Siden er sidst opdateret 21. december 2015 - kl. 22:10

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kliplevløbet - lørdag d. 19. oktober 2013 - kl. 13.30

"Kliplevløbet"

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - Dejlige små veje uden den helt store trafik, gennem skov på store stier og slutteligt gennem Kliplev by. 5,5 og 12 km er flade og mest asfalt. 21 km let kuperet med ca. 3-4 km skovstier. Man skal være fyldt 16 år for at løbe halvmarathon.

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (senst d. 17/10 kl. 18 - eftertilmelding på dagen +30 Kr)

- se også 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

5,5k

12k

21,1k

 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 12 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Netto Brutto
1 413 Nikolaj Bangsgaard Vejle IF / Team Newline M 1 U16 1 0.18.12 0.18.12
2 462 Kasper Mikkelsen   M 2 Mand 1 0.19.44 0.19.45
3 381 Knud Bangsgaard Team Newline M 3 Mand 2 0.20.34 0.20.36
4 356 Henrik Petersen Bov if M 4 Mand 3 0.20.50 0.20.51
5 322 Benedikte Bangsgaard Team Newline K 1 Kvinde 1 0.21.23 0.21.24
6 448 Torben Jensen Team Svejrup M 5 Mand 4 0.22.03 0.22.04
7 373 Jonathan Bobzin   M 6 U16 2 0.23.10 0.23.11
8 452 Niklas Hertz LIF Fodbold M 7 Mand 5 0.23.39 0.23.41
9 344 Finn Haugaard   M 8 Mand 6 0.23.41 0.23.46
10 411 Morten Bernhardt Petersen   M 9 Mand 7 0.23.54 0.23.55
11 399 Mads Peter Østergaard Nordborg Løbeklub M 10 U16 3 0.24.00 0.24.02
12 315 Anna Mosby Nielsen Aarhus 1900 A/M K 2 U16 1 0.24.05 0.24.06
13 450 Werner Juhl AAIG Aabenraa M 11 Mand 8 0.24.07 0.24.10
14 418 Ove Schneider Bolderslev Løb & Motion M 12 Mand 9 0.24.31 0.24.35
15 353 Henning Andersen   M 13 Mand 10 0.24.34 0.24.41
16 436 Søren Laasholdt Rødekro IF motion M 14 U16 4 0.24.40 0.24.41
17 397 Lue Tornbo Baastrup Munke Mose Motion K 3 Kvinde 2 0.24.41 0.24.43
18 417 Orla Petersen Bov if M 15 Mand 11 0.24.47 0.24.48
19 427 Rhina Ravn Rødekro IF K 4 Kvinde 3 0.25.07 0.25.08
20 407 Michael Bæk VBIF Løberne M 16 Mand 12 0.25.39 0.25.45
21 442 Therese Elkjær Christensen Team Elkjær K 5 U16 2 0.25.49 0.25.50
22 434 Simon Galsgaard Jensen KLOMK M 17 U16 5 0.26.12 0.26.19
23 330 Casper Jakobsen Løbeklubben på facebook M 18 U16 6 0.26.21 0.26.24
24 384 Lars Jakobsen Løbeklubben på Facebook M 19 Mand 13 0.26.21 0.26.24
25 453 Rasmus Langvad Madsen Rønshoved Skolehjem M 20 U16 7 0.26.25 0.26.28
26 334 Claus Hissel   M 21 Mand 14 0.26.26 0.26.29
27 371 John Behrens Team Svejrup M 22 Mand 15 0.26.40 0.26.42
28 416 Oliver Elkjær Christensen Team Elkjær M 23 U16 8 0.26.51 0.26.53
29 345 finn johannsen   M 24 Mand 16 0.27.05 0.27.09
30 466 Frederik Gydesen   M 25 U16 9 0.27.19 0.27.20
31 328 Camilla Hauerberg Rødekro IF-Motion K 6 U16 3 0.27.23 0.27.24
32 338 Dorte Aarøe VBIF Løberne K 7 Kvinde 4 0.27.33 0.27.39
33 441 Susanne Schmidt   K 9 Kvinde 5 0.27.53 0.28.04
34 435 Sofie Galsgaard Jensen KLOMK K 8 U16 4 0.27.53 0.27.56
35 335 Claus Jacob Hissel   M 26 U16 10 0.28.03 0.28.08
36 363 Jacob Jacobsen KLOMK M 27 Mand 17 0.28.37 0.28.40
37 368 Jesper Dalgaard   M 28 Mand 18 0.28.38 0.28.55
38 449 Trine Beck Abramsen   K 10 U16 5 0.28.38 0.28.49
39 430 Sara Kjær   K 11 Kvinde 6 0.28.41 0.28.53
40 375 Julie Marie Hissel   K 12 U16 6 0.28.49 0.28.52
41 326 Bjarne Hansen   M 29 Mand 19 0.29.11 0.29.20
42 327 Brigitte Haugaard   K 13 Kvinde 7 0.29.13 0.29.19
43 376 Jytte Arildsen Pedersen   K 14 Kvinde 8 0.29.22 0.29.24
44 454 Mikkel Skov Blom   M 30 U16 11 0.29.24 0.29.28
45 366 Jeppe Johannsen   M 31 U16 12 0.29.27 0.29.28
46 458 Casper Jacobsen Vinther   M 32 U16 13 0.29.27 0.29.31
47 420 Peter Friis KLOMK M 33 Mand 21 0.29.31 0.29.43
48 467 Lars Høeg   M 34 Mand 20 0.29.32 0.29.43
49 437 Steen Gottlieb   M 35 Mand 22 0.29.35 0.29.48
50 461 Sara Bang-Hansen   K 15 Kvinde 9 0.29.39 0.29.46
51 312 Anette Lotzkat Hansen KLOMK K 16 Kvinde 10 0.29.48 0.29.53
52 432 Sarah Andersen   K 17 Kvinde 11 0.29.58 0.30.05
53 438 Steven Behrens Team Svejrup M 36 U16 14 0.30.05 0.30.07
54 355 Henriette Wolff KLOMK K 18 U16 7 0.30.08 0.30.11
55 398 Mads Peter Hissel   M 37 U16 15 0.30.10 0.30.13
56 447 Tony Hansen   M 38 Mand 23 0.30.32 0.30.39
57 389 lene Hansen   K 19 Kvinde 12 0.30.43 0.30.51
58 380 Kirsten Annette Enig KLOMK K 20 Kvinde 13 0.30.51 0.30.59
59 365 Jeppe Haugaard   M 39 U16 16 0.30.53 0.30.59
60 343 Ernst Svensson   M 40 Mand 24 0.30.54 0.30.55
61 324 Bethina Nissen AAIG Aabenraa K 21 Kvinde 14 0.30.59 0.31.09
62 339 Elisabeth Laasholdt Rødekro-IF Motion K 22 Kvinde 15 0.31.16 0.31.20
63 361 Iver Hansen   M 41 Mand 25 0.31.20 0.31.31
64 395 Louise Diabelez   K 23 Kvinde 16 0.31.34 0.31.39
65 400 Malene Diabelez bui K 24 U16 8 0.31.35 0.31.39
66 386 Lasse Joensen Schmidt   M 42 U16 17 0.32.07 0.32.11
67 468 Else Lindskov   K 25 Kvinde 17 0.32.08 0.32.18
68 336 Conny Storm Otto GIG Løb og Motion K 26 Kvinde 18 0.32.22 0.32.28
69 323 Benjamin bobzin   M 43 U16 18 0.32.31 0.32.32
70 404 Martin Anker KLOMK M 44 Mand 26 0.33.05 0.33.21
71 401 Malene Stilling Jeppesen Felsted løbeklub K 27 Kvinde 19 0.33.10 0.33.17
