Siden er sidst opdateret 15. november 2016 - kl. 15:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Mandø Marathon - lørdag d. 13. august 2016 - kl. 11.00

"Mandø Marathon #5"

Mandø Marathon - klik her

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 11.00 (marathon) fra stævnepladsen ved Mandø Mølle

Ruten går øen rundt og er en DAF opmålt kvartmarathon, så marathon skal 4x rundt.

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(08-05-12) - marathon løber ruten 4x

- se mere Info samt tilmelding My Race Result (- tilmelding senest d. ??)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

Rundstrækning på 10,55k - 3 depoter pr. runde

DAF opmålt rute Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon
DAF opmålt rute 10,55k
5,5k og børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater børneløb 2,2 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Tid Bemærkning
1 802 Anton Fredskild Høvighoff Team Fredskild Høvighoff Dreng 1 M 1 0.08.50 Hurtigste dreng
2 840 Noah Bringsjord   Dreng 2 M 2 0.10.43  
3 836 Maja Frank Helmgården Pige 1 K 1 0.10.53 Hurtigste pige
4 854 Magnus Hansen Mandø Kro Dreng 3 M 3 0.10.58  
5 823 Ida Jacobsen   Pige 2 K 2 0.11.52  
6 847 Sofie Olesen OlesenAndersenEliteRunning Pige 3 K 3 0.11.54  
7 860 Elliot Vesti Øtoft   Dreng 4 M 4 0.12.54  
8 826 Jasmin Wisler   Pige 4 K 4 0.13.26  
9 829 Julie Beek Nielsen Energibomberne Pige 5 K 5 0.13.55  
10 850 Tobias Beek Nielsen Energibomberne Dreng 5 M 5 0.13.57  
11 853 Pelle Hansen Mandø Kro Dreng 6 M 6 0.14.20  
12 855 Ditte Hansen Mandø Kro Kvinde 1 K 6 0.14.25 Hurtigste kvinde
13 822 Hjalte Lund Lunds hold Dreng 7 M 7 0.14.37  
14 861 William Vesti Øtoft   Dreng 8 M 8 0.14.44  
15 838 Mette Lund Lunds hold Kvinde 2 K 7 0.14.51  
16 859 Cecilia Bundesen   Pige 6 K 8 0.15.43  
17 828 Johannes Holm Nielsen Energibomberne Dreng 9 M 9 0.15.43  
18 846 Simon Andersen OlesenAndersenEliteRunning Dreng 10 M 10 0.15.58  
19 804 August Hyldtoft Sørensen Team Toft-Hyldtoft Dreng 11 M 11 0.16.14  
20 819 Gry Lynddahl Simonsen   Pige 7 K 9 0.16.32  
21 800 Alberte Lynddahl Simonsen   Pige 8 K 10 0.16.33  
22 818 Frederikke Langmach Jacobsen   Pige 9 K 11 0.17.14  
23 737 Celina Jacobsen   Pige 10 K 12 0.17.14  
24 815 Emma Beek Nielsen Energibomberne Pige 11 K 13 0.17.32  
25 845 Signe Beek Nielsen Energibomberne Pige 12 K 14 0.17.34  
26 841 Noah Juhl   Dreng 12 M 12 0.17.35  
27 636 Anna-Sofie Kruse Andersen   Pige 13 K 15 0.18.28  
28 831 Kaya Ishøy Team Ishøy Pige 14 K 16 0.18.55  
29 820 Hannibal Stene Team Ishøy Dreng 13 M 13 0.18.59  
30 851 Victor ??   Dreng 14 M 14 0.19.53  
31 835 Magnus ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 15 M 15 0.19.53  
32 848 Susanne Klitten Dahl Super Dahl Kvinde 3 K 17 0.20.34  
33 809 Casper Klitten Dahl Super Dahl Dreng 16 M 16 0.20.34  
34 842 Oliver ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 17 M 17 0.20.44  
35 825 Jannik Bladt Tychsen Fole Friskole og Naturbørnehave Dreng 18 M 18 0.20.45  
36 827 Joakim Bladt Tychsen Fole Friskole og Naturbørnehave Dreng 19 M 19 0.20.46  
37 833 Magne Lund Lunds hold Dreng 20 M 20 0.21.21  
38 808 Børge Lund Lunds hold Mand 1 M 21 0.21.21 Hurtigste mand
39 839 Mia Lund Lunds hold Pige 15 K 18 0.22.00  
40 700 Khaled Mahmoud Abitar AsylSyd Dreng 21 M 22 0.22.16  
41 814 Else Marie Lund Lunds hold Kvinde 4 K 19 0.22.34  
42 837 Majken Bisgaard Lunds hold Kvinde 5 K 20 0.22.34  
43 807 Bjørn Lunde Farumhøj Dreng 22 M 23 0.22.49  
44 834 Magnus Lund Lunds hold Dreng 23 M 24 0.22.50  
45 806 Bjarke Lund Lunds hold Mand 2 M 25 0.22.50  
46 844 Selma Hyldtoft Sørensen Team Toft-Hyldtoft Pige 16 K 21 0.22.58  
47 843 Sahra ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 6 K 22 0.23.39  
48 801 N.N. 801   ? - ? - 0.23.40  
49 805 Birthe ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 7 K 23 0.24.09  
50 812 Dorte ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 8 K 24 0.24.09  
51 817 Flemming ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 3 M 26 0.24.09  
52 832 Kristine Hjerrild Teem Møller Pige 17 K 25 0.24.34  
53 813 Edna Tobiasen Teem Møller Kvinde 9 K 26 0.24.36  
54 720 Tobias ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 24 M 27 0.24.38  
55 650 Jannik ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 4 M 28 0.24.39  
56 857 Kathrine Marie Hjorth Eskelund   Pige 18 K 27 0.24.52  
57 705 Kamar Mahmoud Albitar AsylSyd Dreng 25 M 29 0.26.03  
58 622 Dennis ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 5 M 30 0.27.09  
59 821 Heidi ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 10 K 28 0.27.18  
60 810 Christence Lunde Farumhøj Pige 19 K 29 0.27.29  
61 856 Carla Kirstine Hjorth Eskelund   Pige 20 K 30 0.27.50  
62 824 Idun Schou Jensen   Pige 21 K 31 0.27.54  
63 858 Lars Hjorth Eskelund   Mand 6 M 31 0.28.50  

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Tid Bemærkning
1 688 Mekitów Maciej VELUX Løbeklub Mand 1 M 1 0.24.34 Hurtigste mand
2 654 John Olesen OlesenAndersenEliteRunning Mand 2 M 2 0.27.01  
3 638 Hans Christian Bruhn Æ Bruhns Mand 3 M 3 0.29.08  
4 710 Steffen Hansen Æ Bruhns Mand 4 M 4 0.30.09  
5 610 Anton Fredskild Høvighoff Team Fredskild Høvighoff Dreng 1 M 5 0.30.21 Hurtigste dreng
6 712 Kenneth Hjorth Eskelund   Dreng 2 M 6 0.30.55  
7 738 Johnny Jacobsen   Mand 5 M 7 0.32.11  
8 377 Lars Andersen Team Beauty boxen Mand 6 M 8 0.32.49  
9 656 Julie Frank Helmgården Pige 1 K 1 0.32.55 Hurtigste pige
10 697 Noah Lund Lunds hold Dreng 3 M 9 0.33.12  
11 723 Tue ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 4 M 10 0.33.12  
12 633 Frederik Bissgaard Lunds hold Dreng 5 M 11 0.33.14  
13 649 Jannik Simonsen   Mand 7 M 12 0.33.43  
14 716 Tobias Foldbjerg VELUX Løbeklub Dreng 6 M 13 0.34.02  
15 641 Hjalte Bladt Tychsen Fole Friskole og Naturbørnehave Dreng 7 M 14 0.34.31  
16 637 Sigurd Kruse Andreasen   Dreng 8 M 15 0.34.31  
17 623 Ditte Ehmsen Underbjerg Fam. Weekend Pige 2 K 2 0.35.36  
18 613 Bjarne Schou Hansen   Mand 8 M 16 0.35.44  
19 816 Finn Overmaat VELUX Løbeklub Dreng 9 M 17 0.35.58  
20 695 Nicolas-Daughter Bruneteaux VELUX Løbeklub Kvinde 1 K 3 0.36.06 Hurtigste kvinde
21 702 Rasmus Rothmann - Mand 9 M 18 0.36.27  
22 363 Jesper Lee Rasmussen   Mand 10 M 19 0.36.28  
23 670 Kristian Leprai Catalano   Mand 11 M 20 0.36.28  
24 696 Nikolaj ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 12 M 21 0.36.30  
25 655 Jonathan ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 10 M 22 0.36.31  
26 653 Joe Tilbury   Dreng 11 M 23 0.36.50  
27 603 Albert Fredskild Høvighoff Team Fredskild Høvighoff Dreng 12 M 24 0.36.52  
28 612 Bastian Ruhmann VELUX Løbeklub Mand 13 M 25 0.36.53  
29 694 Neza Filipic   Kvinde 2 K 4 0.37.12  
30 602 Mirjam van der Sman   Kvinde 3 K 5 0.37.29  
31 616 Bodil Egeriis Hejlskov   Kvinde 4 K 6 0.37.39  
32 739 Iven Jacobsen   Mand 14 M 26 0.37.54  
33 628 Emma Ehmsen Underbjerg Fam. Weekend Kvinde 5 K 7 0.38.10  
34 690 Michael ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 15 M 27 0.38.16  
35 600 Abedi Bathesh AsylSyd Dreng 13 M 28 0.38.41  
36 674 Lene Askgaard Hyldtoft Team Toft-Hyldtoft Kvinde 6 K 8 0.38.45  
37 651 Jens Overmaat VELUX Løbeklub Mand 16 M 29 0.38.45  
38 679 Lis Plambeck BUI Broager løbeklub Kvinde 7 K 9 0.38.48  
39 634 Frederik ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 14 M 30 0.39.09  
40 635 Gert Bisgaard Lunds hold Mand 17 M 31 0.39.14  
41 664 Kasper Andersen OlesenAndersenEliteRunning Dreng 15 M 32 0.39.24  
42 648 Janne Andersen OlesenAndersenEliteRunning Kvinde 8 K 10 0.39.25  
43 676 Linda Olesen OlesenAndersenEliteRunning Kvinde 9 K 11 0.39.27  
44 732 Rebecca Valborg   ? - K 12 0.39.30  
45 657 Julie Olesen OlesenAndersenEliteRunning Pige 3 K 13 0.39.32  
46 620 Chalotte Lund Lunds hold Kvinde 10 K 14 0.39.34  
47 707 Sisse Høhrmann Pedersen Team Høhrmann Pige 4 K 15 0.39.48  
48 632 Frank Hansen VELUX Løbeklub Mand 18 M 33 0.39.59  
49 645 Ismail Bathesh AsylSyd Mand 19 M 34 0.40.01  
50 699 Randi Ehmsen Underbjerg Fam. Weekend Kvinde 11 K 16 0.40.31  
51 631 Finn Flugt Jonasson BUI-motion Mand 20 M 35 0.40.57  
52 709 Spela Pirnat   ? - K 17 0.41.35  
53 721 Tom Thomsen BUI-motion Mand 21 M 36 0.41.59  
54 731 Bente Severinsen   Kvinde 12 K 18 0.42.16  
55 715 Tanja Christensen   Kvinde 13 K 19 0.43.04  
56 618 Caper Lund Lunds hold Dreng 16 M 37 0.43.10  
57 652 Jesper Lund Lunds hold Mand 22 M 38 0.43.10  
58 671 Kristoffer Laurberg Thodsen Team Thodsen Dreng 17 M 39 0.43.18  
59 686 Marianne Nielsen msfjorten Kvinde 14 K 20 0.43.49  
60 685 Malene Klausen BUI Motion Kvinde 15 K 21 0.44.26  
61 629 Emma Zerrow   Pige 5 K 22 0.44.33  
62 644 Isabella Brig   Pige 6 K 23 0.44.33  
63 601 Ahmad Alshamari AsylSyd Mand 23 M 40 0.44.36  
64 668 Kirsten Tønnesen VELUX Løbeklub Kvinde 16 K 24 0.45.28  
65 677 Linda Olling BUI-motion Kvinde 17 K 25 0.45.28  
66 724 Ulla Pia Burgwald BUI Broager løbeklub Kvinde 18 K 26 0.45.30  
67 730 Jan Lundsgaard   Mand 24 M 41 0.45.35  
68 706 Simone Abild Fam. Weekend Kvinde 19 K 27 0.45.51  
69 698 Pia Christiansen Fam. Weekend Kvinde 20 K 28 0.45.58  
70 704 Sabrina ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 21 K 29 0.46.29  
71 658 Julie ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Pige 7 K 30 0.46.29  
72 727 Veronika Høhrmann Pedersen Team Høhrmann Kvinde 22 K 31 0.46.41  
73 687 Marion Tishen-Hendes VELUX Løbeklub Kvinde 23 K 32 0.46.41  
74 714 Tanja Beek Nielsen   Kvinde 24 K 33 0.46.46  
75 665 Katrine Bisgaard Lunds hold Pige 8 K 34 0.47.49  
76 708 Søren Laurberg Thodsen Team Thodsen Mand 25 M 42 0.48.24  
77 803 Antonia Overmaat VELUX Løbeklub Pige 9 K 35 0.48.41  
78 718 Tina Kruss   Kvinde 25 K 36 0.49.35  
79 640 Helle Poulsen Privat Kvinde 26 K 37 0.49.47  
80 156 Natalia Dudareva VELUX Løbeklub Kvinde 27 K 38 0.50.10  
81 642 Ida Knudsen BUI-motion Kvinde 28 K 39 0.50.42  
82 605 Anette Enevoldsen Øster Vedsted IF Løb Kvinde 29 K 40 0.50.59  
83 733 Nicholas Bundesen   Dreng 18 M 43 0.51.12  
84 617 Børge ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 26 M 44 0.51.49  
85 643 Rasha Hani Abdalnafaee AsylSyd ? - K 41 0.52.22  
86 681 Lotte T. Mathiesen VELUX Løbeklub Kvinde 30 K 42 0.54.37  
87 682 Louise O. Andersen Team Beauty boxen Kvinde 31 K 43 0.57.07  
88 607 Anna Olesen Enevoldsen   Pige 10 K 44 0.57.07  
89 811 Dezker ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Dreng 19 M 45 0.58.33  
90 609 Annemette Knudsen Andersen ØVIF Løb Kvinde 32 K 45 0.58.41  
91 691 Mille Bannwart Callesen Team High5Living Pige 11 K 46 0.58.51  
92 719 Tobias Laurberg Thodsen Team Thodsen Dreng 20 M 46 0.58.51  
93 662 Karin Jensen   Kvinde 33 K 47 0.59.36  
94 663 Karla Just   Pige 12 K 48 0.59.43  
95 673 Laust Lund Christensen   Dreng 21 M 47 0.59.43  
96 717 Tina Just   Kvinde 34 K 49 0.59.49  
97 701 Rasmus Hjerrild Teem Møller Dreng 22 M 48 1.00.09  
98 630 Eva Thodsen Team Thodsen Kvinde 35 K 50 1.00.15  
99 684 Majbritt ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 36 K 51 1.00.30  
100 669 Kresten ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 27 M 49 1.00.55  
101 661 Karin Bundesen Tarp / Forum Kvinde 37 K 52 1.01.53  
102 734 Tove Marie Bundesen   Kvinde 38 K 53 1.01.54  
103 678 Linda Tobiasen Hjerrild Teem Møller Kvinde 39 K 54 1.02.11  
104 659 Karen ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming ? - K 55 1.02.19  
105 726 Verner Juhl   Mand 28 M 50 1.04.07  
106 736 Mogens Ipsen AsylSyd ? - M 51 1.04.07  
107 689 Mette Eifer   Kvinde 40 K 56 1.04.56  
108 639 Helle Bruhn Æ Bruhns Kvinde 41 K 57 1.05.11  
109 647 Jane Bruhn Æ Bruhns Kvinde 42 K 58 1.05.11  
110 675 Lili Juhl   Kvinde 43 K 59 1.05.13  
111 666 Kirsten Bruhn Æ Bruhns Kvinde 44 K 60 1.05.13  
112 683 Lykke Lunde Farumhøj Kvinde 45 K 61 1.09.05  
113 693 Nanette ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 46 K 62 1.13.11  
114 830 Karin ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 47 K 63 1.14.35  
115 625 Ejnar ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 29 M 52 1.16.49  
116 627 Ellinor ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Kvinde 48 K 64 1.16.50  
117 615 Bjørn ?? Voksenvennerne Ribe/Bramming Mand 30 M 53 1.16.50  
118 626 Ellen Bæk Dybsø MorogEllens team Pige 13 K 65 1.23.08  
119 711 Stine Bæk Dybsø MorogEllens team Kvinde 49 K 66 1.24.32  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km - se også 2,2 km børn - se også 6 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også Marathon - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Tid Bemærkning
1 326 Christian Andreasen   Mand 1 M 1 0.41.22 Hurtigste mand
2 387 Leszek Hes VELUX Løbeklub Mand 2 M 2 0.43.05  
3 365 Jørn Carstensen   Mand 3 M 3 0.45.05  
4 430 Søren Strand Petersen Havglimt Mand 4 M 4 0.46.24  
5 454 Angelico Fozzi High5living Mand 5 M 5 0.46.31  
6 371 Kim Kjer   Mand 6 M 6 0.46.31  
7 362 Jesper Laustsen Team Fredrihøj Mand 7 M 7 0.47.03  
8 345 Helle Christiansen Østre Toftevej Kvinde 1 K 1 0.47.35 Hurtigste kvinde
9 441 Torben Jørgensen Bui broager løbeklub Mand 8 M 8 0.47.35  
10 353 Jane Skov Team Betteskov Kvinde 2 K 2 0.48.35  
11 431 Steffen Strand Havglimt Mand 9 M 9 0.49.39  
12 358 Jens Enevoldsen   Mand 10 M 10 0.50.02  
13 446 Mikkel Vesti Øtoft   Mand 11 M 11 0.50.17  
14 318 Carl Ernstsen   Dreng 1 M 12 0.51.06 Hurtigste dreng
15 420 Rasmus Schumacher VELUX Løbeklub Mand 12 M 13 0.51.38  
16 418 Radoslaw Kozanecki VELUX Løbeklub Mand 13 M 14 0.51.40  
17 332 Dan Thorup   Mand 14 M 15 0.51.53  
18 348 Henrik Arildsen Privat Mand 15 M 16 0.52.06  
19 352 Jakob Maschoreck GIG Løb & Motion Mand 16 M 17 0.52.24  
20 439 Bent Vang BUI Motion Mand 17 M 18 0.52.25  
21 340 Fynn-Lenart Junge VELUX Løbeklub Mand 18 M 19 0.52.39  
22 394 Margit Christiansen Østre Toftevej Kvinde 3 K 3 0.53.34  
23 407 Nikolaj Reppien   Mand 19 M 20 0.54.10  
24 337 Esben Jørgensen Team Fyrrekrogen Dreng 2 M 21 0.54.28  
25 434 Szyporta Ewa VELUX Løbeklub Kvinde 4 K 4 0.54.31  
26 447 Valdemar Kruse Andreasen   Dreng 3 M 22 0.55.35  
27 646 Jacob Strand Petersen Havglimt Mand 20 M 23 0.55.40  
28 310 Bigos Piotr VELUX Løbeklub Mand 21 M 24 0.56.19  
29 438 Tina Jørgensen Bui broager løbeklub Kvinde 5 K 5 0.56.26  
30 370 Karsten Lindhardt   Mand 22 M 25 0.56.43  
31 393 Margit Bøgild Sørensen   Kvinde 6 K 6 0.57.01  
32 402 Morten Madsen ØVIF Mand 23 M 26 0.57.21  
33 426 Simon Bannwart Callesen Team High5Living Mand 24 M 27 0.57.22  
34 405 Niclas-Son Bruneteaux VELUX Løbeklub Mand 25 M 28 0.57.35  
35 379 Lars Jørgensen Team Fyrrekrogen Mand 26 M 29 0.57.49  
36 330 Claus Clausen BUI Motion Mand 27 M 30 0.58.01  
37 448 Andressen Kruse   Kvinde 7 K 7 0.58.08  
38 457 Carsten Hansen   Mand 28 M 31 0.58.08  
39 359 Jens Møller Poulsen   Mand 29 M 32 0.58.24  
40 437 Tina Brig   Kvinde 8 K 8 0.58.31  
41 351 Irene Rønde Jens´hurtige grise Kvinde 9 K 9 0.58.46  
42 361 Jens-Erik Petersen Havglimt Mand 30 M 33 0.58.54  
43 415 Peter Bundesen Tarp / Forum Mand 31 M 34 0.59.03  
44 445 Birgitte Quist   Kvinde 10 K 10 0.59.10  
45 366 Jurgita Gotautiene - Kvinde 11 K 11 0.59.18  
46 313 Bjørn Stene Team Ishøy Mand 32 M 35 0.59.33  
47 608 Allan Hejlskov VELUX Løbeklub Mand 33 M 36 0.59.55  
48 357 Jens Bundesen   Mand 34 M 37 1.00.05  
49 392 Maja Lorenzen Gram Gymnastik og Idrætsforening Kvinde 12 K 12 1.00.07  
50 453 Peter Slot   Mand 35 M 38 1.00.22  
51 425 Signe O. Andersen Team Beauty boxen Pige 1 K 13 1.00.45 Hurtigste pige
52 311 Birthe Fog Gram Gymnastik og Idrætsforening Kvinde 13 K 14 1.00.49  
53 422 Sabine S. Nielsen Tarp / Forum Kvinde 14 K 15 1.00.51  
54 413 Peder Hjerrild Teem Møller Mand 36 M 39 1.01.09  
55 442 Trine Lynddahl   Kvinde 15 K 16 1.01.20  
56 327 Christian Beege VELUX Løbeklub Mand 37 M 40 1.01.27  
57 417 Poul Tobiasen Teem Møller Mand 38 M 41 1.01.34  
58 376 Kurt Wetke - Mand 39 M 42 1.01.36  
59 400 Milosz Prusak VELUX Løbeklub Mand 40 M 43 1.02.09  
60 334 Dorthe Jepsen BUI Kvinde 16 K 17 1.02.10  
61 374 Klara Vallebo Lindhardt   Kvinde 17 K 18 1.02.19  
62 320 Carsten Burgwald BUI Broager løbeklub Mand 41 M 44 1.02.34  
63 148 Maxine Hansen VELUX Løbeklub Kvinde 18 K 19 1.02.37  
64 373 Kjeld Steffensen   Mand 42 M 45 1.02.46  
65 319 Carol Bladt Tychsen Fole Friskole og Naturbørnehave Kvinde 19 K 20 1.03.00  
66 411 Patricia Vallebo Lindhardt   Kvinde 20 K 21 1.03.35  
67 381