Siden er sidst opdateret 05. september 2017 - kl. 22:26

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

LINAK Nordborg Marathon - lørdag d. 26. august 2017 - kl. 10

"Nordborg Marathon #7"

Nordborg Marathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

Instagram

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Stationsvej 12, 6430 Nordborg

- smukke, lidt kuperede ruter i det naturskønne Nordals

- 2017 afholdes også sønderjysk mesterskab (SM) for halvmarathon

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(18-05-16) - kun halvmarathon er DAF opmålt

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 24/8)

- se også 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

Afvikles på rute over flere sløjfer over fuld distance

- depoter pr. 5 km

Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon

DAF opmålt rute SM Halvmarathon

5,27k og 10,55k

1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1 km børneløb - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Land  By  Køn Pl. M/K Kategori Nettotid  Bemærkning
1 832 Stefan Brochner Gregersen   DEN   M 1 M7-10 0.02.59 Hurtigste dreng
2 823 Anton Lumbye Friskolen Østerlund DEN   M 2 M7-10 0.03.04  
3 822 Zacharias Fack Caspersen   DEN Nordborg M 3 M7-10 0.03.18  
4 810 Noah Svendsen   DEN Frederikssund M 4 M7-10 0.03.34  
5 817 Asta Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K 1 K7-10 0.03.39 Hurtigste pige
6 808 Camilla Junker   DEN Nordborg K 2 K7-10 0.03.42  
7 813 Celine Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K 3 K7-10 0.03.42  
8 814 Silla Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 4 K7-10 0.03.49  
9 801 Filip Olsen   DEN Aabenraa M 5 - 0.03.50  
10 804 Christian Strüssmann HSV DEN Augustenborg M 6 - 0.03.54  
11 821 Victoria Fack Caspersen   DEN Nordborg K 5 K7-10 0.03.56  
12 811 Mille Svendsen   DEN Frederikssund K 6 K7-10 0.03.58  
13 830 Asta Lund Boisen   DEN   K 7 K7-10 0.04.01  
14 825 Daniel Hansen   DEN Nordborg M 7 - 0.04.12  
15 824 Oliver Grigoleit   DEN Egernsund M 8 M7-10 0.04.20  
16 828 Marie Frederikke Jensen   DEN Sønderborg K 8 K7-10 0.04.48  
17 815 Liv Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 9 - 0.04.55  
18 829 Julie Detlefsen   DEN   K 10 K7-10 0.05.06  
20 812 Elise Langmaack   DEN Nordborg K 11 - 0.05.15  
19 833 Benjamin Frandsen   DEN   M 9 - 0.05.15  
21 826 Oscar Jørgensen Oksbøl friskole DEN Nordborg M 10 - 0.05.20  
22 802 Silas Olesen   DEN Aabenraa M 11 - 0.05.21  
23 805 Mathilde Kirstine Strüssmann HSV DEN Midtkobbel 83 K 12 - 0.05.29  
24 827 Felix Jørgensen   DEN Nordborg M 12 - 0.05.39  
25 803 Sofia Strüssmann HSV DEN Augustenborg K 13 K7-10 0.05.42  
26 831 Ella Lund Boisen   DEN   K 14 - 0.05.43  
27 816 Filippa Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 15 - 0.06.45  
28 834 Johan Rasmussen   DEN   M 13 - 0.07.58  
29 818 Zoryana Ovsii   DEN Nordborg K 16 - 0.09.00  
30 820 Isak Brendstrup Christensen   DEN Aabenraa M 14 - 0.09.41  
31 819 Dicte Brendstrup Christensen   DEN Aabenraa K 17 - 0.10.12  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,27 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Land  By  Køn Pl. M/K Kategori Nettotid  Bemærkning
1 665 Christian Ravn Nordborg Slot Efterskole DEN   M 1 M16-17 0.21.08 1.M16-17
2 667 Felix Jacobsen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 2 M11-15 0.21.16 1.M11-15
3 652 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M 3 M11-15 0.21.34  
4 693 Rasmus Skorstengaard Nordborg Slot Efterskole DEN   M 4 M16-17 0.22.11  
5 675 Jeppe Jensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 5 M16-17 0.23.18  
6 727 Søren Bentin Riis AAIG Aabenraa DEN Aabenraa M 6 M11-15 0.23.57  
7 699 Marcus Thomsen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 7 M16-17 0.24.03  
8 653 Johannes Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M 8 M11-15 0.24.49  
9 664 Christian Johannsen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 9 M11-15 0.25.15  
10 697 Villads Boesen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 10 M11-15 0.25.41  
11 689 Morten Christensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 11 M11-15 0.25.46  
12 673 Jan Jensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 12 M16-17 0.26.01  
13 640 Nicolai Langmaack Team Langmaack DEN Nordborg M 13 M11-15 0.26.29  
14 724 Hannah Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K 1 K11-15 0.26.38 1.K11-15
15 662 Benjamin Hansen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 14 M16-17 0.26.39  
16 660 Asmus Hedegaard Nordborg Slot Efterskole DEN   M 15 M16-17 0.27.03  
17 666 Ebbe Mortensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 16 M16-17 0.27.19  
18 687 Martin Andersen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 17 M16-17 0.27.27  
19 730 Erik Jørgensen Nordborg Løbeklub DEN   M 18 M70+ 0.27.28 1.M70+
20 730 Erik Jørgensen Nordborg Løbeklub DEN   M 19 M70+ 0.27.28  
21 736 Niels Christensen   DEN   M 20 M40-49 0.27.29 1.M40-49
22 674 Jeppe Kjær Nordborg Slot Efterskole DEN   M 21 M11-15 0.27.30  
23 601 Svend Madsen VBIF-Løberne DEN Aabenraa M 22 M60-69 0.27.48 1.M60-69
24 702 Caroline Uhlmann Lorenzen   DEN Nordborg K 2 K11-15 0.27.58  
25 688 Mikkel Wrang Nordborg Slot Efterskole DEN   M 23 M11-15 0.27.58  
26 619 Tina Meier Nordborg Løbeklub DEN   K 3 K40-49 0.28.01 1.K40-49
27 655 Maria geil Jensen   DEN Sønderborg K 4 K20-29 0.28.32 1.K20-29
28 614 Rikke Junker   DEN Nordborg K 5 K30-39 0.28.39 1.K30-39
29 645 Noel Matzon Nordborg Løbeklub DEN   M 24 M11-15 0.29.01  
30 682 Lærke Arnbjerg Nordborg Slot Efterskole DEN   K 6 K16-17 0.29.08 1.K16-17
31 726 Linda Lomholdt NBK DEN Nordborg K 7 K40-49 0.29.18  
32 620 Nicklas Junker   DEN Nordborg M 25 M11-15 0.29.32  
34 720 Jørn Christian Krogh Nordborg Løbeklub DEN   M 27 M40-49 0.29.40  
33 725 Silas Krogh Team Keddekubik DEN Nordborg M 26 M7-10 0.29.40 1.M7-10
35 618 Jane Kraak   DEN Holbøl K 8 K30-39 0.29.48  
36 728 Eigil Brochner Gregersen   DEN   M 28 M11-15 0.29.54  
37 704 Trine Clausen Sydbank DEN Gråsten K 9 K20-29 0.30.08  
39 732 Claudia Hupe   DEN   K 10 K40-49 0.30.17  
38 659 Aleksander Hoffmann Nordborg Slot Efterskole DEN   M 29 M11-15 0.30.17  
40 703 Tobias Uhlmann Lorenzen   DEN Nordborg M 30 M11-15 0.30.20  
41 706 Lajla Petersen Vidar sønderborg DEN Sønderborg K 11 K60-69 0.30.28 1.K60-69
42 632 Magnus Lykke   DEN Nordborg M 31 M7-10 0.30.37  
43 630 Kenn Lykke   DEN Nordborg M 32 M40-49 0.30.58  
44 631 Mathias Lykke   DEN Nordborg M 33 M11-15 0.30.59  
45 740 Cecilie Christiansen   DEN   K 12 K7-10 0.31.17 1.K7-10
46 733 Oliver Frandsen   DEN   M 34 M7-10 0.31.24  
47 684 Marius Petersen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 35 M16-17 0.31.28  
48 700 Kathrine Svane Christiansen Løbeklubben Tempo DEN Ullerup K 13 K40-49 0.31.29  
49 669 Hannah Christensen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 14 K11-15 0.31.39  
50 670 Helene Larsen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 15 K16-17 0.31.40  
51
649 Lene Boisen Nordborg Løbeklub DEN   K 16 K30-39 0.31.58  
52 680 Louise Høyer-Nissen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 17 K16-17 0.32.01  
53 735 Claus Hansen   DEN   M 36 M40-49 0.32.12  
54 723 Signe Sperling Østerlund friskole DEN Nordborg K 18 K7-10 0.32.13  
55 678 Josephine Erichsen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 19 K16-17 0.32.19  
56 738 Thomas Juhl   DEN   M 37 M20-29 0.32.38 01.20.29
57 719 Tina Moss Rasmussen Nordborg Løbeklub/BDFLRUNNERS DEN   K 20 K30-39 0.32.43  
58 739 Lene Christiansen   DEN   K 21 K40-49 0.32.50  
59 701 Andreea-Elena Tibuleac   DEN Nordborg K 22 K30-39 0.33.33  
60 658 Doris Belau   GER Flensburg K 23 K50-59 0.33.39 1.K50-59
61 646 Erling Nielsen   DEN Nordborg M 38 M60-69 0.33.41  
62 610 Kurt Winther Christensen Guderup Løbeklub DEN Guderup M 39 M60-69 0.33.49  
64 611 Thea Ringive   DEN Augustenborg K 25 K18-19 0.34.17 1.K18-19
63 638 Tanja Michaelsen   DEN Sønderborg K 24 K30-39 0.34.17  
65 612 Hilde Ringive Augustenborg Løbeklub DEN   K 26 K40-49 0.34.40  
66 603 Marianne Bak Frølund   DEN Aalborg K 27 K20-29 0.34.52  
67 654 Inge Boisen   DEN Sønderborg K 28 K50-59 0.34.54  
68 650 Anna Kirstine Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K 29 K11-15 0.35.19  
69 651 Annemette Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K 30 K40-49 0.35.20  
70 637 Anita Thornhal   DEN Sønderbog K 31 K30-39 0.35.24  
71 635 Kai Hansen   DEN Rødekro M 40 M40-49 0.36.01  
72 606 Markus Samsøe   NOR Drammen K 32 K11-15 0.36.06  
73 639 Anna Langmaack   DEN Nordborg K 33 K7-10 0.36.11  
74 657 Anette Ravn Nordborg Løbeklub DEN   K 34 K50-59 0.36.18  
75 691 Niels Brix Nordborg Slot Efterskole DEN   M 41 M16-17 0.36.47  
76 663 Bjørn Drachmann Nordborg Slot Efterskole DEN   M 42 M11-15 0.36.59  
77 613 Lis Thomsen Augustenborg Løbeklub DEN   K 35 K60-69 0.37.07  
78 647 Tine Rasmussen   DEN Broager K 36 K30-39 0.37.28  
79 648 Hanne Jacobsen nissen   DEN Sydals K 37 K30-39 0.37.29  
80 721 Terkel Randal-Lund Nordborg Slot Efterskole DEN   M 43 M11-15 0.37.46  
81 676 Jonas Kjærulff Nordborg Slot Efterskole DEN   M 44 M11-15 0.37.53  
82 615 Lis Junker   DEN Nordborg K 38 K60-69 0.38.02  
83 698 Signe Jeppesen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 39 K11-15 0.38.07  
84 633 Monica Hansen   DEN Nordborg K 40 K40-49 0.38.38  
85 636 Michael Larsen   DEN Rødekro M 45 M40-49 0.39.03  
86 722 Bjørn Grigoleit   DEN Egernsund M 46 M30-39 0.39.39 1.M30-39
87 705 Lena Skødt Festersen   DEN Egernsund K 41 K20-29 0.39.40  
88 617 Annette Ahrensberg   DEN Nordborg K 42 K40-49 0.40.02  
89 696 Simon Iversen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 47 M11-15 0.40.06  
90 641 Julie Tiufkær   DEN Sønderborg K 43 K20-29 0.40.33  
91 642 Louise Tiufkær Fedders   DEN Sønderborg K 44 K30-39 0.40.35  
92 628 Birgit Lyngkilde Nordborg Løbeklub DEN   K 45 K60-69 0.40.38  
93 679 Kristoffer Plum Nordborg Slot Efterskole DEN   M 48 M16-17 0.41.20  
94 677 Josefine Hansen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 46 K16-17 0.41.24  
95 737 Nanna Christensen   DEN   K 47 K11-15 0.41.35  
96 668 Freja Gregersen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 48 K16-17 0.42.07  
97 634 Camilla Andersen   DEN Rødekro K 49 K30-39 0.42.28  
98 604 Anne Marie Bak Frølund   DEN Nordborg K 50 K50-59 0.43.34  
99 607 Bente Toft   DEN Nordborg K 51 K40-49 0.44.33  
100 627 Bent Panum Have Marinehjemmeværnet DEN Broager M 49 M70+ 0.45.48  
101
644 Amalie Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K 52 K11-15 0.46.39  
102 643 Britt Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K 53 K40-49 0.47.29  
103 686 Martin Jørgensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 50 M11-15 0.47.48  
104 692 Oliver Klareskov Nordborg Slot Efterskole DEN   M 51 M16-17 0.47.51  
105 622 Shufeng Liu   DEN Augustenborg K 54 K50-59 0.49.24  
106 656 Astrid Brendstrup   DEN Aabenraa K 55 K30-39 0.50.34  
107 734 Tania Rasmussen   DEN   M 52 M20-29 0.52.34  
108 729 Lea Eckholt Nordborg Slots Efterskole DEN   K 56 K16-17 0.55.44  
109 690 Nathaniel Kristensen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 53 M11-15 0.55.49  
110 661 Benjamin Christiansen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 54 M11-15 0.55.52  
111 683 Magnus Hlemholt Nordborg Slot Efterskole DEN   M 55 M16-17 0.56.07  
112 605 Louise Stender   DEN Sønderborg K 57 K20-29 0.59.52  
113 685 Maria Kofoed Nordborg Slot Efterskole DEN   K 58 K11-15 0.59.55  
114 695 Tor Avnbo Nordborg Slot Efterskole DEN   M 56 M16-17 1.00.28  
115 672 Jacob Jeppesen Nordborg Slot Efterskole DEN   M 57 M11-15 1.00.34  
- 694 Sara Frederiksen Nordborg Slot Efterskole DEN   K - K16-17 DNF  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Deltager  Klub/Firma/Sponsor  Land  By  Køn Pl. M/K Kategori Nettotid  Bemærkning
1 450 Maksym Ovsii   DEN Nordborg M 1 M20-29 0.39.48 1.M20-29
2 440 Catalin Tibuleac   DEN Nordborg M 2 M20-29 0.44.26  
3 479 Rhina Ravn Rødekro Tri & Motion DEN Rødekro K 1 K40-49 0.44.32 1K.40-49
4 446 Sten Betlman Jørgensen Linak A/S DEN Nordborg M 3 M50-59 0.44.59 1.M50-59
5 412 Jose L Ramírez de Arellano   ESP Sønderborg M 4 M30-39 0.46.45 1.M30-39
6 481 Brian List Hansen   DEN sønderborg M 5 M50-59 0.47.20  
7 487 Katja Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K 2 K40-49 0.47.48  
8 432 Aitor Gómez Matías   ESP Sønderborg M 6 M30-39 0.48.06  
9 486 Lars Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst M 7 M30-39 0.48.13  
10 492 Kristian Dam   DEN   M 8 M40-49 0.48.28 1.M40-49
11 449 Frank Hansen Nordborg Løbeklub DEN   M 9 M40-49 0.49.16  
12 490 Cathrine Underbjerg Hansen Rødekro Tri & Motion DEN Rødekro K 3 K18-19 0.49.19 1.K18-19
13 407 Lilli Hansen   DEN Sønderborg K 4 K30-39 0.50.07 1.K30-39
14 456 Warren Joiner Danfoss DEN   M 10 M40-49 0.50.13  
16 409 Jeppe Thomsen   DEN   M 12 M30-39 0.50.35  
15 459 Michael Vork   DEN Odense N M 11 M40-49 0.50.35  
17 431 Per Boisen   DEN Sønderborg M 13 M50-59 0.50.37  
18 483 Jonas Hansen   DEN Ringe M 14 M18-19 0.51.31 1.M18-19
19 458 Sascha Faust   DEN Odense N M 15 M40-49 0.51.56  
20 427 Michael Sørensen Jespers pølsevogn DEN Sønderborg M 16 M40-49 0.52.22  
21 476 Jeppe Lumbye Friskolen Østerlund DEN   M 17 M11-15 0.52.48 1.M11-15
22 494 Jacob Foster Mortensen   DEN   M 18 M11-15 0.52.49  
23 417 Kurt Frost Augustenborg Løbeklub DEN   M 19 M50-59 0.53.24  
24 435 Morten Junker   DEN Nordborg M 20 M40-49 0.53.42  
25 491 Arne Bonde   DEN   M 21 M50-59 0.54.00  
26 477 Gert Lumbye   DEN Nordborg M 22 M40-49 0.54.13  
27 465 Iven Meyer Nordborg Slot Efterskole DEN   M 23 M11-15 0.54.52  
28 461 Emilie Mortensen Nordborg Slot Efterskole DEN   K 5 K11-15 0.55.01 1.K11-15
29 467 Noah Schimdt Nordborg Slot Efterskole DEN   M 24 M16-17 0.55.10 1.M16-17
30 434 Flemming Mortensen   DEN Fredericia M 25 M40-49 0.55.20  
31 478 Lise Mikkelsen Nordborg Løbeklub DEN   K 6 K40-49 0.55.23  
32 426 Lars Finsen PJV7 DEN Nordborg M 26 M60-69 0.55.27 1.M60-69
33 451 Torben Frilund   DEN Sønderborg M 27 M50-59 0.56.05  
34 448 Gyde Jessen Danfoss Marathonklub DEN aabenraa K 7 K50-59 0.56.08 1.K50-59
35 445 Louise Falster-Sørensen Linak A/S DEN Nordborg K 8 K30-39 0.56.10  
36 482 Jacob Hansen   DEN Ringe M 28 M20-29 0.56.38  
37 497 Margit Abramsen Aaig Aabenraa DEN Gråsten K 9 K50-59 0.57.34  
38 485 Henrik Sperling   DEN Nordborg M 29 M40-49 0.57.39  
39 484 Gustav Sperling Østerlund friskole DEN Nordborg M 30 M11-15 0.57.41  
40 463 Frederick Thaasti Nordborg Slot Efterskole DEN   M 31 M11-15 0.58.07  
41 454 Sabine Boisen Danfoss DEN   K 10 K50-59 0.58.12  
42 421 Steen Lykke Augustenborg Løbeklub DEN   M 32 M60-69 0.58.19  
43 442 Boe Lundby Madsen   DEN Sønderborg M 33 M30-39 0.58.53  
44 413 Thomas Willert   DEN Sydals M 34 M30-39 0.58.58  
45 418 Bente Holm Augustenborg Løbeklub DEN   K 11 K60-69 0.59.01 1.K60-69
46 447 Rune Svendsen   DEN Broager M 35 M30-39 0.59.16  
47 453 Jan Hagesen Danfoss DEN   M 36 M50-59 0.59.18  
48 411 Hanne Fisker   DEN Augustenborg K 12 K40-49 0.59.21  
49 474 Jan Hansen   DEN Nordborg M 37 M60-69 0.59.40  
50 429 Jørn Nissen Petersen   DEN Løgumkloster M 38 M40-49 1.00.09  
51
436 Thomas Engelstoft Lindharth   DEN Vojens M 39 M40-49 1.00.54  
52 420 Tina W. Jensen Augustenborg Løbeklub DEN   M 40 M50-59 1.02.14  
53 416 Helle Gottschalk Augustenborg Løbeklub DEN   K 13 K40-49 1.02.15  
54 488 Connie Kjærsgaard Nordborg Løbeklub DEN   K 14 - 1.03.09  
56 470 Anne Kvist Martinsen Nordborg Løbeklub DEN   K 15 K40-49 1.03.24  
55 493 Lucas Foster Mortensen   DEN   M 41 M11-15 1.03.24  
57 443 Simon Hartig Christensen Linak A/S DEN Nordborg M 42 M20-29 1.03.41  
58 437 Per Juhl Nordborg Løbeklub DEN   M 43 M50-59 1.04.19  
59 422 Mariea Meyhoff   DEN Aabenraa K 16 K30-39 1.04.30  
60 439 Mette Friis Kjeld Børm murer og byggefirma DEN Gråsten K 17 K50-59 1.04.42  
61 406 Henrik Juul Nielsen   DEN Nordborg M 44 M30-39 1.04.47  
62 424 Kirsten Blanco Jørgensen   DEN Aabenraa K 18 K30-39 1.05.00  
63 457 Ingrid Jürgensen 1. Flensburger LT GER Flensburg K 19 K40-49 1.06.40  
64 414 Marianne Fogh Nielsen   DEN Sønderborg K 20 K50-59 1.07.05  
65 480 Pia Festersen AAIG Aabenraa DEN Aabenraa K 21 K50-59 1.07.40  
66 404 Tessa Møller Nordborg Løbeklub DEN   M 45 M60-69 1.08.12  
67 438 Hanne Ludvigsen Augustenborg Løbeklub DEN   K 22 K60-69 1.09.02  
68 455 Vivek Menon Danfoss DEN   M 46 M30-39 1.09.14  
69 408 Frank Saxer   DEN Frederiksberg M 47 M50-59 1.09.32  
70 405 Finn Møller Nordborg Løbeklub DEN   K 23 K50-59 1.10.18  
71 472 Keld Asmussen AAIG Aabenraa DEN Vojens M 48 M50-59 1.10.20