Siden er sidst opdateret 21. december 2017 - kl. 11:07

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 29. maj 2014 - kl. 9.45

""

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

 

 

 

Kort beskrivelse: Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

 

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (tilmelding senest d. 25/5)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,7k

10k DAF opmålt rute
21,1k DAF opmålt rute
2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - top 100 - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 303 Alexander Salby AAIG Youngster Team M 1 0.19.40 0.19.39
2 321 Christian Wogensen Haderslev Handelsskole M 2 0.19.50 0.19.48
3 978 John Iversen Rødekro Tri & Motion M 3 0.19.51 0.19.49
4 830 Gustaf Frederiksen Haderslev Katedralskole M 4 0.20.51 0.20.49
5 1810 Lars Madsen   M 5 0.22.09 0.22.07
6 916 Martin Gammelgaard Haderslev TRI 2000 M 6 0.22.11 0.22.08
7 697 Borgarhjørt Holm Multiatleterne K 1 0.22.19 0.22.16
8 472 Allan Mejlvang Christensen VUC Syd M 7 0.22.33 0.22.31
9 1750 Jens Hjorth Christiansfeld Løbeklub M 8 0.22.54 0.22.49
10 938 Daniel Petersen   M 9 0.22.55 0.22.49
11 1695 Christian Gjessing Bruun   M 10 0.23.04 0.22.55
12 346 Magnus Løv Andersen Haderslev Handelsskole M 11 0.23.09 0.22.58
13 425 Søren Hessellund Axelgaard VUC Syd M 12 0.23.11 0.23.08
14 763 Martin Magaard Haderslev Katedralskole M 13 0.23.13 0.23.09
15 991 Jimmy Klünder Tri2000 M 14 0.23.15 0.23.10
16 457 Connie Wittenkamp VUC Syd K 2 0.23.20 0.23.20
17 459 Lars Wittenkamp VUC Syd M 15 0.23.20 0.23.20
18 901 Villiam Studsgård Lindab A/S M 16 0.23.22 0.23.14
19 985 Alfred Grosbøl EDC Grosbøl M 17 0.23.23 0.23.21
20 1719 Daniel Krichaa hif M 18 0.23.52 0.23.49
21 865 Julie Oxenvad Haderslev Katedralskole K 3 0.23.55 0.23.53
22 493 Dan Jeppesen SB Tømrer M 19 0.23.58 0.23.53
23 1747 Ole Rudolph   M 20 0.24.00 0.23.55
24 1739 Maibritt Højer Black   K 4 0.24.02 0.23.57
25 335 Jesper Nielsen Haderslev Handelsskole M 21 0.24.08 0.23.57
26 304 Poul Fremmelev Haderslev Kommune M 22 0.24.20 0.24.16
27 256 Frank Dale First Timers/HMIF M 23 0.24.24 0.24.02
28 1748 Lasse Balsgaard Starup UIF M 24 0.24.25 0.24.20
29 640 Leif Uldall Haderslev PI M 25 0.24.30 0.24.21
30 421 Sebastian Juhl-Hansen Haderslev Fjernvarme M 26 0.24.42 0.24.39
31 852 Emil Lilbæk Cenholt ØIF M 27 0.24.51 0.24.48
32 424 Nicole Collins   K 5 0.24.59 0.24.55
33 950 Kim Klit Nielsen Haderslev Kommune M 28 0.25.09 0.25.06
34 524 Carsten Aarøe Team Høgelund Mejeri M 29 0.25.14 0.25.10
35 869 Melanie Jørgens Christiansen Haderslev Katedralskole K 6 0.25.15 0.25.13
36 903 Tobias Brink Bech Lindab A/S M 30 0.25.18 0.25.16
37 1250 Helene Hoeg Haderslev Katedralskole K 7 0.25.20 0.25.15
38 789 Nicolai Maron Haderslev Katedralskole M 31 0.25.22 0.25.20
39 261 Birgitte Høyer Opstrammeren K 8 0.25.29 0.25.24
40 628 Peter Møller Dupont DHV M 32 0.25.47 0.25.37
41 982 Mona Frederiksen   K 9 0.25.49 0.25.44
42 1487 Stig Kongsted Hansen Haderslev Kommune M 33 0.25.55 0.25.53
43 1740 Kamilla Skare Opstrammeren K 10 0.25.58 0.25.55
44 980 Dan Frederiksen   M 34 0.26.00 0.25.50
45 477 Alexander Kjær Stoltenborg VUC Syd M 35 0.26.02 0.25.57
46 1735 Mogens Kristensen   M 36 0.26.08 0.26.00
47 367 Henrik Kortbek   M 37 0.26.14 0.26.09
48 334 Jens Plougmann Kristensen Haderslev Handelsskole M 38 0.26.15 0.26.04
49 902 Jan Studsgård Lindab A/S M 39 0.26.15 0.26.07
50 1722 Henrik Holm Nielsen   M 40 0.26.17 0.26.11
51 514 Kirsten Rungholm Haderslev TRI 2000 K 11 0.26.18 0.26.15
52 1714 Ditte Fallesen   K 12 0.26.21 0.26.13
53 300 Susanne Hansen Dencon Foods K 13 0.26.24 0.26.15
54 696 Simon Nielsen   M 41 0.26.32 0.26.22
55 502 Peder Sibbesen SB Tømrer M 42 0.26.33 0.25.15
56 278 Stephan Andersen haderslev kommune M 43 0.26.45 0.26.33
57 634 nikolai nielsen   M 44 0.26.52 0.26.20
58 255 Lars Clausen   M 45 0.26.52 0.26.46
59 723 Carsten Fabricius Haderslev Prod.skole M 46 0.26.56 0.26.39
60 1696 Ida Gjessing hif K 14 0.27.01 0.26.58
61 479 Brian Stoltenborg VUC Syd M 47 0.27.02 0.26.57
62 298 Lars Hansen Dencon Foods M 48 0.27.08 0.26.59
63 333 Jakob Schmidt Jensen Haderslev Handelsskole M 49 0.27.09 0.26.57
64 778 Christian Meyer Haderslev Prod.skole M 50 0.27.14 0.26.58
65 1764 Gorm Kallestrup   M 51 0.27.17 0.26.21
66 201 Tove Johannsen   K 15 0.27.19 0.27.13
67 290 Roland Hachmann   M 52 0.27.25 0.27.18
68 755 Marie Dam Haderslev Katedralskole K 16 0.27.30 0.26.56
69 692 Thorkild Bo Nielsen MotionDANMARK/Dansk Atletik Forbund M 53 0.27.33 0.27.30
70 772 Anne Christine Jørgensen Haderslev Katedralskole K 17 0.27.36 0.27.09
71 970 Malthe Holst Haderslev kommune M 54 0.27.42 0.27.40
72 221 Henrik Kahl   M 55 0.27.47 0.27.40
73 992 kristine Michaelsen tri2000 K 18 0.27.48 0.27.41
74 848 Kim Lilbæk Cenholt ØIF M 56 0.27.48 0.27.44
75 500 Morten Fogde SB Tømrer M 57 0.27.50 0.26.41
76 781 Ebbe Mastrup Haderslev Prod.skole M 58 0.27.51 0.27.36
77 327 Hans-Christian Haugaard Haderslev Handelsskole M 59 0.27.52 0.27.41
78 999 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 19 0.27.56 0.27.54
79 1699 Carl-Egon Jørgensen Wisnra M 60 0.27.57 0.27.51
80 710 Anne Rohde   K 20 0.28.04 0.27.55
81 798 Jørn Weber Haderslev Katedralskole M 61 0.28.07 0.27.54
82 532 John Brandt ATP - Udbetaling Danmark M 62 0.28.11 0.27.28
83 870 Nadine Bernhardt Haderslev Katedralskole K 21 0.28.12 0.28.09
84 716 Jørn Andersen Haderslev Katedralskole M 63 0.28.13 0.28.06
85 712 Peter Rykær Haderslev Katedralskole M 64 0.28.14 0.28.06
86 478 Patrick Kjær Stoltenborg VUC Syd M 65 0.28.14 0.28.09
87 845 Steffen Uldal ØIF M 66 0.28.17 0.27.42
88 1752 Mohammad El-Jomaa VUC M 67 0.28.17 0.28.02
89 359 Simon Jagd Ellerbæk Haderslev Handelsskole M 68 0.28.20 0.27.29
90 653 Tim Hauge Hauge M 69 0.28.20 0.28.09
91 501 Ole Holme SB Tømrer M 70 0.28.21 0.27.12
92 651 Gitte Juhl Schmidt   K 22 0.28.24 0.28.20
93 679 Rasmus Bejerholm Palle   M 71 0.28.24 0.28.18
94 507 Tina Bay Ravn SB Tømrer K 23 0.28.25 0.28.10
95 436 Adrien Tramoni VUC Syd M 72 0.28.28 0.26.29
96 297 Tine Ørskov Dall   K 24 0.28.32 0.28.22
97 633 ann nissen   K 25 0.28.37 0.28.05
98 914 Birgitte Raun Haderslev TRI 2000 K 26 0.28.38 0.28.35
99 1720 Morten Kærgård   M 73 0.28.38 0.28.21
100 635 Oskar Matthias Johannsen Haderslev Kommune M 74 0.28.41 0.28.10

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - top 100 - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 1230 Henrik Aalling Honda Glejbjerg M 1 0.35.01 0.34.59
2 1147 Henrik Hyldelund SB Tømrer M 2 0.36.39 0.36.37
3 1316 Erik Finnemann Haderslev TRI 2000 M 3 0.36.49 0.36.48
4 1028 Jan Aalling Brørup Løbeklub M 4 0.37.15 0.37.14
5 1200 Peter Fürst Haderslev Idræts Forening M 5 0.37.52 0.37.52
6 1331 Brian Schaadt-Hansen AAIG Aabenraa M 6 0.39.28 0.39.26
7 1380 Palle Sørensen RKCC M 7 0.39.55 0.39.53
8 1040 Torben Hansen Brørup Løbeklub M 8 0.40.14 0.40.12
9 1437 Søren Thystrup hif M 9 0.40.22 0.40.21
10 1155 Michael Bach   M 10 0.40.45 0.40.42
11 1165 Jan Ø. Jensen Team Høgelund Mejeri M 11 0.40.52 0.40.50
12 1213 Rene Steenberg Olsen Haderslev Kommune M 12 0.41.15 0.41.12
13 1411 Thomas Rask Team Rødvin Afd. Vest M 13 0.41.55 0.41.46
14 1239 Glen Johansen   M 14 0.42.03 0.42.01
15 1263 Simon Durand Haderslev Katedralskole M 15 0.42.11 0.42.10
16 1354 Torben Rosenberg EDC Grosbøl M 16 0.42.19 0.42.17
17 1148 Jess Hasse Laursen SB Tømrer M 17 0.42.31 0.42.02
18 1131 Oliver Andersen VUC Syd M 18 0.42.41 0.42.34
19 1440 Jens Jørgen Kjeldsen Haderslev IF M 19 0.42.43 0.42.40
20 1093 Randi Christiansen Opstrammeren K 1 0.42.49 0.42.48
21 1228 Palle Petersen   M 20 0.42.57 0.42.55
22 1422 Peter Bonnichsen Løgumkloster Løbemotion M 21 0.43.11 0.43.02
23 1168 Steffen Kähler ATP - Udbetaling Danmark M 22 0.43.19 0.43.13
24 1163 Jakob Ørkild Jensen Strategikonsulenterne M 23 0.43.22 0.43.19
25 1397 Lars Thomsen   M 24 0.43.23 0.43.21
26 1407 Jørn Rosenlund   M 25 0.43.31 0.43.27
27 1162 Annette Quist   K 2 0.43.40 0.43.36
28 1408 Dorthe Grosbøl EDC Grosbøl K 3 0.44.01 0.43.59
29 1249 Thomas Hoeg Haderslev Katedralskole M 26 0.44.03 0.43.58
30 1406 Lene Van Qualen Schøder Sport24 K 4 0.44.21 0.44.07
31 1401 Jacob Møllek Haderslev IF M 27 0.44.23 0.44.17
32 1074 Erik M V Sørensen Brørup Løbeklub M 28 0.44.23 0.44.19
33 1149 Kenny Radik SB Tømrer M 29 0.44.32 0.44.03
34 1107 Lissi Beier   K 5 0.44.39 0.44.32
35 1189 Allan Guldager Haderslev Politi Idrætsforening M 30 0.44.42 0.44.16
36 1199 Tore Krautwald Provas M 31 0.44.45 0.44.38
37 1357 Allan Højmark Haderslev Realskole M 32 0.45.06 0.44.26
38 1259 Jonathan Lund Jessen Haderslev Katedralskole M 33 0.45.08 0.44.57
39 1335 Anders G. Lyck Lægehuset i Hejls / PULS 6091 M 34 0.45.08 0.45.03
40 1191 Michael Jørgensen Haderslev Politi Idrætsforening M 35 0.45.09 0.44.58
41 1296 Steen Jørgensen Lindab A/S M 36 0.45.11 0.45.06
42 1248 Niels Erik Stigkær Haderslev Katedralskole M 37 0.45.28 0.45.20
43 988 Jeannette Schmidt EDC Grosbøl K 6 0.45.36 0.45.34
44 1212 Jes Lysbeck Lundby   M 38 0.45.45 0.45.38
45 1343 Henning Andersen VVS Søberg M 39 0.45.47 0.45.44
46 1445 John Lausen   M 40 0.45.50 0.45.37
47 1193 Andreas Hansen   M 41 0.46.01 0.45.41
48 1290 Anders Skovsbøl Rasmussen Haderslev Katedralskole M 42 0.46.04 0.45.53
49 1329 Esben Mulvad Thomsen   M 43 0.46.04 0.45.59
50 1251 Morten Eriksen Haderslev Katedralskole M 44 0.46.11 0.45.58
51 1370 Frank Michelsen Rødekro Tri & Motion M 45 0.46.12 0.46.10
52 1336 Werner Juhl AAIG Aabenraa M 46 0.46.36 0.46.30
53 1171 Peter Kjær Hjarup runners M 47 0.46.46 0.46.33
54 1425 Michael Petersen Rødekro IF motion M 48 0.46.54 0.46.51
55 1274 Rasmus Erichsen Haderslev Katedralskole M 49 0.46.59 0.46.50
56 1094 Margit Kjær   K 7 0.47.02 0.46.59
57 1288 Hans Kjær ØIF M 50 0.47.05 0.46.59
58 1280 Niels Thorsen ØIF M 51 0.47.05 0.46.59
59 1220 Lene Wildfang Larsen VUC Syd K 8 0.47.06 0.47.02
60 1091 Signe Petersen FPI K 9 0.47.08 0.46.59
61 1318 Benny Lund Haderslev TRI 2000 M 52 0.47.09 0.47.01
62 1081 Per Bomberg HMIF M 53 0.47.12 0.47.09
63 1302 Jan Petersen Lindab A/S M 54 0.47.30 0.47.22
64 1423 Claus Griepentrog   M 55 0.47.30 0.47.22
65 1516 Allan Lykke Kristensen SB Tømrer M 56 0.47.41 0.47.17
66 1412 Michael Andersen Team Rødvin Afd. Vest M 57 0.47.45 0.47.35
67 1190 Kåre Pedersen Haderslev PI M 58 0.47.46 0.47.42
68 1182 Lars Mortensen KPMG M 59 0.47.50 0.47.43
69 1041 Mette Østergaard   K 10 0.47.52 0.47.45
70 1360 Inge Åby Christensen Haderslev Realskole K 11 0.47.55 0.47.40
71 1271 Dennis Kuntz Haderslev Katedralskole M 60 0.47.55 0.47.42
72 1337 Henning Moisen   M 61 0.47.59 0.47.47
73 1023 Nicolai Meiltoft Haderslev Idræts Forening M 62 0.48.02 0.47.52
74 1436 Jesper Vestergaard Anslet M 63 0.48.06 0.47.56
75 1344 Morten Hjort Hjarup runners M 64 0.48.16 0.48.04
76 1396 Henrik Andersen Reformo M 65 0.48.16 0.48.10
77 1060 Søren Grønborg DLG Sydjylland M 66 0.48.23 0.48.13
78 1254 Simon Rasmussen Haderslev Katedralskole M 67 0.48.30 0.48.29
79 1424 Tommy Schelde   M 68 0.48.39 0.48.22
80 1256 Per Madsen Haderslev Katedralskole M 69 0.48.41 0.48.27
81 1334 Brian Boysen   M 70 0.48.46 0.48.33
82 1090 Mike Nielsen   M 71 0.48.47 0.48.38
83 1217 Jens K. V. Rasmussen moltrup løbeklub M 72 0.48.50 0.48.41
84 1185 Sebastian Christiansen KPMG M 73 0.48.52 0.48.45
85 1284 Anette Bock ØIF K 12 0.48.53 0.48.47
86 1341 Ronny Buchwald FAGI M 74 0.48.57 0.48.36
87 1252 Kim Jørgensen Haderslev Prod.skole M 75 0.48.59 0.48.53
88 1268 Laura Kirkebæk-Johansson Haderslev Katedralskole K 13 0.49.03 0.48.53
89 1231 Jørgen Starkner   M 76 0.49.06 0.48.56
90 1144 Jes From   M 77 0.49.13 0.48.49
91 1039 Jacob Kurtmann SOSklub M 78 0.49.14 0.48.53
92 1116 Jakob Havn VUC Syd M 79 0.49.15 0.49.05
93 1117 Christina Matzen VUC Syd K 14 0.49.18 0.49.09
94 1197 Malene Staub Provas K 15 0.49.21 0.49.09
95 1229 John Højer   M 80 0.49.21 0.49.17
96 1109 Claus Wolff   M 81 0.49.32 0.49.29
97 1206 Kristina Osvang Jørgensen   K 16 0.49.39 0.49.34
98 1098 Kim Lund Jensen   M 82 0.49.39 0.49.18
99 1426 Lars Lund Petersen Rødekro IF M 83 0.49.41 0.49.39
100 1042 Mikael Corydon   M 84 0.49.54 0.49.50

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - top 25 - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 1547 Jesper Meins HIF M 1 1.18.15 1.18.14
2 1581 jens Holm Haderslev M 2 1.24.54 1.24.52
3 1540 Helle Roager Jensen Haderslev Idrætsforening (HIF) K 1 1.26.15 1.26.13
4 1568 Brian Christensen Lindab A/S M 3 1.26.42 1.26.34
5 1587 Dennis Hede Kristensen PULS 6091 M 4 1.27.04 1.27.01
6 1574 Daniel Sommerkorn Haderslev TRI 2000 M 5 1.28.25 1.28.23
7 1611 Henrik Klindt Haderslev Tri 2000 M 6 1.28.41 1.28.39
8 1580 Michael Kildal Frederiksen Rødekro IF M 7 1.28.49 1.28.47
9 1560 Claus Auning Rinkenæs løb M 8 1.29.37 1.29.33
10 1550 Torben Bruhn Christensen Team Schnell-Hansi GmbH M 9 1.29.50 1.29.48
11 1570 David Hummeluhre Lindab A/S M 10 1.30.05 1.29.59
12 1795 Erik Matthiesen Løgumkloster Løbemotion M 11 1.30.10 1.30.09
13 1500 Morten Volstrup   M 12 1.31.13 1.31.11
14 1515 Peter Fink Kjeldsgaard Ridecenter M 13 1.33.16 1.33.12
15 1482 Henrik Andresen DLG Sydjylland M 14 1.34.44 1.34.38
16 1462 Helle Borup Jehs Nissen Haderslev Kommune K 2 1.35.01 1.34.57
17 1787 Thomas Thinghuus Thinghuus Torpeedoes M 15 1.35.30 1.35.26
18 1789 Christian Stærk   M 16 1.36.00 1.36.00
19 1529 Lars Michaelsen Lunderskov Løbeklub M 17 1.36.03 1.35.59
20 1480 Henrik Bjerrum DLG Sydjylland M 18 1.36.46 1.36.40
21 1517 Kasper Strøm SB Tømrer M 19 1.36.55 1.36.51
22 1794 Frank Skjønnemand   M 20 1.37.08 1.37.02
23 1463 Morten Allerelli ITD/FDE Løb&Motion M 21 1.37.17 1.37.09
24 1796 Jacob Madsen   M 22 1.37.25 1.37.16
25 1506 Michael Rudbeck VUC Syd M 23 1.37.45 1.37.39
26 1617 Line Agergaard AS Tømrer K 3 1.37.47 1.37.42
27 1497 Allan Petersen Haderslev kommune M 24 1.38.18 1.38.11
28 1475 Morten Straarup MOST Consulting ApS M 25 1.39.11 1.39.07
29 1808 Trine Thy   K 4 1.39.13 1.39.11
30 1557 Thomas Wilson   M 26 1.39.23 1.39.19
31 1599 Jens Hansen Provas M 27 1.39.25 1.39.23
32 1494 Erling Nielsen   M 28 1.39.47 1.39.41
33 1530 Alice Grøn Sørensen Vejen Tri & Motion K 5 1.40.09 1.40.08
34 1533 Alex Marquardt   M 29 1.40.15 1.40.07
35 1491 Sanne Just   K 6 1.40.21 1.40.18
36 1525 Rene Lynge Strategikonsulenterne M 30 1.40.51 1.40.41
37 1616 Anders Sørensen AS Tømrer M 31 1.41.01 1.40.56
38 1465 Maiken Arreborg Hansen   K 7 1.41.40 1.41.37
39 1502 Allan Emiliussen VUC Syd M 32 1.41.56 1.41.49
40 1481 Carsten Brik DLG Sydjylland M 33 1.42.36 1.42.29
41 1799 Arne Fjord-Frandsen Bilhuset Vojens M 34 1.42.38 1.42.29
42 1536 Asger Underbjerg   M 35 1.42.55 1.42.45
43 1509 Martin Hansen VUC Syd M 36 1.42.59 1.42.56
44 1474 Bjørn Jensen Opstrammeren M 37 1.43.10 1.43.07
45 1476 Lasse Staub   M 38 1.43.12 1.43.03
46 1565 Dan Zielke ØIF M 39 1.43.15 1.43.13
47 1807 Ayman El-Jomaa VUC Syd M 40 1.43.20 1.43.17
48 1800 Christian Schultz Rødekro IF - Motion M 41 1.43.53 1.43.50
49 1498 Poul Henriksen   M 42 1.44.05 1.44.01
50 1791 Daniel Hansen   M 43 1.44.24 1.44.13
51 1566 Henrik Svelmøe Hansen ØIF M 44 1.44.31 1.44.28
52 1522 Morten Thrane Strategikonsulenterne M 45 1.44.59 1.44.49
53 1493 Per Henriksen ingen M 46 1.45.23 1.45.07
54 1531 Keld Sørensen Vejen Tri & Motion M 47 1.46.02 1.46.00
55 1604 Henrik Daugaard Andersen   M 48 1.46.19 1.46.06
56 1576 Esther Dybbroe Thews Kolding KFUM K 8 1.46.30 1.46.22
57 1496 Ingvild Rånhovde erichson entreprise K 9 1.46.37 1.46.27
58 1495 Carsten Erichsen tri 1900 M 49 1.46.39 1.46.29
59 1561 Thomas Maagaard Rinkenæs løb M 50 1.46.50 1.46.43
60 1541 Rasmus Lyngbak Bøgen Sydbank M 51 1.47.03 1.46.52
61 1573 Bent Juhl Lindab A/S M 52 1.47.29 1.47.13
62 1469 Carsten Fabrin Petersen Haderslev kommune M 53 1.47.33 1.47.27
63 1804 Søren Wiborg   M 54 1.47.35 1.47.26
64 1603 Nanna Hansen Haderslev Idræts Forening K 10 1.47.47 1.47.42
65 1478 Merete Giørtz-Carlsen   K 11 1.48.04 1.47.54
66 1586 Johansson Lasse Bannisters Bad Dream M 55 1.48.13 1.48.03
67 1511 Lars Prehn VUC Syd M 56 1.48.24 1.48.17
68 1479 Christian Hockerup Lorenzen Ecco Running M 57 1.48.34 1.48.25
69 1613 Bernd Skidzun Nustrup Ungdomsforening M 58 1.48.35 1.48.28
70 1510 Kristian Pedersen VUC Syd M 59 1.48.44 1.48.36
71 1532 Lene Mikkelsen Jyske Bank K 12 1.48.51 1.48.45
72 1472 Uffe Iwersen Lauftreff Nordschleswig M 60 1.49.00 1.48.51
73 1571 Axel Bendixen Lindab A/S M 61 1.49.06 1.48.58
74 1548 Charlotte Steenskov VUC Syd K 13 1.49.08 1.49.00
75 1546 Ejvind Skødt Team Klosteret M 62 1.49.09 1.49.01
76 1797 Bodil Jørgensen   K 14 1.49.37 1.49.32
77 1455 Flemming Laasholdt   M 63 1.49.38 1.49.36
78 1582 Klaus Gotfredsen   M 64 1.49.40 1.49.34
79 1588 Lone Hede Kristensen   K 15 1.50.25 1.50.21
80 1562 Peter Ørskov Dall Haderslev Katedralskole M 65 1.50.35 1.50.31
81 1484 Claes Adel Stepping Løbeklub M 66 1.50.42 1.50.29
82 1564 Henrik Tastesen ØIF M 67 1.51.20 1.51.17
83 1585 Ronni Heuckendorff Hansen   M 68 1.51.31 1.51.18
84 1798 Christian Petersen   M 69 1.51.38 1.51.30
85 195 Lars Slot Lindab A/S M 70 1.51.48 1.51.32
86 1792 Henrik Vinther Sørensen   M 71 1.51.58 1.51.51
87 1538 Lars Greisen lars greisen snedker og tømmer M 72 1.52.05 1.51.59
88 1460 Roma Pedersen Haderslev Kommune K 16 1.52.37 1.52.31
89 1464 Morten Simonsen ms maler M 73 1.52.39 1.52.20
90 1607 Peter Heide Rosenquist   M 74 1.52.39 1.52.21
91 1602 Martin Svava Ohl Logistics A/S M 75 1.52.59 1.52.43
92 1507 Lone Lindbjerg VUC Syd K 17 1.53.12 1.53.08
93 1605 Willy Feddersen Haderslev Kommune M 76 1.53.33 1.53.23
94 1583 Eva Bach Pedersen   K 18 1.53.36 1.53.26
95 1608 Bente Karlsen Rødekro Tri & Motion K 19 1.53.46 1.53.42
96 1609 Lene Hauerberg Rødekro Tri & Motion K 20 1.53.46 1.53.42
97 1549 Karsten L. Skovdal HMIF M 77 1.54.01 1.53.51
98 1483 Thomas Hørning   M 78 1.54.25 1.54.19
99 1577 Bjarne Blom ØIF M 79 1.54.44 1.54.34
100 1618 Jacob Bram   M 80 1.54.56 1.54.47

- se hele listen her

 

Se officielle resultater her Se officiel resultatliste

 

 

tilbage til toppen

Billeder

Dato

Arrangement (klik på links herunder for at åbne)

Sted

Billeder fra

Antal fotos

29-05-14

VUC Vesterskovløbet - blandede

Haderslev

Mogens Petersen´s galleri - Google+

187

29-05-14

VUC Vesterskovløbet - mål

Haderslev

Mogens Petersen´s galleri - Google+

1729

29-05-14

VUC Vesterskovløbet - Thomas VUC

Haderslev

Mogens Petersen´s galleri - Google+

305

29-05-14

VUC Vesterskovløbet - start

Haderslev

Mogens Petersen´s galleri - Google+

325

29-05-14

VUC Vesterskovløbet -

Haderslev

Svend Anker Iversen´s galleri - Google+

879

 

 

tilbage til toppen

Videoclip

Dato

Arrangement (klik på link herunder for afspilning)

Sted

Video klip fra

Længde

- endnu ingen videoclip

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

tilbage til toppen