Siden er sidst opdateret 21. december 2015 - kl. 22:11

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kliplevløbet - lørdag d. 18. oktober 2014 - kl. 12.30

"Kliplevløbet"

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - Dejlige små veje uden den helt store trafik, gennem skov på store stier og slutteligt gennem Kliplev by. 5,5 og 12 km er flade og mest asfalt. 21 km let kuperet med ca. 3-4 km skovstier. Man skal være fyldt 16 år for at løbe halvmarathon.

- i 2014 bliver alle 3 ruter godkendt som idrætsmærkeløb og 12 og 21,1k bliver DAF opmålte

 

- tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 14/10 kl. 19 - herefter +30 Kr)

- se også 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

5,5k Dette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

12k DAF opmålt ruteDette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

21,1k DAF opmålt ruteDette løb er godkendt som idrætsmærkeløb - klik her for at se hvordan du tager idrætsmærke i motionsløb

Også MTB og powerwalk

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 12 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klasse Klub/Team Netto Brutto
1 1236 Jonas Christensen M 1 Mand Rødekro Tri & Motion/ Dania bikes 0.18.22 0.18.24
2 1246 Kasper Mikkelsen M 2 Mand Rødekro Tri & Motion 0.20.02 0.20.04
3 6 Alexander Salby M 3 Mand AAIG Youngster Team 0.21.05 0.21.08
4 1244 Jonas Malik Andersen M 4 Mand   0.21.23 0.21.28
5 1239 Henrik Soll M 5 Mand klomk 0.22.11 0.22.17
6 1209 Oliver Salby M 6 M ungdom AAIG Aabenraa 0.22.53 0.22.56
7 1223 Søren Laasholdt M 7 Mand Rødekro Tri & Motion 0.23.17 0.23.22
8 1237 Hans Henrik Michelsen M 8 Mand Løbeklubben Tempo/ RunningWild 0.23.24 0.23.29
9 35 Hans Jørn Lorenzen M 9 Mand   0.23.34 0.23.39
10 1228 Tine Thidemann K 1 Kvinde AAPI 0.24.20 0.24.25
11 15 Bo Sandholt Nielsen M 10 Mand Vidar Motion 0.24.26 0.24.39
12 53 Jens Laasholdt M 11 Mand Rødekro Tri & Motion 0.24.38 0.24.44
13 1222 Sofie Galsgaard Jensen K 2 K ungdom KLOMK 0.24.42 0.24.45
14 69 Kevin Salby M 12 M ungdom AAIG Aabenraa 0.24.49 0.24.51
15 29 Freja Degn K 3 K ungdom tønder løbeklub 0.24.47 0.24.53
16 31 Godtfred Degn M 13 Mand Rømø Supermarked 0.24.48 0.24.53
17 1217 Preben Laasholdt M 14 Mand Rødekro Tri & Motion 0.25.04 0.25.11
18 1200 Mikkel Snabe M 15 Mand Bolderslev Løb & Motion 0.25.08 0.25.17
19 1213 Pernille Petersen K 4 Kvinde   0.25.31 0.25.33
20 86 Mads Laasholdt M 16 Mand Rødekro Tri & Motion 0.25.42 0.25.49
21 67 Karsten Wolff M 17 Mand   0.25.38 0.25.49
22 99 Michelle Møller K 5 Kvinde   0.25.53 0.25.56
23 98 Michael Metzsch M 18 Mand   0.26.40 0.26.50
24 1224 Sune Røper M 19 Mand   0.26.42 0.26.50
25 100 Mikkel Provstgaard M 20 M ungdom   0.26.29 0.26.52
26 1235 Casper Hye M 21 M ungdom KLOMK 0.27.02 0.27.05
27 1211 Oliver M. Meinke M 22 M ungdom   0.27.10 0.27.12
28 1231 Tove Johannsen K 6 Kvinde   0.27.25 0.27.30
29 44 Ingolf Nielsen M 23 Mand   0.27.19 0.27.30
30 1202 mogens due pedersen M 24 Mand P. Christensen A/S 0.27.36 0.27.48
31 20 Christian Jørgensen M 25 M ungdom Ensted if 0.28.01 0.28.03
32 1214 Petra Vig Jørgensen K 7 Kvinde AAIG Aabenraa 0.28.04 0.28.19
33 30 Gitte Petersen K 8 Kvinde Rødekro Tri & Motion 0.28.26 0.28.35
34 93 Maria Boy Birck K 9 Kvinde Rødekro Tri & Motion 0.28.30 0.28.38
35 90 Maria Beuschau K 10 Kvinde   0.28.48 0.28.50
36 1100 Trine Beck Abramsen K 11 Kvinde ITD/FDE 0.28.53 0.28.59
37 1206 Nina Wolff K 12 Kvinde KLOMK 0.28.45 0.29.05
38 8 Andreas Paulsen M 26 Mand Sdr. Ønlev 0.29.02 0.29.05
39 1106 Michael P Nurby M 27 Mand   0.29.24 0.29.33
40 47 Jacob Jacobsen M 28 Mand KLOMK 0.29.23 0.29.35
41 51 Janne Kroghave Wendelboe K 13 Kvinde   0.29.22 0.29.36
42 76 Lars Clausen M 29 Mand Danfoss Marathon Club 0.29.22 0.29.50
43 1248 Yvonne Appel K 14 Kvinde Løgumkloster Løbemotion 0.29.26 0.29.51
44 12 Bethina Nissen K 15 Kvinde AAIG Aabenraa 0.29.40 0.29.55
45 72 Kirsten Annette Enig K 16 Kvinde Klomk 0.29.58 0.30.18
46 37 Helle Ejlskov K 17 Kvinde Hannemann engineering 0.30.10 0.30.21
47 82 Lisbeth Lillian Nielsen K 18 Kvinde Skodsbøl 0.30.11 0.30.23
48 1212 Palle Hannemann M 30 Mand Hannemann engineering 0.30.11 0.30.23
49 94 marianne hildebrandt K 19 Kvinde eckersberg friskole 0.30.24 0.30.34
50 1221 Sarah De Haan K 20 K ungdom   0.30.52 0.30.58
51 1227 Tina Nurby K 21 Kvinde BE communication 0.31.00 0.31.09
52 26 Emma Lausen K 22 Kvinde KLOMK 0.30.47 0.31.09
53 1219 Rasmus Beck Schmidt M 31 M ungdom ITD/FDE 0.31.11 0.31.11
54 48 Jakob Küseler M 32 Mand   0.31.13 0.31.25
55 75 Laila Hjorth Jensen K 23 Kvinde   0.31.11 0.31.27
56 39 Henriette Wolff K 24 K ungdom KLOMK 0.31.13 0.31.33
57 89 Majken Meyer K 25 Kvinde   0.31.07 0.31.35
58 92 Maria Wolff K 26 Kvinde   0.31.26 0.31.36
59 25 Elisabeth Laasholdt K 27 Kvinde Rødekro Tri & Motion 0.31.34 0.31.44
60 91 Maria Petersen K 28 K ungdom   0.31.26 0.31.46
61 85 Lykke Frydendall K 29 Kvinde Guderup Løbeklub 0.31.47 0.31.58
62 1240 Kosovare Ibrahimi K 30 Kvinde   0.31.42 0.32.10
63 18 Carsten Stricker Axelsen M 33 Mand   0.32.06 0.32.16
64 74 Kristian Frost M 34 Mand   0.32.01 0.32.27
65 24 Ea Jul Mønsted K 31 K ungdom VBIF 0.32.06 0.32.32
66 80 Lene Mønsted K 32 Kvinde VBIF Løberne 0.32.06 0.32.32
67 1243 Christoffer Wiborg M 35 M ungdom   0.32.43 0.32.58
68 14 Birthe Nørgaard K 33 Kvinde Klomk 0.32.50 0.33.03
69 45 INGRID SKØTT K 34 Kvinde ITD/FDE 0.33.01 0.33.18
70 1247 Anette D Christesen K 35 Kvinde   0.32.54 0.33.18
71 1232 Trine Tjerrild Aabling K 36 Kvinde Vidar Motion 0.33.09 0.33.19
72 1215 Pia Pedersen K 37 Kvinde ITD/FDE 0.33.04 0.33.23
73 54 Jeppe Lundberg M 36 M ungdom   0.32.59 0.33.28
74 1225 Susanne Matthiesen K 38 Kvinde Klomk 0.33.01 0.33.29
75 5 Agnes Marie Pedersen Hansen K 39 Kvinde Rødekro Tri & Motion 0.33.20 0.33.32
76 97 Mathias Küseler M 37 M ungdom   0.33.39 0.33.50
77 10 Annelise Stensgaard K 40 Kvinde Felsted Løbeklub 0.33.28 0.33.52
78 13 Birgit Kempf K 41 Kvinde Klomk 0.33.33 0.33.54
79 41 Iben Jul Mønsted K 42 K ungdom   0.33.36 0.34.03
80 57 Jesper Mønsted M 38 Mand   0.33.36 0.34.03
81 59 Jette Nielsen K 43 Kvinde KLOMK 0.33.59 0.34.16
82 84 Luciana Tavares K 44 Kvinde   0.34.02 0.34.19
83 1207 Ole Enig M 39 Mand Klomk 0.34.17 0.34.24
84 32 Hans Post M 40 Mand AAIG 0.34.07 0.34.28
85 40 Ib Schønhoff M 41 Mand vidar motion 0.33.59 0.34.28
86 1218 Preben Petersen M 42 Mand   0.34.20 0.34.31
87 61 Jonna Møller K 45 Kvinde   0.34.31 0.34.56
88 55 Jes Peter Christensen M 43 Mand Bolderslev LØB &MOTION 0.34.38 0.35.05
89 1234 Vivi Hansen K 46 Kvinde   0.34.53 0.35.10
90 1226 Tea Filskov K 47 K ungdom Filskov 0.34.52 0.35.13
91 42 Ida Schultz Hansen K 48 K ungdom Bolderslev Løb og Motion 0.34.55 0.35.13
92 4 Agnes Rasmussen K 49 Kvinde KLOMK 0.34.55 0.35.16
93 1233 Victoria Widding Foged K 50 K ungdom Søgård Friskole 0.35.16 0.35.20
94 60 Jonas Renkwitz M 44 M ungdom   0.36.12 0.36.19
95 33 Hans Renkwitz M 45 Mand Rødekro Tri & Motion 0.36.14 0.36.20
96 1205 Nina Beck K 51 Kvinde   0.35.53 0.36.21
97 23 Dorthe Petersen K 52 Kvinde AAIG Aabenraa 0.36.06 0.36.26
98 21 Connie Lausen K 53 Kvinde KLOMK 0.36.09 0.36.33
99 1204 Nathalie Widding Foged K 54 K ungdom Søgård Friskole 0.36.29 0.36.33
100 19 Cecilie Johannsen K 55 K ungdom Søgård Friskole 0.36.28 0.36.33
101 71 Kim Foged M 46 Mand Søgård Friskole 0.36.29 0.36.34
102 62 Jonna M. Meincke K 56 Kvinde   0.36.32 0.36.36
103 1220 Rita Keller K 57 Kvinde klomk 0.36.23 0.36.42
104 9 Anne-Grete Knudsen K 58 Kvinde   0.37.28 0.37.44
105 88 Maiken Pedersen K 59 Kvinde   0.37.58 0.38.17
106 1216 Pia Enghoff Jacobsen K 60 Kvinde KLOMK 0.38.22 0.38.39
107 1238 Srebrenko Sadikovic M 47 Mand   0.39.13 0.39.40
108 50 Jana Petersen K 61 Kvinde   0.39.14 0.39.41
109 1208 Oliver Provstgaard M 48 M ungdom   0.39.35 0.39.58
110 87 Maibrit Provstgaard K 62 Kvinde   0.39.40 0.40.05
111 58 Jette Johannsen K 63 Kvinde Roadrunners 0.40.30 0.40.39
112 17 Camilla Mærsk Thye K 64 Kvinde Søgård Friskole 0.41.13 0.41.18
113 7 Amalie Ida Johannsen K 65 K ungdom Søgård Friskole 0.41.14 0.41.18
114 38 Helle Post K 66 Kvinde AAIG 0.41.00 0.41.20
115 43 Inge Paulsen K 67 Kvinde Sdr. Ønlev 0.41.45 0.41.49
116 81 Lene Ravn K 68 Kvinde   0.42.34 0.42.37
117 96 Martin Heissel Ravn M 49 Mand   0.42.37 0.42.37
118 95 Martin Anker M 50 Mand KLOMK 0.42.46 0.43.01
119 1210 Oliver Anker Retzlaff M 51 M ungdom   0.42.48 0.43.01
120 11 Annette Johannsen K 69 Kvinde   0.42.38 0.43.03
121 64 Juliane Johannsen K 70 K ungdom   0.42.39 0.43.03
122 79 Lea due pedersen K 71 K ungdom   0.43.08 0.43.21
123 65 Kaj Moberg M 52 Mand   0.43.42 0.44.04
124 1289 Noah Høier M 53 M ungdom   0.45.43 0.45.53
125 1288 Helle Høier K 72 Kvinde   0.45.45 0.45.56
126 36 Helle Boutrup K 73 Kvinde   0.47.52 0.48.14
127 1245 Isabella Larsen K 74 K ungdom   0.55.58 0.56.00
128 49 Jan Christensen M 54 Mand LIF Veteran 0.56.36 0.57.05
129 28 Finn Nissen M 55 Mand LIF Veteran 0.56.36 0.57.06
130 22 Dion Jensen M 56 Mand LIF Veteran 0.56.37 0.57.06
131 1229 Tommy Hansen M 57 Mand LIF Veteran 0.56.36 0.57.06
132 34 Hans Chr Hansen M 58 Mand LIF Veteran 0.56.24 0.57.06
133 16 Brian Kaspersen M 59 Mand LIF Veteran 0.56.37 0.57.06
134 1230 Torben Østerballe K 75 Kvinde   0.56.38 0.57.07
135 46 Iver Mørk M 60 Mand LIF Veteran 0.56.36 0.57.07
136 63 Jørgen Hertz M 61 Mand LIF Veteran 0.56.32 0.57.07
137 1201 Mogens Lausen M 62 Mand LIF Veteran 0.56.37 0.57.07
138 77 Lars Hansen M 63 Mand LIF Veteran 0.56.32 0.57.08
139 27 Finn Knudsen M 64 Mand LIF Veteran 0.56.39 0.57.08
140 70 Kim Asmussen M 65 Mand LIF Veteran 0.56.34 0.57.10
141 78 Lars Lausen M 66 Mand LIF Veteran 0.56.29 0.57.11

 

tilbage til toppen

Resultater 12 km - se også 5,5 km - se også 12 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klasse Klub/Team Netto Brutto
1 191 Lars R Hansen M 1 Mand Fam Hansen 0.50.18 0.50.21
2 108 Allan Guldager M 2 Mand Haderslev PI 0.50.26 0.50.31
3 177 Johnny Skoven M 3 Mand HAGI 0.50.38 0.50.42
4 188 Krista Jakobsen K 1 Kvinde HAGI 0.50.42 0.50.44
5 198 Lucas Hymøller M 4 Mand   0.52.11 0.52.14
6 1266 Morten Dyhr M 5 Mand   0.52.14 0.52.19
7 152 Frits Detlefsen M 6 Mand Rødekro Tri & Motion 0.52.22 0.52.26
8 123 Betina Detlefsen K 2 Kvinde Rødekro Tri & Motion 0.52.24 0.52.27
9 175 Jimmy Klünder M 7 Mand Tri2000 0.52.59 0.53.04
10 109 Allan Klausen M 8 Mand   0.53.29 0.53.32
11 194 Lenni Gregersen M 9 Mand   0.53.38 0.53.44
12 192 Leif Messerschmidt M 10 Mand   0.53.51 0.53.55
13 1269 Peter Kraft Lüttermann M 11 Mand Rødekro Tri & Motion 0.54.11 0.54.20
14 127 Bitten Petz K 3 Kvinde   0.54.36 0.54.40
15 113 Andreas Rönnau M 12 Mand Bov Idrætsforening - Atletik/motion 0.55.23 0.55.26
16 134 Carsten Ehlert M 13 Mand GIG Løb og motion 0.57.03 0.57.07
17 137 Christian Larsen M 14 Mand   0.57.43 0.57.53
18 144 Daniel Nielsen M 15 Mand Broagerlands Ungd- & Idrætsf. 0.58.00 0.58.04
19 1259 Michael Madsen M 16 Mand   0.58.06 0.58.15
20 166 Jan Pharao M 17 Mand Aaig Aabenraa 0.58.51 0.59.07
21 167 Jan Thaysen M 18 Mand   0.59.06 0.59.17
22 189 kristine Michaelsen K 4 Kvinde tri2000 0.59.42 0.59.47
23 1253 Martin Nielsen M 19 Mand Broagerlands Ungd- & Idrætsf. 0.59.57 1.00.11
24 1258 Michael Krogahave Wendelboe M 20 Mand SABK 0.59.57 1.00.11
25 1292 Peter Jensen M 21 Mand AAIG 1.00.31 1.00.48
26 145 Dorte Aarøe K 5 Kvinde VBIF Løberne 1.00.42 1.00.55
27 130 Bjarne Thomsen M 22 Mand Danfoss Marathon Club 1.00.44 1.00.56
28 1296 Flemming Olesen M 23 Mand AAIG Aabenraa 1.01.02 1.01.10
29 1282 Torben Frederiksen M 24 Mand VBIF Løberne 1.01.00 1.01.14
30 131 Bo Gudbrandsen M 25 Mand   1.00.51 1.01.17
31 128 Bjarne Albers M 26 Mand   1.00.51 1.01.17
32 171 Jens Boysen M 27 Mand   1.00.52 1.01.17
33 1271 Preben Nielsen M 28 Mand   1.01.12 1.01.22
34 112 Anders Johannsen M 29 Mand Søgård Friskole 1.01.19 1.01.23
35 151 Flemming Thomsen M 30 Mand VBIF Løberne 1.01.40 1.01.54
36 176 John Hansen M 31 Mand Bolderslev Løb & Motion 1.01.47 1.02.05
37 1261 Mogens Falk Nielsen M 32 Mand Rødekro tri & motion 1.02.03 1.02.10
38 136 Cathrine Underbjerg Hansen K 6 Kvinde   1.02.35 1.02.47
39 119 Asger Underbjerg Hansen M 33 Mand   1.02.36 1.02.48
40 1265 Morten Beck M 34 Mand ICM-ARSIMA 1.02.57 1.03.08
41 132 Brian Johannsen M 35 Mand Søgård Friskole 1.03.12 1.03.16
