Siden er sidst opdateret 15. november 2016 - kl. 15:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Mandø Marathon - lørdag d. 15. august 2015 - kl. 11.00

"Mandø Marathon #4"

Mandø Marathon - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

WhereEvent

 

 

Kort beskrivelse: - Ruten går øen rundt og er en DAF opmålt kvartmarathon, så marathon skal 4x rundt.

- DAF/DGI Certificeret Løb - sølv - løbet er DAF/DGI certificeret (sølv) (2015)

 

- info og tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

Rundstrækning på 10,55k - 3 depoter pr. runde

DAF opmålt rute Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon
10,55k
5,5k og børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater børneløb 2,2 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 103 Anton Fredskild Høvighoff NAM løb M 1 0.08.55 Hurtigste dreng
2 120 Jendrik Diekmann   M 2 0.10.45  
3 101 Albert Fredskild Høvighoff NAM løb M 3 0.11.10  
4 137 Tia Sprung Team Delmenhorst K 1 0.11.42 Hurtigste pige
5 117 Hjalte Bladt Tychsen Fole Friskole M 4 0.11.42  
6 134 Nicholas Bundesen Tove Bundesen M 5 0.12.35  
7 121 Jeppe Sjælland   M 6 0.12.59  
8 135 Rouven Rohde Team Delmenhorst M 7 0.13.07  
9 133 Mille Callesen High5Living K 2 0.14.03  
10 273 Julie Pedersen Ca-Maskinteknik A/S K 3 0.14.17  
11 150 Alma Persson   K 4 0.14.19  
12 128 Lasse Sjælland   M 8 0.14.24  
13 143 Hans Ø Carlsen   M 9 0.15.02  
14 130 Maja Frank   K 5 0.16.08  
15 274 Elliot Øtoft   K 6 0.16.08  
16 106 Cecilia Bundesen Tove Bundesen K 7 0.16.23  
17 104 Casper klitten Dahl   M 10 0.16.25  
18 145 Bastian Rohde   M 11 0.16.25  
19 110 Frederikke Langmach Jacobsen   K 8 0.16.53  
20 125 Julie Beek Nielsen Krudtuglerne K 9 0.17.43  
21 109 Emma Beek Nielsen Krudtuglerne K 10 0.17.45  
22 139 Tobias Beek Nielsen Krudtuglerne M 12 0.17.45  
23 116 Herman Bæk Eriksen   M 13 0.17.50  
24 129 Laura Arildsen Privat K 11 0.18.49  
25 118 Iben Petermann cb auto K 12 0.19.21  
26 112 Hannibal Ishøy Stene Roadrunners M 14 0.19.38  
27 126 Kaya Ishøy Roadrunners K 13 0.19.41  
28 114 Hans Ernstsen   M 15 0.20.13  
29 102 Anna-Sofie Kruse Andreasen BB-vadehavet K 14 0.21.20  
30 119 Jannik Bladt Tychsen Fole Friskole M 16 0.21.40  
31 107 Christina Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 15 0.21.41  
32 131 Maria Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 16 0.21.42  
33 111 Hanne Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 17 0.22.16  
34 122 Joakim Bladt Tychsen Fole Friskole M 17 0.22.28  
35 124 Johannes Holm Nielsen Krudtuglerne M 18 0.23.12  
36 132 Mikkeline Strand Havglimt K 18 0.23.59  
37 140 Frederikke Strand Havglimt K 19 0.24.00  
38 138 Tobias Arildsen Privat M 19 0.24.30  
39 141 Rasmus Flamming   M 20 0.24.38  
40 136 Signe Beek Nielsen Krudtuglerne K 20 0.24.43  
41 113 Hans Christian Løvschall   M 21 0.25.12  
42 127 Kristine Hjerrild Team Møller K 21 0.27.31  
43 108 Ellen Bæk Dybsø   K 22 0.29.37  
44 123 Johanne Bæk Dybsø   K 23 0.29.55  
45 272 Isabella Pedersen Ca-Maskinteknik A/S K 24 0.30.11  
46 115 Helene Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 25 0.31.17  
47 105 Cathrine Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 26 0.31.19  

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 256 Thomas Frank Helmgården / ByVesti M 1 0.22.58 Hurtigste mand
2 225 Janus Frede Wemmelund Team Truust M 2 0.32.10  
3 264 Ulla Dinsen BUI Motion K 1 0.34.32 Hurtigste kvinde
4 1080 Peder Hjerrild Team Møller M 3 0.34.41  
5 244 Mathias klitten Dahl   M 4 0.35.25  
6 1114 Betina Ernstsen   K 2 0.35.38  
7 1123 Bjarne Schjøtt Finch-Carstensen Familen M 5 0.35.48  
8 270 Freya L. Axelsen   K 3 0.35.54  
9 1093 Simon Callesen High5Living M 6 0.36.11  
10 227 Joe Tilbury   M 7 0.36.24  
11 253 Sigurd Kruse Andreasen BB-vadehavet M 8 0.36.29  
12 212 Claus Henrik Dahl   M 9 0.36.56  
13 257 Thomas Michaelsen Team Klitly M 10 0.36.56  
14 254 Simon Wemmelund   M 11 0.38.11  
15 209 Charlotte Ploug   K 4 0.38.17  
16 228 Niels Bondesen   M 12 0.38.38  
17 224 Jannie Schneider Finch Finch-Carstensen Familien K 5 0.38.39  
18 271 Troya L. Axelsen   M 13 0.39.37  
19 220 Helle Fredskild NAM løb K 6 0.40.41  
20 208 Charlotte Finch Finch-Carstensen Familien K 7 0.40.51  
21 205 Annette Nielsen   K 8 0.41.05  
22 1052 Louise Tilbury   K 9 0.41.48  
23 261 Trine Bundesen   K 10 0.41.50  
24 239 Maja Holst   K 11 0.42.10  
25 241 Maria Sjælland High5Ling K 12 0.42.29  
26 2144 Laura Lindhardt   K 13 0.42.30  
27 215 Erik Fredskild   M 14 0.42.45  
28 218 Gabija Bargailaité   K 14 0.43.01  
29 243 Marianne Ulriksen BUI-Motion K 15 0.43.03  
30 240 Malene Klausen BUI-motion (Broager) K 16 0.43.03  
31 235 Leona Urland   K 17 0.43.04  
32 229 Karin Bundesen   K 18 0.43.12  
33 217 Flemming Nielsen   M 15 0.43.27  
34 265 Vicky Finch Carstensen Finch-Carstensen Familien K 19 0.44.36  
35 259 Tine Kærhus Jensen   K 20 0.45.06  
36 207 Cecilie Wemmelund   K 21 0.45.08  
37 252 Signe Just Team klitly K 22 0.45.11  
38 211 Christian Just team klitly M 16 0.45.12  
39 276 Isabella Jacobsen   K 23 0.46.25  
40 278 Johnny Jacobsen   M 17 0.46.26  
41 149 Tim T Madsen   M 18 0.46.28  
42 223 Jane Nielsen   K 24 0.46.49  
43 221 Helle Poulsen Privat K 25 0.47.01  
44 263 Ulla Burgwald BUI-Motion K 26 0.47.58  
45 248 Ole Olesen Multiatleterne M 19 0.48.11  
46 255 Susanne Seerup   K 27 0.49.21  
47 269 conni madsen   K 28 0.49.56  
48 247 Mogens Dinsen BUI Motion M 20 0.50.38  
49 203 Anne Grethe Fredskild B&B Mandø K 29 0.52.47  
50 144 Ellen Ø Carlsen   K 30 0.53.22  
51 1009 Karin Jensen   K 31 0.53.34  
52 210 Christer Bjarke Wemmelund Team Truust M 21 0.54.25  
53 226 Jesper Mikkelsen Rimosport M 22 0.54.53  
54 279 Inge Kyster   K 32 0.56.38  
55 280 Rinda Klausen   K 33 0.56.39  
56 246 Mette Eifer Mandø kro (Jens glade grise) K 34 0.57.16  
57 230 Karin Jensen   K 35 0.57.22  
58 206 Birgitte Bentzen   K 36 1.00.54  
59 142 Alex Johansen team klitly M 23 1.00.55  
60 236 Linda Hjerrild Team Møller K 37 1.01.08  
61 250 Rasmus Hjerrild Team Møller M 24 1.01.08  
62 204 Annette Junge   K 38 1.02.09  
63 237 Lone Amdersem   K 39 1.02.11  
64 242 Marianne Uldall   K 40 1.02.20  
65 214 Else Feldborg Nielsen   K 41 1.02.21  
66 232 Kirsten Bruhn   K 42 1.03.03  
67 213 Conni Frederiksen   K 43 1.03.03  
68 275 Celina Jacobsen   K 44 1.04.29  
69 277 Anna Mette Jacobsen   K 45 1.04.39  
70 222 Helle Wemmelund Team Truust K 46 1.05.26  
71 202 Andre' Wemmelund Team Truust M 25 1.05.27  
72 148 Maj T Madsen   K 47 1.14.42  
73 147 Anders T Madsen   M 26 1.15.01  
74 146 Lotte Larsen   K 48 1.16.05  
75 231 Katete Camilla Stubbe Holmer Klanen K 49 3.53.35  
76 262 Turbo Torben Stubbe Holmer Klanen M 27 4.07.47  
77 260 Tor "TjuBanG SjokoladeManD" Stubbe   M 28 4.07.48  
78 266 Vino Vivian Stubbe Holmer Klanen K 50 4.07.49  
79 268 Ximena XimenitaBONITA La Flaquita Stubbe Holmer Klanen K 51 4.46.50  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 1138 Christian Andreasen bv-vadehavet M 1 0.39.59 Hurtigste mand
2 1075 Neel Lykkegaard Andersen Sparta K 1 0.43.50 Hurtigste kvinde
3 1472 Claus Chr. Holmen The Mad Man M 2 0.49.08  
4 1168 Henrik Strand Havglimt M 3 0.49.27  
5 1099 Steffen Strand Havglimt M 4 0.49.31  
6 1097 Søren Strand Petersen Havglimt M 5 0.49.33  
7 1098 Stefan Paulsen   M 6 0.49.56  
8 1087 Poul Erik Fredskild B&B Mandø M 7 0.50.45  
9 1166 Henrik Arildsen DONG Energy M 8 0.50.52  
10 1061 Martin Pedersen   M 9 0.51.55  
11 1110 Bent Vang   M 10 0.52.53  
12 1078 Palle Klausen BUI-motion (Broager) M 11 0.53.10  
13 1011 Kasper Pedersen   M 12 0.53.30  
14 1468 Thomas Sprung Harpstedter TB Triathlon M 13 0.53.30  
15 1058 Margit Christiansen   K 2 0.53.48  
16 1100 Steffen Trans Hansen   M 14 0.53.51  
17 1028 Victor Olesen Sydbøge Team Olesen M 15 0.53.55  
18 1036 Gitte B Pedersen Ca-Maskinteknik A/S K 3 0.54.25  
19 1117 Birgitte Madsen   K 4 0.54.50  
20 1094 Simon Maidstone   M 16 0.54.50  
21 1037 Laurids Kruse Andreasen BB-vadehavet M 17 0.55.11  
22 1148 Frank Diekmann Team Erdinger M 18 0.55.56  
23 1068 Michael Hammerstrøm Ribe Motion M 19 0.55.58  
24 1173 Jane Bruhn   K 5 0.56.35  
25 1145 Esben Jørgensen Fyrrekrogen M 20 0.56.36  
26 1163 Helle Bruhn   K 6 0.56.39  
27 1109 Ansgar Stalder   M 21 0.57.05  
28 1063 Mette Bargmeyer   K 7 0.57.09  
29 1179 Jens-Erik Petersen Havglimt M 22 0.57.15  
30 1081 Peter Bach prima vent M 23 0.57.16  
31 1103 Ann Andreasen OGF K 8 0.57.42  
32 1096 Søren Black OGF M 24 0.57.42  
33 1082 Peter Bundesen   M 25 0.58.05  
34 1013 Kathrine Kruse Andreasen BB-Vadehavet K 9 0.58.20  
35 1012 Kathleen Skovgaard Hansen   K 10 0.58.23  
36 1158 Hanne Grethe Holm Gram gymnastik- og idrætsforening K 11 0.58.33  
37 1044 Lise Rasmussen Haderslev I.F. K 12 0.58.38  
38 1057 Maja Lorenzen Gram Gymnastik og Idrætsforening K 13 0.58.45  
39 1139 Claus Clausen bui-Motion M 26 0.58.47  
40 1477 Peter Slot Ribe Motion M 27 0.58.49  
41 1177 Jens Møller Poulsen   M 28 0.58.51  
42 1050 Louise Olesen Andersen Team Olesen K 14 0.59.17  
43 1124 Bjørn Stene Bjørnebanden M 29 0.59.41  
44 1003 Julie Frank   K 15 0.59.51  
45 1467 Thomas Frank Helmgården / ByVesti M 30 0.59.57  
46 1034 Lars Paulsen BUI Motion M 31 1.00.16  
47 1478 Birthe Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K 16 1.00.26  
48 1176 Jens Bundesen   M 32 1.01.16  
49 1018 Lars Andersen Team Olesen M 33 1.01.49  
50 1040 Lene Jensen Mandø kro gruppen K 17 1.02.30  
51 1470 Søren Ørgård   M 34 1.02.33  
52 1046 Lone Greisen Sønderris K 18 1.02.59  
53 1469 Thor Vallebo Lindhardt   M 35 1.03.08  
54 1136 Charlotte Haas Jensen Higj5Living K 19 1.03.34  
55 1026 Trine Monberg Sørensen Higj5Living K 20 1.03.34  
56 1142 Ditte Strand Havglimt K 21 1.03.54  
57 1172 Isabelle Hangaard Jensen team Silkeløb K 22 1.04.06  
58 1174 Janne Jacobsen BUI-motion K 23 1.04.10  
59 1027 Valdemar Kruse Andreasen BB-Vadehavet M 36 1.04.11  
60 1062 Mathilde Frisgaard Pedersen Ribe Trim K 24 1.04.13  
61 1070 Mie Holm Møller   K 25 1.04.34  
62 1071 Mikkel Knudsen   M 37 1.04.40  
63 1175 Jannick Svejstrup   M 38 1.04.42  
64 1047 Lone Holst   K 26 1.04.58  
65 1129 Carl Holst   M 39 1.04.58  
66 1055 Mads Holst   M 40 1.04.58  
67 1073 Morten Vejrup   M 41 1.05.07  
68 1101 Alma Ernstsen   K 27 1.05.15  
69 1128 Carl Ernstsen   M 42 1.05.15  
70 1049 Louise Odgaard BUI-motion - Broager løbeklub K 28 1.05.19  
71 1169 Ida Høeg Æ Høeg Klan K 29 1.05.38  
72 1069 Michael M. Jacobsen BUI Motion M 43 1.05.53  
73 1151 Freja Jørgensen Fyrrekrogen K 30 1.05.58  
74 1089 Rikke Damsgaard Paulsen BUI-motion K 31 1.05.59  
75 1079 Patricia Vallebo Lindhardt   M 44 1.06.10  
76 1088 Poul Tobiasen Team Møller M 45 1.06.15  
77 1016 Klara Vallebo Lindhardt   K 32 1.06.25  
78 1155 Grethe Bruntse Ribe Motion K 33 1.06.43  
79 1146 Finn Jonasson BUI-Motion M 46 1.06.47  
80 1127 Tim Nielsen   M 47 1.06.47  
81 1074 Nanna Krogh Nielsen   K 34 1.06.56  
82 1048 Lotte Elstrøm team Silkeløb K 35 1.06.57  
83 1159 Hanne Strand Petersen Havglimt K 36 1.06.59  
84 1131 Carsten Burgwald Bui-motion M 48 1.07.02  
85 1065 Mette Pultz Petersen   K 37 1.07.05  
86 1126 Brian Jensen   M 49 1.07.07  
87 1462 Susanna Klausen BUI-motion (Broager) K 38 1.07.42  
88 1180 Jesper Elstrøm team Silkeløb M 50 1.07.47  
89 1023 Tobias Skovgaard Hansen   M 51 1.07.49  
90 1160 Hans Henrik Kummerfeldt prima vent M 52 1.07.59  
91 2164 Mette Ring High5Living K 39 1.08.20  
92 1112 Bente marie Madsen Henne Løbeklub K 40 1.08.22  
93 1004 jytte reitz bui motion K 41 1.09.08  
94 1095 Solvej Zeerow Brøns Løbeklub K 42 1.09.34  
95 1157 Gurli Jørgensen   K 43 1.09.35  
96 1140 Dagmar Hedegaard BUI - Motion K 44 1.09.36  
97 1001 Kamilla König   K 45 1.09.42  
98 1084 Pia Bargmeyer   K 46 1.09.51  
99 1029 Victoria Schelde   K 47 1.10.10  
100 1137 Charlotte Schelde Rimosport K 48 1.10.12  
101 1102 Anette Steffensen Mandø Kro K 49 1.10.17  
102 1060 Marlene Sørensen Århus 1900 K 50 1.10.17  
103 1025 Tove Olesen Team Olesen K 51 1.10.36  
104 1086 Poul Erik Christiansen Mandø kro M 53 1.11.09  
105 1465 Tanja Nielsen   K 52 1.11.54  
106 1475 Pavia Christensen   M 54 1.12.00  
107 1162 Heidi Tobiasen Team Møller K 53 1.12.05  
108 1033 Lars Lundsgaard Sørensen Team Lundsgaard M 55 1.12.12  
109 1116 Bianca Faurbye   K 54 1.12.55  
110 1045 Lone Edeling Mandø Kro K 55 1.13.09  
111 1043 Linus Stene Bjørnebanden M 56 1.13.15  
112 1463 Svend Åge Sørensen BUI-Motion M 57 1.13.32  
113 1090 Sarah Flensburg   K 56 1.13.45  
114 1150 Frederik Horn Havglimt M 58 1.13.55  
115 1164 Helle Krogh Hansen BUI K 57 1.14.04  
116 1141 Diana Klitte tst K 58 1.14.12  
117 1118 Jane Andersen Ribe Motion K 59 1.14.49  
118 1135 Charlotte Andresen Brøns Løbeklub K 60 1.14.52  
119 1039 Lene Brøndum Alberts hold K 61 1.15.00  
120 1019 Lars Brøndum Alberts hold M 59 1.15.01  
121 1054 Mads Burmølle-Jensen   M 60 1.15.28  
122 1006 Karen Rolskov   K 62 1.15.55  
123 1038 Lene Aamand Sørensen   K 63 1.15.57  
124 1115 Betty Hansen Ribe Trim K 64 1.16.36  
125 1030 Viggo Egebjerg Madsen Henne løbeklub M 61 1.16.50  
126 1474 Mette L. Carlsen   K 65 1.17.03  
127 1153 Gerda Ovesen BUI MOTION K 66 1.17.05  
128 1059 Mariane Andreasen BB-Vadehavet K 67 1.18.07  
129 1167 Henrik Knudsen   M 62 1.18.30  
130 1066 Mette Vejrup   K 68 1.18.55  
131 1464 Tanja Beek Nielsen Team Lamselår K 69 1.18.56  
132 2138 Johanna Beek Nielsen Team Lamselår K 70 1.18.56  
133 1064 Mette Munk prima vent K 71 1.19.12  
134 1165 Helle Lund Lorenzen   K 72 1.19.17  
135 1017 Kurt Kikkenborg   M 63 1.19.52  
136 1143 Dorte Varde   K 73 1.20.59  
137 1122 Birthe Schmidt BUI Motion K 74 1.21.05  
138 1104 Anna Holm Jørgensen Team Pink K 75 1.22.01  
139 1051 Louise Thomsen Team Pink K 76 1.22.01  
140 1091 Signe Kjær Jensen Team Pink K 77 1.22.02  
141 1053 Lucas Jørgensen Fyrrekrogen M 64 1.22.31  
142 1154 Gitte Schneider Aarhus 19000 K 78 1.22.35  
143 1056 Mai Jørgensen Fyrrekrogen K 79 1.22.49  
144 1008 Karin Damsgaard Sørensen BUI-Motion K 80 1.24.13  
145 1106 Anne Marie Burmølle-Jensen   K 81 1.25.00  
146 1133 Carsten Lysdahlgaard   M 65 1.25.59  
147 1125 Bobby Nygaard Christiansen Broagerlands Ungd- & Idrætsf. M 66 1.26.02  
148 1021 Tina Kruss   K 82 1.28.06  
149 1002 Johnny Nielsen Funder Løbeklub M 67 1.28.10  
150 1471 Aase Strand Havglimt K 83 1.28.52  
151 1460 Susan Gadegaard Mandø Kro K 84 1.30.10  
152 1178 Jens W. Hansen Mandø Kro M 68 1.30.10  
153 1031 Lars Burmølle-Jensen   M 69 1.33.54  
154 1014 Katrine Lysdahlgaard   K 85 1.34.20  
155 1041 Line Lysdahlgaard   K 86 1.34.21  
156 1010 Karin Thomassen Brøns K 87 1.34.26  
157 1107 Anne-Mette Hansen   K 88 1.34.26  
158 1152 Frida Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K 89 1.34.51  
159 1007 Karen-Marie Skaarup   K 90 1.35.44  
160 1171 Inger Ernstsen   K 91 1.36.50  
161 1077 Nova Nielsen NJ Handel og Servic K 92 1.36.56  
162 1072 Mona Olesen Andersen Team Olesen K 93 1.37.12  
163 1005 Karen Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K 94 1.42.45  
164 1120 Birgitte Sønderbøl   K 95 1.43.02  
165 1035 Lars Sønderbøl   M 70 1.43.02  
166 1113 Berit Barslund   K 96 1.43.03  
167 1083 Petra Langpap   K 97 1.43.19  
168 1149 Frank Langpap   M 71 1.43.19  
169 1108 Ann-Kathrine Aggerholm Jensen Mandø Kro K 98 1.48.34  
170 1020 Tina Hangaard Jensen team Silkeløb K 99 1.51.28  
171 1156 Gunder Wemmelund Jensen team Silkeløb M 72 1.51.31  
172 1476 Dorthe Christensen   K 100 1.51.46  
173 1461 Susann Katrine Truelsen Egebækholm Helse-Klinik K 101 1.57.38  
174 1144 Erik Andersen   M 73 3.01.49  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 2110 Christian Østergaard Jørgensen   M 1 1.24.55 Hurtigste mand
2 2129 Helle Roager Jensen Haderslev IF K 1 1.30.11 Hurtigste kvinde
3 2181 Steffen Falk-Simonsen   M 2 1.33.39  
4 2152 Kurt Andersen Vejle IF M 3 1.35.03  
5 2137 Jes Højlund Darum, Br. Motion M 4 1.38.19  
6 2107 Anne Christine Matzon Kommandørgården K 2 1.41.03  
7 2111 Birgit Hansen Darum, Br. Motion K 3 1.41.06