Siden er sidst opdateret 09. august 2017 - kl. 23:20

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Klosterløbet i Løgumkloster - onsdag d. 9. august 2017 - kl. 18.00 (17.30)

"Klosterløbet #6"

Klosterløbet - gå til hjemmeside

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 (børn dog kl. 17.30) fra adressen: Slotsengen v. Brorsonsvej 4, 6240 Løgumkloster (omtrentlig adresse)

- tidtagning med chip

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest d. 7/8 - eftertilmelding på dagen +20 kr.)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

5k

10k
2k børneløb
 

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

- lidt uregelmæssigheder i resultatlisten, resultater kommer måske senere

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 50 Kasper Mikkelsen   M 1 0.18.32 0.18.32 Hurtigste mand
2 150 Claus Skjold Qvist Christensen (Øster Lindet) M 2 0.19.13 0.19.09  
3 169 Mathias Petersen HFT M 3 0.19.23 0.19.21  
4 175 Jonas Kristensen RolfErRen M 4 0.20.05 0.20.02  
5 295 Mikael Ryttergaard Rødekro Tri & Motion M 5 0.20.14 0.20.14  
6 238 Jeppe Kragelund (Løgumkloster) M 6 0.21.50 0.21.47  
7 228 Ida Bagge (Sønderborg) K 1 0.21.52 0.21.49 Hurtigste kvinde
8 165 Martin Hansen Team DSH M 7 0.22.39 0.22.31  
9 174 Tommi Johansen (Sølsted) M 8 0.22.53 0.22.50  
10 117 Troels Larsen (Løgumkloster) M 9 0.23.11 0.23.09  
11 144 Anette Holst Andersen KNÆK KODEN K 2 0.23.18 0.23.15  
12 222 Freja Degn (Skærbæk) K 3 0.23.35 0.23.31  
13 160 Michael Jepsen Team DSH M 10 0.23.54 0.23.47  
14 177 Claus Gaarde (Løgum Kloster) M 11 0.24.21 0.24.18  
15 166 Anton Petersen Team DSH M 12 0.24.26 0.24.20  
16 131 Lucas Ibsen SuperBrugsen M 13 0.24.41 0.24.39  
17 196 Arne Skjold Christensen Øster Lindet M 14 0.24.43 0.24.37  
18 171 Jørgen Mittag (Vejen) M 15 0.24.55 0.24.46  
19 49 Per Pedersen   M 16 0.24.56 0.24.56  
20 201 Søren Hansen Knæk koden M 17 0.25.05 0.24.59  
21 143 Ninna Callsen SuperBrugsen K 4 0.25.08 0.25.05  
22 161 Heidi Petersen Team DSH K 5 0.25.08 0.25.02  
23 16 Allan Skriver   M 18 0.26.00 0.26.00  
24 172 Anita Paysen (Løgumkloster) K 6 0.26.10 0.26.08  
25 236 Christian Rosenmeyer Nygade 32 M 19 0.26.12 0.26.00  
26 297 Ejner Brodersen Knæk koden M 20 0.26.20 0.26.08  
27 183 Rene' Jørgensen (Toftlund) M 21 0.26.26 0.26.22  
28 231 Heidi Brandt (Løgumkloster) K 7 0.26.41 0.26.36  
29 132 Helge Filtenborg SuperBrugsen M 22 0.26.41 0.26.35  
30 245 Chresten Petersen Østermarken M 23 0.26.41 0.26.36  
31 219 Annette Friis Knæk koden K 8 0.26.48 0.26.40  
32 167 Leif Hansen Team DSH M 24 0.26.51 0.26.45  
33 227 Lene Bargum Petersen (Løgumkloster) K 9 0.26.53 0.26.50  
34 2 Peter Falk Thomsen   M 25 0.26.56 0.26.56  
35 176 Tanja Eichner (Løgum Kloster) K 10 0.27.00 0.26.54  
36 221 Kenno Jensen (Løgumkloster) M 26 0.27.20 0.27.12  
37 107 Nicoline Beining Rødekro Tri & Motion K 11 0.27.22 0.27.19  
38 22 Søren Lønborg   M 27 0.27.32 0.27.32  
39 215 Jesper Lange Knæk koden M 28 0.27.37 0.27.29  
40 229 Randi Hansen (Løgumkloster) K 12 0.27.42 0.27.41  
41 213 Niels Feddersen KNÆK KODEN M 29 0.27.44 0.27.33  
42 111 Ruben Juhl Knæk koden M 30 0.27.50 0.27.40  
43 112 Manuela Jensen Knæk koden K 13 0.27.51 0.27.40  
44 110 Benny Boisen Løgumkloster Løbemotion M 31 0.27.53 0.27.40  
45 153 Jan Frydensberg Danish Crown Skærbæk M 32 0.27.56 0.27.42  
46 155 Tue Enghave Jensen Løgumkloster Løbemotion M 33 0.28.02 0.27.48  
47 17 Chresten Mikkelsen   M 34 0.28.04 0.28.04  
48 212 Jens Bloch Jensen Øster lindet idrætsforeningen M 35 0.28.21 0.28.13  
49 145 Lona Skov Familie Camping K 14 0.28.24 0.28.16  
50 154 Kim Schmidt Danish Crown Skærbæk M 36 0.28.27 0.28.14  
51 224 Laura Møller Jacobsen Knæk koden K 15 0.28.27 0.28.27  
52 198 Claus Sørensen Knæk koden M 37 0.28.30 0.28.25  
53 168 Simon Kühl Tønder Løbeklub M 38 0.28.39 0.28.37  
54 239 Katrine Rejnhold Sørensen (Esbjerg V) K 16 0.28.42 0.28.39  
55 149 Torben Thomsen (Visby) M 39 0.28.47 0.28.41  
56 121 Arne Nicolaisen Østermarken M 40 0.28.48 0.28.38  
57 148 Aksel Vilhelmsen Knæk koden M 41 0.28.48 0.28.44  
58 135 Freja Filtenborg SuperBrugsen K 17 0.28.59 0.28.55  
59 234 Cecilie S. Zimmermann Ingen K 18 0.29.16 0.29.14  
60 45 Mona Lund   K 19 0.29.24 0.29.24  
61 130 Filippa Ibsen SuperBrugsen K 20 0.29.27 0.29.23  
62 127 Mathilde Gjelstrup Andersen Knæk koden K 21 0.29.29 0.29.24  
63 195 Jesper Wind KNÆK KODEN M 42 0.29.33 0.29.26  
64 220 Søren Zeberg Løgumkloster løbemotion M 43 0.29.35 0.29.24  
65 200 Johan Erichsen Knæk koden M 44 0.29.39 0.29.23  
66 151 Anja Jensen Knæk koden K 22 0.29.43 0.29.38  
67 146 Mona Hansen KNÆK KODEN K 23 0.29.55 0.29.47  
68 32 Shakib Khashunurad   M 45 0.29.55 0.29.55  
69 116 Susanne Løsche Knæk koden K 24 0.29.57 0.29.49  
70 182 Gunde Marie Skak (Toftlund) K 25 0.30.03 0.29.59  
71 186 Else Bunszey (Bylderup Bov) K 26 0.30.06 0.29.50  
72 105 Christina Schultz   K 27 0.30.13 0.30.13  
73 139 Hjalte Lasota SuperBrugsen M 46 0.30.22 0.30.19  
74 199 Inga Erichsen Knæk koden K 28 0.30.24 0.30.15  
75 122 Kim Holm De hårde fra Løgumgårde M 47 0.30.35 0.30.24  
76 126 Dennis Skov-Hansen Østermarken M 48 0.30.42 0.30.36  
77 114 Betina Jensen Knæk koden K 29 0.30.48 0.30.41  
78 184 Myrna Day (Løgumkloster) K 30 0.31.15 0.31.06  
79 129 Louise Lassen SuperBrugsen K 31 0.31.18 0.31.04  
80 3 Christine Sandberg   K 32 0.31.23 0.31.10  
81 108 Kasper Beining Rødekro Tri & Motion M 49 0.31.46 0.31.42  
82 109 Trine Beining Rødekro Tri & Motion K 33 0.31.46 0.31.42  
83 128 Maria Juhl Gassner SuperBrugsen K 34 0.31.46 0.31.34  
84 159 Malene Nielsen Team DSH K 35 0.31.56 0.31.49  
85 235 Dicte S. Hansen Ingen K 36 0.31.57 0.31.55  
86 115 Jytte Møller Jacobsen Knæk koden K 37 0.32.06 0.31.58  
87 230 Vicky Stenkilde Knæk Koden K 38 0.32.16 0.32.06  
88 232 Nadja W. Iversen KNÆK KODEN K 39 0.32.19 0.32.13  
89 113 Luciano Lykkebo (Løgumkloster) M 50 0.32.27 0.32.18  
90 136 Sarah Filtenvorg SuperBrugsen K 40 0.32.27 0.32.24  
91 218 Boy Hansen KNÆK KODEN M 51 0.32.28 0.32.20  
92 217 Philip Ellemann Hansen KNÆK KODEN M 52 0.32.28 0.32.19  
93 187 Louise Bonnichsen Løgumkloster Løbemotion K 41 0.32.41 0.32.28  
94 125 Finn Skov-Hansen Østermarken M 53 0.32.47 0.32.35  
95 170 Tanja Kubinski (Vejen) K 42 0.32.48 0.32.37  
96 233 Vagn Olesen BOG løb M 54 0.33.06 0.32.52  
97 240 Ellen Thomsen Tønder løbeklub K 43 0.33.20 0.33.06  
98 185 Tina Ketelsen Knæk koden K 44 0.33.25 0.33.15  
99 124 Randi Larsen Østermarken K 45 0.34.05 0.33.55  
100 141 Heidi Petersen SuperBrugsen K 46 0.34.10 0.33.58  
101 140 Signe Lasota SuperBrugsen K 47 0.34.14 0.34.09  
102 226 Heidi Rasmussen KNÆK KODEN K 48 0.34.45 0.34.40  
103 181 Marc Lassen Knæk koden M 55 0.35.14 0.35.04  
104 119 Bjarne Brodersen Familie Camping M 56 0.35.17 0.35.08  
105 216 Catrine Lange Knæk koden K 49 0.35.23 0.35.23  
106 5 Tobias Lange   M 57 0.35.28 0.35.27  
107 25 Jette Skriver   K 50 0.35.46 0.35.46  
108 11 Sønnick Skriver   M 58 0.35.47 0.35.47  
109 15 Emilie Callsen SuperBrugsen K 51 0.35.59 0.35.59  
110 173 Pia Petersen Popp Knæk koden K 52 0.36.32 0.36.24  
111 197 Tina Sørensen Knæk koden K 53 0.36.33 0.36.27  
112 134 Liane Filtenborg SuperBrugsen K 54 0.36.37 0.36.31  
113 37 Anton Frandsen   M 59 0.36.46 0.36.46  
114 214 Tanja Attermann Knæk koden K 55 0.36.49 0.36.42  
115 138 Diana Vi Er Vel Lidt Royale Larsen SuperBrugsen K 56 0.36.51 0.36.39  
116 188 Rasmus Høeg Høeg M 60 0.37.00 0.36.53  
117 192 Monique Struck Martensen Knæk Koden K 57 0.37.04 0.37.01  
118 189 Charlotte Høeg Høeg K 58 0.37.08 0.37.01  
119 178 Tina Grau Abrahamsen (Rødekro) K 59 0.37.48 0.37.34  
120 180 Emma Schmidt Knæk koden K 60 0.37.51 0.37.40  
121 179 Preben Schmidt Knæk koden M 61 0.37.52 0.37.40  
122 223 Sofie Brandt (6240 Løgumkloster) K 61 0.37.52 0.37.52  
123 225 Emilie Schmidt KNÆK KODEN K 62 0.37.52 0.37.52  
124 123 Mikkel Holm (Løgumkloster) M 62 0.37.55 0.37.55  
125 193 Lianna Struck Martensen Knæk Koden K 63 0.37.57 0.37.46  
126 106 Mads Thomsen Tønder løbeklub M 63 0.39.41 0.39.26  
127 118 Jytte Brodersen Familie Camping K 64 0.39.48 0.39.38  
128 43 Niklas Lange   M 64 0.40.40 0.40.40  
129 205 Sophie Eskildsen Bevtoft løbeklub K 65 0.43.08 0.42.53  
130 206 Oliver Eskildsen Bevtoft løbeklub M 65 0.43.09 0.42.52  
131 194 Madeline Struck Martensen Knæk Koden K 66 0.43.12 0.43.10  
132 191 Jutta Struck Martensen Knæk Koden K 67 0.43.29 0.43.17  
133 190 Kim Martensen Knæk Koden M 66 0.43.29 0.43.17  
134 152 Inge Paulsen Bolderslev Løb & Motion K 68 0.44.55 0.44.43  
135 208 Kathrine Eskildsen Bevtoft løbeklub K 69 0.45.18 0.45.01  
136 203 Hans Peter Eskildsen Bevtoft løbeklub M 67 0.45.18 0.45.02  
137 207 Mathilde Eskildsen Bevtoft løbeklub K 70 0.45.19 0.45.04  
138 204 Julie Eskildsen Bevtoft løbeklub K 71 0.45.35 0.45.19  
139 202 Nina Lauridsen Bevtoft løbeklub K 72 0.45.36 0.45.19  
140 209 Frederikke Eskildsen Bevtoft løbeklub K 73 0.45.36 0.45.20  
141 8 Rebekka Follmann   K 74 0.54.00 0.54.00  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 2 km - se også 5 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr Navn Klub Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 293 Lasse Beining Rødekro Tri & Motion M 1 0.39.17 0.39.17 Hurtigste mand
2 288 Claus Beck Schmidt Kærbølling M 2 0.41.30 0.41.30  
3 9 Tom Eskildsen   M 3 0.43.02 0.43.02  
4 290 Godtfred Degn (Skærbæk) M 4 0.43.26 0.43.24  
5 256 Arne Lund Danish Crown Skærbæk M 5 0.44.24 0.44.24  
6 259 Peter Bonnichsen Danish Crown Skærbæk M 6 0.47.01 0.46.58  
7 266 Per Reifling Reifling Tønder Løbeklub M 7 0.47.09 0.47.09  
8 258 Klaus Pedersen Danish Crown Skærbæk M 8 0.47.51 0.47.49  
9 274 Lars Helt Høyer Tønder Løbeklub M 9 0.48.29 0.48.25  
10 262 Leif Schrøder Østermarken M 10 0.48.48 0.48.45  
11 264 Søren Hulgaard Løgumkloster Løbemotion M 11 0.48.58 0.48.53  
12 23 Vibeke Thøstesen   K 1 0.48.59 0.48.59 Hurtigste kvinde
13 272 Michael Jensen Tønder løbeklub M 12 0.49.04 0.49.00  
14 292 Helle S Christensen ECCO running K 2 0.49.27 0.49.27  
15 276 Jens Bonde-Petersen BOG løb M 13 0.49.40 0.49.31  
16 282 Finn Bunszey BOG løb M 14 0.49.40 0.49.31  
17 285 Hanne Stokbæk Tønder løbeklub K 3 0.49.44 0.49.41  
18 260 Wolfgang Otto Danish Crown Skærbæk M 15 0.49.45 0.49.40  
19 281 Karen Gad Svendsen (Møgeltønder) K 4 0.50.42 0.50.39  
20 283 Giorgio Lanzani C.A.I. Desio M 16 0.51.28 0.51.28  
21 101 Steffan Schultz   M 17 0.51.31 0.51.31  
22 246 Gerda Nicolaisen Østermarken K 5 0.51.39 0.51.39  
23 296 Johnny Wind   M 18 0.52.25 0.52.17  
24 273 Jens S. Christensen Knæk koden M 19 0.53.30 0.53.22  
25 254 Andreas Paulsen Bolderslev Løb & Motion M 20 0.53.31 0.53.28  
26 268 Merethe Reifling Tønder Løbeklub K 6 0.53.44 0.53.38  
27 249 Tanja Ibsen SuperBrugsen K 7 0.53.50 0.53.42  
28 286 Allan Gassner (Brørup) M 21 0.54.02 0.53.56  
29 277 Rasmus Lassen Petersen Rigtige Mænd M 22 0.54.17 0.54.12  
30 291 Gerhard Gehrt BOG løb M 23 0.54.52 0.54.49  
31 270 Jørgen Popp Petersen (Løgumkloster) M 24 0.54.52 0.54.42  
32 271 Henning Kühl Tønder Løbeklub M 25 0.55.01 0.54.58  
33 242 Hans Kaastrup Wind Knæk koden M 26 0.55.33 0.55.26  
34 250 Christian Christensen SuperBrugsen M 27 0.55.42 0.55.39  
35 280 Bjarne Petersen BOG Løb M 28 0.57.10 0.57.00  
36 275 Helle Bonde-Petersen BOG løb K 8 0.58.13 0.58.04  
37 257 Jacob Sørensen Danish Crown Skærbæk M 29 0.59.09 0.59.02  
38 10 Sofie Lange   K 9 0.59.52 0.59.49  
39 251 Kategorina Christensen SuperBrugsen K 10 0.59.57 0.59.50  
40 289 Charlotte Fonnesbæk Tønder Løbeklub K 11 1.00.22 1.00.17  
41 211 Morten Madsen Ø.V.I.F Ribe M 30 1.00.57 1.00.47  
42 287 Lene Bro Jensen Ø.V.I.F Ribe K 12 1.00.57 1.00.47  
43 263 Sanne Lodberg (Tønder) K 13 1.01.32 1.01.26  
44 261 Mona Madsen KNÆK KODEN K 14 1.02.18 1.02.12  
45 248 Dennis Kolb (Lille-Jyndevad) M 31 1.02.25 1.02.20  
46 247 Frede Kolb (Lille-Jyndevad) M 32 1.02.25 1.02.20  
47 300 Jan Nielsen Løgumkloster Løbemotion M 33 1.03.08 1.03.02  
48 255 Ralph Hansen Danish Crown Skærbæk M 34 1.03.56 1.03.50  
49 244 Jette Bonde Knæk koden K 15 1.04.03 1.03.57  
50 252 Inge Torp Kristensen Knæk koden K 16 1.04.03 1.03.57  
51 241 Mette Kaastrup Wind Knæk koden K 17 1.04.05 1.03.59  
52 269 Lis Thomsen Tønder Løbeklub K 18 1.05.52 1.05.46  
53 253 Martina Müller Holst Herlevløberne K 19 1.06.30 1.06.24  
54 243 Henrik Mikkelsen Knæk koden M 35 1.07.01 1.06.56  
55 278 Kirsten Christiansen (Tønder) K 20 1.09.05 1.08.56  
56 279 Birgitte Lange Jensen (Tønder) K 21 1.09.05 1.08.57  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

10-08-16

Klosterløbet - 5k og 10k

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

143

10-08-16

Klosterløbet - børneløb

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

45

05-08-15

Klosterløbet

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

267

14-06-14

Klosterløbet

Løgumkloster

Klosterløbet - Heine Dransfeldt

122

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen