Siden er sidst opdateret 26. august 2017 - kl. 17:52

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Høtte Motionsløbet i Vojens - onsdag d. 23. august 2017 - kl. 18.45

"Høtte Motionsløbet"

Høtte Motionsløb

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 18.45 fra adressen: Høttepladsen, overfor Over Jerstalvej 9, 6500 Vojens

-

 

- tilmelding og info på My Race Result (forhåndstilmelding senest d. ??)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

10k
7k
4k
2,25k - børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,25 km børneløb - se også børneløb - se også 4 km - se også 7 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 15 Hjalte Bryld VBI U8 M 1 0.12.06 0.12.01 Hurtigste dreng
2 42 Milla Hedekær Team Hedekær & Co. K 1 0.12.11 0.12.11 Hurtigste pige
3 32 Anders Hestbæk (Starup) M 2 0.12.15 0.12.15  
4 18 Mads Freund VBI U8 M 3 0.13.14 0.13.10  
5 2 Simon Bryld (Vojens) M 4 0.13.44 0.13.44  
6 47 Josephine Katharina Nielsen (Vojens) K 2 0.13.45 0.13.43  
7 43 Sille Friis Bevtoft løbeklub K 3 0.14.02 0.14.00  
8 17 Mathias Katborg VBI U8 M 5 0.14.05 0.13.59  
9 45 Lasse Guldsmed Bevtoft Løbeklub M 6 0.14.22 0.14.22  
10 93 Caroline Kliver   K 4 0.14.31 0.14.21  
11 14 Kristoffer Thygesen VBI U8 M 7 0.14.47 0.14.42  
12 16 Malthe Jensen VBI U8 M 8 0.14.47 0.14.42  
13 44 Kasper Jensen (Haderslev) M 9 0.15.05 0.15.02  
14 49 Mikkel Pedersen   M 10 0.15.08 0.15.08  
15 21 Mikkel Andersen VBI U8 M 11 0.15.12 0.15.08  
16 20 Lucas Thomsen VBI U8 M 12 0.15.13 0.15.09  
17 56 Kenneth Skov Bevtoft Løbeklub M 13 0.15.15 0.15.13  
18 46 Isabella Jasmin (har Mor Med Og I Klapvogn) Holst Bevtoft Løbeklub K 5 0.15.19 0.15.12  
19 50 Gustav Paarup-Byrsing Ingen M 14 0.15.37 0.15.34  
20 51 Alberte Paarup-Byrsing Ingen K 6 0.15.38 0.15.36  
21 36 Silje Lund Olesen Vojens løbeklub K 7 0.15.40 0.15.28  
22 9 Ronja O'Neill VBI U6-U7 K 8 0.15.51 0.15.51  
23 58 Mathias V Jensen   M 15 0.16.15 0.16.13  
24 92 Kristoffer   M 16 0.16.44 0.16.43  
25 12 Alexander Lorenzen VBI U6-U7 M 17 0.17.12 0.17.01  
26 48 Lærke Skov Bevtoft Løbeklub K 9 0.17.14 0.17.07  
27 34 Cecilie Lorenzen Vojens Rune Gruppe - DDS K 10 0.17.17 0.17.08  
28 11 Magnus Johannsen VBI U6-U7 M 18 0.17.24 0.17.14  
29 6 Johann Nielsen VBI U6-U7 M 19 0.17.24 0.17.13  
30 28 Freja Simonsen Team Simonsen K 11 0.17.37 0.17.30  
31 31 Freya Wolf Andersen Team Simonsen K 12 0.17.37 0.17.29  
32 19 Benjamin Gregersen VBI U8 M 20 0.17.54 0.17.48  
33 29 Troels Simonsen Team Simonsen M 21 0.17.59 0.17.52  
34 30 Patrick Jensen Team Simonsen M 22 0.17.59 0.17.51  
35 53 Merle Freund (Vojens) K 13 0.18.06 0.17.55  
36 38 Sophie Eskildsen (Bevtoft) K 14 0.18.33 0.18.03  
37 26 Alexander Nielsen (Vojens) M 23 0.18.41 0.18.36  
38 60 Emilie Lundgaard (Vojens) K 15 0.18.58 0.18.49  
39 4 Villads Benkjer (Vojens) M 24 0.18.59 0.18.52  
40 59 Tilde Lundgaard (Vojens) K 16 0.19.14 0.19.05  
41 24 Emil Juul Carstensen (Vojens) M 25 0.19.17 0.19.07  
42 25 Maya Slot (Vojens) K 17 0.19.18 0.19.18  
43 7 Emil Tollgaard VBI U6-U7 M 26 0.19.19 0.19.09  
44 10 Silas Foder VBI U6-U7 M 27 0.19.30 0.19.22  
45 1 Lukas Holm (Vojens) M 28 0.19.33 0.19.32  
46 55 Louise Schou (Vojens) K 18 0.19.35 0.19.32  
47 54 Laura Freund (Vojens) K 19 0.19.35 0.19.32  
48 52 Lotte Mikkelsen (Vojens) K 20 0.19.35 0.19.32  
49 8 Rune Thiesen VBI U6-U7 M 29 0.19.42 0.19.36  
50 91 Nanna   K 21 0.20.36 0.20.25  
51 5 Cecilie Wind VBI U6-U7 K 22 0.20.36 0.20.26  
52 23 Ida-Marie Gaard (Vojens) K 23 0.21.19 0.21.18  
53 3 Jeppe Bryld (Vojens) M 30 0.21.37 0.21.29  
54 35 Malias Bøgh Vojens Rune Gruppe - DDS M 31 0.22.56 0.22.54  
55 22 Liam Felber (Vojens) M 32 0.23.13 0.23.06  
56 33 Katrine Hestbæk (Starup) K 24 0.23.45 0.23.39  
57 86 Mathias Hansen   M 33 0.23.56 0.23.38  
58 88 Lisa Hansen   K 25 0.23.57 0.23.38  
59 39 Mathilde Eskildsen (Bevtoft) K 26 0.24.07 0.23.34  
60 87 Alexander Hansen   M 34 0.24.43 0.24.24  
61 40 Kathrine Eskildsen (Bevtoft) K 27 0.24.51 0.24.20  
62 90 Karoline Lange   K 28 0.25.10 0.24.51  
63 89 Ulla Christensen   K 29 0.25.10 0.24.50  
64 27 Sophia Nielsen (Vojens) K 30 0.25.20 0.25.15  
65 37 Julie Eskildsen (Bevtoft) K 31 0.25.24 0.24.51  
66 41 Frederikke Eskildsen (Bevtoft) K 32 0.25.24 0.24.51  
67 57 Madeline Jette Nielsen (Vojens) K 33 0.25.41 0.25.39  

 

tilbage til toppen

Resultater 4 km - se også børneløb - se også 4 km - se også 7 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 587 Claus Christensen (Øster Lindet) M 1 0.13.37 0.13.37 Hurtigste mand
2 522 Tobiaz Benkjer VBI U10 M 2 0.17.10 0.17.10  
3 597 Mohammed Genjo GOTI Vojens M 3 0.17.23 0.17.22  
4 518 Mathias Møller VBI U10 M 4 0.17.53 0.17.52  
5 511 Kian Foder VBI U9 M 5 0.17.53 0.17.53  
6 516 Elias Wind VBI U10 M 6 0.17.54 0.17.54  
7 521 Anton Dichow VBI U10 M 7 0.18.12 0.18.12  
8 576 Helle Pultz (Esbjerg) K 1 0.18.35 0.18.35 Hurtigste kvinde
9 602 John Sarfo Pedersen   M 8 0.18.56 0.18.45  
10 501 Casper Perschke (Aabenraa) M 9 0.19.47 0.19.46  
11 510 Alexander Kremmling VBI U9 M 10 0.20.16 0.20.16  
12 507 Sebastian Larsen VBI U9 M 11 0.20.17 0.20.17  
13 517 Simon Jensen VBI U10 M 12 0.20.57 0.20.57  
14 525 Magnus O'Neill VBI U10 M 13 0.21.09 0.21.09  
15 526 Mikael Pedersen VBI U10 M 14 0.21.10 0.21.10  
16 537 Kathrine Juul Bjørnsen (Vojens) K 2 0.21.22 0.21.22  
17 536 Freja Juul Bjørnsen (Vojens) K 3 0.21.30 0.21.28  
18 605 Linda Müller   K 4 0.21.43 0.21.39  
19 539 Mathilde Struck Iversen (Vojens) K 5 0.22.14 0.22.13  
20 600 Preben Outzen Haderslev kommune M 15 0.22.17 0.22.14  
21 538 Nikoline Juul Bjørnsen (Vojens) K 6 0.22.17 0.22.16  
22 564 Solvejg Hummeluhre Haderslev kommune K 7 0.22.18 0.22.16  
23 529 Alina Benkjer VBI U11 piger K 8 0.22.22 0.22.22  
24 528 Julie Schmidt VBI U11 piger K 9 0.22.23 0.22.21  
25 545 Malou Eeg VBI U11 piger K 10 0.22.23 0.22.23  
26 509 Nikolaj Gaarde VBI U9 M 16 0.22.56 0.22.56  
27 527 Anja Mercic VBI U11 piger K 11 0.23.05 0.23.03  
28 583 Ditte O'Neill (Vojens) K 12 0.23.07 0.23.04  
29 530 Pia Tryk (Vojens) K 13 0.23.13 0.23.02  
30 547 Sine O'Neill (Haderslev) K 14 0.23.18 0.23.15  
31 519 Manan Maned VBI U10 M 17 0.23.29 0.23.28  
32 553 Mille Olesen Vojens løbeklub K 15 0.23.30 0.23.28  
33 582 Signe Skjønnemand (Over Jerstal) K 16 0.23.44 0.23.41  
34 592 Marianne Oster Haderslev kommune K 17 0.23.55 0.23.45  
35 585 Søren Gad Sørensen Bevtoft løbeklub M 18 0.24.14 0.24.12  
36 584 Sanne Gad Sørensen Bevtoft løbeklub K 18 0.24.26 0.24.23  
37 560 Cicilie Rahlff Petersen Bevtoft løbeklub K 19 0.24.27 0.24.23  
38 574 Lene Christensen (Vojens) K 20 0.24.37 0.24.33  
39 575 Christoffer Christensen (Vojens) M 19 0.24.37 0.24.34  
40 603 Mikkel Poulsen   M 20 0.24.42 0.24.35  
41 604 Hans Poulsen   M 21 0.24.42 0.24.36  
42 535 Sanne Juul Carstensen (Vojens) K 21 0.24.46 0.24.42  
43 571 Anna Ladegaard Haderslev kommune K 22 0.24.49 0.24.45  
44 573 Merete Kristoffersen VBI K 23 0.24.56 0.24.46  
45 533 Susanne Andersen (Haderslev) K 24 0.24.59 0.24.54  
46 540 Nicklas Slot (Vojens) M 22 0.26.00 0.26.00  
47 523 Sebastian Thygesen VBI U10 M 23 0.26.00 0.25.58  
48 606 Troels Thygesen VBI U10 M 24 0.26.01 0.25.58  
49 515 Noah Slot VBI U10 M 25 0.26.13 0.26.13  
50 541 Susan Slot VBI U8 K 25 0.26.15 0.26.09  
51 591 Marie Prinds Bevtoft Løbeklub K 26 0.26.22 0.26.18  
52 552 Anita Machmüller Bevtoft løbeklub K 27 0.26.24 0.26.15  
53 593 Sandra Nielsen (Vojens) K 28 0.26.29 0.26.27  
54 607 Josephine Nielsen   K 29 0.26.29 0.26.28  
55 581 Cecilie Hansen Kvickly Vojens K 30 0.26.40 0.26.31  
56 520 Benjamin Busuladzic VBI U10 M 26 0.26.55 0.26.54  
57 589 Anne Kæstrup Jensen Team Kæstrup K 31 0.26.55 0.26.54  
58 578 Kent Nielsen   M 27 0.27.06 0.26.59  
59 580 Svend Nissen Kvickly Vojens M 28 0.27.07 0.26.59  
60 598 Nicklas Jepsen   M 29 0.27.13 0.27.09  
61 544 Lene Meine VGIE K 32 0.27.27 0.27.23  
62 546 Karen Hansen (Vojens) K 33 0.27.31 0.27.26  
63 503 Jane Zederkop (Haderslev) K 34 0.27.50 0.27.45  
64 502 Lilian Simonsen (Vojens) K 35 0.27.52 0.27.47  
65 572 Merete Pedersen Haderslev kommune K 36 0.27.58 0.27.49  
66 586 Solvejg Hansen Bevtoft Løbeklub K 37 0.28.13 0.28.04  
67 590 Finn Mandau (Vojens) M 30 0.28.14 0.28.04  
68 568 Marianne Beck Haderslev kommune K 38 0.28.16 0.28.05  
69 558 Jeanette Christensen Vojens K 39 0.28.21 0.28.13  
70 534 Bodil Leest (Vojens) K 40 0.28.45 0.28.37  
71 543 Annette Nielsen (Vojens) K 41 0.29.01 0.28.53  
72 508 Oskar Hofmann VBI U9 M 31 0.29.06 0.29.04  
73 513 Mathias Iversen VBI U9 M 32 0.29.08 0.29.05  
74 557 Anne Mette Hansen Vojens K 42 0.29.25 0.29.16  
75 561 Caroline Rahlff Petersen Bevtoft løbeklub K 43 0.29.32 0.29.24  
76 566 Gunni Frandsen Haderslev kommune K 44 0.29.33 0.29.24  
77 567 Mona Jessen Haderslev kommune K 45 0.29.33 0.29.24  
78 559 Tina Petersen Bevtoft løbeklub K 46 0.29.33 0.29.24  
79 532 Mona Kehlet (6500 Vojens) K 47 0.29.34 0.29.27  
80 531 Inge Petersen Bevtoft løbeklub K 48 0.29.44 0.29.37  
81 505 Lis Beck Bevtoft løbeklub K 49 0.29.45 0.29.38  
82 504 Karin Rudebeck Bevtoft løbeklub K 50 0.29.46 0.29.40  
83 506 Ketty Nielsen (Haderslev) K 51 0.29.51 0.29.42  
84 579 Marianne Bruun Kvickly Vojens K 52 0.30.26 0.30.16  
85 569 Dorthe Nielsen Haderslev kommune K 53 0.30.53 0.30.41  
86 563 Bodil Schmidt Haderslev kommune K 54 0.31.08 0.30.58  
87 601 Issa VBI U10 M 33 0.31.11 0.31.11  
88 524 Laust Rosenkilde VBI U10 M 34 0.31.11 0.31.10  
89 562 Inge Marie Eriksen Gram A/S K 55 0.31.23 0.31.12  
90 570 Malene Pedersen Haderslev kommune K 56 0.31.43 0.31.31  
91 594 Emma Bjerremand GOTI Vojens K 57 0.31.44 0.31.41  
92 595 Josefine Sonne GOTI Vojens K 58 0.31.44 0.31.41  
93 556 Emilie Gramberg Team Hedekær & Co. K 59 0.32.21 0.32.17  
94 554 Andrea Hedekær Team Hedekær & Co. K 60 0.32.22 0.32.17  
95 555 Marie Ipsen Team Hedekær & Co. K 61 0.32.22 0.32.17  
96 548 Tobias Heckkelboldt Vojens Rune Gruppe - DDS M 35 0.32.25 0.32.22  
97 550 Magne Barasinski Vojens Rune Gruppe - DDS M 36 0.32.47 0.32.47  
98 542 Asta Schulz (Vojens) K 62 0.32.48 0.32.41  
99 599 Kaj Ross-Hansen (Vojens) M 37 0.35.07 0.35.02  
100 549 Jeppe Heckkelboldt Vojens Rune Gruppe - DDS M 38 0.42.58 0.42.54  
101 551 Emine Barasinski Vojens Rune Gruppe - DDS K 63 0.42.59 0.42.57  

 

tilbage til toppen

Resultater 7 km - se også børneløb - se også 4 km - se også 7 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 909 Lasse Beining   M 1 0.27.05 0.27.04 Hurtigste mand
2 865 Brian Christensen Vojens M 2 0.28.30 0.28.30  
3 910 Jacob Sarnov   M 3 0.29.38 0.29.38  
4 911 Helle Nissen Haderslev kommune K 1 0.30.08 0.30.08 Hurtigste kvinde
5 876 Anders Rasmussen Haderslev kommune M 4 0.30.14 0.30.12  
6 906 Brian Pedersen   M 5 0.30.39 0.30.38  
7 904 Lars Katborg (Vojens) M 6 0.31.39 0.31.35  
8 898 Anders Lorentzen (Næstved) M 7 0.31.51 0.31.49  
9 891 Frederik Helt (Vojens) M 8 0.35.03 0.35.01  
10 894 Jeppe Prinds Bevtoft Løbeklub M 9 0.35.21 0.35.21  
11 867 Morten Westergaard (Kolding) M 10 0.35.34 0.35.26  
12 889 Linda Sand (Haderslev) K 2 0.36.20 0.36.17  
13 855 Gert Helenius Haderslev Erhvervsråd M 11 0.36.50 0.36.46  
14 851 Magnus Lindharth (Vojens) M 12 0.38.36 0.38.29  
15 866 Per Holst Pt Udlejning M 13 0.38.37 0.38.35  
16 881 Claus Andersen Haderslev kommune M 14 0.38.51 0.38.45  
17 899 Niels Bækhøj (Jegerup) M 15 0.39.08 0.39.02  
18 877 Rene Pedersen Haderslev kommune M 16 0.39.30 0.39.27  
19 882 Kristian Pedersen Haderslev kommune M 17 0.39.56 0.39.49  
20 885 Hanne Erichs (Vojens) K 3 0.40.10 0.40.07  
21 852 Thomas Lindharth (Vojens) M 18 0.40.21 0.40.13  
22 856 Ivan Olsen Vojens BI M 19 0.40.35 0.40.30  
23 857 Charlotte Wind (Vojens) K 4 0.40.35 0.40.30  
24 863 Anne Fabricius FysioFab K 5 0.40.47 0.40.45  
25 878 Malene Freund Haderslev kommune K 6 0.40.47 0.40.41  
26 901 Mette Eskildsen (Haderslev) K 7 0.41.00 0.40.58  
27 868 Marianne Eeg (Vojens) K 8 0.41.02 0.40.59  
28 861 Birthe Wolf Øsby Idrætsforening K 9 0.41.58 0.41.51  
29 888 Julie Friis Bevtoft løbeklub K 10 0.42.23 0.42.18  
30 886 Lis Søeberg Bevtoft løbeklub K 11 0.42.24 0.42.21  
31 892 Malene Dall Hansen (Vojens) K 12 0.42.29 0.42.23  
32 884 Max Christensen Kvickly Vojens M 20 0.42.37 0.42.34  
33 862 Lucas Jensen Vojens Rune Gruppe - DDS M 21 0.42.42 0.42.42  
34 907 Henning Johansen   M 22 0.42.48 0.42.43  
35 900 Allan Mathiesen (Sommersted) M 23 0.43.25 0.43.18  
36 860 Lis Nielsen Øsby Idrætsforening K 13 0.43.42 0.43.35  
37 854 Ulla Lillebæk Ingen K 14 0.43.45 0.43.42  
38 850 Kjeld Søberg (Haderslev) M 24 0.43.45 0.43.37  
39 879 Christina Lindhold Haderslev kommune K 15 0.43.47 0.43.42  
40 897 Mathilde Schrøder Larsen (Vojens) K 16 0.43.53 0.43.53  
41 895 Johanne Skødt (Vojens) K 17 0.43.53 0.43.53  
42 880 Erik Henningsen Haderslev kommune M 25 0.43.59 0.43.54  
43 874 Celine Winther Haderslev kommune K 18 0.44.45 0.44.38  
44 869 Line Christensen (Vedsted) K 19 0.45.01 0.44.57  
45 853 Hanne Steen Hansen (Vojens) K 20 0.46.13 0.46.07  
46 872 Anette Kærgård Haderslev kommune K 21 0.46.14 0.46.07  
47 896 Kira Simonsen Haderslev kommune K 22 0.46.46 0.46.40  
48 902 Maja Katborg (Vojens) K 23 0.46.57 0.46.52  
49 903 Marie Petersen (Vojens) K 24 0.46.58 0.46.53  
50 873 Carina Kalika Haderslev kommune K 25 0.47.24 0.47.17  
51 893 Mikkel Prinds Bevtoft Løbeklub M 26 0.47.36 0.47.33  
52 905 Anne Steen Nissen Bevtoft Løbeklub K 26 0.48.16 0.48.13  
53 883 Heidi Tomsen Kvickly Vojens K 27 0.48.32 0.48.28  
54 859 Brigitte Jacobsen Øsby Idrætsforening K 28 0.48.39 0.48.32  
55 858 Helle Langhede Olsen Bevtoft løbeklub K 29 0.49.11 0.49.07  
56 908 Helge Kæstrup   M 27 0.50.39 0.50.37  
57 871 Thomas Poulsen Gram A/S M 28 0.50.48 0.50.44  
58 870 Jytte Arnfred Gram A/S K 30 0.54.01 0.53.56  
59 887 Kasper Friis Bevtoft løbeklub M 29 0.54.17 0.54.12  
60 875 Annika Nissen Haderslev kommune K 31 0.55.17 0.55.10  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også børneløb - se også 4 km - se også 7 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 760 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & Motion M 1 0.37.04 0.37.03 Hurtigste mand
2 752 Dann Vestergaard Vojens M 2 0.38.09 0.38.08  
3 758 Danni Møller Rødekro Tri & Motion M 3 0.38.38 0.38.38  
4 746 Søren Kjergaard Puls 6091 M 4 0.40.28 0.40.26  
5 701 Thomas Bertelsen (Haderslev) M 5 0.41.49 0.41.48  
6 716 Erik Lorenzen (Haderslev) M 6 0.43.05 0.43.04  
7 702 Johnni Perschke (Aabenraa) M 7 0.43.27 0.43.27  
8 714 Nicolai Sønnichsen Bov IF Løb og Motion M 8 0.43.30 0.43.29  
9 724 Krista Jakobsen HAGI K 1 0.45.14 0.45.13 Hurtigste kvinde
10 708 Ture Bekker Ingen M 9 0.48.23 0.48.20  
11 719 Louise Bladt Jels K 2 0.48.29 0.48.17  
12 737 Torben Hansen Haderslev kommune M 10 0.49.33 0.49.32  
13 751 Bjarke Krigslund Team Krigslund M 11 0.50.09 0.50.03  
14 749 Rene Lassen (Vojens) M 12 0.50.12 0.50.09  
15 731 Ulla Spiele Haderslev kommune K 3 0.50.16 0.50.12  
16 707 Lars Thornøe Jørgensen Team I do my best M 13 0.50.29 0.50.19  
17 725 Karen Gad Svendsen (Møgeltønder) K 4 0.51.06 0.51.04  
18 738 Bent-Ole Østerby Haderslev kommune M 14 0.51.21 0.51.13  
19 757 Margit Christiansen Bevtoft Løbeklub K 5 0.51.21 0.51.17  
20 723 Lisa Hedekær Team Hedekær & Co. K 6 0.52.01 0.51.58  
21 739 Birgit Østerby Haderslev kommune K 7 0.52.12 0.52.03  
22 755 Henrik Andersen (Vojens) M 15 0.52.20 0.52.14  
23 712 Ole Magnussen   M 16 0.52.21 0.52.14  
24 750 Christina Krigslund Team Krigslund K 8 0.53.22 0.53.16  
25 711 Åge Hansen (Vojens) M 17 0.53.35 0.53.31  
26 730 Janni Hansen Haderslev kommune K 9 0.53.38 0.53.35  
27 745 Kristian Gad Sørensen Bevtoft løbeklub M 18 0.53.43 0.53.35  
28 759 Sofie Lassen (Rødekro) K 10 0.53.49 0.53.46  
29 717 Mogens Sylvester Aaig Aabenraa M 19 0.53.51 0.53.51  
30 709 Hans Henrik Nissen Bevtoft løbeklub M 20 0.54.03 0.53.56  
31 706 Marianne Søberg (Skrydstrup) K 11 0.54.59 0.54.55  
32 726 Susanne Garbrecht AAIG Aabenraa K 12 0.54.59 0.54.57  
33 747 Jacob Pedersen (Skrydstrup) M 21 0.55.09 0.55.00  
34 743 Jytte Ottsen Nissen Kvickly Vojens K 13 0.55.34 0.55.30  
35 736 Lasse Nansen Haderslev kommune M 22 0.56.02 0.56.00  
36 715 Werner Gregersen Aaig Aabenraa M 23 0.56.03 0.56.00