Siden er sidst opdateret 03. juni 2019 - kl. 12:08

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Hammelevløbet i Hammelev - lørdag d. 1. juni 2019 - kl. 10

"Hammelevløbet"

Hammelevløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - starter kl. 10 fra adressen: Hammelev Bygade 28A, 6500 Vojens

- flotte kuperede ruter

-

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 30/5)

- se også: 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5,5k

10,5k
21,1k
også 3k gåtur samt MTB og duathlon

 

tilbage til toppen

Resultater 5,5 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 127 Oscar Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa M 1 0.20.13 0.20.17 Hurtigste mand
2 132 Claus S.Q.Christensen Dansk Halvmarathonklub Øster Lindet M 2 0.20.51 0.20.54  
3 242 Dagmar Clausen Cafe Fru Dax, Rømø   K 1 0.21.07 0.21.10 Hurtigste kvinde
4 61 Christian  Hammelev Skole   M 3 0.22.20 0.22.24  
5 87 Villas Lagoni Bock HIF   M 4 0.23.17 0.23.22  
6 222 Nicolai Hoeg     M 5 0.24.03 0.24.06  
7 128 Thomas Ebbesen AAIG-Aabenraa Aabenraa M 6 0.25.13 0.25.19  
8 88 Tina Lagoni Bock HIF   K 2 0.25.42 0.25.47  
9 56 Vivian Letholm Haderslev Politi IF Vojens K 3 0.25.43 0.25.48  
10 238 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub   M 7 0.25.57 0.26.03  
11 89 Lene Falk Adamsen HIF   K 4 0.26.03 0.26.08  
12 71 Lasse  Hammelev Skole   M 8 0.26.05 0.26.11  
13 25 Anna Beier Jørgensen VSK Aabenraa K 5 0.26.13 0.26.17  
14 138 Laurits Michaelsen Styding VVS   M 9 0.27.13 0.27.17  
15 145 Jannie Hansen   Aarhus C K 6 0.27.13 0.27.18  
16 136 Tine Skov Tagesen Hansen VVS Søberg   K 7 0.27.27 0.27.31  
17 135 Kristel Dahl Nielsen VVS Søberg   K 8 0.27.27 0.27.31  
18 211 Mia Grodt Jessen HSUF   K 9 0.27.32 0.27.42  
19 210 Peter Vind Jessen HSUF   M 10 0.27.40 0.27.45  
20 266 Karsten Skovbjerg HSUF   M 11 0.27.52 0.28.02  
21 176 Julie Aulkær Andersen   Århus N K 10 0.28.02 0.28.09  
22 196 Nils Glöe   Vojens M 12 0.28.02 0.28.09  
23 103 Trine Houlberg   Haderslev K 11 0.28.29 0.28.36  
24 63 Mikkel Emil Lorenzen Hammelev Skole   M 13 0.28.54 0.28.58  
25 251 Marikka Herring Juhler     K 12 0.29.43 0.29.52  
26 74 Andreas Winther Romme   Rødekro M 14 0.29.49 0.30.00  
27 75 Benjamin Winther Romme   Rødekro M 15 0.29.49 0.30.01  
28 77 Lone Winther Romme   Rødekro K 13 0.30.46 0.30.58  
29 193 Henrik Heinemeier Haderslev IF Haderslev M 16 0.30.52 0.31.00  
30 158 Arne Madsen HSUF Hammelev M 17 0.31.00 0.31.08  
31 24 Izabella Bokor Vojens skøjteklub (VSK) Haderslev K 15 0.31.31 0.31.34  
32 27 Freja Hofmann Vojens skøjteklub Vojens K 16 0.31.31 0.31.34  
33 73 Liva  Hammelev Skole   K 14 0.31.30 0.31.40  
34 147 Peter Amlund   Hedensted M 18 0.31.34 0.31.43  
35 229 Thomas Lauenstein   6500 M 19 0.31.38 0.31.47  
36 146 Mikkel Kjeldstrøm   Vojens M 20 0.31.39 0.31.48  
37 250 Esben Juhler     M 21 0.31.46 0.31.54  
38 72 Diana Hundevadt Hammelev Skole   K 17 0.31.46 0.31.56  
39 230 Dorte Lauenstein     K 19 0.31.52 0.31.58  
40 252 Ulla Aagaard     K 18 0.31.51 0.32.02  
41 53 Charlotte Hansen     K 20 0.32.01 0.32.08  
42 139 Hanne Michaelsen Styding VVS   K 21 0.32.26 0.32.34  
43 26 Emilie Yan Goltermann Vojens Skøjteklub Haderslev K 22 0.32.41 0.32.45  
44 58 Mikkel Olesen Hammelev Skole   M 22 0.32.56 0.33.08  
45 241 Bjarke Olesen     M 23 0.32.57 0.33.08  
46 268 Hjalte Traneskov     M 24 0.33.03 0.33.14  
47 123 Laura Fredsted Markussen Hammelev Skole   K 23 0.33.13 0.33.18  
48 259 Sanne Fredsted Markussen     K 24 0.33.24 0.33.31  
49 78 Maria Lassen Lauenstein   Vojens K 25 0.33.48 0.33.58  
50 140 Flemming Anker Styding VVS   M 25 0.33.48 0.34.00  
51 116 Lucas Vick hansen VVS Søberg   M 26 0.33.52 0.34.06  
52 112 Tobias Suni VVS Søberg   M 27 0.34.08 0.34.22  
53 118 Michael Vick hansen VVS Søberg   M 28 0.34.08 0.34.22  
54 46 Mette Dammose   Haderslev K 27 0.34.22 0.34.32  
55 35 Maja Carøe   København SV K 26 0.34.21 0.34.34  
56 97 Kevin Gernemann-Seierup Hammelev Skole   M 29 0.34.56 0.35.00  
57 64 Caroline Klindt Hammelev Skole   K 28 0.34.56 0.35.01  
58 48 Liselotte Nielsen   Vojens K 29 0.35.01 0.35.06  
59 43 Hanne Anker Hansen Hammelev SUF   K 30 0.35.16 0.35.25  
60 240 Frederikke Lykke Møller     K 31 0.35.35 0.35.39  
61 34 Helena Nisgaard Vojens Skøjteklub Haderslev K 32 0.35.35 0.35.39  
62 164 Anna Iatsenko VSK Vojens K 34 0.35.44 0.35.47  
63 59 Kirstine Lorenzen Hammelev Skole   K 33 0.35.42 0.35.55  
64 10 Henning Thomsen Hammelev Løbet Vojens M 30 0.35.54 0.36.02  
65 109 Lotte Boulton VVS Søberg   K 35 0.36.07 0.36.21  
66 54 Lene Lorenzen HSUF Vojens K 36 0.36.18 0.36.31  
67 204 Mathias Bejerholm Schmidt     M 31 0.36.32 0.36.43  
68 134 Maja Herrig Juhler   Grenaa K 37 0.36.40 0.36.48  
69 137 Andrea Michaelsen Styding VVS   K 38 0.36.51 0.36.56  
70 233 Daniel Hansen     M 32 0.37.06 0.37.16  
71 98 Marie Thye Kyhl Hammelev Skole   K 39 0.37.38 0.37.44  
72 66 Anne  Hammelev Skole   K 40 0.37.39 0.37.44  
73 68 Mathias Rossen Ebbesen Hammelev Skole   M 33 0.37.35 0.37.44  
74 57 Camilla Hansen Hammelev Skole   K 42 0.38.14 0.38.19  
75 245 Charlotte Kyhl     K 41 0.38.14 0.38.20  
76 247 Tóra Skøtt     K 43 0.39.36 0.39.41  
77 246 Djóni Skøtt     M 34 0.39.37 0.39.41  
78 15 Leonora Hørlyck   Vojens K 44 0.39.48 0.39.55  
79 29 mette marie lorenzen pedersen vojens skøjteklub haderslev K 45 0.39.57 0.40.01  
80 239 Kamilla Koryachkova     K 46 0.39.58 0.40.03  
81 200 Malte Martinus Hünkemeier Hammelev Skole   M 35 0.39.57 0.40.09  
82 76 Jørgen Steen Winther Romme   Rødekro M 36 0.39.58 0.40.09  
83 100 Lucas 1. H Hammelev Skole   M 37 0.40.28 0.40.34  
84 14 Jens Hørlyck     M 38 0.40.30 0.40.36  
85 16 Valdemar Hørlyck     M 39 0.40.30 0.40.36  
86 125 Freja Æksnebjerg Christensen Hammelev Skole   K 47 0.41.10 0.41.19  
87 157 Benjamin Christesen   Vojens M 41 0.41.10 0.41.19  
88 84 Emily Kold   Vojens K 48 0.41.10 0.41.22  
89 83 Morten Kold   Vojens M 40 0.41.10 0.41.22  
90 226 Ivalu Huusmann     K 49 0.41.33 0.41.40  
91 227 Louise Haue     K 50 0.41.34 0.41.41  
92 62 Frederikke Benkjer Hammelev Skole   K 53 0.42.24 0.42.28  
93 269 Smilla Traneskov Hansen     K 51 0.42.21 0.42.32  
94 267 Lars Hansen     M 42 0.42.22 0.42.32  
95 201 Heidi Bramsen     K 52 0.42.22 0.42.35  
96 203 Lukas Bejerholm Schmidt     M 43 0.42.22 0.42.35  
97 130 Tim Alex Hünkemeier   Hammerlev M 44 0.42.24 0.42.37  
98 202 Emil Edwyn Hünkemeier     M 45 0.42.25 0.42.38  
99 173 Christian Ohrt   Haderslev M 46 0.42.53 0.42.59  
100 174 Stine Ohrt   Haderslev K 54 0.42.54 0.43.00  
101 162 Victor Mailand Høyer   Vojens M 47 0.43.26 0.43.29  
102 104 Vicky Weitling   Vojens K 55 0.43.21 0.43.32  
103 102 Line Stokbro Christiansfeld Løbeklub Christiansfeld K 56 0.43.21 0.43.32  
104 163 Dorthe Mailand Høyer   Vojens K 57 0.43.38 0.43.54  
105 161 Søren Peter Høyer   Vojens M 48 0.43.39 0.43.55  
106 99 Anne Ø Christensen Hammelev Skole   K 58 0.43.53 0.44.01  
107 101 Elena Fredsted Hammelev Skole   K 59 0.43.53 0.44.01  
108 258 Anette Fredsted     K 60 0.43.54 0.44.01  
109 150 Freye Kirstine Andreasen Hammelev Skole   K 61 0.45.29 0.45.36  
110 149 Karen Malene E Andreasen   Kolding K 62 0.45.31 0.45.38  
111 243 Agnethe Kaad     K 63 0.46.22 0.46.32  
112 244 Peter Kaad     M 49 0.46.23 0.46.32  
113 69 Gry Toft Schilling Hammelev Skole   K 64 0.46.37 0.46.47  
114 159 Pernille Toft   Vojens K 65 0.46.38 0.46.47  
115 21 Hanne Lund Vojens Skøjteklub Vojens K 66 0.48.13 0.48.23  
116 4 Lene Diemer Jacobsen   Vojens K 68 0.53.53 0.54.09  
117 3 Anja Nielsen   Vojens K 67 0.53.53 0.54.10  
118 219 Mads Huusmann   6500 M 50 0.58.13 0.58.17  
119 228 Mariana Haue     K 69 0.58.15 0.58.19  
120 107 Stine Gehrke Beck   Aabenraa K 70 0.59.13 0.59.22  
121 105 Annelie Hansen   6200 K 71 0.59.20 0.59.29  
122 106 Luka Gehrke Lund Hansen   Vojens K 72 1.00.53 1.01.00  
123 108 Trine Gehrke Beck   Aabenraa K 73 0,04228 0,042361  
124 129 Helle Valentin   Haderslev K - DNF DNF  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,5 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 178 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion // Team Me. Rødekro K 1 0.43.02 0.43.05 Hurtigste kvinde
2 22 Sara Frydenlund Alfa Laval Kolding Kolding K 2 0.44.30 0.44.33  
3 197 Morten Wollf Haderslev IF   M 1 0.44.58 0.45.01 Hurtigste mand
4 179 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri & Motion Team Meins RUNning M 2 0.45.00 0.45.03  
5 175 Brian Thomsen   Vojens M 3 0.48.06 0.48.11  
6 93 Nikolay Yatsenko Vojens Skøjteklub Vojens M 4 0.50.12 0.50.17  
7 86 Kamilla Poder   Haderslev K 3 0.50.15 0.50.20  
8 20 Morten Zornow   Vojens M 5 0.52.34 0.52.39  
9 160 Torben Dall Hansen Haderslev IF   M 6 0.54.06 0.54.10  
10 80 Jane Iskov Vojens Skøjteklub Vojens K 4 0.54.51 0.54.56  
11 177 Rolf Qvortrup   Vojens M 7 0.55.21 0.55.26  
12 220 Morten Jensen HSUF   M 8 0.56.39 0.56.45  
13 187 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening Øster Lindet M 9 0.56.53 0.56.59  
14 5 Bodil Riber Rasmussen HSUF Vojens K 5 0.57.10 0.57.15  
15 42 Marina Poder   Haderslev K 6 0.57.13 0.57.19  
16 50 Åge Hansen Vedsted Landbohjem Vojens M 10 0.57.42 0.57.47  
17 151 Kåre Pedersen PI Padborg Haderslev M 11 0.58.12 0.58.16  
18 218 Søren Huusmann     M 12 0.58.31 0.58.37  
19 8 Kåre Hansen   Vojens M 13 0.59.12 0.59.18  
20 232 Ole Magnussen     M 14 1.01.15 1.01.22  
21 30 Line Dalgas Vojens skøjteklub (VSK) Hejls K 7 1.01.37 1.01.42  
22 28 Camilla Kjer Vojens skøjteklub Vojens K 8 1.04.00 1.04.04  
23 31 Lis Dalgas Vojens skøjteklub (VSK) Hejls K 9 1.04.19 1.04.24  
24 49 Osvald Liebermann   Haderslev M 15 1.06.08 1.06.13  
25 70 Andrea Fredsted Hammelev Skole   K 10 1.08.56 1.09.03  
26 257 Thomas Fredsted     M 16 1.08.56 1.09.03  
27 231 Ole Trøst Poulsen     M 17 1.10.30 1.10.37  
28 153 Ditte Jørgensen Fogtmann Hammelev Skole   K 11 1.10.40 1.10.45  
29 12 Tina Byg Vilsen Hærvejsskolen Vojens K 12 1.12.12 1.12.16  

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5,5 km - se også 10,5 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Plac. Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 180 Lasse Skare Therkildsen Haderslev IF Haderslev M 1 1.30.53 1.30.58 Hurtigste mand
2 237 Søren Schleidt     M 2 1.31.59 1.32.03  
3 91 Søren Thystrup HIF   M 3 1.36.50 1.36.56  
4 92 Morten Riis HIF   M 4 1.37.46 1.37.51  
5 194 Sara Bang-Hansen Ejendomsmæglerbonde.dk Lunderskov K 1 1.41.04 1.41.09 Hurtigste kvinde
6 171 Poul Snabe AAIG / Bolderslev Løb og Motion Bolderslev M 5 1.41.14 1.41.18  
7 90 Karl Hansen HIF   M 6 1.41.37 1.41.42  
8 94 Søren Lund   Vojens M 7 1.47.19 1.47.25  
9 55 Jesper Skovsbøl Haderslev Kommune Haderslev M 8 1.47.20 1.47.26  
10 165 Hans Chr Møller Danfoss Marathon Club Augustenborg M 9 1.48.44 1.48.49  
11 133 Janne Sønnichsen Lykou   Tønder K 2 1.49.49 1.49.53  
12 195 Kaj M T Madsen Guderup Løbeklub Nordborg M 10 1.52.57 1.53.01  
13 170 Dorte Snabe AAIG / Bolderslev Løb og Motion Bolderslev K 3 1.55.11 1.55.15  
14 209 Anette Grodt Jessen HSUF   K 4 2.06.24 2.06.29  
15 81 Henrik Grøndal Jensen   Haderslev M 11 2.16.39 2.16.45  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen