Siden er sidst opdateret 15. december 2018 - kl. 15:16

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hammelevløbet i Hammelev - lørdag d. 2. juni 2018 - kl. 10

"Hammelevløbet"

Hammelevløbet

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - starter kl. 10 fra adressen: Hammelev Bygade 28A, 6500 Vojens

- flotte kuperede ruter

- se flyer pdf

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 31/5)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5,5k

10,5k
21,1k
også 3k gåtur samt MTB og duathlon

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Netto Brutto Bemærkning
1
208 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa M
1
0.20.40 0.20.46 Hurtigste mand
2 68 Christian Madsen Loholm Hammelev Skole   M 2 0.23.02 0.23.07  
3 116 Joe Lund Haderslev IF   M 3 0.24.26 0.24.32  
4 151 Henning Andersen VVS Søberg   M 4 0.25.04 0.25.11  
5 136 Villas Lagoni Bock Haderslev IF   M 5 0.25.26 0.25.31  
6
141 Anne Mette Lund Haderslev IF   K
1
0.25.41 0.25.46 Hurtigste kvinde
7 118 Lene Falk Adamsen Haderslev IF   K 2 0.26.00 0.26.06  
8 25 Lis Aalling Brørup Løbeklub Brørup K 3 0.26.28 0.26.34  
9 209 Thomas Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa M 6 0.27.00 0.27.06  
10 270 Poul Fremmelev Socialdemokratiet   M 7 0.27.10 0.27.17  
11 95 Villiam Studsgård   Haderslev M 8 0.27.14 0.27.23  
12 230 Line Horn Hammelev Skole   K 4 0.27.16 0.27.24  
13 62 Anne Horn   Vojens K 5 0.27.22 0.27.29  
14 61 Preben Horn   Vojens M 9 0.27.26 0.27.33  
15 96 Jan Studsgård   Haderslev M 10 0.28.03 0.28.11  
16 120 Tina Lagoni Bock Haderslev IF   K 6 0.28.44 0.28.49  
17 124 Laurits Michaelsen Styding VVS   M 11 0.29.14 0.29.22  
18 5 Trine Houlberg   Haderslev K 7 0.29.21 0.29.27  
19 119 Hanne Johnsen Haderslev IF   K 8 0.29.29 0.29.38  
20 46 Vivian Letholm Haderslev Politi IF Vojens K 9 0.29.41 0.29.49  
21 82 Carl Madsen Loholm Hammelev Skole   M 12 0.30.02 0.30.10  
22 207 Martin Loholm HSUF Vojens M 13 0.30.03 0.30.11  
23 253 Peter Vind Jessen     M 14 0.30.16 0.30.16  
24 102 Mia Groth Jessen Hammelev Skole Vojens K 10 0.30.03 0.30.16  
25 72 Phillip Jacobsen Hammelev Skole   M 15 0.30.42 0.30.47  
26 294 Lasse Lauenstein     M 16 0.30.50 0.30.57  
27 43 Per Nissen   Gredstedbro M 17 0.30.50 0.31.04  
28 200 Dorte Lauenstein Paulsen Tagdækning nr19   K 11 0.31.12 0.31.22  
29 193 Henrik Heinemeier Haderslev IF Haderslev M 18 0.31.18 0.31.27  
30 286 Hjalte Traneskov     M 19 0.31.34 0.31.41  
31 287 Lars Hansen     M 20 0.31.36 0.31.43  
32 295 Liva Lauenstein     K 12 0.32.27 0.32.36  
33 107 Mads Larsen     M 21 0.32.26 0.32.40  
34 201 Thomas Lauenstein Paulsen Tagdækning nr20   M 22 0.32.32 0.32.41  
35 276 Lasse Horn     M 23 0.32.36 0.32.41  
36 299 Sandie Warncke   Vojens K 13 0.32.47 0.32.59  
37 175 Pia Larsen SuperDæk Service nr10   K 14 0.33.12 0.33.21  
38 92 Diana Hundevadt Hammelev Skole   K 15 0.33.26 0.33.35  
39 284 Ulla Aagaard     K 16 0.33.30 0.33.40  
40 104 Arne Lunde     M 24 0.33.48 0.33.58  
41 239 Gitte Aagaard Steffensen     K 17 0.34.10 0.34.24  
42 138 Laura Kildevang Rosenlund Haderslev IF   K 19 0.34.28 0.34.40  
43 59 Helene Christensen Ingen Vojens K 18 0.34.27 0.34.41  
44 60 Charlotte Christensen Ingen Haderslev K 20 0.34.40 0.34.54  
45 147 Henning Thomsen Hammelev Løbet Vojens M 25 0.34.49 0.34.58  
46 11 Torben Andersen FU   M 26 0.34.55 0.35.06  
47 150 Jette Andersen VVS Søberg   K 21 0.34.57 0.35.07  
48 121 Dorte Hartcourt Haderslev IF   K 22 0.35.03 0.35.08  
49 140 Lene Kildevang Rosenlund Haderslev IF   K 23 0.35.12 0.35.23  
50 93 Laura Markussen Hammelev Skole   K 25 0.35.20 0.35.25  
51 257 Tora Skøtt     K 24 0.35.15 0.35.29  
52 285 Alexander Fanger     M 27 0.35.19 0.35.33  
53 262 Sanne Fredsted Markussen     K 26 0.35.27 0.35.34  
54 69 Mikkel Haakonson Hammelev Skole   M 30 0.35.37 0.35.42  
55 162 Tobias Suni VVS Søberg   M 28 0.35.33 0.35.44  
56 36 Hans Vestergaard Hansen HSUF Vojens M 29 0.35.33 0.35.48  
57 65 Caroline Klint Hammelev Skole   K 27 0.35.42 0.35.48  
58 269 Noah Pihl     M 31 0.35.53 0.36.06  
59 155 Lotte Boulton VVS Søberg   K 28 0.35.58 0.36.09  
60 90 Malthe Haakonson Hammelev Skole   M 32 0.36.13 0.36.13  
61 109 Tobias Hansen Hammelev Skole Vojens M 33 0.36.14 0.36.14  
62 256 Solvejg Hummeluhre     K 29 0.36.27 0.36.34  
63 47 Lene Lorenzen HSUF Vojens K 30 0.36.32 0.36.42  
64 64 Sandra Nielsen OKHTF Vojens K 31 0.37.02 0.37.18  
65 67 Andrea  Hammelev Skole   K 32 0.38.12 0.38.23  
66 105 Ellen Lunde     K 33 0.38.14 0.38.23  
67 89 Mikkel Olesen Hammelev Skole   M 34 0.39.39 0.39.46  
68 98 Camille Hansen Hansen & Larsen Vojens K 34 0.39.32 0.39.46  
69 188 Trine Gräber Kiil Team Gräber & Kiil Haderslev K 35 0.39.38 0.39.50  
70 189 Ilse Gräber Team Gräber & Kiil Lemvig K 36 0.39.43 0.39.55  
71 267 Helge Krestrup     M 35 0.39.49 0.39.58  
72 75 Matthias Ebbesen Hammelev Skole   M 36 0.40.25 0.40.38  
73 79 Anna Christesen Hammelev Skole   K 37 0.40.34 0.40.39  
74 74 Freja  Hammelev Skole   K 38 0.41.15 0.41.23  
75 225 Grethe Øksnebjerg Christesen   Vojens K 39 0.41.16 0.41.23  
76 71 Pernille Olesen Hammelev Skole   K 40 0.41.25 0.41.33  
77 70 Kirstine Lorenzen Hammelev Skole   K 41 0.41.25 0.41.33  
78 85 Johanne Klindt Hammelev Skole   K 42 0.41.37 0.41.46  
79 45 Marlene Jørgensen   Haderslev K 43 0.41.52 0.42.03  
80 77 Emil Christoffersen Hammelev Skole   M 37 0.42.04 0.42.16  
81 191 Jan Kristoffersen   Vojens M 38 0.42.23 0.42.35  
82 101 Lina Homilius     K 44 0.42.38 0.42.43  
83 202 Thomas Fredsted M-Montage nr23   M 39 0.42.35 0.42.46  
84 76 Emil Lunde Larsen Hammelev Skole   M 40 0.43.23 0.43.34  
85 106 Lisbeth Lunde Larsen   Vojens K 45 0.43.39 0.43.49  
86 99 Daniel Hansen Hammelev Skole Vojens M 41 0.43.44 0.43.59  
87 123 Andrea Michaelsen Styding VVS   K 46 0.43.51 0.44.04  
88 125 Hanne Michaelsen Styding VVS   K 47 0.44.03 0.44.16  
89 161 Anne Bue Hansen VVS Søberg   K 48 0.44.33 0.44.37  
90 243 Louise Maria Have     K 49 0.44.33 0.44.38  
91 16 William Gøbel   Vejle M 42 0.44.36 0.44.50  
92 14 Steen Gøbel Syd Energi/Stofa Vejle M 43 0.44.37 0.44.50  
93 15 Bettina Gøbel   Vejle K 50 0.44.40 0.44.53  
94
66 Marie Thye Kyhl Hammelev Skole   K
51
0.45.00 0.45.08  
95 196 Charlotte Kyhl   Vojens K 52 0.45.01 0.45.09  
96 168 Svend Nissen VVS Søberg   M 44 0.45.59 0.46.10  
97 167 Kent Nielsen VVS Søberg   M 45 0.46.00 0.46.10  
98 84 Karina Schüfe Hammelev Skole   K 53 0.46.05 0.46.12  
99 81 Rikke Thomsen Hammelev Skole   K 54 0.46.08 0.46.12  
100 73 Frida Thomsen Hammelev Skole   K 55 0.46.08 0.46.14  
101 41 Joline Pedersen   Vojens K 56 0.46.51 0.47.03  
102 58 Allan Jørgensen Virumsorgenfri Tennisklub Virum M 46 0.48.07 0.48.23  
103 57 Anette Homilius   Vojens K 57 0.48.12 0.48.28  
104 78 Oskar Groth Jessen Hammelev Skole   M 47 0.48.30 0.48.35  
105 83 Thomas Nornis Hammelev Skole   M 48 0.48.32 0.48.38  
106 279 Nicolas Schneider     M 49 0.48.40 0.48.45  
107 263 Martin Schneider     M 50 0.49.44 0.49.50  
108 264 Emilia Schneider     K 58 0.49.46 0.49.51  
109 223 Diana Hansen Hansen & Larsen nr 03   K 59 0.49.56 0.50.11  
110 203 Anette Fredsted M-Montage nr24   K 60 0.56.24 0.56.35  
111 88 Elena Fredsted Hammelev Skole   K 61 0.56.24 0.56.35  
112
40 Peter Kaad Haderslev Kommune 6500 M
51
0.58.49 0.59.02  
113 91 Agnethe Kaad Hammelev Skole   K 62 0.58.49 0.59.02  
114 300 Jimmy Wyzykowski Vojens Malerforretning nr18   M 52 1.13.58 1.14.04  
115 265 Laura Wyzyjiwski     K 63 1.13.59 1.14.04  
116 86 August Nansen Hammelev Skole   M 53 1.17.08 1.17.08  
- 87 Melanie Alberg Hammelev Skole   K - DSQ DSQ  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,5 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Netto Brutto Bemærkning
1
30 Peter Hegelund Team Gehlert Højer M
1
0.39.30 0.39.30 Hurtigste mand
2 129 Jens Carl Haderslev IF   M 2 0.39.45 0.39.50  
3 266 Daniel Sommerkorn Haderslev Tri 2000   M 3 0.41.50 0.41.55  
4 24 Jan Aalling Brørup Løbeklub Brørup M 4 0.43.21 0.43.26  
5
130 Lone Rathgen Haderslev IF   K
1
0.47.26 0.47.31 Hurtigste kvinde
6 283 Patrick Aagaard Hundevadt     M 5 0.51.23 0.51.28  
7 186 Sara Holm Frydenlund Alfa Laval Kolding Kolding K 2 0.52.13 0.52.19  
8 176 Lars S Frosch SuperDæk Service nr 09   M 6 0.53.37 0.53.43  
9 137 Jens Jørgen Kjeldsen Haderslev IF   M 7 0.53.47 0.53.54  
10 149 Kamilla Poder   Haderslev K 3 0.54.45 0.54.55  
11 31 Marina Poder     K 4 0.55.14 0.55.24  
12 226 Louise Danmand   Haderslev K 5 0.57.02 0.57.11  
13 252 Inger Marie Neumann     K 6 0.57.14 0.57.22  
14 247 Martin Plate Kristensen     M 8 0.57.15 0.57.22  
15 194 Kim Gottfriedsen Vojens løbeklub Vojens M 9 0.58.08 0.58.17  
16 55 Esge Homilius   Vojens M 10 0.58.43 0.58.55  
17 4 Bodil Riber Rasmussen HSUF Vojens K 7 0.58.58 0.59.06  
18 268 Anne Nielsen     K 8 0.59.11 0.59.17  
19 215 Henning Appel Larsen Vojens Løbeklub Vojens M 11 0.59.17 0.59.27  
20 278 Jytte Ottsen nissen Vojens Løbeklub   K 9 0.59.29 0.59.38  
21 23 Poul Erik Sørensen AAIG Aabenraa Aabenraa M 12 0.59.30 0.59.38  
22 108 Mogens Sylvester AAIG Aabenraa Gram M 13 0.59.31 0.59.38  
23 187 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening Øster Lindet M 14 1.00.43 1.00.49  
24 12 Jørn Nissen Petersen ingen Løgumkloster M 15 1.01.09 1.01.18  
25 33 Andreas Möller AAIG Aabenraa Aabenraa M 16 1.02.29 1.02.37  
26 51 Dagny Remmler   Haderslev K 10 1.02.48 1.02.55  
27 50 Stina Umland   Haderslev K 11 1.02.49 1.02.56  
28 48 Rene Duus   Bevtoft M 17 1.02.54 1.03.03  
29 49 Peter Holm   Bevtoft M 18 1.02.54 1.03.03  
30 210 Svend Madsen VBIF-Løberne Aabenraa M 19 1.03.22 1.03.30  
31 8 Lene Worthmann Haderslev kommune Haderslev K 12 1.03.32 1.03.43  
32 3 Mia Petersen Jels Jels IF Løbemotion K 13 1.04.44 1.04.50  
33 160 Charlotte Bue Hansen VVS Søberg   K 14 1.05.37 1.05.43  
34 195 Gitte Nielsson   Bevtoft K 15 1.14.51 1.15.02  
35 157 Gitte Sten Nielsen VVS Søberg   K 16 1.14.53 1.15.02  
36 1 Tina Byg Vilsen Hærvejsskolen Vojens K 17 1.17.26 1.17.32  
37 2 Lars Peter Vilsen HSUF Vojens M 20 1.17.26 1.17.33  
38 181 Lasse Nansen   Aabenraa M 21 1.27.01 1.27.10  
39 231 Ditte Jørgensen Hammelev Skole   K 18 1.38.16 1.38.24  
40 234 Marie Jørgensen Fogtmann     K 19 1.38.16 1.38.24  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,3 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,3 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn
Pl. M/K
Netto Brutto Bemærkning
1 117 Morten Riis Haderslev IF   M 1 1.35.34 1.35.38 Hurtigste mand
2 134 Christoffer Vitved Haderslev IF   M 2 1.35.57 1.36.01  
3 255 Brian Søeberg     M 3 1.37.33 1.37.37  
4 219 Søren Schleidt Haderslev IF Vojens M 4 1.38.59 1.39.05  
5 185 Preben Skovmand Guderup Løbeklub Augustenborg M 5 1.40.35 1.40.39  
6 211 Nicolai Schultz   Haderslev M 6 1.42.52 1.42.56  
7 35 Søren Lund   Vojens M 7 1.43.23 1.43.27  
8 135 Henrik Andersen Haderslev IF   M 8 1.47.09 1.47.13  
9 261 Jørgen Juhl     M 9 1.51.39 1.51.45  
10 131 Torben Dall Hansen Haderslev IF   M 10 2.02.24 2.02.30  
11 133 Sanne Holm Maimburg Haderslev IF   K 1 2.07.49 2.07.55 Hurtigste kvinde
12 132 Claus Maimburg Haderslev IF   M 11 2.07.49 2.07.56  
13 205 Jane Bækhøj 1973 Vojens K 2 2.14.15 2.14.20  
14 159 Kåre Bue Hansen VVS Søberg   M 12 2.16.08 2.16.14  
15 240 Søren Huusmann     M 13 2.18.28 2.18.35  
- 139 Jørn Rosenlund Haderslev IF   M - DSQ DSQ  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen