Siden er sidst opdateret 31. august 2016 - kl. 15:53

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

LINAK Nordborg Marathon - lørdag d. 27. august 2016 - kl. 10

"Nordborg Marathon #6"

Nordborg Marathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Stationsvej 12, 6430 Nordborg

- smukke, lidt kuperede ruter i det naturskønne Nordals

- 2016 afholdes også sønderjysk mesterskab (SM) for halvmarathon

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(18-05-16) - kun halvmarathon er DAF opmålt

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 25/8)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013 - 2012

Afvikles på rute over flere sløjfer over fuld distance

- depoter pr. 5 km

Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon

DAF opmålt rute SM Halvmarathon

5,27k og 10,55k

1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1 km børneløb - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Firma/Sponsor  Land  By  AK Køn Pl. M/K Nettotid  Bemærkning
1 808 Johannes Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M16+ M 1 0.02.47 Hurtigste dreng
2 821 Nikolaj Hansen   DEN Nordborg M16+ M 2 0.03.09  
3 822 Anton Lumbye Friskolen Østerlund DEN   M16+ M 3 0.03.17  
4 818 Stefan Brochner Gregersen Oksbøl friskole DEN Nordborg M16+ M 4 0.03.18  
5 803 Maja Dam lyngkilde Momo DEN   K16+ K 1 0.03.30 Hurtigste pige
6 817 Silas Krogh Team Keddekubik DEN Nordborg M16+ M 5 0.03.36  
7 824 Nicoline Petersen   DEN Aabenraa K16+ K 2 0.03.37  
8 800 Celine Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K16+ K 3 0.03.41  
9 802 Sofia Strüssmann Midtals IF DEN Augustenborg K16+ K 4 0.03.48  
10 810 Filip Olsen   DEN Aabenraa M16+ M 6 0.03.52  
11 819 Bjørk Hansen Oksbøl friskole DEN   K16+ K 5 0.03.52  
12 807 Asta Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K16+ K 6 0.03.56  
13 823 Amalie Petersen   DEN Aabenraa K16+ K 7 0.04.00  
14 829 Freja Beck Jessen oksbøl friskole DEN Nordborg K16+ K 8 0.04.01  
15 809 Louise Berthing   DEN Sydals K16+ K 9 0.04.09  
16 814 Silla Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K16+ K 10 0.04.10  
17 801 Christian Strüssmann Midtals IF DEN Augustenborg M16+ M 7 0.04.20  
18 820 Daniel Hansen Oksbøl friskole DEN   M16+ M 8 0.04.34  
19 828 Daniel Beck Jessen oksbøl friskole DEN Nordborg M16+ M 9 0.04.48  
20 804 Elise Langmaack   DEN Nordborg K16+ K 11 0.04.56  
21 816 Kaisa Spilling   DEN Sønderborg K16+ K 12 0.05.05  
22 813 Liv Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K16+ K 13 0.05.07  
23 830 Benjamin Frandsen   DEN Nordborg M16+ M 10 0.05.09  
24 825 Oscar Jørgensen   DEN Nordborg M16+ M 11 0.05.18  
25 811 Silas Olesen   DEN Aabenraa M16+ M 12 0.06.04  
26 815 Freja Spilling   DEN Sønderborg K16+ K 14 0.06.15  
27 805 Luna Svane Christensen SvaneTegn DEN Hørup K16+ K 15 0.07.12  
28 806 Vibe Svane Christensen SvaneTegn DEN Sydals K16+ K 16 0.07.33  
29 827 Caroline Høeg Dohn   DEN Bagsværd K16+ K 17 0.08.46  
30 812 Filippa Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K16+ K 18 0.09.24  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,27 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Firma/Sponsor  Land  By  AK Køn Pl. M/K Nettotid  Bemærkning
1 662 Andreas Bagge SDU DEN Odense C M23-29 M 1 0.19.23 Hurtigste mand
2 679 Allan Jensen Frøs Herreds Sparekasse DEN Sønderborg M45-49 M 2 0.20.35  
3 674 Oskar Kristensen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 3 0.22.29  
4 663 Ida Marie Bagge Nydam DEN Sønderborg K20-22 K 1 0.22.42 Hurtigste kvinde
5 649 Søren Bentin Riis AAIG Aabenraa DEN Aabenraa M16+ M 4 0.23.31  
6 682 Anders Christensen   DEN Nordborg M16+ M 5 0.24.25  
7 666 August Rosenbak Hansen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 6 0.24.38  
8 656 Lucas Bruncke Verena DEN Høruphav M16+ M 7 0.25.01  
9 639 Jørn "Kedde" Krogh Team Keddekubik DEN Nordborg M40-44 M 8 0.25.48  
10 658 Pernille Petersen   DEN Aabenraa K35-39 K 2 0.25.51  
11 676 Sarah Petersen Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 3 0.25.53  
12 622 Hannah Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K16+ K 4 0.26.06  
13 624 Thomas Kellmann Kellmann's VVS/Blik ApS DEN 6470 M18-19 M 9 0.26.11  
14 616 Nicolai Langmaack Team Langmaack DEN Nordborg M16+ M 10 0.26.17  
15 620 Karsten Fibiger Nord-Als Musikfestival DEN Nordborg M45-49 M 11 0.26.19  
16 623 Jette Kellmann Kellmann´s VVS/Blik ApS DEN Sydals K45-49 K 5 0.26.26  
17 664 Susanne Bagge Nydam DEN Sønderborg K50-54 K 6 0.27.07  
18 659 Caroline Uhlmann Lorenzen   DEN Nordborg K16+ K 7 0.27.56  
19 669 Jacob Hendriksen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 12 0.28.15  
20 661 Heidi Jørgensen   DEN   K23-29 K 8 0.28.41  
21 626 Rune Svendsen   DEN Sønderborg M30-34 M 13 0.29.04  
22 609 Camilla Spapens   DEN Gråsten K35-39 K 9 0.29.30  
23 619 Annemette Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K40-44 K 10 0.29.32  
24 637 Siv Leivdal   DEN Sønderborg K50-54 K 11 0.29.47  
25 627 Lajla Petersen Vidar DEN Sønderborg K60-64 K 12 0.29.55  
26 680 Tonni Petersen   DEN Sønderborg M60-64 M 14 0.30.06  
27 634 Karin Jensen   DEN Sønderborg K45-49 K 13 0.30.24  
28 650 Claus Hansen Oksbøl friskole DEN Nordborg M40-44 M 15 0.30.40  
29 621 Kurt Winther Christensen Guderup Løbeklub DEN Guderup M60-64 M 16 0.30.42  
30 657 Frederikke Petersen   DEN Aabenraa K16+ K 14 0.30.42  
31 653 Frederikke Landergre Høj   DEN Nordborg K16+ K 15 0.30.45  
32 631 Erling Nielsen   DEN Nordborg M60-64 M 17 0.30.56  
33 612 Pernille Paulsen   DEN Sydals K23-29 K 16 0.31.15  
34 625 Linda Petersen   DEN Sydals K35-39 K 17 0.31.20  
35 640 Jens Boye Thygesen   DEN Sydals M40-44 M 18 0.31.45  
36 660 Tobias Uhlmann Lorenzen   DEN Nordborg M16+ M 19 0.31.50  
37 652 Tina Nyborg Aabenraa kommune DEN Aabenraa K35-39 K 18 0.31.50  
