMK 0.28.48  
30 72 Sarah Hjortgaard 16-20 K 12 Vidar Motion 0.29.01  
31 62 Tina Nurby 40-49 K 13 BE communication 0.29.09  
32 42 Lotte Andersen Severin 30-39 K 14   0.29.12  
33 67 Vicky Jochimsen 30-39 K 15   0.29.12  
34 13 Conny Michelsen Brock 50-59 K 16 Løbeklubben Tempo 0.29.23  
35 61 Tina Alstrup 40-49 K 17 klomk 0.29.42  
36 24 Hans Erik Jakobsen 60-69 M 19   0.29.48  
37 43 Louise Stender 21-29 K 18   0.30.03  
38 16 Else Jakobsen 60-69 K 19   0.30.10  
39 65 Vera Mærsk-Jensen 50-59 K 20   0.30.14  
40 21 Gustav Bruhn-Hansen 16-20 M 20 Dybbøl Efterskole 0.30.25  
41 57 Nina Storm 16-20 K 21 Dybbøl Efterskole 0.30.27  
42 47 Maria Petersen 16-20 K 22 Dybbøl Efterskole 0.30.54  
43 22 Hanne Clausen 40-49 K 23 Dybbøl Efterskole 0.30.56  
44 55 Povl Chr Callesen 60-69 M 21 Løbeklubben Tempo 0.30.57  
45 9 Birthe Nørgaard 60-69 K 24 KLOMK 0.31.03  
46 4 Ann-Sofie Jensen 0-11 K 25   0.31.31  
47 32 Karen Inge Michelsen 60-69 K 26 Løbeklubben Tempo 0.31.47  
48 28 Jane Kraak 21-29 K 27   0.32.20  
49 44 Luise Bøgedal 30-39 K 28   0.33.27  
50 70 Nicklas Johannsen 0-11 M 22   0.33.56  
51 71 Nadia Johanannsen 30-39 K 29   0.34.03  
52 69 Jytte Moos 60-69 K 30 OD 0.34.32  
53 7 Eva Jacobsen 60-69 K 31 Vidar Motion 0.34.59  
54 5 asta nielsen 60-69 K 32 Vidar motion 0.35.56  
55 56 Sabrina Skovlund 21-29 K 33   0.36.06  
56 10 Calle Friedrichs 70+ M 23 Tempo Ullerup 0.36.44  
57 36 Kiki Andersen 12-15 K 34 Rødekro Tri 0.37.34  
58 27 Ida Skødt 21-29 K 35 Arla Foods Amba Kruså Mejeri 0.37.46  
59 19 Gerda Clausen 60-69 K 36   0.38.05  
60 3 Anne-Marie Skødt 50-59 K 37 Arla Foods Amba Kruså Mejeri 0.38.18  
61 6 Bent Panum Have 70+ M 24 Marinehjemmeværnet 0.39.24  
62 68 Dagny Schneider 70+ K 38 OD 0.40.24  
63 41 Lotte Hagen 40-49 K 39 SPORTSKLINIK-SYD.dk 0.41.19  
64 14 Ditte Mai Hagen 0-11 K 40 SPORTSKLINIK-SYD.dk 0.41.20  
65 18 Fie Rasmussen 16-20 K 41 Dybbøl Efterskole 0.53.43  
66 2 Ane Andersen 16-20 K 42 Dybbøl Efterskole 0.53.43  
- 1 Alex Clausen 40-49 M - Judo Sønderborg DNF Mangler registrering - tid 46 sek.

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Total Startnr. Navn AK Køn Pl. M/K Klub/Team Resultat Bemærkning
1 186 Kenneth Vestesen 21-29 M 1 Multiatleterne 0.34.47  
2 423 Peter Bruhn 40-49 M 2 Kegnæs Løbeklub 0.37.03  
3 228 Ole Svendsen 40-49 M 3   0.40.29  
4 188 kim petersen 40-49 M 4   0.42.12  
5 221 Henrik Andersen 30-39 M 5   0.42.36  
6 158 Claus Lassen 30-39 M 6 GIG Løb & Motion 0.43.33  
7 176 janne frimodt 40-49 K 1   0.45.02  
8 199 Mads Timm 40-49 M 7 SGI 0.45.03  
9 208 Peter Frank Jensen 30-39 M 8 Danfoss Marathon Club 0.45.21  
10 210 Rasmus Brock MIchelsen 21-29 M 9 Løbeklubben Tempo 0.45.23  
11 154 Bo Sandholt Nielsen 30-39 M 10 Vidar Motion 0.45.24  
12 174 Jacob Nørager 30-39 M 11 Vidar Motion 0.45.31  
13 172 Henning Michelsen 50-59 M 12 Løbeklubben Tempo 0.45.51  
14 230 Claus Sievers 40-49 M 13 STK 90 0.47.14  
15 148 Anders Koch-Hørlyck 40-49 M 14 10. Aabenraa 0.47.50  
16 175 Jakob Møller 50-59 M 15 Tempo 0.47.57  
17 161 Ejvind Skødt 50-59 M 16 Arla Foods Kruså Mejeri 0.48.26  
18 159 Dean Jurgensen 12-15 M 17 Nordborg løbeklub 0.48.35  
19 202 Michael Larsen 40-49 M 18 Nordborg Løbeklub 0.48.41  
20 229 Poul Iversen 50-59 M 19   0.50.38  
21 181 Jørn Holger Klausen 60-69 M 20 Danfoss Marathon Club 0.50.40  
22 226 Allan Christiansen 40-49 M 21 Falck 0.51.16  
23 231 Mette Wendelboe 21-29 K 2 Bagergården i Saxild 0.51.32  
24 185 Kenneth Christophersen 40-49 M 22 Vidar Motion 0.51.32  
25 205 Niels Okkels 21-29 M 23   0.51.33  
26 157 Claus Hissel 40-49 M 24   0.51.43  
27 218 Ole Petersen 50-59 M 25 Nordborg Løbeklub 0.52.04  
28 222 Michael Neimoeck 40-49 M 26   0.52.05  
29 203 Mogens Falk Nielsen 50-59 M 27   0.52.17  
30 164 Erik Christensen 60-69 M 28 Vidar Motion 0.52.32  
31 156 Cathrine Markmann 60-69 K 3 Vidar Motion 0.52.38  
32 195 Lisbeth Møller Jensen 40-49 K 4 Vidar Motion 6:15 0.52.40  
33 217 Birthe Petersen 50-59 K 5 Nordborg Løbeklub 0.53.08  
34 216 Ulla Freiberg Lund 50-59 K 6   0.53.10  
35 190 Klaus Andersen 50-59 M 29 Hjordkær Topspeed Runners 0.53.24  
36 160 Dorit Høgh 40-49 K 7 DYBBØL 0.53.32  
37 189 Kim Salby 50-59 M 30 AAIG Aabenraa 0.53.34  
38 178 Jesper Lund 50-59 M 31   0.54.08  
39 198 Louise Vonsild 30-39 K 8   0.54.13  
40 204 Morten Malmqvist 50-59 M 32 Team Mamqvist 0.54.25  
41 152 Annette Møller 40-49 K 9 Tempo 0.54.50  
42 227 Mogens Mikkelsen 50-59 M 33 vidar motion 5:30 0.55.01  
43 151 Anne-Marie Salby 50-59 K 10 AAIG Aabenraa 0.55.25  
44 171 Helmuth Mattesen 70+ M 34 Vidar Motion 0.55.29  
45 224 Nikolai Mateo Rosenberg Hagen 12-15 M 35 SPORTSKLINIK-SYD.dk 0.55.51  
46 225 Mads Hagen 40-49 M 36 SPORTSKLINIK-SYD.dk 0.55.52  
47 183 Kathrine Svane Christiansen 40-49 K 11 Løbeklubben Tempo 0.56.08  
48 352 Gisela Westergaard 30-39 K 12   0.56.37  
49 223 Lars Peter Clausen 30-39 M 37 Vidar Motion - 6,15 0.56.42  
50 168 Hanne Bøjskov 50-59 K 13 Bov IF / Sydbank 0.56.45  
51 153 Bo Kjær 30-39 M 38 Arla Foods Amba Kruså Mejeri 0.56.46  
52 180 Jørgen Kraft 50-59 M 39 BUI 0.56.59  
53 150 Ann Rarmussen 40-49 K 14 NGIF 0.57.03  
54 220 Malene Sørensen 40-49 K 15 AAIG 0.57.25  
55 187 Kim Jensen 30-39 M 40 Arla Foods Kruså Mejeri 0.57.48  
56 215 Tina Jønson 40-49 K 16   0.58.33  
57 197 Lorents Nielsen 60-69 M 41 Tempo Ullerup 0.58.40  
58 179 Jette Petersen 40-49 K 17   0.59.22  
59 163 Elise Thomsen 40-49 K 18   0.59.22  
60 169 Hanne Linné 50-59 K 19 Vidar Motion - 6,15 0.59.48  
61 207 Ole Skovgaard - Simonsen 50-59 M 42 Vidar Motion - 6,15 0.59.53  
62 191 Knud Jørgensen 50-59 M 43 Vidar Motion 6.15 0.59.53  
63 194 Lene L. Nielsen 50-59 K 20 Vidar motion 6:15 0.59.53  
64 206 Nina Wetcke 40-49 K 21   0.59.56  
65 155 Bobby Nygaard Christiansen 30-39 M 44 BUI-motion / Broager Løbeklub 1.00.59  
66 213 Sarah Josephine Randrup 21-29 K 22 Arla Foods Amba Kruså Mejeri 1.01.17  
67 196 Lone Callesen 50-59 K 23 Aaig 1.02.04  
68 212 Ruth Tønder 60-69 K 24   1.02.57  
69 182 Julia Vodder Hartmann 40-49 K 25   1.03.12  
70 219 Charlotte Schmidt 21-29 K 26 Team Butler 1.04.00  
71 167 Gitte Christiansen 21-29 K 27 Team Butler 1.04.00  
72 192 Kristina Rasmussen 21-29 K 28 Vidar Motion 1.05.07  
73 211 Rene Pedersen 40-49 M 45 Danfoss Marathon Klub 1.05.07  
74 214 Susanne Mølgaard Skovmand 50-59 K 29 Danfoss Marathon Club 1.07.06  
75 162 Elisabeth Skibsted 60-69 K 30 Bov If / Bjergladies 1.07.12  
76 149 Anette Skovmand Jørgensen 50-59 K 31 Danfoss Marathonklub 1.09.14  
77 165 Gerhard Helmich 70+ M 46 Vidar Motion 1.10.06  
78 147 Alf Khosroyar 30-39 M 47   1.16.57  
79 177 Jens Peder Petersen 60-69 M 48 Vejle IF 1.17.02  
- 173 Henning Nielsen 30-39 M - 1. Flensburger LT / Klub Bjergmarathon DNF Mangler registrering - tid 36.29 min

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Total Startnr. Navn AK Køn Pl. M/K Klub/Team Resultat Bemærkning
1 399 Mads Birk Petersen 30-39 M 1 AAIG Aabenraa 1.21.21  
2 348 Esben B. Petersen 21-29 M 2   1.23.04  
3 386 Jørgen Simonsen 40-49 M 3 Aaig Aabenraa 1.23.29  
4 302 Allan Andersen 40-49 M 4 Rødekro Tri 1.23.47  
5 346 Erik Matthiesen 40-49 M 5 Løgumkloster Løbemotion 1.24.43  
6 429 Rene Iversen Hansen 30-39 M 6 Vidar Motion 1.25.22  
7 414 Morten Nabild 21-29 M 7 IHS 1.25.48  
8 319 Brian Otto 40-49 M 8 GIG Løb & Motion 1.25.56  
9 316 Brian Christensen 30-39 M 9 Vojens løbeklub 1.26.12  
10 425 Preben Skovmand 50-59 M 10 Guderup Løbeklub 1.26.26  
11 306 Anders Schou Tornøe 21-29 M 11 IHS 1.26.36  
12 441 Tonni Johannsen 30-39 M 12   1.27.39  
13 340 Dennis Brunne 40-49 M 13 Sønderborg Tri klub 1.27.46  
14 338 David Deutsch 30-39 M 14 Sønderborg Triathlon Klub 1.27.58  
15 413 Morten Bruhn 21-29 M 15 Kegnæs Løbeklub 1.28.11  
16 408 mike pedersen 30-39 M 16   1.29.06  
17 353 Gert Kjær 30-39 M 17 Danfoss Marathon Club 1.29.08  
18 400 Marco J. Frandsen 21-29 M 18 Middelfart Motions Klub 1.29.40  
19 444 Troels Schwartz 21-29 M 19   1.29.42  
20 422 Peter Asmussen 21-29 M 20 IHS 1.29.44  
21 417 Ole Leonhardt 30-39 M 21   1.30.05  
22 336 Daniel Sommerkorn 30-39 M 22 Haderslev Tri 2000 1.31.17  
23 427 René Lorenzen 30-39 M 23 AAIG Triathlon 1.31.18  
24 363 Henrik Olsen 40-49 M 24 Ribe Motion 1.31.23  
25 381 Jimmy Madsen 40-49 M 25 Aaig Aabenraa 1.31.23  
26 315 Bjørn Ryborg 40-49 M 26 Vidar motion 1.31.40  
27 380 Jimmi Mustafa 40-49 M 27 Vidar motion 1.32.06  
28 457 Jacob Schmidt 21-29 M 28   1.32.12  
29 405 Michael Iversen 16-20 M 29   1.32.16  
30 318 Brian List Hansen 40-49 M 30   1.33.05  
31 416 Nicolai Schultz 16-20 M 31 Rødekro-IF Motion 1.33.06  
32 383 John Raschat 40-49 M 32 VBIF Løberne 1.33.40  
33 304 Anders Jensen 40-49 M 33 KLOMK 1.33.47  
34 334 Dan Kjær 30-39 M 34 Danfoss Marathon Club 1.34.08  
35 439 Tom Perlewitz 40-49 M 35 Arla Foods Kruså Mejeri 1.34.09  
36 426 Rasmus Westergaard 30-39 M 36 Fleggaard 1.34.12  
37 327 Christina Jensen 40-49 K 1 Vidar Motion 1.34.22  
38 351 Frank Hansen 40-49 M 37 Sønderborg Tri Klub 1.34.30  
39 301 Aksel Skibsted 60-69 M 38 Bov IF 1.36.16  
40 424 Phillip Porse 21-29 M 39 IHS 1.36.26  
41 393 Kumar Kandasamy 40-49 M 40 AAIG Aabenraa 1.36.28  
42 407 Mihaela Breum 21-29 K 2   1.37.05  
43 379 Jens Bay Vegger 21-29 M 41   1.37.05  
44 411 Morten Allerelli 30-39 M 42 Klub Bjergmarathon - ITD/FDE 1.37.10  
45 442 Torben Jacobsen 40-49 M 43 Rødekro If motion 1.37.30  
46 387 Josephine Lykke Rasmussen 21-29 K 3 IHS 1.37.45  
47 445 Uffe Steffensen 40-49 M 44 Rødekro-IF motion 1.37.55  
48 432 Sara Bang-Hansen 30-39 K 4   1.37.55  
49 335 Daniel Haack 21-29 M 45 IHS 1.38.21  
50 452 Patrick Poetzsch 40-49 M 46   1.38.24  
51 448 Henning Frederiksen 40-49 M 47 Bolderslev Løb & Motion 1.38.28  
52 375 Jacob Lemholt 21-29 M 48 IHS 1.38.50  
53 382 Joachim Lindbjerg Christiansen 21-29 M 49 IHS 1.38.51  
54 378 Jens Asmus Ritz Christensen 40-49 M 50 STK 90 1.38.53  
55 418 patrick schwebel 16-20 M 51   1.39.38  
56 374 Ivan Nielsen 50-59 M 52 Augustenborg Løbeklub 1.39.46  
57 458 Jesper Skou 30-39 M 53   1.39.46  
58 419 Paul Alstrup 40-49 M 54 Klomk 1.39.48  
59 309 Andreas Rönnau 50-59 M 55 Bov IF 1.40.24  
60 397 Liselotte Hansen 21-29 K 5 IHS 1.40.25  
61 324 Christian Larsen 30-39 M 56 TURTLES 1.40.38  
62 331 Claus Faurbye Jensen 30-39 M 57 Triudstyr.dk 1.41.22  
63 390 Kasper Jessen 21-29 M 58 Team Butler 1.41.46  
64 453 Thorsten Roehrich 40-49 M 59   1.42.05  
65 337 Danni Møller 21-29 M 60 Team Butler 1.42.09  
66 395 Lars Hansen 30-39 M 61 Augustenborg Løbeklub 1.42.09  
67 437 Thomas Maschoreck 40-49 M 62 GIG Løb & Motion 1.42.20  
68 402 martin lykke 30-39 M 63 lysabild løbeklub 1.42.20  
69 446 Ulrik Jeppesen 30-39 M 64 GIG Løb & motion 1.42.27  
70 332 Claus Hoe Seiding 40-49 M 65 Arla Foods Kruså Mejeri 1.42.37  
71 303 Allan Gammelgaard Nielsen 50-59 M 66 Cad-on-Net 1.42.55  
72 421 Per Henrik Claudi Pedersen 40-49 M 67 Augustenborg løbeklub 1.43.04  
73 330 Claus Christian Christensen 40-49 M 68   1.43.15  
74 433 Søren Hansen 30-39 M 69 Danfoss Marathon Klub 1.43.32  
75 342 Dorte Clausen 40-49 K 6 Rødekro IF motion / Aabenraa kommune 1.43.42  
76 326 Christian Schultz 50-59 M 70 Rødekro-IF Motion 1.43.43  
77 343 Dorthe Lauritzen Lund 40-49 K 7 VBIF 1.43.49  
78 456 Kit Annamarie Jensen 40-49 K 8 Vidar Motion 1.44.26  
79 305 Anders Munkebo Petersen 21-29 M 71   1.44.41  
80 344 Elin Moldt 40-49 K 9 VBIF 1.44.44  
81 449 Hans Moos 50-59 M 72 Sønderborg Orienteringsklub 1.44.54  
82 329 claus kullegaard 40-49 M 73   1.44.59  
83 396 Lea Bang 30-39 K 10 sport og fitness 1.45.29  
84 406 Michael Langholz 50-59 M 74   1.45.31  
85 435 Sten Hymøller 40-49 M 75   1.45.35  
86 409 Mogens Jørgensen 40-49 M 76 Siemens Flow Instruments 1.46.11  
87 361 Henrik Gottschalk 50-59 M 77 Augustenborg Løbeklub 1.46.35  
88 317 Brian Erichsen 50-59 M 78 Vidar Motion 1.46.40  
89 372 Ingolf Christensen 60-69 M 79 Vidar Motion 1.46.45  
90 388 Karin Wind 40-49 K 11 Augutenborg Løbeklub 1.47.02  
91 385 John Wind 50-59 M 80 Augusetnborg Løbeklub 1.47.14  
92 443 Torben Strandby Andersen 40-49 M 81 Rødekro Tri 1.48.38  
93 313 Bent Thomsen 50-59 M 82 AAIG Aabenraa/www.oveschneider.dk 1.48.55  
94 368 Inga Becke 40-49 K 12 Bov IF 1.49.02  
95 434 Søren Svane 60-69 M 83 Vidar Motion 1.49.07  
96 367 Holger Hansen 60-69 M 84 aaig 1.49.53  
97 360 Henriette Daabeck 40-49 K 13 BOV IF 1.50.12  
98 436 Sven Ritter 40-49 M 85 Bov IF 1.50.34  
99 364 Henrik Soll 21-29 M 86 Team Butler 1.51.17  
100 322 Cecilie Kristensen 21-29 K 14 IHS 1.51.30  
101 310 Annika Nybyy 30-39 K 15 Rødekro Tri 1.51.51  
102 415 Nanna Kastrup 21-29 K 16   1.52.16  
103 325 Christian Lorenzen 30-39 M 87   1.52.16  
104 376 Jakob Lei 30-39 M 88   1.53.03  
105 391 Kirsten Toft Nielsen 60-69 K 17 AAIG Aabenraa 1.53.09  
106 345 Emil Heine Grosell 16-20 M 89 IHS 1.53.30  
107 373 Ingrid Flugt 16-20 K 18   1.53.32  
108 392 Kristina Hansen 16-20 K 19   1.53.32  
109 349 Flemming Kirk 40-49 M 90   1.53.46  
110 403 Mette Behrendtz 30-39 K 20   1.56.01  
111 412 Morten Bollerup 21-29 M 91 Hoppe-danmark 1.56.10  
112 377 Jens Kristiansen 50-59 M 92 Kolding Motion 1.56.19  
113 389 Karsten Johannsen 40-49 M 93 GIG Løb & Motion 1.56.42  
114 365 Henrik Willeen 50-59 M 94 Willesen Import A/S 1.57.01  
115 341 Didde Rohr 30-39 K 21   1.57.04  
116 314 Betina Kjær Nielsen 40-49 K 22   1.57.12  
117 398 Lotte Holm Thomsen 30-39 K 23 Rødekro motion 1.57.12  
118 355 Hanne Hein 21-29 K 24   1.57.36  
119 447 Vicky Hansen-Schwartz 30-39 K 25 Vidar Motion 1.58.06  
120 366 Herluf Steinbach 60-69 M 95 Vidar Motion 1.58.10  
121 455 Hans Jørgen Sørensen 60-69 M 96 Kegnæs Løbeklub 1.58.44  
122 430 Rikke Dahl 40-49 K 26 Lysabild løbeklub 1.58.47  
123 358 Hans Nørgaard Clausen 40-49 M 97 Rødekro-IF 1.59.29  
124 323 Christian Christensen 60-69 M 98 Løgumkloster Løbemotion 1.59.31  
125 320 Camilla Mie Thomsen 21-29 K 27 Fit&Sund 1.59.41  
126 328 Christina Nellemann Sørensen 21-29 K 28 IHS 2.00.15  
127 356 Hanne Hjortgaard 40-49 K 29 Vidar Motion 2.02.05  
128 394 Lars Hansen 50-59 M 99   2.02.06