Siden er sidst opdateret 07. juni 2019 - kl. 06:17

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 30. maj 2019 - kl. 9.35

"VUC Vesterskovløbet"

VUC - Vesterskovløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

Instagram

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.35 fra adressen: Haderslev Idrætscenter, Stadionvej 5, 6100 Haderslev

- Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

- der er fortræning til løbet følgende tirsdage: 5/3 - 2/4 og 7/5 - der løbes kl. 18.00 (start fra Stadionvej 5, 6100 Haderslev)

- DAF opmåling - se rapport(10k) se DAF opmåling(09-03-12 - udløbet)

- DAF opmåling - se rapport(21,1k) se DAF opmåling(16-04-16) - i 2016 med ny rute

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 29/5 kl. 10.59)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019 - 2020

DAF opmålt rute 21,1k

10k opmåling udløbet

5,7k og 5k walk

2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,1 km børneløb - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 528 Hjalte Nøddesbo Meins Team Nøddesbo/Meins M8-10 M 1 0.08.40 0.08.42 Hurtigste dreng
2 699 Markus Kramer   M11-19 M 2 0.09.10 0.09.17  
3 946 Villum Nøddesbo   M8-10 M 3 0.09.22 0.09.23  
4 183 Tristan Roth   M8-10 M 4 0.09.40 0.09.42  
5 954 Gustav Schlaikjer   M0-7 M 5 0.09.56 0.09.57  
6 981 Benny Schlaikjer   M30-39 M 6 0.09.56 0.09.59  
7 339 Gustav Dixen Haderslev Katedralskole M8-10 M 7 0.09.56 0.09.58  
8 64 Caroline Kliver   K8-10 K 1 0.09.57 0.10.05 Hurtigste pige
9 59 Mathias Christensen   M8-10 M 8 0.10.14 0.10.16  
10 182 Mathilde Loftager   K8-10 K 2 0.10.15 0.10.17  
11 283 Naja Lagoni Bock Haderslev Idræts Forening K8-10 K 3 0.10.16 0.10.19  
12 804 Amalie Øgendahl   K8-10 K 4 0.10.24 0.10.26  
13 281 Andreas Thystrup Haderslev Idræts Forening M8-10 M 9 0.10.24 0.10.27  
14 805 Frederik Øgendahl   M0-7 M 10 0.10.34 0.10.36  
15 985 Mattis Kjær   M8-10 M 11 0.10.35 0.10.42  
16 285 Emil Holm Maimburg Haderslev Idræts Forening M0-7 M 12 0.10.36 0.10.38  
17 982 Malte Sandgaard Andersen   M8-10 M 13 0.10.39 0.10.41  
18 989 Mads Dabelsteen   M0-7 M 14 0.10.48 0.10.50  
19 808 Lorin Hessein   K8-10 K 5 0.10.53 0.11.01  
20 707 Frederikke Rudebeck Dahl   K8-10 K 6 0.10.57 0.11.00  
21 345 Mikkel Josephsen Haderslev Katedralskole M8-10 M 15 0.10.58 0.11.01  
22 678 Stella Kastrup   K8-10 K 7 0.11.00 0.11.04  
23 282 Johanne Fürst Worthmann Haderslev Idræts Forening K8-10 K 8 0.11.03 0.11.08  
24 586 Frida Jepsen   K8-10 K 9 0.11.10 0.11.22  
25 787 Astrid Palmus Carl   K8-10 K 10 0.11.12 0.11.15  
26 51 William Slothuus   M0-7 M 16 0.11.13 0.11.23  
27 979 Katrine Skov   K30-39 K 11 0.11.14 0.11.23  
28 990 Tanja Grau   K30-39 K 12 0.11.14 0.11.21  
29 980 Henrik Slothuus   M30-39 M 17 0.11.14 0.11.24  
30 988 Mie Dabelsteen   K8-10 K 13 0.11.16 0.11.19  
31 776 Amalie B Hansen   K8-10 K 14 0.11.16 0.11.18  
32 54 Nanna Thulesen   K30-39 K 15 0.11.18 0.11.24  
33 53 Arthur Thulesen   M0-7 M 18 0.11.18 0.11.24  
34 899 Marlie Haase Jürgensen Haderslev Idræts Forening K0-7 K 16 0.11.26 0.11.30  
35 788 Kim Haase Jürgensen   M30-39 M 19 0.11.26 0.11.31  
36 703 Magnus Mandrup Kragh   M8-10 M 20 0.11.29 0.11.47  
37 696 Laura Kramer   K8-10 K 17 0.11.30 0.11.37  
38 698 Sanne Kramer   K30-39 K 18 0.11.31 0.11.37  
39 557 Mikkel Lund Vonsild Skole M8-10 M 21 0.11.31 0.11.36  
40 708 Kristina Rudebeck   K30-39 K 19 0.11.37 0.11.40  
41 398 Sigurd Fjeldsted Haderslev Kommune M0-7 M 22 0.11.37 0.11.45  
42 706 Christiane Rudebeck Dahl   K0-7 K 20 0.11.38 0.11.41  
43 402 Laurits Thulesen Haderslev Kommune M8-10 M 23 0.11.49 0.11.55  
44 55 Philip Jespersen   M30-39 M 24 0.11.50 0.11.56  
45 968 Sebastian Østergaard   M8-10 M 25 0.11.52 0.11.53  
46 491 Laura Monke Kock-Hansen Pulz Fitness K8-10 K 21 0.11.53 0.12.08  
47 627 Merle Brommann   K8-10 K 22 0.11.56 0.11.59  
48 991 Bertram Nøddesbo   M8-10 M 26 0.11.59 0.12.01  
49 52 Casper Harcourt   M0-7 M 27 0.12.15 0.12.34  
50 658 Julie Schumacher   K11-19 K 23 0.12.27 0.12.30  
51 972 Kristine Hansen   K11-19 K 24 0.12.29 0.12.33  
52 67 Mathias Thomsen   M0-7 M 28 0.12.31 0.12.36  
53 346 Anna Erhadi Christiansen Haderslev Katedralskole K8-10 K 25 0.12.33 0.12.39  
54 786 Ida Nørup Jensen   K8-10 K 26 0.12.39 0.12.42  
55 775 Sophie Bjørn Paulsen   K8-10 K 27 0.12.40 0.12.42  
56 560 Frida Rasmussen ØIF K8-10 K 28 0.12.46 0.12.49  
57 978 Valdemar Berndt Warncke   M0-7 M 29 0.12.47 0.12.52  
58 561 Anton Rasmussen ØIF M0-7 M 30 0.12.53 0.12.56  
59 66 Amalie Eriksen Kjems   K8-10 K 29 0.12.57 0.13.12  
60 897 Mikkel Markus Houlberg Haderslev Politis Idrætsforenin. M8-10 M 31 0.13.00 0.13.02  
61 778 Johannes Aabo Jensen   M0-7 M 32 0.13.02 0.13.04  
62 492 Liam Monke Kock-Hansen Pulz Fitness M0-7 M 33 0.13.02 0.13.19  
63 963 Maria Thamdrup Haderslev Kommune K8-10 K 30 0.13.03 0.13.10  
64 611 Caroline Schmidt Holst Pulz Fitness K8-10 K 31 0.13.03 0.13.09  
65 65 Andreas Eriksen Kjems   M0-7 M 34 0.13.06 0.13.21  
66 960 Victor Høyer   M0-7 M 35 0.13.12 0.13.15  
67 983 Emil Sandgaard Andersen Alpedalens Løbere M8-10 M 36 0.13.27 0.13.39  
68 713 Laura Krarup Andersen   K8-10 K 32 0.13.32 0.13.45  
69 711 Martin Andersen   M40-49 M 37 0.13.32 0.13.46  
70 186 Ninna Elisabeth Laasholdt   K8-10 K 33 0.13.37 0.13.43  
71 785 Nikolaj Schouby   M0-7 M 38 0.13.43 0.13.49  
72 399 Kalle Bill Seifried Haderslev Kommune M8-10 M 39 0.13.45 0.13.52  
73 50 Jan Kastbjerg   M40-49 M 40 0.13.47 0.13.54  
74 178 Liva Harcourt   K8-10 K 34 0.13.50 0.14.07  
75 626 Tea Brommann   K11-19 K 35 0.13.50 0.13.54  
76 697 David Kramer   M0-7 M 41 0.13.50 0.14.00  
77 695 Bo Kramer   M40-49 M 42 0.13.50 0.14.00  
78 966 Filippa Nyholm   K0-7 K 36 0.13.59 0.14.11  
79 61 Maja Grau   K30-39 K 37 0.14.00 0.14.13  
80 60 Laura Christensen   K0-7 K 38 0.14.01 0.14.13  
81 780 Mathilde Traneskov   K0-7 K 39 0.14.04 0.14.18  
82 784 Laura Schouby   K0-7 K 40 0.14.04 0.14.09  
83 782 Villum Gunnar Bruun-Prosser   M0-7 M 43 0.14.04 0.14.09  
84 263 Natascha Petersen fam petersen K20-29 K 41 0.14.05 0.14.13  
85 961 Dorthe Høyer   K30-39 K 42 0.14.10 0.14.12  
86 957 Ida Bindeballe   K0-7 K 43 0.14.14 0.14.20  
87 712 Hjalte Andersen Grau   M11-19 M 44 0.14.16 0.14.31  
88 994 Valde Lindblad Manniche   M0-7 M 45 0.14.24 0.14.42  
89 772 Christian Ohrt   M0-7 M 46 0.14.31 0.14.46  
90 973 Mathilde Hansen   K0-7 K 44 0.14.32 0.14.37  
91 773 Elmer Ohrt Jensen   M0-7 M 47 0.14.32 0.14.46  
92 771 Vigga Foged Steenhold    K0-7 K 45 0.14.42 0.14.48  
93 921 Hjalte Johnsen Lindab M0-7 M 48 0.14.42 0.14.50  
94 806 Tina Steenhold   K30-39 K 46 0.14.43 0.14.48  
95 58 Selma Thorup   K0-7 K 47 0.14.51 0.14.55  
96 179 Birthe Thorup   K60-99 K 48 0.14.52 0.14.56  
97 625 David Rüdiger-Pedersen   M0-7 M 49 0.14.54 0.15.10  
98 919 Dicte Voss Alsløw Lindab K0-7 K 49 0.14.55 0.14.57  
99 920 Freya Voss Alsløw Lindab K8-10 K 50 0.14.55 0.14.58  
100 995 Danny Tesfazion   M30-39 M 50 0.14.59 0.15.15  
101 781 William Traneskov   M0-7 M 51 0.15.02 0.15.16  
102 177 Uffe Bill Seifried   M0-7 M 52 0.15.05 0.15.13  
103 967 Wilma Nyholm   K0-7 K 51 0.15.14 0.15.25  
104 401 Kristine Bill Haderslev Kommune K30-39 K 52 0.15.15 0.15.22  
105 400 Viggo Bill Seifried Haderslev Kommune M0-7 M 53 0.15.15 0.15.23  
106 48 Benny Fjeldsted   M30-39 M 54 0.15.16 0.15.24  
107 714 Signe Krarup Andersen   K0-7 K 53 0.15.24 0.15.37  
108 710 Anne Kristine Krarup Pulz Fitness K30-39 K 54 0.15.24 0.15.37  
109 257 Caroline Vonge Loftager Cvonges Sportsterapi K0-7 K 55 0.15.25 0.15.29  
110 922 Matias Bartel Lindab M0-7 M 55 0.15.57 0.16.06  
111 431 Cille Kliver Haderslev Idræts Forening K0-7 K 56 0.15.59 0.16.12  
112 777 Bella Bonde Rivli   K0-7 K 57 0.16.09 0.16.12  
113 348 Rikke Erhadi Haderslev Katedralskole K40-49 K 58 0.16.10 0.16.16  
114 347 Dagmar Erhadi Christiansen Haderslev Katedralskole K0-7 K 59 0.16.11 0.16.17  
115 807 Line Povlsen   K30-39 K 60 0.16.12 0.16.17  
116 774 Victor Madsen   M0-7 M 56 0.16.12 0.16.16  
117 340 Anne-Mette Cordes Haderslev Katedralskole K30-39 K 61 0.16.13 0.16.18  
118 181 Anna Holst Jespersen   K0-7 K 62 0.16.13 0.16.23  
119 180 Christian Holst Jespersen   M30-39 M 57 0.16.13 0.16.23  
120 341 Simon Cordes Haderslev Katedralskole M0-7 M 58 0.16.13 0.16.18  
121 47 Tilde Fjeldsted   K0-7 K 63 0.16.15 0.16.23  
122 49 Lisa Fjeldsted   K30-39 K 64 0.16.17 0.16.24  
123 343 Bertil Eskildsen Haderslev Katedralskole M0-7 M 59 0.16.55 0.16.58  
124 68 Lamphrai Srisila   K40-49 K 65 0.17.17 0.17.22  
125 992 Alma Nøddesbo   K0-7 K 66 0.17.22 0.17.32  
126 690 Anna Borg Christensen   K0-7 K 67 0.17.41 0.17.47  
127 45 Lærke Skov   K0-7 K 68 0.17.45 0.17.54  
128 264 Linda Petersen fam petersen K40-49 K 69 0.17.46 0.17.55  
129 700 Lau Boderskov Runivation M0-7 M 60 0.17.54 0.18.06  
130 984 Isabella Kramer Bech-Hansen   K0-7 K 70 0.18.03 0.18.20  
131 993 Mathias Friis   M0-7 M 61 0.18.17 0.18.35  
132 344 Harald Eskildsen Haderslev Katedralskole M0-7 M 62 0.18.27 0.18.32  
133 342 Rune Eskildsen Haderslev Katedralskole M30-39 M 63 0.18.28 0.18.33  
134 955 Kalle Bladt Andersen   M0-7 M 64 0.18.57 0.19.08  
135 62 Carl Borg   M0-7 M 65 0.19.09 0.19.23  
136 338 Karla Dixen Haderslev Katedralskole K0-7 K 71 0.19.13 0.19.21  
137 337 Morten Eriksen Haderslev Katedralskole M40-49 M 66 0.19.13 0.19.22  
138 63 Annie Borg   K0-7 K 72 0.19.20 0.19.36  
139 958 Maya Bindeballe   K0-7 K 73 0.19.42 0.19.53  
140 956 Astrid Bladt Andersen Team Forsetesvej K0-7 K 74 0.19.45 0.19.51  
141 46 Andreas Lund   M0-7 M 67 0.19.48 0.20.02  
142 185 Markus Faaborg   M11-19 M 68 0.20.03 0.20.19  
143 743 Alexander Callesen Lindab M0-7 M 69 0.20.17 0.20.34  
144 184 Karoline Faaborg   K0-7 K 75 0.20.18 0.20.34  
145 629 Dagmar Roost Johnsen   K0-7 K 76 0.21.06 0.21.23  
146 628 Simon Johnsen   M30-39 M 70 0.21.07 0.21.22  
147 56 Isabella Kulmbak   K8-10 K 77 0.21.23 0.21.43  
148 57 Rosa Smed   K0-7 K 78 0.21.28 0.21.48  
149 783 Ava May Bruun-Prosser   K0-7 K 79 0.24.03 0.24.09  
150 476 Oscar Nilsson Provas M0-7 M 71 0.24.35 0.24.55  
151 977 Alfred Berndt Warncke   M0-7 M 72 0.25.14 0.25.24  
152 701 Ena Boderskov Runivation K0-7 K 80 0.29.28 0.29.40  
153 779 Lili Beenfeldt   K0-7 K 81 0.29.29 0.29.40  
154 923 Marius Sørensen Lindab M0-7 M 73 0.43.10 0.43.10  
155 924 Maria Sørensen Lindab K0-7 K 82 0.43.13 0.43.13  

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. tot. Startnr. Navn Klub/Team AK Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 419 Jesper Meins Haderslev TRI 2000 M30-39 M 1 0.19.15 0.19.13 Hurtigste mand
2 418 Oliver Maarup Jørgensen Haderslev TRI 2000 M11-19 M 2 0.19.40 0.19.38  
3 1009 Sissel Møller RUN4ALL K20-29 K 1 0.20.09 0.20.07 Hurtigste kvinde
4 893 Milan Axelgaard Haderslev Idræts Forening M11-19 M 3 0.20.19 0.20.17  
5 649 Hassan Sulayman Team Meins Running M30-39 M 4 0.20.27 0.20.24  
6 816 Claus S.Q.Christensen Dansk Halvmarathonklub M20-29 M 5 0.20.44 0.20.42  
7 496 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion // Team Me. K11-19 K 2 0.21.14 0.21.12  
8 275 Villas Lagoni Bock Haderslev Idræts Forening M11-19 M 6 0.22.15 0.22.13  
9 276 Ida Duelund Haderslev Idræts Forening K11-19 K 3 0.22.20 0.22.19  
10 277 Camilla Urup Colstrup Haderslev Idræts Forening K11-19 K 4 0.22.51 0.22.49  
11 691 Jesper Bjerregård Haderslev TRI 2000 M40-49 M 7 0.22.55 0.22.52  
12 896 Søren Axelgaard Haderslev Idræts Forening M30-39 M 8 0.23.30 0.23.27  
13 758 Hjalte Langmack   M11-19 M 9 0.25.05 0.25.02  
14 840 Rikke Binder Design- & Idrætsefterskolen Ska. K30-39 K 5 0.25.38 0.25.35  
15 273 Camilla Thystrup Haderslev Idræts Forening K11-19 K 6 0.25.38 0.25.36  
16 303 Benjamin Friis Haderslev Katedralskole M11-19 M 10 0.25.55 0.25.44  
17 585 mette helene jepsen   K40-49 K 7 0.26.00 0.25.54  
18 975 Lasse Balsgaard Starup UIF M30-39 M 11 0.26.07 0.25.55  
19 987 Anders Augustinus   M40-49 M 12 0.26.16 0.26.04  
20 407 Vivian Letholm Haderslev Politis Idrætsforenin. K30-39 K 8 0.26.34 0.26.27  
21 904 Jan Studsgård Lindab M40-49 M 13 0.27.04 0.26.58  
22 320 Lars Henrik Jørgensen Haderslev Katedralskole M50-59 M 14 0.27.07 0.27.00  
23 84 Katrine Skov Aagaard   K30-39 K 9 0.27.09 0.27.06  
24 113 Jesper Munk Hansen   M30-39 M 15 0.27.17 0.27.08  
25 240 John Højer Boldts bar M40-49 M 16 0.27.18 0.27.14  
26 905 Lasse Jakobsen Lindab M11-19 M 17 0.27.22 0.27.00  
27 818 Magnus Mouritsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 18 0.27.29 0.27.23  
28 316 Magnus B. Andersen Haderslev Katedralskole M11-19 M 19 0.27.42 0.27.34  
29 459 Torben Juhl Madsen Opstrammeren M40-49 M 20 0.27.54 0.27.49  
30 457 Paula Maier Madsen Opstrammeren K11-19 K 10 0.27.57 0.27.52  
31 458 Silas Mathias Maier Madsen Opstrammeren M11-19 M 21 0.27.58 0.27.53  
32 587 Jens Jepsen   M8-10 M 22 0.28.17 0.28.15  
33 433 Peter Lythje HMIF MTB M40-49 M 23 0.28.19 0.28.09  
34 1017 August Lund Jessen Haderslev IF M11-19 M 24 0.28.27 0.28.19  
35 410 Maria Houlberg Haderslev Politis Idrætsforenin. K40-49 K 11 0.28.33 0.28.25  
36 384 Ditte Laumark Haderslev Kommune K20-29 K 12 0.28.34 0.28.29  
37 971 Mogens Kristensen Pulz M50-59 M 25 0.28.50 0.28.47  
38 1013 Brian Loft Laursen   M40-49 M 26 0.28.59 0.28.49  
39 1007 Magnus Sandemann   M11-19 M 27 0.28.59 0.28.54  
40 1 Berit Bjarnskov   K40-49 K 13 0.29.03 0.28.57  
41 612 Jens Schmidt Holst Pulz Fitness M40-49 M 28 0.29.03 0.28.53  
42 644 Ove Andersen   M60-99 M 29 0.29.08 0.29.00  
43 116 Marco Mønsted   M30-39 M 30 0.29.14 0.28.56  
44 11 Andreas Thorup   M8-10 M 31 0.29.15 0.28.57  
45 760 Lena Juhl   K30-39 K 14 0.29.16 0.29.00  
46 671 Sille Tomhav ØIF K30-39 K 15 0.29.16 0.29.05  
47 387 Lene Worthmann Haderslev kommune K40-49 K 16 0.29.18 0.29.14  
48 986 Ditte Kjær   K30-39 K 17 0.29.28 0.29.22  
49 828 Marcus Flaathen Nielsen Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 32 0.29.32 0.29.27  
50 819 Nikolaj Lindberg Hansen Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 33 0.29.36 0.29.31  
51 233 Alberte Vonge Loftager Agerskov Ungdomsskole K8-10 K 18 0.29.52 0.29.50  
52 616 Lasse Staub Fjord-Frandsen biler M11-19 M 34 0.29.56 0.29.32  
53 615 Natacha Fjord-Frandsen Fjord-Frandsen biler K11-19 K 19 0.29.57 0.29.34  
54 317 Kent Baden Haderslev Katedralskole M40-49 M 35 0.29.57 0.29.44  
55 239 Claus Boldt Boldts bar M40-49 M 36 0.29.58 0.29.46  
56 598 Jesper Clausen Team AS Tømrer M20-29 M 37 0.30.06 0.29.47  
57 903 Steen Theisen Lindab M50-59 M 38 0.30.06 0.29.59  
58 292 Pernille Paaske Haderslev Katedralskole K20-29 K 20 0.30.15 0.30.08  
59 1006 Sigurd Sandemann   M11-19 M 39 0.30.17 0.30.13  
60 381 carl Birkelund Olsen Haderslev Kommune M11-19 M 40 0.30.18 0.29.51  
61 12 Mette Lindeskov Olsen   K40-49 K 21 0.30.19 0.29.53  
62 753 Nicolai Emmen   M11-19 M 41 0.30.19 0.30.08  
63 412 Brian Elgaard Larsen Haderslev Politis Idrætsforenin. M50-59 M 42 0.30.19 0.30.11  
64 306 Sidsel Skøtt Haderslev Katedralskole K11-19 K 22 0.30.21 0.30.13  
65 727 Noah Fehrs Lindab M11-19 M 43 0.30.26 0.30.20  
66 1011 Mille Larsen Warncke   K20-29 K 23 0.30.31 0.30.24  
67 793 Cliff Emmen   M40-49 M 44 0.30.41 0.30.30  
68 101 Oliver Tarp   M11-19 M 45 0.30.49 0.30.38  
69 502 Thora Skovby Jensen SOSklub K11-19 K 24 0.30.50 0.30.27  
70 99 Michael Tarp   M40-49 M 46 0.30.53 0.30.43  
71 1019 Jesper Tjørnelund   M40-49 M 47 0.30.56 0.30.34  
72 822 Rasmus Stilling Pedersen Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 48 0.30.57 0.30.52  
73 909 Mads Orton Lindab M11-19 M 49 0.31.00 0.30.39  
74 488 Mette Schmidt Holst Pulz Fitness K40-49 K 25 0.31.06 0.30.49  
75 107 Elena Thestrup Hansen Pulz Fitness K40-49 K 26 0.31.16 0.31.09  
76 514 Kenneth Nielsen Sydbank A/S M30-39 M 50 0.31.25 0.31.05  
77 319 Lone Josephsen Haderslev Katedralskole K50-59 K 27 0.31.33 0.31.13  
78 293 Victoria Kilime Lauritsen Haderslev Katedralskole K11-19 K 28 0.31.37 0.31.29  
79 827 Jonas Fohlmann Klindt Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 51 0.31.42 0.31.39  
80 676 Morten Johansen ØIF M20-29 M 52 0.31.47 0.31.25  
81 950 Carl Juhl   M11-19 M 53 0.32.03 0.31.52  
82 94 Anne Nonbo Lund   K50-59 K 29 0.32.06 0.31.42  
83 486 Torben H. Chrisrensen Pulz Fitness M50-59 M 54 0.32.07 0.31.56  
84 821 Benjamin B. Rønsch Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 55 0.32.10 0.32.05  
85 832 Victor Kudsk Design- & Idrætsefterskolen Ska. M11-19 M 56 0.32.11 0.31.49  
86 565 Lise Bjørn Paulsen   K30-39 K 30 0.32.13 0.32.07  
87 591 Ricardas Zukauskas Team AS Tømrer M20-29 M 57 0.32.14 0.31.56  
88 117 Line Hansen   K20-29