Siden er sidst opdateret 04. april 2017 - kl. 15:26

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Sydbank Høtte Motionsløbet i Vojens - onsdag d. 21. august 2013 - kl. 18.15

""

Høtte Motionsløb

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - Traditionen tro inviterer Vojens Høtte og Vojens Løbeklub igen i år til "Sydbank Høtte Motionsløb” i Vojens i uge 34. Et motionsløb for hele familien, arbejdspladsen, skoler, sportsforeningen, vennerne m.m., hvor alle kan være med uanset alder og niveau.

- se indbydelse pdf - se løbsfolder pdf - se plakat pdf

 

- info og tilmelding sporti.dk - resultater My Race Result

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

21,1k
10k
5,6k
2,25k - børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,5 km børneløb - se også 2,5 km børn - se også 5,6 km - se også 10 km - se også 21,1 km

Plac. Navn Køn Klub/Team Resultat Distance Bemærkning
1 Jeppe Müller M Sport24 0.09.56 2,5  
2 Jonas Borring Hansen M   0.10.00 2,5  
3 Benjamin Jessen M   0.10.16 2,5  
4 Rasmus Jepsen M   0.11.33 2,5  
5 Jeppe Prinds M buif 0.11.47 2,5  
6 Ivan J. Eggers M JOCK 0.11.52 2,5  
7 Magnus Holm Jensen M   0.12.07 2,5  
8 Jonas Gaarde-Petersen M   0.12.40 2,5  
9 Sofie van Gaever Petersen K   0.13.13 2,5 Hurtigste pige
10 Emeli van Gaever Petersen K   0.13.14 2,5  
11 Sophie Dichow K   0.13.29 2,5  
12 Mathilde Dichow K   0.13.29 2,5  
13 Malou Yasmin Skov Christensen K Team Christensen 0.13.32 2,5  
14 Frederik Schleidt M   0.13.32 2,5  
15 Mads Enemark M Aagaard & Enemark 0.13.35 2,5  
16 Julie nielsen K   0.14.06 2,5  
17 Alexander Veien M   0.14.07 2,5  
18 Tobiaz Benkjer M   0.14.11 2,5  
19 Mads Katborg M   0.14.30 2,5  
20 Mads Gram M Christiansfeld løbeklub 0.15.00 2,5  
21 Didde Juhl K buif 0.15.04 2,5  
22 Stine Truelsen K   0.15.04 2,5  
23 Mathilde Gram K Christiansfeld løbeklub 0.15.04 2,5  
24 Emilie Thygesen K Sydbank 0.15.23 2,5  
25 Mikkel Prinds M buif 0.15.44 2,5  
26 Casper Rahlff Petersen M Bevtoft løbeklub 0.15.47 2,5  
27 Ditte Nørgård K   0.16.45 2,5  
28 Mathilde Nørgård K   0.17.48 2,5  
29 Signe Nørgård K   0.17.49 2,5  
30 Sebastian Skov Johannsson M Vojens Løbeklub 0.18.05 2,5  
31 Cicilie Rahlff petersen K Bevtoft løbeklub 0.18.07 2,5  
32 Troels Simonsen M VBI 0.20.12 2,5  
33 Patrick Jensen M VBI 0.20.16 2,5  
34 Karoline Schmidt Larsen K   0.20.48 2,5  
35 Emilie Skov Johannsson K Vojens Løbeklub 0.20.52 2,5  
36 Alexander Hansen M   0.25.04 2,5  
37 Freja B Andersen K   0.29.31 2,5  
38 Helen Borg K   0.29.32 2,5  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,6 km - se også 2,5 km børn - se også 5,6 km - se også 10 km - se også 21,1 km

Plac. Navn Køn Klub/Team Resultat Distance Bemærkning
1 John Greve Schultz Iversen M Rødekro motion 0.20.30 5,6  
2 Nicklas Jessen M Sønderjysk Landboforening 0.21.30 5,6  
3 Mathias Thaysen Henriksen M vgie 0.21.35 5,6  
4 Victor Windfeld M vgie 0.22.11 5,6  
5 Jonas Lunddal Brose M vgie 0.22.11 5,6  
6 Thomas Ratzer Petersen M vgie 0.22.11 5,6  
7 Mads Stegger M Sydbank 0.22.40 5,6  
8 Alexander Dalvig M vgie 0.22.45 5,6  
9 Benjamin Thygesen M Sydbank 0.23.08 5,6  
10 Frits Detlefsen M Rødekro-IF Motion 0.23.24 5,6  
11 Rasmus Dahl Kristensen M vgie 0.23.40 5,6  
12 Robin Lønborg Bjerregaard M vgie 0.23.43 5,6  
13 Erik Lorenzen M   0.23.51 5,6  
14 Betina Detlefsen K Rødekro-IF Motion 0.23.57 5,6 Hurtigste kvinde
15 Anders Schultz M vgie 0.24.00 5,6  
16 Thomas Silberbauer M vgie 0.24.03 5,6  
17 Sebastian R Thomsen M VBI u13 0.24.06 5,6  
18 Frederik Rasch M vgie 0.24.11 5,6  
19 Alfred Grosbøl M Sydbank 0.24.12 5,6  
20 Simon Tveen Rindalsholt M vgie 0.24.13 5,6  
21 Carsten Bork Petersen M vgie 0.24.14 5,6  
22 Nikolaj Aakjer Heinsen M vgie 0.24.15 5,6  
23 Mark Trip Carstensen M vgie 0.24.15 5,6  
24 Frank Dale M   0.24.22 5,6  
25 Jens Dahl Kristensen M vgie 0.24.55 5,6  
26 Morten Byskov Graversen M vgie 0.24.56 5,6  
27 Sarah Støckler K vgie 0.24.57 5,6  
28 Morten Autzen Kristoffersen M   0.25.29 5,6  
29 Jesper Pedersen M vgie 0.25.29 5,6  
30 Tommy Villadsen M   0.25.34 5,6  
31 Jacob Jørgensen M Sydbank 0.25.36 5,6  
32 Nanna Lee Christensen K   0.25.52 5,6  
33 Rene Post M Murermestrene Thomas Hans A/S 0.26.05 5,6  
34 Signe Frisgaard Pedersen K vgie 0.26.13 5,6  
35 Stefanie Nielsen K   0.26.22 5,6  
36 Stephan Alnor M vgie 0.26.26 5,6  
37 Lars Kim Lund M   0.26.35 5,6  
38 Jonas Hahn Zeerow M Team Zeerow 0.26.42 5,6  
39 Mette Fabricius K   0.26.49 5,6  
40 Kenneth Danielsen M   0.26.55 5,6  
41 Anders Detlefsen M Øbening United 0.27.15 5,6  
42 Mathias Roager Hansen M vgie 0.27.18 5,6  
43 Hans Rudbeck Schmidt M vgie 0.27.32 5,6  
44 Thomas Kellmann M vgie 0.27.33 5,6  
45 Søren Zeberg Sørensen M vgie 0.27.33 5,6  
46 Andreas Warberg Asmussen M vgie 0.27.35 5,6  
47 Jonas Damgaard Nissen M vgie 0.27.38 5,6  
48 Ove Andersen M   0.27.41 5,6  
49 Christian Kaas M vgie 0.27.42 5,6  
50 Phillip Østergaard Brandt M vgie 0.28.08 5,6  
51 Rasmus Bidstrup M   0.28.11 5,6  
52 Diana Jessen K Sønderjysk Landboforening 0.28.12 5,6  
53 Lars Brade M Sønderjysk Landboforening 0.28.14 5,6  
54 Carl-Egon Jærgensen M Sydbank 0.28.20 5,6  
55 Nis Peter Nissen M Murermestrene Thomas Hans A/S 0.28.38 5,6  
56 Palle Nørgaard M Murermestrene Thomas Hans A/S 0.28.39 5,6  
57 Simone Jensen K VBI 0.28.44 5,6  
58 Sebastian Schrøder M vgie 0.28.47 5,6  
59 Christoffer Johannsen M vgie 0.28.50 5,6  
60 Claus Tolbøll Andersen M   0.29.09 5,6  
61 Steffen Andresen M Nustrup Ungdomsforening 0.29.19 5,6  
62 Emilia Niobe K   0.29.19 5,6  
63 Inger Gaarde K HIF 0.29.35 5,6  
64 Johanne Kjær-Christensen K vgie 0.29.42 5,6  
65 Morten Gregersen M vgie 0.29.45 5,6  
66 Lars Eriksen M Christiansfeld løbeklub 0.29.45 5,6  
67 Mads Holm Jensen M vgie 0.29.46 5,6  
68 Mads Kjær Andresen M vgie 0.29.52 5,6  
69 Jonas Terp Thomsen M vgie 0.29.52 5,6  
70 Søren Thygesen M Sydbank 0.29.58 5,6  
71 Helle M. Jørgensen K Sydbank 0.29.59 5,6  
72 Lars Nielsen M HJ Consulting 0.30.02 5,6  
73 Hans Jørgensen M HJ Consulting 0.30.05 5,6  
74 Liljan Kjeldstrøm K Haderslev Kommune 0.30.11 5,6  
75 Karen Duelund K   0.30.13 5,6  
76 Tage Nielsen M   0.30.21 5,6  
77 jeannette andresen K   0.30.28 5,6  
78 Jørgen Bjerregaard M   0.30.29 5,6  
79 Lis Nicolaisen Nielsen K Øsby Løberne 0.30.36 5,6  
80 Rikke E.Detlefsen K Rødekro-IF Motion 0.30.38 5,6  
81 Aviaja Dørr Holm K   0.30.43 5,6  
82 Karin Linnet Hansen K Haderslev Kommune 0.30.44 5,6  
83 Anne-Louise Aarøe Sørensen K vgie 0.30.53 5,6  
84 Henrik Knudsen M   0.30.54 5,6  
85 Camilla Leen Møller K Team VedstedGirls 0.30.54 5,6  
86 Dorte Arienne Melskens Radik K HIF 0.30.57 5,6  
87 Marcus D Brøns M VBI u13 0.31.10 5,6  
88 Oliver Schrôter M VBI u13 0.31.11 5,6  
89 Malthe Tryk M   0.31.15 5,6  
90 Trine Christensen K TEAM CHRISTENSEN 0.31.18 5,6  
91 Alberte Stenderup Rasmussen K vgie 0.31.22 5,6  
92 Laura Kjerstine Schmidt K vgie 0.31.27 5,6  
93 Birthe Toft Wolf K Øsby Løberne 0.31.35 5,6  
94 Vivi Skjønnemand K   0.31.44 5,6  
95 Anne Helene Lund K vgie 0.31.51 5,6  
96 Mette Wind Nordestgaard K vgie 0.32.02 5,6  
97 Annemette Rasmussen K vgie 0.32.02 5,6  
98 Gerner Sørensen M Sydbank 0.32.05 5,6  
99 Malene Lei K Sønderjysk Landboforening 0.32.09 5,6  
100 Janni Hansen K Lund Hansen 0.32.10 5,6  
101 Emilie Lund Hansen K Lund Hansen 0.32.10 5,6  
102 Jacob Appel Larsen M   0.32.13 5,6  
103 Anja Boisen K Team VedstedGirls 0.32.25 5,6  
104 Anders Truelsen M   0.32.31 5,6  
105 Thomas Ecklon Villesen M vgie 0.32.33 5,6  
106 Einar Olsen M vgie 0.32.37 5,6  
107 Karen Gram K vgie 0.32.38 5,6  
108 Lene Pedersen K   0.32.44 5,6  
109 Jeannette Rosenkilde K Team VedstedGirls 0.32.46 5,6  
110 Birgit Vester K Sønderjysk Landboforening 0.32.55 5,6  
111 Tina Hansen K   0.33.01 5,6  
112 Charlotte Fuchs K   0.33.02 5,6  
113 Mariana Haue K   0.33.03 5,6  
114 Jan H Vallebæk Christensen M TRE-FOR Energi A/S 0.33.10 5,6  
115 Kirsten Enig K KLOMK 0.33.12 5,6  
116 Lena Johnsen K   0.33.13 5,6  
117 Helle Kremmling K Vojens Løbeklub 0.33.16 5,6  
118 Hanne Jønsson K HMIF 0.33.17 5,6  
119 Lone Tarp K Familien Tarp 0.33.33 5,6  
120 Arne Sandberg M Sønderjysk Landboforening 0.33.40 5,6  
121 Anne Marie Olsen K Sønderjysk Landboforening 0.33.46 5,6  
122 Gitte Nielsson K   0.34.01 5,6  
123 Henriette Hedevang K Haderslev Kommune 0.34.09 5,6  
124 Mathias Jessen M Sønderjysk Landboforening 0.34.09 5,6  
125 Poul Møller-Jensen M Vojens Løbeklub 0.34.21 5,6  
126 Jørn Aarøe M Sønderjysk Landboforening 0.34.30 5,6  
127 Bente Nicolaysen K Sønderjysk Landboforening 0.34.43 5,6  
128 Alex K Nielsen M   0.34.54 5,6  
129 Karina Krogh K   0.34.56 5,6  
130 Vibeke Christesen K Sønderjysk Landboforening 0.34.58 5,6  
131 Mia Thronier Nissen K Sydbank 0.35.02 5,6  
132 Jan Kristoffersen M   0.35.04 5,6  
133 Kirsten Pedersen K   0.35.05 5,6  
134 Anne Mette Ugelvig K Sønderjysk Landboforening 0.35.05 5,6  
135 Annika Nissen K Haderslev Kommune 0.35.11 5,6  
136 Rene Thronier Nissen M Sydbank 0.35.14 5,6  
137 Lisbeth Rokkedahl K Currosport.dk 0.35.17 5,6  
138 Hanne Warming K Sydbank 0.35.28 5,6  
139 Susanne Poulsen K Team VedstedGirls 0.35.30 5,6  
140 solvej Hoffensitz Clauen K team hoffensitz 0.35.33 5,6  
141 Michael Hoffensitz Clausen M team hoffensitz 0.35.33 5,6  
142 Jytte Nissen K team erichsen-nissen 0.35.39 5,6  
143 Mette Deleuran Kyrstein K Sønderjysk Landboforening 0.35.42 5,6  
144 søren nissen M team erichsen-nissen 0.35.45 5,6  
145 team erichsen-nissen #3 K team erichsen-nissen 0.35.46 5,6  
146 Line Bram K   0.35.56 5,6  
147 Majbrit Larsen K Haderslev Kommune 0.35.57 5,6  
148 Brigitte Jacobsen K Øsby Løberne 0.36.00 5,6  
149 Anita Machmüller K Bevtoft løbeklub 0.36.02 5,6  
150 Mette Marie Schmidt K Haderslev Kommune 0.36.05 5,6  
151 Filip Gaarde-Petersen K   0.36.11 5,6  
152 Birgit Kempf Jespersen K KLOMK 0.36.16 5,6  
153 Helle Langhede Olsen K Bevtoft Løbeklub 0.36.36 5,6  
154 Kirsten Brokholm K Bevtoft løbeklub 0.36.49 5,6  
155 Connie Madsen K   0.36.49 5,6  
156 Steen Hansen M Sønderjysk Landboforening 0.36.53 5,6  
157 Christine Hansen K Sønderjysk Landboforening 0.36.53 5,6  
158 Carina Kalika K Haderslev Kommune 0.37.05 5,6  
159 Pernille Toft Schilling K   0.37.16 5,6  
160 Susanne Hye K Sydbank 0.37.23 5,6  
161 Anette Kærgaard-Pedersen K Haderslev Kommune 0.37.41 5,6  
162 Vinni Pedersen K Sydbank 0.37.53 5,6  
163 Karin Kaiholm K   0.38.47 5,6  
164 Karin S. Lund K   0.38.48 5,6  
165 Alice Jepsen K Sønderjysk Landboforening 0.38.48 5,6  
166 Jannick Dørr Holm M   0.39.02 5,6  
167 Hanna Gubi K HIF 0.39.03 5,6  
168 Hanne Anker Hansen K   0.39.05 5,6  
169 Charlotte Erbs K Vojens løbeklub 0.39.06 5,6  
170 Svend Aage Jensen M Svonne løber selv 0.39.07 5,6  
171 gerda fogh K vojens løbeklub 0.39.12 5,6  
172 Cecilie Meine K   0.39.12 5,6  
173 Hanne Højfeldt K   0.39.16 5,6  
174 Stig Karl Jensen M Vojens løbeklub 0.39.17 5,6  
175 Gabriella Nissen K Haderslev Kommune 0.39.20 5,6  
176 Lene Meine K   0.39.21 5,6  
177 Karen Amalie Hansen K Haderslev Kommune 0.39.25 5,6  
178 Bodil Schmidt K BUIF 0.39.27 5,6  
179 Solvejg Hansen K Bevtoft 0.39.28 5,6  
180 Karina Andersen K Haderslev Kommune 0.39.36 5,6  
181 Christina Christensen K Sønderjysk Landboforening 0.39.36 5,6  
182 Jeanette Borch Andersen K   0.39.53 5,6  
183 Sanne Jacobsen K Haderslev Kommune 0.39.53 5,6  
184 Michael Tarp M Familien Tarp 0.40.10 5,6  
185 Oliver Tarp M Familien Tarp 0.40.10 5,6  
186 Mette Lauesen K   0.40.14 5,6  
187 Malene Petersen K Bevtoft Løbeklub 0.40.22 5,6  
188 Karin Rudebeck K Bevtoft løbeklub 0.40.23 5,6  
189 Anette Rosendahl K Haderslev Kommune 0.40.28 5,6  
190 Ib Sørensen M Sydbank 0.40.36 5,6  
191 Michelle Jørgensen K Haderslev Kommune 0.40.45 5,6  
192 Lone Petersen K   0.41.02 5,6  
193 Christina Meeuwisse K   0.41.03 5,6  
194 Tot Lee K   0.41.08 5,6  
195 Mikkel Røgeskov Gotthardsen M vgie 0.41.12 5,6  
196 Bodil Leest K   0.41.19 5,6  
197 Kirsten Poulsen K   0.41.25 5,6  
198 Inge Petersen K Bevtoft Løbeklub 0.42.23 5,6  
199 Lis Beck K Bevtoft løbeklub 0.42.24 5,6  
200 Mogens Petersen M   0.42.57 5,6  
201 Marianne Nielsen K Haderslev Kommune 0.43.12 5,6  
202 Pia Nielsen K Haderslev Kommune 0.43.37 5,6  
203 Peter R Jessen M Sønderjysk Landboforening 0.43.58 5,6  
204 Trine Ebsen K   0.45.10 5,6  
205 Vibeke Thastrup K VBI 0.45.12 5,6  
206 Mia Bram K   0.45.14 5,6  
207 Marie Lei Jepsen K Sønderjysk Landboforening 0.45.25 5,6  
208 Maja Katborg K   0.45.44 5,6  
209 Caroline Steen Hansen K   0.45.44 5,6  
210 Heidi Dørr Holm K   0.45.50 5,6  
211 Annette Nielsen K Sydbank 0.46.10 5,6  
212 Asta Schulz K   0.46.24 5,6  
213 Marianne Toft K Vojens Løbeklub 0.48.03 5,6  
214 Louise Clemmensen K Sønderjysk Landboforening 0.49.18 5,6  
215 Pia Clemmensen K   0.49.20 5,6  
216 Sonja Nielsen K Haderslev Kommune 0.50.26 5,6  
217 Susanne Sørensen K Sydbank 0.50.38 5,6  
218 Alise Falk K Vojens Løbeklub 0.50.44 5,6  
219 Lasse Harmsen M vgie 0.52.02 5,6  
220 Mikkel I. Vejrup M vgie 0.52.03 5,6  
221 Helene Knudsen K Sønderjysk Landboforening 0.52.51 5,6  
222 Gitte Skidzun K   0.55.24 5,6  
223 Lars Johannsen M Bogruppe 4 0.59.19 5,6  
224 Marianne Hermann K Bogruppe 4 0.59.36 5,6  
225 Jonna Juul Frandsen K Bogruppe 4 0.59.39 5,6  
226 Bertel Petersen M Bogruppe 4 0.59.42 5,6  
227 Michael Bode M Bogruppe 4 0.59.53 5,6  
228 Anne Mette Murholm K Bogruppe 4 1.09.26 5,6  
229 Tina Kold K Bogruppe 4 1.09.31 5,6  
230 Rasmus Hesselberg M Bogruppe 4 1.09.32 5,6  
231 Jonas Rasmussen M Bogruppe 4 1.12.04 5,6  
232 Jørgen Petersen M Bogruppe 4 1.12.05 5,6  
233 Gitte Kjærgaard K Bogruppe 4 1.12.19 5,6  
234 Kirsten Steen K Bogruppe 4 1.12.21 5,6  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 2,5 km børn - se også 5,6 km - se også 10 km - se også 21,1 km

Plac. Navn Køn Klub/Team Resultat Distance Bemærkning
1 Kasper Mikkelsen M Rødekro-IF Motion 0.37.14 10  
2 Claus Malte Madsen M sport24 0.40.11 10  
3 Anders Post M vgie 0.40.45 10  
4 Michael Rudbeck M Æ rudy´s 0.41.05 10  
5 Tom J Eggers M JOCK 0.42.37 10  
6 jan eriksen M   0.42.44 10  
7 Lars Enemark M Haderslev Tri 2000 0.43.44 10  
8 Dorthe Grosbøl K Sydbank 0.44.13 10 Hurtigste kvinde
9 Jarl Nicolaysen M Sønderjysk Landboforening 0.44.32 10  
10 Lars Thomsen M   0.44.45 10  
11 Arne Fjord-Frandsen M Bilhuset Vojens 0.45.21 10  
12 Per Riber Jakobsen M   0.45.21 10  
13 Frank Reimer M Multiatleterne 0.45.30 10  
14 Steen Nicolaisen M Rødding Løbeklub 0.45.31 10  
15 Henrik Soll M Salon Hänel 0.46.12 10  
16 Team Thiemer #1 M Team Thiemer 0.46.35 10  
17 Andreas Zeerow M Team Zeerow 0.47.03 10  
18 Paul Fries Alstrup M KLOMK 0.47.12 10  
19 Sebastian Straus M   0.47.40 10  
20 Janne Frimodt K Opstrammen 0.47.46 10  
21 casper clausen M   0.48.29 10  
22 Per Bomberg M HMIF 0.48.37 10  
23 Kurt Ratgen M   0.48.56 10  
24 Team Thiemer #2 M Team Thiemer 0.49.06 10  
25 Poul Bennetsen M Rødding løbeklub 0.49.33 10  
26 Carsten Jakobsen M Sønderjysk Landboforening 0.49.47 10  
27 Carl-Marten Thams M HMIF 0.49.55 10  
28 Flemming Larsen M christiansfeldløbeklub. 0.50.00 10  
29 Lisbeth Pedersen K Haderslev Kommune 0.50.01 10  
30 Ole Nielsen M   0.50.06 10  
31 Annette Pedersen K Team Castello 0.50.14 10  
32 Karsten Skovdal M Hoptrup Marstrup IF 0.50.15 10  
33 Henrik Andersen M Team Castello 0.50.25 10  
34 Margit Christiansen K Bevtoft løbeklub 0.50.25 10  
35 Ulla Spiele K Haderslev Kommune 0.50.32 10  
36 Gitte Aagaard K   0.51.15 10  
37 Per Berthelsen M Sønderjysk Landboforening 0.52.03 10  
38 Niels iver Thulstrup M   0.52.22 10  
39 Birgit Østerby K Haderslev Kommune 0.52.57 10  
40 Mads-Emil Simonsen M VBI 0.53.02 10  
41 Bent-Ole Østerby M Haderslev Kommune 0.53.02 10  
42 Werner Gregersen M WERNER!!!!!! 0.53.04 10  
43 Per Grønbæk M Sønderjysk Landboforening 0.53.05 10  
44 Kasper Rudbeck M Æ rudy´s 0.53.11 10  
45 Hans Henrik Nissen M Bevtoft 0.53.14 10  
46 John Christensen M TEAM CHRISTENSEN 0.53.14 10  
47 Mette Mark Sørensen K   0.53.19 10  
48 Margit Buch K Haderslev Kommune 0.53.40 10  
49 Mads Meiltoft M   0.54.16 10  
50 Nicolai Meiltoft M   0.54.32 10  
51 Lona Jensen K Haderslev Kommune 0.54.43 10  
52 Christel H Malte Madsen K sport24 0.54.48 10  
53 Søren Knudsen M Sønderjysk Landboforening 0.54.54 10  
54 Anne Sophie Brodersen K Haderslev Kommune 0.55.01 10  
55 flemming dahlmann M   0.55.06 10  
56 Marina Poder K   0.55.17 10  
57 NIELS Jønsson M   0.55.23 10  
58 Anja Pedersen K HMIF 0.55.26 10  
59 Johan Christesen M Sønderjysk Landboforening 0.55.31 10  
60 Lene Berndorff Jensen K   0.55.35 10  
61 Tom Nielsen M Bevtoft løbeklub 0.55.56 10  
62 Hans-Oluf Skøtt M Sønderjysk Landboforening 0.55.58 10  
63 tom lund M haderslev tri 2000 0.56.07 10  
64 Grethe Nissen K Jels Løbemotion 0.56.46 10  
65 Mette Nielsen K   0.56.50 10  
66 bjarne jepsen M   0.56.55 10