Siden er sidst opdateret 17. maj 2019 - kl. 15:46

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Søløbet i Nordborg - torsdag d. 16. april 2019 - kl. 18

"Søløbet #12"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 fra adressen: Luffes Plads 6430, Nordborg

-Søløbet foregår rundt om den naturskønne Nordborg Sø. Løbsdistancen er 7,5 km. Altså en rute, de fleste kan være med på.

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest 24/4 - herefter +15 kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

7,5k

 
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Bemærkning
1 286 Vadym Zaiets   Mand 1 M 1 0.29.55 Hurtigste mand
2 391 Jannik Hansen Nordborg løbeklub Mand 2 M 2 0.30.42  
3 251 Albert Murnukov   Mand 3 M 3 0.30.45  
4 342 Preben Skovmand Guderup løbeklub Mand 4 M 4 0.30.58  
5 362 Johannes Priske Lei Løbeklubben Tempo Dreng 1 M 5 0.31.25 Hurtigste dreng
6 332 Flemming Nielsen Guderup løbeklub Mand 5 M 6 0.31.38  
7 343 Sonny Caspersen Guderup løbeklub Mand 6 M 7 0.32.00  
8 354 Hans Henrik Michelsen Løbeklubben tempo Mand 7 M 8 0.32.06  
9 360 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo Dreng 2 M 9 0.32.19  
10 340 Mads Hagen Guderup Løbeklub Mand 8 M 10 0.32.43  
11 417 Peter Frank Jensen danfoss marathon club Mand 9 M 11 0.32.50  
12 390 Henrik Byrgesen Nordborg løbeklub Mand 10 M 12 0.32.50  
13 267 Kristian Kristensen   Mand 11 M 13 0.32.56  
14 301 John Wind Augustenborg Løbeklub Mand 12 M 14 0.33.06  
15 355 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo Mand 13 M 15 0.33.11  
16 386 Carsten Lund Nordborg løbeklub Mand 14 M 16 0.33.24  
17 296 Hans Chr Møller Augustenborg Løbeklub Mand 15 M 17 0.33.41  
18 412 Line Schultz Vidar Motion Kvinde 1 K 1 0.33.41 Hurtigste kvinde
19 258 Carsten Hansen   Mand 16 M 18 0.34.07  
20 300 Ivan Nielsen Augustenborg Løbeklub Mand 17 M 19 0.34.32  
21 400 John Christensen Vidar Mand 18 M 20 0.34.44  
22 277 Peter Bech Mikkelsen   Mand 19 M 21 0.35.02  
23 393 Kirsten Garbøl-Andersen Nordborg løbeklub Kvinde 2 K 2 0.35.08  
24 302 Karin Wind Augustenborg Løbeklub Kvinde 3 K 3 0.35.10  
25 257 Brian List Hansen   Mand 20 M 22 0.35.26  
26 359 Jens Lei Løbeklubben Tempo Mand 21 M 23 0.35.38  
27 387 Daniel Svane Nordborg løbeklub Mand 22 M 24 0.35.44  
28 361 Johan Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 3 M 25 0.35.57  
29 357 Henning Michelsen løbeklubben tempo Mand 23 M 26 0.36.26  
30 279 Rikke Junker   Kvinde 4 K 4 0.36.40  
31 337 Kaj Madsen Guderup løbeklub Mand 24 M 27 0.36.42  
32 338 Karina Christiansen Guderup løbeklub Kvinde 5 K 5 0.36.45  
33 366 Mads Sødequist Jessen Løbeklubben Tempo Dreng 4 M 28 0.36.57  
34 311 Michael Sørensen Augustenborg løbeklub Mand 25 M 29 0.37.09  
35 303 Kent Petersen Augustenborg Løbeklub Mand 26 M 30 0.37.24  
36 274 Martin Steffen   Mand 27 M 31 0.37.28  
37 333 Hanne Fack Guderup løbeklub Kvinde 6 K 6 0.37.34  
38 330 Dorthe Gehl Krath Guderup løbeklub Kvinde 7 K 7 0.37.43  
39 323 Morten Kunzendorf For My Brother Mand 28 M 32 0.37.51  
40 289 Warren Joiner   Mand 29 M 33 0.37.53  
41 396 Per Schmidt Nordborg løbeklub Mand 30 M 34 0.37.58  
42 413 Peter Callsen Vidar motion Mand 31 M 35 0.38.09  
43 321 Knud Jørgensen Danfoss Marathon Club Mand 32 M 36 0.38.09  
44 395 Ole Petersen Nordborg løbeklub Mand 33 M 37 0.38.20  
45 299 Henrik Gottschalk Augustenborg Løbeklub Mand 34 M 38 0.38.27  
46 371 Torben Sødequist Petersen Løbeklubben Tempo Mand 35 M 39 0.38.34  
47 320 Jan Zangenberg Danfoss Marathon Club Mand 36 M 40 0.38.43  
48 324 Erling Gottschalk Fynshav Mand 37 M 41 0.38.53  
49 388 Erik Jørgensen Nordborg løbeklub Mand 38 M 42 0.38.57  
50 285 Trine Petersen   Kvinde 8 K 8 0.39.05  
51 262 Ida Pedersen   Kvinde 9 K 9 0.39.05  
52 372 Jan Hansen Lysabild Løbeklub Mand 39 M 43 0.39.21  
53 406 Inge Christensen Vidar Motion Kvinde 10 K 10 0.39.50  
54 353 Finn Thomsen Løbeklubben tempo Mand 40 M 44 0.39.56  
55 407 John Skjøth Vidar Motion Mand 41 M 45 0.40.10  
56 328 Carsten Nielsen Guderup løbeklub Mand 42 M 46 0.40.37  
57 420 Mikkeline Beck   Kvinde 11 K 11 0.40.49  
58 327 Birgitte Hultgreen Guderup løbeklub Kvinde 12 K 12 0.41.03  
59 284 Tina Lausen   Kvinde 13 K 13 0.41.15  
60 398 Carl Christian Lei Tempo Mand 43 M 47 0.41.19  
61 260 Christine Lorenzen   Kvinde 14 K 14 0.41.19  
62 404 Erik Christensen Vidar Motion Mand 44 M 48 0.41.27  
63 278 René Dyg   Mand 45 M 49 0.41.33  
64 335 John Wurtz Larsen Guderup løbeklub Mand 46 M 50 0.41.41  
65 409 Jytte Arildsen Pedersen Vidar motion Kvinde 15 K 15 0.41.45  
66 263 Jan Hansen   Mand 47 M 51 0.41.48  
67 265 Kim Clausen   Mand 48 M 52 0.41.53  
68 416 John Weber   Mand 49 M 53 0.42.05  
69 318 Bendt Porskrog Danfoss Marathon Club Mand 50 M 54 0.42.07  
70 397 Jimmi Kohls Reservedelslagernord Mand 51 M 55 0.42.09  
71 382 Sigurt Schmidt Jessen Nordals Boldklub Dreng 5 M 56 0.43.00  
72 346 Henrik Juul Nielsen Ingen Mand 52 M 57 0.43.03  
73 272 Marianne von Qualen   Kvinde 16 K 16 0.43.14  
74 266 Kim Hansen   Mand 53 M 58 0.43.16  
75 389 Gitte Kjærgaard Nordborg løbeklub Kvinde 17 K 17 0.43.23  
76 352 Christina Bonefeld Løbeklubben Tempo Kvinde 18 K 18 0.43.27  
77 367 Mads Søholm Petersen Løbeklubben Tempo Mand 54 M 59 0.43.27  
78 392 Jenny Bleicken Nordborg løbeklub Kvinde 19 K 19 0.43.29  
79 408 Juliane Neumann Vidar Motion Kvinde 20 K 20 0.44.55  
80 403 Dennis Markmann Vidar Motion Mand 55 M 60 0.44.55  
81 369 Tenna Thomsen Løbeklubben tempo Kvinde 21 K 21 0.45.00  
82 344 Tanja Cordes Nielsen Guderup løbeklub Kvinde 22 K 22 0.45.04  
83 291 Berit Christensen Augustenborg Løbeklub Kvinde 23 K 23 0.45.04  
84 317 Jan Marcussen Broager Løbeklub Mand 56 M 61 0.45.29  
85 316 Carsten Burgwald Broager Løbeklub Mand 57 M 62 0.45.29  
86 402 Cathrine Markmann Vidar Motion Kvinde 24 K 24 0.45.41  
87 261 Gitte Breed Nielsen   Kvinde 25 K 25 0.45.42  
88 282 Tanja Jørgensen   Kvinde 26 K 26 0.45.47  
89 313 Sanne Frandsen Augustenborg Løbeklub Kvinde 27 K 27 0.45.57  
90 348 Louise Lyck Smidemann Ingen Kvinde 28 K 28 0.46.06  
91 347 Karina Madsen Ingen Kvinde 29 K 29 0.46.06  
92 255 Betina Kristensen   Kvinde 30 K 30 0.46.13  
93 364 Karen Margrethe Matthiesen Løbeklubben Tempo Kvinde 31 K 31 0.46.42  
94 298 Helle Gottschalk Augustenborg Løbeklub Kvinde 32 K 32 0.46.53  
95 365 Lorents Nielsen Løbeklubben Tempo Mand 58 M 63 0.46.58  
96 283 Thomas Fedders   Mand 59 M 64 0.46.59  
97 358 Henrik Hansen Løbeklubben Tempo Mand 60 M 65 0.47.09  
98 356 Helge Matthiesen Løbeklubben Tempo Mand 61 M 66 0.47.19  
99 351 Bente Dall Løbeklubben Tempo Kvinde 33 K 33 0.47.29  
100 252 Anja Jørgensen   Kvinde 34 K 34 0.47.35  
101 399 Inge Boisen Vidar Kvinde 35 K 35 0.47.43  
102 376 Elias Ravnsbæk Nordals Boldklub Dreng 6 M 67 0.48.20  
103 290 Jens Jørgensen AAIG Mand 62 M 68 0.48.28  
104 281 Signe Sperling   Pige 1 K 36 0.48.34 Hurtigste pige
105 269 Lasse Langmaack   Mand 63 M 69 0.48.36  
106 253 Anna Langmaack   Pige 2 K 37 0.48.36  
107 350 Anna Kirstine Priske Lei Løbeklubben Tempo Kvinde 36 K 38 0.48.41  
108 339 Linda Maron Guderup løbeklub Kvinde 37 K 39 0.48.41  
109 273 Mark Jørgensen   Mand 64 M 70 0.48.55  
110 419 Linda Lomholt   Kvinde 38 K 40 0.48.58  
111 319 Isaura Almarrios danfoss marathon club Kvinde 39 K 41 0.49.00  
112 411 Leif Chr. Andresen Vidar Motion Mand 65 M 71 0.49.08  
113 410 Kirsten Bollmann Vidar motion Kvinde 40 K 42 0.49.17  
114 326 Bente Kristersen Guderup løbeklub Kvinde 41 K 43 0.49.38  
115 345 Vita Kock Guderup løbeklub Kvinde 42 K 44 0.49.38  
116 336 Jonna Hansen Guderup løbeklub Kvinde 43 K 45 0.49.44  
117 349 Anders Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 7 M 72 0.51.09  
118 294 Flemming Frank Augustenborg Løbeklub Mand 66 M 73 0.51.23  
119 414 Susanne Andresen Vidar Motion Kvinde 44 K 46 0.51.33  
120 418 Torben Jørgensen Løbeklubben Tempo Mand 67 M 74 0.51.37  
121 254 Bent Schultz   Mand 68 M 75 0.51.53  
122 363 Karen Inge Michelsen Løbeklubben Tempo Kvinde 45 K 47 0.51.59  
123 415 Tetina Rix Vidar Motion Kvinde 46 K 48 0.52.20  
124 334 Inge Madsen Guderup løbeklub Kvinde 47 K 49 0.53.03  
125 329 Conni Hansen Guderup løbeklub Kvinde 48 K 50 0.53.03  
126 271 Marianna Sperling   Kvinde 49 K 51 0.53.04  
127 268 Lars Bjørn Jensen   Mand 69 M 76 0.53.21  
128 275 Mathias Bjørn Ohlsen   Dreng 8 M 77 0.53.22  
129 310 Malou C. Hansen Augustenborg Løbeklub Pige 3 K 52 0.53.38  
130 309 Maja C. Hansen Augustenborg Løbeklub Kvinde 50 K 53 0.53.38  
131 306 Lars C. Hansen Augustenborg Løbeklub Mand 70 M 78 0.53.39  
132 256 Bo Buch-Larsen   Mand 71 M 79 0.53.42  
133 307 Leif Frank Augustenborg Løbeklub Mand 72 M 80 0.53.49  
134 368 Martin Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 9 M 81 0.55.08  
135 270 Louise Fedders   Kvinde 51 K 54 0.55.30  
136 304 Kirsten Kanzler Augustenborg løbeklub Kvinde 52 K 55 0.55.47  
137 312 Nina Witte Nielsen Augustenborg Løbeklub Kvinde 53 K 56 0.55.48  
138 380 Magnus Bech-Petersen Nordals Boldklub Dreng 10 M 82 0.58.12  
139 384 Theodor Chiotis Nordals Boldklub Dreng 11 M 83 0.58.17  
140 287 Vanessa Bøgh   Pige 4 K 57 0.58.55  
141 288 Vicky Schwartz-Jensen   Kvinde 54 K 58 0.58.57  
142 377 Ethan Peronato Nordals Boldklub Dreng 12 M 84 1.00.36  
143 373 Dina Iversen Nordals Boldklub Pige 5 K 59 1.00.39  
144 374 Dennis Nordals Boldklub Dreng 13 M 85 1.00.40  
145 385 Tobias Sørensen Nordals Boldklub Dreng 14 M 86 1.00.52  
146 379 Kristian Kjærgaard Nordals Boldklub Dreng 15 M 87 1.00.53  
147 378 Jacob Sigsgaard Nordals Boldklub Mand 73 M 88 1.00.58  
148 295 Freddy Thomsen Augustenborg Løbeklub Mand 74 M 89 1.04.53  
149 292 Britta Elneff Augustenborg Løbeklub Kvinde 55 K 60 1.04.54  
150 297 Heidi Clausen Augustenborg Løbeklub Kvinde 56 K 61 1.04.56  
151 401 Bethina Hansen Vidar motion Kvinde 57 K 62 1.05.36  
152 293 Connie T, Jakobsen Augustenborg Løbeklub Kvinde 58 K 63 1.05.43  
153 308 Lis Petersen Augustenborg Løbeklub Kvinde 59 K 64 1.06.59  
154 314 Solvej Jensen Augustenborg Løbeklub Kvinde 60 K 65 1.06.59  
155 280 Sebastian Dehnfeld   Dreng 16 M 90 1.09.36  
156 259 Charlotte B. Lassen   Pige 6 K 66 1.09.36  
157 276 Morten Nielsen   Mand 75 M 91 1.10.07  
158 315 Steen Jørgensen Augustenborg Løbeklub Mand 76 M 92 1.11.56  
159 322 Freddy Neaf Fest I By Mand 77 M 93 1.12.10  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen