Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 23:36

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kolding Ultra Run - søndag d. 20. august 2017 - kl. 09.00

"Kolding Ultra Run #1"

Kolding Ultra Run - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 09.00 fra adressen: Kolding Gymnasium, Skovvangen 10, 6000 Kolding

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 18/8)

- se også: 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

Ultra 50k

Marathon
Halvmarathon
5k og 10k

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1 10050 Helle Borup Jehs Nissen     0.21.19 0.21.23 Hurtigste kvinde
2 5049 Ernø Berezvay Tobbers   0.21.25 0.21.29  
3 5043 Kasper Raunholst Tobbers Kolding 0.22.09 0.22.14  
4 5048 Zsolt Gønzøl Tobbers   0.26.06 0.26.20  
5 5050 Michael Nielsen Tobbers   0.26.52 0.27.08  
6 5023 Lene Haldborg   Vejen 0.27.43 0.28.02  
7 5026 Steffen Dahl Mikkelsen   Gesten 0.28.06 0.28.15  
8 5024 Brian Hansen   Rødding 0.28.12 0.28.25  
9 5053 Kristina louise rye Hansen Lido warrior 2016 Børkop 0.28.24 0.28.27  
10 5035 Lisette Nielsen   Bevtoft 0.28.36 0.28.40  
11 708 Jacob From     0.28.54 0.29.07  
12 5051 Steffen Christensen Tobbers   0.29.23 0.29.23  
13 5017 Allan Christensen   Sønderborg 0.30.44 0.30.56  
14 5031 Dorte Bygebjerg Kristensen   Kolding 0.30.56 0.31.19  
15 5052 Shasllin Colding-Olsen Kure Tobbers madbar Kolding 0.31.20 0.31.35  
16 5056 Andreas Springer Hr. Kolding 0.31.24 0.32.05  
17 705 Thomas Lyhne Kolding Motion Kolding 0.31.41 0.31.57  
18 706 Maria Lyhne   Kolding 0.31.43 0.31.56  
19 5020 Elisabeth Klostermann Beeferne fra F1 Vamdrup 0.31.51 0.32.15  
20 707 Celina Lyhne   Kolding 0.31.59 0.32.15  
21 5025 Carina Fuglsang Jørgensen Fuglsang Jørgensen Vejen 0.32.45 0.33.05  
22 5036 Grazvydas Bauza   Kolding 0.32.47 0.33.04  
23 5030 Kristine Mikkelsen   Kolding 0.32.47 0.33.06  
24 5054 Egle Klimaite Mørks Kælder Kolding 0.32.47 0.32.53  
25 5028 Monica Batz   Kolding 0.32.52 0.33.11  
26 710 Annika Joensen - Kolding 0.32.52 0.32.52  
27 5029 Katrine butler Laursen Bramdrup skole holdet Kolding 0.33.06 0.33.06  
28 5012 Marcus Ølholm Petersen Hjarup Trail Runners Vamdrup 0.33.56 0.34.17  
29 5001 Tenna Hansen   Kolding 0.34.28 0.34.36  
30 704 Thorben Beck Petersen - Oksbøl 0.34.32 0.34.42  
31 5006 Jan Bøgelund   Kolding 0.35.14 0.35.31  
32 5045 Cecilie Brændekilde   Kolding 0.35.16 0.35.33  
33 5044 Poul Brændekilde   Christiansfeld 0.35.19 0.35.33  
34 5018 Mia Bergholz   Vamdrup 0.35.26 0.35.43  
35 5046 Torben Lund Tobbers Kolding 0.35.57 0.36.16  
36 5047 Charlotte Pipenbring Tobbers   0.36.01 0.36.16  
37 5039 Anitha Skovrup   Vejle 0.36.47 0.36.59  
38 5040 Caroline Holm   Kolding 0.36.56 0.37.09  
39 5042 Malene Bauenhøj   Kolding 0.36.57 0.37.08  
40 5003 Malene Nystrup Kolding Motion Kolding 0.36.57 0.37.17  
41 5041 Astrid Vestergaard Frandsen   Aarhus 0.36.58 0.37.11  
