Siden er sidst opdateret 17. august 2020 - kl. 12:36

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Aquagain Løbet i Brørup - søndag d. 4. september 2016 - kl. 10.15

"Aquagain Løbet"

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10.15 fra adressen: Aquagain, Vælding Bjergvej 4, 6650 Brørup

- arrangører af løbet er: Brørup Løbeklub samt Spejderne i Brørup

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding efter 1/9 +25 kr.)

- se også: 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020 - 2021

5,5k

11k

 4,4k gårute

Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste eller her pdf

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 25 Henrik Aalling Brørup Løbeklub M 1 0.18.39 Hurtigste mand
2 3 Allan Lund Potter Byparken Brørup M 2 0.20.03  
3 49 Matilde Bach Osmundsen AmatørTeamJyllerup K 1 0.22.29 Hurtigste kvinde
4 47 Marie Bundesen Team Sdr. Omme IF K 2 0.22.35  
5 31 Jesper Møller Thomsen Team Sdr. Omme IF M 3 0.22.35  
6 35 Kasper Hansen Lindknud M 4 0.24.00  
7 38 Kurt Hjorth Madsen Rødding Løbeklub M 5 0.24.13  
8 65 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 6 0.24.32  
9 37 Knud Peter Wad (Brørup) M 7 0.25.05  
10 23 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 3 0.25.11  
11 81 Helle Pultz   K 4 0.25.18  
12 56 Pernille Dypping Skjøth Team Skjøth K 5 0.25.29  
13 60 René Olesen Brørup Løbeklub M 8 0.26.06  
14 10 Britt Momsen Bertelsen Byparken Brørup K 6 0.26.25  
15 46 Marcus Fawolé Hansen Vejen Atletik forening M 9 0.26.37  
16 40 Lenette Hansen Brørup Løbeklub K 7 0.26.45  
17 64 Sofie Lund Byparken Brørup K 8 0.27.21  
18 77 Rune Christensen Vejen Bokseklub M 10 0.28.06  
19 30 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 11 0.28.14  
20 67 Tais Mortensen Byparken Brørup M 12 0.28.15  
21 76 Ronnie Bladt Vejen Bokseklub M 13 0.28.23  
22 70 Vicky Larsson Brørup Løbeklub K 9 0.28.42  
23 42 Mads Biehl Terkelsen Byparken Brørup M 14 0.28.46  
24 63 Signe Bjørn Vejen løbemotion K 10 0.28.47  
25 51 Michelle Hausted (Rødding) K 11 0.28.50  
26 58 Peter Knudsen (Brørup) M 15 0.28.58  
27 12 Cecilie Fridberg Byparken Brørup K 12 0.29.07  
28 34 Kaare Bundgaard Skjøth Team Skjøth M 16 0.29.26  
29 62 Sara Kjærsgård-Knudsen (Brørup) K 13 0.29.33  
30 39 Lea Bundgaard Skjøth Team Skjøth K 14 0.29.41  
31 22 Freja Bundgaard Skjøth Team Skjøth K 15 0.29.41  
32 26 Hjalte Bundgaard Skjøth Team Skjøth M 17 0.29.58  
33 59 Poul Bennetsen Rødding Løbeklub M 18 0.30.15  
34 7 Aslak Skjøth Team Skjøth M 19 0.30.51  
35 74 Kasper Kyhne (Rødding) M 20 0.30.55  
36 71 Asger Thomsern ingen M 21 0.30.59  
37 75 Louise Bladt (Rødding) K 16 0.31.07  
38 20 Egon Fræhr ham selv M 22 0.31.21  
39 43 Magnus Lund Potter Byparken Brørup M 23 0.31.48  
40 73 Johannes Andersen (Føvling) M 24 0.31.51  
41 57 Peter Bundgaard Skjøth Team Skjøth M 25 0.32.33  
42 24 Helle Hausted (Rødding) K 17 0.33.19  
43 19 Ditte Behrens Jensen (Brørup) K 18 0.33.29  
44 54 Nina Dalmark Byparken Brørup K 19 0.33.30  
45 1 Aage Kristian Olsen Alstrup (6870 Ølgod) M 26 0.33.48  
46 2 Alice Luff Rødding Løbeklub K 20 0.33.54  
47 72 Monty Bradley Brørup Løbeklub K 21 0.34.23  
48 50 Michal Dypping (Brørup) M 27 0.34.49  
49 204 Britta Brink Nielsen (Brørup) K 22 0.35.34  
50 66 Susanne Fredslund Byparken Brørup K 23 0.36.09  
51 36 Kathrine Louise Agerfeld Faurby Byparken Brørup K 24 0.36.09  
52 6 Anni Biehl Terkelsen Byparken Brørup K 25 0.37.18  
53 44 Maja Biehl Terkelsen Byparken Brørup K 26 0.37.18  
54 28 Ingrid Heisel Holst Vejen løbemotion K 27 0.37.24  
55 15 Christian Ebbesen (Brørup) M 28 0.38.21  
56 84 Thomas Christensen (Tarp) M 29 0.39.03  
57 32 Jørgen Iversen (Brørup) M 30 0.39.17  
58 61 Sandra Vendel (Kalundborg) K 28 0.39.18  
59 79 Christian Vejrsland (Tarp) M 31 0.39.23  
60 55 Per Hindse-Nielsen (Egebaek-Hviding Ribe) M 32 0.39.36  
61 33 Julie Amstrup Hindse (Middelfart) K 29 0.39.41  
62 68 Tobias Vogt (Silkeborg) M 33 0.39.41  
63 82 Karsten Røjdal (Tarp) M 34 0.39.42  
64 80 Bisrata Tuhn (Tarp) K 30 0.39.48  
65 17 Christina Bjørn Vejen løbemotion K 31 0.39.57  
66 5 Annette Knudsen Vejen løbemotion K 32 0.40.00  
67 48 Marie Lund Byparken Brørup K 33 0.40.45  
68 4 Anja Sommerlund (Kolding) K 34 0.41.29  
69 16 Christian S Andersen Byparken Brørup M 35 0.41.36  
70 52 Nicklas Hans Hansen Team Tvile M 36 0.42.31  
71 18 Clara S Andersen Byparken Brørup K 35 0.42.54  
72 29 Jane S. Andersen Byparken Brørup K 36 0.42.55  
73 45 Malene Schneider Jørgensen Team Tvile K 37 0.44.18  
74 9 Birthe Ravn Dinesen Team Tvile K 38 0.44.18  
75 83 Birgit Krogh (Tarp) K 39 0.53.21  
76 78 Morten Hansen (Tarp) M 37 0.53.25  
77 8 Bastian Tofterup Holdt (Brørup) M 38 1.12.14  

 

tilbage til toppen

Resultater 11 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste eller her pdf

Pl. tot. Startnr Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Resultat Bemærkning
1 209 Henrik Andersen Byparken Brørup M 1 0.39.42 Hurtigste mand
2 228 Steffan Andersen Byparken Brørup M 2 0.39.42  
3 220 Ole Gram Clausen Sparta M 3 0.41.14  
4 222 Ole Pedersen ham selv M 4 0.44.25  
5 218 Mogens Biehl Terkelsen Byparken Brørup M 5 0.45.43  
6 230 Signe Jonsen (Tarm) K 1 0.47.08 Hurtigste kvinde
7 215 Katja Bjerre Byparken Brørup K 2 0.47.19  
8 221 Ole Korntved Byparken Brørup M 6 0.48.33  
9 233 David Jensen Team Kildevand M 7 0.50.18  
10 225 Poul Bruun Rødding Løbeklub M 8 0.50.49  
11 217 Marc Piil (Brørup) M 9 0.51.19  
12 232 Jørgen Andersen Eurofins.dk M 10 0.51.59  
13 203 Bo Oelenshlæger Madsen Læborg Runners M 11 0.52.34  
14 219 Niels Rossen Læborg Runners M 12 0.55.13  
15 226 Rasmus Andersen Brørup Løbeklub M 13 0.57.55  
16 207 Heidi Tofterup Holdt Byparken Brørup K 3 0.58.55  
17 213 Jes Imer Vejen løbemotion M 14 1.00.49  
18 231 Villads Kristensen Læborg Runners M 15 1.00.52  
19 205 Britta Nylin Vejen løbemotion K 4 1.00.57  
20 202 Arne Ebbesen (Brørup) M 16 1.01.06  
21 224 Pia Vejrup Byparken Brørup K 5 1.01.36  
22 206 Casper Bukh Vandel Efterskole M 17 1.01.53  
23 211 Jan Pedersen (Foldingbro) M 18 1.02.55  
24 201 Anna Margrethe Voetmann Rødding Løbeklub K 6 1.03.37  
25 208 Helge Esager (Brørup) M 19 1.04.12  
26 216 Mads Ebbesen (Brørup) M 20 1.07.39  
27 210 Irena Thovtrup (Vejen) K 7 1.10.35  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen