Siden er sidst opdateret 05. september 2018 - kl. 09:21

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Et hjert for alle Løbet 2015 i Aabenraa - søndag d. 13. december 2015 - kl. 10

"Et hjerte for alle løbet"

Et hjerte for alle

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Sønderjyllandshallen, H.P. Hanssens Gade 7, 6200 Aabenraa

- foreningen "Et hjerte for alle" er stiftet for at afskaffe den fattige jul i Aabenraa Kommune

 

- info og tilmelding Run2U tilmelding på Sportstiming.dk - (forhåndstilmelding senest ?)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

8k
5k gang
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning Distance
1 116 Søren Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 1 0.20.42 0.20.37 Hurtigste mand 5k
2 125 Kevin Salby Rødekro Tri & Motion M 2 0.23.40 0.23.40   5k
3 74 Frederik Greve Schultz Iversen (Aabenraa) M 3 0.24.11 0.24.07   5k
4 100 Nicolai Nielsen (Aabenraa) M 4 0.24.42 0.23.30   5k
5 83 Jacob Barsøe Løjt Løbeklub M 5 0.24.59 0.24.24   5k
6 103 Nine Vig Nielsen AAIG Aabenraa K 1 0.25.32 0.25.31 Hurtigste kvinde 5k
7 76 Glenn Barsøe (Aabenraa) M 6 0.25.41 0.25.06   5k
8 127 Kim Salby Rødekro Tri & Motion M 7 0.27.04 0.27.04   5k
9 107 Petra Vig Jørgensen AAIG Aabenraa K 2 0.27.09 0.27.03   5k
10 115 Sofie Clausen Rødekro Tri & Motion K 3 0.27.21 0.27.05   5k
11 70 Dorte Clausen Rødekro Tri & Motion K 4 0.27.22 0.27.07   5k
12 78 Hans Nørgaard Clausen Rødekro Tri & Motion M 8 0.27.23 0.27.13   5k
13 90 Linda Andersen Kreditbanken A/S K 5 0.27.44 0.26.53   5k
14 126 Anne-Marie Salby Rødekro Tri & Motion K 6 0.27.57 0.27.53   5k
15 75 Gitte Marie Schultz Iversen -6200 K 7 0.28.00 0.27.49   5k
16 58 Steffen Had   M 9 0.29.02 0.28.12   5k
17 48 Kurt Kjeldsen   M 10 0.29.03 0.28.15   5k
18 122 Emilie Christensen Rødekro Tri & Motion K 8 0.29.32 0.29.20   5k
19 72 Elisabeth Laasholdt Rødekro Tri & Motion K 9 0.29.32 0.28.57   5k
20 80 Henrik Skytte Eggert (Aabenraa) M 11 0.30.37 0.29.15   5k
21 65 Bente Lyck Dall løbeklubben Tempo K 10 0.31.08 0.30.28   5k
22 119 Tina Alstrup klomk K 11 0.31.21 0.30.40   5k
23 73 Frands Hansen Arwos M 12 0.31.24 0.30.18   5k
24 46 Trine. Hadrup   K 12 0.31.24 0.30.15   5k
25 88 Kirsten Annette Enig KLOMK K 13 0.31.26 0.30.41   5k
26 134 Louise Hmidt   K 14 0.31.32 0.30.47   5k
27 135 Sanne Andersen   K 15 0.31.50 0.31.01   5k
28 137 Vivian Andersen   K 16 0.32.01 0.32.01   5k
29 67 Birte Geertsen AAIG Aabenraa K 17 0.32.10 0.31.13   5k
30 62 Anja Eggert (Aabenraa) K 18 0.32.15 0.31.27   5k
31 71 Egon Greve AAIG Aabenraa M 13 0.32.18 0.31.26   5k
32 105 Ole Johansen (Aabenraa) M 14 0.32.20 0.31.53   5k
33 61 Anita Johansen løjt lands Løbeklub K 19 0.32.20 0.31.48   5k
34 110 René Gosch   M 15 0.32.25 0.31.29   5k
35 99 Morten Nielsen Bov IF Løb & Motion M 16 0.32.46 0.31.51   5k
36 89 Lena Nymann Heisel Kassøgaard K 20 0.32.47 0.32.13   5k
37 136 Thomas Andersen   M 17 0.32.48 0.32.01   5k
38 121 Yvonne Appel (Agerskov) K 21 0.32.50 0.32.04   5k
39 79 Helene Schmidt (Aabenraa) K 22 0.32.50 0.32.20   5k
40 93 Lone Callesen AAIG Aabenraa K 23 0.33.22 0.32.42   5k
41 68 Birthe Nørgaard KLOMK K 24 0.33.28 0.32.46   5k
42 94 Maj-Britt Nielsen (Rødekro) K 25 0.33.32 0.32.18   5k
43 91 Linea Lassen (Aabenraa) K 26 0.33.35 0.32.21   5k
44 141 Hanne Andersen   K 27 0.34.06 0.33.35   5k
45 66 Benthe Christensen AAIG Aabenraa K 28 0.34.30 0.34.23   5k
46 106 Peter Damgaard Brusendorff (Aabenraa) M 18 0.34.56 0.34.47   5k
47 96 Mette Olesen (Padborg) K 29 0.35.10 0.34.29   5k
48 128 Gösta Toft MTV Apenrade M 19 0.35.11 0.34.29   5k
49 124 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & Motion M 20 0.35.35 0.35.27   5k
50 123 Noah Christensen Rødekro Tri & Motion M 21 0.35.35 0.35.27   5k
51 112 Runa K. Steffensen (Rødekro) K 30 0.35.40 0.34.43   5k
52 50 Else Guldager   K 31 0.35.44 0.35.28   5k
53 109 Rasmus Dumstrei (Aabenraa) M 22 0.35.47 0.35.19   5k
54 40 Mikkel Hansen   M 23 0.35.59 0.34.46   5k
55 69 Daniel Hansen Aabenraa Kommune M 24 0.36.01 0.34.52   5k
56 87 Kasper Mortensen Halvvejshuset M 25 0.36.07 0.35.54   5k
57 111 Ronnie Hansen Halvvejshuset M 26 0.36.11 0.35.38   5k
58 104 Ole Enig KLOMK M 27 0.36.59 0.36.15   5k
59 92 Lis Dumstrei (Aabenraa) K 32 0.38.14 0.37.45   5k
60 85 Jette Jacobsen Kassøgaard K 33 0.38.24 0.37.56   5k
61 102 Nicoleta Mehlsen Danfoss Marathon Club K 34 0.38.29 0.38.22   5k
62 229 Jesper Meldgaard Langschwager Meldgaard M 28 0.38.31 0.37.47   5k
63 251 Line Meldgaard Meldgaard K 35 0.38.32 0.37.49   5k
64 41 Svend Børgesen (Rødekro) M 29 0.38.57 0.37.50   5k
65 63 Annemette Børgesen AAIG Aabenraa K 36 0.38.57 0.37.51   5k
66 77 Hanne Bonde (Bolderslev) K 37 0.40.47 0.40.15   5k
67 114 Silas Schlaikjer Andresen (Aabenraa) M 30 0.41.42 0.41.19   5k
68 117 Søren Schlaikjer Andresen AS Tømrer M 31 0.42.02 0.41.37   5k
69 84 Janni Schlaikjer Petersen (Aabenraa) K 38 0.42.03 0.41.43   5k
70 81 Hlynur Johannsson (Esbjerg N) M 32 0.43.09 0.42.20   5k
71 60 Amundi Georg Hlynsson Meldgaard M 33 0.43.11 0.42.24   5k
72 131 Sofie Thykjær (Aabenraa) K 39 0.43.26 0.42.26   5k
73 132 Peter Thykjær (Aabenraa) M 34 0.43.47 0.42.42   5k
74 133 Astrid Thykjær (Aabenraa) K 40 0.43.55 0.42.51   5k
75 129 Henrik Thykjær (Aabenraa) M 35 0.43.56 0.42.51   5k
76 130 Maria Thykjær (Aabenraa) K 41 0.43.57 0.42.53   5k
77 140 Esther Christensen   K 42 0.50.35 0.50.27   5k
78 118 Susanne Biel (Rødekro) K 43 0.53.13 0.52.15   5k
79 95 Maria Holst   K 44 0.53.15 0.52.16   5k
80 98 Mille Tjørnelund Hansen   K 45 0.58.39 0.57.29   5k
81 64 Bente Hansen   K 46 0.58.42 0.57.32   5k
82 113 Ruth Andersen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K 47 1.00.38 0.59.28   5k

 

tilbage til toppen

Resultater 8 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning Distance
1 232 John Iversen Rødekro Tri & Motion M 1 0.32.23 0.32.16 Hurtigste mand 8k
2 38 Torben Riber Køhling (Aabenraa) M 2 0.33.21 0.33.19   8k
3 275 Rhina Ravn Rødekro Tri & Motion K 1 0.37.24 0.36.48 Hurtigste kvinde 8k
4 177 Anders Barsøe AAIG Aabenraa M 3 0.38.15 0.37.56   8k
5 47 Morten Jacobsen   M 4 0.39.07 0.38.52   8k
6 207 Glenn B. Johansen Løjt løbeklub M 5 0.39.15 0.38.46   8k
7 296 Hans Jørn Lorenzen Løbeklubben tempo M 6 0.39.28 0.38.39   8k
8 49 Niels Dahlerup   M 7 0.40.19 0.40.15   8k
9 244 Kumar Kandasamy AAIG Aabenraa M 8 0.40.54 0.39.41   8k
10 53 Casper. Guldager   M 9 0.41.26 0.41.11   8k
11 239 Kim Lassen Rødekro Tri & Motion M 10 0.41.43 0.40.47   8k
12 245 Lars Hansen løjt M 11 0.41.43 0.41.19   8k
13 270 Paul Alstrup Klomk M 12 0.42.06 0.41.32   8k
14 272 Preben Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 13 0.42.11 0.41.34   8k
15 176 Aksel Skibsted Bov IF Løb og Motion M 14 0.42.26 0.41.07   8k
16 237 Kasper Pekruhn CMO M 15 0.42.31 0.42.13   8k
17 179 Anette Hansen Rødekro Tri & Motion K 2 0.42.34 0.42.12   8k
18 193 Christina Stehmann Løjt lands løbeklub K 3 0.42.36 0.42.13   8k
19 189 Bo Kristensen New York M 16 0.42.37 0.42.26   8k
20 248 Lene Hauerberg Kreditbanken A/S K 4 0.42.47 0.42.25   8k
21 274 Preben Petersen AAIG Aabenraa M 17 0.42.47 0.42.28   8k
22 231 Joakim Lassen (Århus C) M 18 0.42.54 0.41.56   8k
23 240 Kim Lorensen (Haderslev) M 19 0.42.57 0.41.43   8k
24 286 Tommy Jensen AAIG Aabenraa M 20 0.43.22 0.43.20   8k
25 220 Holger Hansen AAIG Aabenraa M 21 0.43.24 0.42.22   8k
26 214 Henning Olsen AAIG Aabenraa M 22 0.43.57 0.42.44   8k
27 208 Halfdan Neumann Arwos M 23 0.43.59 0.42.43   8k
28 254 Mads R. Madsen Bolderslev løb og motion M 24 0.44.10 0.44.05   8k
29 228 Jens Qvist Løjt løbeklub M 25 0.44.12 0.43.18   8k
30 204 Flemming Søe-Pedersen AAIG Aabenraa M 26 0.44.42 0.44.36   8k
31 288 Torben Lykke AAIG Aabenraa M 27 0.44.54 0.44.43   8k
32 273 Preben Nielsen (Aabenraa) M 28 0.44.56 0.44.37   8k
33 293 Thomas Brogaard Seest Rødekro Tri & Motion M 29 0.45.15 0.44.19   8k
34 284 Svend Madsen BHJ A/S M 30 0.45.39 0.45.09   8k
35 285 Thomas Rønhoff (Aabenraa) M 31 0.45.45 0.45.32   8k
36 230 Jette Tønder AAIG Aabenraa K 5 0.45.55 0.45.39   8k
37 236 Karl Friis Petersen RYNKE SYD M 32 0.46.01 0.44.58   8k
38 247 Lene Falk Bov IF Løb & Motion K 6 0.46.02 0.45.14   8k
39 182 Annelise R. Madsen Bolderslev løb og motion K 7 0.46.03 0.45.59   8k
40 243 Kirsten Toft Nielsen AAIG Aabenraa K 8 0.46.12 0.45.45   8k
41 267 Morten Fenger (Aabenraa) M 33 0.46.19 0.45.52   8k
42 278 Simon Skytte Eggert (Aabenraa) M 34 0.46.27 0.46.02   8k
43 222 Iben Kyndal Rødekro Tri & Motion K 9 0.46.29 0.45.51   8k
44 281 Susanne Garbrecht AAIG Aabenraa / Bjergladies K 10 0.46.36 0.46.24   8k
45 184 Birgitte Bille Schøning GIG Løb & Motion/Bjergladies K 11 0.46.37 0.45.55   8k
46 197 Dorrit Andersen Lundtoft Idrætsforening K 12 0.46.40 0.46.29   8k
47 59 Lissie Callesen   K 13 0.47.17 0.46.57   8k
48 291 Lene Boysen (Aabenraa) K 14 0.47.21 0.47.11   8k
49 51 Jacob Guldager   M 35 0.47.25 0.47.16   8k
50 52 Claus Guldager   M 36 0.47.25 0.47.12   8k
51 211 Hans Voigt Eriksen (Aabenraa) M 37 0.47.36 0.46.36   8k
52 246 Lena Cathrine Boysen Bov IF Løb og Motion K 15 0.47.49 0.47.01   8k
53 242 Kim Schauer Boysen AAIG Aabenraa M 38 0.47.59 0.47.35   8k
54 186 Birgitte Sørensen Meldgaard K 16 0.48.01 0.47.45   8k
55 198 Eicke Warncke AAIG Aabenraa K 17 0.48.16 0.47.47   8k
56 234 Jytte Jacobsen (Bolderslev) K 18 0.48.18 0.48.11   8k
57 142 Paul Rygsaard   M 39 0.48.18 0.46.57   8k
58 287 Torben Heisel Kassøgaard M 40 0.48.26 0.47.44   8k
59 192 Christian Schultz Rødekro Tri & Motion M 41 0.48.29 0.47.53   8k
60 263 Mogens Krag Nissen Rødekro Tri & Motion M 42 0.48.29 0.47.39   8k
61 289 Uffe Steffensen Rødekro Tri & Motion M 43 0.48.31 0.48.02   8k
62 187 Birthe Lorenzen AAIG Aabenraa / Bjergladies K 19 0.48.48 0.48.41   8k
63 292 Lis Jørgensen Løjt lands løbeklub K 20 0.48.51 0.48.33   8k
64 269 Nina Jansen Rødekro Tri & Motion K 21 0.48.54 0.48.49   8k
65 138 Jørgen Bjerregaard   M 44 0.48.54 0.48.02   8k
66 139 Laura Bjerregaard   K 22 0.48.56 0.47.59   8k
67 209 Hanne Jonasson Nielsen AAIG Aabenraa K 23 0.48.57 0.48.37   8k
68 268 Musse Læbo Rødekro Tri & Motion K 24 0.48.57 0.48.52   8k
69 196 Dan B. Nielsen AAIG Aabenraa M 45 0.49.15 0.49.12   8k
70 188 Bjarne Jørgensen Haderslev Garnisons Idrætsforening M 46 0.49.16 0.48.57   8k
71 255 Maria Boy Birck Runners Dk K 25 0.49.29 0.48.43   8k
72 175 Åge Hansen Vedsted Landbohjem M 47 0.49.51 0.49.33   8k
73 190 Britt Rerup Meldgaard K 26 0.49.51 0.49.10   8k
74 201 Evald Møller danbolig Aabenraa M 48 0.49.58 0.49.40   8k
75 283 Susanne Sønnichsen Arwos K 27 0.50.04 0.49.11   8k
76 260 Mette Jochimsen GIG Løb & Motion/Bjergladies K 28 0.50.11 0.49.35   8k
77 259 Mette Damgaard Petersen (Haderslev) K 29 0.50.21 0.49.19   8k
78 258 Marianne Refslund AAIG Aabenraa / Bjergladies K 30 0.50.23 0.49.31   8k
79 225 Inga Paulsen (Rødekro) K 31 0.50.35 0.49.51   8k
80 282 susanne jacobsen (Åbenrå) K 32 0.50.43 0.50.39   8k
81 203 Finn Jacobsen (Bolderslev) M 49 0.50.49 0.50.43   8k
82 227 Jens Jørgensen (Gråsten) M 50 0.51.18 0.50.50   8k
83 183 Anne-Marie Skjerk Løjt løbeklub K 33 0.52.00 0.51.41   8k
84 261 Michael Rasmussen Sonja 2006 M 51 0.52.04 0.51.24   8k
85 264 Mogens Søndergaard Nielsen AAIG Aabenraa M 52 0.52.26 0.51.21   8k
86 226 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa K 34 0.52.39 0.51.40   8k
87 191 Casper Willecke Eriksen (Aabenraa) M 53 0.52.45 0.51.43   8k
88 202 Finn Gregersen (Sønder Stenderup) M 54 0.52.49 0.51.21   8k
89 194 Christine Schmidt (Rødekro) K 35 0.52.51 0.52.06   8k
90 262 Michael Schmidt (Rødekro) M 55 0.52.54 0.51.42   8k
91 253 Lisbeth Christiansen (Aabenraa) K 36 0.52.55 0.52.10   8k
92 42 Ditte Bojsen   K 37 0.53.01 0.52.50   8k
93 276 Ritha Jessen AAIG Aabenraa / Bjergladies K 38 0.53.04 0.52.11   8k
94 206 Gitte Bleis (Aabenraa) K 39 0.53.05 0.52.23   8k
95 280 Susanne Asmussen AAIG Aabenraa K 40 0.53.06 0.52.59   8k
96 224 Inga Bæk Meier Bjergladies K 41 0.53.07 0.52.49   8k
97 181 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa K 42 0.53.19 0.52.35   8k
98 44 Tobias Bojsen   M 56 0.53.52 0.53.40   8k
99 43 Allan Bojsen   M 57 0.53.52 0.53.37   8k
100 265 Mona Gustafsson (Aabenraa) K 43 0.53.59 0.53.14   8k
101 249 Lene Kristensen (Aabenraa) K 44 0.54.34 0.54.24   8k
102 290 Verner Christensen AAIG Aabenraa M 58 0.54.45 0.54.09   8k
103 235 Karen Jessen olsen AAIG Aabenraa / Bjergladies K 45 0.55.27 0.55.22   8k
104 256 Maria Veinholt (Aabenraa) K 46 0.55.27 0.55.16   8k
105 210 Hanne Pia Nielsen AAIG Aabenraa / Bjergladies K 47 0.55.37 0.55.16   8k
106 241 Kim Pedersen Per Damgaard M 59 0.56.06 0.55.49   8k
107 271 Pia Pedersen ITD/FDE K 48 0.56.07 0.55.48   8k
108 233 Jørgen Cortzen AAIG Aabenraa M 60 0.56.30 0.56.01   8k
109 57 Tina Nyborg Aabenraa Kommune K 49 0.57.01 0.56.23   8k
110 54 Rainer Iwersen   M 61 0.57.15 0.56.13   8k
111 215 Henriette Æbeløe Hansen IBC Aabenraa K 50 0.57.25 0.56.31   8k
112 238 Keld Asmussen AAIG Aabenraa M 62 0.57.28 0.56.11   8k
113 221 Holger Jacobsen AAIG Aabenraa M 63 0.57.28 0.56.09   8k
114 185 Birgitte Laursen (Aabenraa) K 51 0.57.34 0.57.21   8k
115 266 Mona Lausen (Rødekro) K 52 0.57.34 0.57.23   8k
116 257 Marianne Æbeløe IBC Aabenraa K 53 0.57.39 0.56.50   8k
117 252 Lisbet Jensen (Gråsten) K 54 0.57.42 0.57.11   8k
118 279 Susan Hejsel (Haderslev) K 55 0.57.43 0.57.05   8k
119 218 Henrik Lund BIL&CO M 64 1.00.08 0.58.47   8k
120 199 Elisabeth Skibsted Bov IF Løb & Motion / Bjergladies K 56 1.02.22 1.01.04   8k
121 200 Ester Kathrine Nielsen AAIG Aabenraa / Bjergladies K 57 1.02.23 1.01.00   8k

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km walk - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning Distance
- 27 Magne Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S M - 0.41.28 0.40.20   5k walk
- 37 Vicky Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K - 0.41.30 0.40.18   5k walk
- 55 Helle Wojtcak   K - 0.43.24 0.43.24   5k walk
- 18 Jette Bonde Nielsen (Aabenraa) K - 0.44.03 0.43.09   5k walk
- 34 Tove Dinesen Jørgensen vollerup K - 0.44.03 0.43.13   5k walk
- 3 Asger Stenhøj Schmidt (Aabenraa) M - 0.51.39 0.50.47   5k walk
- 24 Lennert Petersen Kassøgaard/Bygholm M - 0.51.40 0.50.48   5k walk
- 45 Rosa Holst   K - 0.53.15 0.52.18   5k walk
- 39 Nikoline Hansen (Rødekro) K - 0.54.00 0.54.00   5k walk
- 36 Vayan Haussmann Kreditbanken A/S K - 0.54.33 0.53.11   5k walk
- 15 Hanne Sommerlund Kreditbanken A/S K - 0.54.34 0.53.13   5k walk
- 21 Kirsten Thomsen Tøseklubben Tinglev K - 0.56.25 0.55.49   5k walk
- 9 Conny Madsen Hansen Tøseklubben Tinglev K - 0.56.26 0.55.53   5k walk
- 20 Karen Marie Kellmann Tøseklubben Tinglev K - 0.56.27 0.55.50   5k walk
- 1 Anne Callesen Dyrekirkegården Sønderjylland K - 0.56.49 0.56.19   5k walk
- 10 Dorte Holm Dyrekirkegården Sønderjylland K - 0.56.50 0.56.23   5k walk
- 33 Ruth Petersen (Aabenraa) K - 0.56.59 0.55.52   5k walk
- 29 Metha Meyhoff (Aabenraa) K - 0.57.00 0.56.00   5k walk
- 16 Hella Timmerby (6370 tønder) K - 0.58.37 0.58.37   5k walk
- 8 Clara Schultz Lund (Aabenraa) K - 0.59.18 0.57.52   5k walk
- 12 Ejnar Schultz (Rødekro) M - 0.59.18 0.57.55   5k walk
- 35 Tove Schultz Lund (Aabenraa) K - 0.59.20 0.57.58   5k walk
- 2 Annemette Schultz Lund (Aabenraa) K - 0.59.22 0.57.53   5k walk
- 23 Lene P. T. Hansen   K - 0.59.56 0.58.39   5k walk
- 22 Klaus Hansen   M - 0.59.59 0.58.44   5k walk
- 4 Birthe Tjørnelund   K - 1.00.02 0.58.43   5k walk
- 14 Frede Tjørnelund   M - 1.00.04 0.58.42   5k walk
- 13 Frank Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S M - 1.00.39 0.59.30   5k walk
- 28 Magnus Schmidt   M - 1.01.06 0.59.38   5k walk
- 17 Helle Schmidt (Rødekro) K - 1.01.07 0.59.37   5k walk
- 56 Bert Kjær   M - 1.01.10 0.59.59   5k walk
- 30 Mona Gregersen (Sønder Stenderup) K - 1.01.45 1.00.17   5k walk
- 7 Clara Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K - 1.04.36 1.03.27   5k walk
- 5 Casper Jochimsen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S M - 1.04.37 1.03.29   5k walk
- 11 Dorthe Damm Johansen Dyrekirkegården Sønderjylland K - 1.05.10 1.04.47   5k walk
- 19 June Müller Dyrekirkegården Sønderjylland K - 1.05.10 1.04.41   5k walk
- 6 Charlotte Skov Sibbersen Dyrekirkegården Sønderjylland K - 1.05.13 1.04.33   5k walk
- 31 Nina Michelsen Bøttern Dyrekirkegården Sønderjylland K - 1.05.14 1.04.51   5k walk
- 32 Pernille H Nielsen Dyrekirkegården Sønderjylland K - 1.05.15 1.04.54   5k walk

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

13-12-15

Et hjerte for alle løbet

Aabenraa

Google Fotos - OveS

221

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

13-12-15

Et hjerte for alle løbet -

Aabenraa

YouTube - kanal tilhørende run2u.dk (Ib Stokkebye) - OveS 3.30 min

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen