Siden er sidst opdateret 19. september 2019 - kl. 09:32

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Rødekro-løbet - fredag d. 16. august 2019 - kl. 19 (børn kl. 18)

"Rødekro-løbet"

Rødekroløbet 2018

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 19 (børn kl. 18) fra adressen: Rødekro Midt 9, 6230 Rødekro

- Rødekro-løbet er et rigtigt byløb - der løbes på en 2k runde i centrum med masser af tilskuere.

- som noget nyt i 2019 tilbydes Family One Mile Run (1,609k)

- der startes med børneløb - 1,6k, 6k og 10k starter kl. 19

- DAF opmåling - se rapport(2k) se DAF opmåling(28-03-17)

- se Info samt tilmelding My Race Result (online tilmelding senest 14/8 - eftertilmelding på dagen fra kl. 16 - 18)

 

 - se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

DAF opmålt rute 10k

1,6k - 6k

0,6k Børneløb

1,2k Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1,609 km (One mile) - se også 1,6 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

- ingen resultater for denne distance!

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 1,6 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 525 Peter Vestergaard Jensen (Sønderborg) M 1 0.18.55 0.18.55 Hurtigste mand
2 539 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri & Motion // Team Meins RUNning M 2 0.21.46 0.21.46  
3 523 Allan Quist Nielsen (Genner) M 3 0.24.01 0.24.04  
4 503 Jonas Renkwitz Rødekro Tri & Motion M 4 0.24.42 0.24.43  
5 429 Peter Jørgensen (Aabenraa) M 5 0.24.50 0.24.52  
6 548 Jens Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 6 0.24.56 0.24.58  
7 473 Victor Schjerning Rødekro M 7 0.25.42 0.26.01  
8 404 Anders Koch-Hørlyck (Rødekro) M 8 0.26.25 0.26.30  
9 512 Jens Sievertsen (Åbenrå) M 9 0.26.25 0.26.32  
10 556 Frederik Rudbeck Christensen (Rødekro) M 10 0.26.43 0.26.51  
11 526 Tommy Ravn Rødekro Tri & Motion M 11 0.26.49 0.26.53  
12 570 Thomas Seest   M 12 0.26.57 0.27.03  
13 534 Karsten Nissen (Rødekro) M 13 0.27.04 0.27.10  
14 482 Katrine Walz Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 1 0.27.11 0.27.19 Hurtigste kvinde
15 530 Peter Hansen (Rødekro) M 14 0.27.21 0.27.28  
16 524 Anja Michelsen Petersen (Genner) K 2 0.27.25 0.27.31  
17 502 Jens Schjerning Rødekro Tri & Motion M 15 0.27.38 0.27.43  
18 527 Jacob Gammelgaard (Rødekro) M 16 0.28.06 0.28.13  
19 522 Magnus Lund Rødekro IF M 17 0.28.25 0.28.26  
20 433 Rasmus Moldt Heiselberg (Rødekro) M 18 0.28.33 0.28.34  
21 470 Morten Juhl REMA 1000 Rødekro M 19 0.28.22 0.28.34  
22 401 Alex Rudebeck (Hjordkær) M 20 0.28.15 0.28.34  
23 425 Mette Buchholdt (Rødekro) K 3 0.28.34 0.28.42  
24 457 Frank Lund LOOP Fitness Rødekro M 21 0.28.33 0.28.45  
25 488 Malou Mikkelsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 4 0.29.00 0.29.09  
26 552 Jesper Nielsen Rødekro Tri & Motion M 22 0.29.09 0.29.18  
27 536 Robert Brodersen (Aabenraa) M 23 0.29.12 0.29.20  
28 557 Henrik Gram-Nielsen Alterna Huse A/S M 24 0.29.10 0.29.21  
29 445 Trine Klemensø (København) K 5 0.29.17 0.29.29  
30 436 Simon Skau Bjerregaard (Rise) M 25 0.29.28 0.29.37  
31 420 Lars Moldt Heiselberg (Rødekro) M 26 0.29.33 0.29.38  
32 546 Anne-Beathe Tholstrup Aaig K 6 0.29.25 0.29.38  
33 528 Daniel Thams (Rødekro) M 27 0.29.41 0.30.01  
34 511 Anna Mathilde Dahlmann Rødekro Tri & Motion K 7 0.29.54 0.30.14  
35 538 Anette Hansen Rødekro Tri & Motion K 8 0.30.15 0.30.19  
36 462 William Kaczmarek NHU M 28 0.30.30 0.30.31  
37 474 Anders Walz Rødekro IF U 13 fodboldpiger M 29 0.30.28 0.30.42  
38 498 Frank Michelsen Rødekro Tri & Motion M 30 0.30.34 0.30.43  
39 411 Iben Koch-Hørlyck (Rødekro) K 9 0.30.37 0.30.43  
40 465 Elias Dahlstrøm Toftkær Nr Hostrup M 31 0.30.44 0.30.45  
41 461 Palle Ulrik Hansen LOOP Fitness Rødekro M 32 0.30.52 0.31.06  
42 450 Evald Møller Ejendomsmægler M 33 0.31.03 0.31.15  
43 490 Marie Jacobsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 10 0.31.05 0.31.15  
44 481 Julie Nielsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 11 0.31.05 0.31.15  
45 537 Claus Christensen Rødekro Tri & Motion M 34 0.31.13 0.31.30  
46 439 Thomas Koch (Rødekro) M 35 0.31.26 0.31.37  
47 447 Werner Koch (Rødekro) M 36 0.31.30 0.31.40  
48 458 Gerda Brændgaard LOOP Fitness Rødekro K 12 0.31.29 0.31.49  
49 452 Lotte Severin Familien Vonsild Rødekro Aabenraa K 13 0.31.28 0.31.51  
50 513 Søren Skøtt Æ knajte M 37 0.31.45 0.31.56  
51 514 Morten Kjer Æ knajte M 38 0.31.47 0.31.59  
52 500 Heidi Borella Rødekro Tri & Motion K 14 0.31.46 0.31.59  
53 456 Stefan Skov Loop M 39 0.31.43 0.32.01  
54 406 Daniel Koch (Rødekro) M 40 0.31.52 0.32.03  
55 543 Annika Cording (6392 Bolderslev) K 15 0.32.15 0.32.23  
56 492 Lars Schmidt Rødekro IF U 13 fodboldpiger M 41 0.32.16 0.32.28  
57 489 Malou Schmidt Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 16 0.32.16 0.32.28  
58 431 Randi Sandberg Bossen (Rødekro) K 17 0.32.20 0.32.30  
59 545 Daniel Katsch Thomsen (Rødekro) M 42 0.32.21 0.32.31  
60 547 Betina Hansen Rødekro Tri & Motion K 18 0.32.27 0.32.35  
61 417 Kim Lildholdt Hjordkær Løbeklub M 43 0.32.34 0.32.55  
62 544 Carina Scheel (Rødekro) K 19 0.32.30 0.32.55  
63 510 Trine Beining Rødekro Tri & Motion K 20 0.32.50 0.32.55  
64 443 Tobias Vinther Poulsen (Rødekro) M 44 0.33.03 0.33.10  
65 407 Emil Skau Bjerregaard (Rise) M 45 0.33.00 0.33.13  
66 504 Jørgen Skau Bjerregaard Rødekro Tri & Motion M 46 0.33.15 0.33.29  
67 453 Sebastian Severin Familien Vonsild Rødekro Aabenraa M 47 0.33.09 0.33.37  
68 506 Laura Skau Bjerregaard Rødekro Tri & Motion K 21 0.33.33 0.33.43  
69 475 Betina Nielsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 22 0.33.32 0.33.45  
70 427 Morten Stigsen (Rødekro) M 48 0.33.40 0.33.46  
71 499 Hanne Bramvel Christensen Rødekro Tri & Motion K 23 0.33.40 0.33.48  
72 201 Anita Thiemer -6200 K 24 0.33.33 0.33.48  
73 484 Lærke Kragh Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 25 0.33.56 0.34.05  
74 509 Thomas Andresen Rødekro Tri & Motion M 49 0.33.43 0.34.06  
75 479 Ida Nielsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 26 0.33.56 0.34.06  
76 493 Sandra Vestergaard Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 27 0.33.57 0.34.09  
77 421 Lasse Holst-Gloy (Rødekro) M 50 0.34.18 0.34.23  
78 553 Tina Wolgast Rødekro Tri & Motion K 28 0.34.42 0.34.50  
79 495 Berit Færge Rødekro Tri & Motion K 29 0.34.29 0.34.53  
80 430 Phuong Nguyen (Rødekro) K 30 0.34.29 0.34.53  
81 549 Sarah Hunderup (Rødekro) K 31 0.34.55 0.35.09  
82 550 Stig Andersen Rødekro tri motion M 51 0.34.56 0.35.10  
83 451 Alexander Severin Familien Vonsild Rødekro Aabenraa M 52 0.34.50 0.35.18  
84 468 Lilian Juhl REMA 1000 Rødekro K 32 0.35.14 0.35.21  
85 529 John Thams (Rødekro) M 53 0.35.03 0.35.22  
86 422 Lasse S Jørgensen (Rødekro) M 54 0.35.09 0.35.26  
87 469 Lucas Sier REMA 1000 Rødekro M 55 0.35.12 0.35.26  
88 410 Helle S Jørgensen (Rødekro) K 33 0.35.09 0.35.26  
89 551 Lisbeth Myrthu Rødekro Tri & Motion K 34 0.35.17 0.35.29  
90 454 Vicky Norbeck Jochimsen Familien Vonsild Rødekro Aabenraa K 35 0.35.27 0.35.40  
91 442 Tina Nyborg Lauritzen (Rødekro) K 36 0.35.18 0.35.42  
92 508 Pia Rønne Rødekro Tri & Motion K 37 0.35.17 0.35.42  
93 480 Jørn Mikkelsen Rødekro IF U 13 fodboldpiger M 56 0.35.39 0.35.48  
94 571 Kirsten Hansen Felsted K 38 0.35.27 0.35.48  
95 416 Jørgen Steen Winther Romme (Rødekro) M 57 0.35.40 0.35.58  
96 555 Nikolai Ravn Sundeved Efterskole M 58 0.35.56 0.36.14  
97 478 Ida Marie Iwersen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 39 0.36.06 0.36.17  
98 483 Klaus Iwersen Rødekro IF U 13 fodboldpiger M 59 0.36.07 0.36.18  
99 455 Jane Hein Hansen Hansen’s K 40 0.36.30 0.36.32  
100 520 Karen Eisenhardt (Rødekro) K 41 0.36.18 0.36.41  
101 518 Klaus Eisenhardt (Rødekro) M 60 0.36.39 0.37.02  
102 440 Tina Luxenburger (Aabenraa) K 42 0.36.39 0.37.03  
103 448 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa M 61 0.36.44 0.37.08  
104 215 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa K 43 0.36.45 0.37.08  
105 487 Maja Jensen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 44 0.37.03 0.37.14  
106 405 Anneli Paulson (Rødekro) K 45 0.37.09 0.37.16  
107 542 Julie Christensen (Rødekro) K 46 0.37.10 0.37.16  
108 459 Kis Æbeløe Loop Fitness Rødekro K 47 0.37.23 0.37.42  
109 494 Stella Petry Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 48 0.37.49 0.38.01  
110 554 Berit Kjeldsen Loop Fitness Rødekro K 49 0.38.05 0.38.23  
111 418 Kristina Æbeløe Thielsen (Vojens) K 50 0.38.07 0.38.25  
112 408 Hans Petersen (RÆDEKRO) M 62 0.38.32 0.38.40  
113 413 Jan Bundgaard (Aabenraa) M 63 0.38.41 0.39.01  
114 412 Isabella Otte (Rødekro) K 51 0.39.13 0.39.22  
115 409 Helle Otte (Rødekro) K 52 0.39.13 0.39.22  
116 541 Sarina Koch (Rødekro) K 53 0.39.19 0.39.33  
117 423 Lotte Thomsen (Augustenborg) K 54 0.39.11 0.39.34  
118 415 Jeanett Søndergaard (Aabenraa) K 55 0.39.18 0.39.37  
119 426 Mette Kjær (Sønderborg) K 56 0.39.20 0.39.44  
120 485 Lærke Lildholdt Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 57 0.40.07 0.40.21  
121 476 Camilla Pripp Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 58 0.40.07 0.40.21  
122 477 Dennis Pripp Rødekro IF U 13 fodboldpiger M 64 0.40.07 0.40.22  
123 428 Nadine Møller (Bolderslev) K 59 0.40.29 0.40.46  
124 434 Rikke Schmidt (Aabenraa) K 60 0.40.29 0.40.47  
125 486 Lykke Rasmussen Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 61 0.41.06 0.41.15  
126 531 Jakob Bejerholm Jessen (Rødekro) M 65 0.41.13 0.41.20  
127 532 Conny Bejerholm (Rødekro) K 62 0.41.13 0.41.20  
128 533 Lene Bejerholm (Rødekro) K 63 0.41.14 0.41.21  
129 419 Kristine Roost Johnsen (Rødekro) K 64 0.41.01 0.41.22  
130 515 Agnes Marie Pedersen Hansen Rødekro Tri & Motion K 65 0.41.08 0.41.23  
131 501 Helle Mikkelsen Rødekro Tri & Motion K 66 0.41.09 0.41.24  
132 444 Trine Geertsen (Rødekro) K 67 0.41.05 0.41.26  
133 535 Pernille Christensen Rødekro Tri & Motion K 68 0.41.28 0.41.38  
134 441 Tina Nyborg (Rødekro) K 69 0.41.27 0.41.43  
135 540 Franciska Pedersen (Skærbæk) K 70 0.41.34 0.41.44  
136 463 Henriette Nissen Nissen K 71 0.41.50 0.42.01  
137 464 Malene Nissen Nissen K 72 0.41.50 0.42.02  
138 491 Olga Petry Rødekro IF U 13 fodboldpiger K 73 0.42.03 0.42.18  
139 460 Martina Bowman LOOP Fitness Rødekro K 74 0.41.58 0.42.18  
140 517 Line Poulsen (Rødekro) K 75 0.42.01 0.42.21  
141 516 Nanna Poulsen (Rødekro) K 76 0.42.01 0.42.21  
142 424 Marianne Æbeløe (Rødekro) K 77 0.42.09 0.42.27  
143 466 Steffan August Kammeyer Pedersens Extended M 66 0.42.50 0.42.55  
144 467 Summer Pedersen Pedersens Extended K 78 0.42.51 0.42.55  
145 574 Thea Petz   K 79 0.42.53 0.42.56  
146 573 Bitten Petz   K 80 0.42.53 0.42.57  
147 438 Thomas Juhler Christensen (Rødekro) M 67 0.42.46 0.43.07  
148 403 Anders Juhler Christensen (Rødekro) M 68 0.43.17 0.43.38  
149 414 Jan Juhler (Rødekro) M 69 0.43.19 0.43.39  
150 521 Agnes Eisenhardt (Rødekro) K 81 0.43.34 0.43.57  
151 519 Anne Eisenhardt (Rødekro) K 82 0.43.36 0.43.59  
152 575 Astrid Petz   K 83 0.45.40 0.45.44  
153 572 Andreas Petz Rødekro Tri & Motion M 70 0.45.42 0.45.47  
154 471 Kim Hansen Rødekr M 71 0.46.33 0.46.49  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 1,6 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team/By Køn Pl. M/K Netto Brutto Bemærkning
1 207 Lars Rossen Hansen (Aarhus C) M 1 0.34.12 0.34.13 Hurtigste mand
2 299 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion M 2 0.34.16 0.34.16  
3 258 Søren Pedersen (Kollund) M 3 0.36.28 0.36.28  
4 217 Jesper Jakobsen Aaig Aabenraa M 4 0.36.49 0.36.49  
5 266 Mikael Schleidt (Haderslev) M 5 0.36.55 0.36.56  
6 247 Lasse Beining Rødekro Tri & Motion M 6 0.37.13 0.37.14  
7 222 Torben Køhling Aaig Aabenraa M 7 0.37.50 0.37.50  
8 243 John Greve Schultz Iversen Rødekro Tri & Motion M 8 0.37.52 0.37.52  
9 235 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion K 1 0.37.54 0.37.54 Hurtigste kvinde
10 219 Mads Birk Petersen AAIG Aabenraa M 9 0.38.02 0.38.03  
11 254 Victor Borella Jessen Rødekro Tri & Motion M 10 0.38.50 0.38.50  
12 224 René Lorenzen AAIG TRIATHLON M 11 0.38.55 0.38.57  
13 267 Morten Hansen Rødekro Tri & Motion M 12 0.38.57 0.38.59  
14 249 Mathias Bach-Svendsen Rødekro Tri & Motion M 13 0.39.03 0.39.04  
15 214 Anders Barsøe AAIG Aabenraa M 14 0.39.28 0.39.30  
16 244 John Hansen Rødekro Tri & Motion M 15 0.39.50 0.39.50  
17 264 Troels Larsen Løgumkloster Løbemotion M 16 0.39.51 0.39.52  
18 268 Kasper Mikkelsen (Rødekro) M 17 0.40.03 0.40.05  
19 260 Henrik Andresen Rødekro Tri & Motion M 18 0.40.52 0.40.54  
20 257 Lars Solberg Johnson Team Meins M 19 0.41.55 0.41.57  
21 238 Egon Thomsen Rødekro tri & motion M 20 0.42.22 0.42.25  
22 240 Frits Detlefsen Rødekro Tri & Motion M 21 0.42.35 0.42.37  
23 252 Rune Sørensen Rødekro Tri & Motion M 22 0.42.39 0.42.41  
24 223 Torben Nissen AAIG Aabenraa M 23 0.43.22 0.43.26  
25 203 Hamid Heydari (Aabenraa) M 24 0.44.15 0.44.17  
26 253 Søren Nygård Hansen Rødekro Tri & Motion M 25 0.44.14 0.44.21  
27 265 Marianne Schøler Nielsen Rødekro Tri & Motion K 2 0.44.29 0.44.33  
28 225 Monica Hesse Bov if / Teammeins K 3 0.44.44 0.44.47  
29 227 Michael Mabill Hansen Hansen’s M 26 0.45.01 0.45.04  
30 233 Rune Sostack Clausen Right To Movement M 27 0.45.10 0.45.13  
31 226 Lars Peter Færge (Rødekro) M 28 0.45.23 0.45.37  
32 246 Kim Møller-Rasmussen Rødekro Tri & Motion M 29 0.46.17 0.46.19  
33 251 Peter Kraft Lüttermann Rødekro Tri & Motion M 30 0.46.11 0.46.25  
34 234 Cathrine Underbjerg Hansen Rødekro Tri & Motion K 4 0.46.24 0.46.27  
35 242 Henriette Ahrenkiel Rødekro Tri & Motion K 5 0.46.36 0.46.39  
36 221 Thomas Ebbesen AAIG Aabenraa M 31 0.47.03 0.47.06  
37 211 Niels Mathiesen (Aabenraa) M 32 0.47.29 0.47.34  
38 262 Jesper Christensen (Rødekro) M 33 0.47.32 0.47.40  
39 205 Jan Schmidt (Sønderborg) M 34 0.47.53 0.47.56  
40 245 Kim Meyer Rødekro Tri & Motion M 35 0.48.40 0.48.42  
41 202 Claus Iversen (Christiansfeld) M 36 0.49.01 0.49.23  
42 210 Martin Brunsgaard (Aabenraa) M 37 0.50.00 0.50.03  
43 213 Søren Hunderup (Rødekro) M 38 0.49.52 0.50.07  
44 255 Jakob Thomsen RUI M 39 0.50.05 0.50.11  
45 250 Morten Dahlmann Rødekro Tri & Motion M 40 0.49.52 0.50.11  
46 231 Danni Pedersen Pedersens Extended M 41 0.50.27 0.50.32  
47 263 Nadia Otte (København) K 6 0.50.46 0.50.50  
48 204 Inge-Lina Hunderup (Rødekro) K 7 0.52.09 0.52.24  
49 261 Kenneth Hadberg (Rødekro) M 42 0.52.31 0.52.53  
50 270 Erik Sørensen (Broager) M 43 0.52.49 0.52.55  
51 269 Torben Meyhoff (Aabenraa) M 44 0.52.49 0.52.55  
52 212 Rikke Æbeløe (Kolding) K 8 0.53.58 0.54.17  
53 237 Dorthe Ludvigsen Rødekro tri & motion K 9 0.53.58 0.54.17  
54 256 Malene Thomsen RUI K 10 0.55.47 0.55.53  
55 209 Lone Winther Romme (Rødekro) K 11 0.55.53 0.56.11  
56 239 Frank Jochimsen Rødekro Tri & Motion M 45 0.56.11 0.56.23  
57 236 Conni Rygaard-Wiwe Rødekro Tri & Motion K 12 0.56.12 0.56.23  
58 228 Anne-Marie Skjerk Løjtlands Løbeklub K 13 0.57.16 0.57.23  
59 220 Mathias Blaavand AAIG Aabenraa M 46 0.58.42 0.58.48  
60 229 Lis Jørgensen Løjtlands Løbeklub K 14 0.59.24 0.59.32  
61 230 Anja Pia Kammeyer Pedersens Extended K 15 1.00.54 1.00.58  
62 259 Vivian Rieder Rødekro Tri & Motion K 16 1.01.03 1.01.09  
63 206 Karina Bech Christiansen (Gråsten) K 17 1.01.10 1.01.29  
64 208 Laura Schmidt (Tinglev) K 18 1.02.13 1.02.16  
65 232 Ina Pedersen Pedersens Extended K 19 1.07.47 1.07.52  
66 218 Karen Jessen Olsen Aaig Aabenraa K 20 1.09.11 1.09.19  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

16-08-19

Rødekroløbet -

Rødekro

Facebook - Rødekroløbet

49

17-08-18

Rødekroløbet - 3

Rødekro

Rødekro IF Tri og Motion - Google+ -

386

17-08-18

Rødekroløbet - 2

Rødekro

Rødekro IF Tri og Motion - Google+ -

400

17-08-18

Rødekroløbet - 1

Rødekro

Rødekro IF Tri og Motion - Google+ -

400

17-08-18

Rødekroløbet - børn2

Rødekro

Rødekro IF Tri og Motion - Google+ -

221

17-08-18

Rødekroløbet - børn1

Rødekro

Rødekro IF Tri og Motion - Google+ -

400

18-08-17

Rødekroløbet (AAIG) også SM -

Rødekro

Google Fotos - Lars Bo Hansen

43

06-06-14

Rødekroløbet -

Rødekro

Rødekro IF motion´s offentlige galleri

800

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen