Siden er sidst opdateret 22. april 2020 - kl. 23:36

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Kolding Ultra Run - søndag d. 19. august 2018 - kl. 10.00 (første start kl. 9.00)

"Kolding Ultra Run #2"

Kolding Ultra Run - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 09.00 fra adressen: Kolding Gymnasium, Skovvangen 10, 6000 Kolding

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 17/8)

- se også: 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

Ultra 50k

Marathon
Halvmarathon
5k og 10k

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1 312 Josephine Dewett Team Kristina Extreme Running   0.22.42 0.22.47 Hurtigste kvinde
2 324 David Rørvig Hvidovre atletik Vallensbæk Strand 0.23.32 0.23.36 Hurtigste mand
3 226 Lene Haldborg   Vejen 0.27.11 0.27.20  
4 325 Lotte Rørvig Løb i Vallensbæk Vallensbæk Strand 0.27.16 0.27.21  
5 378 Sofie Jakobsen   Fredericia 0.28.34 0.28.40  
6 344 Gry Adamsen Kolding KFUM atletik og motion Kolding 0.28.37 0.28.42  
7 54 Jesper Müller   Kolding 0.28.52 0.29.08  
8 69 Werner Buhl kolding motion 6000 Kolding 0.29.14 0.29.20  
9 296 Thomas Kaster   Varde 0.29.50 0.30.07  
10 6 Tomas Müller   Esbjerg 0.32.04 0.32.20  
11 379 Liss Holck MTB Sønderborg Sønderborg 0.32.05 0.32.10  
12 356 Annette Krag   Kolding 0.32.18 0.32.28  
13 70 Kirsten Buhl kolding motion Kolding 0.32.24 0.32.31  
14 75 Magnus Fagan   Lunderskov 0.32.35 0.32.46  
15 243 Christina Mogensen   Kolding 0.32.48 0.33.02  
16 450 Shasllin Colding Olsen Kure Tobbers madbar Kolding 0.32.59 0.33.17  
17 362 René Becker MTB Sønderborg Nordborg 0.33.04 0.33.10  
18 88 Pia Christensen Det Bedste Tema Kolding 0.33.09 0.33.22  
19 246 Cathrine Dahlmann Brandt MTBKolding Kolding 0.33.42 0.33.58  
20 412 Julie Kosak Beirholms Væverier A/S Kolding 0.34.21 0.34.37  
21 87 Anja Vemgaard Schmidt   Rødding 0.34.24 0.34.36  
22 349 Mads Bruun Ingstrup Kolding Motion Kolding 0.34.30 0.34.41  
23 366 Birte Ravn Jacobsen   Kolding 0.34.51 0.35.03  
24 242 Joan Ejlskov   Kolding 0.35.31 0.35.43  
25 200 Renate Kosak Beirholms Væverier A/S Kolding 0.36.14 0.36.29  
26 76 Morten Hinrichsen   Lunderskov 0.36.22 0.36.33  
27 439 Oliver Schütt   Kolding 0.36.24 0.36.45  
28 437 Hjalte Schütt   Kolding 0.36.24 0.36.44  
29 68 Allan Schütt   Kolding 0.36.24 0.36.45  
30 436 Trine Schütt   Kolding 0.36.27 0.36.47  
31 438 Viktor Schütt   Kolding 0.36.27 0.36.48  
32 283 Flemming Paasch Easyfood Kolding 0.37.03 0.37.21  
33 384 Felix Seiersbøll   Egtved 0.39.46 0.40.04  
34 393 Lisa Hansen Kolding Motion Kolding 0.39.46 0.40.04  
35 141 Annette Petersen   Gesten 0.40.47 0.41.04  
36 52 Tina Gamst Juhl   Sjølund 0.40.48 0.41.04  
37 8 Sandra Bækby Hansen   København S 0.40.48 0.41.06  
38 66 Monika Damsgaard   Fredericia 0.40.49 0.41.04  
39 291 Trine Nielsen   Kolding 0.40.58 0.41.11  
40 319 Iben Schorling   Kolding 0.41.07 0.41.26  
41 232 Tina Nikolajsen Business Kolding Kolding 0.41.07 0.41.26  
42 225 Camilla Høj Nielsen Vejen Gymnastikforening Vejen 0.42.14 0.42.23  
43 71 Charlotte Buhl Andersen Kolding motion Kolding 0.45.49 0.46.11  
44 392 John Hansen Kolding motion Kolding 0.51.34 0.51.53  
45 385 Frida Seiersbøll   Egtved 0.51.35 0.51.52  
46 266 Majbritt Holm Jeppesen   Egtved 1.01.44 1.01.59  
47 367 Paolla Da Mota   Kolding 1.03.10 1.03.33  
48 440 Emil Bogut Iversen   kolding 1.03.11 1.03.34  
49 403 Emma Bogut Iversen   Kolding 1.03.14 1.03.30  
50 402 Maia Bogut   Kolding 1.03.14 1.03.30  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
426 Michael Just Pedersen Vejle IF   0.41.39 0.41.44 Hurtigste mand
2 415 Jon Tvilum   Fredericia 0.44.39 0.44.48  
3 427 Kristian Mortensen AC Farming Klovborg 0.45.27 0.45.31  
4 381 Jesper Kiil Easyfood Kolding 0.48.08 0.48.21  
5 406 Casper van Diën   Kolding 0.52.12 0.52.23  
6 177 Marianne Bjergegaard Tandprotesehuset / Runners DK V. Middelfart 0.52.20 0.52.26 Hurtigste kvinde
7 442 Jesper Buk Larsen BAG Kolding 0.52.33 0.52.41  
8 214 Louise Refsing Rasmussen Crossfit Copenhagen mejeriet Kolding 0.53.08 0.53.13  
9 171 Tine Uldall Øsby Runners Haderslev 0.54.42 0.54.55  
10 172 Tommi Brodersen   Kolding 0.54.55 0.54.55  
11 395 Jørgen Vinther Jensen   Jelling 0.57.11 0.57.18  
12 124 Katarina Vind Lassen   Aabenraa 0.57.35 0.57.55  
13 386 Kristian Kroman Easyfood Kolding 0.57.44 0.57.56  
14 239 Laila Bach-Hansen   Skanderborg 0.58.07 0.58.14  
15 250 Camilla Bilde   Kolding 0.59.03 0.59.26  
16 396 Jakob Vinther Jensen   Jelling 0.59.25 0.59.33  
17 238 Maj Pind   Fredericia 0.59.34 0.59.41  
18 350 Randi H. Nielsen MTB Sønderborg Sønderborg 0.59.36 0.59.41  
19 275 Camilla Sødequist   Odense C 1.00.33 1.00.48  
20 357 Dorthe Gregersen   Bjert 1.01.45 1.01.53  
21 425 Martin Berg Hansen   Vamdrup 1.02.09 1.02.17  
22 371 Cindie Petersen   Sønderborg 1.02.22 1.02.28  
23 60 Marianne Duedal   Lunderskov 1.02.36 1.02.47  
24 361 Pernille Hansen MTB Sønderborg Sønderborg 1.02.36 1.02.42  
25 135 Ida Strømø   Skjern 1.02.51 1.03.06  
26 61 Pernille Ratjen   Lunderskov 1.02.53 1.03.05  
27 340 Benthe Kristina Hillogsø Easyfood A/S Egtved 1.03.15 1.03.28  
28 77 Lone V. Nielsen Runners DK Vejle Vejle 1.03.25 1.03.35  
29 364 Mia Petersen Jels Jels IF Løbemotion 1.03.25 1.03.32  
30 221 Grethe Nissen Jels IF Løbemotion Rødding 1.03.44 1.03.51  
31 84 Sørine Bager   Christiansfeld 1.03.53 1.04.07  
32 176 Sarah kristensen fitness4you Kolding 1.04.12 1.04.31  
33 123 Line Jørgensen   Aabenraa 1.04.17 1.04.36  
34 64 Henrik Gregers Larsen   Almind 1.04.37 1.04.50  
35 217 Marcus Ølholm Petersen Hjarup trailrunners Vamdrup 1.05.08 1.05.18  
36 216 Mogens Ølholm Petersen Hjarup Trail Runners Vamdrup 1.05.09 1.05.18  
37 31 Jytte Flintegaard   Kolding 1.05.25 1.05.40  
38 445 Kim Kusk   Kolding 1.06.50 1.07.05  
39 423 Albert Vandborg   Kastrup 1.07.07 1.07.27  
40 424 Michael Vandborg   Malling 1.07.14 1.07.27  
41 376 Gitte Piihl Kolding Motion Jordrup 1.07.18 1.07.29  
42 231 Pia Basse Pedersen Team Basse Vejen 1.07.29 1.07.40  
43 405 Charlotte Pipenbring Tobbers Kolding 1.07.41 1.07.59  
44 144 John Lauridsen   Holsted 1.08.20 1.08.44  
45 210 Nathalie Abbruzzetti   Kolding 1.08.34 1.08.48  
46 264 Cille Mikkelsen   Vandel 1.10.10 1.10.25  
47 237 Bruno Christiansen Kolding Motion Kolding 1.11.03 1.11.13  
48 122 Jenny Kjær Kolding motion Almind 1.11.10 1.11.19  
49 104 Dorthe Fisker Kolding Motion Vejen 1.11.18 1.11.31  
50 277 Lise Nørgaard   Kolding 1.11.34 1.11.45  
51
55 Søren Damgaard Kolding Motion Kolding 1.11.38 1.11.48  
52 443 Henrik Skov Uth Kolding motion Kolding 1.11.39 1.11.48  
53 411 Majbrith Søholt Drescher Kolding Motion Kolding 1.12.26 1.12.38  
54 377 lone buhl kolding motion 6000 kolding 1.13.31 1.13.42  
55 148 Malin Susann Venborg Kolding motion Kolding 1.14.13 1.14.32  
56 265 Annie Lindsted   Vejle 1.15.35 1.15.50  
57 360 Maiken Thomsen Bov If Løb & Motion Padborg 1.16.54 1.17.11  
58 251 Sanne Roest Bilde   Lunderskov 1.18.24 1.18.46  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning
1
352 Peter Bang Team Peter van Bang Fredericia 1.33.15 1.33.20 Hurtigste mand
2 421 Johnny Simonsen Atletica Horsens Horsens 1.37.32 1.37.38  
3 444 Lars S. Hansen STK 90 Sønderborg 1.37.55 1.38.02  
4 18 Torben Stolten Thomsen Kolding Motion / DHK Kolding 1.38.13 1.38.19  
5 330 Frank Christensen Kageboden Vejle 1.38.30 1.38.36  
6 247 Jeppe Lunøe Gjerding   Vejle 1.38.54 1.39.05  
7 327 Anders Juul   Kolding 1.38.59 1.39.04  
8 331 Allan Christensen DHK-1572 vejle 1.42.07 1.42.13  
9 33 Kristina Jessen FysioDanmark Esbjerg Esbjerg N 1.42.47 1.42.52 Hurtigste kvinde
10 204 Karsten Johansen   Kolding 1.42.53 1.43.01  
11 335 Henrik Stougaard   Middelfart 1.44.10 1.44.20  
12 338 Jørgen Hansen Team hechmann sport Slagelse 1.44.20 1.44.29  
13 389 Mia Munch Harly Kolding Motion Kolding 1.44.41 1.44.47  
14 196 Kenneth Reffs Naajaq Seafood Esbjerg V 1.46.54 1.47.19  
15 195 Brian Andersen Christensen Runners DK Vejle Vejle 1.49.02 1.49.10  
16 227 Christian Métais Kolding Motion Kolding 1.49.36 1.49.42  
17 375 Kim Lorenzen   Sønderborg 1.52.22 1.52.29  
18 164 Dorte Kjær   Kolding 1.53.50 1.54.00  
19 359 Bo Thomsen Bov IF Løb & Motion Bov 1.54.26 1.54.34  
20 224 Martin Nielsen Vejen Gymnastikforening Vejen 1.55.02 1.55.11  
21 94 Charlotte Christensen Kolding Motion Kolding 1.55.22 1.55.28  
22 132 Christina Kjær Christophersen Skolen for Gastronomi, Musik og. Egtved 1.55.53 1.56.02  
23 306 Kim Linnet kolding motion Almind 1.55.58 1.56.14  
24 391 Jørgen Hillbrandt Dhk Ferritslev Fyn 1.56.10 1.56.34  
25 46 Thue Nielsen Aaig Aabenraa 1.56.36 1.56.48  
26 326 Brian Thomsen NBSIF Løber Kolding 1.56.52 1.57.19  
27 74 Jørgen Albrechtsen   Almind 1.57.42 1.58.01  
28 145 Daniel Lauridsen   Holsted 1.58.03 1.58.11  
29 220 Svend Hansen Jels IF Løbemotion Rødding 1.59.29 1.59.53  
30 173 Søren Ø. Knudsen   Kolding 1.59.51 2.00.17  
31 341 Hans Renkwitz Rødekro Tri & Motion Rødekro 2.00.26 2.00.32  
32 203 Pernille Arbjerg Lauridsen Dansk halvmaraton klub Esbjerg N 2.00.26 2.00.33  
33 281 Jacob Kann   Kolding 2.00.31 2.00.47  
34 280 Sigrun Høegholm Kann År Kolding 2.00.45 2.00.59  
35 410 Lars Kruse   Aarhus N 2.01.37 2.01.56  
36 409 Carsten Høxbro   Esbjerg N 2.01.42 2.02.02  
37 205 Claus Kristensen   Horsens 2.02.24 2.02.48  
38 113 Hardy Jørgensen Hoegh Kolding Motion Kolding 2.02.30 2.03.02  
39 7 Mark Bækby Hansen   Kolding 2.03.06 2.03.29  
40 293 Jonas Tröster Kolding Motion Kolding 2.03.06 2.03.22  
41 184 Oliver Boel   Agerskov 2.03.25 2.03.50  
42 96 Lasse Karlsen   Kolding 2.03.50 2.04.11  
43 313 Madison Scheper   Kolding 2.04.22 2.04.38  
44 13 Allan Jepsen Hjarup trailrunners Vamdrup 2.04.37 2.04.46  
45 305 Dorthe Lauritzen Lund VBIF Varnæs 2.04.49 2.05.00  
46 118 Gitte Meine Hjarup TrailRunners Vamdrup 2.04.51 2.05.25  
47 397 Per Meine   Vamdrup 2.04.52 2.05.24  
48 5 Simon Bertelsen   Kolding 2.05.37 2.06.06  
49 441 Søren Svenningsen Kolding motion Kolding 2.05.39 2.05.53  
50 287 Pernille Stampe   Kolding 2.05.40 2.05.53  
51
194 Jette Lene Jensen Runners DK Vejle Vejle 2.06.00 2.06.17  
52 252 Tommy Kudsk Kolding Motion Kolding 2.06.22 2.06.44  
53 50 Leslie Husband Haderslev TRI 2000 Haderslev 2.06.37 2.06.56  
54 355 Nina Lindner Slagelse Motionsklub Slagelse 2.06.41 2.07.00  
55 269 Solvej Oltmann Bjørnebanden Løgumkloster 2.07.04 2.07.14  
56 127 Tommy Schallert Kolding Motion Kolding 2.07.07 2.07.27  
57 363 Eicke Warncke AAIG Aabenraa Åbenrå 2.07.19 2.07.29  
58 168 Anne-Mette Guss   Vojens 2.07.34 2.07.59  
59 169 johnny siebers   Vojens 2.07.35 2.07.59  
60 197 Christine Bak Toldam   Kolding 2.07.42 2.08.01  
61 345 Emilie Sørensen   Fredericia 2.08.12 2.08.18  
62 161 Lasse Egelund Rathje   Bramming 2.08.24 2.09.01  
63 2 Joe Domino Kolding Motion Kolding 2.08.34 2.08.43  
64 133 Liselotte Dybro   Almind 2.09.25 2.09.34  
65 404 Maria Boy Birck Aaig Aabenraa 2.09.35 2.09.46  
66 268 Louise Tofting Skovvang   Varde 2.10.17 2.10.46  
67 270 Kristina Boel   Varde 2.10.17 2.10.46  
68 332 Torben Severinsen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster 2.10.49 2.11.01  
69 129 Selina Paldan Los Chakales Hillerød 2.12.08 2.12.26  
70 95 Camilla Kongsted   Kolding 2.12.15 2.12.35  
71 370 Betina Rechnagel   Kolding 2.12.20 2.12.38  
72 408 Brian Weibeck   Rødding 2.12.48 2.13.00  
73 249 Michael Huusfeldt fredericia løbeklub Fredericia 2.13.12 2.13.36  
74 212 Alex Nielsen Dansk Halvmarathon klub Juelsminde 2.13.15 2.13.30  
75 234 Anders Hjerrild Kjerkegaard Hedensted kommune   2.13.18 2.13.40  
76 137 Henrik Rene Raarup   Kolding 2.14.06 2.14.15  
77 63 Dorthe Frydensberg   Årslev 2.14.13 2.14.34  
78 420 Bent Thomsen AAIG Aabenraa/www.oveschneider.. Aabenraa 2.14.28 2.14.41  
79 449 Luna Kruse     2.15.39 2.15.56  
80 116 Emma Hauschildt   Kolding 2.15.39 2.15.56  
81 334 Lars O Søndergaard Esbjerg   2.15.42 2.15.56  
82 165 Christina Albrechtsen Brændkjærskolen Kolding 2.15.55 2.16.05  
83 26 Niels Jørgen Nielsen Atletica Horsens Horsens 2.15.56 2.16.15  
84 32 Rene Hansen   Kolding 2.15.57 2.16.23  
85 25 Martin Rasmussen Hjarup Trail Runners Kolding 2.16.31 2.17.12  
86 117 Jan Hauschildt Hjarup Trail Runners Lunderskov 2.16.41 2.16.58  
87 298 Rasmus Høj   Sønderborg 2.16.45 2.17.19  
88 272 Heidi Buch Holt Kristina Extreme Running Coachi. Kolding 2.17.11 2.17.28  
89 23 Sofie Mortensen   Kolding 2.17.19 2.17.26  
90 72 Hanne Dyrby Henneberg Kolding Motion   2.17.22 2.17.38  
91 271 Karen Gad Svendsen 1058 tønder 2.17.25 2.17.37  
92 245 Thomas Fraefel Haderslev TRI2000 Haderslev 2.17.43 2.18.18  
93 244 Ulla Fraefel   Haderslev 2.17.43 2.18.20  
94 354 Bjørn Hell Andersen Staurbyskov skovfitnes Middelfart 2.18.01 2.18.29  
95 153 Rikke Toft Hansen   Kolding 2.18.05 2.18.21  
96 373 Keld Skadholm FREDERICIA LØBEKLUB   2.18.07 2.18.30  
97 253 Jan Warming Runners High Kolding 2.18.22 2.18.59  
98 42 Bent Petersen Kolding Motion Kolding 2.18.22 2.18.35  
99 209 Jonathan Sposito   Kolding 2.18.27 2.18.44  
100 365 Claus Wiuff Petersen   Århus 2.18.30 2.18.58  
101
282 Kirsten Møller Jensen Kolding Motion Kolding 2.18.59 2.19.15  
102 213 Kenneth Hansen Dansk Halvmarathon Klub Esbjerg Ø 2.19.02 2.19.15  
103 368 Eigild Smidt Kolding Motion Kolding 2.19.03 2.19.19  
104 189 Niels Sehested Vidar Motion Sydals 2.19.09 2.19.19  
105 339 Kent Rothemejer   Fredericia 2.19.32 2.19.40  
106 100 Susanne Adamsen   Kolding 2.19.54 2.20.14  
107 99 Flemming Adamsen   Kolding 2.19.55 2.20.14  
108 317 Andreas Paulsen Bolderslev Løb og Motion Rødekro 2.20.16 2.20.33  
109 414 Peter Kjær Finn Thomsen Trail Running Lunderskov 2.20.20 2.20.38  
110 22 Lars Thornøe Jørgensen   Vojens 2.20.26 2.21.03  
111 140 Jacek Strus   Esbjerg 2.20.27 2.20.52  
112 121 Mette Dam     2.20.39 2.20.57  
113 399 Lars Knudsen   Vejle 2.21.02 2.21.29  
114 351 Hele Kamarin Mählmann Fredericia Løve Apotek Fredericia 2.21.27 2.21.49  
115 163 Henning Kühl Tønder Løbeklub Tønder 2.22.12 2.22.24  
116 62 Tina Harbo   Kolding 2.22.54 2.23.15  
117 419 Steen Allan Heltzen Fredericia Løbeklub Fredericia 2.23.16 2.23.39  
118 20 Line Erbs   Tilst 2.23.21 2.23.42  
119 21 Rikke Hansen   Vejen 2.23.23 2.23.44  
120 160 Erik Stæhr LEGO RUN Middelfart 2.23.35 2.24.06  
121 73 Sonja Christensen Vamdrup Runners Vamdrup 2.24.29 2.24.45  
122 446 Kent Christiansen Jarup trailrunners Varde 2.24.31 2.25.03  
123 80 Jannie Skøtt Bakkeskolen Kolding 2.24.50 2.25.26  
124 401 Tina Holm   Vejle 2.25.04 2.25.31  
125 208 Anne Bøgeskov Andersen   Kolding 2.25.57 2.26.15  
126 307 Mette Gamst Kolding Motion Kolding 2.26.01 2.26.15  
127 286 Kirstine Svenningsen Kolding Motion Kolding 2.26.02 2.26.15  
128 288 Majbritt Lykke Sørensen Business Kolding Kolding 2.27.00 2.27.26  
129 185 Søren Olesen   Kolding 2.27.01 2.27.26  
130 314 Iben Nielsen Sønderborg Forsyning Sønderborg 2.27.08 2.27.35  
131 398 Rasmus Hornskrog-petersen Murermestre Aage Pedersen & Søn. Ullerslev 2.28.28 2.28.51  
132 295 Nina Rotne Hjarup trailrunners Kolding 2.29.35 2.29.56  
133 274 Jens Snitgaard Christensen Løgumkloster Løbemotion Skærbæk 2.29.35 2.29.48  
134 260 Preben Nygaard Kolding Motion Kolding 2.29.44 2.29.58  
135 126 Ole Stausholm Dansk Halvmarathonklub Esbjerg V 2.29.44 2.29.53  
136 97 Majbrit Elisabeth Andersen Ny form a/s Kolding 2.29.53 2.30.31  
137 400 Katrine Marie Brødsgaard Nielsen   Vojens 2.29.54 2.30.20  
138 37 Steven Bentley   Wokingham 2.30.22 2.30.51  
139 81 Rune Stub   Kolding 2.30.36 2.31.12  
140 202 Michael Soelberg Pedersen Jack the Ripper Runners Horsens 2.30.45 2.31.03  
141 207 Rebekka Rasmussen Runners DK Vejle Bredsten 2.31.09 2.31.26  
142 372 Henriette Andersen FREDERICIA LØBEKLUB Fredericia 2.32.08 2.32.30  
143 119 Kenneth Grønkjær   Snertinge 2.34.06 2.34.38  
144 303 Lisbeth Saxtorph Kolding Motion Kolding 2.34.16 2.34.34  
145 19 Brian "The Beast" Jønsson OCR Kolding Kolding 2.34.20 2.34.41  
146 166 Klaus Eisenhardt #teamrunningscout Rødekro 2.34.49 2.35.15  
147 27 Erik Renes   Leiden 2.35.21 2.35.49  
148 155 Bo Gjesing Jepsen Smidstrup Løber Toftlund 2.35.38 2.36.09  
149 156 Lola Eskildsen Smidstrup Løber Smidstrup 2.35.39 2.36.08  
150 41 Christina Toudal Frandsen Esbjerg politis idrætsforening Varde 2.35.50 2.36.16  
151
206 Jeanette Lambertsen   Esbjerg V 2.36.39 2.36.54  
152 162 Rasmus Stridsland EG Sport Horsens 2.36.57 2.37.34  
153 34 Michelle Jacqueline Gorgulla Jensen   Haderslev 2.36.59 2.37.22  
154 342 Janni Wolff Hell Pedersen   Fredericia 2.37.34 2.38.02  
155 198 Bettina S. Clausen Beirholm A/S Vejen 2.37.52 2.38.17  
156 35 Kim Refsing   Kolding 2.38.15 2.38.41  
157 36 Jesper Albrechtsen   Kolding 2.38.36 2.38.45  
158 211 Lisbeth Højlund Rasmussen   Otterup 2.39.10 2.39.31  
159 44 Jane Ravn Bording Taulov Motion/DHK Fredericia 2.39.36 2.39.52  
160 43 Hedvig Marthinus DHK / Taulov Motion Fredericia 2.39.37 2.39.52  
161 17 Torben Regni Nielsen Dansk Halvmarathonklub Svendborg 2.41.20 2.41.43  
162 143 Sara Frølund   Kolding 2.42.00 2.42.37  
163 333 Dorthe Olesen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster 2.42.35 2.43.11  
164 93 Henrik Mikkelsen Kristina extreme running Løgumkloster 2.42.36 2.43.11  
165 199 Susanne Andersen Beirholm A/S Vamdrup 2.43.07 2.43.47  
166 157 Martin Hansen   Kolding 2.45.10 2.45.46  
167 235 Jens Rye Kolding Motion. Kolding 2.45.58 2.46.29  
168 131 Annette Petersen Kolding Motion Almind 2.46.38 2.47.09  
169 11 Erik L. Hansen Kolding Motion Kolding 2.46.38 2.47.09  
170 178 Huguette Jensen Kolding Motion Kolding 2.46.39 2.47.11  
171 1 Claus Holmegaard Nystrup Kolding Motion Kolding 2.46.39 2.47.09  
172 130 Lene Skolander Fischlein Kolding Motion Egtved 2.46.40 2.47.10  
173 418 Hanne Grethe Christoffersen Fredericia Løbeklub Fredericia 2.47.34 2.47.57  
174 353 Nete Holmslykke Båring skovfitnes Middelfart 2.49.13 2.49.40  
175 108 Flemming Stougaard Kolding Motion Kolding 2.49.32 2.50.03  
176 79 Anita Lykke Poulsen Kolding motion Kolding 2.55.00 2.55.31  
177 78 Anne Kierkegaard Kolding Motion Kolding 2.55.02 2.55.31  
178 67 Joan Olesen Kolding Motion Lunderskov 2.55.15 2.55.45  
179 289 Hanne Haagen Kolding Motion Kolding 2.57.42 2.58.11  
180 300 Karin Dooleweerdt   Bjerringbro 2.57.42 2.58.22  
181 422 Christina Vandborg   Kastrup 2.57.53 2.58.27  
182 102 Lars Bruun Kolding motion Kolding 2.57.56 2.58.27  
183 170 Kristine Ruus Høng løbeklub Høng 2.57.56 2.58.28  
184 159 Sten Bartelsen Høng løbeklub Høng 2.57.57 2.58.28  
185 228 Jan Bøgelund Kolding motion Kolding 3.06.20 3.06.53  
186 114 Jytte Hansen Traildivaer Vamdrup 3.13.55 3.14.34  
187 190 Jesper Wolf Kaster Dansk Halvmarathonklub Esbjerg V 3.14.18 3.14.33  
188 311 Ole Olesen Dansk Halvmarathonklub.dk Esbjerg V 3.14.20 3.14.34  
189 394 Peter Bryan-Lund   Esbjerg 3.14.22 3.14.33  

 

tilbage til toppen

Resultater 42,2 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se også Ultra 50 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Netto Brutto Bemærkning