42 5016 Bettina Rand Topform Fredericia Fredericia 0.37.15 0.37.35  
43 5033 Solvej Møller   Kolding 0.38.41 0.38.48  
44 5021 Camilla Høj Nielsen   Vejen 0.39.05 0.39.24  
45 5022 Pia Basse Pedersen   Vejen 0.39.08 0.39.24  
46 5032 Rigmor Vogt Johnson   Kolding 0.39.13 0.39.39  
47 5034 Irene Vogt Schmidt   Kolding 0.39.14 0.39.39  
48 5007 Sofie Jakobsen   Fredericia 0.39.31 0.39.46  
49 712 Mette Zeberg - Kolding 0.39.35 0.39.48  
50 5038 Lasse Marzec Burcharth Gulventreprise A/S Kolding 0.42.10 0.42.26  
51
5037 Nanna Hansen Burcharth Gulventreprise A/S Kolding 0.42.11 0.42.26  
52 5010 Kimmie Kjærulff Eskelund   Kolding 0.42.36 0.42.50  
53 5008 Dorthe Ahrenkiel   Kolding 0.43.31 0.43.41  
54 5009 Louise Ahrenkiel   Kolding 0.43.31 0.43.41  
55 5055 Kirsten Krehan every-body.dk Kolding 0.48.08 0.48.32  
56 5005 Charlotte Frederiksen   Kolding 1.58.19 1.58.19  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
709 Frank Jensen Full Performance Kolding 0.41.34 0.41.37  
2 10047 Ida Fahrenholtz Kolding Motion Bjert 0.43.49 0.43.49 Hurtigste kvinde
3 10030 Kurt Hjorth Madsen   Rødding 0.46.45 0.46.52  
4 10020 Thomas Hallenberg   Silkeborg 0.46.46 0.46.46  
5 10044 Sahra Quiroga Nielsen   København N 0.46.51 0.46.54  
6 10036 Mia Munch Harly Kolding motion Kolding 0.47.20 0.47.24  
7 240 Kristine Laursen RunningWild Århus N 0.49.45 0.49.48  
8 10019 Heidi Lindgaard-Brok Houlkær Løb & Motion/VEXA Viborg 0.49.50 0.49.59  
9 10033 Birgit Kortbæk Aarestrup Vexa HLM Running Viborg 0.50.08 0.50.15  
10 10014 Kaj Jørgensen   Brabrand 0.50.52 0.50.57  
11 10045 Freja Højgaard Tobbers Kolding 0.51.09 0.51.14  
12 10023 Christina Hansen   Kolding 0.52.00 0.52.08  
13 10025 Marianne Thomassen   Middelfart 0.53.23 0.53.23  
14 711 Joe Domino - Kolding 0.54.55 0.55.06  
15 10010 Christine Ahrenkiel   Kolding 0.56.07 0.56.16  
16 10009 Philip Knudsen   Kolding 0.56.07 0.56.16  
17 10037 Klaus Detlef enrunner.dk Lunderskov 0.57.10 0.57.22  
18 10043 Camilla Lund Hansen   Grindsted 0.57.12 0.57.19  
19 10027 Jesper Munk Hansen   Kolding 0.57.31 0.57.48  
20 10013 Lena Schmidt Andersen Vexa HLM running Viborg 0.57.36 0.57.48  
21 10021 Yvonne Glesner Karup OK Karup 0.57.58 0.58.12  
22 10034 Dorte Sigvardsen Vexa HLM Running Viborg 0.58.10 0.58.31  
23 10035 Marianne Kleist Team Mus & Mand Karup J 0.59.07 0.59.19  
24 10046 Camilla Avlbjerg Christiansen   Kolding 1.00.20 1.00.30  
25 10002 Mia Petersen Jels Jels 1.00.52 1.00.59  
26 10012 hannah krogh   kolding 1.01.05 1.01.15  
27 10011 Ida Strømø   Skjern 1.01.34 1.01.48  
28 10028 stine thomsen Aabenraa kommune Kruså 1.04.10 1.04.24  
29 10042 Anders Kublick   Sønderborg 1.05.44 1.05.49  
30 10024 Stephanie Restrepo   6000 1.05.51 1.06.04  
31 10048 Cathrine Michulec Nørup   Vamdrup 1.06.35 1.06.42  
32 10049 Jakob Sander Pedersen   Kolding 1.06.35 1.06.42  
33 10016 Jan Mikkelsen Kristina Extreme Running Kolding 1.07.42 1.07.53  
34 10026 Anne Juhl     1.11.50 1.12.12  
35 10018 Gitte Vistisen Gjessø Løbeklub/Thy race Gjessø 1.12.53 1.13.18  
36 10031 Majbrith Søholt Drescher Kolding Motion Kolding 1.14.09 1.14.20  
37 10015 Helle Wriedt   Køge 1.15.32 1.15.43  
38 10022 Søren Hovgaard   Esbjerg V 1.23.32 1.23.32  
39 10051 Lone Dansbo Kolding Motion Kolding 1.26.21 1.26.38  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
247 Mads Munch Kolding Motion Kolding 1.26.40 1.26.44  
2 284 Brian Elfrom Hansen Hinnerup Løberne Hinnerup 1.29.27 1.29.31  
3 311 Christian Maretti Nicolaisen Kolding Motion Kolding 1.30.57 1.31.00  
4 329 Torben Stolten Thomsen Kolding Motion Kolding 1.36.16 1.36.20  
5 206 Louise Skak Kolding Motion Odense V 1.36.41 1.36.45 Hurtigste kvinde
6 276 Mads Raunskov Kolding Triathlonklub Kolding 1.40.35 1.40.39  
7 286 Esben Krabbe Vejle Vejle Øst 1.40.47 1.40.51  
8 271 Henrik Haure Billund løbeklub/Hjarup trail r. Billund 1.40.50 1.40.59  
9 220 Jakob Thoftdahl Westphall Business Kolding Kolding 1.41.26 1.41.48  
10 325 Peter Schousboe NBSIF Kolding 1.42.54 1.43.02  
11 285 Hans Renkwitz Rødekro Tri & Motion Rødekro 1.43.16 1.43.24  
12 316 Anne-Gry Højgaard Tobbers Kolding 1.43.37 1.43.41  
13 315 Peter Kleist   Karup 1.44.28 1.44.39  
14 225 Keld Foller Larsen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia 1.44.41 1.44.46  
15 248 Christian Métais Kolding Motion Kolding 1.44.42 1.44.46  
16 336 Jens Nedergaard Kolding Motion Kolding 1.45.24 1.45.29  
17 305 Kristina Jessen FysioDanmark Esbjerg Esbjerg N 1.45.44 1.45.48  
18 280 Jens Gram   Kbh 1.46.08 1.46.13  
19 243 Jonas Berg Andersen   Kolding 1.46.17 1.46.24  
20 208 Mads Schwabe   Kolding 1.48.13 1.48.22  
21 346 Bjarne Walbech Kolding Motion Kolding 1.48.36 1.48.42  
22 330 Jesper Buk Larsen Bayern AutoGroup Kolding A/S Kolding 1.49.28 1.49.34  
23 296 Steffen Thomsen Bov IF Løb & Motion Padborg 1.49.40 1.49.53  
24 230 Hardy Hoegh   Kolding 1.49.45 1.49.54  
25 289 Bo Thomsen Bov IF Løb & Motion Bov 1.51.03 1.51.15  
26 228 Brian Philipp   Bramming 1.51.47 1.52.12  
27 334 Dorte Kjær   Kolding 1.51.53 1.52.03  
28 312 Tage Holst Hjarup Trail Runners Vejen 1.52.06 1.52.26  
29 292 Martin Nielsen   Vejen 1.52.13 1.52.31  
30 338 Kenneth Rasmussen Alfa Laval Kolding Kolding 1.52.58 1.53.08  
31 308 Anders Holmgaard NBSIF Løber Kolding 1.53.55 1.54.03  
32 302 Brian Thomsen NBSIF Løber Kolding 1.54.03 1.54.13  
33 310 Mike Bank   Vildbjerg 1.54.06 1.54.12  
34 249 Bo Larsson   Søborg 1.54.10 1.54.13  
35 313 Rosa Jensen Petersen   Rødekro 1.54.27 1.54.32  
36 339 Michael Bork   Kolding 1.54.43 1.55.03  
37 267 Tommy Schallert Kolding Motion Kolding 1.55.49 1.56.08  
38 328 Bastian Larsen   Vildbjerg 1.56.29 1.56.37  
39 244 Jeff Lund   Kolding 1.56.31 1.56.38  
40 337 Jørgen Albrechtsen   Almind 1.56.59 1.57.08  
41 205 Lasse Christensen Gauerslund løbeklub børkop 1.58.37 1.58.47  
42 207 Per Qvist Smidstrup Løber Børkop 1.58.37 1.58.47  
43 253 Mogens Ølholm Petersen Hjarup Trail Runnets Vamdrup 1.59.02 1.59.10  
44 294 Nicolai Drescher     1.59.04 1.59.15  
45 301 Jonas Sand Jørgensen     1.59.32 1.59.52  
46 349 Lindy Højberg DanskHalvmarathonKlub Esbjerg N 1.59.54 2.00.01  
47 251 Jan Petersen     2.00.36 2.00.54  
48 260 Martin Bentzen Aarhus 1900 Atletik/Motion Hørning 2.00.49 2.01.04  
49 234 Mads Vestergaard CodeHero Almind 2.00.56 2.01.13  
50 281 Helle Vilsbøll Hjarup trailrunners Bjert 2.01.09 2.01.17  
51
343 Jan Lundsgaard Kolding Motion Egtved 2.01.28 2.01.39  
52 344 Hanne Boye Kolding Motion Egtved 2.01.37 2.01.50  
53 317 Troels Enevoldsen   Fredericia 2.02.53 2.03.13  
54 291 Martin Westberg Westberg runners Vamdrup 2.03.03 2.03.20  
55 342 Preben Midtgaard Nielsen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia 2.03.10 2.03.21  
56 326 Michael Seiersbøll Egtved Gulve   2.03.20 2.03.37  
57 303 Lars Pedersen   Kolding 2.03.23 2.03.44  
58 322 Kim Kudsk Lunderskov Motionsboksning Kolding 2.03.27 2.03.46  
59 293 Leslie Husband Haderslev TRI 2000 Haderslev 2.03.33 2.03.52  
60 273 Mette Jacobsen   Vejen 2.03.48 2.03.54  
61 272 Martin Jacobsen   Vejen 2.03.50 2.03.56  
62 307 Per Emge Jensen   Kolding 2.03.55 2.04.15  
63 324 Lone Rasmussen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia 2.04.01 2.04.18  
64 300 Henrik Demant Davidsen Kolding 2.04.58 2.05.09  
65 213 Allan Jepsen Hjarup trail runners Vamdrup 2.05.52 2.06.00  
66 211 Carsten Nymark   Kolding 2.08.22 2.08.40  
67 265 Lars Michaelsen Cep Danmark / Kosmoliv Kolding Lunderskov 2.08.44 2.08.47  
68 306 Christina Albrechtsen   Kolding 2.08.46 2.08.56  
69 250 Anders Kjerkegaard   Stouby 2.09.19 2.09.25  
70 258 Lone Breumlund Silkeborg-Ok Silkeborg 2.09.30 2.09.34  
71 331 Gitte Jensen Aarup Løbeklub Aarup 2.09.49 2.09.55  
72 229 Tina Margaret Larsen   Odense 2.10.43 2.11.02  
73 309 Michael Soelberg Pedersen Jack the Ripper Horsens 2.11.59 2.12.12  
74 266 Nicolai Jessen   Køge 2.12.01 2.12.14  
75 268 Hanne Kousted   Galten 2.12.31 2.12.45  
76 348 Jan Warming Runners High Kolding 2.12.54 2.13.21  
77 237 Bjarne Nielsen Prima Vinduespolering Esbjerg Ø 2.13.22 2.13.37  
78 227 Niels Jørgen Nielsen Atletica Horsens Horsens 2.13.24 2.13.37  
79 335 Eigild Smidt Kolding Motion Kolding 2.14.35 2.14.48  
80 333 Ellen Nielsen Kolding Motion   2.14.36 2.14.48  
81 245 Christina Toudal Frandsen   Varde 2.15.01 2.15.21  
82 323 Michael Andersen Kolding motion Almind 2.15.14 2.15.28  
83 212 Hanne Henneberg Kolding Motion Bjert 2.15.16 2.15.28  
84 288 Emilie Sørensen   Fredericia 2.16.00 2.16.16  
85 219 Tommy Langhoff Business Kolding Kolding 2.16.20 2.16.31  
86 347 Malte Moritz   Kolding 2.16.57 2.17.12  
87 278 Maria Boy Birck AAIG Aabenraa Aabenraa 2.17.22 2.17.35  
88 320 Louise Kock AAIG Aabenraa Aabenraa 2.17.22 2.17.35  
89 202 Hanne Berg Hjarup Trail Runners/Traildiva Vamdrup 2.18.03 2.18.28  
90 345 Rebekka Rasmussen   Bredsten 2.18.11 2.18.22  
91 318 Ulla Marie Steffensen   Odense S 2.18.37 2.18.51  
92 314 Mette Poulgaard   Vejle 2.18.39 2.18.39  
93 252 Carl Kr. Nielsen Dansk Halvmarathon Klub Fredericia 2.18.49 2.19.06  
94 214 Helle Knudsen   Kolding 2.19.18 2.19.28  
95 299 Martin Rasmussen Hjarup Trail Runners Kolding 2.20.01 2.20.27  
96 221 Majbritt Lykke Sørensen Business Kolding Kolding 2.20.19 2.20.40  
97 259 Henning Frederiksen korup motion Odense NV 2.20.32 2.20.57  
98 238 Mette Cecilie Devald Bisgaard   Kolding 2.21.32 2.21.44  
99 246 Martin Korsgaard   Kolding 2.22.22 2.22.45  
100 217 Henrik Clausen NSM - PASSION for EXCELLENCE Kolding 2.22.45 2.23.07  
101
201 Jytte Hansen Hjarup Trail Runners/ Traildiva. Vamdrup 2.23.52 2.24.13  
102 254 Martin Hansen Kolding Motion / DHK Kolding 2.23.55 2.24.11  
103 290 Maj-Britt Sørensen   Fredericia 2.24.00 2.24.13  
104 239 Lene Arentsen Kolding Motion Kolding 2.25.13 2.25.36  
105 242 Kirstine Svenningsen Kolding motion Kolding 2.25.13 2.25.36  
106 262 Lone Hørup   Esbjerg N 2.25.44 2.26.00  
107 241 Mette Gamst Kolding Motion Kolding 2.26.05 2.26.27  
108 263 Charlotta Schnor FinnThomsenTrailRun Kolding 2.26.46 2.27.12  
109 341 Erik Grooss     2.27.11 2.27.34  
110 279 Lola Eskildsen   Fredericia 2.27.34 2.27.53  
111 275 Hedvig Marthinus Taulov Motion Fredericia 2.27.37 2.27.45  
112 274 Jane Ravn Bording Taulov Motion Fredericia 2.27.44 2.27.52  
113 209 Niels Rostgaard   Kolding 2.29.35 2.29.45  
114 287 Carsten Villadsen   Esbjerg V 2.29.53 2.30.07  
115 283 Eva Schultz   Esbjerg 2.31.08 2.31.22  
116 224 Vibeke Fisker Vejle IF Vejle 2.31.14 2.31.34  
117 264 Rikke Sigaard Aarhus 1900 Atletik/Motion Brabrand 2.32.22 2.32.39  
118 261 Stella Bentzen Aarhus 1900 Atletik/Motion   2.32.23 2.32.39  
119 255 Susanne Adamsen Crossfit Pitstop Kolding 2.33.00 2.33.19  
120 256 Anne Marie Pedersen Bramdrup Skole Kolding 2.33.09 2.33.27  
121 270 Ole Stausholm   Esbjerg V 2.35.54 2.36.05  
122 204 Mette Håkansson Vamdrup Runners Vamdrup 2.36.47 2.37.08  
123 215 Lise Skov Nørgaard   Egtved 2.42.01 2.42.17  
124 257 Thor Erik Andreasen   Esbjerg 2.42.03 2.42.16  
125 295 Dorte Knudsen   Oksbøl 2.44.32 2.44.52  
126 321 Leif T. Nielsen Aarhus 1900 A/M Beder 2.45.15 2.45.31  
127 232 Mai-Britt Thomsen   Kjellerup 2.46.02 2.46.24  
128 203 Lykke Nielsen Hjarup Trail Runners Vamdrup 2.47.25 2.47.48  
129 236 Tommy Jakobsen Team CEP Danmark Fredericia 2.53.36 2.54.00  
130 235 Marisella Thomsen FINN THOMSEN TRAIL RUNNING Vamdrup 3.04.06 3.04.33  
131 233 Klaus Andersen   Egtved 3.05.11 3.05.21  
132 282 Lene Freiesleben Hansen Kolding Motion Kolding 3.10.11 3.10.27  
133 298 Florentina Halilaj   Kolding 3.12.41 3.13.02  
134 350 Claus Holmegaard Jensen Kolding Motion   3.16.53 3.17.10  
135 327 Jens Rye Kolding Motion. Kolding 3.23.54 3.24.14  

 

tilbage til toppen

Resultater 42,2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
114 Bente Bramming   Kolding 3.34.39 3.34.49 Hurtigste kvinde
2 124 Martin Hansen Byens Bilpleje.com Fredericia 3.36.21 3.36.28  
3 127 David Vissing Korsbæk   Esbjerg V 3.45.55 3.45.59  
4 129 Daniel Lübker Bang & Olufsen Esbjerg V 3.46.36 3.46.41  
5 128 Torben Bork http://www.rummap.org Kolding 3.59.50 4.00.01  
6 120 Mikkel Hjortshøj Horsens All Runners Horsens 4.00.23 4.00.30  
7 121 Rene Rasmussen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia 4.02.01 4.02.09  
8 117 Connie Kjølby Fredericia løbeklub Fredericia 4.04.06 4.04.13  
9 106 Flemming Oltmann Bjørnebanden Løgumkloster 4.04.08 4.04.14  
10 703 Heine Worm Kolding Motion Kolding 4.21.04 4.21.13  
11 105 Ejgil Eriksen Kolding Motion Kolding 4.21.23 4.21.30  
12 104 Ib Jensen Kolding Motion/Klub 100 DK Kolding 4.24.36 4.24.47  
13 119 Jeanette Mikkelsen Glamsbjerg Motion Glamsbjerg 4.25.20 4.25.24  
14 125 Jesper Duus AAIG Aabenraa Aabenraa 4.26.49 4.26.56  
15 111 Michael Pedersen Kolding motion Kolding 4.28.25 4.28.35  
16 113 Vivi Sørensen Kolding Motion Kolding 4.28.26 4.28.34  
17 112 Ulrik Hammelsvang Andersen Kolding Motion Kolding 4.28.27 4.28.34  
18 115 Monika Petersen     4.52.34 4.52.43  
19 108 Andreas Bøge Jensen   Horsens 4.56.37 4.56.49  
20 107 Solvej Oltmann Bjørnebanden Løgumkloster 4.58.24 4.58.31  
21 109 Christian Eliasen Vognsbølparkens Marathon/IVG Esbjerg Ø 5.08.09 5.08.15  
22 118 Tina Mundt Larsen Kolding Motion Kolding 5.08.31 5.08.39  
23 101 majken petersen PGI-motion Sorø 5.10.09 5.10.17  
24 126 Bent Thomsen AAIG Aabenraa/www.oveschneider.. Aabenraa 5.10.13 5.10.22  
25 110 Marianne Eliasen Vognsbølparkens Marathon/IVG Esbjerg Ø 5.10.14 5.10.19  
26 122 Lars Troelsen   Give 5.13.07 5.13.12  
27 123 Karin Eriksen Ikast Atletik & Motion/Klub 100 Ikast 5.14.02 5.14.11  
28 116 Torben Kjær Nielsen Aarhus 1900 Atletik/Motion Aarhus 5.16.08 5.16.18  
29 130 Mikkel Olander   København S 5.30.46 5.30.58  

 

tilbage til toppen

Resultater Ultra 50 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
37 Jan Dickow Danielsen   Brabrand 4.07.38 4.07.45  
2 44 Kent Hebsgaard Gjessø løbeklub Silkeborg 4.08.07 4.08.15  
3 24 Torben Skovsted Holt Kolding Motion / Kristina Extre. Kolding 4.16.55 4.17.01  
4 40 Jacob Bloch Andersen     4.26.20 4.26.26  
5 33 Bjørn Ryborg Vidar Motion Sydals 4.29.48 4.29.59  
6 38 Frederik Gottlieb The Morning Runners Sønderborg 4.30.23 4.30.35  
7 36 Rene Iversen Hansen Vidar Motion Sønderborg 4.30.25 4.30.36  
8 46 Lars Keld Søndersø løberne Søndersø 4.45.36 4.45.45  
9 1 Thomas Knudsen Rødekro Tri & Motion Rødekro 4.47.42 4.47.53  
10 31 Ricky Andersen Klub 100 Marathon Svendborg 4.52.40 4.52.50  
11 17 Michael Fich   Stenlille 4.52.43 4.52.49  
12 19 Mikael Petersen     5.05.24 5.05.37  
13 6 Jens Hammer Kristina Extreme Running Coachi.   5.07.51 5.08.05  
14 28 Jacob Sarnov Puls 6091/loebefter.blogspot.co. Hejls 5.11.18 5.11.32  
15 20 Niels Rossen Læborg Runners Vejen 5.11.28 5.11.41  
16 45 Kristian Fast JDRI Nørre Snede 5.11.50 5.12.02  
17 7 Morten Mosevang Pedersen Kristina Extreme Running Coachi.   5.21.34 5.21.46  
18 15 Viggo Clausen Rødekro Tri & Motion Rødekro Tri og motion 5.33.23 5.33.29  
19 34 Kenni Hansen   Frederiksberg 5.37.45 5.37.59  
20 35 Zaxsina Z. Teriyaki   Holsterbro 5.37.45 5.37.59  
21 49 Michel Kibech Wigant-Bjerre Team VULK Vejen 5.42.44 5.42.58  
22 25 Rasmus Christian Graversen   Fredericia 5.47.03 5.47.14  
23 43 Niels Quist Johansen Mølholm Forsikring A/S Middelfart 5.47.16 5.47.29  
24 26 Jeppe Sikker Jensen Trail & Pandelygtesjov / CEPLøb. Allerød 5.48.09 5.48.16  
25 14 Christina Fuglsbjerg Kolding Motion Kolding 5.49.17 5.49.25 Hurtigste kvinde
26 5 Ronni Schmidt Rødekro Tri & Motion Tinglev 5.54.34 5.54.46  
27 30 Ruben Torngren Ibsen   Kolding 5.55.42 5.55.58  
28 9 Pia Ladegaard SSIF Smidstrup Løber Fredericia 5.56.43 5.56.58  
29 42 Søren Svenningsen Kolding motion Kolding 6.07.01 6.07.12  
30 16 Mogens Hinrichsen Kolding Motion Kolding 6.08.32 6.08.41  
31 32 Kim Hammerich KLUB 11/SPORTEN SVENDBORG Svendborg 6.11.25 6.11.35  
32 10 Alex Falkenstrøm   Fredericia 6.14.20 6.14.31  
33 13 Per Sørensen   Fredericia 6.14.20 6.14.31  
34 23 Jonas Andersen Reconpharma Slagelse 6.16.26 6.16.36  
35 29 Annette Søvig 5 Tårns motion