42 1275 Sven Hansen M 36 Mand Fam Hansen 1.03.21 1.03.28
43 141 Conny Schlesinger K 7 Kvinde AaIG Aabenraa 1.04.04 1.04.20
44 163 Jakob Kjelstrup-Hansen M 37 Mand   1.04.15 1.04.32
45 178 Jytte Arildsen Pedersen K 8 Kvinde   1.04.39 1.04.45
46 1260 Michael Sehrt Lauridsen M 38 Mand   1.04.36 1.04.51
47 165 Jan Knutzen M 39 Mand Großenwiehe 1.05.05 1.05.21
48 1284 Torben Lykke M 40 Mand AAIG Aabenraa 1.05.17 1.05.25
49 1295 Lars Iversen M 41 Mand AAIG Aabenraa 1.05.09 1.05.30
50 181 Karsten Abrahamsen M 42 Mand Løgumkloster Løbemotion 1.05.41 1.05.55
51 1286 Vickie Kramer K 9 Kvinde Middelfart motionsklub 1.05.47 1.05.57
52 1278 Thomas Reis-Andresen M 43 Mand Großenwiehe 1.05.45 1.06.00
53 147 Eskild Thaysen M 44 Mand KLOMK 1.05.53 1.06.06
54 114 Anette Paulsen Jensen K 10 Kvinde Ergohest 1.05.46 1.06.11
55 1293 per petersen M 45 Mand GKV 1.06.00 1.06.14
56 1267 Morten Post M 46 Mand AAIG/LBBilsyn 1.05.58 1.06.19
57 1287 Werner Gregersen M 47 Mand   1.06.06 1.06.21
58 142 Dan Jacobsen M 48 Mand Klomk 1.06.12 1.06.22
59 125 Birgitte Sørensen K 11 Kvinde Aaig 1.06.15 1.06.32
60 135 Carsten Dyhre Hansen M 49 Mand HAGI 1.06.32 1.06.45
61 186 Kim Pedersen M 50 Mand Per Damgaard 1.06.44 1.06.52
62 1104 Rene Johannsen M 51 Mand   1.06.45 1.07.16
63 1276 Svend Christensen M 52 Mand Bolderslev Løb & Motion 1.07.00 1.07.20
64 173 Jens Jørgensen M 53 Mand   1.07.14 1.07.23
65 68 Kent Schrøder M 54 Mand Klomk 1.07.21 1.07.31
66 146 Dorte Snabe K 12 Kvinde Bolderslev løb og motion 1.07.29 1.07.38
67 1103 Nanna Kylling K 13 Kvinde   1.07.28 1.07.46
68 158 Holger Jacobsen M 55 Mand AAIG Aabenraa 1.07.40 1.08.02
69 1298 Marianne Refslund K 14 Kvinde AAIG Aabenraa 1.07.45 1.08.04
70 149 Flemming Johannsen M 56 Mand   1.08.22 1.08.47
71 187 Kim Salby M 57 Mand AAIG Aabenraa 1.08.50 1.08.57
72 118 Anne-Marie Salby K 15 Kvinde AAIG Aabenraa 1.08.51 1.08.59
73 161 Inger Johansen K 16 Kvinde Bolderslev Løb og Motion 1.09.13 1.09.22
74 1255 May-Brit Andresen K 17 Kvinde AAIG Aabenraa 1.09.37 1.09.50
75 185 Kim Lildholdt M 58 Mand HUIF Løbeklub 1.09.40 1.09.59
76 116 Anne Boutrup K 18 Kvinde   1.09.39 1.10.01
77 120 Benny Christiansen M 59 Mand Bylderup & Omegns Gymnastikforening 1.09.43 1.10.02
78 1291 Betsy Jensen K 19 Kvinde   1.10.35 1.10.53
79 1257 Mette Jochimsen K 20 Kvinde GIG Løb og Motion / Bjergladies 1.11.18 1.11.26
80 195 Lis Petersen K 21 Kvinde AAIG 1.11.13 1.11.26
81 1262 Mogens Søndergaard Nielsen M 60 Mand AAIG Aabenraa 1.11.14 1.11.31
82 193 Lene Gad Henningsen K 22 Kvinde   1.11.27 1.11.36
83 155 Hanne Ydegaard K 23 Kvinde AAIG Aabenraa / Bjergladies 1.11.37 1.11.50
84 143 Daniel Jørgensen M 61 Mand Søgård Friskole 1.11.47 1.11.51
85 159 Inga Paulsen K 24 Kvinde   1.11.46 1.12.10
86 1268 Nico Kleemann M 62 Mand   1.11.54 1.12.10
87 1294 Elna Nissen K 25 Kvinde tinglev idrætsforening 1.12.05 1.12.12
88 148 Finn Møller M 63 Mand Nordborg Løbeklub 1.11.57 1.12.20
89 1285 Svensson M 64 Mand   1.12.26 1.12.29
90 197 Louise Vonsild K 26 Kvinde   1.11.58 1.12.30
91 1264 Monika Petersen K 27 Kvinde KLOMK 1.12.33 1.12.40
92 182 Katharine Britsch Schultz K 28 Kvinde   1.12.32 1.12.59
93 170 Jeanette Petersen K 29 Kvinde   1.12.52 1.13.09
94 129 Bjarne Petersen M 65 Mand BOG 1.12.51 1.13.09
95 183 Kim Jensen M 66 Mand   1.13.24 1.13.32
96 153 Hanne Ludvigsen K 30 Kvinde Augustenborg Løbeklub 1.13.24 1.13.39
97 1274 Susanne Asmussen K 31 Kvinde AaIG Aabenraa 1.13.45 1.13.51
98 138 Christoffer Pedersen M 67 Mand   1.14.23 1.14.30
99 157 Henrik Petersen M 68 Mand Bolderslev løbeklub 1.14.35 1.14.54
100 1272 Sarah Josephine Randrup K 32 Kvinde   1.14.28 1.15.00
101 180 Karina Widding K 33 Kvinde Søgård Friskole 1.14.56 1.15.00
102 1254 Matilde Frank K 34 Kvinde AAIG 1.14.53 1.15.14
103 179 Karen Jessen olsen K 35 Kvinde AAIG 1.15.10 1.15.15
104 172 Jens Jørgensen M 69 Mand AAIG 1.15.08 1.15.36
105 168 Jane Kraak K 36 Kvinde   1.15.43 1.15.44
106 117 Anne-Kathrine Urban K 37 Kvinde   1.15.56 1.16.08
107 154 Hanne Mau K 38 Kvinde Sonderborg Kommune 1.15.39 1.16.11
108 1277 Tessa Møller K 39 Kvinde Nordborg Løbeklub 1.15.59 1.16.22
109 1273 Søren Frisk Mortensen M 70 Mand   1.16.01 1.16.22
110 196 lis Petersen K 40 Kvinde Augustenborg løbeklub 1.16.24 1.16.38
111 133 Brian Anker Retzlaff M 71 Mand Klomk 1.16.31 1.16.49
112 126 Birte Geertsen K 41 Kvinde AAIG Aabenraa 1.17.00 1.17.20
113 121 Bente Bloch K 42 Kvinde AAIG 1.17.01 1.17.20
114 1263 Mona Gustafsson K 43 Kvinde   1.17.46 1.17.53
115 164 Jan Bundgaard M 72 Mand   1.17.38 1.17.56
116 184 Kim Jepsen M 73 Mand   1.17.39 1.18.11
117 1297 Charlotte Barth K 44 Kvinde   1.18.12 1.18.27
118 150 Flemming Kock M 74 Mand   1.19.11 1.19.33
119 140 Conny Ehlert K 45 Kvinde GIG Løb og motion 1.19.29 1.19.37
120 200 Malene Lund K 46 Kvinde Broagerlands Ungd- & Idrætsf. 1.19.53 1.20.08
121 110 Allan Nielsen M 75 Mand Broagerlands Ungd- & Idrætsf. 1.19.53 1.20.08
122 1251 Malene Müller K 47 Kvinde Løgumkloster Løbemotion 1.22.44 1.22.57
123 169 Jeanette Filskov K 48 Kvinde Filskov 1.22.42 1.23.03
124 111 Amalie Wandahl K 49 Kvinde   1.23.03 1.23.28
125 174 Jeppe Johannsen M 76 Mand   1.23.03 1.23.28
126 124 Betina Maria Christiansen K 50 Kvinde   1.27.42 1.28.01
127 115 Anette Lena Christiansen K 51 Kvinde   1.27.44 1.28.02