Siden er sidst opdateret 30. oktober 2018 - kl. 11:58

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Søløbet i Nordborg - torsdag d. 21. april 2016 - kl. 18

"Søløbet #9"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 fra adressen: Luffes Plads 6430, Nordborg

-Søløbet foregår rundt om den naturskønne Nordborg Sø. Løbsdistancen er 7,5 km. Altså en rute, de fleste kan være med på.

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (- tilmelding senest d. ??)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

7,5k

 
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 371 Maksym Ovsii   Mand 1 M 1 0.26.51 0.26.50 Hurtigste mand
2 363 Lars Winther Guderup Løbeklub Mand 2 M 2 0.27.55 0.27.54  
3 322 Flemming Nielsen Guderup Løbeklub Mand 3 M 3 0.29.53 0.29.51  
4 311 Christoffer Trier Månsson Vidar motion Mand 4 M 4 0.31.16 0.31.13  
5 336 Jannik Hansen Nordborg Løbeklub Mand 5 M 5 0.31.20 0.31.19  
6 388 Preben M Skovmand Guderup Løbeklub Mand 6 M 6 0.31.21 0.31.19  
7 378 Michael Larsen Nordborg Løbeklub Mand 7 M 7 0.31.32 0.31.30  
8 312 Claes Månsson Vidar motion Mand 8 M 8 0.31.37 0.31.33  
9 317 Dennis Markmann Vidar Motion Mand 9 M 9 0.32.44 0.32.41  
10 304 Brian List Hansen   Mand 10 M 10 0.32.55 0.32.54  
11 306 Carsten Lund Nordborg Løbeklub Mand 11 M 11 0.33.03 0.33.02  
12 333 Jan Clausen Nordborg Løbeklub Mand 12 M 12 0.33.04 0.33.02  
13 331 Ida Bagge   Kvinde 1 K 1 0.33.08 0.33.06 Hurtigste kvinde
14 391 Sonny Caspersen Guderup Løbeklub Mand 13 M 13 0.33.10 0.33.07  
15 341 Jimmi Mustafa Løbeklubben Tempo Mand 14 M 14 0.33.28 0.33.24  
16 404 Thomas Teglgård Andersen Danfoss Marathon Club Mand 15 M 15 0.33.56 0.33.53  
17 368 Lukas Lausen   Dreng 1 M 16 0.34.46 0.34.40 Hurtigste dreng
18 358 Lars Bek Nordborg Løbeklub Mand 16 M 17 0.34.52 0.34.50  
19 386 Ove H. Jørgensen Guderup Løbeklub Mand 17 M 18 0.34.56 0.34.54  
20 326 Hans Meulengracht Vidar Motion Mand 18 M 19 0.34.58 0.34.55  
21 353 Kim Christensen Danfoss Marathon Club Mand 19 M 20 0.35.03 0.34.56  
22 342 Joachim Priske Lei Løbeklubben tempo Dreng 2 M 21 0.35.16 0.35.15  
23 373 Martin Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 3 M 22 0.35.19 0.35.17  
24 319 Felix Wetcke-Brask   Dreng 4 M 23 0.35.55 0.35.43  
25 348 Kaj M T Madsen Guderup Løbeklub Mand 20 M 24 0.36.27 0.36.24  
26 405 Thomas Zinck Larsen   Mand 21 M 25 0.36.51 0.36.44  
27 335 Jan Zangenberg Danfoss Marathon Club Mand 22 M 26 0.37.13 0.37.09  
28 334 Jan Lorensen Løbeklubben tempo Mand 23 M 27 0.37.14 0.37.09  
29 390 Rikke Nørskov Nordborg Løbeklub Kvinde 2 K 2 0.37.15 0.37.14  
30 411 Trine Vick Nordborg løbeklub Kvinde 3 K 3 0.37.16 0.37.15  
31 410 Torben Matzon Nordborg Løbeklub Mand 24 M 28 0.37.20 0.37.16  
32 362 Lars Rasmussen Nordborg løbeklub Mand 25 M 29 0.37.53 0.37.51  
33 409 Torben Kock Guderup Løbeklub Mand 26 M 30 0.37.58 0.37.51  
34 298 Arne Egholm Danfoss Marathon Club Mand 27 M 31 0.38.03 0.38.00  
35 361 Lars Peter Hansen   Mand 28 M 32 0.38.06 0.37.59  
36 318 Erik Christensen vidar motion Mand 29 M 33 0.38.08 0.38.04  
37 352 Kevin Salby Rødekro Tri & Motion Dreng 5 M 34 0.38.10 0.38.09  
38 320 Finn Thomsen Løbeklubben tempo Mand 30 M 35 0.38.12 0.38.07  
39 383 Nina Bonde Nordborg løbeklub Kvinde 4 K 4 0.38.16 0.38.14  
40 385 Ole Petersen Nordborg løbeklub Mand 31 M 36 0.38.20 0.38.14  
41 351 Kenneth Christophersen Vidar Motion Mand 32 M 37 0.38.22 0.38.16  
42 345 John Skjøth Vidar Motion Mand 33 M 38 0.38.23 0.38.17  
43 324 Hanne Hjortgaard Vidar motion Kvinde 5 K 5 0.39.10 0.39.07  
44 384 Nina Wetcke   Kvinde 6 K 6 0.39.31 0.39.19  
45 310 Christine Lorenzen Nordborg Løbeklub Kvinde 7 K 7 0.39.32 0.39.28  
46 402 Thomas Hansen Færgen Bitten IF Mand 34 M 39 0.39.46 0.39.39  
47 346 John Würtz-Larsen Guderup Løbeklub Mand 35 M 40 0.39.51 0.39.47  
48 403 Thomas Nissen   Mand 36 M 41 0.40.06 0.40.03  
49 307 Casper Bonefeld   Mand 37 M 42 0.40.15 0.40.10  
50 308 Cathrine Markmann Vidar Motion Kvinde 8 K 8 0.40.23 0.40.18  
51 395 Susanne Bagge   Kvinde 9 K 9 0.40.33 0.40.29  
52 291 Andreas Lund-Lauritzen   Mand 38 M 43 0.40.50 0.40.40  
53 350 Katrine Lund Hansen   Kvinde 10 K 10 0.40.52 0.40.43  
54 340 Jesper Lund   Mand 39 M 44 0.40.53 0.40.42  
55 396 Susanne Henne Nordborg løbeklub Kvinde 11 K 11 0.40.58 0.40.53  
56 415 Marites Bagaslao Marcussen Nordborg Løbeklub Kvinde 12 K 12 0.41.03 0.40.56  
57 338 Jenny Bleicken Nordborg Løbeklub Kvinde 13 K 13 0.41.06 0.41.06  
58 387 Per Juhl Nordborg Løbeklub Mand 40 M 45 0.41.09 0.40.59  
59 382 Niels Christensen   Mand 41 M 46 0.41.26 0.41.13  
60 288 Albert Bødker Nordals Boldklub Dreng 6 M 47 0.41.38 0.41.37  
61 412 Ulla Freiberg Lund   Kvinde 14 K 14 0.41.43 0.41.32  
62 377 Michael Johansen Nordals Boldklub Dreng 7 M 48 0.41.43 0.41.42  
63 406 Tina Lausen   Kvinde 15 K 15 0.41.46 0.41.39  
64 399 Tanja Herum Nordborg Løbeklub Kvinde 16 K 16 0.41.54 0.41.47  
65 295 Anne Martinsen Nordborg Løbeklub Kvinde 17 K 17 0.41.55 0.41.46  
66 296 Anne-Marie Salby Rødekro Tri & Motion Kvinde 18 K 18 0.42.04 0.42.00  
67 389 René Dyg   Mand 42 M 49 0.42.10 0.42.05  
68 392 Søren Brask   Mand 43 M 50 0.42.10 0.41.58  
69 369 Mads Søholm Petersen Løbeklubben Tempo Mand 44 M 51 0.42.20 0.42.11  
70 398 Tanja Cordes Nielsen Guderup Løbeklub Kvinde 19 K 19 0.42.28 0.42.28  
71 300 Bente Holm Augustenborg Løbeklub Kvinde 20 K 20 0.42.47 0.42.39  
72 381 Nicolai Langmaack Nordals Boldklub Dreng 8 M 52 0.42.47 0.42.42  
73 364 Lasse Langmaack Danfoss Marathon Club Mand 45 M 53 0.42.47 0.42.42  
74 344 Johannes Priske Lei Løbeklubben tempo Dreng 9 M 54 0.42.55 0.42.53  
75 407 Tina Wind Jensen Augustenborg løbeklub Kvinde 21 K 21 0.42.57 0.42.48  
76 299 Bent Schultz Nordborg løbeklub Mand 46 M 55 0.43.01 0.42.50  
77 297 Annemette Priske Lei Løbeklubben tempo Kvinde 22 K 22 0.43.08 0.43.03  
78 329 Helge Matthiesen Løbeklubben Tempo Mand 47 M 56 0.43.08 0.43.00  
79 328 Heidi Terp Augustenborg løbeklub Kvinde 23 K 23 0.43.10 0.43.00  
80 290 Anders Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 10 M 57 0.43.13 0.43.11  
81 379 Michael Seehagen   Mand 48 M 58 0.43.41 0.43.31  
82 327 Heidi Jørgensen   Kvinde 24 K 24 0.43.41 0.43.31  
83 357 Kurt Winther Guderup Løbeklub Mand 49 M 59 0.43.51 0.43.51  
84 330 Helle Gotschalk Augustenborg Løbeklub Kvinde 25 K 25 0.44.16 0.44.07  
85 316 Daniel Thams   Mand 50 M 60 0.44.23 0.44.13  
86 303 Birthe Petersen Nordborg løbeklub Kvinde 26 K 26 0.44.30 0.44.24  
87 325 Hanne Ludvigsen Augustenborg Løbeklub Kvinde 27 K 27 0.44.55 0.44.47  
88 366 Lis Petersen Augustenborg løbeklub Kvinde 28 K 28 0.45.16 0.45.09  
89 408 Torben B Havn Augustenborg løbeklub Mand 51 M 61 0.45.20 0.45.13  
90 393 Søren Hjortgaard Vidar Motion Mand 52 M 62 0.45.49 0.45.45  
91 292 Anita Jacobsen   Kvinde 29 K 29 0.46.15 0.46.10  
92 355 Kim Salby Rødekro Tri & Motion Mand 53 M 63 0.46.19 0.46.15  
93 360 Lars Karlsen Færgen Bitten IF Mand 54 M 64 0.46.29 0.46.22  
94 414 Vita Kock Guderup Løbeklub Kvinde 30 K 30 0.47.28 0.47.20  
95 416 Ole Tønder   Mand 55 M 65 0.47.34 0.47.27  
96 313 Clara Bartholdi   Kvinde 31 K 31 0.47.40 0.47.31  
97 372 Malene Freksen   Kvinde 32 K 32 0.48.08 0.48.00  
98 400 Tenna Thomsen Løbeklubben Tempo Kvinde 33 K 33 0.48.31 0.48.26  
99 294 Anna Kirstine Priske Lei Løbeklubben tempo Pige 1 K 34 0.48.56 0.48.50 Hurtigste pige
100 397 Susanne Skovmand Guderup Løbeklub Kvinde 34 K 35 0.49.14 0.49.06  
101 332 Inge Madsen Guderup Løbeklub Kvinde 35 K 36 0.50.00 0.49.52  
102 339 Jens Lei Løbeklubben tempo Mand 56 M 66 0.50.19 0.50.06  
103 337 Jeanette Witte   Kvinde 36 K 37 0.50.23 0.50.10  
104 375 Mette Rohde Nordborg løbeklup Kvinde 37 K 38 0.50.44 0.50.38  
105 343 Johan Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 11 M 67 0.50.53 0.50.51  
106 309 Christina Bonefeld Løbeklubben Tempo Kvinde 38 K 39 0.50.54 0.50.45  
107 374 Mette Junker Nordborg Løbeklub Kvinde 39 K 40 0.50.55 0.50.46  
108 302 Birthe Landergren Beck Nordborg Løbeklub Kvinde 40 K 41 0.50.56 0.50.46  
109 365 Lene Callesen Nordborg Løbeklub Kvinde 41 K 42 0.50.56 0.50.46  
110 315 Conni Larsen Nordborg Løbeklub Kvinde 42 K 43 0.50.57 0.50.48  
111 349 Karen Inge Michelsen Løbeklubben Tempo Kvinde 43 K 44 0.51.35 0.51.24  
112 314 Conni Hansen Guderup Løbeklub Kvinde 44 K 45 0.55.12 0.55.04  
113 301 Birthe H. Jørgensen Guderup Løbeklub Kvinde 45 K 46 0.55.12 0.55.04  
114 289 Alma Frederiksen Nordals Boldklub Pige 2 K 47 0.59.53 0.59.49  
115 394 Stinna B Jensen Nordals Boldklub Pige 3 K 48 1.01.35 1.01.29  
116 380 Natasja Brander Nordals Boldklub Pige 4 K 49 1.05.47 1.05.43  
117 347 Josefine Kristersen Nordals Boldklub Pige 5 K 50 1.06.24 1.06.20  
118 293 Anna Bonefeldt Nordals Boldklub Pige 6 K 51 1.06.24 1.06.17  
119 359 Lars Jensen Nordals Boldklub Mand 57 M 68 1.06.32 1.06.20  
120 370 Maia Bech-Petersen Nordals Boldklub Pige 7 K 52 1.06.39 1.06.36  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen