Siden er sidst opdateret 25. august 2017 - kl. 19:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Høtte Motionsløbet i Vojens - onsdag d. 24. august 2016 - kl. 18.00

"Høtte Motionsløbet"

Høtte Motionsløb

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - Start kl. 18.00 fra adressen: Høttepladsen, overfor Over Jerstalvej 9, 6500 Vojens

-

 

- tilmelding på My Race Result (forhåndstilmelding senest d. 19/8)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

21,1k
9,9k
5,6k
2,25k - børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,25 km børneløb - se også 2,25 km børn - se også 5,6 km - se også 9,9 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 73 Thomas Boysen VBI U11 M 1 0.10.03 0.10.00 Hurtigste dreng
2 74 Dennis Christensen VBI U11 M 2 0.10.05 0.10.01  
3 18 Tobiaz Benkjær VBI U9 M 3 0.10.28 0.10.28  
4 7 Anton Dichow VBI U9 M 4 0.11.16 0.11.14  
5 9 Elias Wind VBI U9 M 5 0.11.27 0.11.27  
6 34 Rasmus Helt VBI U11 M 6 0.12.08 0.12.05  
7 81 Emil Saxager   M 7 0.12.11 0.12.08  
8 37 Sofus Ravnkilde Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 8 0.12.14 0.12.12  
9 68 Rune Freund   M 9 0.12.20 0.12.19  
10 11 Magnus O'Niell VBI U9 M 10 0.12.21 0.12.21  
11 16 Simon Jespersen VBI U9 M 11 0.12.30 0.12.30  
12 42 Jens-Christian Steenholdt Bevtoft løbeklub M 12 0.12.47 0.12.41  
13 10 Gustav Schmidt VBI U9 M 13 0.12.57 0.12.57  
14 22 Hjalte Bryld VBI U7 M 14 0.13.05 0.12.59  
15 61 Marcus Braae   M 15 0.13.07 0.13.01  
16 69 Simon Bryld   M 16 0.13.27 0.13.22  
17 17 Storm Terp VBI U9 M 17 0.13.27 0.13.23  
18 19 Xander Iversen VBI U9 M 18 0.13.32 0.13.28  
19 8 Benjamin B. Holm VBI U9 M 19 0.13.32 0.13.29  
20 15 Sebastian Kristensen VBI U9 M 20 0.13.35 0.13.32  
21 21 Sebastian Larsen VBI U8 M 21 0.13.36 0.13.33  
22 65 Nicklas Slot   M 22 0.14.30 0.14.28  
23 29 Emil Petersen VBI U11 M 23 0.14.31 0.14.27  
24 33 Oliver Block VBI U11 M 24 0.14.38 0.14.35  
25 24 Lasse Hansen VBI U7 M 25 0.14.44 0.14.38  
26 30 Liam Hayton VBI U11 M 26 0.14.48 0.14.45  
27 26 Sammi Busuladzic VBI U7 M 27 0.14.50 0.14.48  
28 13 Mikkel Busch VBI U9 M 28 0.15.21 0.15.20  
29 23 Kristoffer Kristensen VBI U7 M 29 0.15.21 0.15.16  
30 55 Emma Braae   K 1 0.15.27 0.15.20 Hurtigste pige
31 67 Ronja Lorensen O'Neill   K 2 0.15.33 0.15.33  
32 484 Mads Lorensen   M 30 0.15.34 0.15.33  
33 56 Ida Lorensen O'Neill   K 3 0.15.34 0.15.30  
34 14 Noah Slot VBI U9 M 31 0.16.09 0.16.09  
35 20 Mathias Iversen VBI U8 M 32 0.16.15 0.16.13  
36 85 Gustav Paarup-Byrsing   M 33 0.16.41 0.16.31  
37 76 Mathias Jensen   M 34 0.16.45 0.16.39  
38 48 Sille Friis Bevtoft Løbeklub K 4 0.16.46 0.16.41  
39 49 Alexander Nielsen   M 35 0.17.26 0.17.26  
40 62 Marie Petersen   K 5 0.17.27 0.17.24  
41 64 Merle Freund   K 6 0.17.28 0.17.22  
42 3 Liv Rasmussen Vojens Rune Gruppe K 7 0.17.30 0.17.25  
43 6 Noah Kirkmann Vojens Rune Gruppe M 36 0.17.33 0.17.29  
44 46 Lærke Skov Bevtoft Løbeklub K 8 0.17.45 0.17.37  
45 53 Cecilie Wind   K 9 0.17.48 0.17.44  
46 71 Louise Svenson   K 10 0.18.04 0.18.01  
47 51 Caroline Steen Hansen   K 11 0.18.04 0.18.01  
48 43 Julie Eskildsen bevtoft løbeklub K 12 0.18.11 0.18.06  
49 32 Noah Pedersen VBI U11 M 37 0.18.15 0.18.10  
50 40 Troels Simonsen Haderslev Kommune M 38 0.18.15 0.18.15  
51 79 Kasper Jensen   M 39 0.18.21 0.18.12  
52 84 N.N. 84     - 0.18.25 0.18.15  
53 52 Cecilie Holm Kylling   K 13 0.18.29 0.18.20  
54 59 Lukas Holm   M 40 0.18.29 0.18.21  
55 50 Anders Hestbæk   M 41 0.18.38 0.18.34  
56 12 Maja Bryld VBI U9 K 14 0.18.38 0.18.38  
57 41 Mikkel Pedersen Brogaards Bageri M 42 0.18.41 0.18.38  
58 45 Kenneth Skov Bevtoft Løbeklub M 43 0.18.43 0.18.36  
59 25 Malte Jensen VBI U7 M 44 0.18.46 0.18.43  
60 44 Kathrine Eskildsen bevtoft løbeklub K 15 0.18.46 0.18.38  
61 80 Kristoffer Pedersen   M 45 0.18.49 0.18.42  
62 58 Lasse Guldsmed   M 46 0.18.50 0.18.42  
63 39 Patrick Jensen Haderslev Kommune M 47 0.18.55 0.18.55  
64 57 Josephine Katharina Nielsen   K 16 0.19.04 0.18.59  
65 70 Simone Bang Nissen   K 17 0.19.34 0.19.27  
66 66 Rebecca Bang Nissen   K 18 0.19.35 0.19.28  
67 63 Maya Rønnow Bang   K 19 0.19.37 0.19.29  
68 38 Freja Simonsen Haderslev Kommune K 20 0.20.53 0.20.50  
69 60 Madeline Jette Nielsen   K 21 0.20.55 0.20.49  
70 82 Malou Majeske   K 22 0.20.56 0.20.53  
71 83 Frederik Majeske   M 48 0.21.06 0.20.55  
72 54 Emilie Kisendal Lundgaard   K 23 0.21.08 0.20.58  
73 28 Nikolaj Bryld VBI U12 M 49 0.21.10 0.21.03  
74 78 Karoline Larsen   K 24 0.21.15 0.21.15  
75 77 Malou Schubert   K 25 0.21.15 0.21.12  
76 4 Lucas Kirkmann Vojens Rune Gruppe M 50 0.22.16 0.22.11  
77 5 Magne Barasinski Vojens Rune Gruppe M 51 0.22.16 0.22.10  
78 2 Emine Barasinski Vojens Rune Gruppe K 26 0.22.16 0.22.12  
79 1 Dea Barasinski Vojens Rune Gruppe K 27 0.22.17 0.22.11  
80 425 Jesper Knudsen Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang M 52 0.26.16 0.26.05  
81 31 Martin Jensen VBI U11 M 53 0.26.19 0.26.12  
82 47 Mathilde Eskildsen bevtoft løbeklub K 28 0.26.19 0.26.11  
83 427 Lars Johannsen Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang M 54 0.26.51 0.26.38  
84 428 Marianne Hermann Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang K 29 0.26.56 0.26.44  
85 429 Michael Bode Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang M 55 0.29.46 0.29.34  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,6 km - se også 2,25 km børn - se også 5,6 km - se også 9,9 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 506 Simon Weber   M 1 0.21.52 0.21.51 Hurtigste mand
2 366 Claus S. Q. Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 2 0.24.41 0.24.40  
3 347 Malthe Hejsel VBI U13 M 3 0.25.11 0.25.11  
4 498 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 4 0.25.21 0.25.19  
5 321 Frederik Bohnfeldt VBI U16 M 5 0.25.37 0.25.32  
6 510 Lucas Staugård VBI U13 M 6 0.25.47 0.25.46  
7 482 Lasse Brandi Jensen   M 7 0.26.50 0.26.36  
8 496 Helle Pultz   K 1 0.27.20 0.27.20 Hurtigste kvinde
9 318 Crestyano Ronaldo VBI U16 M 8 0.27.40 0.27.34  
10 349 Tobias Tønder VBI U13 M 9 0.27.48 0.27.48  
11 313 Ahmed Yusersev VBI U16 M 10 0.27.49 0.27.44  
12 319 Dennis Tran VBI U16 M 11 0.28.31 0.28.23  
13 350 Andreas Schmidt VBI U12 M 12 0.28.34 0.28.31  
14 323 Marcus Brøns VBI U16 M 13 0.28.41 0.28.35  
15 316 Aske Itorsuaq VBI U16 M 14 0.28.47 0.28.40  
16 443 Jeppe Prinds Bevtoft Løbeklub M 15 0.29.01 0.28.58  
17 420 Ulla Spiele Haderslev Kommune K 2 0.29.08 0.29.03  
18 328 Daniel Pedersen VBI U14 M 16 0.29.12 0.29.12  
19 312 Abode Ali VBI U16 M 17 0.29.13 0.29.07  
20 397 Jesper Touray Haderslev Kommune M 18 0.29.21 0.29.17  
21 463 Mogens Sylvester AAIG AAbenraa M 19 0.29.26 0.29.23  
22 503 Claus Schütt   M 20 0.29.31 0.29.16  
23 508 Valdemar Klitgård VBI U13 M 21 0.29.31 0.29.30  
24 342 Alexander Boysen VBI U13 M 22 0.29.45 0.29.44  
25 367 Jens Bloch Jensen Øster Lindet Idrætsforening M 23 0.29.57 0.29.53  
26 331 Harald-Daniel Jacobsen VBI U14 M 24 0.30.07 0.30.06  
27 378 Trine Weber Kvickly K 3 0.30.21 0.30.18  
28 403 Lars Bang Haderslev Kommune M 25 0.30.37 0.30.33  
29 370 Linda Sand Mit Guld. K 4 0.30.55 0.30.50  
30 504 Lars Kim Lund   M 26 0.31.00 0.30.47  
32 492 Sandrae Bidstrup   K 5 0.31.15 0.31.11  
31 469 Casper Perschke   M 27 0.31.15 0.31.11  
33 505 Elise Jepsen   K 6 0.31.44 0.31.38  
34 381 Birgitte Skovdal HMIF løb K 7 0.31.53 0.31.46  
35 499 Jens Van Gaever Petersen Team A'Cut M 28 0.32.15 0.32.02  
36 408 Mads Bjørnsen Haderslev Kommune M 29 0.32.21 0.32.10  
37 330 Frederik Helt VBI U14 M 30 0.32.25 0.32.25  
38 302 Ditte Winther Jensen Vojens Rune gruppe K 8 0.32.33 0.32.33  
39 332 Jeppe Jensen VBI U14 M 31 0.32.35 0.32.34  
40 339 Rasmus Jepsen VBI U14 M 32 0.32.36 0.32.36  
41 334 Kjartan Pedersen VBI U14 M 33 0.32.38 0.32.36  
42 488 Marianne Eeg   K 9 0.32.38 0.32.28  
43 345 Lauge Larsen VBI U13 M 34 0.32.40 0.32.31  
44 472 Freja Juul Bjørnsen   K 10 0.32.59 0.32.49  
45 433 Pia Tryk   K 11 0.33.01 0.33.01  
46 475 John Christensen   M 35 0.33.09 0.33.00  
47 442 Henning Johansen   M 36 0.33.12 0.32.59  
48 389 Christina Lode Haderslev Kommune K 12 0.33.21 0.33.17  
49 1416 Pia Vestergaard Team Run2u.dk K 13 0.33.46 0.33.43  
50 410 Mette Dammose Haderslev Kommune K 14 0.33.48 0.33.36  
51 480 Kristian Westergaard Iversen   M 37 0.34.05 0.34.05  
52 380 Annette Outzen HMIF løb K 15 0.34.09 0.34.03  
53 481 Lars Brandi Jensen   M 38 0.34.11 0.33.56  
54 418 Tina Kortbek Haderslev Kommune K 16 0.34.48 0.34.36  
55 383 Anni Kunstman Haderslev Kommune K 17 0.34.57 0.34.53  
56 411 Niels Eeg Føns Haderslev Kommune M 39 0.34.58 0.34.52  
57 404 Lene Thuesen Andresen Haderslev Kommune K 18 0.35.22 0.35.16  
58 303 Lucas Jensen Vojens Rune Gruppe M 40 0.35.23 0.35.09  
59 483 Lasse Grevsen   M 41 0.35.25 0.35.23  
60 474 Jette Lausten   K 19 0.35.27 0.35.18  
61 365 Jane B. Andersen Sydbank K 20 0.35.27 0.35.10  
62 437 Emma Roager Juhl Bevtoft Løbeklub K 21 0.35.37 0.35.37  
63 740 Anne Grete Jacobsen AAIG AAbenraa K 22 0.35.42 0.35.30  
64 432 Anne Steen Nissen Bevtoft Løbeklub K 23 0.35.49 0.35.45  
65 477 Kathrine Juul Bjørnsen   K 24 0.35.51 0.35.51  
66 473 Hanne Steen Hansen   K 25 0.35.52 0.35.37  
67 501 Emeli Van Gaever Petersen Team A'Cut K 26 0.35.53 0.35.40  
68 406 Lona Jensen Haderslev Kommune K 27 0.35.59 0.35.54  
69 489 Mia Bohsen Bram   K 28 0.36.15 0.36.07  
70 485 Maja Katborg   K 29 0.36.15 0.36.07  
71 352 Noah Lagoni VBI U12 M 42 0.36.20 0.36.17  
72 351 Mikkel Zankel VBI U12 M 43 0.36.21 0.36.17  
73 471 Emma Alm   K 30 0.36.31 0.36.24  
74 487 Maria Sebelius   K 31 0.36.31 0.36.25  
75 444 Julie Friis Bevtoft Løbeklub K 32 0.36.36 0.36.25  
76 500 Sofie Van Gaever Petersen Team A'Cut K 33 0.37.10 0.36.57  
77 382 Anette Kærgaard Haderslev Kommune K 34 0.37.19 0.37.03  
78 375 Sissel Lex Nissen Kvickly K 35 0.37.26 0.37.23  
79 306 Jane Stewart Vojens Løbeklub K 36 0.37.33 0.37.17  
80 441 Janne Holst Bevtoft løbeklub K 37 0.37.40 0.37.29  
81 453 Morten Christiansen Bevtoft Løbeklub M 44 0.37.42 0.37.30  
82 451 Michael Qvist Frederiksen Bevtoft Løbeklub M 45 0.37.45 0.37.35  
83 439 Helle Langhede Olsen Bevtoft Løbeklub K 38 0.37.45 0.37.36  
84 407 Louise F. Todsen Haderslev Kommune K 39 0.38.03 0.37.53  
85 301 Andreas Holden Vojens Rune Gruppe M 46 0.38.04 0.37.51  
86 346 Loke Johnsen VBI U13 M 47 0.38.08 0.37.59  
87 311 Nikolaj Gaarde VBI U8 M 48 0.38.28 0.38.19  
88 343 Filip Gaarde VBI U13 M 49 0.38.28 0.38.19  
89 448 Laura Steenholdt Bevtoft løbeklub K 40 0.38.31 0.38.28  
90 361 Mathilde Iversen VBI piger U10 K 41 0.38.43 0.38.42  
91 359 Malou Eeg VBI piger U10 K 42 0.38.44 0.38.43  
92 353 Alina Benkjær VBI piger U10 K 43 0.38.45 0.38.38  
93 447 Klara Steenholdt Bevtoft løbeklub K 44 0.39.10 0.39.08  
94 479 Kirsten Brokholm   K 45 0.39.34 0.39.23  
95 431 Anita Machmüller Bevtoft løbeklub K 46 0.39.35 0.39.24  
96 399 Karina Braae Haderslev Kommune K 47 0.39.57 0.39.40  
97 509 Troels Jensen VBI U13 M 50 0.40.02 0.39.54  
98 392 Dorthe Østergaard Haderslev Kommune K 48 0.40.05 0.39.57  
99 379 Karl Kristian Kristensen Jels IF løbemotion M 51 0.40.07 0.39.59  
100 335 Lukas Gravesen VBI U14 M 52 0.40.11 0.40.09  
101 333 Jeppe Munk VBI U14 M 53 0.40.11 0.40.10  
102 373 Heidi Thomsen Kvickly K 49 0.40.14 0.40.09  
103 305 Simon Kjer Vojens Rune Gruppe M 54 0.40.27 0.40.13  
104 317 Christian Ravn VBI U16 M 55 0.40.28 0.40.21  
105 310 Lene Meine VGIE K 50 0.40.29 0.40.25  
106 476 Karen Hansen   K 51 0.40.45 0.40.41  
107 455 Oliver Elskildsen bevtoft løbeklub M 56 0.40.54 0.40.45  
108 438 Hans Peter Eskildsen bevtoft løbeklub M 57 0.40.54 0.40.46  
109 376 Svend Nissen Kvickly M 58 0.40.57 0.40.48  
110 478 Kent Nielsen   M 59 0.40.59 0.40.49  
111 491 Remi Nissen   M 60 0.40.59 0.40.50  
112 457 Sanne Sørensen Bevtoft Løbeklub K 52 0.41.05 0.41.05  
113 486 Maria Guldsmed   K 53 0.41.05 0.41.04  
114 324 Simon Krogh VBI U16 M 61 0.41.15 0.41.08  
115 421 Winnie Lorenzen Haderslev Kommune K 54 0.41.15 0.41.10  
116 355 Anja Mescic VBI piger U10 K 55 0.41.29 0.41.21  
117 308 Lilian Petersen Vojens Løbeklub K 56 0.41.34 0.41.27  
118 458 Solvejg Hansen Bevtoft Løbeklub K 57 0.41.34 0.41.18  
119 430 Allan Skov Bevtoft Løbeklub M 62 0.41.49 0.41.29  
120 459 Sophie Eskildsen bevtoft løbeklub K 58 0.42.00 0.41.52  
121 409 Merete Greve Petersen Haderslev Kommune K 59 0.42.09 0.41.58  
122 325 Toni Xhafa VBI U16 M 63 0.42.12 0.42.05  
123 360 Mathilde Gram VBI piger U10 K 60 0.42.21 0.42.18  
124 341 Yaroslav Yaroslav VBI U14 M 64 0.42.38 0.42.36  
125 307 Jytte Jørgensen Vojens løbeklub K 61 0.42.57 0.42.50  
126 446 Kasper Friis Bevtoft Løbeklub M 65 0.43.05 0.43.02  
127 417 Susanne Andersen Haderslev Kommune K 62 0.43.18 0.43.02  
128 391 Dorthe Hejsel Haderslev Kommune K 63 0.43.45 0.43.33  
129 454 Nina Lauridsen bevtoft løbeklub K 64 0.43.52 0.43.44  
130 465 Anne Mette Hansen   K 65 0.43.54 0.43.45  
131 493 Suzy Felber   K 66 0.44.00 0.43.45  
132 468 Brita Jacobsen   K 67 0.44.17 0.44.04  
133 495 Winnie Majeske   K 68 0.44.18 0.44.04  
134 368 Ditte Stange Mit Guld. K 69 0.44.34 0.44.28  
135 371 Marie Sand Mit Guld. K 70 0.44.34 0.44.28  
136 372 Cecilie Hansen Kvickly K 71 0.44.52 0.44.48  
137 402 Laila Nørgaard Haderslev Kommune K 72 0.44.59 0.44.42  
138 336 Mads Averhoff VBI U14 M 66 0.45.04 0.45.01  
139 326 Albert Jensen VBI U14 M 67 0.45.04 0.45.02  
140 304 Lærke Holden Vojens Rune Gruppe K 73 0.45.08 0.45.08  
141 464 Anne Kæstrup Jensen   K 74 0.45.08 0.45.08  
142 329 Emil Holzmann VBI U14 M 68 0.45.52 0.45.52  
143 449 Lis Beck Bevtoft Løbeklub K 75 0.45.54 0.45.37  
144 445 Karin Rudebeck Bevtoft Løbeklub K 76 0.45.55 0.45.38  
145 460 Søren Sørensen Bevtoft Løbeklub M 69 0.45.58 0.45.58  
146 436 Cicilie Rahlff Petersen Bevtoft Løbeklub K 77 0.46.01 0.45.58  
147 358 Kim Schmidt VBI piger U10 M 70 0.46.35 0.46.23  
148 354 Andrea Madsen VBI piger U10 K 78 0.46.35 0.46.35  
149 374 Marianne Brun Kvickly K 79 0.46.36 0.46.31  
150 356 Isabella Paulsen VBI piger U10 K 80 0.46.48 0.46.35  
151 362 Per Paulsen VBI piger U10 M 71 0.46.49 0.46.35  
152 511 Mona Jessen Haderslev Kommune K 81 0.46.55 0.46.44  
153 395 Gunni Frandsen Haderslev Kommune K 82 0.46.55 0.46.45  
154 387 Caroline Killerich Haderslev Kommune K 83 0.47.12 0.47.04  
155 400 Kira Skovgaard-Simonsen Haderslev Kommune K 84 0.47.13 0.47.05  
156 401 Knud Mortensen Haderslev Kommune M 72 0.47.20 0.47.13  
157 412 Ole Larsen Haderslev Kommune M 73 0.47.20 0.47.13  
158 415 Søren Carstensen Haderslev Kommune M 74 0.47.20 0.47.13  
159 490 Mona Helene Kehlet   K 85 0.47.26 0.47.14  
160 377 Tanja Rut Kvickly K 86 0.47.45 0.47.42  
161 497 Helga Nicolaisen Rødding Løbeklub K 87 0.49.48 0.49.44  
162 467 Birgit Viuff Henriksen   K 88 0.49.53 0.49.39  
163 470 Cecilie Meine   K 89 0.50.17 0.50.14  
164 466 Asta Schulz   K 90 0.50.25 0.50.10  
165 461 Tina Petersen Bevtoft Løbeklub K 91 0.50.44 0.50.23  
166 434 Caroline Rahlff Petersen Bevtoft Løbeklub K 92 0.50.45 0.50.23  
167 440 Inge Petersen Bevtoft Løbeklub K 93 0.50.46 0.50.24  
168 456 Rene Rahlff Petersen Bevtoft Løbeklub M 75 0.50.49 0.50.26  
169 424 Bertel Petersen Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang M 76 0.51.58 0.51.38  
170 363 Silja Meilandt VBI piger U10 K 94 0.52.29 0.52.29  
171 385 Bodil Schmidt Haderslev Kommune K 95 0.58.49 0.58.31  
172 462 Vibeke Ravn Larsen Bevtoft Løbeklub K 96 0.58.50 0.58.30  
173 450 Marianne Christiansen Bevtoft løbeklub K 97 0.58.51 0.58.30  
174 394 Grethe Sørensen Haderslev Kommune K 98 0.59.45 0.59.34  
175 384 Birte Stytzer Haderslev Kommune K 99 0.59.51 0.59.40  
176 405 Linette Rasmussen Haderslev Kommune K 100 0.59.52 0.59.41  
177 452 Mikkel Prinds Bevtoft Løbeklub M 77 1.02.25 1.02.07  
178 435 Casper Rahlff Petersen Bevtoft Løbeklub M 78 1.07.39 1.07.21  
179 502 Josva Peter Glistrup Bevtoft Løbeklub M 79 1.07.39 1.07.21  
180 423 Annemette Muurholm Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang K 101 1.11.33 1.11.15  
181 426 Jørgen Petersen Bofælleskabet Stadionalle og Huginsvang M 80 1.11.34 1.11.14  

 

tilbage til toppen

Resultater 9,9 km - se også 2,25 km børn - se også 5,6 km - se også 9,9 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 764 Brian Friis Jørgen Hansen Biler M 1 0.37.37 0.37.36 Hurtigste mand
2 745 Brian Christensen   M 2 0.40.22 0.40.22  
3 709 Krista Jakobsen HAGI K 1 0.43.23 0.43.23 Hurtigste kvinde
4 746 Erik Lorenzen   M 3 0.43.36 0.43.34  
5 718 Jens Kaa Haderslev Kommune M 4 0.43.50 0.43.49  
6 748 Johnni Perschke   M 5 0.45.28 0.45.28  
7 752 Lenni Gregersen   M 6 0.46.26 0.46.26  
8 719 Kenneth Petersen Haderslev Kommune M 7 0.46.49 0.46.47  
9 722 Mats J. H. Lindberg Haderslev Kommune M 8 0.47.04 0.47.02  
10 753 Michael Vind   M 9 0.47.19 0.47.10  
11