Siden er sidst opdateret 06. februar 2018 - kl. 21:12

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo og resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Varnæsvigløbet 2014 - skærtorsdag d. 17. april 2014

"Varnæsvigløbet #4"

Varnæsvigløbet 2014

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: Varnæsvigløbet har start og mål ved "Den Gyldne Løve" - det er 4. gang løbet afvikles.

 

- info og tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

- se også 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,8k

10,8k

 

tilbage til toppen

Resultater 5,8 km - se også 5,8 km - se også 10,8 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat
1 3 Andreas Bagge SDU M 1 0.22.06
2 29 Jakob Nissen Nielsen Aarhus 1900 A/M M 2 0.24.19
3 13 Christian Petersen   M 3 0.24.28
4 47 Mette Desler Dybbølholdet K 1 0.25.55
5 57 Tine Thidemann AAPI K 2 0.27.40
6 43 Magnus Frederiksen vbif M 4 0.27.43
7 27 Ida Bagge Paulsen SSS K 3 0.27.45
8 48 Mia Bruhn Kegnæs Løbeklub K 4 0.27.56
9 5 Anna Mosby Nielsen 2001 Aarhus 1900 K 5 0.28.13
10 30 Jeppe Moldt VBIF M 5 0.30.25
11 58 Torkild Moldt VBIF M 6 0.30.27
12 12 Camilla Fyhn Thomsen   K 6 0.30.46
13 55 Susanne Bagge   K 7 0.31.12
14 52 Oscar Moos Dybbølholdet M 7 0.31.25
15 40 Kurt Winther Christensen Guderup Løbeklub M 8 0.31.43
16 56 Thomas Hansen   M 9 0.31.52
17 60 Hanne Hjortgaard   K 8 0.32.10
18 2 Allan Larsen   M 10 0.32.11
19 53 Randi Nielsen   K 9 0.32.34
20 8 Bente Lyck Dall Tempo Ullerup K 10 0.32.57
21 10 Birthe Wolf ØIF løberne K 11 0.33.13
22 21 Dorthe Desler Dybbølholdet K 12 0.33.25
23 46 Martin Lambert Pedersen   M 11 0.33.45
24 54 Rasmus Guldager Haderslev PI M 12 0.33.46
25 35 Karen Margrethe Matthiesen Tempo K 13 0.34.20
26 28 Inge Marie Bruhn ØIF-Løberne K 14 0.34.47
27 19 Dick Aafjes   M 13 0.34.55
28 22 Emil Hermann-Meyer AAIG Aabenraa M 14 0.35.46
29 36 Keld Asmussen AAIG Aabenraa M 15 0.35.48
30 23 Hanne Ludvigsen Augustenborg Løbeklub K 15 0.35.52
31 26 Helge Matthiesen Tempo M 16 0.36.32
32 59 Else Steffensen   K 16 0.36.45
33 18 Conny Michelsen Brock Løbeklubben Tempo K 17 0.36.49
34 44 Maja Grundahl Aabenraa Kommune K 18 0.36.52
35 32 John Grundahl VBIF M 17 0.36.53
36 38 Kirsten Hansen   K 19 0.36.56
37 14 Christian Lauritzen Lund VBIF M 18 0.37.16
38 33 Julia Vodder Hartmann   K 20 0.37.36
39 4 Anette Damm Christensen Felsted K 21 0.37.39
40 17 Conni Gjerlevsen Felsted Løbeklub K 22 0.38.08
41 11 Brigitte Jacobsen ØIF løberne K 23 0.38.22
42 45 Maria Veinholt   K 24 0.39.00
43 15 Christina Damm   K 25 0.39.30
44 6 Annelise Stensgaard Felsted Løbeklub K 26 0.41.50
45 25 Helga Nicolaisen Rødding Løbeklub K 27 0.45.58
46 9 Benthe Groth   K 28 0.46.35
47 41 Lone Steffesen Gråsten løbeklub K 29 0.46.36
48 7 Bente Thomsen VBIF K 30 1.02.01
49 31 Jette Becker   K 31 1.02.06
50 39 Kirsten Holm Petersen   K 32 1.02.08

 

tilbage til toppen

Resultater 10,8 km - se også 5,8 km - se også 10,8 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat
1 157 Lars Winther Guderup Løbeklub M 1 0.41.27
2 146 John Iversen Rødekro motion M 2 0.41.44
3 173 Preben Skovmand Guderup Løbeklub M 3 0.45.19
4 147 john Raschat VBIF løberne M 4 0.45.31
5 116 Dennis Markmann Vidar Motion M 5 0.46.47
6 165 Morten Bruhn Kegnæs Løbeklub M 6 0.47.43
7 103 Allan Guldager Haderslev PI M 7 0.47.48
8 119 Ejner Christensen GIG Løb & Motion M 8 0.49.04
9 114 Claus Lassen GIG Løb & Motion M 9 0.49.46
10 168 Peter Bruhn Kegnæs Løbeklub M 10 0.50.09
11 128 Henning Nielsen 1. Flensburger LT / Klub Bjergmarathon M 11 0.50.19
12 124 Hans Chr Møller Augustenborg løbeklub M 12 0.50.33
13 142 Jens-H Jensen Dybbøl massage M 13 0.50.39
14 143 Jesper Mønsted   M 14 0.50.46
15 181 Svend Hansen Jels Løbemotion M 15 0.50.52
16 176 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 16 0.51.07
17 166 Oliver Karst   M 17 0.51.10
18 154 Kim Meyer AAIG Aabenraa M 18 0.51.40
19 132 Henriette Hansen Guderup Løbeklub K 1 0.51.53
20 104 Allan Dahl Hansen Sønderborg Tri M 19 0.52.11
21 164 Mikael Lassen AAIG Aabenraa M 20 0.52.12
22 105 Anette Hansen Rødekro I.F. K 2 0.52.18
23 101 Alicia Ludvigsen AAIG Aabenraa K 3 0.52.28
24 169 peter sørensen klomk M 21 0.52.40
25 177 Sten Kristensen   M 22 0.53.15
26 122 Frank Michelsen Rødekro-IF Motion M 23 0.53.18
27 118 Dorthe Lauritzen Lund VBIF K 4 0.53.34
28 144 Jesper Steffensen AAIG Aabenraa/Team Pferdelunge M 24 0.53.38
29 186 Tove Grevsen JL Alarm/ VBIF K 5 0.53.45
30 130 Henning Michelsen Løbeklubben Tempo M 25 0.53.51
31 134 Holger Hansen aaig M 26 0.54.40
32 120 Erik Møller Run4Fun M 27 0.54.53
33 126 Helle Nissen   K 6 0.55.01
34 145 John Hansen Bolderslev Løb og Motion M 28 0.55.29
35 113 Bodil Dueholm Vidar Motion K 7 0.56.00
36 117 Dorthe Beck Mikkelsen   K 8 0.56.12
37 138 Jan Beck Mikkelsen   M 29 0.56.13
38 109 Birgitte Bille Schøning Klub Bjergmarathon 2014/GIG - Løb og Motion/Bjergladies K 9 0.56.33
39 102 Allan Nielsen Bui Motion M 30 0.56.40
40 131 Henriette Daabeck BOV IF K 10 0.56.45
41 129 Henning Olsen Aaig Aabenraa M 31 0.57.02
42 188 Flemming Olesen   M 32 0.57.07
43 175 Søren Winther Christensen Guderup Løbeklub M 33 0.57.38
44 171 Pia Bladt Tjørnelund   K 11 0.58.26
45 179 Susanne Garbrecht AAIG / Bjergmarathon K 12 0.58.58
46 111 Bjarne Schmidt Danfoss Marathon Club M 34 0.59.16
47 161 Marianne Menzer Vidar Motion K 13 0.59.30
48 172 Preben Nielsen   M 35 0.59.34
49 125 Hans Henrik Michelsen Løbeklubben Tempo M 36 1.00.37
50 115 Conny Schlesinger AAIG Aabenraa K 14 1.00.38
51 167 Ove Schneider AAIG Aabenraa M 37 1.00.43
52 180 Svend Christensen Bolderslev Løb & Motion M 38 1.00.48
53 174 søren beck   M 39 1.00.50
54 153 Karsten Johannsen GIG Løb & Motion M 40 1.02.19
55 123 Grethe Nissen Jels Løbemotion K 15 1.02.21
56 133 Henrik Petersen Bolderslev løbemotion/Rødekro IF motion M 41 1.02.32
57 135 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa M 42 1.02.42
58 106 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa/Bjergladies K 16 1.02.44
59 37 Kevin Salby AAIG Aabenraa M 43 1.02.46
60 155 Kim Salby AAIG Aabenraa M 44 1.02.48
61 183 Tine Aagaard Holm VBIF/Sydbank K 17 1.02.50
62 159 Louise Gerber Pedersen Felsted/SOSU-syd K 18 1.02.52
63 140 Jens Jørgensen   M 45 1.03.00
64 162 Mette Jochimsen GIG Løb og Motion / Bjergladies K 19 1.03.26
65 163 Mette Lintrup Vidar motion K 20 1.03.58
66 107 Anne-Marie Salby AAIG Aabenraa/Sydbank K 21 1.06.17
67 121 Finn Møller Nordborg Løbeklub M 46 1.07.08
68 108 Bethina Nissen aaig Åbenrå K 22 1.07.12
69 141 Jens Jørgensen AAIG M 47 1.07.23
70 156 Kirsten Bollmann   K 23 1.07.25
71 149 Jytte Fenger   K 24 1.07.28
72 182 Tessa Møller Nordborg Løbeklub K 25 1.09.39
73 136 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa/Bjergladies K 26 1.09.43
74 178 Susanne Petz   K 27 1.10.51
75 160 Malene Klausen BUI K 28 1.11.18
76 137 Jan Marcussen Broager Løbeklub M 48 1.11.23
77 170 Pia Festersen AAIG Aabenraa K 29 1.11.25
78 148 Jørgen Kraft BUI M 49 1.11.54
79 158 Lone Callesen Aaig K 30 1.14.22
80 150 Jytte Koch   K 31 1.14.46
81 127 Helle Lykke Kristoffersen Aaig / Bjergladies K 32 1.15.03
82 34 Kaj Joe Fuglsang Kristoffersen Coop Idræt M 50 1.15.53
83 151 jytte reitz bui motion K 33 1.15.55
84 152 Karen Jessen olsen Løjt løbeklub K 34 1.16.21

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

17-04-14

Varnæsvig Løbet

Varnæsvig

Flemming Thomsen´s galleri - Google+

123

17-04-14

Varnæsvig Løbet

Varnæsvig

Ove Schneider´s AAIG galleri - Google+ - OveS

69

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen