Siden er sidst opdateret 24. august 2019 - kl. 14:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Sønderborg Natløb - fredag d. 23. august 2019 - kl. 21.30

"Sønderborg Natløb #22"

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 21.30 fra adressen: Nørrebro 2, 6400 Sønderborg

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk  (forhånds tilmelding senest d. 22/8 kl. 20)

- se også: 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5,5k

 
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km top 100 - se alle resultater kvinder mænd - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team By  Land  AK Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 761 Simon Müller Larsen LØBEREN Aarhus C DEN M 16-90 M
1
0.17.23 0.17.24 Vinder M16-90
2 1999 Casper Stenderrup     DEN M 16-90 M 2 0.18.28 0.18.29  
3 723 Troels Schwartz STK90 Sønderborg DEN M 16-90 M 3 0.18.29 0.18.30  
4 28 Bjarke Eriksen Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN M 16-90 M 4 0.19.21 0.19.24  
5 232 Albert Murnukov   Nordborg DEN M 16-90 M 5 0.20.00 0.20.02  
6 1946 Lene Dalgaard AGF atletik Aarhus C DEN K 16-90 K 1 0.20.05 0.20.07 Vinder K16-90
7 784 Sofus Tao Esthave Pedersen Statsskolen   DEN M 16-90 M 6 0.20.06 0.20.11  
8 293 Thomas Rasmussen   Juelsminde DEN M 16-90 M 7 0.20.07 0.20.12  
9 1007 Christian Andersen Statsskolen   DEN M 16-90 M 8 0.20.11 0.20.14  
10 1838 Hjalte Clausen   Sønderborg DEN M 09-15 M 9 0.20.20 0.20.43 Vinder M09-15
11 1529 Jan andersen   aabenraa DEN M 16-90 M 12 0.20.41 0.20.44  
12 1351 Søren Stræde Jeppesen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 11 0.20.41 0.20.58  
13 450 Malene Madsen Dybbøl Idræts SFO Sønderborg DEN K 16-90 K 2 0.20.52 0.20.59  
14 1719 Christian Larsen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 10 0.20.21 0.20.59  
15 1814 Andreas Krogh jensen Mtb sønderborg   DEN M 09-15 M 14 0.20.59 0.21.02  
16 1521 Niklas Thomsen 2000 Augustenborg DEN M 16-90 M 13 0.20.56 0.21.12  
17 1669 Anders Bøtcher Sørensen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 16 0.21.19 0.21.26  
18 1679 Martin Holste Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 17 0.21.28 0.21.32  
19 336 Allan Jensen Frøs Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 18 0.21.30 0.21.32  
20 1475 Casper Fink Svømmeklubben Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 15 0.21.16 0.21.34  
21 1707 Gustav Haislund Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 19 0.21.32 0.21.36  
22 257 Jacob Harvest Mathiesen   Sydals DEN M 09-15 M 21 0.21.36 0.21.38  
23 8 Hanna Spilling Økonomi, Teknik & Miljø Sønderborg DEN K 16-90 K 3 0.21.38 0.21.40  
24 647 Christian Martinez     DEN M 16-90 M 20 0.21.35 0.21.40  
25 520 Ole Svendsen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 24 0.21.46 0.21.49  
26 1535 Stefán Helgi Pálsson Sønderskov Skolen Sønderborg ISL M 16-90 M 22 0.21.42 0.21.55  
27 335 Mikkel Jensen Frøs Sparekasse Sønderborg DEN M 16-90 M 29 0.21.49 0.21.57  
28 1582 Daniel Schlüter Skelde Broager DEN M 16-90 M 31 0.21.54 0.21.57  
29 957 Mikkel Andreassen Statsskolen   DEN M 16-90 M 27 0.21.48 0.21.58  
30 1721 Per Plambeck Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 30 0.21.52 0.21.58  
31 814 Rasmus Rostgård Clausen BCSyd Sønderborg DEN M 16-90 M 23 0.21.43 0.21.59  
32 925 Morten Johansen Privatskolen-Als Sønderborg DEN M 09-15 M 25 0.21.47 0.21.59  
33 1791 Henning Skov www.Ravlygte.dk   DEN M 16-90 M 33 0.21.59 0.22.01  
34 1657 Oscar Aakvist Andersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 35 0.21.59 0.22.01  
35 848 Ferran Giones SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 26 0.21.48 0.22.02  
36 710 Aqqalooraq Henning Møller   Sønderborg DEN M 16-90 M 28 0.21.49 0.22.07  
37 1656 Oliver Schiellerup Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 38 0.22.06 0.22.07  
38 1675 Tobias Skovbæk Rønsholt Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 32 0.21.58 0.22.08  
39 1486 Alexander Sartor MTB Sønderborg Sydals DEN M 09-15 M 37 0.22.04 0.22.08  
40 1686 Frederik Kimmer Børresen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 34 0.21.59 0.22.09  
41 1920 Jannik Hansen Nordborg Løbeklub Nordborg DEN M 16-90 M 36 0.21.59 0.22.09  
42 644 Evaldas Pavalkis Danfoss   DEN M 16-90 M 40 0.22.10 0.22.14  
43 1617 Karoline Haugaard Rasmussen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 4 0.22.14 0.22.15  
44 394 Michael Hoi M.H.Climbing Sønderborg DEN M 16-90 M 41 0.22.12 0.22.16  
45 1028 Daniel Peter Klaris Statsskolen   DEN M 16-90 M 39 0.22.08 0.22.17  
46 430 Lærke Refsing Iversen Vidar Motion Sønderborg DEN K 09-15 K 5 0.22.15 0.22.18 Vinder K09-15
47 1197 Rasmus Rosgård Nissen miniBOOSTER Sønderborg DEN M 16-90 M 42 0.22.20 0.22.27  
48 664 Hanne Loff     DEN K 16-90 K 6 0.22.31 0.22.34  
49 372 Søren Rasmussen Kellmann's VVS/Blik ApS Juelsminde DEN M 16-90 M 45 0.22.33 0.22.38  
50 1022 Emil Bjerresgaard Iversen Statsskolen   DEN M 16-90 M 43 0.22.29 0.22.39  
51 371 Thomas Kellmann Kellmann's VVS/Blik ApS 6470 DEN M 16-90 M 46 0.22.34 0.22.40  
52 1005 Kasper Andreassen Statsskolen   DEN M 16-90 M 44 0.22.32 0.22.42  
53 721 Mads Timm HAGI Sønderborg DEN M 16-90 M 47 0.22.39 0.22.45  
54 622 Katrine Brock Broager Sparekasse   DEN K 16-90 K 7 0.22.45 0.22.49  
55 1053 Jacob Foster-Mortensen Statsskolen   DEN M 16-90 M 48 0.22.39 0.22.51  
56 1601 Kasper Samsø Nielsen   Sydals DEN M 09-15 M 50 0.22.50 0.22.53  
57 1341 Mathias Hell Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M
51
0.22.51 0.22.53  
58 1670 Kaare Gregersen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 52 0.22.51 0.22.54  
59 1145 Svend Funder Kristensen Ahlmann-skolen Sønderborg DEN M 16-90 M 55 0.22.54 0.22.57  
60 142 Christian Reimers   Sønderborg DEN M 16-90 M 56 0.22.55 0.22.59  
61 436 Niels Ro Hansen Vissingsgade Sønderborg DEN M 16-90 M 57 0.22.56 0.22.59  
62 992 Jeppe Palnov Statsskolen   DEN M 16-90 M 59 0.22.58 0.23.08  
63 1713 Rasmus Nørgaard Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 58 0.22.57 0.23.09  
64 1709 Malte Risvig Klinkby Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 63 0.23.05 0.23.09  
65 350 Lykke Bonde Melone Kegnæs Friskole Sydals DEN K 16-90 K 8 0.23.05 0.23.11  
66 408 John Hansen OJ Electronics A/S Broager DEN M 16-90 M 49 0.22.50 0.23.13  
67 1942 Oliver Byllemos   Rødekro DEN M 16-90 M 61 0.23.03 0.23.15  
68 955 Jakob Hansen Statsskolen   DEN M 16-90 M 64 0.23.06 0.23.17  
69 1293 Maja Hell Clausen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN K 16-90 K 9 0.23.15 0.23.18  
70 528 Lucas Arngrimson Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 62 0.23.04 0.23.18  
71 655 Sebastian Solande-Brus     DEN M 16-90 M 65 0.23.06 0.23.20  
72 555 Jakob Jürgensen Tandslet Friskole Sydals DEN M 09-15 M 60 0.22.59 0.23.22  
73 1029 Søren Smedegaard Statsskolen   DEN M 16-90 M 66 0.23.15 0.23.29  
74 878 Camilla Todsen AGS   DEN K 16-90 K 10 0.23.19 0.23.30  
75 364 Magnus Lindgren Christiansen Kegnæs Friskole Sønderborg DEN M 09-15 M 68 0.23.28 0.23.32  
76 266 Cecilie Schroll   Sydals DEN K 16-90 K 11 0.23.32 0.23.34  
77 273 Martin Kleemeier   Sønderborg DEN M 16-90 M 72 0.23.33 0.23.34  
78 445 Lars Christiansen P. Christensen A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 67 0.23.24 0.23.35  
79 1662 Jakob Müller Hansen Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 70 0.23.32 0.23.35  
80 1327 Esben Paasch Olsen Ulkebøl Skole Sønderborg DEN M 09-15 M 75 0.23.36 0.23.39  
81 1827 Magnus Petersen Ulkebøl skole Sønderborg DEN M 09-15 M 77 0.23.37 0.23.39  
82 1712 Mathias Lundgren Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 71 0.23.32 0.23.41  
83 411 Jörn Petersen OJ Electronics A/S Sønderborg DEN M 16-90 M 74 0.23.36 0.23.48  
84 1621 Elvira Maria Slot Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 14 0.23.40 0.23.49  
85 240 Karen Lausten   Broager DEN K 09-15 K 12 0.23.33 0.23.51  
86 1501 Carsten Paulsen Sønderborg   DEN M 16-90 M 69 0.23.31 0.23.51  
87 1689 Alexander Eggers Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 83 0.23.52 0.23.53  
88 970 Louise Kreutz Statsskolen   DEN K 16-90 K 16 0.23.51 0.23.54  
89 844 Klaus Thomsen SDU Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 79 0.23.41 0.23.54  
90 812 Kasper Jørgensen BCSyd Sønderborg DEN M 16-90 M 81 0.23.46 0.23.54  
91 1698 Asta Silkjær Møller Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN K 16-90 K 15 0.23.46 0.23.56  
92 1843 Peter Bondesen   Sønderborg DEN M 09-15 M 73 0.23.34 0.23.57  
93 1064 Lasse Winski Statsskolen   DEN M 16-90 M 76 0.23.36 0.23.59  
94 1848 Guillaume Zouaout ITD/FDE Sønderborg FRA M 16-90 M 88 0.23.57 0.23.59  
95 490 Jens H. Jensen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 90 0.23.58 0.24.00  
96 72 Liva Bay Albrechtsen Sønderskov Skolen Sønderborg DEN K 09-15 K 19 0.24.00 0.24.02  
97 483 Henrik Lorenzen Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 85 0.23.53 0.24.02  
98 493 Simon Plehn Dybbøl Massage & Zoneterapi   DEN M 16-90 M 86 0.23.54 0.24.03  
99 260 Anders Sørensen   Sønderborg DEN M 16-90 M 82 0.23.51 0.24.04  
100 1715 Jeppe Urup Byberg Idrætshøjskolen i Sønderborg Sønderborg DEN M 16-90 M 87 0.23.57 0.24.05  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller se hele resultatlisten her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen