Siden er sidst opdateret 05. september 2018 - kl. 09:21

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Julehjerte Løbet i Aabenraa - søndag d. 14. december 2014 - kl. 10

""

Et hjerte for alle

Løbsinfo

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Oprettet Facebook eventside

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 10 fra adressen: Sønderjyllandshallen, H.P. Hanssens Gade 7, 6200 Aabenraa.

- foreningen "Et hjerte for alle" er stiftet for at afskaffe den fattige jul i Aabenraa

 

- info og tilmelding Run2U tilmelding på Sportstiming.dk - (forhåndstilmelding senest d. 14/12 kl. 8.15)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

8k
5k gang
 

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 149 Oscar Schultz Rødekro if M 1 0.22.21 0.21.28 Hurtigste mand
2 1027 Mads Thoesne   M 2 0.22.35 0.22.27  
3 102 Henrik Schultz   M 3 0.22.38 0.21.42  
4 101 Henrik Biermann Hansen Halvvejshuset M 4 0.23.41 0.23.27  
5 148 Oliver Salby AAIG/ Aabenraa M 5 0.24.07 0.24.05  
6 119 Kevin Salby AAIG/ Aabenraa M 6 0.24.30 0.24.28  
7 156 Rasmus Horup   M 7 0.25.04 0.24.34  
8 91 Frederik Greve Schultz Iversen   M 8 0.25.15 0.25.05  
9 1028 Lisbet Gasvir   K 1 0.25.21 0.25.10 Hurtigste kvinde
10 89 Erik skov Nielsen   M 9 0.25.40 0.25.14  
11 171 Thomas Godskesen SMT M 10 0.26.14 0.25.20  
12 1033 Thøgen Michelsen   M 11 0.26.43 0.26.35  
13 90 Finn Torsten Jakobsen AAIG/ Aabenraa M 12 0.27.38 0.27.18  
14 175 Torben Heisel   M 13 0.27.39 0.27.17  
15 81 Christoffer Jacobsen Weis Hotel Europa M 14 0.27.44 0.25.55  
16 72 Anton Pedersen   M 15 0.27.48 0.27.32  
17 168 Søren Tarp Pedersen   M 16 0.27.49 0.27.30  
18 106 Jacob Barsøe Løjt Løbeklub M 17 0.27.58 0.27.40  
19 154 Petra Vig Jørgensen AAIG/ Aabenraa K 2 0.28.03 0.27.42  
20 69 Anne-Marie Salby AAIG/ Aabenraa K 3 0.28.06 0.28.01  
21 112 Jette Simonsen Løjt Løbeklub K 4 0.28.23 0.27.41  
22 95 Hans Nørgaard Clausen Rødekro tri & motion M 18 0.28.46 0.27.37  
23 86 Dorte Clausen Rødekro Tri & Motion K 5 0.28.47 0.27.37  
24 93 Gitte Marie Schultz Iversen   K 6 0.28.55 0.28.44  
25 108 Jens Jørgensen   M 19 0.29.15 0.28.46  
26 121 Kim Salby AAIG/ Aabenraa M 20 0.29.26 0.29.21  
27 103 Henrik Skytte Eggert   M 21 0.29.41 0.28.29  
28 114 John Vonsild   M 22 0.29.51 0.29.22  
29 74 Bente Lyck Dall løbeklubben Tempo K 7 0.30.15 0.29.58  
30 134 Lotte Hoff Felsted Løbeklub K 8 0.30.16 0.28.56  
31 145 Morten Fenger   M 23 0.30.25 0.29.56  
32 118 Keld Asmussen AAIG/ Aabenraa M 24 0.30.31 0.29.08  
33 73 Asmus Steffensen Rødekro Tri & Motion M 25 0.30.37 0.29.29  
34 96 Heidi Bojsen ITD/FDE K 9 0.30.46 0.30.10  
35 158 Ruth Andersen Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K 10 0.30.48 0.30.00  
36 85 Dorrit Andersen Lundtoft Idrætsforening K 11 0.30.52 0.29.38  
37 66 Anja Eggert   K 12 0.30.56 0.30.46  
38 87 Egon Greve AAIG/ Aabenraa M 26 0.30.59 0.30.30  
39 70 Anne-Marie Skjerk   K 13 0.31.08 0.30.55  
40 179 Aase Koch Tønder kommune K 14 0.31.27 0.31.19  
41 160 Sanne Nordgren Clausen klomk K 15 0.31.29 0.30.52  
42 1019 Sandra Moshage   K 16 0.31.30 0.30.25  
43 177 Ulla Sparholt   K 17 0.31.34 0.30.13  
44 167 Søren Walbech   M 27 0.31.34 0.30.13  
45 123 Kirsten Steenfatt   K 18 0.31.42 0.31.31  
46 130 Lena Kammeyer House of Fashion K 19 0.31.45 0.31.44  
47 94 Hanne Søgaard Friis   K 20 0.31.48 0.30.23  
48 141 Martin Egtved AAIG/ Aabenraa M 28 0.32.09 0.31.01  
49 79 Christine Egtved   K 21 0.32.09 0.31.06  
50 78 Cecilie-Marie Bang Schweer   K 22 0.32.16 0.32.02  
51 88 Erik Eriksen privat M 29 0.32.16 0.32.14  
52 98 Helene Schmidt   K 23 0.32.24 0.32.08  
53 65 Anita Paris Hotel Europa K 24 0.32.27 0.30.49  
54 131 Lena Nymann Heisel   K 25 0.32.28 0.32.08  
55 76 Birthe Nørgaard Klomk K 26 0.33.00 0.32.25  
56 173 Tina Nurby BE communication K 27 0.33.07 0.31.49  
57 115 Julia Vodder Hartmann Lundtoft Idrætsforening K 28 0.33.19 0.32.13  
58 116 Karen Damgaard Brusendorff   K 29 0.33.24 0.33.11  
59 153 Peter Damgaard Brusendorff   M 30 0.33.25 0.33.21  
60 122 Kirsten Broch Nielsen   K 30 0.33.26 0.32.05  
61 77 Britta Beck   K 31 0.33.34 0.33.20  
62 111 Jette Jakobsen   K 32 0.33.37 0.33.17  
63 172 Tina Lund Felsted Løbeklub K 33 0.33.39 0.32.25  
64 105 Inge Hoffmann Asmussen AAIG Aabenraa, Bjergladies K 34 0.33.39 0.32.29  
65 176 Tove Brodersen   K 35 0.33.40 0.33.04  
66 75 Birte Geertsen AAIG/ Aabenraa K 36 0.33.41 0.32.32  
67 64 Anette Damm Christensen Lundtoft idrætsforening K 37 0.33.44 0.32.30  
68 163 Solveig Hansen AAIG/ Aabenraa K 38 0.33.53 0.32.44  
69 132 Linda Knudsen Halvvejshuset K 39 0.34.42 0.33.58  
70 84 Denny Lorenzen Halvvejshuset M 31 0.34.43 0.33.59  
71 142 Mette Olesen   K 40 0.34.52 0.34.36  
72 155 Philip Enig KLOMK M 32 0.35.09 0.34.37  
73 124 Kirsten Annette Enig Klomk K 41 0.35.10 0.34.35  
74 109 Jes Peter Christensen Bolderslev Løb & Motion M 33 0.35.59 0.34.54  
75 1009 Birgitte Koch   K 42 0.37.33 0.36.39  
76 1003 Mille Marie Koch   K 43 0.37.33 0.36.41  
77 83 Daniel Hansen Aabenraa Kommune M 34 0.38.11 0.37.40  
78 144 Mikkel Tjørnelund Hansen   M 35 0.38.14 0.37.45  
79 147 Niels Døssing   M 36 0.38.30 0.37.52  
80 113 Johannes Wiliam Krag Andreasen Advokatfirmaet Fink M 37 0.38.30 0.37.45  
81 125 Kirstine Marie Krag Andreasen Advokatfirmaet Fink K 44 0.38.32 0.37.40  
82 137 Magnus Hilbig   M 38 0.38.50 0.37.35  
83 140 Marie Døssing   K 45 0.38.50 0.38.11  
84 162 Simon Bjerrum Mols Vin og Gastro M 39 0.38.53 0.37.36  
85 170 Theiss Hilbig Vin og Gastro M 40 0.38.57 0.37.45  
86 178 Willi Hilbig   M 41 0.38.58 0.37.42  
87 133 Lone Loholm Hotel Europa K 46 0.39.00 0.37.34  
88 92 Frida Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K 47 0.39.29 0.39.07  
89 157 Runa K. Steffensen   K 48 0.40.05 0.38.47  
90 135 Louise Kock Døssing Aabenraa Kommune K 49 0.42.18 0.41.37  
91 117 Katrine Døssing   K 50 0.42.19 0.41.39  
92 1010 Hjalte Høeg Rasmussen   M 42 0.42.37 0.41.37  
93 169 Tanja Teglgaard Rasmussen First Movers K 51 0.42.38 0.41.39  
94 126 Kristina Kristiansen   K 52 0.43.28 0.42.43  
95 138 Malene Tondering First Movers K 53 0.43.39 0.42.47  
96 1014 Charlotte Simonsen   K 54 0.43.40 0.42.43  
97 62 Agnete Tondering   K 55 0.43.40 0.42.49  
98 174 Tobias Lorenzen Hotel Europa M 43 0.45.48 0.44.20  
99 1029 Jenny Waleis   K 56 0.45.58 0.45.27  
100 1030 Heidie Zaksen   K 57 0.46.03 0.45.31  
101 71 Annemette Kolb Hotel Europa K 58 0.46.13 0.44.32  
102 151 Paige Dogan Hotel Europa K 59 0.46.20 0.44.50  
103 150 Oswald Theodor Krag Andreasen Advokatfirmaet Fink M 44 0.47.43 0.46.57  
104 128 Lars Krag Andreasen Advokatfirmaet Fink M 45 0.48.03 0.47.11  
105 129 Laurine Petrea Krag Andreasen Advokatfirmaet Fink K 60 0.48.03 0.47.11  
106 99 Helle Boutrup   K 61 0.48.50 0.47.53  
107 166 Søren Jepsen Hotel Europa M 46 0.57.05 0.54.11  
108 110 Jesper Rasmussen Halvvejshuset M 47 0.58.33 0.57.48  
109 152 Pernille Lorenzen Halvvejshuset K 62 0.58.35 0.57.58  
110 146 Nanna Hansen Halvvejshuset K 63 0.58.37 0.57.53  
111 107 Jacob Brodersen Halvvejshuset M 48 1.06.40 1.06.03  
112 164 Steffen Madsen Halvvejshuset M 49 1.06.41 1.06.02  

 

tilbage til toppen

Resultater 8 km - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 246 John Iversen Rødekro Tri & Motion M 1 0.31.59 0.31.58 Hurtigste mand
2 285 René Lorenzen AAIG Atletik Tri. & Motion M 2 0.35.16 0.35.15  
3 295 Torben Køhling Køhling & co. M 3 0.37.00 0.35.36  
4 242 Jesper Ælmholdt Sydbank M 4 0.37.05 0.36.53  
5 269 Merete Lind Rødekro Tri & Motion/Fitness Syd K 1 0.37.35 0.37.35 Hurtigste kvinde
6 291 Søren Fallesen Ravn AAIG/ Aabenraa M 5 0.37.38 0.37.30  
7 286 Rhina Ravn Rødekro Tri & Motion K 2 0.38.40 0.37.35  
8 274 Niels Dahlerup Dahlerup M 6 0.39.14 0.38.33  
9 239 Jens-Kristian Mikkelsen Rambøll M 7 0.39.28 0.38.33  
10 208 Dennis Kruse   M 8 0.39.48 0.39.38  
11 252 Kumar Kandasamy AAIG/ Aabenraa M 9 0.39.51 0.38.41  
12 1025 Jul Snabe   M 10 0.39.53 0.38.53  
13 219 Henning Frederiksen Bolderslev Løb & Motion M 11 0.40.09 0.39.20  
14 204 Claus Lassen GIG Løb & Motion M 12 0.40.19 0.39.36  
15 276 Paul Alstrup Klomk M 13 0.40.23 0.39.25  
16 224 Henrik Vedel Jensen Ergohest M 14 0.40.36 0.40.24  
17 253 Lars Hansen FTZ M 15 0.41.08 0.41.04  
18 214 Glenn Barsøe   M 16 0.41.33 0.41.17  
19 210 Dorthe Thyssen Fogtmann Advokatfirmaet Fink K 3 0.42.06 0.41.28  
20 287 Ronni Schmidt   M 17 0.42.10 0.41.13  
21 248 Kenneth Stave Giebel   M 18 0.42.11 0.41.11  
22 257 Linette Giebel   K 4 0.42.12 0.41.15  
23 240 Jeppe Frost   M 19 0.42.38 0.40.50  
24 184 Aksel Skibsted Bov Idrætsforening - Atletik/Motion M 20 0.43.09 0.42.21  
25 226 Holger Hansen AAIG/ Aabenraa M 21 0.43.33 0.42.25  
26 194 Asger Underbjerg Hansen   M 22 0.44.02 0.42.43  
27 270 Mette Rasmussen Aabenraa Kommune K 5 0.44.05 0.44.05  
28 238 Jens Rønn Olesen   M 23 0.44.13 0.44.03  
29 250 Kim Pedersen Per Damgaard M 24 0.44.16 0.43.45  
30 199 Bodil Nielsen AAIG/ Aabenraa K 6 0.44.21 0.44.07  
31 222 Henrik Bisgaard   M 25 0.44.24 0.43.49  
32 186 Anette Paulsen Jensen Ergohest K 7 0.44.32 0.44.08  
33 185 Anette Hansen Rødekro Tri & Motion K 8 0.44.57 0.43.47  
34 192 Annelise Madsen bolderslev/vollerup ungdomsforening K 9 0.45.03 0.44.15  
35 218 Helle Jensen AAIG/ Aabenraa K 10 0.45.14 0.44.40  
36 271 Mikael Lassen AAIG/ Aabenraa M 26 0.45.24 0.44.34  
37 181 Halfdan Neumann Arwos.dk M 27 0.45.25 0.44.12  
38 241 Jesper Steffensen AAIG Aabenra / Klub100 Marathon DK M 28 0.45.54 0.44.11  
39 220 Henning Olsen AAIG/ Aabenraa M 29 0.45.55 0.44.41  
40 207 Dan B Nielsen   M 30 0.46.01 0.45.00  
41 197 Bente Karlsen Rødekro Tri & Motion K 11 0.46.05 0.44.49  
42 256 Lene Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 12 0.46.06 0.44.50  
43 264 Maria Bjødstrup Quist House of Fashion K 13 0.46.12 0.46.10  
44 235 Jan Pharao AAIG/ Aabenraa M 31 0.46.13 0.45.32  
45 191 Anne Marie Andresen AAIG Aabenraa, Bjergladies K 14 0.46.20 0.45.09  
46 1015 Lissie Callesen   K 15 0.46.37 0.46.12  
47 203 Claus Frost Wrang   M 32 0.46.38 0.46.20  
48 243 Jette Schultz AAIG/ Aabenraa K 16 0.46.40 0.45.27  
49 205 Conni Frost Wrang   K 17 0.46.41 0.46.27  
50 1000 Poul Gormsen   M 33 0.46.43 0.46.33  
51 288 Simon Skytte Eggert   M 34 0.46.52 0.46.46  
52 212 Flemming Søe-Pedersen AAIG/ Aabenraa M 35 0.47.04 0.46.20  
53 190 Anne Grete Jacobsen AAIG/ Aabenraa K 18 0.47.04 0.46.46  
54 244 Jette Tønder   K 19 0.47.07 0.46.52  
55 284 Preben Petersen   M 36 0.47.07 0.46.53  
56 198 Birthe Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K 20 0.47.28 0.47.19  
57 1022 Birgitte Sørensen   K 21 0.47.29 0.46.26  
58 282 Preben Gundersen Advokatfirmaet Fink M 37 0.47.45 0.47.22  
59 233 Ingelise Juhl AAIG Aabenraa, Bjergladies K 22 0.47.53 0.47.35  
60 237 jens chr schmidt solbjerggaard M 38 0.47.57 0.46.54  
61 290 Svend Christensen Bolderslev Løb & Motion M 39 0.48.50 0.47.54  
62 225 Henrik Holsteen Jessen AAIG/ Aabenraa M 40 0.48.58 0.47.32  
63 1026 Bjarne Jørgensen   M 41 0.49.06 0.48.40  
64 255 Lena Severin Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K 23 0.49.10 0.48.20  
65 261 Lotte Severin Erling Andersen Snedker og Tømrerforretning A/S K 24 0.49.10 0.48.20  
66 201 Christian Schultz Rise-Runners M 42 0.49.36 0.48.28  
67 272 Mogens Krag Nissen Rødekro Tri & Motion M 43 0.49.37 0.48.19  
68 297 Uffe Steffensen Rødekro Tri & Motion M 44 0.49.39 0.48.30  
69 249 Kim Boysen   M 45 0.49.42 0.49.31  
70 259 Lis Petersen AAIG/ Aabenraa K 25 0.49.48 0.49.38  
71 227 Holger Jacobsen AAIG/ Aabenraa M 46 0.49.50 0.48.54  
72 1011 Helle Skau   K 26 0.50.00 0.48.47  
73 189 Anne Boutrup   K 27 0.50.09 0.49.09  
74 193 Asger Hartmann Lundtoft Idrætsforening M 47 0.50.25 0.49.09  
75 215 Hanne Jonasson Nielsen AAIG/ Aabenraa K 28 0.50.47 0.50.09  
76 1001 Flemming Olesen   M 48 0.50.47 0.50.04  
77 195 Bent Thomsen AAIG Aabenraa/www.oveschneider.dk M 49 0.50.48 0.49.52  
78 275 Ove Schneider AAIG/ Aabenraa M 50 0.50.48 0.50.22  
79 254 Laurids Pedersen Bov IF Atletik/motion M 51 0.51.01 0.50.45  
80 266 Marianne Refslund AAIG/ Aabenraa K 29 0.51.04 0.49.53  
81 229 Ida Elisabeth Petersen AAIG/ Aabenraa K 30 0.51.05 0.49.41  
82 223 Henrik Lund BIL&CO M 52 0.51.22 0.50.35  
83 289 Susanne Asmussen AAIG/ Aabenraa K 31 0.51.42 0.51.24  
84 299 Yvonne Appel Løgumkloster Løbemotion/Bjergladies K 32 0.51.46 0.51.09  
85 230 Inga Paulsen   K 33 0.51.47 0.51.08  
86 196 Bente Bloch AAIG/ Aabenraa K 34 0.51.53 0.51.40  
87 279 Pia Duus Møhl House of Fashion K 35 0.51.56 0.51.53  
88 188 Anja Hansen   K 36 0.52.04 0.51.57  
89 1020 Henrik Petersen   M 53 0.52.25 0.51.40  
90 187 Anita Petersen AAIG/ Aabenraa K 37 0.52.31 0.52.07  
91 247 Karen Jessen olsen AAIG/ Aabenraa K 38 0.52.32 0.52.12  
92 202 Christina Langelund   K 39 0.52.45 0.52.16  
93 209 Dorte Lykkegaard Andersen Rødekro Tri & Motion K 40 0.53.06 0.52.05  
94 236 Jane Wollesen Rødekro Tri & Motion K 41 0.53.06 0.52.06  
95 260 Lisbet Jensen   K 42 0.53.21 0.52.55  
96 231 Inga Bæk Meier AAIG/ Aabenraa K 43 0.53.22 0.53.07  
97 217 Helle From   K 44 0.54.39 0.54.14  
98 258 Lis Høier Bov IF Atletik/motion K 45 0.54.47 0.54.34  
99 213 Frede Jespersen AAIG/ Aabenraa M 54 0.54.55 0.54.46  
100 280 Pia Festersen AAIG/ Aabenraa K 46 0.55.15 0.54.07  
101 278 Peter Nissen   M 55 0.55.15 0.53.51  
102 292 Thomas Andresen   M 56 0.55.42 0.55.21  
103 183 Agnes Marie Pedersen Hansen Rødekro Tri & Motion K 47 0.56.15 0.55.17  
104 1016 Ib Kjer   M 57 0.56.45 0.55.27  
105 1017 Henriette Malling   K 48 0.56.46 0.55.27  
106 281 Pia Pedersen ITD/FDE K 49 0.57.22 0.56.51  
107 211 Ester Nielsen AAIG Aabenraa, Bjergladies K 50 0.57.29 0.57.05  
108 267 Marianne Æbeløe IBC Aabenraa K 51 0.57.31 0.56.56  
109 221 Henriette Æbeløe Hansen IBC Aabenraa K 52 0.57.32 0.56.51  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km walk - se også 5 km - se også 8 km - se også 5 km walk - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
- 59 Tove Dinesen Jørgensen vollerup K - 0.45.13 0.44.41  
- 35 Jette B. Nielsen   K - 0.45.13 0.44.40  
- 1024 Birthe Clausen   K - 0.45.48 0.44.22  
- 1023 Jens Clausen   M - 0.45.49 0.44.27  
- 47 Marie Aalling Privat K - 0.46.21 0.45.31  
- 15 Conny Madsen Hansen privat K - 0.46.22 0.45.33  
- 39 Karen Marie Kellmann Privat K - 0.46.23 0.45.36  
- 11 Charlotte Enig KLOMK K - 0.47.06 0.46.11  
- 26 Hans Ivarsen   M - 0.47.49 0.47.41  
- 57 Tove Ivarsen   K - 0.47.54 0.47.26  
- 17 Elisa Skytte Eggert   K - 0.48.05 0.48.03  
- 54 Tina Alstrup klomk K - 0.48.26 0.47.29  
- 51 Ole Enig Klomk M - 0.48.28 0.47.25  
- 38 Karen Fog Gram Gymnastik og idrætsforening K - 0.48.29 0.48.06  
- 45 Malene Rasmussen   K - 0.50.11 0.48.38  
- 61 Vita Lund Paysen LC 76 Vojens K - 0.50.12 0.48.37  
- 23 Frank Jensen   M - 0.50.13 0.48.41  
- 60 Trine Pedersen   K - 0.50.35 0.50.11  
- 40 Lennert Petersen   M - 0.50.37 0.50.12  
- 6 Asger Stenhøj Schmidt   M - 0.50.38 0.50.13  
- 43 Lone Hylleberg Boisen Skjøth Privat K - 0.51.34 0.51.33  
- 41 Lisbeth Schaadt-Hansen Privat K - 0.51.36 0.51.34  
- 293 Tommy Hansen   M - 0.54.42 0.53.36  
- 8 Bettina Giebel   K - 0.54.42 0.53.35  
- 49 Nanna Hansen   K - 0.54.44 0.53.38  
- 14 Clara Schultz Lund   K - 0.54.56 0.53.44  
- 16 Eivind Underbjerg Hansen   M - 0.54.59 0.53.39  
- 58 Tove Schultz Lund   K - 0.55.02 0.53.43  
- 5 Annemette Schultz Lund   K - 0.55.03 0.53.48  
- 37 Jørn Jensen   M - 0.57.05 0.56.35  
- 10 Camilla Andersen Hotel Europa K - 0.59.30 0.58.05  
- 19 Elise Qvist   K - 0.59.31 0.58.46  
- 29 Helene Qvist   K - 0.59.34 0.58.47  
- 34 Jens Qvist Løjtlands løbeklub M - 0.59.34 0.58.45  
- 3 Anna Kronkjær Advokatfirmaet Fink K - 1.03.13 1.01.40  
- 4 Anna Marie aagaard Larsen LC 76 Vojens K - 1.03.14 1.01.39  
- 55 Tina Bork LC 76 Vojens K - 1.03.16 1.01.41  
- 53 Susanna Christensen   K - 1.04.58 1.04.21  
- 50 Nanna Kjeldsen   K - 1.05.09 1.04.31  
- 36 Johanne Kjeldsen   K - 1.05.10 1.04.32  
- 32 Jens Kronkjær Advokatfirmaet Fink M - 1.05.13 1.03.28  
- 48 Melissa Larsen LC 76 Vojens K - 1.05.14 1.03.39  
- 42 Lone Kronkjær Advokatfirmaet Fink K - 1.05.14 1.03.39  
- 44 Malene Hansen LC 76 Vojens K - 1.05.16 1.03.34  
- 7 Berit Scheelke Advokatfirmaet Fink K - 1.05.18 1.03.41  
- 2 Anette Asmussen Advokatfirmaet Fink K - 1.05.29 1.03.52  
- 28 Hans Greisen Juhl Advokatfirmaet Fink M - 1.05.32 1.03.52  
- 31 Iben Schou Simonsen LC 76 Vojens K - 1.07.10 1.05.31  
- 1021 Else Hansen   K - 1.07.12 1.05.31  
- 9 Bodil Bentzen   K - 1.17.14 1.15.19  
- 52 Rebecca Walther- Johansen   K - 1.17.21 1.15.27  
- 12 Christina Walther-Johansen First Movers K - 1.17.49 1.15.57  
- 56 Tobias Walther- Johansen   M - 1.17.50 1.15.59  

 

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

- endnu ingen billeder

 

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde