Siden er sidst opdateret 30. august 2017 - kl. 15:35

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Rødekro-løbet - fredag d. 19. august 2016 - kl. 19 (børn kl. 18)

"Rødekro-løbet"

Rødekroløbet 2016

Løbsinfo

My Race Result

pdf

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 19 (børn kl. 18) fra adressen: Sportigan Rødekro, Rødekro Midt 9, 6230 Rødekro

- Rødekro-løbet er et rigtigt byløb - der løbes på en ca. 1,5k runde i centrum med masser af tilskuere.

- der startes med børneløb - 3k, 6k og 12k starter kl. 19

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (online tilmelding senest d. 16/8 kl. 12 - eftertilmelding ved Sportigan Rødekro indtil 19/8 kl. 17)

 - se også - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

12k

6k
3k
Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 3 km - se også 3 km - se også 6 km - se også 12 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 16 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 1 0.12.30 0.12.27 Hurtigste kvinde
2 57 Oliver Fogtmann   M 1 0.12.54 0.12.49 Hurtigste mand
3 46 Rasmus Johannsen Rødekro IF Fodbold U 12 M 2 0.13.03 0.13.01  
4 54 Tove Grevsen AAIG Aabenraa K 2 0.13.22 0.13.15  
5 50 Thor Nissen Aaig Aabenraa M 3 0.13.26 0.13.19  
6 61 Mathias Thomsen Rødekro IF Fodbold U 9 M 4 0.14.03 0.14.00  
7 20 Jakob Rasmussen Solak   M 5 0.14.03 0.14.03  
8 27 Kamilla Olsen   K 3 0.14.21 0.14.19  
9 15 Bethina Nissen Aaig Aabenraa K 4 0.14.35 0.14.27  
10 23 Jonas Lyck Jørgensen Rødekro IF Fodbold U 9 M 6 0.14.48 0.14.45  
11 49 Sille Johannsen Your Choice K 5 0.15.00 0.15.20  
12 53 Tommy Ravn Rødekro IF Fodbold U14 M 7 0.15.16 0.15.03  
13 34 Magnus Lund Rødekro IF Fodbold U 9 M 8 0.15.17 0.15.18  
14 33 Line Bisp Fogh RIF Håndbold K 6 0.16.11 0.16.07  
15 11 Allan Galle Hansen RIF Håndbold M 9 0.16.14 0.16.10  
16 62 N.N. 62 ??   ? - 0.16.18 0.15.55  
17 59 Lasse Rygaard Wiwe   M 10 0.16.32 0.16.30  
18 48 Sebastian Schmidt Knudsen Rødekro IF Fodbold U 9 M 11 0.17.01 0.16.57  
19 47 Sarah Kjær RIF Håndbold K 7 0.17.04 0.16.53  
20 43 Oscar Mols Rødekro IF Fodbold U 9 / Guld Design M 12 0.17.10 0.17.07  
21 60 Jeppe Rygaard Wiwe   M 13 0.17.13 0.17.10  
22 40 Morten Stigsen   M 14 0.17.19 0.17.10  
23 52 Tobias Vinther Poulsen   M 15 0.17.37 0.17.16  
24 25 Julie Mørk Holm Team Malta K 8 0.17.57 0.17.42  
25 55 William Kaczmarek NHU M 16 0.18.08 0.17.54  
26 37 Mathia Kaczmarek NHU K 9 0.18.08 0.17.54  
27 18 Ditte Hammer Hærvejsskolen 6 B K 10 0.18.40 0.18.37  
28 41 Niclas Lund Rødekro IF Fodbold U 12 M 17 0.18.45 0.18.45  
29 22 Joachim Løwe Richardt Rødekro IF Fodbold U14 M 18 0.18.52 0.18.49  
30 19 Hjalmer Frederiksen Rødekro Tri & Motion M 19 0.19.35 0.19.14  
31 28 Kasper Beining Rødekro Tri & Motion M 20 0.19.38 0.19.17  
32 32 Lene Rieder   K 11 0.19.59 0.19.53  
33 10 Agnes Eisenhardt   K 12 0.20.01 0.19.43  
34 29 Kent Isaksen   M 21 0.20.02 0.19.43  
35 58 Mogens Løwe Richardt   M 22 0.20.07 0.20.03  
36 56 Freja Boysen   K 13 0.20.27 0.20.25  
37 12 Andrea Danielsen   K 14 0.20.55 0.20.51  
38 39 Mikael Kaas   M 23 0.21.01 0.20.42  
39 38 Mette Andreasen   K 15 0.21.09 0.20.57  
40 44 Pernille Bornholt Henningsen   K 16 0.21.09 0.20.57  
41 26 Kamilla Nørgaard RIF Gymnastik K 17 0.21.39 0.21.34  
42 35 Marianne Æbeløe   K 18 0.21.44 0.21.19  
43 21 Jannie Riis Klub Klosterbakken K 19 0.21.57 0.21.33  
44 17 Dicte Skødt   K 20 0.26.11 0.25.45  
45 36 Martin Skødt   M 24 0.26.11 0.25.45  
46 31 Lena Skødt   K 21 0.26.11 0.25.45  
47 24 Julie Galle Hansen RIF Håndbold K 22 DNF 0.16.10  

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 3 km - se også 6 km - se også 12 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 183 Jonas Skau Christensen Rødekro Tri og Motion M 1 0.20.21 0.20.23 Hurtigste mand
2 302 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion M 2 0.21.59 0.22.01  
3 106 Anders Bisgaard Rødekro tri & motion / Rødekro IF Fodbold U 14 M 3 0.22.16 0.22.19  
4 123 Cecilie Marcimak Citroen Service Rødekro K 1 0.23.37 0.23.34 Hurtigste kvinde
5 258 Rune Sørensen Rødekro Tri & Motion M 4 0.23.47 0.23.42  
6 282 Victor Thomsen Rødekro IF Fodbold U14 M 5 0.23.54 0.23.52  
7 174 Jens Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 6 0.24.11 0.24.06  
8 301 Kasper Rhinstrøm Schmidt Rødekro Tri & Motion M 7 0.24.12 0.24.06  
9 285 René Severin   M 8 0.24.24 0.24.16  
10 153 Hans Renkwitz Rødekro Tri og Motion M 9 0.24.38 0.24.35  
11 296 Tom Whelan   M 10 0.24.40 0.24.35  
12 255 René Marcimak Citroen Service Rødekro M 11 0.24.42 0.24.37  
13 256 Rhina Ravn Rødekro Tri og Motion K 2 0.24.42 0.24.40  
14 221 Martin Christensen   M 12 0.24.49 0.24.43  
15 192 Kasper Pedersen Rødekro IF Fodbold U14 M 13 0.24.53 0.24.50  
16 244 Palle Kjær Rødekro Tri & Motion M 14 0.25.05 0.25.00  
17 286 Jens Sivertsen   M 15 0.25.18 0.25.11  
18 160 Henrik Hausted Rødekro IF Fodbold U 12 M 16 0.25.43 0.25.29  
19 293 Henrik Cloos Skov Rødekro Tri & Motion M 17 0.25.50 0.25.44  
20 198 Lasse Schuldt Rødekro IF Fodbold U 15 M 18 0.25.50 0.25.47  
21 157 Henning Frederiksen Bolderslev Løb & Motion M 19 0.25.56 0.25.48  
22 172 Jens Bau Lorenzen Rødekro VVS M 20 0.25.59 0.25.52  
23 131 Ejner Christensen Rødekro Tri og Motion M 21 0.26.03 0.26.24  
24 245 Peder Bisgaard Rødekro Tri & Motion M 22 0.26.06 0.26.03  
25 269 Thomas Rosenstand RIF fodbold U15 M 23 0.26.22 0.26.01  
26 129 Dorte Clausen Rødekro Tri og Motion K 3 0.26.31 0.26.28  
27 292 Rasmus Hyldal Kristiansen   M 24 0.26.42 0.26.33  
28 186 Julie Abrahamsen Rødekro Tri & Motion K 4 0.26.44 0.26.37  
29 175 Jens Schjerning Rødekro Tri og Motion M 25 0.26.59 0.26.46  
30 303 Per Petersen løgumkloster løbemotion M 26 0.27.44 0.27.35  
31 238 Nicolai Rosenstand RIF fodbold U15 drenge M 27 0.27.45 0.27.41  
32 216 Malthe Bjerregaard Rødekro IF Fodbold U 15 M 28 0.27.47 0.27.42  
33 166 Jacob Berg Rødekro if fodbold M 29 0.27.53 0.27.46  
34 253 Rasmus Myrthu Rødekro IF Fodbold U14 M 30 0.27.55 0.27.49  
35 109 Annemette Grevsen Bov if løb og motion K 5 0.27.55 0.27.48  
36 217 Marc Holm Team Malta M 31 0.27.56 0.27.42  
37 279 Victor Beck Rødekro IF Fodbold U14 M 32 0.27.57 0.27.52  
38 236 Nicklas Lyck Jørgensen Rødekro IF Fodbold U14 M 33 0.27.58 0.27.52  
39 298 Jacob Gammelgaard   M 34 0.28.08 0.27.56  
40 234 Morten Bruhn Knudsen Rødekro IF Fodbold veteran M 35 0.28.13 0.28.08  
41 213 Mads Berg Rødekro if fodbold M 36 0.28.14 0.28.08  
42 142 Frank Lund Team Rødekro Smidie M 37 0.28.45 0.28.32  
43 233 Morten Beck Rødekro Tri & Motion M 38 0.28.46 0.28.41  
44 277 Ulrik Petersen   M 39 0.28.46 0.28.40  
45 270 Thomas Seest Rødekro Tri & Motion M 40 0.28.48 0.28.38  
46 252 Rasmus Lehrmann Rødekro IF Fodbold U14 M 41 0.28.48 0.28.45  
47 281 Victor Schjerning Rødekro Tri og Motion M 42 0.28.48 0.28.45  
48 158 Henriette Ahrenkiel Rødekro Tri & Motion K 6 0.28.49 0.28.41  
49 266 Søren Riis Rødekro IF Fodbold old boys M 43 0.29.04 0.28.58  
50 237 Nicolai Ælmholdt Rødekro IF Fodbold U 11 M 44 0.29.15 0.29.14  
51 305 Jacob Jul Schau Rødekro IF Fodbold U 11 M 45 0.29.21 0.29.22  
52 188 Jytte Jacobsen Bolderslev Løb & Motion K 7 0.29.23 0.29.14  
53 185 Jørn Johannsen Your Choice M 46 0.29.37 0.29.57  
54 101 Albert Ravnkilde Kristensen Øster lindet idrætsforeningen M 47 0.29.42 0.29.32  
55 151 Hans Nørgaard Clausen Rødekro Tri og Motion M 48 0.29.43 0.29.26  
56 289 Lasse Jacobsen Rødekro IF Fodbold U 12 M 49 0.29.45 0.29.37  
57 181 Jonas Heiselberg   M 50 0.29.47 0.30.07  
58 126 Daniel Thams   M 51 0.29.49 0.29.39  
59 241 Oliver Mols Rødekro IF Fodbold U 14 / Guld Design M 52 0.30.04 0.30.00  
60 272 Tom Eirik Köppe Rødekro IF Fodbold U 17 M 53 0.30.14 0.29.57  
61 140 Florian Köppe Rødekro IF Fodbold veteran M 54 0.30.14 0.29.57  
62 227 Mia Mols RIF Håndbold K 8 0.30.29 0.30.26  
63 176 Jeppe Brodersen Rødekro IF Fodbold U 10 M 55 0.30.32 0.30.28  
64 135 Evald Møller   M 56 0.30.32 0.30.10  
65 228 Michael Nguyen Haugaard AAIG Aabenraa M 57 0.30.39 0.30.23  
66 145 Gitte Petersen AAIG Aabenraa K 9 0.30.42 0.30.30  
67 299 Elias Lorenzen   M 58 0.30.45 0.30.33  
68 154 Heidi Borella Rødekro Tri & Motion K 10 0.30.46 0.30.29  
69 170 Jeanette Bisgaard Rødekro Tri & Motion K 11 0.30.47 0.30.41  
70 247 Peter Hammer Hansen HAGI M 59 0.30.51 0.30.39  
71 136 Fillip Hausted Rødekro IF Fodbold U 12 M 60 0.30.58 0.30.57  
72 280 Victor Holm Buchholdt Rødekro IF Fodbold U 12 M 61 0.30.58 0.30.57  
73 137 Finn Jacobsen Bolderslev Løb & Motion M 62 0.31.04 0.30.54  
74 263 Sebastian Rudebeck   M 63 0.31.05 0.31.02  
75 254 René Jørgensen   M 64 0.31.05 0.30.49  
76 180 Jonas Brodersen Rødekro IF Fodbold U 12 M 65 0.31.07 0.31.09  
77 223 Mathias Myrthu Rødekro IF Fodbold U 12 M 66 0.31.08 0.31.07  
78 196 Lars Erik Thomsen Rødekro Tri & Motion M 67 0.31.11 0.30.58  
79 290 Niklas Andersen   M 68 0.31.13 0.31.11  
80 104 Allan Asmussen AAIG Aabenraa M 69 0.31.14 0.30.56  
81 173 Jens Bloch Jensen Øster lindet idrætsforeningen M 70 0.31.15 0.31.05  
82 179 John Mols Rødekro IF Fodbold veteran / Guld Design M 71 0.31.16 0.31.12  
83 162 Hong Nguyen Haugaard AAIG Aabenraa K 12 0.31.20 0.31.04  
84 134 Eskild Johannsen Rødekro IF Fodbold U 11 M 72 0.31.26 0.31.24  
85 273 Tommy Jensen Aaig Aabenraa M 73 0.31.26 0.31.10  
86 205 Lisa Damkjær   K 13 0.31.28 0.31.15  
87 287 Dorthe Ludvigsen Rødekro Tri & Motion K 14 0.31.29 0.31.12  
88 116 Birgitte Sørensen Aaig Aabenraa K 15 0.31.31 0.31.14  
89 225 Matilde Holte Nielsen   K 16 0.31.40 0.31.34  
90 121 Cathrine Gram Nielsen Alterna Huse K 17 0.31.41 0.31.35  
91 178 John Cordes Thams   M 74 0.31.44 0.31.34  
92 288 Iben Kyndal Rødekro Tri & Motion K 18 0.31.46 0.31.39  
93 127 Dennis Lund Rødekro IF Fodbold U 9 M 75 0.31.49 0.31.43  
94 111 Berit Kjær Rødekro Tri & Motion K 19 0.31.51 0.31.41  
95 113 Betina Jensen   K 20 0.31.53 0.31.40  
96 1007 Betina Jessen Bov if løb og motion K 21 0.31.56 0.31.38  
97 199 Laura Bjerregaard Rødekro Tri og Motion K 22 0.31.59 0.31.49  
98 115 Birgit Schjerning Rødekro Tri og Motion K 23 0.32.04 0.31.46  
99 246 Pernille Norbeck   K 24 0.32.08 0.32.01  
100 294 Stig Andersen Rødekro Tri & Motion M 76 0.32.36 0.32.16  
101 117 Brian Kaspersen   M 77 0.32.39 0.32.20  
102 278 Vicky Jochimsen   K 25 0.32.40 0.32.32  
103 242 Ove Schneider Bolderslev Løb & Motion M 78 0.32.40 0.32.29  
104 200 Laura Galle Hansen RIF Håndbold K 26 0.32.43 0.32.40  
105 215 Mai Nissen Rødekro IF Håndbold K 27 0.32.45 0.32.42  
106 133 Elisabeth Laasholdt Rødekro Tri og Motion K 28 0.32.45 0.32.35  
107 300 Malene Sørensen AAIG Aabenraa K 29 0.32.46 0.32.30  
108 146 Gitte Petersen   K 30 0.32.50 0.32.37  
109 138 Finn Torsten Jakobsen AAIG Aabenraa M 79 0.32.56 0.32.37  
110 264 Simon Schmidt Rødekro IF Fodbold U 12 M 80 0.32.57 0.32.56  
111 163 Iben Koch Hørlyck   K 31 0.33.07 0.32.55  
112 161 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa M 81 0.33.08 0.32.52  
113 122 Cecilie Ælmholdt Salon Unique K 32 0.33.17 0.33.15  
114 284 Werner Koch   M 82 0.33.25 0.33.03  
115 220 Markus Grevsen Rødekro IF Fodbold U 12 M 83 0.33.25 0.33.24  
116 147 Gunde Marie Skak Jensen   K 33 0.33.33 0.33.17  
117 103 Alexander Nasser Petersen Rødekro IF Fodbold U 11 M 84 0.33.33 0.33.30  
118 201 Laura Vinther Poulsen   K 34 0.33.34 0.33.13  
119 197 Lars Vinther   M 85 0.33.35 0.33.13  
120 207 Lise Kaczmarek NHU K 35 0.33.37 0.33.23  
121 124 Christina Andersen   K 36 0.33.37 0.33.19  
122 130 Dorte Jørgensen   K 37 0.33.39 0.33.26  
123 268 Thomas Lindharth   M 86 0.33.52 0.33.30  
124 249 Petra Vig Jørgensen Aaig Aabenraa K 38 0.34.08 0.33.53  
125 148 Hanne Bramvel Christensen Rødekro Tri & Motion K 39 0.34.08 0.33.56  
126 283 Vivian Rieder Rødekro Tri & Motion K 40 0.34.12 0.33.51  
127 275 Trine Beining Rødekro Tri & Motion K 41 0.34.13 0.33.52  
128 222 Mathias Hausted Rødekro IF Fodbold U 12 M 87 0.34.18 0.33.55  
129 194 Klaus Iwersen Klosterbaken 48 M 88 0.34.20 0.34.15  
130 171 Jeanette Rosenstand Sydbank K 42 0.34.20 0.34.02  
131 164 Ida-Marie Iwersen Klosterbaken 48 K 43 0.34.20 0.34.16  
132 267 Susanne Hausted Rødekro IF Fodbold U 12 K 44 0.34.28 0.34.03  
133 276 Ulla Asmussen AAIG Aabenraa K 45 0.34.31 0.34.16  
134 120 Casper Jochimsen   M 89 0.34.33 0.34.28  
135 226 Mette Dammose   K 46 0.34.35 0.34.12  
136 291 Kristian Hyldal Kristiansen   M 90 0.34.54 0.34.45  
137 219 Marianne Sørensen Schmit International K 47 0.34.55 0.34.38  
138 182 Jonas Nissen Rødekro IF Fodbold U 15 M 91 0.34.56 0.34.39  
139 189 Jytte Jacobsen   K 48 0.34.59 0.34.48  
140 251 Rane Kjer Møller NHU M 92 0.35.16 0.35.07  
141 112 Berit Kjer Møller NHU K 49 0.35.16 0.35.07  
142 208 Lona Skov Løgumkloster Løbemotion K 50 0.35.17 0.34.58  
143 265 Sine F. Thomsen Rødekro Tri og Motion K 51 0.35.21 0.35.05  
144 218 Maria F. Thomsen Rødekro Tri og Motion K 52 0.35.22 0.35.05  
145 212 Louise Severin Rødekro Tri og Motion K 53 0.35.22 0.35.05  
146 243 Paige Dogan   K 54 0.35.30 0.35.17  
147 214 Mads Juhler Rødekro IF Fodbold U14 M 93 0.35.40 0.35.38  
148 232 Mona Gustafsson   K 55 0.35.46 0.35.25  
149 169 Jannie Beck ETU Forsikring K 56 0.35.46 0.35.22  
150 193 Keld Asmussen AAIG Aabenraa M 94 0.36.07 0.35.48  
151 165 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa K 57 0.36.07 0.35.49  
152 206 Lisbeth Nielsen   K 58 0.36.12 0.35.50  
153 132 Ejvind Ambøg   M 95 0.36.16 0.36.04  
154 250 Pia Rønne Petersen   K 59 0.36.16 0.35.54  
155 203 Linda Andresen   K 60 0.36.16 0.35.54  
156 108 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa K 61 0.36.27 0.36.10  
157 295 Tina Ketelsen Løgumkloster Løbemotion K 62 0.36.34 0.36.16  
158 184 Jonna Jacobsen   K 63 0.36.36 0.36.24  
159 304 Morten Nielsen   M 96 0.36.51 0.36.32  
160 195 Kristine Hammer Hansen   K 64 0.37.05 0.36.53  
161 152 Hans Petersen Rødekro Tri og Motion M 97 0.37.10 0.36.55  
162 139 Florence Holm Team Sportigan K 65 0.37.32 0.37.08  
163 167 Jacob Christiansen Team Malta M 98 0.39.18 0.39.03  
164 271 Tina Mørk Holm Team Malta K 66 0.39.29 0.39.13  
165 248 Peter Nielsen   M 99 0.39.44 0.39.22  
166 177 Jes Peter Christensen Bolderslev løb og motion M 100 0.39.47 0.39.22  
167 191 Karen Jessen Olsen Aaig Aabenraa K 67 0.40.10 0.40.30  
168 105 Allan Christensen   M 101 0.40.11 0.40.00  
169 230 Michael Rossen-Sand   M 102 0.40.25 0.40.20  
170 187 Julie Sand   K 68 0.40.25 0.40.20  
171 143 Frederik Bolø Hørlyck   M 103 0.40.35 0.40.23  
172 257 Rita Wiborg Jessen løgumkloster løbemotion K 69 0.40.42 0.40.22  
173 297 Caroline Rasmussen   K 70 0.41.14 0.41.12  
174 100 Agnes Marie Pedersen Hansen   K 71 0.41.16 0.41.04  
175 156 Helle Mikkelsen Rødekro Tri & Motion K 72 0.41.16 0.40.58  
176 190 Karen Eisenhardt Rødekro IF Håndbold K 73 0.41.42 0.41.24  
177 260 Sebastian Andersen Severin   M 104 0.41.51 0.41.44  
178 102 Alexander Andersen Severin   M 105 0.41.52 0.41.45  
179 125 Clara Jochimsen   K 74 0.41.58 0.41.54  
180 150 Hans Klausen Klosterbakken M 106 0.42.09 0.41.51  
181 144 Gitte Lene Kyster   K 75 0.42.28 0.42.22  
182 118 Brita Jacobsen   K 76 0.43.39 0.43.16  
183 149 Hanne Høyer Koch   K 77 0.43.42 0.43.21  
184 202 Lena Dittrich Sørensen   K 78 0.44.08 0.43.58  
185 155 Helle Boutrup   K 79 0.45.42 0.45.22  
186 128 Dicte Marie Andersen Severin   K 80 0.49.41 0.49.35  
187 210 Lotte Andersen Severin   K 81 0.49.41 0.49.35  

 

tilbage til toppen

Resultater 12 km - se også 3 km - se også 6 km - se også 12 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1027 Jesper Meins Haderslev-IF M 1 0.41.18 0.41.19 Hurtigste mand
2 1029 Kenneth Severin Rødekro Tri & Motion M 2 0.43.19 0.43.17  
3 1033 Lasse Beining Rødekro Tri & Motion M 3 0.46.42 0.46.40  
4 1068 Danni Møller Rødekro Tri & Motion M 4 0.46.48 0.46.43  
5 1012 Brian Christensen TRI 2000 M 5 0.48.11 0.48.06  
6 1013 Carsten Anker Haderslev IF M 6 0.48.31 0.48.26  
7 1067 Anders Jensen KLOMK M 7 0.50.26 0.50.11  
8 1046 Morten Riis Haderslev IF M 8 0.50.26 0.50.22  
9 1022 Henrik Andresen Rødekro Tri og Motion M 9 0.50.42 0.50.38  
10 1059 Lone Rasmussen   K 1 0.50.47 0.50.44 Hurtigste kvinde
11 1065 Henrik Svelmsøe Hansen   M 10 0.51.19 0.51.15  
12 1001 Anders Barsøe AAIG Aabenraa M 11 0.51.21 0.51.07  
13 1049 Steffen Grevsen Bov if løb og motion M 12 0.52.14 0.52.34  
14 1062 Frits Detlefsen Rødekro Tri & Motion M 13 0.52.47 0.52.43  
15 1061 Betina Detlefsen Rødekro Tri & Motion K 2 0.52.48 0.52.45  
16 1069 Nanco de Haan Bolderslev Løb og Motion M 14 0.52.53 0.52.34  
17 1010 Bo Thomsen Bov if løb og motion M 15 0.53.10 0.53.01  
18 1025 Jesper Ælmholdt Salon Unique M 16 0.53.33 0.53.25  
19 1021 Hans Jørgen Rheder Alterna Huse M 17 0.53.41 0.53.26  
20 1047 Poul M. Snabe Bolderslev Løb og Motion M 18 0.54.00 0.53.40  
21 1005 Begitte Petersen Rødekro Tri og Motion K 3 0.54.07 0.54.02  
22 1063 Torben Jacobsen Rødekro Tri & Motion M 19 0.55.06 0.54.56  
23 1040 Martin Petersen   M 20 0.55.52 0.55.40  
24 1032 Lars Otte Rødekro IF Fodbold old boys M 21 0.56.04 0.55.56  
25 1011 Bodil Nielsen AAIG Aabenraa K 4 0.57.41 0.57.38  
26 1052 Therese Adam Møller   K 5 0.58.36 0.58.32  
27 1038 Mads Madsen Bolderslev Løb og Motion M 22 0.58.36 0.58.27  
28 1035 Lene Nielsen Bov if K 6 0.58.51 0.58.32  
29 1002 Anders Koch Hørlyck   M 23 0.59.03 0.58.56  
30 1026 Jesper Christensen   M 24 0.59.37 0.59.13  
31 1017 Dorte M. Snabe Bolderslev Løb og Motion K 7 1.00.01 0.59.41  
32 1020 Frede Holdt Jensen Rødekro Tri & Motion M 25 1.00.29 1.00.14  
33 1043 Mike Andresen   M 26 1.00.48 1.00.40  
34 1030 Kim Møller   M 27 1.00.52 1.00.32  
35 1057 Uffe Steffensen Rødekro IF / Keddes fanklub M 28 1.00.56 1.00.43  
36 1014 Cathrine Underbjerg Hansen   K 8 1.02.17 1.02.07  
37 1009 Bo Kaczmarek NHU M 29 1.02.17 1.02.04  
38 1066 Anja Hein Rødekro Tri & Motion K 9 1.02.21 1.02.11  
39 1044 Mogens Krag Nissen Rødekro Tri&Motrion M 30 1.02.21 1.02.08  
40 1034 Lene Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 10 1.02.27 1.02.17  
41 1039 Maria Bjødstrup Quist   K 11 1.02.42