72 367 Jes Peter Christensen Bolderslev LØB &MOTION M 45 Mand 27 0.33.10 0.33.24
73 425 Rasmus Beck Schmidt   M 46 U16 19 0.33.14 0.33.25
74 465 Elisabeth Wiborg   K 28 Kvinde 20 0.33.17 0.33.30
75 440 Susanne Matthiesen Klomk K 29 Kvinde 21 0.33.18 0.33.28
76 422 Pia Mørk Rasmussen   K 30 Kvinde 22 0.33.21 0.33.28
77 394 Lotte Kastberg Fanø K 31 Kvinde 23 0.33.22 0.33.25
78 419 Pernille Renkwitz   K 32 U16 9 0.33.23 0.33.32
79 464 Christoffer Wiborg   M 47 U16 20 0.33.39 0.33.51
80 414 Ole Enig KLOMK M 48 Mand 28 0.33.45 0.33.55
81 403 Marianne Nielsen Bui Motion K 33 Kvinde 24 0.33.47 0.33.52
82 313 Anita Behrens Team Svejrup K 34 Kvinde 25 0.33.48 0.33.50
83 455 Christine Egtved   K 35 U16 11 0.33.52 0.34.01
84 402 Maria Petersen KLOMK K 36 U16 10 0.33.52 0.33.56
85 456 Martin Egtved AAIG Aabenraa M 49 Mand 29 0.33.52 0.34.01
86 340 Emil Haugaard   M 50 U16 21 0.34.00 0.34.06
87 396 Louise Stender Nordborg Løbeklub K 37 Kvinde 26 0.34.06 0.34.09
88 364 Jan Kristensen   M 51 Mand 30 0.34.14 0.34.23
89 443 Thomas Bobzin   M 52 Mand 31 0.34.14 0.34.34
90 415 Oliver Allerelli ITD/FDE M 53 U16 22 0.34.22 0.34.36
91 410 Morten Allerelli ITD/FDE M 54 Mand 32 0.34.23 0.34.37
92 325 Birthe Nørgaard KLOMK K 38 Kvinde 27 0.34.25 0.34.33
93 391 Lisbeth Christiansen   K 39 Kvinde 28 0.34.26 0.34.30
94 393 lotte bobzin   K 40 Kvinde 29 0.34.26 0.34.47
95 392 Lone Callesen Aaig K 41 Kvinde 30 0.34.27 0.34.31
96 412 Nikolai Alstrup KLOMK M 55 U16 23 0.34.38 0.34.42
97 341 Emilia Korsgaard Christensen   K 42 U16 12 0.35.12 0.35.27
98 451 Julie Hertz LIF Fodbold K 43 U16 13 0.35.12 0.35.27
99 372 Jonas Renkwitz   M 56 U16 24 0.35.16 0.35.26
100 423 Pia Rasmussen   K 44 Kvinde 31 0.35.21 0.35.31
101 352 Helle Kristoffersen Nina og Bendix familieklub K 45 Kvinde 32 0.35.30 0.35.42
102 421 Pia Enghoff Jacobsen KLOMK K 46 Kvinde 33 0.35.36 0.35.47
103 369 Jette Johannsen Aabenraa K 47 Kvinde 34 0.35.37 0.35.39
104 370 Jette Nielsen KLOMK K 48 Kvinde 35 0.35.37 0.35.47
105 329 Caroline Andersen   K 49 Kvinde 36 0.35.55 0.36.01
106 333 Christina Wagner   K 50 Kvinde 37 0.35.58 0.36.04
107 428 Rikke Dupont   K 51 Kvinde 38 0.36.01 0.36.06
108 439 Stine Riber Albrechtsen   K 52 Kvinde 39 0.36.07 0.36.18
109 311 Alice Petersen Cfu Jels K 53 Kvinde 40 0.36.33 0.36.38
110 378 Karin Jørgensen   K 54 Kvinde 41 0.36.40 0.36.45
111 429 Rikke Korsgaard   K 55 Kvinde 42 0.36.45 0.36.53
112 431 Sarah Abercromby   K 56 Kvinde 43 0.36.55 0.37.05
113 320 AsgerJoensen Schmidt   M 57 U16 25 0.37.18 0.37.22
114 342 Emma Cathrine Figen Lorenzen   K 57 Kvinde 44 0.37.19 0.37.22
115 314 Anja Lausen   K 58 Kvinde 45 0.37.30 0.37.38
116 382 kristian Truelsen ingen M 58 Mand 33 0.38.45 0.38.57
117 445 Tina Nielsen   K 59 Kvinde 46 0.38.47 0.38.53
118 406 mia martinsen ingen K 60 Kvinde 47 0.38.52 0.39.03
119 349 Gitte Truelsen ingen K 61 Kvinde 48 0.38.52 0.39.03
120 390 Lisa Cornelsen   K 62 U16 14 0.39.20 0.39.22
121 318 Annelise Stensgaard Felsted Løbeklub K 63 Kvinde 49 0.39.48 0.39.56
122 469 Ida Holm   K 64 Kvinde 50 0.39.57 0.40.04
123 424 Randy Svensson   K 65 Kvinde 51 0.40.51 0.40.59
124 359 Inken Svensson   K 66 Kvinde 52 0.41.18 0.41.26
125 358 Inga Lykke AAIG Aabenraa K 67 Kvinde 53 0.41.34 0.41.44
126 444 Thor Laumark-Møller   M 59 U16 26 0.42.32 0.42.36
127 319 Annette Johannsen   K 68 Kvinde 54 0.42.41 0.42.47
128 374 Juliane Johannsen   K 69 U16 15 0.42.41 0.42.47
129 357 Hjalte Nøddesbo Meins Team Nøddesbo/Meins M 60 U16 27 0.43.19 0.43.34
130 354 Henning Petersen Team Nøddesbo/Meins M 61 Mand 34 0.44.20 0.44.38
131 433 Silje Nøddesbo Meins Team Nøddesbo/Meins K 70 U16 16 0.46.07 0.46.21
132 377 Jytte Meins Team Nøddesbo/Meins K 71 Kvinde 55 0.46.12 0.46.26
133 348 Gitte Bjørn Olesen   K 72 Kvinde 56 0.47.26 0.47.35
134 426 Rasmus Lausen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 62 Mand 35 0.48.59 0.49.17
135 351 Heinrich Nielsen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 63 Mand 36 0.49.46 0.50.01
136 362 Iver Mørk LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 64 Mand 37 0.49.48 0.50.03
137 383 Lars Hansen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 65 Mand 43 0.49.49 0.50.05
138 385 Lars Lausen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 66 Mand 44 0.49.49 0.50.05
139 346 Finn Knudsen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 67 Mand 39 0.49.49 0.50.04
140 332 Christian Lorenzen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 68 Mand 42 0.49.50 0.50.05
141 409 Mogens Lausen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 69 Mand 40 0.49.51 0.50.05
142 379 Kim Asmussen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 70 Mand 38 0.49.51 0.50.04
143 460 Lajla Sievesgård   K 73 Kvinde 57 0.49.51 0.50.04
144 446 Tommy Hansen LIF Veteran fodbold LIF Veteran fodbold M 71 Mand 41 0.49.51 0.50.05
145 388 Lea due pedersen   K 74 U16 17 0.51.24 0.51.29
146 387 Laura Beck Schmidt   K 75 U16 18 0.52.15 0.52.25
147 463 Isabella Isabella   K 76 U16 19 0.52.16 0.52.25
148 405 Mathias Lund Moos   M 72 U16 28 0.53.04 0.53.11

 

 

tilbage til toppen

Resultater 12 km - se også 5,5 km - se også 12 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Netto Brutto
1 302 Jens. Gydesen   M 1 Mand 1 0.45.10 0.45.10
2 235 Henrik Schultz   M 2 Mand 2 0.46.08 0.46.08
3 267 Mogens Michelsen Petersen Rødekro-IF Motion M 3 Mand 3 0.47.13 0.47.13
4 211 Brian Otto GIG Løb & Motion M 4 Mand 4 0.47.42 0.47.42
5 207 Bjarne Østergaard Nordborg Løbeklub M 5 Mand 5 0.47.55 0.47.56
6 283 Tonni Johannsen   M 6 Mand 6 0.49.05 0.49.05
7 245 John Raschat VBIF Løberne M 7 Mand 7 0.51.01 0.51.12
8 275 Ronni Schmidt Rødekro Tri M 8 Mand 8 0.52.11 0.52.18
9 221 Ejner Christensen GIG Løb & Motion M 9 Mand 9 0.52.55 0.53.09
10 228 Frits Detlefsen Rødekro-IF Motion M 10 Mand 10 0.53.26 0.53.26
11 205 Betina Detlefsen Rødekro-IF Motion K 1 Kvinde 1 0.53.26 0.53.26
12 258 marcus alexander quist   M 11 Mand 11 0.54.33 0.54.34
13 217 Claus Lassen GIG Løb & Motion M 12 Mand 12 0.54.50 0.55.01
14 209 Bo Thomsen   M 13 Mand 13 0.55.49 0.55.56
15 257 Lone Nicolaisen AaIG Aabenraa K 2 Kvinde 2 0.56.13 0.56.13
16 272 Per Hussmann AaIG Aabenraa M 14 Mand 14 0.56.13 0.56.13
17 223 Erik Lorenzen   M 15 Mand 17 0.56.36 0.56.52
18 299 Annie Høstgaard   K 3 Kvinde 3 0.56.45 0.56.46
19 301 Ole Bars Hansen   M 16 Mand 15 0.56.46 0.56.47
20 254 Lars Joensen Schmidt   M 17 Mand 16 0.56.47 0.56.50
21 300 Tommy Nielsen   M 18 Mand 18 0.56.59 0.57.01
22 202 Anette Hansen Rødekro I.F. K 4 Kvinde 4 0.57.06 0.57.09
23 255 Lars R Hansen Fam Hansen M 19 U16 1 0.57.37 0.57.55
24 249 kim michael nielsen Kolding Motion M 20 Mand 23 0.57.37 0.58.00
25 295 Jesper Mørk Mønsted VBIF M 21 Mand 21 0.57.38 0.57.49
26 294 Lars Hansen Augustenborg Løbeklub M 22 Mand 19 0.57.40 0.57.41
27 263 Michael Madsen   M 23 Mand 20 0.57.42 0.57.43
28 246 Johnni Perschke   M 24 Mand 22 0.57.47 0.57.55
29 67 Lenni Gregersen   M 25 Mand 24 0.58.32 0.58.38
30 244 John Hansen Bolderslev Løb og Motion M 26 Mand 25 0.58.33 0.58.52
31 218 Claus Petersen VBIF Løberne M 27 Mand 26 0.58.55 0.59.06
32 214 Carsten Ehlert GIG-Løb og motion M 28 Mand 27 0.58.57 0.59.10
33 271 Otto Jørgensen Bolderslev Løb og Motion M 29 Mand 28 0.59.37 0.59.59
34 213 Carl Uwe Hansen Felsted Løbeklub M 30 Mand 29 0.59.46 0.59.59
35 278 Steen Hansen   M 31 Mand 30 0.59.56 1.00.06
36 297 Tommy Palmholt   M 32 Mand 31 1.00.32 1.00.52
37 291 Jens Jacob Levring Madsen Rønshoved Skolehjem M 33 Mand 33 1.01.26 1.01.34
38 230 Hans Chr Møller Augustenborg løbeklub M 34 Mand 32 1.01.30 1.01.32
39 227 Flemming Thomsen VBIF Løberne M 35 Mand 34 1.02.15 1.02.28
40 220 Eigil Nielsen Bov IF M 36 Mand 35 1.02.25 1.02.34
41 253 kristine Michaelsen   K 5 Kvinde 5 1.02.25 1.02.40
42 240 Jan Pharao Aaig Aabenraa M 37 Mand 37 1.02.31 1.02.44
43 203 Andreas Møller   M 38 Mand 36 1.02.35 1.02.42
44 293 Knud Callesen løgumkloster løbemotion M 39 Mand 39 1.02.51 1.03.15
45 252 Knud Rasmussen Augustenborg Løbeklub M 40 Mand 38 1.03.01 1.03.02
46 269 Morten Beck Aabenraa kommune M 41 Mand 40 1.03.12 1.03.20
47 201 Allan Christensen   M 42 Mand 41 1.03.22 1.03.25
48 204 annelise Madsen   K 6 Kvinde 6 1.03.29 1.03.50
49 284 Torben Frederiksen VBIF Løberne M 43 Mand 42 1.03.37 1.03.47
50 276 Sanne Damgaard Rødekro - IF Motion K 7 Kvinde 7 1.03.43 1.03.51
51 236 Henrik Tviis Knudsen - M 44 Mand 43 1.03.54 1.04.12
52 288 Werner Gregersen   M 45 Mand 44 1.04.30 1.04.38
53 280 Svend Christensen Bolderslev Løb & Motion M 46 Mand 45 1.04.45 1.05.06
54 238 Ingelise Juhl AAIG Bjergladies K 8 Kvinde 8 1.04.50 1.04.54
55 292 Ina Schmidt Sørensen   K 9 Kvinde 9 1.05.09 1.05.16
56 251 Kirsten Larsen Klomk K 10 Kvinde 11 1.05.13 1.05.28
57 279 Sven Hansen Fam Hansen M 47 Mand 46 1.05.15 1.05.33
58 285 Trine Joensen Schmidt   K 11 Kvinde 10 1.05.21 1.05.24
59 206 Betina Jakobsen   K 12 Kvinde 12 1.05.32 1.05.52
60 266 mogens due pedersen P. Christensen A/S M 48 Mand 47 1.05.48 1.06.01
61 243 Jette Fries Hansen KLOMK K 13 Kvinde 13 1.05.51 1.06.06
62 241 Jens Jørgensen   M 49 Mand 48 1.06.36 1.06.41
63 212 Camilla Vestergaard Jensen   K 14 Kvinde 14 1.06.48 1.07.05
64 261 Mette Jochimsen GIG Løb og Motion / Bjergladies K 15 Kvinde 15 1.07.49 1.08.02
65 303 Holger Jacobsen   M 50 Mand 49 1.07.50 1.08.00
66 215 Carsten Laumark-Møller KLOMK M 51 Mand 50 1.08.04 1.08.08
67 239 Jan Knutzen Grossenweiche M 52 Mand 51 1.08.07 1.08.25
68 282 Thomas Reis-Andresen Grossenwiehe Grossenweiche M 53 Mand 52 1.08.11 1.08.29
69 286 Trine Nøddesbo Team Nøddesbo/Meins K 16 Kvinde 16 1.08.12 1.08.17
70 229 Hanne Mau   K 17 Kvinde 17 1.08.13 1.08.36
71 226 Finn Møller Nordborg Løbeklub M 54 Mand 53 1.08.59 1.09.15
72 264 Michelle Møller Rødekro Tri K 18 Kvinde 18 1.09.02 1.09.12
73 248 Kim Jepsen   M 55 Mand 54 1.09.06 1.09.29
74 233 Helle Krogh Semrau   K 19 Kvinde 19 1.09.13 1.09.31
75 232 Helle Kliver   K 20 Kvinde 20 1.09.20 1.09.37
76 290 Joan Kjems   K 21 Kvinde 21 1.09.34 1.09.51
77 234 Henriette Æbeløe Thielsen IBC K 22 Kvinde 22 1.09.59 1.10.16
78 247 Kent Stensgaard Felsted Løbeklub M 56 Mand 55 1.10.03 1.10.15
79 287 Vagn Skovmøller TDC-IF M 57 Mand 56 1.10.11 1.10.33
80 250 Kirsten Abild Nissen Rødekro IF motion K 23 Kvinde 23 1.10.25 1.10.41
81 274 Ritha Jessen AAIG Aabenraa K 24 Kvinde 24 1.10.35 1.10.47
82 237 Inge Marie Aksglæde   K 25 Kvinde 25 1.10.57 1.11.15
83 200 Alexsandra Roll Aaberaa Taekwondo klub K 26 Kvinde 26 1.12.00 1.12.08
84 289 Stefan Køhling   M 58 Mand 57 1.12.19 1.12.30
85 270 Nanna Kylling   K 27 Kvinde 27 1.12.24 1.12.34
86 259 Maria boy Birck   K 28 Kvinde 28 1.12.32 1.12.40
87 260 Marianne Æbeløe IBC K 29 Kvinde 29 1.12.44 1.12.59
88 216 Casper Hye KLOMK M 59 U16 2 1.13.08 1.13.24
89 262 Michael Hye Klomk M 60 Mand 58 1.13.09 1.13.25
90 224 Esben Sibbesen   M 61 Mand 59 1.14.06 1.14.26
91 268 Monika Petersen   K 30 Kvinde 30 1.14.51 1.14.56
92 281 Tessa Møller Nordborg Løbeklub K 31 Kvinde 31 1.15.56 1.16.10
93 242 Jette Andersen   K 32 Kvinde 32 1.17.02 1.17.19
94 219 Conny Ehlert GIG Løb og motion K 33 Kvinde 33 1.17.50 1.18.04
95 231 Hans Petersen   M 62