Siden er sidst opdateret 14. november 2017 - kl. 16:09

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Julehjerte Løbet i Aabenraa - søndag d. 15. december 2013 - kl. 10

""

Et hjerte for alle

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: - foreningen "Et hjerte for alle" er stiftet for at afskaffe den fattige jul i Aabenraa

 

 

- info og tilmelding Run2U tilmelding på Sportstiming.dk - (forhåndstilmelding senest d. 13/12)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

5k

8k
5k gang
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 1007 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri M 1 0.21.23 0.21.23 Hurtigste mand
2 59 Jens Laasholdt Rødekro IF Motion/IBC M 2 0.25.02 0.24.58  
3 64 Jørgen Carøe Petersen Run 4 IT M 3 0.26.23 0.25.24  
4 1009 Mikkel Snabe Bolderslev løbeklub M 4 0.26.45 0.26.39  
5 23 Kevin Salby AAIG Aabenraa M 5 0.26.47 0.26.43  
6 68 Kristian Winter Asmussen Team leddegigt / Run4IT / Aabenraa Kommune M 6 0.27.05 0.26.06  
7 86 Morten Thams House of Fashion M 7 0.27.40 0.26.40  
8 80 Maria Bjødstrup Quist House of Fashion K 1 0.27.40 0.26.41 Hurtigste kvinde
9 24 Kim Salby AAIG Aabenraa M 8 0.28.18 0.28.14  
10 42 Christine Clausen Rødekro IF motion K 2 0.29.05 0.28.44  
11 97 Sofie Clausen Rødekro IF motion K 3 0.29.06 0.28.42  
12 47 Dorte Clausen Rødekro IF motion / Aabenraa kommune K 4 0.29.07 0.28.44  
13 52 Hans Nørgaard Clausen Rødekro-IF Motion M 9 0.29.08 0.28.44  
14 58 Jannie Ranch   K 5 0.29.19 0.29.10  
15 29 Annette Hansen   K 6 0.29.37 0.29.09  
16 1024 Jette Simonsen Løjt Lands Løbeklub K 7 0.29.38 0.28.50  
17 28 Anne-Marie Salby AAIG Aabenraa/Bjergladies K 8 0.29.41 0.29.28  
18 61 Jette Tønder   K 9 0.29.44 0.28.48  
19 87 Nina Ullerup   K 10 0.29.44 0.29.39  
20 37 Britta Jensen AAIG Aabenraa K 11 0.29.44 0.28.46  
21 69 Kurt Jørgensen Vollerup Sprinterne M 10 0.29.44 0.28.53  
22 99 Steffen Andersen   M 11 0.29.59 0.29.08  
23 50 Finn Torsten Jakobsen aaig M 12 0.30.25 0.28.57  
24 3 Malene Egelund Handke   K 12 0.30.26 0.30.15  
25 4 Mette Rottbøl Danielsen   K 13 0.30.26 0.30.16  
26 62 Jette Hjort Jensen Aabenraa Kommune K 14 0.30.27 0.29.43  
27 70 Lene Jonasson   K 15 0.30.28 0.29.45  
28 53 helle hestbech   K 16 0.30.37 0.30.06  
29 232 Kimm Hanisch   M 13 0.30.41 0.29.50  
30 85 Morten Fenger   M 14 0.30.47 0.30.28  
31 48 Elisabeth Laasholdt Rødekro-IF Motion K 17 0.30.49 0.30.33  
32 31 Benedikte Schmidt   K 18 0.31.21 0.31.11  
33 77 Malene Brix   K 19 0.31.22 0.31.13  
34 107 Trine Mørk-Ebsen   K 20 0.31.23 0.31.14  
35 190 Hedvig Marthinus   K 21 0.31.38 0.30.50  
36 6 Anita Ravn-Petersen   K 22 0.31.47 0.31.38  
37 1005 Hanne Søgaard Friis   K 23 0.31.48 0.30.54  
38 5 Christina Lundberg Christensen   K 24 0.31.48 0.31.37  
39 108 Ulla Sparholt   K 25 0.31.48 0.30.52  
40 67 Kathrine Bysted schmidt House of Fashion K 26 0.31.49 0.30.49  
41 73 Lise Kaczmarek House of Fashion K 27 0.31.49 0.30.48  
42 74 Lotte Andersen Aaig K 28 0.31.49 0.30.57  
43 104 Tina Bonnichsen Meldgaard K 29 0.31.58 0.30.50  
44 45 Dorrit Andersen Felsted Løbeklub K 30 0.32.06 0.31.38  
45 1004 Kirsten Annette Enig KLOMK K 31 0.32.11 0.30.55  
46 103 Tina Alstrup klomk K 32 0.32.18 0.30.58  
47 46 Dorte Snabe Bolderslev løb og motion K 33 0.32.24 0.32.19  
48 49 Emilie Guss   K 34 0.32.27 0.32.14  
49 82 Mette Kruse-Jessen   K 35 0.32.42 0.31.59  
50 106 Tove Kruse-Jessen   K 36 0.32.43 0.31.56  
51 102 Tina Nurby BE communication K 37 0.32.46 0.32.31  
52 36 Birthe Baun Brodersen AAIG Aabenraa K 38 0.32.50 0.32.10  
53 41 Christina Christensen Meldgaard K 39 0.32.53 0.31.38  
54 65 Jørn Holm Meldgaard M 15 0.32.55 0.31.41  
55 71 Lilian Kaad GIG-løb og motion K 40 0.33.00 0.31.59  
56 63 Julia Vodder Hartmann   K 41 0.33.40 0.33.14  
57 176 Egon Greve AAIG M 16 0.33.51 0.33.22  
58 1031 Erik Schneider Bolderslev løbeklub M 17 0.33.55 0.33.40  
59 1032 Kirsten Schneider Bolderslev løbeklub K 42 0.34.00 0.33.45  
60 60 Jes Peter Christensen Bolderslev LØB &MOTION M 18 0.34.29 0.34.11  
61 95 Silvia Sørensen AAIG Aabenraa K 43 0.34.32 0.34.17  
62 1006 Birgit Kempf KLOMK K 44 0.34.41 0.33.23  
63 35 Birthe Nørgaard KLOMK K 45 0.34.41 0.33.26  
64 40 Charlotte Bunde Träger LIF-Gymnastik K 46 0.34.53 0.34.21  
65 26 Anette Boesen Danfoss Distributioncenter K 47 0.34.54 0.34.11  
66 268 Pia Jørgensen Danfoss Marathon Club K 48 0.34.55 0.34.11  
67 43 Conni Gjerlevsen Felsted Løbeklub K 49 0.35.14 0.34.47  
68 98 Solveig Hansen aaig Aabenraa K 50 0.35.56 0.35.12  
69 57 Inge Asmussen AAIG Aabenraa K 51 0.35.57 0.35.16  
70 34 Birte Geertsen AAIG Aabenraa K 52 0.35.57 0.35.13  
71 1 Jette Jakobsen   K 53 0.36.26 0.35.40  
72 2 Lena Nymann Heisel   K 54 0.36.27 0.35.40  
73 81 martin Poulsen   M 19 0.37.24 0.37.23  
74 54 Henrik Hansen Biermann   M 20 0.37.25 0.37.24  
75 1002 Mette Boisen   K 55 0.37.54 0.37.42  
76 1008 Kajsa Skaarup   K 56 0.37.55 0.37.46  
77 1003 Tove Brodersen aabenraa kommune K 57 0.38.14 0.37.03  
78 84 Mikkel Tjørnelund Hansen   M 21 0.39.16 0.38.21  
79 44 Daniel Hansen Aabenraa Kommune M 22 0.39.16 0.38.21  
80 32 Bente Hansen   K 58 0.39.46 0.38.50  
81 15 Conny Petersen   K 59 0.39.47 0.38.30  
82 90 Peter Thykjær   M 23 0.41.53 0.41.25  
83 55 Henrik Thykjær   M 24 0.41.57 0.41.29  
84 96 SoWie Thykjær   K 60 0.41.58 0.41.33  
85 78 Maria Thykjær   K 61 0.42.00 0.41.24  
86 94 Silas Pregaard Høje Kolstrup Løber M 25 0.42.40 0.41.05  
87 75 Magnus Hilbig   M 26 0.43.22 0.42.35  
88 109 Willi Hilbig Vin og Gastro M 27 0.43.22 0.42.32  
89 30 Aviaaja Pregaard AAIG Atletik, Tri og Motion K 62 0.44.45 0.43.18  
90 89 Nuuna Pregaard Høje Kolstrup Løber K 63 0.44.45 0.43.18  
91 38 Camilla Bayer Olesen House of Fashion K 64 0.46.34 0.45.25  
92 88 Nina Nørager Christensen House of Fashion K 65 0.46.35 0.45.27  
93 93 Rane Møller I/S Asmussen og Kaczmarek M 28 0.52.29 0.51.27  
94 1027 Susanne Aarup Dahse   K 66 0.56.53 0.56.13  
95 1023 Benta Tønder   K 67 1.04.42 1.04.40  
96 1022 Sebastian Knudsen   M 29 1.04.42 1.04.41  

 

tilbage til toppen

Resultater 8 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 180 Esben Kaczmarek I/S ASmussen og Kaczmarek M 1 0.32.34 0.32.20 Hurtigste mand
2 219 John Iversen   M 2 0.32.37 0.32.36  
3 260 Nicolai Schultz Rødekro-IF Motion M 3 0.34.30 0.34.19  
4 161 Bo Junker AAIG Aabenraa M 4 0.37.10 0.37.08  
5 10 Palle Sørensen Nykredit M 5 0.37.54 0.37.50  
6 1015 Kristian Søgaard Friis   M 6 0.37.56 0.37.40  
7 293 Søren Byskov Nielsen   M 7 0.38.29 0.38.09  
8 237 Kumar Kandasamy AAIG Aabenraa M 8 0.38.58 0.38.41  
9 154 Begitte Petersen Rødekro TRI K 1 0.39.13 0.38.49 Hurtigste kvinde
10 151 Arne Ankersen Aaig M 9 0.39.21 0.39.20  
11 269 Poul Snabe bolderslev løbeklub M 10 0.39.26 0.39.18  
12 185 Glenn B. Johansen Løjt Lands Løbeklub M 11 0.39.38 0.39.34  
13 280 Runa K. Steffensen Rødekro-IF Motion K 2 0.39.54 0.39.45  
14 299 Uffe Steffensen Rødekro-IF motion M 12 0.39.54 0.39.45  
15 263 Ove Schneider Bolderslev Løb & Motion M 13 0.39.54 0.39.50  
16 214 Jens Qvist Løjtlands løbeklub M 14 0.40.37 0.40.31  
17 202 Ib Hansen AAIG Aabenraa M 15 0.41.05 0.41.02  
18 1017 Dennis Kruse   M 16 0.41.09 0.40.51  
19 285 Steffen Hach Sydbank / løjt if M 17 0.41.23 0.41.18  
20 210 Jan Petersen AaIG M 18 0.42.12 0.41.16  
21 177 Ejner Christensen GIG Løb & Motion M 19 0.42.30 0.41.28  
22 290 Søren Laasholdt Rødekro IF motion M 20 0.42.31 0.42.29  
23 274 Preben Laasholdt Rødekro IF motion M 21 0.42.49 0.42.35  
24 140 Aksel Skibsted Bov IF M 22 0.42.52 0.42.16  
25 279 Rhina Ravn Rødekro IF K 3 0.42.52 0.42.33  
26 256 Mogens Søndergaard Nielsen AAIG Aabenraa M 23 0.42.54 0.42.29  
27 142 Andreas Nielsen NAN M 24 0.42.59 0.42.22  
28 1025 lars l Petersen Rødekro IF M 25 0.43.30 0.43.19  
29 264 Paul Alstrup Klomk M 26 0.43.36 0.42.15  
30 165 Brian Christensen   M 27 0.43.49 0.43.33  
31 221 John Hansen Bolderslev Løb og Motion M 28 0.43.50 0.43.38  
32 239 Lene Hauerberg Rødekro-IF Motion K 4 0.43.53 0.43.38  
33 292 Søren Walbech Sydbank M 29 0.43.53 0.42.59  
34 215 Jens Rønn Olesen AAIG M 30 0.43.54 0.43.00  
35 160 Bo Kaczmarek I/S Asmussen og Kaczmarek M 31 0.44.16 0.43.15  
36 194 Henning Christensen   M 32 0.44.19 0.44.09  
37 146 Anne Marie Andresen AAIG Aabenraa, Bjergladies K 5 0.44.33 0.43.56  
38 173 Dorthe Fogtmann Aaig/Bjergladies K 6 0.44.39 0.43.39  
39 259 Nanna Hansen Haderslev IF K 7 0.44.40 0.43.29  
40 164 Bodil Nielsen aaig Aabenraa K 8 0.45.02 0.44.47  
41 188 Hans Jørgen Hansen GIG - løb og motion M 33 0.45.20 0.44.17  
42 266 Paul Rygaard Team Sønderhav M 34 0.45.38 0.44.28  
43 282 Simon Mølby Knudsen Team Sønderhav M 35 0.45.45 0.44.37  
44 228 Kenneth Autzen Team Sønderhav M 36 0.45.53 0.44.40  
45 230 Kevin Høeg Radik I/S Asmussen og Kaczmarek M 37 0.45.54 0.44.51  
46 196 Henning Olsen Aaig Aabenraa M 38 0.46.04 0.45.47  
47 294 Tommy Jensen Aaig Aabenraa M 39 0.46.04 0.45.49  
48 149 annemette guss   K 9 0.46.06 0.45.44  
49 222 johnny siebers   M 40 0.46.06 0.45.43  
50 272 Preben Petersen   M 41 0.46.18 0.45.26  
51 295 Torben Evald Nissen Falck Aabenraa M 42 0.46.23 0.46.06  
52 286 Steffen Lindgaard Pedersen   M 43 0.46.24 0.46.01  
53 16 Michael Breitenkamp   M 44 0.46.30 0.45.29  
54 267 Peter Jensen Danfoss Marathon Club M 45 0.46.40 0.46.34  
55 147 annelise Madsen   K 10 0.46.40 0.46.35  
56 226 Katja Jepsen   K 11 0.46.42 0.46.36  
57 289 Svend Christensen Bolderslev Løb & Motion M 46 0.46.42 0.46.31  
58 1014 Henrik Bisgaard   M 47 0.46.45 0.45.47  
59 208 Jacob Guldager AAIG Aabenraa M 48 0.47.27 0.46.32  
60 270 Poul Erik Sørensen AAIG Aabenraa M 49 0.47.52 0.47.29  
61 296 Torben Lykke AAIG Aabenraa M 50 0.47.53 0.47.32  
62 298 Trine Staanum AAIG Aabenraa K 12 0.47.58 0.47.38  
63 273 Preben Nielsen Lesjöfors Tinglev M 51 0.48.02 0.47.14  
64 211 Jan Hanquist Hansen SPECIALTANDKLINIKKEN M 52 0.48.05 0.47.58  
65 247 Margit Abramsen GIG Løb & Motion K 13 0.48.07 0.46.42  
66 203 Iben Kyndal Rødekro-IF / Klub Bjergmarathon K 14 0.48.07 0.47.51  
67 255 Mogens Walk Nielsen   M 53 0.48.09 0.47.56  
68 261 Nina Læbo Jansen Rødekro TRI K 15 0.48.20 0.48.02  
69 258 Musse Læbo Rødekro Tri K 16 0.48.21 0.48.02  
70 220 John Vonsild   M 54 0.48.23 0.47.59  
71 9 Peter Viereck Nykredit M 55 0.48.32 0.48.00  
72 288 Susanne Garbrecht AAIG / Bjergladies K 17 0.48.35 0.48.23  
73 278 Rene Pedersen Haderslev Kommune M 56 0.48.36 0.48.00  
74 169 Claus Guldager AAIG Aabenraa M 57 0.48.44 0.47.58  
75 158 Birgitte Sørensen Meldgaard K 18 0.48.59 0.48.02  
76 1028 Karl Petersen AAIG M 58 0.49.03 0.48.38  
77 144 Anker Møller Hjordkær løbeklub M 59 0.49.04 0.48.10  
78 275 Preben Gundersen Aaig M 60 0.49.21 0.48.24  
79 287 Susanne Sønnichsen   K 19 0.49.32 0.49.18  
80 253 Mette Køcks   K 20 0.49.32 0.48.58  
81 262 Orla Støvring GIG Løb & Motion M 61 0.49.37 0.48.19  
82 245 Lotte Stigsgaard Sørensen   K 21 0.49.48 0.48.29  
83 145 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa/Bjergladies K 22 0.49.58 0.49.18  
84 157 Birgitte Bille Schøning GIG - Løb og Motion/Bjergladies K 23 0.49.59 0.49.23  
85 21 Egon Karlsen Lille Amalienborg M 62 0.49.59 0.48.47  
86 297 Tove Grevsen JL Alarm K 24 0.50.17 0.50.04  
87 254 Mette Jochimsen GIG Løb og Motion / Bjergladies K 25 0.50.20 0.49.53  
88 7 Tine Holm Nykredit K 26 0.50.26 0.49.56  
89 277 Rasmus Horup   M 63 0.50.26 0.50.23  
90 235 Kirsten Toft Nielsen AAIG Aabenraa K 27 0.50.28 0.49.58  
91 250 Martin Byg I/S Asmussen og Kaczmarek M 64 0.50.36 0.49.31  
92 217 Jesper Karlsen I/S Asmussen og Kaczmarek M 65 0.50.38 0.49.27  
93 163 Bodil Warming Aabenraa Kommune/Aaig/Bjergladies K 28 0.50.38 0.49.53  
94 1020 Louise Callesen AAIG K 29 0.50.40 0.50.26  
95 187 Hanne Mau   K 30 0.50.43 0.49.39  
96 201 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa M 66 0.50.46 0.50.45  
97 189 harley lund Rødekro TRI M 67 0.50.54 0.50.42  
98 241 Lis Bøgebjerg Jørgensen Løjt Lands Løbeklub K 31 0.50.57 0.49.55  
99 240 Line Meldgaard Meldgaard K 32 0.50.58 0.50.20  
100 8 Søren P. Hansen Nykredit M 68 0.51.13 0.50.40  
101 150 Annette Kudsk Andersen Sydbank K 33 0.51.13 0.49.50  
102 182 Evald Møller danbolig Aabenraa M 69 0.51.13 0.50.13  
103 159 Birgitte Petersen Rødekro-IF Motion K 34 0.51.17 0.50.40  
104 248 Maria Boy Birck Rødekro if K 35 0.51.17 0.50.40  
105 156 Betina Hanquist Hansen SPECIALTANDKLINIKKEN K 36 0.51.18 0.51.11  
106 198 Henrik Lund BIL&CO M 70 0.51.23 0.50.37  
107 166 Charlotte Dalgas Carstensen   K 37 0.51.28 0.50.49  
108 141 Anders Peter Norsgaard   M 71 0.51.29 0.50.46  
109 231 Kim Jepsen   M 72 0.51.37 0.50.33  
110 175 Durita Eliasen Sydbank K 38 0.51.40 0.50.34  
111 213 Jens Jørgensen   M 73 0.51.43 0.51.22  
112 179 Ellen Egholt AAIG Aabenraa K 39 0.51.44 0.50.37  
113 276 Rachelle Enemark Christensen AAIG K 40 0.51.48 0.51.41  
114 291 Søren Bech SGI, Sønderborg M 74 0.51.48 0.51.40  
115 229 Kent Stensgaard Felsted Løbeklub M 75 0.52.03 0.51.32  
116 1026 Thorsten Madsen   M 76 0.52.05 0.51.07  
117 204 Ida Beck Møller   K 41 0.52.15 0.51.13  
118 207 Inger Aagaard Nissen   K 42 0.52.16 0.51.45  
119 153 Asmus Steffensen Rødekro-IF motion M 77 0.52.30 0.52.22  
120 170 Conny Schlesinger AAIG Aabenraa K 43 0.52.42 0.51.54  
121 236 Kristine Krag Meldgaard K 44 0.52.43 0.52.06  
122 238 Lene Moshage Meldgaard K 45 0.52.44 0.52.04  
123 152 Asger Hartmann Felsted Løbeklub M 78 0.52.48 0.52.29  
124 1021 Henrik Petersen Bolderslev løbeklub M 79 0.52.54 0.52.45  
125 257 Morten Gade Sørensen   M 80 0.52.56 0.51.36  
126 212 Jane Gram   K 46 0.52.57 0.51.43  
127 246 Malene Outzen Meldgaard K 47 0.53.06 0.52.17  
128 209 Jan Hammer Meldgaard M 81 0.53.13 0.52.17  
129 14 Ove Schmidt   M 82 0.53.51 0.52.45  
130 234 Kirsten Karkov Nissen BOG K 48 0.54.19 0.53.48  
131 197 Henriette Æbeløe Thielsen IBC Aabenraa K 49 0.54.27 0.53.43  
132 252 Ukendt ukendt   M 83 0.54.32 0.53.48  
133 249 Marianne Æbeløe IBC Aabenraa K 50 0.54.37 0.53.53  
134 143 Anita Petersen   K 51 0.54.52 0.53.53  
135 184 Gitte Staugaard Dueholm   K 52 0.54.53 0.53.35  
136 183 Frede Jespersen AAIG M 84 0.55.17 0.54.28  
137 1030 May-Brit Andresen AAIG Aabenraa K 53 0.55.21 0.54.48  
138 243 Lisbet Jensen   K 54 0.55.34 0.54.56  
139 172 Dorte Lykkegaard Andersen Rødekro-IF Motion / Sydbank K 55 0.55.39 0.55.09  
140 1019 Jane Wollesen Rødekro-IF Motion/CFU K 56 0.55.40 0.55.08  
141 167 Christina Langelund   K 57 0.55.43 0.55.06  
142 233 Kirsten Broch Nielsen   K 58 0.56.19 0.55.55  
143 300 Verner Christensen AAIG Aabenraa M 85 0.56.41 0.56.14  
144 1016 Rikke Kold Aabenraa Kommune K 59 0.56.45 0.56.07  
145 242 Lis Petersen AAIG Aabenraa K 60 0.56.46 0.55.59  
146 251 Martin gade Nielsen   M 86 0.56.49 0.55.59  
147 265 Paul Wriis MX Team Bullet M 87 0.56.49 0.55.58  
148 225 karin nielsen GIG Løb & Motion K 61 0.56.53 0.55.29  
149 1001 Winnie Thomsen Gråsten løbeklub K 62 0.56.54 0.55.32  
150 162 Bodil Søllingvrå Meldgaard K 63 0.58.32 0.57.33  
151 181 Ester Nielsen Aaig Bjergladies K 64 0.58.36 0.58.00  
152 244 Lone Callesen Aaig K 65 0.58.42 0.57.43  
153 12 Helle Hansen Nykredit K 66 0.59.05 0.58.36  
154 11 Nina Rønelv Nykredit K 67 0.59.06 0.58.32  
155 171 Dorte Bøttcher   K 68 1.00.53 0.59.47  
156 271 Preben Bøttcher   M 88 1.00.53 0.59.42  
157 17 Jonathan Breitenkamp   M 89 1.01.22 1.00.23  
158 178 Elisabeth Skibsted Bov IF / Bjergladies K 69 1.01.27 1.00.53  
159 191 Helle From   K 70 1.02.09 1.01.34  
160 192 Helle Mikkelsen Rødekro-IF Motion/Bjergladies/Aabenraa Kommune K 71 1.02.45 1.02.11  
161 13 Dorthe Rahr Viereck Nykredit K 72 1.16.52 1.15.52  
162 148 Annelise Stensgaard Felsted Løbeklub K 73 1.22.59 1.22.29  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km walk - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
- 124 Jette B. Nielsen   K - 0.47.36 0.46.30  
- 138 Tove Dinesen Jørgensen vollerup K - 0.47.36 0.46.31  
- 110 Angelika Møller   K - 0.50.30 0.49.07  
- 19 Tove Ivarsen   K - 0.51.03 0.50.42  
- 112 Betina Møller Mortensen   K - 0.51.03 0.50.37  
- 56 Inga Lykke AAIG Aabenraa K - 0.54.21 0.53.37  
- 22 Helle Karlsen Lille Amalienborg K - 0.56.09 0.54.55  
- 1029 Marie Granholm   K - 0.56.54 0.56.14  
- 1010 Ole Enig KLOMK M - 0.57.29 0.55.54  
- 113 Brian Egeberg Hansen KLOMK M - 0.57.30 0.55.52  
- 116 Eskild Abramsen Gig M - 0.57.42 0.56.15  
- 119 Grethe Støvring GIG - Løb & Motion K - 0.57.42 0.56.12  
- 125 Jette Wries Hansen KLOMK K - 0.57.47 0.56.11  
- 1011 Aage Meier   M - 0.57.48 0.56.13  
- 122 Janine Hoeg   K - 0.59.30 0.57.55  
- 135 Sandra Asmussen Barnevognsfitness Tinglev K - 0.59.32 0.57.49  
- 133 Rina Andresen Barnevognsfitness Tinglev K - 0.59.33 0.57.53  
- 129 Lene Duus   K - 1.01.09 0.59.46  
- 126 Karin Carstensen