Siden er sidst opdateret 30. august 2017 - kl. 15:34

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Rødekro-løbet - fredag d. 18. august 2017 - kl. 19 (børn kl. 18)

"Rødekro-løbet"

Rødekroløbet 2017

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 19 (børn kl. 18) fra adressen: Sportigan Rødekro, Rødekro Midt 9, 6230 Rødekro

- Rødekro-løbet er et rigtigt byløb - der løbes på en ca. 2k runde i centrum med masser af tilskuere.

- der startes med børneløb - 4k, 6k og 10k starter kl. 19

- DAF opmåling - se rapport(2k) se DAF opmåling(28-03-17)

- se Info samt tilmelding My Race Result (online tilmelding senest d. 16/8 kl. 12)

 - se også - 2018 - 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

DAF opmålt rute 10k

4k - 6k

0,6k Børneløb

1,2k Børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 4 km - se også 4 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 90 Oscar Ebbesen Aaig Aabenraa M 1 0.14.13 0.14.12 SM M10-15 år
2 7 Søren H. Mikkelsen Seriøs og Specifik Træning M 2 0.15.05 0.15.04  
3 86 Victor Thomsen Rødekro Tri & Motion M 3 0.15.37 0.15.36  
4 96 Ida Bagger   K 1 0.16.16 0.16.15  
5 24 Mathias Jensen   M 4 0.16.23 0.16.22  
6 35 René Marcimak Citroën Service Rødekro M 5 0.16.31 0.16.27  
7 36 Rasmus Nicolai Johannsen   M 6 0.18.48 0.18.48  
8 12 Mathias Myrthu   M 7 0.18.49 0.18.48  
9 97 Malou Mikkelsen   K 2 0.19.39 0.19.33  
10 92 Victoria Widding Foged Aaig Aabenraa K 3 0.19.39 0.19.32 SM K10-15 år
11 91 Therese Frederiksen Rødekro tri og motion K 4 0.19.41 0.19.36  
12 34 Betina Marcimak Citroën Service Rødekro K 5 0.19.45 0.19.41  
13 49 Alexander Nasser Petersen   M 8 0.19.51 0.19.39  
14 43 Nicklas Nielsen   M 9 0.20.28 0.20.20  
15 28 Frederik Rudbeck Christensen   M 10 0.21.04 0.20.59  
16 88 Nicoline Beining Rødekro Tri & Motion K 6 0.21.04 0.20.59  
17 19 Nikolai Ravn Citroën Service Rødekro M 11 0.21.18 0.21.08  
18 40 Kasper Mortensen   M 12 0.21.21 0.21.05  
19 48 Søren Riis   M 13 0.21.53 0.21.37  
20 44 Iben Jensen   K 7 0.21.53 0.21.41  
21 87 Cecilie Cathrine Johannsen Aaig Aabenraa K 8 0.21.54 0.21.47  
22 41 Tobias Vinther Poulsen   M 14 0.21.56 0.21.44  
23 13 Line Bisp Fogh   K 9 0.21.57 0.21.56  
24 32 Jytte Elsborg Jacobsen   K 10 0.21.58 0.21.49  
25 42 Martin Nielsen   M 15 0.21.58 0.21.50  
26 45 Thomas Hansen Færgen Bitten IF M 16 0.22.25 0.22.03  
27 93 Leah Nyby Strandby Andersen Aaig Aabenraa K 11 0.22.48 0.22.44  
28 2 Joan Jørgensen   K 12 0.22.56 0.22.42  
29 98 Mette Buchholdt   K 13 0.23.04 0.22.52  
30 46 Lise-Lotte Skov   K 14 0.23.06 0.22.48  
31 14 Alexander Ludvigsen   M 17 0.23.33 0.23.17  
32 8 Mette K. Holm Seriøs og Specifik Træning K 15 0.23.46 0.23.35  
33 11 Nikolai Bruhn Christensen   M 18 0.23.52 0.23.36  
34 39 Michell Callø Hansen Citroën Service Rødekro K 16 0.24.24 0.24.19  
35 100 Tina Callø Hansen   K 17 0.24.24 0.24.19  
36 17 Jonas Christiansen Team Malaga M 19 0.24.37 0.24.15  
37 16 Tina Mørk Holm Team Malaga K 18 0.24.39 0.24.16  
38 4 Agnes Eisenhardt   K 19 0.24.41 0.24.34  
39 26 Lotte Andersen   K 20 0.24.51 0.24.33  
40 25 Karina Blom   K 21 0.24.51 0.24.34  
41 29 Mette Olesen   K 22 0.24.51 0.24.34  
42 21 Anneli Paulsen   K 23 0.24.59 0.24.53  
43 3 Klaus Eisenhardt   M 20 0.25.09 0.25.02  
44 1 Julie Galle Hansen Rødekro-Aabenraa Håndbold K 24 0.25.10 0.25.03  
45 23 Cecilie Markussen   K 25 0.25.17 0.24.59  
46 33 Jonna Elsborg Jacobsen   K 26 0.25.47 0.25.39  
47 9 Fie Holm Seriøs og Specifik Træning K 27 0.25.58 0.25.47  
48 47 Gladys Luswili Petersen Loop K 28 0.26.07 0.25.58  
49 18 Jacob Christiansen Team Malaga M 21 0.26.21 0.25.58  
50 10 Tina Venø   K 29 0.26.55 0.26.51  
51 6 Anne Eisenhardt   K 30 0.26.56 0.26.49  
52 5 Karen Eisenhardt   K 31 0.26.56 0.26.50  
53 15 Julie Mørk Holm Team Malaga K 32 0.28.13 0.27.50  
54 30 Kis Æbeløe   K 33 0.28.35 0.28.26  
55 31 Martina Bowman Loop K 34 0.28.35 0.28.26  
56 27 Sara Ludvigsen   K 35 0.28.50 0.28.33  
57 95 Bastian Rosen Bendixen   M 22 0.28.51 0.28.42  
58 94 Rikke Bendixsen   K 36 0.28.54 0.28.44  
59 20 Annette Jensen   K 37 0.29.42 0.29.26  

 

tilbage til toppen

Resultater 6 km - se også 4 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 228 Lars Rossen Hansen   M 1 0.20.58 0.20.56  
2 201 Anders Bisgaard Rødekro Tri & Motion M 2 0.22.44 0.22.47  
3 202 Rhina Ravn Rødekro Tri & Motion K 1 0.24.42 0.24.45  
4 221 Mike Æ. Andresen   M 3 0.25.52 0.25.42  
5 278 Merete Lind Hansen Rødekro tri & motion K 2 0.26.03 0.26.00  
6 234 Dorte Clausen Rødekro Tri & Motion K 3 0.26.58 0.26.57  
7 268 Tom Eirik Köppe RIF Fodbold M 4 0.27.08 0.27.03  
8 254 Victor Schjerning Citroën Service Rødekro M 5 0.27.14 0.27.10  
9 253 Jens Schjerning Citroën Service Rødekro M 6 0.27.16 0.27.12  
10 212 Jens Bau Lorenzen Rødekro vvs M 7 0.27.31 0.27.23  
11 266 Palle Skov   M 8 0.27.34 0.27.28  
12 270 Karsten Nissen   M 9 0.27.36 0.27.28  
13 229 Henriette Ahrenkiel Rødekro Tri & Motion K 4 0.27.42 0.27.40  
14 267 Palle Skov   M 10 0.28.05 0.27.48  
15 281 Ina Schmidt Sørensen Rødekro Tri & Motion K 5 0.29.01 0.28.56  
16 277 Ninette Lundberg Skøtt   K 6 0.29.11 0.29.06  
17 286 Anders Walz   M 11 0.29.14 0.28.56  
18 252 Stefan Skov   M 12 0.29.33 0.29.24  
19 282 Lars Peter Færge   M 13 0.29.42 0.29.26  
20 288 Lotte Frikke   K 7 0.29.50 0.29.46  
21 205 Gitte Petersen Aaig Aabenraa K 8 0.30.05 0.30.01  
22 236 Lisbeth Bay Smidt Rødekro Tri & Motion K 9 0.30.07 0.30.04  
23 290 Oliver Mols   M 14 0.30.11 0.30.02  
24 251 Dorthe Berg Rødekro Tri & Motion K 10 0.30.31 0.30.30  
25 261 Lars Vinther   M 15 0.30.31 0.30.08  
26 283 Claus Christensen   M 16 0.30.47 0.30.42  
27 240 Trine Dammose   K 11 0.30.52 0.30.35  
28 289 Mia Mols   K 12 0.31.21 0.31.12  
29 263 Evald Møller Danbolig Aabenraa M 17 0.31.51 0.31.33  
30 208 Heidi Borella Rødekro Tri & Motion K 13 0.32.07 0.31.56  
31 245 Gitte Skødt Petersen Rødekro Tri & Motion K 14 0.32.12 0.31.54  
32 233 Jeanette Bisgaard Rødekro Tri & Motion K 15 0.32.14 0.32.03  
33 239 Dorthe Ludvigsen Rødekro tri & motion K 16 0.32.15 0.32.04  
34 217 Berit G. Kjær Rødekro Tri & Motion K 17 0.32.29 0.32.10  
35 271 Tina Hvid Meinfeldt   K 18 0.32.30 0.32.18  
36 246 Kim Lildholdt   M 18 0.32.51 0.32.37  
37 265 Lona Skov Løgumkloster Løbemotion K 19 0.32.57 0.32.40  
38 292 Thomas Andresen   M 19 0.33.03 0.32.46  
39 279 Cathrine Gram-Nielsen Alterna huse K 20 0.33.03 0.32.51  
40 238 Jørgen Skau Bjerregaard Rødekro Tri & Motion M 20 0.33.31 0.33.11  
41 249 Frederik Bolø Hørlyck   M 21 0.33.40 0.33.32  
42 215 Lars Jørgensen   M 22 0.33.42 0.33.29  
43 222 Morten Stigsen   M 23 0.33.59 0.33.51  
44 257 Jan Falk   M 24 0.34.16 0.34.02  
45 250 Valentina Barrientos   K 21 0.34.18 0.34.10  
46 276 Matilde Holte Nielsen   K 22 0.34.19 0.34.07  
47 262 Orsolya Kurucz   K 23 0.34.20 0.34.14  
48 272 Anne Fabricius Fysiofab K 24 0.34.21 0.34.11  
49 273 Susanne Paulsen   K 25 0.34.25 0.34.20  
50 260 Helene Bruhn   K 26 0.34.39 0.34.36  
51 285 Charlotte Bruhn   K 27 0.34.40 0.34.37  
52 231 Hanne Bramvel Christensen Rødekro tri &motion K 28 0.34.44 0.34.30  
53 275 Rasmus Lund-Petersen   M 25 0.34.46 0.34.41  
54 291 Camille Gregersen   K 29 0.34.52 0.34.40  
55 247 Sarah Armbrust   K 30 0.35.09 0.34.52  
56 248 Lotte Kaehne   K 31 0.35.09 0.34.52  
57 237 Anita Petersen Aaig Aabenraa K 32 0.35.22 0.35.12  
58 216 Iben Koch-Hørlyck   K 33 0.35.31 0.35.23  
59 274 Kristine Hammer Hansen   K 34 0.35.34 0.35.21  
60 225 Mette Dammose   K 35 0.35.35 0.35.18  
61 235 Conni Rygaard-Wiwe Rødekro tri & motion K 36 0.35.42 0.35.28  
62 269 Jonna Strandby Andersen   K 37 0.35.45 0.35.39  
63 280 Torben Strandby Andersen Aaig Aabenraa M 26 0.35.45 0.35.40  
64 206 Mogens Falk Nielsen Rødekro Tri & Motion M 27 0.36.38 0.36.32  
65 220 Henriette Æbeløe Hansen   K 38 0.36.40 0.36.19  
66 244 Jan Bundgaard   M 28 0.36.42 0.36.29  
67 258 Tina Rossen Jacobsen Rødekro Tri & Motion K 39 0.36.43 0.36.23  
68 213 Jesper Ungermann Christensen   M 29 0.36.45 0.36.30  
69 211 Linette Wieczorek   K 40 0.36.45 0.36.30  
70 224 Jeanette Holm Nygaard   K 41 0.36.58 0.36.40  
71 242 Louise Seistrup Severin   K 42 0.36.58 0.36.39  
72 241 Maria Schack Jessen   K 43 0.37.01 0.36.43  
73 243 Hans Petersen   M 30 0.37.57 0.37.39  
74 232 Heidi Thomsen Rødekro Tri & Motion K 44 0.38.45 0.38.31  
75 223 Michael Nielsen   M 31 0.39.14 0.39.02  
76 284 Stig Andersn   M 32 0.39.34 0.39.17  
77 226 Helle Mikkelsen Rødekro Tri & Motion K 45 0.40.17 0.40.04  
78 219 Marianne Æbeløe   K 46 0.40.25 0.40.03  
79 203 Jule Gölner   K 47 0.40.36 0.40.23  
80 259 Tina Rudolph   K 48 0.40.37 0.40.24  
81 287 Karen Gonzalez   K 49 0.42.51 0.42.46  
82 218 Iben Duedahl   K 50 0.45.05 0.44.45  
83 204 Karina Knudsen   K 51 0.45.07 0.45.00  

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - se også 4 km - se også 6 km - se også 10 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 448 Jesper Meins Haderslev IF M 1 0.33.29 0.33.29 SM M30-39 år
2 425 Jonas Skau Christensen Rødekro Tri & Motion M 2 0.34.13 0.34.12 SM M20-29 år
3 447 Jens Carl Haderslev IF M 3 0.34.48 0.34.47  
4 441 Alexander Pryds Rødekro Tri & Motion M 4 0.34.52 0.34.50 SM M18-19 år
5 423 Andreas Petz Rødekro Tri & Motion M 5 0.35.09 0.35.09 SM M40-49 år
6 495 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & Motion M 6 0.35.37 0.35.36  
7 533 Felix Venndt Endurance Team Phoenix M 7 0.36.06 0.36.05  
8 438 Daniel Sommerkorn Haderslev TRI 2000 M 8 0.36.12 0.36.10  
9 456 Jesper Stærk Jakobsen Aaig Aabenraa M 9 0.37.00 0.37.00  
10 548 Frederik Brown   M 10 0.37.13 0.37.13  
11 534 Kirsten Pettersson Esbjerg K 1 0.37.16 0.37.15  
12 453 John Greve Schultz Iversen Rødekro Tri & Motion M 11 0.37.18 0.37.18 SM M50-59 år
13 449 Torben Riber Køhling Aaig Aabenraa M 12 0.37.21 0.37.19  
14 485 Rene Steenberg Olsen Haderslev IF M 13 0.37.56 0.37.55  
15 466 René Lorenzen Aaig Aabenraa M 14 0.37.57 0.37.55  
16 483 Thomas Knudsen Rødekro Tri & Motion M 15 0.38.09 0.38.07  
17 461 Lasse Beining Rødekro Tri & Motion M 16 0.38.23 0.38.23  
18 553 Bjarne Albers Aaig Aabenraa M 17 0.38.48 0.38.47  
19 445 Morten Wolff Haderslev IF M 18 0.38.52 0.38.52  
20 506 Anders Iversen Aarhus Fremad Atletik M 19 0.39.27 0.39.26  
21 444 Henrik Christensen Aaig Aabenraa M 20 0.39.44 0.39.43  
22 554 Morten Riis Haderslev IF M 21 0.39.52 0.39.50  
23 422 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion K 2 0.40.32 0.40.31 SM K18-19 år
24 540 Tim Jansen 1. Flensburger Lauftreff M 22 0.40.33 0.40.32  
25 552 Tommy Andersen Rødekro Tri & Motion M 23 0.40.42 0.40.39  
26 494 Frank Scheller Petersen Aaig Aabenraa M 24 0.40.43 0.40.41  
27 484 John Lorenzen Rødekro Tri & Motion M 25 0.40.52 0.40.52 SM M60-69 år
28 486 Palle Rosen Madsen Aaig Aabenraa M 26 0.40.55 0.40.54  
29 419 Anne-Sophie Bork-Rasmussen Aaig Aabenraa K 3 0.41.02 0.41.00 SM K20-29 år
30 496 Esmael Palanijafi Haderslev IF M 27 0.41.03 0.41.00  
31 478 Henrik Andresen Rødekro Tri & Motion M 28 0.41.16 0.41.13  
32 455 Steffen Thomsen Bov IF Løb & Motion M 29 0.41.39 0.41.35  
33 535 Anders Barsøe Aaig Aabenraa M 30 0.41.40 0.41.29  
34 410 Victor Borella Jessen Rødekro Tri & Motion M 31 0.41.44 0.41.42 SM M16-17 år
35 462 Helle Borup Jehs Nissen Jels Idrætsforening K 4 0.41.48 0.41.45 SM K40-49 år
36 429 Thomas Nellemann Petersen Haderslev IF M 32 0.41.54 0.41.51  
37 414 Ejner Christensen Rødekro Tri & Motion M 33 0.42.08 0.42.04  
38 541 Maik Beta 1. Flensburger Lauftreff M 34 0.42.27 0.42.24  
39 538 Henning Nielsen 1. Flensburger Lauftreff M 35 0.42.32 0.42.28  
40 411 Martin Petersen Rødekro Tri & Motion M 36 0.42.33 0.42.29  
41 476 Randi Christiansen Opstrammeren K 5 0.42.48 0.42.47  
42 542 Hans Jørgen Rheder Alterna Huse & RIF M 37 0.42.51 0.42.45  
43 529 Keld Keller   M 38 0.42.51 0.42.42  
44 457 Kurt Steenholdt Aaig Aabenraa M 39 0.42.51 0.42.43  
45 426 Henrik Andersen Haderslev IF M 40 0.42.57 0.42.53  
46 452 Peter Køhling Haderslev IF M 41 0.42.58 0.42.54  
47 432 Lærke Cecilie Pedersen Haderslev IF K 6 0.43.02 0.43.00  
48 404 Frits Detlefsen Rødekro Tri & Motion M 42 0.43.14 0.43.12  
49 459 Thomas Teglgård Andersen Vidar Motion M 43 0.43.15 0.43.10  
50 405 Betina Detlefsen Rødekro Tri & Motion K 7 0.43.15 0.43.15  
51 442 Tommy Ravn Rødekro Tri & Motion M 44 0.43.18 0.43.15  
52 525 Lars Brade   M 45 0.44.09 0.44.01  
53 424 Henrik Svelmøe Hansen Haderslev IF M 46 0.44.16 0.44.14  
54 408 Marianne Schøler Nielsen Rødekro Tri & Motion K 8 0.44.57 0.44.55 SM K50-59 år
55 480 Annemette Lund Haderslev IF K 9 0.45.08 0.45.06 SM K30-39 år
56 479 Joe Hansen Haderslev IF M 47 0.45.09 0.45.06  
57 416 Cathrine Underbjerg Hansen Rødekro tri & motion K 10 0.45.33 0.45.30  
58 406 Morten Allerelli Bov IF Løb & Motion M 48 0.45.33 0.45.30  
59 465 Andreas Rönnau Bov IF Løb & Motion M 49 0.45.40 0.45.37  
60 481 Margit Kjær Haderslev IF K 11 0.45.43 0.45.37  
61 439 Christina Schleidt Haderslev Tri 2000 K 12 0.45.45 0.45.39  
62 421 Rune Overbye Sørensen Rødekro Tri & Motion M 50 0.45.51 0.45.49  
63 467 Jens Jørgen Kramer Haderslev Garnisons Idrætsforening M 51 0.46.23 0.46.21 SM M70 år+
64 430 Kamilla Skare Haderslev IF K 13 0.46.37 0.46.32  
65 501 Peter K Lüttermann Rødekro Tri & Motion M 52 0.46.38 0.46.29  
66 409 Klaus Leonhardt Aaig Aabenraa M 53 0.46.46 0.46.42  
67 532 Lars Solberg Johnson   M 54 0.46.46 0.46.29  
68 537 Mette Fabricius Haderslev tri 2000 K 14 0.46.56 0.46.51  
69 551 Søren Hunderup   M 55 0.47.09 0.46.48  
70 468 Thomas Ebbesen Aaig Aabenraa M 56 0.47.17 0.47.14  
71 513 Anders Koch-Hørlyck   M 57 0.47.20 0.47.13  
72 516 Jesper Christensen   M 58 0.47.21 0.47.05  
73 555 Aviaaja Pregaard Aaig Aabenraa K 15 0.47.58 0.47.49  
74 539 Thomas Schneider 1. Flensburger Lauftreff M 59 0.47.59 0.47.56  
75 526 Marc Lau Holm Team Malaga M 60 0.48.05 0.47.43  
76 450 Søren Toft Sørensen Haderslev IF M 61 0.48.08 0.48.04  
77 451 Bodil Nielsen Aaig Aabenraa K 16 0.48.11 0.48.09 SM K60-69 år
78 531 Mia Nielsen   K 17 0.48.12 0.47.57  
79 475 Kim Roesdahl Petersen Haderslev IF M 62 0.48.14 0.48.03  
80 470 Torben Dahl Hansen Haderslev IF M 63 0.48.32 0.48.28  
81 524 Nikolaj Krohn-Rasmussen   M 64 0.48.39 0.48.20  
82 523 Trine Klemensø   K 18 0.48.39 0.48.20  
83 435 Hans Nørgaard Clausen Rødekro Tri & Motion M 65 0.48.45 0.48.36  
84 482 Jørn Thymann Haderslev IF M 66 0.48.56 0.48.45  
85 437 Lene Falk Bov IF Løb & Motion K 19 0.49.26 0.49.21  
86 458 John Callesen Rødekro Tri & Motion M 67 0.49.52 0.49.46  
87 434 Jytte Jacobsen Bolderslev Løb & Motion K 20 0.50.08 0.50.01  
88 402 Morten Dahlmann Rødekro Tri & Motion M 68 0.50.15 0.50.08  
89 433 Finn Jacobsen Bolderslev Løb & Motion M 69 0.50.15 0.50.07  
90 463 Gitte Lyndrup Rødekro Tri & Motion K 21 0.50.16 0.50.05  
91 511 Niels Jørgen Kristiansen Rødekro Tri & Motion M 70 0.50.18 0.50.07  
92 472 Freja Guldberg Larsen Haderslev IF K 22 0.50.32 0.50.30  
93 436 Brian Johannsen Aaig Aabenraa M 71 0.50.50 0.50.43  
94 515 Frank Lund rødekro smedie M 72 0.51.07 0.50.54  
95 518 Andreas Paulsen Bolderslev Løb & Motion M 73 0.51.46 0.51.36  
96 403 Alice Nielsen Rødekro Tri & Motion K 23 0.52.29 0.52.24  
97 471 Birthe Riis Haderslev IF K 24 0.52.47 0.52.45  
98 550 Inge-Lina Hunderup   K 25 0.53.03 0.52.42  
99 530 René Kjer Petersen   M 74 0.53.07 0.52.52  
100 469 Birte Debel Thomsen Bov IF Løb & Motion K 26 0.53.25 0.53.22  
101 544 Tommy Clausen rødekro smedie M 75 0.54.17 0.54.02  
102 490 Tanja Herum BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland K 27 0.54.34 0.54.15  
103 443 Elke Chistensen Aaig Aabenraa K 28 0.54.35 0.54.25  
104 489 Dusko Milovic BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland M 76 0.54.36 0.54.16  
105 428 Vickie Kramer Haderslev IF K 29 0.54.55 0.54.49  
106 547 Daniel Zornow Kruse   M 77 0.55.20 0.55.05  
107 460 Bjarne Petersen Bylderup og Omegns Gymnastikforening M 78 0.55.22 0.55.02  
108 503 Rasmus Petersen Rigtige Mænd M 79 0.55.24 0.55.14  
109 401 Tom Meyer Andreasen BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland M 80 0.55.26 0.55.07  
110 521 Kent Isaksen   M 81 0.55.28 0.55.12  
111 522 Helle Otte   K 30 0.55.41 0.55.22  
112 500 Werner Gregersen Aaig Aabenraa M 82 0.56.03 0.55.49  
113 549 Allan Christensen   M 83 0.56.13 0.55.52  
114 502 Erling Frederiksen Rødekro Tri & Motion M 84 0.56.54 0.56.42  
115 520 Mette Christensen   K 31 0.56.58 0.56.43  
116 519 Nanna Thulesen   K 32 0.56.58 0.56.43  
117 504 Henrik Hoi   M 85 0.57.03 0.56.43  
118 536 Anne-Marie Skjerk Løjtlands Løbeklub K 33 0.57.06 0.56.56  
119 508 Pia Pedersen Bov IF Løb & Motion K 34 0.58.24 0.58.15  
120 464 Lis Jørgensen Løjtlands Løbeklub K 35 0.58.25 0.58.15  
121 543 Poul Erik Hansen Tønder Løbeklub M 86 0.58.52 0.58.38  
122 473 Sven Jönsson Haderslev IF M 87 0.59.14 0.59.06  
123 514 Peter Kjærgaard   M 88 0.59.37 0.59.29  
124 491 Mathias Blaavand BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland M 89 0.59.37 0.59.17  
125 488 Lene Callesen BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland K 36 0.59.37 0.59.18  
126 492 Mette Jochimsen BDFL RUNNERS - DGI Sønderjylland K 37 0.59.38 0.59.18