Siden er sidst opdateret 17. september 2017 - kl. 12:38

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Aquagain Løbet i Brørup - søndag d. 3. september 2017 - kl. 10.15

"Aquagain Løbet"

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10.15 fra adressen: Aquagain, Vælding Bjergvej 4, 6650 Brørup

- arrangører af løbet er: Brørup Løbeklub samt Spejderne i Brørup

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding efter 1/9 +25 kr.)

- se også 2018 - 2017 - 2016

5,5k

11k

 4,4k gårute

Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 5 Henrik Aalling Brørup Løbeklub M 1 M 16-49 år 1 0.19.03 0.18.56 Hurtigste mand
2 28 Jesper Møller Thomsen Team Sdr. Omme IF M 2 M 16-49 år 2 0.20.13 0.20.03  
3 7 Claus Skjold Qvist Christensen   M 3 M 16-49 år 3 0.20.39 0.20.31  
4 69 Kasper Pedersen Telegraphe M 4 M 16-49 år 4 0.22.02 0.21.50  
5 31 Matilde Bach Osmundsen AmatørTeamJyllerup K 1 K 16-49 år 1 0.22.11 0.22.00 Hurtigste kvinde
6 3 Michael Hartmann Brørup Løbeklub M 5 M 16-49 år 5 0.22.20 0.22.08  
7 27 Marie Bundesen Team Sdr. Omme IF K 2 K 16-49 år 2 0.22.56 0.22.46  
8 51 Jørgen Haahr Holm Byparken Brørup M 6 M 50+ år 1 0.23.43 0.23.32  
9 18 Heino Aalling Brørup Løbeklub M 7 M 16-49 år 6 0.24.01 0.23.54  
10 42 Steen Nicolaisen Rødding løbeklub M 8 M 50+ år 2 0.25.13 0.25.02  
11 47 Britt Momsen Bertelsen Byparken Brørup K 3 K 16-49 år 3 0.25.21 0.25.12  
12 1 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 4 K 50+ år 1 0.25.29 0.25.18  
13 52 Arne Skjold Christensen Øster Lindet M 9 M 50+ år 3 0.25.57 0.25.45  
14 19 Helle Pultz   K 5 K 50+ år 2 0.25.58 0.25.50  
15 74 Sascha Brønnelycke INGEN K 6 K 16-49 år 4 0.26.08 0.25.57  
16 65 Theis Mortensen Byparken Brørup M 10 M 0-15 år 1 0.26.09 0.25.57  
17 44 Maria Olsen INGEN K 7 K 16-49 år 5 0.26.11 0.26.00  
18 37 Thorkild Bo Nielsen Vejle IF/New Balance M 11 M 50+ år 4 0.26.39 0.26.33  
19 46 Johan Momsen Bertelsen Byparken Brørup M 12 M 0-15 år 2 0.26.57 0.26.51  
20 35 Karsten Schmidt Medius M 13 M 50+ år 5 0.27.42 0.27.27  
21 13 Lea Skjøth Lindknud glad motion K 8 K 16-49 år 6 0.28.15 0.27.59  
22 24 Kim Rehmeier Lindknud Glad Motion M 14 M 16-49 år 7 0.28.27 0.28.09  
23 73 Gjerluf Hansen Brørup Løbeklub M 15 M 50+ år 6 0.28.39 0.28.25  
24 23 Patrick Rygaard Carstensen Vestervang Løbeklub M 16 M 0-15 år 3 0.29.17 0.29.10  
25 9 Aslak Skjøth   M 17 M 50+ år 7 0.29.46 0.29.31  
26 15 Hjalte Skjøth Lindknud glad motion M 18 M 0-15 år 4 0.29.58 0.29.42  
27 14 Freja Skjøth Lindknud glad motion K 9 K 0-15 år 1 0.30.01 0.29.44  
28 26 Jan Rosenberg INGEN M 19 M 50+ år 8 0.30.11 0.29.57  
29 20 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 20 M 16-49 år 8 0.30.13 0.30.00  
30 12 Peter Skjøth Lindknud glad motion M 21 M 16-49 år 9 0.30.15 0.29.57  
31 56 Mads Gaj Taps united M 22 M 16-49 år 10 0.30.20 0.30.06  
32 2 Hanne Kruse Olsen Brørup Løbeklub K 10 K 16-49 år 7 0.30.37 0.30.22  
33 49 Johannes Andersen INGEN M 23 M 50+ år 9 0.30.47 0.30.30  
34 45 Brian Venø   M 24 M 16-49 år 11 0.30.52 0.30.35  
35 70 Jesper Petersen Telegraphe M 25 M 16-49 år 12 0.30.57 0.30.43  
36 32 Henriette Heesgaard Byparken Brørup K 11 K 16-49 år 8 0.31.10 0.30.57  
37 10 Anni Biehl Terkelsen Byparken Brørup K 12 K 16-49 år 9 0.31.13 0.31.00  
38 33 Christian Andersen Byparken Brørup M 26 M 0-15 år 5 0.31.44 0.31.38  
39 55 Anni Schmidt Terkildsen Hejnsvig runners M 27 M 16-49 år 13 0.31.51 0.31.39  
40 67 Elen Nygaard Nielsen INGEN K 13 K 16-49 år 10 0.31.52 0.31.35  
41 68 Kenneth Nielsen INGEN M 28 M 50+ år 10 0.31.52 0.31.35  
42 17 Helge Esager INGEN M 29 M 50+ år 11 0.32.05 0.31.49  
43 30 Susanne Lundbye Bekke Byparken Brørup K 14 K 16-49 år 11 0.32.21 0.32.07  
44 34 Asta Davidsen Medius K 15 K 50+ år 3 0.32.36 0.32.19  
45 6 Mads Høybye INGEN M 30 M 16-49 år 14 0.32.45 0.32.31  
46 36 Katrine Hansen Byparken Brørup K 16 K 16-49 år 12 0.32.59 0.32.46  
47 8 Maja Madsen   K 17 K 16-49 år 13 0.33.27 0.33.12  
48 66 Line Bjergstrøm Nisse INGEN K 18 K 16-49 år 14 0.33.55 0.33.42  
49 16 Kaare Skjøth Lindknud glad motion M 31 M 0-15 år 6 0.34.26 0.33.58  
50 29 Ole B. Jensen Vejen AF - atletik og løbemotion M 32 M 50+ år 12 0.34.27 0.34.12  
51 11 Britta Brink Nielsen INGEN K 19 K 16-49 år 15 0.35.10 0.34.57  
52 62 Richard Stanley Sørensen Titan M 33 M 50+ år 13 0.35.33 0.35.17  
53 64 Githa Holm Byparken Brørup K 20 K 16-49 år 16 0.35.54 0.35.41  
54 4 Hanne Nielsen Byparken Brørup K 21 K 16-49 år 17 0.35.59 0.35.45  
55 22 Elias Aarup Skov Sørensen   M 34 M 0-15 år 7 0.36.14 0.36.05  
56 72 Alice Luff Rødding løbeklub K 22 K 50+ år 4 0.36.20 0.36.07  
57 54 Bastian Tofterup Holdt Byparken Brørup M 35 M 0-15 år 8 0.37.16 0.37.06  
58 40 Sebastian Kjeldsen   M 36 M 0-15 år 9 0.37.16 0.37.11  
59 61 Emma Fridberg Larsen Byparken Brørup K 23 K 0-15 år 2 0.37.32 0.37.21  
60 75 Cecilie Fridberg Byparken Brørup K 24 K 16-49 år 18 0.37.33 0.37.20  
61 41 Agnete Kjeldsen   K 25 K 16-49 år 19 0.37.40 0.37.29  
62 39 Sandra Vallentin   K 26 K 16-49 år 20 0.38.32 0.38.16  
63 38 Jørgen K Iversen   M 37 M 50+ år 14 0.38.32 0.38.17  
64 21 Ingrid Holst Vejen løbemotion K 27 K 50+ år 5 0.38.48 0.38.33  
65 50 Charlotte Nikander Byparken Brørup K 28 K 16-49 år 21 0.38.50 0.38.38  
66 60 Sofie Elton INGEN K 29 K 0-15 år 3 0.47.00 0.46.51  
67 63 Freya Korntved Byparken Brørup K 30 K 0-15 år 4 0.47.00 0.46.48  
68 57 Rene Elton INGEN M 38 M 16-49 år 15 0.47.01 0.46.49  
69 43 Helga Nicolaisen Rødding løbeklub K 31 K 50+ år 6 0.47.50 0.47.36  
70 59 Signe Elton INGEN K 32 K 0-15 år 5 0.51.45 0.51.34  
71 58 Charlotte Elton INGEN K 33 K 16-49 år 22 0.51.45 0.51.33  

 

tilbage til toppen

Resultater 11 km - se også 5,5 km - se også 11 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K AK Pl. AK Brutto Netto Bemærkning
1 223 Henrik Andersen Byparken Brørup M 1 M 16-49 år 1 0.38.34 0.38.29 Hurtigste mand
2 234 Allan Lund Potter Byparken brørup M 2 M 16-49 år 2 0.43.04 0.42.55  
3 228 Nicolai Thorsø Lauridsen Team Triathlon Herning M 3 M 16-49 år 3 0.43.57 0.43.52  
4 204 Mogens Biehl Terkelsen Byparken Brørup M 4 M 16-49 år 4 0.44.20 0.44.13  
5 227 Torben Vad Nissen Byparken Brørup M 5 M 16-49 år 5 0.44.31 0.44.21  
6 48 Jesper Momsen Bertelsen Byparken Brørup M 6 M 16-49 år 6 0.45.39 0.45.35  
7 226 Helle Borup Jehs Nissen Jels Løbemotion K 1 K 16-49 år 1 0.45.46 0.45.40 Hurtigste kvinde
8 233 Katja Bjerre Byparken Brørup K 2 K 16-49 år 2 0.47.29 0.47.20  
9 215 Peter A. Carstensen Vestervang Løbeklub M 7 M 16-49 år 7 0.49.22 0.49.10  
10 212 Erik M V Sørensen Brørup Løbeklub M 8 M 50+ år 1 0.49.22 0.49.11  
11 236 Thomas Skov Knudsen Lunderskov løbeklub M 9 M 16-49 år 8 0.49.25 0.49.16  
12 210 Knud Peter Wad   M 10 M 16-49 år 9 0.50.25 0.50.13  
13 229 Ole Korntved Byparken Brørup M 11 M 16-49 år 10 0.51.03 0.50.53  
14 230 Keld Kristensen Byparken Brørup M 12 M 16-49 år 11 0.52.07 0.51.57  
15 211 Rasmus Andersen Brørup Løbeklub M 13 M 50+ år 2 0.54.26 0.54.16  
16 231 Anne Jørgensen   K 3 K 16-49 år 3 0.54.32 0.54.21  
17 225 Brian Kjeldsen   M 14 M 16-49 år 12 0.54.59 0.54.47  
18 222 Morten Mosevang Pedersen Brørup Løbeklub M 15 M 16-49 år 13 0.55.06 0.55.01  
19 71 Jakob Nielsen Byparken Brørup M 16 M 16-49 år 14 0.55.08 0.54.57  
20 214 Christian Aarup Sørensen   M 17 M 16-49 år 15 0.55.16 0.55.04  
21 216 Rikke Ruby Byparken Brørup K 4 K 16-49 år 4 0.56.53 0.56.43  
22 208 Hans Jørgen Christensen Brørup Løbe klub M 18 M 50+ år 3 0.57.17 0.57.12  
23 206 Mogens Jensen Veterinærkontrollen M 19 M 50+ år 4 0.57.25 0.57.12  
24 209 Marco Voorma INGEN M 20 M 16-49 år 16 0.58.22 0.58.10  
25 224 John Skjøth Vidar Sønderborg M 21 M 50+ år 5 0.58.53 0.58.43  
26 219 Heidi Tofterup Holdt Byparken Brørup K 5 K 16-49 år 5 0.59.01 0.58.50  
27 201 Jørn Nissen Petersen INGEN M 22 M 16-49 år 17 1.00.13 1.00.00  
28 232 Mette Fridberg Olsen Byparken Brørup K 6 K 16-49 år 6 1.02.27 1.02.15  
29 220 Per Nissen   M 23 M 16-49 år 18 1.02.46 1.02.33  
30 202 Jes Imer Vejen AF - atletik og løbemotion M 24 M 50+ år 6 1.03.10 1.02.57  
31 213 Kim Christensen Vejen løbemotion M 25 M 50+ år 7 1.03.11 1.02.57  
32 221 Egon Nissen   M 26 M 50+ år 8 1.04.59 1.04.47  
33 217 Lene Fyhn Nielsen INGEN K 7 K 16-49 år 7 1.05.02 1.04.52  
34 207 Henrik Ryø Nielsen Veterinærkontrollen M 27 M 50+ år 9 1.05.46 1.05.34  
35 203 Britta Nylin Vejen AF - atletik og løbemotion K 8 K 50+ år 1 1.10.18 1.10.04  
36 218 Kamilla Jakobsgaard INGEN K 9 K 16-49 år 8 1.25.03 1.24.58  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen