Siden er sidst opdateret 30. oktober 2018 - kl. 11:57

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Søløbet i Nordborg - torsdag d. 26. april 2018 - kl. 18

"Søløbet #11"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.00 fra adressen: Luffes Plads 6430, Nordborg

-Søløbet foregår rundt om den naturskønne Nordborg Sø. Løbsdistancen er 7,5 km. Altså en rute, de fleste kan være med på.

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (tilmelding senest 24/4 - herefter +15 kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

7,5k

 
 
 

 

tilbage til toppen

Resultater: - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team Klasse Pl. AK Køn Pl. M/K Brutto Bemærkning
1 220 Kristian Christensen   Mand 1 M 1 0.30.11 Hurtigste mand
2 183 Max Ovsii   Mand 2 M 2 0.30.20  
3 150 Hans Henrik Michelsen Løbeklubben Tempo Mand 3 M 3 0.30.24  
4 160 Jannik Hansen Nordborg løbeklub Mand 4 M 4 0.31.02  
5 226 Catalin Tibuleac   Mand 5 M 5 0.31.31  
6 189 Sonny Caspersen Guderup løbeklub Mand 6 M 6 0.31.35  
7 147 Flemming Nielsen Guderup løbeklub Mand 7 M 7 0.31.38  
8 139 Dennis Markmann Vidar Motion Mand 8 M 8 0.31.56  
9 133 Brian List Hansen   Mand 9 M 9 0.32.25  
10 134 Carsten Lund Nordborg løbeklub Mand 10 M 10 0.33.08  
11 217 Kristian Dam   Mand 11 M 11 0.33.37  
12 165 Joachim Priske Lei Løbeklubben Tempo Dreng 1 M 12 0.34.02 Hurtigste dreng
13 167 Johannes Priske Lei Løbeklubben Tempo Dreng 2 M 13 0.34.08  
14 164 Jimmi Mustafa Løbeklubben Tempo Mand 12 M 14 0.34.28  
15 162 Jens Lei Løbeklubben Tempo Mand 13 M 15 0.34.40  
16 168 John Christensen Vidar motion Mand 14 M 16 0.35.14  
17 187 Ove Jørgensen Guderup løbeklub Mand 15 M 17 0.35.43  
18 153 Henrik Gottschalk Augustenborg løbeklub Mand 16 M 18 0.36.04  
19 225 Henning Michelsen Løbeklubben Tempo Mand 17 M 19 0.36.24  
20 174 Kirsten Garbøl-Andersen Nordborg løbeklub Kvinde 1 K 1 0.36.34 Hurtigste kvinde
21 171 Kaj Madsen Guderup løbeklub Mand 18 M 20 0.36.35  
22 182 Martin Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 3 M 21 0.37.03  
23 146 Finn Thomsen Løbeklubben tempo Mand 19 M 22 0.37.09  
24 236 Jørn Krogh   Mand 20 M 23 0.37.11  
25 186 Morten Christensen Vidar motion Mand 21 M 24 0.37.24  
26 216 Bodil Dueholm Vidar Motion Kvinde 2 K 2 0.37.39  
27 140 Dorthe Krath Guderup løbeklub Kvinde 3 K 3 0.37.45  
28 218 Kenneth Jensen   Mand 22 M 25 0.37.48  
29 194 Trine Vick Nordborg løbeklub Kvinde 4 K 4 0.38.21  
30 192 Tanja Herum Nordborg Løbeklub Kvinde 5 K 5 0.38.24  
31 142 Erik Christensen Vidar Motion Mand 23 M 26 0.38.34  
32 159 Jan Hansen Lysabild Løbeklub Mand 24 M 27 0.38.37  
33 155 Ida Pedersen   Kvinde 6 K 6 0.38.47  
34 143 Erik Jørgensen Nordborg løbeklub Mand 25 M 28 0.38.54  
35 169 John Hedemann Løbeklubben Tempo Mand 26 M 29 0.39.27  
36 185 Mogens Mikkelsen Vidar Motion Mand 27 M 30 0.40.00  
37 170 Juliane Neumann Vidar Motion Kvinde 7 K 7 0.40.07  
38 230 Dorit Høgh   Kvinde 8 K 8 0.40.16  
39 188 Rikke Junker   Kvinde 9 K 9 0.40.38  
40 130 Birgitte Hultgreen Guderup løbeklub Kvinde 10 K 10 0.40.41  
41 136 Cathrine Markmann Vidar Motion Kvinde 11 K 11 0.40.42  
42 232 Jørn Rørbæk   Mand 28 M 31 0.40.42  
43 190 Susanne Bagge Løbeklubben Tempo Kvinde 12 K 12 0.40.45  
44 221 Gustav Sperling   Dreng 4 M 32 0.40.53  
45 228 Thomas Schultz   Mand 29 M 33 0.41.00  
46 214 Lise Mikkelsen Nordborg Løbeklub Kvinde 13 K 13 0.41.02  
47 196 John W Larsen Guderup Løbeklub Mand 30 M 34 0.41.14  
48 223 Kristian Toustrup OK Syd Mand 31 M 35 0.41.22  
49 222 Henrik Sperling   Mand 32 M 36 0.41.29  
50 233 Søren Winther Guderup Løbeklub Mand 33 M 37 0.41.31  
51 191 Tanja Amstrup Nordborg løbeklub Kvinde 14 K 14 0.41.55  
52 154 Herluf Steinbach Vidar Motion Mand 34 M 38 0.42.21  
53 199 Jan Hansen   Mand 35 M 39 0.42.22  
54 161 Jenny Bleicken Nordborg Løbeklub Kvinde 15 K 15 0.42.38  
55 145 Erling Gottschalk   Mand 36 M 40 0.42.39  
56 181 Martin Steffen Fest I By Mand 37 M 41 0.42.42  
57 238 Mikkel Beck   Mand 38 M 42 0.42.46  
58 149 Hans Michelsen Løbeklubben Tempo Mand 39 M 43 0.43.28  
59 173 Kirsten Bollmann Vidar Motion Kvinde 16 K 16 0.43.31  
60 198 Jytte Arildsen Pedersen Vidar Motion Kvinde 17 K 17 0.43.44  
61 152 Helle Gottschalk Augustenborg løbeklub Kvinde 18 K 18 0.43.48  
62 166 Johan Søholm Bonefeld Løbeklubben Tempo Dreng 5 M 44 0.44.01  
63 180 Mads Søholm Petersen Løbeklubben Tempo Mand 40 M 45 0.44.02  
64 229 Anja Eriksen Fest I By Kvinde 19 K 19 0.44.15  
65 148 Hanne Fack Guderup Løbeklub Kvinde 20 K 20 0.44.31  
66 195 Zacharias Caspersen Guderup løbeklub Dreng 6 M 46 0.44.31  
67 197 Alma Falk Frederiksen Nordals Boldklub Pige 1 K 21 0.44.47 Hurtigste pige
68 128 Bente Dall Løbeklubben Tempo Kvinde 21 K 22 0.45.46  
69 193 Tanja Cordes Nielsen Guderup løbeklub Kvinde 22 K 23 0.45.52  
70 200 Henrik Hansen Løbeklubben Tempo Mand 41 M 47 0.46.09  
71 178 Lorents Nielsen Løbeklubben Tempo Mand 42 M 48 0.46.14  
72 175 Lea Frilund   Kvinde 23 K 24 0.46.19  
73 179 Louise Petersen   Kvinde 24 K 25 0.46.19  
74 144 Erika Harmsen Guderup løbeklub Kvinde 25 K 26 0.46.43  
75 135 Carsten Burgwald Bui-motion Mand 43 M 49 0.47.33  
76 158 Jan Marcussen Bui-motion Mand 44 M 50 0.47.34  
77 177 Linda Følsgaard Maron Guderup løbeklub Kvinde 26 K 27 0.47.34  
78 137 Christina Bonefeld Løbeklubben Tempo Kvinde 27 K 28 0.47.38  
79 163 Jens Jørgensen aaig Mand 45 M 51 0.47.40  
80 176 Lene Callesen Nordborg løbeklub Kvinde 28 K 29 0.47.48  
81 235 Michael Benefeldt   Mand 46 M 52 0.47.48  
82 210 Sebastian Mosekjær Nordals Boldklub Dreng 7 M 53 0.48.37  
83 206 Sigurt Schmidt Nordborg Boldklub Dreng 8 M 54 0.48.37  
84 204 Jacob Sigsgaard Nordals Boldklub Mand 47 M 55 0.48.38  
85 124 Anna Kirstine Priske Lei Løbeklubben Tempo Pige 2 K 30 0.48.47  
86 127 Bente Christersen Guderup løbeklub Kvinde 29 K 31 0.48.58  
87 237 Kathrine Laybarot   Kvinde 30 K 32 0.49.05  
88 215 Heidi Pustelnik   Kvinde 31 K 33 0.49.09  
89 231 Finn Møller   Mand 48 M 56 0.49.54  
90 172 Karen Inge Michelsen Løbeklubben Tempo Kvinde 32 K 34 0.51.01  
91 234 Kurt Winther Guderup Løbeklub Mand 49 M 57 0.51.15  
92 227 Andreea-Elena Tibuleac   Kvinde 33 K 35 0.51.16  
93 213 Magnus Petersen Nordals Boldklub Dreng 9 M 58 0.52.13  
94 120 Aksel Tang Vidar Motion Mand 50 M 59 0.52.26  
95 129 Betina Kristensen   Kvinde 34 K 36 0.53.05  
96 123 Anja Jørgensen   Kvinde 35 K 37 0.53.10  
97 138 Conni Hansen Guderup løbeklub Kvinde 36 K 38 0.53.21  
98 125 Annebell Arensberg   Kvinde 37 K 39 0.56.53  
99 141 Dorthe Hoffland Guderup løbeklub Kvinde 38 K 40 0.57.44  
100 126 Bente Hansen Guderup løbeklub Kvinde 39 K 41 0.58.32  
101 156 Inge Madsen Guderup løbeklub Kvinde 40 K 42 0.58.35  
102 131 Birthe Jørgensen Guderup løbeklub Kvinde 41 K 43 0.58.44  
103 224 Benta Tønder OK Syd Kvinde 42 K 44 1.01.39  
104 211 William Armstrup Nordals Boldklub Dreng 10 M 60 1.08.16  
105 207 Malthe Jacobsen Nordals Boldklub Dreng 11 M 61 1.10.00  
106 219 Eduard Puscasu Nordals Boldklub Dreng 12 M 62 1.10.01  
107 209 Tobias Sørensen Nordals Boldklub Dreng 13 M 63 1.10.02  
108 203 Camilla Fine Nordals Boldklub Pige 3 K 45 1.11.23  
109 201 Dorte Fine Nordals Boldklub Kvinde 43 K 46 1.11.26  
110 205 Victor Sigsgaard Nordals Boldklub Dreng 14 M 64 1.13.05  

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen