Siden er sidst opdateret 02. oktober 2018 - kl. 15:14

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Rødekro-løbet - fredag d. 6. juni 2014 - kl. 18

""

Rødekroløbet 2014

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - Rødekro-løbet er et rigtigt byløb - der løbes på en ca. 1,5k runde i centrum.

- der startes med børneløb - de yngste børn starter kl. 18 og de ældste kl. 18.20 - 6k og 12k starter kl. 19

 

- løbsinfo samt tilmelding Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 5/6 - eftertilmelding ved Sportigan Rødekro indtil 6/6 kl. 12)

 - se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

6k

12k
Børneløb 5-9 år - 1,3k
Børneløb 10-12 år - 1,3k

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 6 km - se også 12 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Klasse Pl. Kl. Resultat Laps 1# 2# 3# 4#
1 409 Finn Kaczmarek NHU M 1 Mand 1 0.19.09 4 4.38 4.46 4.54 4.50
2 447 Jonas Christensen Rødekro-IF Motion M 2 Mand 2 0.19.20 4 4.38 4.47 4.54 4.58
3 363 Alexander Salby Rødekro-IF Motion M 3 Mand 3 0.20.27 4 4.52 5.14 5.19 5.02
4 454 Kasper Mikkelsen Rødekro-If motion M 4 Mand 4 0.20.31 4 4.49 5.13 5.19 5.07
5 400 Christoffer Brusen Barsøe Rødekro-IF Motion M 5 Mand 5 0.21.23 4 4.57 5.17 5.30 5.38
6 507 Nikolaj Laursen Sydbank M 6 Mand 6 0.22.09 4 5.22 5.35 5.37 5.33
7 388 Brian Christensen   M 7 Mand 7 0.22.27 4 5.29 5.42 5.47 5.24
8 401 Claus Andersen Team Fahrrad Station / Rødekro Tri M 8 Mand 8 0.22.27 4 5.22 5.40 5.47 5.37
9 455 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro-IF Motion M 9 Mand 9 0.22.33 4 5.20 5.38 5.48 5.46
10 453 Kasper Black Beck   M 10 Mand 10 0.22.49 4 5.40 5.52 5.45 5.30
11 428 Henrik Andresen Rødekro-IF Motion M 11 Mand 11 0.23.11 4 5.33 5.42 5.53 6.03
12 1355 Simon Skak   M 12 Mand 12 0.23.17 4 5.19 6.00 5.55 5.59
13 422 Hans Renkwitz Rødekro-IF Motion M 13 Mand 13 0.23.45 4 5.36 6.00 6.11 5.57
14 365 Anders Bisgaard Rødekro-IF Motion M 14 Dreng 1 0.23.59 4 5.47 5.57 6.12 6.02
15 383 Betina Detlefsen Rødekro-IF Motion K 1 Kvinde 1 0.24.23 4 5.47 6.09 6.16 6.09
16 440 Jens Laasholdt Rødekro-IF Motion M 15 Mand 14 0.24.55 4 5.58 6.04 6.24 6.25
17 516 Rhina Ravn Rødekro-IF Motion K 2 Kvinde 2 0.24.56 4 5.47 6.19 6.29 6.19
18 426 Henning Frederiksen Bolderslev løb/motion M 16 Mand 15 0.24.58 4 5.59 6.20 6.24 6.10
19 473 Line Agergaard Rødekro-If Motion K 3 Kvinde 3 0.25.03 4 5.52 6.16 6.28 6.24
20 449 Jørgen Bie Rødekro-IF Motion M 17 Mand 16 0.25.15 4 6.03 6.14 6.29 6.20
21 495 Mette Bentin Riis AAIG K 4 Kvinde 4 0.25.17 4 6.00 6.26 6.31 6.20
22 465 Lars Lundberg Christensen Sportsperformance by coach LC M 18 Mand 17 0.25.20 4 6.14 6.16 6.30 6.06
23 543 Victor Thomsen Rødekro-IF Motion M 19 Dreng 2 0.25.23 4 6.08 6.25 6.26 6.20
24 362 Agnethe Underbjerg Hansen Rødekro-IF Motion K 5 Kvinde 5 0.25.34 4 6.03 6.18 6.38 6.34
25 441 Jens Schjerning Rødekro-IF Motion M 20 Mand 18 0.25.51 4 6.08 6.27 6.42 6.28
26 525 Steffen Fredensborg Thomsen   M 21 Mand 19 0.25.53 4 6.29 6.24 6.31 6.19
27 410 Frank Michelsen Rødekro-IF Motion M 22 Mand 20 0.25.57 4 6.07 6.39 6.44 6.24
28 438 Jens Bau Lorenzen Rødekro VVS M 23 Mand 21 0.25.59 4 6.19 6.28 6.35 6.32
29 415 Glenn B. Johansen Løjt Lands Løbeklub M 24 Mand 22 0.26.04 4 6.36 6.23 6.33 6.21
30 366 Anders Wollesen   M 25 Mand 23 0.26.18 4 6.21 6.30 6.50 6.28
31 444 John Hansen Bolderslev Løb og Motion M 26 Mand 24 0.26.21 4 6.18 6.32 6.41 6.44
32 527 Steffen L. Pedersen   M 27 Mand 25 0.26.27 4 6.28 6.28 6.38 6.35
33 538 Tommy Kristensen Aaig Aabenraa/Team Pferdelunge M 28 Mand 26 0.26.28 4 6.15 6.36 6.45 6.45
34 505 Morten Riis   M 29 Mand 27 0.26.33 4 6.09 6.33 6.57 6.49
35 419 Hans Harrsen Triathlon Pellworm M 30 Mand 28 0.26.54 4 6.44 6.40 6.44 6.31
36 412 Frede Holdt Jensen Rødekro-IF motion M 31 Mand 29 0.27.01 4 6.06 6.27 7.03 7.19
37 380 Bente Karlsen Rødekro-IF Motion K 6 Kvinde 6 0.27.10 4 6.45 6.41 6.49 6.49
38 526 Steffen Hach Løjtlands Løbeklub M 32 Mand 30 0.27.12 4 6.45 6.48 6.47 6.42
39 508 Ole Johansen Løjt Lands Løbeklub M 33 Mand 31 0.27.13 4 6.31 6.39 6.55 6.57
40 523 Søren Laasholdt Rødekro-IF Motion M 34 Mand 32 0.27.17 4 6.06 6.50 7.20 6.57
41 514 Preben Laasholdt Rødekro IF motion M 35 Mand 33 0.27.17 4 6.37 6.47 6.57 6.53
42 522 Sofie Clausen Rødekro-IF Motion K 7 Pige 1 0.27.37 4 6.51 7.00 7.06 6.39
43 398 Cathrine Underbjerg Hansen   K 8 Kvinde 7 0.27.47 4 6.55 6.59 7.06 6.45
44 439 Jens Frandsen   M 36 Dreng 3 0.27.47 4 6.57 7.07 7.13 6.28
45 482 Louise Schøler Randum Nielsen Rødekro-IF Motion K 9 Kvinde 8 0.27.48 4 6.48 6.56 7.09 6.44
46 535 Thorkild Bo Nielsen Motion Danmark M 37 Mand 34 0.27.51 4 6.51 7.00 7.09 6.50
47 463 Lars Bo Hansen AAIG Aabenraa M 38 Mand 35 0.27.53 4 6.54 6.57 7.06 6.44
48 364 Allan Hansen   M 39 Mand 36 0.27.55 4 6.19 7.03 7.22 7.01
49 399 Christine Clausen Rødekro-IF Motion K 10 Kvinde 9 0.27.55 4 6.51 7.00 7.06 6.57
50 560 Salcher   M 40 Mand 37 0.27.56 4 6.41 6.46 7.29 6.59
51 559 Mads Kyndal   M 41 Mand 38 0.27.56 4 6.40 6.45 7.29 7.01
52 561 Magnus   M 42 Mand 39 0.27.56 4 6.40 6.44 7.29 7.01
53 558 Florian Köppe   M 43 #NA - 0.28.22 4 6.59 7.13 7.08 6.51
54 420 Hans Nørgaard Clausen Rødekro-IF Motion M 44 Mand 40 0.28.36 4 6.57 7.13 7.16 7.04
55 1356 Oliver Fogtmann Rødekro-IF Motion M 45 Mand 41 0.28.37 4 6.51 7.06 7.17 7.21
56 390 Camilla Hauerberg Rødekro-IF Motion K 11 Pige 2 0.28.40 4 6.52 7.06 7.20 7.20
57 539 Torben Evald Nissen Falck Aabenraa M 46 Mand 42 0.28.47 4 7.01 7.11 7.19 7.04
58 504 Morten Beck ICM-ARSIMA M 47 Mand 43 0.28.50 4 7.03 7.11 7.17 7.07
59 416 Gunhild Kjærgaard-Andersen Falck K 12 Kvinde 10 0.28.54 4 7.07 7.12 7.27 7.06
60 562 Jacob Gammelgaard Rødekro-IF Motion M 48 Mand 44 0.28.56 4 6.53 7.17 7.27 7.07
61 486 Maja Husted   K 13 Kvinde 11 0.29.00 4 7.03 7.04 7.21 7.22
62 372 Anne Risbo   K 14 Kvinde 12 0.29.01 4 7.08 7.13 7.28 7.10
63 437 Jeanette Bisgaard Rødekro-IF Motion K 15 Kvinde 13 0.29.16 4 7.04 7.18 7.30 7.22
64 450 Julie Søllingvraa   K 16 Kvinde 14 0.29.21 4 5.55 7.24 8.36 7.20
65 498 Michelle Møller Rødekro-IF Motion K 17 Kvinde 15 0.29.31 4 6.54 7.16 7.53 7.25
66 429 Henrik Nielsen Alternativ Huse M 49 Mand 45 0.29.33 4 7.30 7.24 7.33 6.57
67 518 Sanne Damgaard Rødekro-IF Motion K 18 Kvinde 16 0.29.34 4 7.15 7.18 7.26 7.23
68 403 Denis Jensen EFA Syd M 50 Mand 46 0.29.39 4 5.58 6.59 8.12 8.09
69 491 Marianne Sørensen   K 19 Kvinde 17 0.29.41 4 6.59 7.13 7.55 7.24
70 534 Thomas Jessen Rødekro-IF Motion M 51 Mand 47 0.29.50 4 6.50 7.06 7.36 8.13
71 533 Thomas Hansen   M 52 Mand 48 0.29.51 4 7.36 7.20 7.27 7.13
72 367 Anja Hein Rødekro-IF Motion K 20 Kvinde 18 0.29.51 4 8.19 7.03 7.19 7.08
73 466 Laura Bjerregaard Rødekro-IF Motion K 21 Kvinde 19 0.29.56 4 7.16 7.25 7.37 7.26
74 458 Kim Salby Rødekro-IF Motion M 53 Mand 49 0.29.58 4 7.20 7.26 7.37 7.31
75 464 Lars Christensen Team Sportigan M 54 Mand 50 0.29.59 4 6.58 7.37 7.43 7.36
76 373 Anne-Marie Salby Rødekro-IF Motion K 22 Kvinde 20 0.30.01 4 7.20 7.25 7.36 7.35
77 531 Svend Christensen Bolderslev Løb & Motion M 55 Mand 51 0.30.11 4 7.35 7.30 7.37 7.23
78 430 Henrik Petersen Bolderslev løb & motion M 56 Mand 52 0.30.19 4 7.36 7.30 7.44 7.24
79 524 Søren Quast   M 57 Mand 53 0.30.31 4 7.41 7.35 7.37 7.22
80 493 Mathias Myrthu Rødekro-IF Motion M 58 Dreng 4 0.30.34 4 7.02 7.23 8.09 7.59
81 506 Nanna falk Nielsen   K 23 Kvinde 21 0.30.35 4 7.19 7.33 7.42 7.55
82 513 Petra Vig Jørgensen AAIG Aabenraa K 24 Kvinde 22 0.30.39 4 7.22 7.37 7.46 7.45
83 537 Tine Junker Christensen   K 25 Kvinde 23 0.30.49 4 7.30 7.42 7.46 7.48
84 509 Oliver Mols Guld Design M 59 Dreng 5 0.30.52 4 7.42 7.02 7.37 8.23
85 427 Henriette Æbeløe Thielsen IBC Aabenraa K 26 Kvinde 24 0.30.55 4 7.10 7.42 7.54 7.54
86 432 Ida Steffensen Rødekro-IF motion K 27 Kvinde 25 0.31.11 4 7.41 7.46 7.55 7.42
87 445 John Herd   M 60 Mand 54 0.31.13 4 7.27 7.30 7.53 8.01
88 475 Lis Sievertsen Rødekro-IF Motion K 28 Kvinde 26 0.31.13 4 7.14 7.47 8.12 7.59
89 395 caroline Raeder   K 29 Kvinde 27 0.31.19 4 7.29 7.33 8.01 8.12
90 396 Catarina H. Sørensen Rødekro-IF Motion K 30 Kvinde 28 0.31.21 4 7.31 7.55 8.04 7.47
91 511 Peter Andresen   M 61 Mand 55 0.31.36 4 8.11 8.14 8.10 6.39
92 556 Michelle   K 31 #NA - 0.31.43 4 7.06 7.50 8.25 8.15
93 555 Henrik Kyndal   M 62 #NA - 0.31.44 4 7.06 7.50 8.25 8.16
94 546 Thomas Grevesen Bygma M 63 #NA - 0.31.46 4 7.35 7.55 8.09 7.54
95 545 Tommi Nielsen Flegaard M 64 #NA - 0.31.47 4 7.35 7.55 8.09 7.56
96 462 laila ibsen AAIG Aabenraa K 32 Kvinde 29 0.31.48 4 7.36 7.43 8.19 7.50
97 434 Jakob Wollesen   M 65 Mand 56 0.31.48 4 7.06 7.31 8.44 8.18
98 1350 Jacobo Kyndal   M 66 #NA - 0.31.49 4 7.37 7.58 8.22 7.46
99 481 Louise Nøjsen Pedersen NaturErhvervstyrelsen K 33 Kvinde 30 0.31.58 4 7.42 7.50 8.00 8.12
100 501 Mogens Ravn Løjtlands Løbeklub M 67 Mand 57 0.32.02 4 8.00 8.02 8.04 7.42
101 497 Mia Scheel Rødekro-IF Motion K 34 Pige 3 0.32.24 4 7.31 8.13 8.23 8.15
102 460 Kirsten Kjær Jensen Rødekro-IF motion K 35 Kvinde 31 0.32.24 4 7.45 8.08 8.13 8.02
103 381 Bente Lyck Dall Tempo Ullerup K 36 Kvinde 32 0.32.28 4 7.48 8.06 8.20 8.04
104 371 Anne Møballe NaturErhvervstyrelsen K 37 Kvinde 33 0.32.33 4 7.42 7.51 8.27 8.20
105 446 John Mols Guld Design M 68 Mand 58 0.32.34 4 7.39 7.41 8.28 8.33
106 435 Jan Nielsen Bolderslev Løb & Motion M 69 Mand 59 0.32.42 4 7.41 8.14 8.21 8.20
107 548 Camilla Mols Guld design K 38 #NA - 0.32.46 4 7.43 7.55 8.26 8.34
108 496 Mia Mols Guld Design K 39 Pige 4 0.32.47 4 7.39 8.12 8.19 8.36
109 442 Jesper Andersen Falck M 70 Mand 60 0.32.49 4 7.26 7.54 8.11 9.15
110 433 Ingemarie Jepsen Natur Erhverv Styrelsen K 40 Kvinde 34 0.32.57 4 7.51 8.08 8.33 8.10
111 487 Maria boy Birck Rødekro-IF Motion K 41 Kvinde 35 0.32.59 4 7.51 7.50 8.51 8.11
112 421 Hans Petersen DS-SM M 71 Mand 61 0.32.59 4 7.47 8.07 8.52 8.11
113 452 Karin Juel Kristensen Team Pferdelunge K 42 Kvinde 36 0.33.07 4 8.00 8.15 8.21 8.18
114 553 Jan D. Boysen Hotrup Efterskole M 72 #NA - 0.33.09 4 7.48 8.18 8.34 8.10
115 549 Maria Aagaard Hotrup Efterskole K 43 #NA - 0.33.09 4 7.48 8.16 8.35 8.10
116 542 Victor Holm Buchholdt Team Sportigan M 73 Dreng 6 0.33.14 4 8.17 8.34 8.24 7.58
117 492 Markus Grevsen   M 74 Dreng 7 0.33.16 4 8.15 8.33 8.25 8.00
118 488 Maria Fredensborg Thomsen   K 44 Kvinde 37 0.33.22 4 8.03 8.08 8.34 8.29
119 521 Signe Fredensborg Thomsen   K 45 Kvinde 38 0.33.23 4 8.03 8.08 8.34 8.29
120 456 Kenneth Nielsen   M 75 Mand 62 0.33.23 4 7.52 8.19 8.32 8.27
121 376 Asmus Steffensen Rødekro-IF motion M 76 Dreng 8 0.33.24 4 7.09 7.39 8.18 10.11
122 479 Lone Kyed   K 46 Kvinde 39 0.33.24 4 7.51 8.16 8.33 8.32
123 369 Anna Kjær Jensen Rødekro-IF motion K 47 Kvinde 40 0.33.25 4 7.43 8.14 8.28 8.53
124 411 Frank Simonsen EFA Syd M 77 Mand 63 0.33.27 4 8.18 8.13 8.29 8.06
125 385 Birthe Baun Brodersen AAIG Aabenraa K 48 Kvinde 41 0.33.30 4 7.59 8.12 8.44 8.20
126 406 Elisabeth Laasholdt Rødekro-IF Motion K 49 Kvinde 42 0.33.34 4 8.06 8.24 8.28 8.22
127 551 Mathias Østergaard Hotrup Efterskole M 78 #NA - 0.33.41 4 6.34 7.19 10.47 8.43
128 417 Hanne Bramvel Christensen Rødekro-IF Motion K 50 Kvinde 43 0.33.51 4 7.20 8.17 9.30 8.33
129 436 Janus Hee Calløe Ravn Løjt Lands Løbeklub M 79 Mand 64 0.33.53 4 8.25 9.48 7.40 7.46
130 374 Annika Nybyy Rødekro-IF Motion K 51 Kvinde 44 0.34.05 4 7.33 8.17 9.06 9.05
131 468 Leah Andersen Rødekro-IF Motion K 52 Pige 5 0.34.05 4 7.34 8.17 9.06 9.05
132 459 Kirsten Annette Enig KLOMK K 53 Kvinde 45 0.34.07 4 8.08 8.28 8.48 8.41
133 536 Tina Nurby BE communication K 54 Kvinde 46 0.34.19 4 8.27 8.38 8.30 8.34
134 471 Linda Andresen Rødekro-IF Motion K 55 Kvinde 47 0.34.20 4 8.27 8.40 8.35 8.21
135 1333 Peter Kaczmarek   M 80 Mand 65 0.34.23 4 7.56 8.27 8.44 9.00
136 470 Lene Stenger NaturErhvervstyrelsen K 56 Kvinde 48 0.34.28 4 8.23 8.41 8.50 8.18
137 424 Helle Jürgensen NaturErhvervstyrelsen K 57 Kvinde 49 0.34.30 4 8.24 8.42 8.50 8.20
138 489 Marianne Æbeløe IBC Aabenraa K 58 Kvinde 50 0.34.33 4 7.59 8.06 8.33 9.41
139 431 Iben Iversen   K 59 Kvinde 51 0.34.45 4 9.15 9.14 8.01 7.57
140 485 Mai Nissen   K 60 Pige 6 0.34.47 4 7.30 8.43 9.04 9.21
141 467 Laura G Hansen   K 61 Pige 7 0.34.47 4 8.11 8.13 8.39 9.22
142 392 Camille Tolstrup Gregersen   K 62 Pige 8 0.34.48 4 7.30 8.43 9.04 9.22
143 379 Bente Bloch AAIG K 63 Kvinde 52 0.34.49 4 8.07 8.22 8.59 9.04
144 476 Lisbeth Nielsen   K 64 Kvinde 53 0.34.50 4 8.27 8.30 8.43 8.52
145 405 Dorte Lykkegaard Andersen Rødekro-IF Motion K 65 Kvinde 54 0.34.55 4 8.26 8.40 8.46 8.45
146 519 Sarah Armbrust Rødekro-IF Motion K 66 Kvinde 55 0.35.07 4 8.34 8.40 8.45 8.49
147 540 Trine Beining Rødekro-IF Motion K 67 Kvinde 56 0.35.08 4 8.30 8.41 8.55 8.43
148 547 Louise Severin Rødekro-IF Motion K 68 #NA - 0.35.08 4 8.30 8.41 8.55 8.43
149 503 Monika Bruhn Christensen   K 69 Kvinde 57 0.35.09 4 8.16 8.44 8.57 8.57
150 477 Lise Kaczmarek Nr. Hostrup Ungdomsforening K 70 Kvinde 58 0.35.14 4 8.24 8.30 8.51 9.09
151 517 Rikke Bang - Moritz EDC Trøst & Mensel K 71 Kvinde 59 0.35.15 4 8.54 8.45 8.48 8.28
152 393 Caroline Hedegaard Jacobsen EDC Trøst & Mensel K 72 Kvinde 60 0.35.17 4 8.54 8.45 8.47 8.31
153 404 Mie Skak Rødekro-IF Motion K 74 Kvinde 61 0.35.21 4 8.30 8.41 8.56 8.55
154 554 Berit Kjær Rødekro-IF Motion K 73 #NA - 0.35.21 4 8.29 8.41 8.55 8.54
155 368 Anna Carstensen Rogge EDC Trøst & Mensel K 75 Kvinde 62 0.35.31 4 8.54 8.45 8.48 8.44
156 550 Laura Lassen Hotrup Efterskole K 76 #NA - 0.35.37 4 8.43 9.01 9.15 8.19
157 552 Josephine Frahn Hotrup Efterskole K 77 #NA - 0.35.37 4 8.42 9.01 9.15 8.19
158 425 Henning Fredensborg Thomsen   M 81 Mand 66 0.35.37 4 7.46 8.39 9.48 9.15
159 474 Line Ludvigsen Komet Udlejning K 78 Kvinde 63 0.35.41 4 8.31 8.26 9.20 9.04
160 443 Jesper Ludvigsen Komet Udlejning M 82 Mand 67 0.35.42 4 8.31 8.26 9.20 9.04
161 502 monica Hannesbo Friedrichsen Rødekro-IF Motion K 79 Kvinde 64 0.36.04 4 8.50 8.37 9.13 9.17
162 544 Winnie Jørgensen Rødekro K 80 Kvinde 65 0.36.19 4 8.31 9.08 9.18 9.06
163 1354 Stephanie Schytte Grelk   K 81 #NA - 0.36.21 4 8.21 9.15 8.56 9.32
164 520 Sarina Koch   K 82 Kvinde 66 0.36.21 4 8.21 9.15 8.55 9.33
165 448 Jonas Kortegaard EDC Trøst & Mensel M 83 Mand 68 0.36.38 4 7.50 8.15 10.05 10.10
166 478 Lone Callesen Aaig K 83 Kvinde 67 0.36.39 4 8.45 9.02 9.20 9.15
167 413 Gert Hansen Frisør Saxen M 84 Mand 69 0.36.50 4 8.41 9.28 9.45 8.39
168 499 Mike Christensen EFA Syd M 85 Mand 70 0.37.00 4 6.38 8.36 9.47 11.38
169 423 Heidi Callesen   K 84 Kvinde 68 0.37.01 4 9.12 9.04 9.22 9.06
170 515 Randi Sandberg   K 85 Kvinde 69 0.37.01 4 9.12 9.04 9.22 9.06
171 512 Peter Nielsen EFA Syd M 86 Mand 71 0.37.14 4 8.44 8.46 9.45 9.36
172 361 Agnes Pedersen Hansen   K 86 Kvinde 70 0.37.26 4 9.02 9.27 9.31 9.18
173 484 Mads Grodt EFA Syd M 87 Mand 72 0.37.51 4 8.28 9.13 10.30 9.17
174 387 Børge Petersen   M 88 Mand 73 0.37.57 4 8.27 9.15 9.52 10.10
175 494 Matilde Holte Nielsen Rødekro K 87 Pige 9 0.38.36 4 8.36 9.52 9.52 10.08
176 397 Cathrine Gram-Nielsen Alterna Huse K 88 Pige 10 0.38.36 4 8.36 9.52 9.51 10.08
177 408 Emma Junker Christensen   K 89 Pige 11 0.38.37 4 8.35 9.52 9.52 10.09
178 557 Thea Hejsel Hotrup Efterskole K 90 #NA - 0.38.44 4 8.31 9.36 10.03 10.14
179 529 Stig Andersen Rødekro-IF Motion M 89 Mand 74 0.39.38 4 7.24 7.31 7.25 17.08
180 490 Marianne Rosenberg   K 91 Kvinde 71 0.40.13 4 9.50 9.57 10.08 9.56
181 382 Berit Martensen Bolderslev Løb og Motion K 92 Kvinde 72 0.40.14 4 9.38 9.54 10.21 10.07
182 530 Susan Charlotte Geest   K 93 Kvinde 73 0.40.23 4 9.17 10.02 10.27 10.14
183 451 Karen Pedersen