Siden er sidst opdateret 03. september 2019 - kl. 15:34

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

LINAK Nordborg Marathon - lørdag d. 31. august 2019 - kl. 10

"Nordborg Marathon #9"

Nordborg Marathon

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

Instagram

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Stationsvej 12, 6430 Nordborg

- smukke, lidt kuperede ruter i det naturskønne Nordals

- DAF opmåling - se rapport se DAF opmåling(18-05-16) - kun halvmarathon er DAF opmålt

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 23/8)

- se også: 2012 - 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

Afvikles på rute over flere sløjfer over fuld distance

- depoter pr. 5 km

Marathon

DAF opmålt rute Halvmarathon

5,27k og 10,55k

1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1 km børn - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Land  By  Køn Pl. M/K Kategori Nettotid  Bemærkning
1 791 Camilla Junker   DEN Nordborg K 1 K0-10 0.02.59 Hurtigste pige
2 703 Line Sofie Madsen   DEN Broager K 2 K0-10 0.03.13  
3 748 Jasmin Wollesen-Nielsen Oksbøl Friskole DEN Nordborg K 3 K0-10 0.03.15  
4 866 Mathias Thorgaard   DEN 6400 Sønderborg M 1 M0-10 0.03.18 Hurtigste dreng
5 789 Sean lyshøj Walsh Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 2 M0-10 0.03.20  
6 720 Liam Steffensen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 3 M0-10 0.03.23  
7 710 Marcus Sarsgaard Dowdall Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 4 M0-10 0.03.24  
8 725 Willads Pedersen   DEN Augustenborg M 5 M0-10 0.03.27  
9 771 Viktor Nielsen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 6 M0-10 0.03.28  
10 805 Nicoline Petersen   DEN Aabenraa K 4 K0-10 0.03.28  
11 749 Oliver Wollesen-Nielsen Oksbøl Friskole DEN Nordborg M 7 M0-10 0.03.32  
12 869 Nicolai Lysgaard   DEN 8420 Knebel M 8 M0-10 0.03.36  
13 759 Kevin Fava   DEN   M 9 M0-10 0.03.37  
14 753 Silla Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 5 K0-10 0.03.40  
15 750 Daniel Hansen Oksbøl Friskole DEN Nordborg M 10 M0-10 0.03.42  
16 799 Laurids Petersen   DEN Sønderborg M 11 M0-10 0.03.43  
17 804 Amalie Petersen   DEN Aabenraa K 6 K0-10 0.03.44  
18 719 Jamie Tiufkær Fedders   DEN Sønderborg M 12 M0-10 0.03.48  
19 747 Johannes Henningsen Oksbøl Friskole DEN Nordborg M 13 M0-10 0.03.50  
20 865 Arthur Markus Thorgaard   DEN 6400 Sønderborg M 14 M0-10 0.03.50  
21 820 Magrethe Jessen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 7 K0-10 0.03.51  
22 711 Simon Sarsgaard Dowdall Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 15 M0-10 0.03.52  
23 813 Emmeline Kunzendorf Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 8 K0-10 0.03.53  
24 867 Sophia Butt Eriksen   DEN 7100 Vejle K 9 K0-10 0.03.55  
25 740 Vitus Søgaard Nymann   DEN   M 16 M0-10 0.03.58  
26 721 Noah Steffensen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 17 M0-10 0.03.59  
27 733 Lucas Dyg   DEN Nordborg M 18 M0-10 0.03.59  
28 713 Aili Rohde   DEN Nordborg K 10 K0-10 0.04.02  
29 751 Victoria Byrgesen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 11 K0-10 0.04.09  
30 757 Frida Weber Sønderborg Løve Apotek DEN Sønderborg K 12 K0-10 0.04.10  
31 772 Klara Nielsen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 13 K0-10 0.04.13  
32 704 Jacob Madsen   DEN Broager M 19 M0-10 0.04.14  
33 732 Tobias Dyg   DEN Nordborg M 20 M0-10 0.04.15  
34 868 Philip Lysgaard   DEN 8420 Knebel M 21 M0-10 0.04.18  
35 734 Elise Langmaack Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 14 K0-10 0.04.18  
36 792 Nethe Johansen   DEN Nordborg K 15 K0-10 0.04.19  
37 731 Luca Schmidt   DEN Nordborg M 22 M0-10 0.04.20  
38 793 Signe Johansen   DEN Nordborg K 16 K0-10 0.04.26  
39 784 Sofia Samuelsen 1977 DEN Sommersted K 17 K0-10 0.04.27  
40 729 Liam Sadolin   DEN Nordborg M 23 M0-10 0.04.27  
41 786 Asta lund Boisen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 18 K0-10 0.04.28  
42 788 Zoe lyshøj Walsh Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 19 K0-10 0.04.28  
43 777 Mathilde Kirstine Strüssmann HSV DEN Midtkobbel 83 K 20 K0-10 0.04.29  
44 737 Ditlev Søgaard Nymann   DEN Augustenborg M 24 M0-10 0.04.30  
45 782 Cecilie Fogt Moldt   DEN   K 21 K0-10 0.04.31  
46 796 Theodor Busk Jørgensen Team Busk Jørgensen DEN Egernsund M 25 M0-10 0.04.32  
47 761 My Lyshøj Hansen Friskolen Østerlund DEN   K 22 K0-10 0.04.37  
48 818 Benjamin Frandsen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 26 M0-10 0.04.40  
49 707 Nicolaj Jessen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 27 M0-10 0.04.42  
50 798 Alberte Bengtson   DEN Sønderborg K 23 K0-10 0.04.42  
51
812 Matvey Voronov   DEN Nordborg M 28 M0-10 0.04.43  
52 754 Liv Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 24 K0-10 0.04.49  
53 780 Luca Due Jensen   DEN Nordborg K 25 K0-10 0.04.50  
54 781 Aya Due Jensen   DEN Nordborg K 26 K0-10 0.04.51  
55 800 Zoryana Ovsii   DEN Nordborg K 27 K0-10 0.04.52  
56 787 Ella lund Boisen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 28 K0-10 0.04.54  
57 870 Sofie Sigbrand Friskolen Østerlund DEN   K 29 K0-10 0.04.55  
58 819 Matilde Sigbrand Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 30 K0-10 0.04.55  
59 806 Felix Jørgensen   DEN Nordborg M 29 M0-10 0.04.56  
60 756 Ella Weber Sønderborg Løve Apotek DEN Sønderborg K 31 K0-10 0.04.57  
61 810 Michaela Kähler   DEN Sydals K 32 K30-39 0.05.04  
62 752 Olivia Byrgesen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 33 K0-10 0.05.07  
63 790 Kan Gry Boysen Schmidt   DEN Nordborg K 34 K0-10 0.05.07  
64 817 Sofie S. Petersen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 35 K0-10 0.05.07  
65 730 Lucas Sadolin   DEN Nordborg M 30 M0-10 0.05.09  
66 766 Magnus Wrang Andersen   DEN   M 31 M0-10 0.05.12  
67 755 Filippa Lundby Nielsen   DEN Sønderborg K 36 K0-10 0.05.14  
68 801 Laura Winther Dethlefsen   DEN Augustenborg K 37 K0-10 0.05.15  
69 785 Mads Samuelsen 1977 DEN Sommersted M 32 M0-10 0.05.15  
70 708 Mathias Jessen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 33 M0-10 0.05.21  
71 744 Emma Grandt   DEN Nordborg K 38 K0-10 0.05.22  
72 709 Sofie Jessen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 39 K0-10 0.05.26  
73 762 Magnus Lyshøj Hansen Friskolen Østerlund DEN   M 34 M0-10 0.05.32  
74 722 Katrine Seidelmann Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 40 K0-10 0.05.35  
75 714 Aura Rohde   DEN Nordborg K 41 K0-10 0.05.52  
76 797 Emma Dindogru   GER Braunschweig K 42 K0-10 0.05.58  
77 718 Ellie Tiufkær Fedders   DEN Sønderborg K 43 K0-10 0.06.09  
78 716 Daniel Martin Lyck Thornhal   DEN Sønderborg M 35 M0-10 0.06.09  
79 811 Michaela Kähler   DEN Syd als K 44 K0-10 0.06.38  
80 783 Victor Fogt Moldt   DEN   M 36 M0-10 0.06.46  
81 717 Frederik Michaelsen Thornhal   DEN Sønderborg M 37 M0-10 0.06.49  
82 739 Thilde Søgaard Christensen   DEN Hårlev K 45 K0-10 0.06.51  
83 779 Luca Rohde   DEN   M 38 M0-10 0.06.52  
84 715 Nova Monfared   GER Cremlingen / Harzen K 46 K0-10 0.06.58  
85 795 Jonathan Busk Jørgensen Team Busk Jørgensen DEN Egernsund M 39 M0-10 0.07.04  
86 778 Nima Monfaret   DEN   M 40 M0-10 0.07.05  
87 712 Mille Smidt   DEN Skelde K 47 K0-10 0.07.12  
88 743 Jacob Sarsgaard Pallesen   DEN Nordborg M 41 M0-10 0.07.18  
89 807 Oscar Jørgensen Oksbøl friskole DEN Nordborg M 42 M0-10 0.07.25  
90 741 Theodor Nordbag Kristoffersen Team Nordbag DEN Augustenborg M 43 M0-10 0.07.25  
91 767 Thea Wrang Andersen   DEN   K 48 K0-10 0.07.32  
92 794 Ebbe Johansen   DEN Nordborg M 44 M0-10 0.07.39  
93 758 Mathilde Kraak   DEN Holbøl K 49 K0-10 0.07.41  
94 701 Arthur Nordbag Kristoffersen Team Nordbag DEN Augustenborg M 45 M0-10 0.07.46  
95 808 William Jørgensen   DEN Nordborg M 46 M0-10 0.07.49  
96 816 Laura Lund Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 50 K0-10 0.07.52  
97 814 Lærke Høi Meier Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 51 K0-10 0.07.55  
98 735 Aviaya Eda Krull Rumley   DEN Sønderborg K 52 K0-10 0.08.11  
99 736 Bertil Søgaard Nymann   DEN Augustenborg M 47 M0-10 0.08.22  
100 738 Martha Søgaard Chistensen   DEN Hårlev K 53 K0-10 0.08.51  
101
815 Malte Høi Meier Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 48 M0-10 0.09.28  
- 726 Merle Pedersen   DEN Augustenborg K - K0-10 DNF  
- 760 Simon Mindedahl Hansen Friskolen Østerlund DEN Nordborg M - M0-10 DNF  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,27 km - se også 1 km - se også 5,27 km - se også 10,55 km - se også 21,1 km - se også SM - se også 42,2 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Land  By  Køn Pl. M/K Kategori Nettotid  Bemærkning
1
593 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa DEN Aabenraa M 1 M16-17 0.19.29 Hurtigste mand
2 620 Thorkild Jensen De Hårdes Klub DEN Randers NØ M 2 M50-59 0.20.36  
3 625 Oliver Lysgaard   DEN Knebel M 3 M11-15 0.22.16  
4 618 Carsten Paulsen Sønderborg DEN Sønderborg M 4 M40-49 0.22.28  
5 544 Rico Jessen   DEN Gråsten M 5 M11-15 0.24.10  
6 626 Frederik Lysgaard   DEN Knebel M 6 M11-15 0.24.18  
7 521 Maya Gam Snell   CAN Sønderborg K 1 K11-15 0.24.41 Hurtigste kvinde
8 520 Jacob Snell   CAN Sønderborg M 7 M11-15 0.25.12  
9 635 Dennis Dindogru   GER Lehndorf M 8 M30-39 0.25.46  
10 617 Hannah Sprogøe Bentzen PJV7 DEN Rungsted Kyst K 2 K11-15 0.26.19  
11 530 Pernille Petersen   DEN Aabenraa K 3 K40-49 0.27.08  
12 515 Tina Meier Nordborg Løbeklub DEN Nordborg K 4 K40-49 0.27.33  
13 531 Frederikke Petersen   DEN Aabenraa K 5 K11-15 0.27.35  
14 615 mille Bendix   DEN Aabenraa K 6 K11-15 0.28.31  
15 632 Nikolaj Hansen   DEN 6430 Nordborg M 9 M11-15 0.28.49  
16 580 Henrik Sperling Friskolen Østerlund DEN   M 10 M40-49 0.29.16  
17 590 Mathias Marques Thorgaard   DEN Sønderborg M 11 M0-10 0.29.23  
18 591 Vilhelm Lucas   DEN Sønderborg M 12 M20-29 0.29.23  
19 555 Lars Møllerskov Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 13 M50-59 0.29.33  
20 572 Sidsel W. Jørgensen Friskolen Østerlund DEN   K 7 K16-17 0.29.44  
21 522 Annie Karina Petersen Kavsløkke DEN Sydals K 8 K50-59 0.30.12  
22 540 Mikkel Keller Petersen   DEN Nordborg M 14 M11-15 0.30.16  
23 699 Søren Winther Guderup Løbeklub DEN   M 15 M30-39 0.30.19  
24 579 Signe Sperling Friskolen Østerlund DEN   K 9 K11-15 0.30.37  
25 570 Mads Delf Friskolen Østerlund DEN   M 16 M11-15 0.30.44  
26 519 Lene Bengtson   DEN Sønderborg K 10 K30-39 0.31.08  
27 598 Anders Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M 17 M11-15 0.31.22  
28 597 Johan Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo DEN Sønderborg M 18 M0-10 0.31.23  
29 587 Søren Mørk Hansen   DEN Nordborg M 19 M60-69 0.31.25  
30 560 Peter B. Mikkelsen Friskolen Østerlund DEN   M 20 M40-49 0.31.31  
31 595 Jacob Nørager Vidar Motion DEN Sønderborg M 21 M40-49 0.31.33  
32 559 Kasper B. Mikkelsen Friskolen Østerlund DEN   M 22 M11-15 0.31.33  
33 585 Caroline Lorenzen Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 11 K11-15 0.31.34  
34 589 Rikke Pedersen   DEN Nordborg K 12 K40-49 0.31.57  
35 624 Helle Lysgaard Werner   DEN Knebel K 13 K30-39 0.31.59  
36 576 Aksel Jessen Friskolen Østerlund DEN   M 23 M0-10 0.32.11  
37 588 Rasmus Jensen Frehr Nordborg Slots Efterskole DEN Nordborg M 24 M16-17 0.32.12  
38 518 Christian Sørensen Dansk Revision Søborg DEN Sønderborg M 25 M30-39 0.32.12  
39 528 Lajla Petersen Vidar sønderborg DEN Sønderborg K 14 K60-69 0.32.25  
40 546 Mark Jørgensen   DEN Sønderborg M 26 M40-49 0.32.42  
41 621 Thomas Juhl FW-CAT DEN Haderslev M 27 M20-29 0.32.47  
42 611 Mads Larsen   DEN Nordborg M 28 M20-29 0.33.03  
43 525 Tina Gehrke Jensen   DEN Nordborg K 15 K40-49 0.33.07  
44 523 Maj-Britt Kristensen Kavsløkke 77 DEN Sydals K 16 K30-39 0.33.16  
45 504 Lene Lund Boisen   DEN Nordborg K 17 K30-39 0.33.22  
46 514 Frida Præst Team Præst DEN Støvring K 18 K11-15 0.33.29  
47 695 Sofie Nørulf Brdr. Nørulf DEN 6430 Nordborg K 19 K20-29 0.33.33  
48 513 Anne Præst Team Præst DEN Støvring K 20 K40-49 0.33.34  
49 627 Jørn Werner   DEN Knebel M 29 M60-69 0.33.55  
50 545 Justin Jørgensen Mand DEN Rinkenæs M 30 M0-10 0.34.06  
51
596 Alexandra Redzkina Kristensen Sygehus Lillebælt DEN Sønderborg K 21 K30-39 0.34.08  
52 684 Tobias Uhlmann Lorenzen Friskolen Østerlund DEN 6430 Nordborg M 31 M11-15 0.34.57  
53 550 Annemette Lynge Friskolen Østerlund DEN   K 22 K50-59 0.34.58  
54 698 Hanne Dahl Christensen   DEN 6200 Aabenraa K 23 K40-49 0.35.03  
55 526 Hanne Westergaard Dethlefsen Guderup Løbeklub DEN   K 24 K30-39 0.35.04  
56 683 Mille Svendsen   DEN 6400 Sønderborg K 25 K0-10 0.35.38  
57 681 Jesper Svendsen out-run Frederikssund DEN Frederikssund M 32 M30-39 0.35.40  
58 539 Kirsten Wellan   DEN Augustenborg løbeklub K 26 K40-49 0.35.49  
59 527 Bjørk Hansen Oksbøl friskole DEN   K 27 K11-15 0.36.13  
60 535 Nicki Enghoff   DEN Nordborg K 28 K30-39 0.36.14  
61 529 Erling Nielsen   DEN Nordborg M 33 M60-69 0.36.17  
62 534 Jeanette Bonde   DEN Nordborg K 29 K20-29 0.36.20  
63 538 Kia Sørensen   DEN Nordborg K 30 K30-39 0.36.29  
64 584 Marie Jørgensen   DEN   K 31 K60-69 0.36.57  
65 512 Katrine Snerle Nørgaard   DEN Aalborg SV K 32 K0-10 0.37.05  
66 511 Lene Snerle Nørgaard   DEN Aalborg SV K 33 K40-49 0.37.06  
67 631 Freddy Thomsen Midtals løbeklub DEN Augustenborg M 34 M50-59 0.37.25  
68 630 Pia Iwersen   DEN Nordborg K 34 K50-59 0.37.27  
69 629 Naja Iwersen   DEN Nordborg K 35 K18-19 0.37.27  
70 543 Birgit Lyngkilde Nordborg Løbeklub DEN Nordborg K 36 K60-69 0.37.35  
71 594 Annette Sievertsen augustenborg løbeklub DEN Augustenborg K 37 K50-59 0.37.39  
72 541 Connie Jakobsen Augustenborg løbeklub DEN Augustenborg K 38 K50-59 0.37.41  
73 696 Heidi Vrist   DEN 6960 Hvidesande K 39 K40-49 0.37.51  
74 562 Hans Jacob Hansen Friskolen Østerlund DEN   M 35 M0-10 0.38.19  
75 506 Mette Johansen   DEN Nordborg K 40 K30-39 0.38.22  
76 542 Jette Buch   DEN Sønderborg K 41 K50-59 0.38.27  
77 577 Nicolai Junker Friskolen Østerlund DEN   M 36 M0-10 0.38.27  
78 614 Anette Ravn   DEN Nordborg K 42 K50-59 0.38.28  
79 508 Sanne Krogh Tiettje   DEN Nordborg K 43 K40-49 0.38.29  
80 600 Lars Nielsen   DEN Haderslev M 37 M50-59 0.38.29  
81 578 Maibritt Husballe Friskolen Østerlund DEN   K 44 K40-49 0.38.34  
82 612 Samantha Sabado   DEN Frederiksberg C K 45 K30-39 0.38.45  
83 616 Ole Steen   DEN Kbh Nv M 38 M30-39 0.38.45  
84 613 Jens Philip Sabado   DEN Sønderborg M 39 M20-29 0.38.46  
85 533 Louise Tiufkær Fedders   DEN Sønderborg K 46 K30-39 0.38.48  
86 574 Julie W. Jørgensen Friskolen Østerlund DEN   K 47 K11-15 0.39.25  
87 571 Dicte W. Jørgensen Friskolen Østerlund DEN   K 48 K0-10 0.39.26  
88 561 Susanne B. Mikkelsen Friskolen Østerlund DEN   K 49 K40-49 0.39.30  
89 566 Asger Bobzin Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 40 M11-15 0.39.31  
90 558 Rasmus B. Mikkelsen Friskolen Østerlund DEN   M 41 M11-15 0.39.32  
91 536 Louise Jensen   DEN Nordborg K 50 K20-29 0.39.44  
92 586 Leila Mørk Hansen   DEN Nordborg K 51 K50-59 0.39.45  
93 564 Karen Jørgensen Friskolen Østerlund DEN   K 52 K40-49 0.39.47  
94 599 My Berge Oksbøl Friskole DEN Nordborg K 53 K11-15 0.39.50  
95 507 Sofia Strüssmann HSV DEN Augustenborg K 54 K11-15 0.39.52  
96 573 Celine W. Jørgensen Friskolen Østerlund DEN   K 55 K0-10 0.40.02  
97 563 Kristian Hansen Friskolen Østerlund DEN   M 42 M0-10 0.40.05  
98 524 Sandie Walz Jørgensen   DEN Nordborg K 56 K40-49 0.40.18  
99 582 Laura Lund Friskolen Østerlund DEN   K 57 K11-15 0.40.21  
100 581 Signe Christensen Friskolen Østerlund DEN   K 58 K11-15 0.40.22  
101
505 Rikke Dyg   DEN Nordborg K 59 K30-39 0.40.38  
102 634 Laura Monfared   GER Cremlingen K 60 K20-29 0.41.15  
103 633 Mette Rohde Nordborg Løbeklub DEN Nordborg K 61 K50-59 0.41.16  
104 697 Magnus Bech-Petersen   DEN 6430 Nordborg M 43 M0-10 0.41.37  
105 568 Andreas Bobzin Friskolen Østerlund DEN Nordborg M 44 M40-49 0.41.41  
106 569 Lone Bobzin Friskolen Østerlund DEN Nordborg K 62 K40-49 0.41.42  
107 537 Ann Katrine Clement   DEN Nordborg K 63 K20-29 0.41.44  
108 532 Kristian Kjærgaard   DEN Nordborg M 45 M0-10 0.41.48  
109 622 Ann Boysen Schmidt   DEN Nordborg K 64 K30-39 0.42.48  
110 592 Fernanda Azevedo   DEN Sønderborg K 65 K20-29 0.43.00  
111 501 Susanne Autzen Nordborg Løbeklub DEN Nordborg K 66 K50-59 0.43.08  
112 682 Noah Svendsen   DEN 6400 Sønderborg M 46 M11-15 0.43.57  
113 516 Eva Raguse   DEN Sønderborg K 67 K30-39 0.44.20  
114 503 Silja Pedersen   DEN Augustenborg K 68 K11-15 0.44.20  
115 502 Anja Pedersen   DEN Augustenborg K 69 K40-49 0.44.25  
116 685 Søren Høi   DEN 6430 Nordborg M 47 M30-39 0.44.30  
117 517 Anne-Mette Hansen BUI-Motion DEN Broager K 70 K20-29 0.45.05  
118 583 Laura B. Kock Friskolen Østerlund DEN   K