Siden er sidst opdateret 20. september 2018 - kl. 10:48

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Nordborg Marathon - lørdag d. 29. august 2015 - kl. 10

"Nordborg Marathon #5"

Nordborg Marathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - smukke, lidt kuperede ruter i det naturskønne Nordals

 

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 24/8 kl. 23.00)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

- depoter pr. 5 km

Marathon

Halvmarathon
5,27k og 10,55k
1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1 km børneløb - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot. Startnr. Navn Klub/Team Nation By Køn Pl M/K Resultat Bemærkning
1 447 Jeppe Lumbye Friskolen Østerlund
DEN
  M 1 0.03.06 Hurtigste dreng
2 449 Mads Kyhn Sønderstgaard Sørensen Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg M 2 0.03.08  
3 466 Cecilie Margrete Christiansen Østerlund friskole
DEN
  K 1 0.03.11 Hurtigste pige
4 426 Isabell Frosch Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg K 2 0.03.11  
5 483 Sara Kjær Hansen  
DEN
  K 3 0.03.13  
6 457 Emilie Joiner Oksbøl Friskole
DEN
  K 4 0.03.15  
7 467 Nicolaj Hansen  
DEN
  M 3 0.03.24  
8 448 Lasse Kyhn Sønderstgaard Sørensen Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg M 4 0.03.33  
9 468 Signe Sperling Østerlund friskole
DEN
Nordborg K 5 0.03.44  
10 454 Caroline Kolmos Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg K 6 0.03.49  
11 450 Bjørk Hansen Oksbøl friskole
DEN
  K 7 0.03.50  
12 441 Maja Dam lyngkilde Momo
DEN
  K 8 0.03.55  
13 443 Sylvester Lyngkilde Clausen Momo
DEN
  M 5 0.03.56  
14 456 Silje August Berg  
DEN
  K 9 0.03.57  
15 436 Mikkel Johannsen  
DEN
Sønderborg M 6 0.04.01  
16 472 Johan Junker  
DEN
  M 7 0.04.01  
17 459 My Berge oksbøl friskole
DEN
  K 10 0.04.02  
18 430 Sofia Strüssmann  
DEN
Augustenborg K 11 0.04.04  
19 452 Magnus Mondrup  
DEN
Faaborg M 8 0.04.06  
20 484 Clara Christensen  
DEN
  K 12 0.04.21  
21 478 Jasmin Wollesen  
DEN
  M 9 0.04.23  
22 427 Naemi Frosch Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg K 13 0.04.25  
23 455 Benjamin Vick  
DEN
  M 10 0.04.28  
24 473 Ditte Junker  
DEN
  K 14 0.04.29  
25 479 Emma Rigmor Jensen  
DEN
  K 15 0.04.34  
26 470 Mikkel Kjær Hansen  
DEN
  M 11 0.04.36  
27 434 Silla Lundby Nielsen  
DEN
Sønderborg K 16 0.04.37  
28 487 Mathias Nielsen  
DEN
  M 12 0.04.42  
29 437 Filip Olesen  
DEN
Aabenraa M 13 0.04.42  
30 481 Lærke Nissen  
DEN
  K 17 0.04.49  
31 482 Frederik Hjort-Pedersen  
DEN
  M 14 0.04.49  
32 429 Christian Strüssmann  
DEN
Augustenborg M 15 0.04.54  
33 435 Celine Matzon Nordborg Løbeklub
DEN
  K 18 0.04.57  
34 485 Anne-Sofie Knudsen  
DEN
  K 19 0.04.59  
35 451 Daniel Hansen Oksbøl friskole
DEN
  M 16 0.05.14  
36 446 Simon Ipsen Andresen  
DEN
Sydals M 17 0.05.16  
37 445 Emil Werner  
DEN
Nordborg M 18 0.05.17  
38 433 Liv Lundby Nielsen  
DEN
Sønderborg K 20 0.05.24  
39 461 Mathias Riemer  
DEN
  M 19 0.05.25  
40 477 Anders Villadsen  
DEN
  M 20 0.05.32  
41 486 Victoria Leander  
DEN
  K 21 0.05.36  
42 458 Benjamin Figen Andersen  
DEN
  M 21 0.05.37  
43 480 Mathilde Figen Andersen  
DEN
  K 22 0.05.38  
44 463 Luna Svane Christensen SvaneTegn
DEN
Sydals K 23 0.05.42  
45 462 Oliver Wollesen-Nielsen  
DEN
  M 22 0.05.44  
46 439 Kristoffer Finsen PJV7
DEN
  M 23 0.05.48  
47 428 Vitus Søgaard Nymann  
DEN
  M 24 0.05.57  
48 476 Freja Beck Jessen  
DEN
  K 24 0.05.58  
49 475 Daniel Beck Jessen  
DEN
  M 25 0.06.00  
50 432 Elise Langmaack  
DEN
Nordborg K 25 0.06.06  
51 453 Viktoria M. W. Larsen  
DEN
Ærøskøbing K 26 0.06.15  
52 444 Saga odgaard Helding  
DEN
Odense N K 27 0.06.52  
53 442 Mimi Lyngkilde clausen Momo
DEN
  K 28 0.06.59  
54 438 Silas Olesen  
DEN
Aabenraa M 26 0.07.37  
55 464 Vibe Svane Christensen SvaneTegn
DEN
Sydals K 29 0.08.22  
56 460 Theo Berge  
DEN
  M 27 0.14.53  
57 440 Asger Dam lyngkilde Momo
DEN
  M 28 0.17.23  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,27 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot. Startnr. Navn Klub/Team Nation By Køn Pl M/K Resultat Bemærkning
1 390 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & motion
DEN
Rødekro M 1 0.19.22 Hurtigste mand
2 333 Mette Bentin Riis AAIG Aabenraa
DEN
Aabenraa K 1 0.22.10 Hurtigste kvinde
3 375 Carsten Hansen  
DEN
Sydals M 2 0.23.01  
4 378 Christoph Hoff Verena
DEN
Sønderborg M 3 0.23.18  
5 380 Elias Valdemar Hjort-Pedersen  
DEN
Nordborg M 4 0.23.36  
6 379 Daniel Ryevad Boysen Nordborg Slots Efterskole
DEN
  M 5 0.23.45  
7 377 Christoffer Bladt Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 6 0.23.55  
8 342 Søren Iwersen  
DEN
Augustenborg M 7 0.24.37  
9 351 Knud Jørgensen Danfoss Marathon Club
DEN
Sønderborg M 8 0.24.46  
10 393 Lene Juhl  
DEN
Bredebro K 2 0.24.56  
11 384 Gustav Larsen Nordborg Slots Efterskole
DEN
  M 9 0.25.00  
12 408 Dikte Bang  
DEN
Fyn K 3 0.25.02  
13 353 Tommy Nielsen Nordborg Løbeklub
DEN
Nordborg M 10 0.25.05  
14 395 Mads Emborg Nordborg Slots Efterskole
DEN
  M 11 0.25.11  
15 357 Steen Lykke  
DEN
Augustenborg M 12 0.25.22  
16 374 Bo Hansen  
DEN
Nordborg M 13 0.25.33  
17 400 Nana Birch Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 4 0.25.41  
18 394 Lucas Quorp Nordborg Slots Efterskole
DEN
  M 14 0.25.52  
19 372 Asmus Gram-Hansen Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 15 0.26.14  
20 314 Henrik Clausen  
DEN
Sønderborg M 16 0.26.35  
21 352 Jonna Nielsen nordborg løbeklub
DEN
Nordborg K 5 0.26.39  
22 392 Leah Nyby Strandby Andersen Rødekro Tri & Motion
DEN
Rødekro K 6 0.26.40  
23 329 Hanne Hjortgaard Hjortgaard Byggeri A/S
DEN
Sønderborg K 7 0.27.12  
24 312 Andreas Mygind Eskildsen  
DEN
Sønderborg M 17 0.27.13  
25 315 Mette Lindekilde  
DEN
Sønderborg K 8 0.27.16  
26 311 Lise Mikkelsen Nordborg Løbeklub
DEN
  K 9 0.27.27  
27 350 Ina Maria Andresen  
DEN
Sydals K 10 0.27.36  
28 354 Jeppe Lumbye Friskolen Østerlund
DEN
  M 18 0.27.41  
29 474 Gustav Sperling Østerlund friskole
DEN
  M 19 0.27.44  
30 345 Karin Jensen  
DEN
Sønderborg K 11 0.28.03  
31 402 Sanne Damgaard  
DEN
Aabenraa K 12 0.28.09  
32 358 Casper Jacobsen  
DEN
Sydals M 20 0.28.10  
33 321 Kurt Winther Christensen Guderup Løbeklub
DEN
Guderup M 21 0.28.39  
34 336 Rasmus Lass Delikatessen augb.
DEN
Augustenborg M 22 0.28.40  
35 409 Kaya Bang  
DEN
Fyn K 13 0.28.45  
36 339 Christine Lorenzen Nordborg Løbeklub
DEN
  K 14 0.28.51  
37 401 Niels Christensen  
DEN
Nordborg M 23 0.29.00  
38 383 Emma Emilie Christensen Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 15 0.30.03  
39 343 Freja Sprogøe Bentzen PJV7
DEN
Rungsted Kyst K 16 0.30.04  
40 344 Hannah Sprogøe Bentzen PJV7
DEN
Rungsted Kyst K 17 0.30.05  
41 407 Hanne Andersen  
DEN
Fyn K 18 0.30.11  
42 1 Jan Schaloske Nordborg Løbeklub
DEN
  M 24 0.30.15  
43 359 Jens Boye Thygesen  
DEN
Sydals M 25 0.30.28  
44 330 Per Juhl Nordborg Løbeklub
DEN
  M 26 0.30.37  
45 347 Zander Finsen PJV7
DEN
Odense SV M 27 0.31.16  
46 338 Noel Matzon Nordborg Løbeklub
DEN
  M 28 0.32.03  
47 346 Linda F. Maron  
DEN
Nordborg K 19 0.32.09  
48 335 Erling Nielsen  
DEN
Nordborg M 29 0.32.19  
49 399 Morten Thomsen  
DEN
Nordborg M 30 0.32.24  
50 406 Vivi Pham Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 20 0.32.25  
51 398 Marie Louise Gammelgaard Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 21 0.32.32  
52 389 Johanne Nicoline Christiansen Østerlund Friskole
DEN
Nordborg K 22 0.32.43  
53 417 Emma Lund  
DEN
  K 23 0.32.44  
54 419 Magnus Christensen  
DEN
  M 31 0.33.03  
55 418 Bjarne Christensen  
DEN
  M 32 0.33.03  
56 416 Claus Lund  
DEN
  M 33 0.33.05  
57 414 Emily Joiner oksbøl friskole
DEN
  K 24 0.33.14  
58 413 Warren Joiner oksbøl friskole
DEN
  M 34 0.33.16  
59 313 Emilie Mygind Eskildsen  
DEN
Sønderborg K 25 0.33.34  
60 334 Jeanette Bonde Nordborg Løbeklub
DEN
  K 26 0.33.35  
61 326 Thim Olsen Nordborg Løbeklub
DEN
  M 35 0.33.50  
62 328 Bo Thielsen  
DEN
  M 36 0.33.53  
63 325 Isabell Frosch Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg K 27 0.34.11  
64 373 Birthe Landergren Beck Nordborg Løbeklub
DEN
  K 28 0.34.41  
65 410 Finn Bang  
DEN
Fyn M 37 0.34.44  
66 381 Emma Groth Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 29 0.34.58  
67 403 Signe Buchgraitz Nordborg Slots Efterskole
DEN
  K 30 0.34.58  
68 307 Mette Rohde Nordborg Løbeklub
DEN
  K 31 0.34.58  
69 420 Camilla Bonde  
DEN
  K 32 0.35.15  
70 396 Mads Vallentin Unger Team Nordferien.dk
DEN
Nordborg M 38 0.36.35  
71 421 Mads Kyhn Sønerstgaard Sørensen  
DEN
  M 39 0.36.40  
72 412 Swenja Hansen  
DEN
Ullerup K 33 0.36.47  
73 404 Steffen Lorensen  
DEN
Sønderborg M 40 0.37.15  
74 324 Tanja Frosch oksbøl friskole
DEN
Nordborg K 34 0.37.32  
75 306 Britt Matzon Nordborg Løbeklub
DEN
  K 35 0.37.42  
76 355 Dorte Kyhn Sørensen Oksbøl Friskole
DEN
Nordborg K 36 0.38.02  
77 415 Karin Petersen  
DEN
  K 37 0.38.34  
78 387 Jacob Christensen Verena
DEN
Nordborg M 41 0.39.45  
79 405 Verena Christensen Verena
DEN
Nordborg K 38 0.40.30  
80 360 Katrine Thygesen  
DEN
Sydals K 39 0.40.46  
81 356 Shufeng Liu  
DEN
Augustenborg K 40 0.43.34  
82 337 Amalie Matzon Nordborg Løbeklub
DEN
  K 41 0.43.50  
83 376 Christian Schmidt  
DEN
Augustenborg M 42 0.45.26  
84 317 Pernille Larsen  
DEN
Nordborg K 42 0.46.10  
85 397 Maria Gammelgaard  
DEN
Sønderborg K 43 0.46.11  
86 318 Stefani Larsen  
DEN
Nordborg K 44 0.46.12  
87 316 Arne Madsen Nordborg Løbeklub
DEN
Nordborg M 43 0.52.05  
88 331 Ingolf Lyager Jensewn  
DEN
Gråsten M 44 0.54.32  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot. Startnr. Navn Klub/Team Nation By Køn Pl M/K Resultat Bemærkning
1 259 Morten Søding Sørensen Arne Sørensens Løbeklub
DEN
  M 1 0.39.28 Hurtigste mand
2 214 Thomas Riemer Danfoss Marathon Club
DEN
  M 2 0.39.35  
3 256 Claes Jensen Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 3 0.45.15  
4 233 Marius Bendixen Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 4 0.47.56  
5 221 David Finsen PJV7
DEN
Odense SV M 5 0.47.58  
6 216 Lars Sprogøe Bentzen PJV7
DEN
Rungsted Kyst M 6 0.48.27  
7 220 Guillaume Zouaout ITD/FDE
FRA
Sønderborg M 7 0.48.45  
8 225 Frank Hansen Nordborg Løbeklub
DEN
  M 8 0.49.05  
9 232 Martin Steenbjerg Vidar Motion Sønderborg
DEN
Sønderborg M 9 0.49.11  
10 215 Katja Sprogøe Bentzen PJV7
DEN
Rungsted Kyst K 1 0.49.41 Hurtigste kvinde
11 239 Frank Østergaard Hansen Verena
DEN
Sydals M 10 0.50.46  
12 261 Julia Niemeyer Lauffener Chiemgau
DEN
Muenchen K 2 0.51.10  
13 193 Anne-Kathrine Urban  
DEN
  K 3 0.51.23  
14 242 Henrik Gottschalk Augustenborg løbeklub
DEN
Augustenborg M 11 0.51.54  
15 248 Mathias Otte Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 12 0.52.02  
16 250 Mads Gump Jørgensen  
DEN
Sydals M 13 0.52.06  
17 246 Kim Kjær Hansen  
DEN
Sydals M 14 0.52.06  
18 204 Jakob Kjelstrup-Hansen  
DEN
Sønderborg M 15 0.53.02  
19 217 Kenneth Christophersen Vidar Motion
DEN
Sønderborg M 16 0.53.51  
20 241 Henrik Sperling Nordborg Løbeklub
DEN
  M 17 0.54.04  
21 230 Morten B. Jørgensen Nordborg Løbeklub
DEN
  M 18 0.54.12  
22 196 Kim Milan Flensborg Pecze  
DEN
Roskilde M 19 0.55.10  
23 197 Lars Rasmussen  
DEN
  M 20 0.55.11  
24 243 Jens Chr Schmidt solbjerggaard
DEN
Nordborg M 21 0.55.19  
25 253 Matilde Bech Nordborg Slots efterskole
DEN
  K 4 0.55.25  
26 212 Karsten Schultz  
DEN
Vejle M 22 0.55.51  
27 213 Boe Lundby Madsen  
DEN
Sønderborg M 23 0.56.13  
28 194 Svend Madsen BHJ A/S
DEN
Aabenraa M 24 0.56.19  
29 224 Marites Bagaslao Marcussen Nordborg Løbeklub
DEN
  K 5 0.56.26  
30 188 Jan Zangenberg Nordborg løbeklub
DEN
  M 25 0.56.40  
31 226 Martin Odgaard  
DEN
Odense V M 26 0.56.59  
32 238 Emma Wilcken Nordborg Slots efterskole
DEN
  K 6 0.58.04  
33 252 Maria Boy Birck Tønder Motel Apartments
DEN
Aabenraa K 7 0.58.11  
34 236 Bjarne Schmidt Danfoss Marathon Club
DEN
Augustenborg M 27 0.58.31  
35 223 Margit Paulsen  
DEN
Nordborg K 8 0.59.07  
36 231 Rikke Kolditz Schøber Nordborg Løbeklub
DEN
  K 9 0.59.55  
37 209 Mikael Benfeldt Nordborg Løbeklub
DEN
  M 28 0.59.55  
38 240 Helle Bach-hansen Gråsten Løbeklub
DEN
Gråsten K 10 1.00.28  
39 203 Lene Callesen Nordborg Løbeklub
DEN
  K 11 1.00.45  
40 199 Steen Demskov  
DEN
  M 29 1.01.07  
41 247 Kristian Døssing Nordborg Slots efterskole
DEN
  M 30 1.01.48  
42 262 Kiki Nyby Strandby Andersen Rødekro Tri & Motion
DEN
Rødekro K 12 1.03.22  
43 229 Hanne Bramvel Christensen Rødekro Tri & Motion
DEN
Rødekro K 13 1.03.24  
44 234 Torben Strandby Andersen Rødekro Tri & Motion
DEN
Rødekro M 31 1.03.25  
45 211 Bjarke Lundby Madsen Centralforvaltningen Kolding Ko.
DEN
Agerskov M 32 1.04.37  
46 263 Lone Jertrum  
DEN
  K 14 1.04.46  
47 190 Finn Møller Nordborg Løbeklub
DEN
  M 33 1.05.03  
48 205 Karoline Bloch Hvid Hand the Ball RUN
DEN
Sønderborg K 15 1.05.43  
49 237 Claus Hvid Fitness Syd
DEN
Sønderborg M 34 1.05.44  
50 254 Mie Vallentin Unger Team Nordferien.dk
DEN
Nordborg K 16 1.06.35  
51 191 Tessa Møller Nordborg Løbeklub
DEN
  K 17 1.07.16  
52 227 Nadia Johannsen Vidar Motion
DEN
Sønderborg K 18 1.07.21  
53 228 Carsten Andersen  
DEN
Sønderborg M 35 1.07.21  
54 222 Stine Finsen PJV7
DEN
Odense SV K 19 1.07.36  
55 257 Henrik Tønder  
DEN
  M 36 1.08.09  
56 186 Randi Petersen  
DEN
Rødekro K 20 1.08.29  
57 218 Hanne Dahl Christensen  
DEN
Aabenraa K 21 1.08.45  
58 244 Jonna Krogh Hansen Danfoss Marathon Club
DEN
Nordborg K 22 1.10.29  
59 255 Poul Anders Hansen Guderup løbeklub
DEN
Nordborg M 37 1.10.29  
60 210 Annette Lorenzen Nordborg Løbeklub
DEN
  K 23 1.11.34  
61 245 Katrine Korsgaard Nielsen Team Triathlon Herning
DEN
Aabenraa K 24 1.12.18  
62 235 Bente Hansen Guderup løbeklub
DEN
Nordborg K 25 1.14.56  
63 219 Mette Junker Nordborg Løbeklub
DEN
  K 26 1.23.13  
64 195 Elin Berggren Nordborg Løbeklub
DEN
  K 27 1.30.19  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl tot. Startnr. Navn Klub/Team Nation By Køn Pl M/K Resultat Bemærkning
1 116 Rene Iversen Hansen Vidar Motion
DEN
Sønderborg M 1 1.17.16 Hurtigste mand
2 97 Ovsii Maksym  
DEN
Nordborg M 2 1.18.57  
3 141 Lars Winther Guderup løbeklub
DEN
  M 3 1.22.31  
4 109 Bjørn Ryborg Vidar Motion
DEN
Sydals M 4 1.33.50  
5 121 David Deutsch Sønderborg Triathlon Klub
DEN
Sønderborg M 5 1.36.50  
6 137 Peter Jensen Danfoss Marathon Club
DEN
Sønderborg M 6 1.37.40  
7 117 Viggo Clausen Rødekro Tri & Motion
DEN
Nordborg M 7 1.38.17  
8 130 Henriette Hansen Guderup løbeklub
DEN
Odense K 1 1.39.39 Hurtigste kvinde
9 122 Jonas Lund Boisen  
DEN
Nordborg M 8 1.40.57  
10 89 Jan Clausen Nordborg Løbeklub
DEN
  M 9 1.41.39  
11 81 Line Bonde Odense Triathlon Klub
DEN
Nordborg K 2 1.41.49  
12 143 Ulrik Jeppesen  
DEN
  M 10 1.42.06  
13 105 Morten Hansen Hansen
DEN
Sønderborg M 11 1.43.40  
14 107 Torben Bonde  
DEN
Sønderborg M 12 1.44.37  
15 94 Line Schultz Nordborg Løbeklub
DEN
  K 3 1.44.47  
16 110 Henning Frederiksen Bolderslev Løb & Motion
DEN
Bolderslev M 13 1.45.20  
17 108 John Hedemann Nybøl Løbeklub
DEN
Sønderborg M 14 1.46.18  
18 76 Bo Larsen-Ledet  
DEN
Nordborg M 15 1.48.04  
19 129 Brian Svane Christensen SvaneTegn
DEN
Sydals M 16 1.48.17  
20 91 Suzette Kjær  
DEN
Sydals K 4 1.48.30  
21 134 John Harmsen Guderup løbeklub
DEN
Guderup M 17 1.51.11  
22 124 Jens Østergaard  
DEN
Nordborg M 18 1.51.39  
23 100 Finn Thomsen Løbefklubben tempo
DEN
Sønderborg M 19 1.52.48  
24 96 Dirk Belau  
GER
Flensburg M 20 1.52.56  
25 73 John Skjøth Vidar Motion
DEN
Nordborg M 21 1.53.09  
26 74 René Skjøth Vidar Motion
DEN
Sønderborg M 22 1.53.11  
27 126 Sonny Caspersen Guderup Løbeklub
DEN
  M 23 1.53.52  
28 90 Lars Bek Nordborg Løbeklub
DEN
  M 24 1.54.07  
29 127 Kim Bønning Petersen Danfoss Marathon Club
DEN
Sydals M 25 1.57.01  
30 70 Trine Vick Nordborg Løbeklub
DEN
  K 5 1.57.25  
31 136 Lasse Johansen Nordals Fitness
DEN
Rødekro M 26 1.58.46  
32 80 Maria Cecilie Haxholm Daugaard  
DEN
Valby K 6 1.59.40  
33 88 Charina Hansen  
DEN
Augustenborg K 7 2.00.03  
34 118 Gunnar Deigaard-Jensen  
DEN
Nordborg M 27 2.00.20  
35 140 Jørn Rørbæk  
DEN
Fynshav M 28 2.01.07