Siden er sidst opdateret 21. december 2017 - kl. 11:08

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 5. maj 2016 - kl. 9.45

"VUC Vesterskovløbet"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.45 fra adressen: Haderslev Idrætscenter, Stadionvej 5, 6100 Haderslev

Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

 

- DAF opmåling - se rapport(10k) se DAF opmåling(09-03-12)

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(16-04-16) - i 2016 med ny rute

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (senest d. 24/4 kl. 15.59)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,7k

DAF opmålt rute 10k

DAF opmålt rute 21,1k - ny rute

2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,1 km børneløb - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Land  Køn
Pl M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
170 Anton Siig Nielsen   DEN M
1
0.08.15 0.08.15 Hurtigste dreng
2 165 Mads Peter Lorentzen   DEN M 2 0.08.18 0.08.18  
3 153 Oscar Brink Bech Lindab DEN M 3 0.09.10 0.09.09  
4 68 Valdemar Uldall Mortensen   DEN M 4 0.09.18 0.09.17  
5 164 Danni Arabu   DEN M 5 0.09.20 0.09.20  
6 159 Nanna Kjergaard Puls 6091 DEN K 1 0.09.21 0.09.21 Hurtigste pige
7 146 Mikkel Glindvad Didriksen Børnehuset Suset DEN M 6 0.09.33 0.09.31  
8 143 Kathrine Juul Bjørnsen   DEN K 2 0.09.38 0.09.37  
9 111 Silje Nøddesbo Meins Haderslev IF DEN K 3 0.09.39 0.09.38  
10 104 Camilla D. Thystrup Haderslev Idræts Forening DEN K 4 0.09.44 0.09.44  
11 114 Oscar Høck Just   DEN M 7 0.09.55 0.09.54  
12 152 Laura Høy Brandsborg Telenor DEN K 5 0.09.59 0.09.58  
13 67 Bertram Uldall Mortensen   DEN M 8 0.10.16 0.10.12  
14 197 Ditte Nissen   DEN K 6 0.10.20 0.10.18  
15 66 Mathilde Andersen   DEN K 7 0.10.20 0.10.19  
16 142 Nikoline Juul Bjørnsen   DEN K 8 0.10.22 0.10.21  
17 101 Tobias Schmidt   DEN M 9 0.10.46 0.10.44  
18 160 Emma Lehtonen   DEN K 9 0.10.54 0.10.53  
19 176 Christian Møller   DEN M 10 0.10.54 0.10.53  
20 24 Johanne Palmus Carl   DEN K 10 0.10.56 0.10.54  
21 107 Markus Kramer   DEN M 11 0.11.15 0.11.10  
22 157 Nicoline Mola Christiansen   DEN K 11 0.11.16 0.11.07  
23 128 Sigurd Sandemann VUC Syd DEN M 12 0.11.24 0.11.23  
24 161 Laura Rosenlund hif DEN K 12 0.11.25 0.11.24  
25 20 Rigmor Lind   DEN K 13 0.11.36 0.11.33  
26 72 Laurits Brink Bech Lindab DEN M 13 0.11.39 0.11.38  
27 151 Johannes Høy Brandsborg Telenor DEN M 14 0.11.54 0.11.50  
28 84 Marius Marloth Juhl   DEN M 15 0.12.02 0.12.01  
29 174 Marcus Petersen   DEN M 16 0.12.35 0.12.31  
30 49 Jens Jensen Børnehuset Suset DEN M 17 0.12.36 0.12.20  
31 79 Johannes Due Jessen   DEN M 18 0.12.43 0.12.40  
32 113 Thilde Bjerrum   DEN K 14 0.12.48 0.12.30  
33 131 Rehab Souker VUC Syd DEN K 15 0.12.48 0.12.48  
34 108 Maia Dalskov Haderslev Katedralskole DEN K 16 0.12.49 0.12.43  
35 65 Jeppe Glindvad Didriksen Børnehuset Suset DEN M 19 0.12.55 0.12.55  
36 463 Amalie Eriksen Haderslev Katedralskole DEN K 17 0.12.59 0.12.53  
37 91 Emil Kirkegaard   DEN M 20 0.13.03 0.13.00  
38 99 Mie Dabelsteen   DEN K 18 0.13.10 0.13.03  
39 30 Viktor Duedahl VUC Syd DEN M 21 0.13.11 0.12.58  
40 116 Emma Z. Christesen Starup DEN K 19 0.13.13 0.13.11  
41 87 Viktor Lagoni Bock   DEN M 22 0.13.13 0.13.01  
42 29 Mie Ravn Neumann ØIF DEN K 20 0.13.14 0.13.04  
43 127 Ida Ravn Neumann ØIF DEN K 21 0.13.17 0.13.08  
44 173 Rebecca Hummeluhre   DEN K 22 0.13.18 0.13.08  
45 41 Felix Van Winden Børnehuset Suset DEN M 23 0.13.21 0.13.19  
46 155 Ida-Marie Mola Christiansen   DEN K 23 0.13.26 0.13.16  
47 167 Kristine Hansen   DEN K 24 0.13.27 0.13.23  
48 126 Namarik Al Mohammad VUC Syd DEN K 25 0.13.28 0.13.24  
49 148 Trine Kliver TRI 2000 Haderslev DEN K 26 0.13.30 0.13.15  
50 56 Caroline Kliver TRI 2000 Haderslev DEN K 27 0.13.30 0.13.15  
51 21 Cathrine Damsgaard Karlsen SOSklub DEN K 28 0.13.32 0.13.19  
52 53 Medina Begaj Børnehuset Suset DEN K 29 0.13.34 0.13.33  
53 7 Markus Schmidt   DEN M 24 0.13.42 0.13.39  
54 15 Mathilde Skjønnemand   DEN K 30 0.13.45 0.13.43  
55 120 Sanne Kramer   DEN K 31 0.13.53 0.13.46  
56 19 Laura Kramer   DEN K 32 0.13.53 0.13.47  
57 105 Signe Grevsen AAIG Aabenraa DEN K 33 0.13.54 0.13.47  
58 74 Laura Monke Kock-Hansen   DEN K 34 0.13.55 0.13.50  
59 45 Rina Begaj Børnehuset Suset DEN K 35 0.13.56 0.13.49  
60 115 Daniel Ladegaard Grønfeldt   DEN M 25 0.13.56 0.13.56  
61 43 Benjamin Jørgensen Børnehuset Suset DEN M 26 0.13.59 0.13.56  
62 196 Anna-Sofie Skovdal   DEN K 36 0.14.17 0.14.16  
63 13 Andreas D. Thystrup Haderslev Idræts Forening DEN M 27 0.14.17 0.14.09  
64 112 Katrine Duelund   DEN K 37 0.14.18 0.14.16  
65 163 Sophia Balsgaard   DEN K 38 0.14.28 0.14.14  
66 16 Sophie Bjørn Paulsen   DEN K 39 0.14.28 0.14.27  
67 98 Milla Balsgaard   DEN K 40 0.14.29 0.14.14  
68 69 Valdemar Petersen Petersen   DEN M 28 0.14.29 0.14.24  
69 17 Astrid Palmus Carl   DEN K 41 0.14.32 0.14.19  
70 77 Sophia Sommerlund Vejle IF DEN K 42 0.14.45 0.14.34  
71 90 Alma Wormsdorf   DEN K 43 0.15.04 0.15.00  
72 10 Gustav Dixen Haderslev Katedralskole DEN M 29 0.15.04 0.14.56  
73 73 Emil Holm Maimburg TRI 2000 Haderslev DEN M 30 0.15.08 0.14.52  
74 154 Sanne Holm Maimburg TRI 2000 Haderslev DEN K 44 0.15.09 0.14.48  
75 14 Johanne Fürst Worthmann Haderslev IF DEN K 45 0.15.11 0.15.05  
76 82 Tristan Frimodt Sørensen   DEN M 31 0.15.13 0.15.05  
77 88 Naja Lagoni Bock   DEN K 46 0.15.14 0.15.02  
78 81 Caspian Frimodt Sørensen   DEN M 32 0.15.15 0.15.09  
79 162 Aya Kramer Madsen   DEN K 47 0.15.19 0.15.17  
80 93 Marlin Ravn   DEN K 48 0.15.26 0.15.21  
81 1539 Markus Faaborg   DEN M 33 0.15.27 0.15.08  
82 169 Karina Nissen   DEN K 49 0.15.28 0.15.11  
83 44 Merle Brommann Børnehuset Suset DEN K 50 0.15.38 0.15.26  
84
139 Tea Brommann Børnehuset Suset DEN K
51
0.15.42 0.15.31  
85 166 Sille Marie Wilutzky   DEN K 52 0.15.43 0.15.40  
86 83 Asmus Wilutzky   DEN M 34 0.15.44 0.15.41  
87 71 Bastian Bo Mola Jensen   DEN M 35 0.15.45 0.15.35  
88 156 Nadiré Mola   DEN K 53 0.15.46 0.15.36  
89 8 Christian Bjørn Paulsen   DEN M 36 0.15.49 0.15.43  
90 28 Frida Rasmussen ØIF DEN K 54 0.15.58 0.15.55  
91 140 Lukaz Hansen Børnehuset Suset DEN M 37 0.16.06 0.15.58  
92 51 Rasmus Lenz Jonasson Børnehuset Suset DEN M 38 0.16.08 0.15.55  
93 61 Villiam Hansen TRI 2000 Haderslev DEN M 39 0.16.10 0.16.09  
94 158 Marie Bordinggaard Jensen   DEN K 55 0.16.11 0.16.09  
95 175 Kirsten Christensen   DEN K 56 0.16.11 0.16.09  
96 1541 Emilie Faaborg   DEN K 57 0.16.12 0.16.12  
97 11 Mille Aagaard   DEN K 58 0.16.13 0.16.05  
98 33 Merle Johanne Fredborg Børnehuset Suset DEN K 59 0.16.13 0.15.58  
99 46 Kamille Marie Fredborg Børnehuset Suset DEN K 60 0.16.13 0.15.58  
100 58 Mads Hansen Børnehuset Suset DEN M 40 0.16.13 0.15.57  

 

- se hele listen her (2016)

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Land  Køn
Pl M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
648 Gustaf Frederiksen   DEN M
1
0.19.47 0.19.45 Hurtigste mand
2 653 Brian Friis   DEN M 2 0.20.11 0.20.09  
3 464 Peder Mølbak Haderslev Katedralskole DEN M 3 0.20.35 0.20.33  
4 574 Lasse Skare Therkildsen TRI 2000 Haderslev DEN M 4 0.20.58 0.20.56  
5 447 Peter Fürst Haderslev IF DEN M 5 0.21.20 0.21.20  
6 562 Jeppe Helenius VUC Syd DEN M 6 0.21.25 0.21.23  
7 391 Mathias Jørgensen Det Blå Gymnasium DEN M 7 0.21.33 0.21.27  
8 501 Søren Falk-Adamsen Haderslev Katedralskole DEN M 8 0.21.36 0.21.34  
9 612 Martin Gammelgård TRI 2000 Haderslev DEN M 9 0.22.15 0.22.11  
10 403 Anders Fink Kjærgaard Kjeldsgaard DEN M 10 0.22.24 0.22.21  
11 600 Asmus H. Damgaard PULS 6091 DEN M 11 0.22.51 0.22.49  
12
474 Julie Oxenvad Haderslev Katedralskole DEN K
1
0.23.05 0.23.02 Hurtigste kvinde
13 640 Jonas Siig Nielsen   DEN M 12 0.23.30 0.23.24  
14 641 Lars Christian Nielsen   DEN M 13 0.23.32 0.23.02  
15 611 Tobias Brink Bech Lindab DEN M 14 0.23.39 0.23.36  
16 456 Milan Axelgaard HIF DEN M 15 0.23.39 0.23.38  
17 373 Jonathan Krogh Det Blå Gymnasium DEN M 16 0.23.49 0.23.44  
18 652 Jens Hjorth   DEN M 17 0.23.50 0.23.46  
19 592 Line Agergaard Team AS Tømrer DEN K 2 0.23.51 0.23.49  
20 636 Thomas Thinghuus   DEN M 18 0.24.19 0.24.14  
21 657 Andreas Heelsberg Hansen   DEN M 19 0.24.19 0.24.13  
22 339 Anne Cathrine Dall Det Blå Gymnasium DEN K 3 0.24.22 0.24.17  
23 514 Mike Schulz VUC Syd DEN M 20 0.24.43 0.24.39  
24 413 Daniel Petersen   DEN M 21 0.24.51 0.24.19  
25 968 Morten Eriksen Haderslev Katedralskole DEN M 22 0.25.10 0.24.55  
26 582 Villiam Studsgård Lindab DEN M 23 0.25.15 0.25.04  
27 553 Steffen Uldal ØIF DEN M 24 0.25.16 0.25.05  
28 542 Emil Lilbæk Cenholt ØIF DEN M 25 0.25.17 0.25.14  
29 425 Lis Aalling Brørup Løbeklub DEN K 4 0.25.31 0.25.28  
30 477 Line Schnügger Haderslev Katedralskole DEN K 5 0.25.31 0.25.16  
31 537 Kamilla Skare Haderslev Kommune DEN K 6 0.25.33 0.25.30  
32 406 Kim Højer   DEN M 26 0.25.33 0.25.28  
33 446 Jeppe Fürst Worthmann Haderslev IF DEN M 27 0.26.00 0.25.57  
34 639 Mads Bossen Hansen   DEN M 28 0.26.00 0.25.57  
35 602 Torben H. Damgaard PULS 6091 DEN M 29 0.26.06 0.26.00  
36 307 Camilla Colstrup Haderslev IF DEN K 7 0.26.13 0.26.11  
37 460 Peter Møller Dupont DEN M 30 0.26.13 0.25.49  
38 533 Hong Sun Nicolaisen VUC Syd DEN K 8 0.26.22 0.25.49  
39 522 Marc Tramoni VUC Syd DEN M 31 0.26.24 0.26.17  
40 452 Ida Duelund Haderslev IF DEN K 9 0.26.30 0.26.30  
41 581 Jan Studsgård Lindab DEN M 32 0.26.35 0.26.25  
42 302 Tove Grevsen AAIG Aabenraa DEN K 10 0.26.37 0.26.32  
43 547 Kim Lilbæk Cenholt ØIF DEN M 33 0.26.43 0.26.39  
44 645 Tommy Villadsen   DEN M 34 0.26.50 0.26.39  
45 658 Villads Balsgaard Starup UIF DEN M 35 0.26.53 0.26.50  
46 482 Melanie Christiansen Haderslev Katedralskole DEN K 11 0.26.54 0.26.41  
47 438 Leif Uldall Haderslev Politis Idrætsforenin. DEN M 36 0.26.59 0.26.48  
48 432 Lene Johanneson   DEN K 12 0.27.05 0.26.49  
49 588 Alexander Colstrup   DEN M 37 0.27.07 0.27.01  
50 496 Lucas Josephsen Haderslev Katedralskole DEN M 38 0.27.08 0.27.01  
51 476 Laura Phip Thorsen Haderslev Katedralskole DEN K 13 0.27.32 0.27.17  
52 617 Torben Juhl Madsen   DEN M 39 0.27.34 0.27.30  
53 390 Martin Vind Nielsen Det Blå Gymnasium DEN M 40 0.27.35 0.27.30  
54 380 Lasse Berg Det Blå Gymnasium DEN M 41 0.27.35 0.27.28  
55 633 Thomas Nissen   DEN M 42 0.27.35 0.27.24  
56 288 Lone Knudsen Hemmsen DTriF EP medlem DEN K 14 0.27.36 0.27.33  
57 335 Tobias Bork Brink Det Blå Gymnasium DEN M 43 0.27.37 0.27.32  
58 470 Emma Louise Jensen Haderslev Katedralskole DEN K 15 0.27.40 0.27.35  
59 516 Adrien Tramoni VUC Syd DEN M 44 0.27.43 0.27.37  
60 485 Sarah Grøn Haderslev Katedralskole DEN K 16 0.27.45 0.27.39  
61 469 Emilie Jensen Haderslev Katedralskole DEN K 17 0.27.46 0.27.41  
62 643 Nikolaj Schütze   DEN M 45 0.27.48 0.27.17  
63 1226 Frederik Staniok Haderslev Katedralskole DEN M 46 0.27.54 0.27.39  
64 284 Steen Lykke   DEN M 47 0.28.01 0.27.44  
65 462 Torben Feidenhansl Dupont DEN M 48 0.28.01 0.27.36  
66 651 Tommi Brodersen   DEN M 49 0.28.07 0.27.52  
67 483 Paula Maier Madsen Haderslev Katedralskole DEN K 18 0.28.16 0.28.12  
68 606 Lars Bang Haderslev Kommune DEN M 50 0.28.16 0.28.10  
69
510 Magnus Sandemann VUC Syd DEN M
51
0.28.17 0.28.11  
70 498 Morten Hostrup Haderslev Katedralskole DEN M 52 0.28.24 0.28.09  
71 1472 Rene Pedersen Haderslev Kommune DEN M 53 0.28.28 0.28.22  
72 494 Jeppe Netler Haderslev Katedralskole DEN M 54 0.28.32 0.28.16  
73 471 Emma Hermansen Haderslev Katedralskole DEN K 19 0.28.35 0.28.25  
74 355 Daniel Petersen Det Blå Gymnasium DEN M 55 0.28.41 0.28.17  
75 609 Søren Bech Lindab DEN M 56 0.28.41 0.28.27  
76 484 Sara Kordon Haderslev Katedralskole DEN K 20 0.28.48 0.28.47  
77 323 Rebekka Kordon   DEN K 21 0.28.50 0.28.50  
78 295 Thorkild Bo Nielsen Dansk Atletik Forbund DEN M 57 0.28.50 0.27.50  
79 281 Mads Bjørnsen Haderslev Kommune DEN M 58 0.28.53 0.28.43  
80 656 Malene Ristock Starup UIF DEN K 22 0.28.58 0.28.55  
81 623 Jørn Rosenlund hif DEN M 59 0.29.02 0.28.46  
82 297 Mads Gadegaard Næssets El-Service ApS DEN M 60 0.29.08 0.29.04  
83 296 Jonas Gadegaard   DEN M 61 0.29.08 0.29.06  
84 613 Britt Anderson Haderslev Produktionsskole DEN K 23 0.29.09 0.28.56  
85 467 Asta Kjærgaard Haderslev Katedralskole DEN K 24 0.29.11 0.28.56  
86 468 Cathrine Marstrand Loyanae Haderslev Katedralskole DEN K 25 0.29.20 0.29.14  
87 502 Toke Due Sjøgren Haderslev Katedralskole DEN M 62 0.29.26 0.29.19  
88 253 Thomas Ebbesen Aaig DEN M 63 0.29.29 0.29.17  
89 515 Thierry Vestergaard Tramoni VUC Syd DEN M 64 0.29.35 0.29.31  
90 486 Sofie Kragh Haderslev Katedralskole DEN K 26 0.29.43 0.29.37  
91 427 Steen Jensen Haderslev TRI 2000 DEN M 65 0.29.43 0.29.32  
92 622 Monika Petersen   DEN K 27 0.29.46 0.29.40  
93 608 Karoline Dall Jensen Lindab DEN K 28 0.29.57 0.29.43  
94 336 Ulf Skaaning Det Blå Gymnasium DEN M 66 0.29.57 0.29.52  
95 607 Leif Jensen Lindab DEN M 67 0.29.57 0.29.43  
96 254 Bethina Nissen AAIG Aabenraa DEN K 29 0.30.00 0.29.48  
97 266 Heidi Colstrup Ecco Running DEN K 30 0.30.00 0.29.49  
98 481 Marie Skovsbøl Rasmussen Haderslev Katedralskole DEN K 31 0.30.05 0.30.00  
99 597 Kristian Haulrig Pedersen Provas DEN M 68 0.30.06 0.29.31  
100 531 Lasse Risgaard VUC Syd DEN M 69 0.30.09 0.29.35  

 

- se hele listen her (2016)

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot.
Startnr. Navn Klub/Team Land  Køn
Pl M/K
Brutto Netto Bemærkning
1
943 Jens Hansen Carl Haderslev IF DEN M
1
0.36.27 0.36.26 Hurtigste mand
2 1102 Erik Finnemann hif DEN M 2 0.36.29 0.36.28  
3 1048 Jesper Staulund TRI 2000 Haderslev DEN M 3 0.36.32 0.36.31  
4 923 Jan Aalling Brørup Løbeklub DEN M 4 0.36.35 0.36.35  
5 1064 Daniel Hansen   DEN M 5 0.37.28 0.37.27  
6 1027 Daniel Sommerkorn TRI 2000 Haderslev GER M 6 0.37.32 0.37.32  
7 1077 Mikael Schleidt TRI 2000 Haderslev DEN M 7 0.37.49 0.37.49  
8 885 Peter Bang   DEN M 8 0.38.21 0.38.20  
9 942 Morten Wolff Haderslev IF DEN M 9 0.40.03 0.40.02  
10 907 Torben Hansen Brørup Løbeklub DEN M 10 0.40.18 0.40.16  
11 2002 David Hummeluhre VUC Syd DEN M 11 0.40.33 0.40.10  
12 1088 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding DEN M 12 0.40.50 0.40.48  
13 1104 Steffen Juhl   DEN M 13 0.40.55 0.40.53  
14 1018 Rene Steenberg Olsen Haderslev Kommune DEN M 14 0.41.00 0.40.58  
15
887 Krista Jakobsen HAGI DEN K
1
0.41.25 0.41.24 Hurtigste kvinde
16 1094 Erstan    DEN M 15 0.41.32 0.41.30  
17 852 René Lorenzen AAIG Aabenraa DEN M 16 0.41.32 0.41.31  
18 889 Christian Stamholt EUC Syd Motion DEN M 17 0.41.48 0.41.39  
19 888 Alfred Sørensen EUC Syd Motion DEN M 18 0.42.15 0.41.51  
20 1011 Lasse Winther VUC Syd DEN M 19 0.42.28 0.42.22  
21 908 Peter Fink Kjeldgaard DEN M 20 0.42.29 0.42.26  
22 1105 Kenny Anker Jensen   DEN M 21 0.42.31 0.42.30  
23 950 Per Magnussen   DEN M 22 0.42.33 0.42.25  
24 1017 Helle Borup Jehs Nissen Haderslev Kommune DEN K 2 0.42.39 0.42.38  
25 1007 Allan Christensen VUC Syd DEN M 23 0.42.53 0.42.47  
26 895 Palle Petersen   DEN M 24 0.42.56 0.42.56  
27 875 Jens-Kristian Mikkelsen   DEN M 25 0.42.59 0.42.57  
28 1049 Lars Stokbro TRI 2000 Haderslev DEN M 26 0.43.17 0.43.11  
29 1065 Morten Jensen AS Tømrer DEN M 27 0.43.19 0.43.17  
30 1081 Henning Raeder Haderslev Produktionsskole DEN M 28 0.43.30 0.43.30  
31 826 Per Buchhave AAIG Aabenraa DEN M 29 0.43.37 0.43.31  
32 872 Lasse P. Hansen Fraugde MTB DEN M 30 0.43.50 0.43.47  
33 941 Glen Johansen   DEN M 31 0.44.00 0.43.59  
34 865 Bo Junker AAIG Aabenraa DEN M 32 0.44.08 0.44.05  
35 1108 Nikolaj Sørensen   DEN M 33 0.44.16 0.44.09  
36 916 Jimmy Teilmann Provas DEN M 34 0.44.43 0.44.41  
37 922 Erik M V Sørensen Brørup Løbeklub DEN M 35 0.44.56 0.44.54  
38 820 Lone Nicolaisen AaIG Aabenraa DEN K 3 0.45.18 0.45.14  
39 909 Thomas Hjorth Hansen Kjeldsgaard DEN M 36 0.45.19 0.45.10  
40 1008 Jakob Vindel Duedahl VUC Syd DEN M 37 0.45.25 0.45.18  
41 928 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub DEN M 38 0.45.31 0.45.28  
42 829 Lars Mortensen Ernst & Young DEN M 39 0.45.38 0.45.31  
43 939 Gert Bondero   DEN M 40 0.45.41 0.45.02  
44 973 Stan Wiggers   DEN M 41 0.45.42 0.45.40  
45 1098 Lars Thomsen   DEN M 42 0.46.08 0.46.05  
46 1099 Henrik Lorentzen   DEN M 43 0.46.16 0.46.08  
47 876 Frank Dale HMIF MTB DEN M 44 0.46.18 0.46.08  
48 864 Nicholai Nielsen NKN Events DEN M 45