38 605 Noel Matzon Nordborg Løbeklub DEN   M16+ M 20 0.32.02  
39 600 Linda F. Maron   DEN Nordborg K45-49 K 19 0.32.03  
40 654 Tinna Friis KLOMK DEN Aabenraa K50-54 K 20 0.32.09  
41 636 Anette Damm Christensen AAIG Aabenraa DEN   K50-54 K 21 0.32.13  
42 613 Palle Hannemann Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg M40-44 M 21 0.32.19  
43 671 Julie Jauernik Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 22 0.32.50  
44 618 Anna Kirstine Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg K16+ K 23 0.32.54  
45 678 Signe Sperling Østerlund friskole DEN Nordborg K16+ K 24 0.32.57  
46 635 Doris Belau   GER Flensburg K50-54 K 25 0.33.58  
47 614 Anine T. Kaps Løb i Vorbasse DEN Vorbasse K16+ K 26 0.34.15  
48 630 Helle Lykke Kristoffersen AAIG Aabenraa DEN   K55-59 K 27 0.34.19  
49 675 Peter Nüssler Nordborg Slots Efterskole DEN   M16+ M 22 0.35.33  
50 673 Mikkel Warnecke Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 23 0.35.34  
51
642 Eigil Brochner Gregersen Oksbøl friskole DEN Nordborg M16+ M 24 0.35.34  
52 667 Elin Weitkamp Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 28 0.35.35  
53 672 Kevin Mathiesen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 25 0.35.37  
54 615 Anna Langmaack   DEN Nordborg K16+ K 29 0.36.13  
55 601 Tove Gesna Nordborg Løbeklub DEN   K65-69 K 30 0.36.30  
56 632 Anja Steffensen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K35-39 K 31 0.36.30  
57 670 Julie Ida Thomasen Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 32 0.36.57  
58 629 Julia Hartmann AAIG Aabenraa DEN   K40-44 K 33 0.37.19  
59 610 Diana Kastrup Holmgaard   DEN Nordborg K35-39 K 34 0.37.28  
60 604 Amalie Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K16+ K 35 0.37.31  
61 638 Anette Ravn   DEN Nordborg K50-54 K 36 0.37.40  
62 603 Britt Matzon Nordborg Løbeklub DEN   K35-39 K 37 0.37.59  
63 633 Birgit Misser Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K45-49 K 38 0.38.51  
64 677 Marianna Sperling   DEN Nordborg K45-49 K 39 0.39.42  
65 617 Pia Finsen PJV7 DEN Nordborg K60-64 K 40 0.39.44  
66 655 Andreas Christensen   DEN Nordborg M16+ M 26 0.40.44  
67 611 Nichlas Kastrup Ry   DEN Nordborg M16+ M 27 0.40.44  
68 606 Birgit Lyngkilde Nordborg Løbeklub DEN   K60-64 K 41 0.41.12  
69 651 Marianne Albeck Nielsen   DEN Sydals K45-49 K 42 0.41.19  
70 665 Amalie Andersen Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 43 0.42.25  
71 668 Isabella Biagiotti Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 44 0.42.32  
72 641 Katrine Thygesen   DEN Sydals K40-44 K 45 0.43.43  
73 608 Shufeng Liu   DEN Augustenborg K50-54 K 46 0.46.11  
74 628 Ingolf Lyager Jensewn   DEN Gråsten M60-64 M 28 0.58.11  
75 497 Svend Madsen   DEN Bovrup M55-59 M 29 1.13.19  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,55 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Firma/Sponsor  Land  By  AK Køn Pl. M/K Nettotid  Bemærkning
1 423 Esben Mortensen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Dybbøl M35-39 M 1 0.40.00 Hurtigste mand
2 464 Magnus Skovhus Jespersen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 2 0.42.55  
3 440 Flemming Skursch GIG-Løb og motion DEN Gråsten M55-59 M 3 0.45.28  
4 458 Brian List Hansen   DEN sønderborg M50-54 M 4 0.47.07  
5 420 Carsten Hansen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Høruphav M40-44 M 5 0.47.45  
6 431 Katja Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K35-39 K 1 0.48.09 Hurtigste kvinde
7 457 Frank Østergaard Hansen Verena DEN Sydals M40-44 M 6 0.48.55  
8 432 Lars Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst M35-39 M 7 0.49.53  
9 450 Ole Petersen Nordborg Løbeklub DEN   M55-59 M 8 0.51.06  
10 466 Mattias Schäffer Jensen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 9 0.51.11  
11 454 Torkild Bo Nielsen Vejle IF DEN   M65-69 M 10 0.52.32  
12 467 Oskar Isdan Thustrup Nielsen Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 11 0.52.35  
13 429 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M16+ M 12 0.52.47  
14 452 Peer Mikkelsen   DEN Egernsund M50-54 M 13 0.52.51  
15 415 Hanne Hjortgaard Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K40-44 K 2 0.52.53  
16 405 Jakob Kjelstrup-Hansen   DEN Sønderborg M35-39 M 14 0.53.04  
17 411 Torben Matzon Nordborg Løbeklub DEN   M65-69 M 15 0.53.33  
18 437 Sille Marcussen Dall Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K40-44 K 3 0.53.34  
19 442 Adrian Jensen AAIG Aabenraa DEN   M40-44 M 16 0.53.38  
20 426 Lars Finsen PJV7 DEN Nordborg M60-64 M 17 0.54.11  
21 413 Jytte Jacobsen Bolderslev Løb & Motion DEN Bolderslev K40-44 K 4 0.54.15  
22 471 Gustav Sperling Østerlund friskole DEN Nordborg M16+ M 18 0.55.12  
23 456 Jeppe Lumbye Friskolen Østerlund DEN   M16+ M 19 0.55.12  
24 421 Ingolf Nielsen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Broager M45-49 M 20 0.55.41  
25 448 Kenneth Christophersen Vidar Motion DEN Sønderborg M40-44 M 21 0.56.10  
26 462 Jonatan Høhne Nordborg Slots Efterskole DEN   M16+ M 22 0.56.13  
27 470 Henrik Sperling Nordborg Løbeklub DEN   M40-44 M 23 0.56.15  
28 453 Christina Pape Henriksen Retten i Sønderborg DEN Sønderborg K30-34 K 5 0.56.19  
29 412 Finn Jacobsen Bolderslev Løb & Motion DEN Bolderslev M45-49 M 24 0.56.49  
30 463 Mads Vosny Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 25 0.56.57  
31 461 Fie Kristiansen Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 6 0.56.58  
32 424 Mie Abild LINAK DEN Sønderborg K45-49 K 7 0.57.00  
33 439 Helle Jensen AAIG Aabenraa DEN   K45-49 K 8 0.57.01  
34 445 Boe Lundby Madsen   DEN Sønderborg M30-34 M 26 0.57.16  
35 404 Marites Bagaslao Marcussen Nordborg Løbeklub DEN   K45-49 K 9 0.57.28  
36 428 Lise Mikkelsen Nordborg Løbeklub DEN   K40-44 K 10 0.57.45  
37 414 Jørn Nissen Petersen ingen DEN Løgumkloster M45-49 M 27 0.57.47  
38 436 Susanne Henne Nordborg Løbeklub DEN   K40-44 K 11 0.58.02  
39 447 Tommy Nielsen Nordborg Løbeklub DEN   M45-49 M 28 0.58.59  
40 455 Susanne Damgaard   DEN   K45-49 K 12 0.59.01  
41 451 Birthe Petersen Nordborg Løbeklub DEN   K50-54 K 13 0.59.02  
42 438 Jacob Nørager Linak A/S DEN Nordborg M40-44 M 29 0.59.07  
43 443 Asger Hartmann AAIG Aabenraa DEN   M45-49 M 30 0.59.41  
44 430 Freja Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K16+ K 14 1.00.37  
45 408 Conni Kjærsgaard Nordborg Læbeklub DEN   K55-59 K 15 1.02.03  
46 446 Hanne Bramvel Christensen Rødekro Tri & Motion DEN   K60-64 K 16 1.03.00  
47 473 Henriette Fruelich   DEN Sønderborg K50-54 K 17 1.03.01  
48 449 Helle Gottschalk Augustenborg Løbeklub DEN Augustenborg K45-49 K 18 1.03.45  
49 444 Karina Aagaard   DEN Egernsund K35-39 K 19 1.03.57  
50 403 Finn Møller Nordborg Løbeklub DEN   M55-59 M 31 1.06.29  
51
402 Tessa Møller Nordborg Løbeklub DEN   K60-64 K 20 1.07.32  
52 419 Tanja Cordes Nielsen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Nordborg K40-44 K 21 1.08.50  
53 434 Kimberly Hoff Verena DEN   K18-19 K 22 1.08.54  
54 422 Lisbeth Nielsen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K40-44 K 23 1.08.57  
55 416 Helle Ejlskov Hjortgaard Byggeri A/S DEN Sønderborg K45-49 K 24 1.08.57  
56 435 Swenja Hansen Verena DEN   K40-44 K 25 1.09.55  
57 401 Tina Moos Rasmussen Nordborg Løbeklub DEN   K30-34 K 26 1.09.57  
58 407 Lene Callesen Nordborg Løbeklub DEN   K35-39 K 27 1.09.57  
59 459 Pernille Allen Andersen Retten i Sønderborg DEN Fredericia K23-29 K 28 1.10.16  
60 441 Karen Jessen Olsen AAIG Aabenraa DEN   K70-74 K 29 1.11.00  
61 425 Ane Kaps Løb i Vorbasse DEN Vorbasse K45-49 K 30 1.13.13  
62 400 Birthe Landergren Beck Nordborg Løbeklub DEN   K45-49 K 31 1.14.22  
63 465 Marie-Louise Nielsen Nordborg Slots Efterskole DEN   K16-17 K 32 1.19.22  
64 427 Rasmus Madsen   DEN Augustenborg M16+ M 32 1.21.53  
65 460 Cleo Helena Lund Nordborg Slots Efterskole DEN   K16+ K 33 1.21.53  
66 472 Kjeld Møller   DEN Gråsten M70-74 M 33 1.29.30  
67 469 Søren Brandi Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 34 1.46.38  
68 468 Rasmus Kammer Nordborg Slots Efterskole DEN   M16-17 M 35 1.46.38  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Firma/Sponsor  Land  By  AK Køn Pl. M/K Nettotid  Bemærkning
1 316 Frank Barrit BDO DEN Vejen M40-44 M 1 1.15.19 Hurtigste mand
2 219 Bjarke Svendsen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Broager M35-39 M 2 1.32.10  
3 220 Ole Svendsen Hjortgaard Byggeri A/S DEN Dybbøl M45-49 M 3 1.33.32  
4 318 Kristian Christensen   DEN Nordborg M20-22 M 4 1.37.00  
5 296 Peter Bason   DEN Valby M40-44 M 5 1.40.33  
6 245 Jonas Lund Boisen   DEN Nordborg M35-39 M 6 1.41.40  
7 217 Arne Christensen RECON A/S DEN Nordborg M55-59 M 7 1.41.51  
8 302 jan jensen lysabild løbeklub DEN Sydals M40-44 M 8 1.42.14  
9 214 Keld Keller   DEN Aabenraa M40-44 M 9 1.43.08  
10 496 Jesper Bertelsen   DEN Sydals M55-59 M 10 1.44.31  
11 233 Brian Østergaard Vidar Motion DEN Sønderborg M45-49 M 11 1.44.39  
12 313 Sten Jørgensen LINAK DEN Nordborg M50-54 M 12 1.44.50  
13 230 Carsten Frandsen Danfoss Marathon Club DEN Sønderborg M45-49 M 13 1.45.49  
14 247 Andreas Aupke Danfoss Marathon Club GER Egernsund M50-54 M 14 1.48.05  
15 210 Frank Sohrt Danfoss Marathon Club DEN Sønderborg M35-39 M 15 1.48.55  
16 222 Brian Svane Christensen SvaneTegn DEN Sydals M35-39 M 16 1.49.35  
17 224 Per Amelung Skælskør løbeklub DEN Skælskør M45-49 M 17 1.49.57  
18 215 Kurt Steenholdt   DEN Aabenraa M50-54 M 18 1.50.22  
19 207 Martin Lunderskov   DEN Rødovre M35-39 M 19 1.51.00  
20 498 Dorthe Lund VBIF DEN Varnæs K40-44 K 1 1.51.13 Hurtigste kvinde
21 998 Lene Nielsen   DEN Varde K35-39 K 2 1.51.16  
22 999 Lene Nielsen   DEN Varde K35-39 K 3 1.51.16  
23 216 Dan Christensen Stolbro Løbeklub DEN Nordborg M45-49 M 20 1.52.07  
24 213 Thomas Hariri TeamNixTempo DEN Sønderborg M40-44 M 21 1.53.52  
25 221 Sten Hymøller   DEN Aabenraa M50-54 M 22 1.55.15  
26 234 Morten Hagensen Petersen BUI Motion DEN Broager M35-39 M 23 1.56.15  
27 239 Erik Madsen Danfoss Marathon Club DEN Nordborg M70-74 M 24 1.56.27  
28 238 Dirk Belau   GER Flensburg M55-59 M 25 1.57.56  
29 212 Claus Nymann Midtals IF DEN København M35-39 M 26 1.58.07  
30 237 Finn Thomsen Løbeklubben tempo DEN Sønderborg M50-54 M 27 1.58.10  
31 315 Jens Østergaard   DEN Nordborg M40-44 M 28 1.58.15  
32 231 Klaus Kyhn Langendorff   DEN Gråsten M45-49 M 29 1.58.49  
33 297 Marlene Dissing   DEN Ebberup K45-49 K 4 1.59.25  
34 211 Daniel Clemens   USA Sønderborg M30-34 M 30 1.59.40  
35 312 Martina Simurda SDU CZE   K23-29 K 5 2.00.21  
36 317 Camilla Hansen   DEN Sønderborg K23-29 K 6 2.00.44  
37 228 Jytte Arildsen Pedersen Vidar Motion DEN Sønderborg K55-59 K 7 2.01.24  
38 319 Søren Espersen   DEN Sønderborg M35-39 M 31 2.01.43  
39 304 Laila Schmidt   DEN Mommark K40-44 K 8 2.01.43  
40 246 Henrik Gottschalk Augustenborg løbeklub DEN Augustenborg M55-59 M 32 2.01.45  
41 310 Dorthe Kjær Neumann GIG løb og motion DEN Sønderborg K50-54 K 9 2.02.36  
42 209 Rikke Kohberg   DEN Aabenraa K40-44 K 10 2.02.48  
43 305 Mette Elfrida Grümme Hansen   DEN Augustenborg K35-39 K 11 2.02.49  
44 294 Margit Abramsen AAIG Aabenraa DEN Gråsten K55-59 K 12 2.05.08  
45 311 Mogens Jørgensen Siemens Flow Instruments DEN Sønderborg M45-49 M 33 2.06.13  
46 309 Mogens Nielsen Dybbøl DEN Sønderborg M65-69 M 34 2.06.32  
47 495 Jørn Rørbæk   DEN Fynshav M65-69 M 35 2.06.37  
48 298 Cathrine Markmann vidar motion DEN   K65-69 K 13 2.06.46  
49 243 Rikke Dahl Lysabild løbeklub DEN Sydals K45-49 K 14 2.07.10  
50 241 Lars Dalvig   DEN   M45-49 M