Siden er sidst opdateret 30. oktober 2018 - kl. 11:58

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Søløbet i Nordborg - torsdag d. 30. april 2015 - kl. 18

"Søløbet #8"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sporti - info samt tilmelding

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 fra adressen: Luffes Plads 6430, Nordborg

-Søløbet foregår rundt om den naturskønne Nordborg Sø. Løbsdistancen er 7,5 km. Altså en rute, de fleste kan være med på.

 

- info og tilmelding på Sporti - info samt tilmelding - (online tilmelding senest d. 29/4)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

7,5k

 
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klasse Pl. AK Klub/Team Resultat Distance
1 81 Maxym Ovsii M 1 Mand 1   0.28.47 7,5
2 17 Bjarne Østergaard M 2 Mand 2   0.29.30 7,5
3 77 Mads Hagen M 3 Mand 3 Guderup Løbeklub 0.29.37 7,5
4 35 Flemming Nielsen M 4 Mand 4 Guderup Løbeklub 0.30.03 7,5
5 18 brian list Hansen M 5 Mand 5   0.31.00 7,5
6 92 Sonny Caspersen M 6 Mand 6 Guderup Løbeklub 0.31.37 7,5
7 39 Hans Jørn Lorenzen M 7 Mand 7 Løbeklubben Tempo 0.31.44 7,5
8 98 Thomas Zinck Larsen M 8 Mand 8 Guderup Løbeklub 0.32.06 7,5
9 53 jan clausen M 9 Mand 9   0.32.18 7,5
10 56 Jannik Hansen M 10 Mand 10 Nordborg Løbeklub 0.32.19 7,5
11 20 carsten lund M 11 Mand 11   0.32.22 7,5
12 46 Henrik B. Paulsen M 12 Mand 12 Løbeklubben 16:34 0.32.53 7,5
13 69 Karsten Grau Rasmussen M 13 Mand 13 Løbeklubben 1634 0.33.03 7,5
14 97 Thomas Matzen M 14 Mand 14 Guderup Løbeklub 0.33.07 7,5
15 58 Jens Lei M 15 Mand 15 Løbeklubben Tempo 0.33.16 7,5
16 45 Henning Michelsen M 16 Mand 16 Løbeklubben Tempo 0.33.25 7,5
17 37 Hans Henrik Michelsen M 17 Mand 17 Løbeklubben Tempo 0.33.35 7,5
18 104 Warren Joiner M 18 Mand 18 Oksbøl Friskole 0.33.53 7,5
19 88 Peter Juel-Jespersen M 19 Mand 19 Nybøl Løbeklub 0.33.57 7,5
20 87 Ove Jørgensen M 20 Mand 20 Guderup Løbeklub 0.34.24 7,5
21 94 Søren Winther Christensen M 21 Mand 21 Guderup Løbeklub 0.34.30 7,5
22 59 Joachim Priske Lei M 22 Dreng 1 Løbeklubben Tempo 0.34.44 7,5
23 33 Felix Wetcke-Brask M 23 Dreng 2   0.34.46 7,5
24 70 Kevin Salby M 24 Dreng 3 AAIG Aabenraa 0.35.01 7,5
25 51 Jakob Møller M 25 Mand 22 Tempo 0.35.02 7,5
26 107 Nina Bonde K 1 Kvinde 1   0.35.04 7,5
27 84 Morten Bødker Jørgensen M 26 Mand 23 Nordborg Løbeklub 0.35.12 7,5
28 52 Jan Christensen M 27 Mand 24   0.35.23 7,5
29 47 Henrik Gottschalk M 28 Mand 25 Augustenborg løbeklub 0.35.28 7,5
30 66 Kaj Madsen M 29 Mand 26 Guderup Løbeklub 0.35.33 7,5
31 34 finn thomsen M 30 Mand 27   0.35.35 7,5
32 19 Carsten Levin Nielsen M 31 Mand 28 Guderup Løbeklub 0.36.44 7,5
33 101 Torben Matzon M 32 Mand 29 Nordborg Løbeklub 0.37.02 7,5
34 31 erik christensen M 33 Mand 30 vidar motion 0.37.22 7,5
35 99 Tommy Nielsen M 34 Mand 31 Vidar Motion 0.37.23 7,5
36 2 Andreas Lund-Lauritzen M 35 Mand 32   0.37.30 7,5
37 1 Albert Faaborg Bødker M 36 Dreng 4   0.37.35 7,5
38 28 dean jurgensen M 37 Dreng 5   0.37.36 7,5
39 55 Jan Zangenberg M 38 Mand 33 Danfoss Marathon Club 0.37.44 7,5
40 54 Jan Hansen M 39 Mand 34   0.37.46 7,5
41 62 John Würtz Larsen M 40 Mand 35 Guderup Løbeklub 0.37.57 7,5
42 80 Martin Søholm Bonefeld M 41 Dreng 6 tempo 0.38.09 7,5
43 93 Søren Winther K 2 Kvinde 2 Guderup løbeklub 0.38.32 7,5
44 22 Christian Stampe M 42 Mand 36 FEST I BY 0.38.33 7,5
45 4 Anne-Kathrine Urban K 3 Kvinde 3   0.38.34 7,5
46 8 Bendt Porskrog M 43 Mand 37 Danfoss Marathon 0.38.44 7,5
47 12 Birgitte Hultgreen K 4 Kvinde 4 Guderup Løbeklub 0.38.48 7,5
48 29 Dorthe Krath K 5 Kvinde 5   0.38.50 7,5
49 40 Hans Michelsen M 44 Mand 38 Løbeklubben Tempo 0.39.14 7,5
50 100 Torben Kock M 45 Mand 39 Guderup Løbeklub 0.39.31 7,5
51 108 Inge Christensen K 6 Kvinde 6   0.39.33 7,5
52 64 Jonna Nielsen K 7 Kvinde 7 Vidar Motion 0.39.37 7,5
53 102 Trine Vick K 8 Kvinde 8 Nordborg løbeklub 0.39.44 7,5
54 91 rikke nørskov K 9 Kvinde 9   0.39.46 7,5
55 27 Daniel Thams M 46 Mand 40 Nordborg Apotek 0.39.58 7,5
56 49 Herluf Steinbach M 47 Mand 41 Vidar Motion 0.40.10 7,5
57 79 marites bagaslao marcussen K 10 Kvinde 10 nordborg løbeklub 0.40.23 7,5
58 5 Anne-Marie Salby K 11 Kvinde 11 AAIG Aabenraa 0.40.24 7,5
59 96 Tanja Herum K 12 Kvinde 12   0.40.32 7,5
60 26 Connie Kjærsgaard K 13 Kvinde 13 Nordborg 0.40.35 7,5
61 57 Jenny Bleicken K 14 Kvinde 14   0.40.37 7,5
62 71 Kim Salby M 48 Mand 42 AAIG Aabenraa 0.41.01 7,5
63 44 Helle Theilgaard K 15 Kvinde 15   0.41.18 7,5
64 7 Annette Møller K 16 Kvinde 16 Tempo 0.41.20 7,5
65 78 Mads Søholm Petersen M 49 Mand 43 tempo 0.41.21 7,5
66 68 Karen Margrethe Matthiesen K 17 Kvinde 17 Løbeklubben Tempo 0.41.23 7,5
67 74 Kurt Winther Christensen M 50 Mand 44 Guderup Løbeklub 0.41.24 7,5
68 48 Henrik Tønder M 51 Mand 45   0.41.30 7,5
69 16 Birthe Vandel Pedersen K 18 Kvinde 18   0.41.35 7,5
70 103 Ulla Freiberg lund K 19 Kvinde 19 Norborg Apotek 0.41.37 7,5
71 24 Claus Clausen M 52 Mand 46   0.41.55 7,5
72 36 Hanne Ludvigsen K 20 Kvinde 20 Augustenborg Løbeklub 0.42.14 7,5
73 11 Bente Lyck Dall K 21 Kvinde 21 Tempo 0.43.17 7,5
74 32 Erika Harmsen K 22 Kvinde 22 Guderup Løbeklub 0.43.26 7,5
75 82 Mette Hansen K 23 Kvinde 23 Nordborg Apotek 0.43.28 7,5
76 110 Gurli Jensen K 24 Kvinde 24   0.43.40 7,5
77 10 Bent Vestergaard M 53 Mand 47   0.43.42 7,5
78 42 Heidi Terp K 25 Kvinde 25 Augustenborg løbeklub 0.43.49 7,5
79 6 Annemette Priske Lei K 26 Kvinde 26 Løbeklubben Tempo 0.43.52 7,5
80 43 Helge Matthiesen M 54 Mand 48 Løbeklubben Tempo 0.43.54 7,5
81 85 Nina Wetcke K 27 Kvinde 27   0.43.56 7,5
82 95 Tanja Cordes Nielsen K 28 Kvinde 28 Guderup Løbeklub 0.44.04 7,5
83 72 Kirsten Bagger K 29 Kvinde 29   0.44.17 7,5
84 23 Christina Bonefeld K 30 Kvinde 30 tempo 0.44.43 7,5
85 111 Ulla Sarsgaard K 31 Kvinde 31   0.45.08 7,5
86 73 Kirsten Mette Mason K 32 Kvinde 32 Guderup Løbeklub 0.45.28 7,5
87 41 Hans Schultz M 55 Mand 49   0.46.18 7,5
88 109 Hans Christian Fogt M 56 Mand 50   0.46.47 7,5
89 106 Isabell Frosch K 33 Pige 1   0.46.52 7,5
90 86 Ole Tønder M 57 Mand 51   0.47.06 7,5
91 76 lone Schultz K 34 Kvinde 33   0.47.08 7,5
92 9 Bent Pedersen M 58 Mand 52 Vidar motion 0.47.17 7,5
93 90 Rene Pedersen M 59 Mand 53 Danfoss Marathon Club 0.47.46 7,5
94 65 Jørgen Kraft M 60 Mand 54   0.48.11 7,5
95 63 Jonna Hansen K 35 Kvinde 34 Guderup Løbeklub 0.49.59 7,5
96 89 Poul Hansen M 61 Mand 55 Guderup Løbeklub 0.50.01 7,5
97 67 Karen Inge Michelsen K 36 Kvinde 35 Løbeklubben Tempo 0.50.58 7,5
98 50 Inge Madsen K 37 Kvinde 36 Guderup Løbeklub 0.51.00 7,5
99 25 Conni Hansen K 38 Kvinde 37 Guderup Løbeklub 0.51.17 7,5
100 14 Birthe Jørgensen K 39 Kvinde 38 Guderup Løbeklub 0.51.21 7,5
101 105 Tanja Frosch K 40 Kvinde 39   0.55.26 7,5
102 30 Emily Joiner K 41 Pige 2 Oksbøl Friskole 0.57.37 7,5
103 3 Anne Joiner K 42 Kvinde 40   0.57.38 7,5
104 83 Mette Seremet Jeppesen Møller K 43 Kvinde 41   0.58.28 7,5

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen