Siden er sidst opdateret 21. december 2017 - kl. 11:07

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Vesterskovløbet i Haderslev - torsdag d. 14. maj 2015 - kl. 9.45

"VUC Vesterskovløbet"

Fest i by Nordborg - arrangør af Søløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 9.45 fra adressen: Haderslev Idrætscenter, Stadionvej 5, 6100 Haderslev.

Vesterskovløbet tilbyder 3 løbedistancer samt børneløb.

- DAF/DGI Certificeret Løb - sølv - løbet er DAF/DGI certificeret (sølv) (2015)

 

- yderligere info samt tilmelding Sportstiming.dk (senest d. 10/5)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5,7k

DAF opmålt rute 10k
DAF opmålt rute 21,1k
2,1k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,1 km børneløb - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 235 Jonas Siig Nielsen   M 1 0.08.32 0.08.31
2 175 Camilla Colstrup Haderslev Idræts Forening K 1 0.08.43 0.08.42
3 227 Mads Peter Lorentzen   M 2 0.08.58 0.08.57
4 154 Valdemar Uldall Mortensen   M 3 0.09.19 0.09.17
5 234 Anton Nelsen   M 4 0.09.23 0.09.22
6 233 Gustav Götzche   M 5 0.09.41 0.09.39
7 197 Jeppe Fürst Worthmann Haderslev Idræts Forening M 6 0.09.53 0.09.51
8 236 Mads Emil Kragelund Jensen   M 7 0.10.08 0.10.06
9 201 Victor Melchart   M 8 0.10.16 0.10.13
10 182 Magnus Sandemann VUC Syd M 9 0.10.21 0.10.17
11 157 Anton Gram   M 10 0.10.22 0.10.20
12 64 Camilla Thystrup Haderslev-if K 2 0.10.23 0.10.21
13 242 Danni Arabu   M 11 0.10.23 0.10.22
14 193 Silje Nøddesbo Meins Team Nøddesbo/Meins K 3 0.10.25 0.10.23
15 189 Andreas Baagøe Lindab A/S M 12 0.10.25 0.10.23
16 224 William Sejer   M 13 0.10.26 0.10.25
17 20 Tobias Schmidt   M 14 0.10.37 0.10.30
18 247 Lucas Nicolaysen   M 15 0.10.39 0.10.25
19 202 Karl Meier   M 16 0.11.05 0.11.03
20 183 Sigurd Sandemann VUC Syd M 17 0.11.08 0.11.03
21 100 Kasper Frederiksen   M 18 0.11.10 0.11.08
22 213 Torsten Frederiksen   M 19 0.11.11 0.11.09
23 226 Nofa Shuuke VUC Syd K 4 0.11.32 0.11.30
24 184 Mathilde Elisabeth Tramoni Vestergaard VUC Syd K 5 0.11.33 0.11.12
25 105 Pelle Langvad   M 20 0.11.38 0.11.28
26 106 Rasmus Langvad   M 21 0.11.38 0.11.28
27 216 Morten Langvad   M 22 0.11.38 0.11.27
28 163 Sanne Kramer   K 6 0.11.45 0.11.40
29 21 Markus Kramer   M 23 0.11.45 0.11.40
30 219 Klara Hoeg   K 7 0.11.48 0.11.47
31 71 Laura Høy Brandsborg Telenor K 8 0.11.57 0.11.54
32 232 Tobias Kortbek   M 24 0.12.01 0.11.44
33 153 Josephine Nielsen   K 9 0.12.15 0.12.03
34 240 Bitten Langvad   K 10 0.12.17 0.12.07
35 57 Mads Emil Nielsen Børnehuset Suset M 25 0.12.20 0.12.11
36 199 Jonas Kulmbak   M 26 0.12.24 0.12.20
37 151 Katrine Duelund   K 11 0.12.32 0.12.19
38 241 Karen Duelund   K 12 0.12.33 0.12.20
39 93 Isabella Kulmbak   K 13 0.12.37 0.12.33
40 205 Gitte Smed   K 14 0.12.38 0.12.33
41 56 Lucas Madsen Nielsen Børnehuset Suset M 27 0.12.55 0.12.49
42 87 Marcus Braae   M 28 0.13.00 0.12.49
43 9 Lina Pfersdorff   K 15 0.13.08 0.13.06
44 165 Pia Veilgaard   K 16 0.13.26 0.13.07
45 156 Mikkel Veilgaard   M 29 0.13.27 0.13.08
46 238 Marius Tækker   M 30 0.13.37 0.13.29
47 214 Jakob Kusk Haderslev Katedralskole M 31 0.13.39 0.13.31
48 181 Rehab Shouker VUC Syd K 17 0.13.42 0.13.41
49 22 Bertram Uldall Mortensen   M 32 0.13.57 0.13.52
50 168 Medina Beqaj Børnehuset Suset K 18 0.14.00 0.13.57
51 91 Caroline Holst Haderslev kommune K 19 0.14.08 0.13.52
52 51 Emil Ravn Børnehuset Suset M 33 0.14.12 0.14.01
53 72 Johannes Høy Brandsborg Telenor M 34 0.14.14 0.14.08
54 191 Hanna Østrup-Mortensen Haderslev Katedralskole K 20 0.14.17 0.13.55
55 116 Victor Bock   M 35 0.14.17 0.14.13
56 208 Signe Brandt-Østrup Haderslev Katedralskole K 21 0.14.18 0.13.57
57 74 Namarik Al Mohammad VUC Syd K 22 0.14.19 0.14.17
58 1 steffen kähler   M 36 0.14.19 0.14.04
59 25 Sigurd Kähler   M 37 0.14.20 0.14.05
60 95 Maia Dalskov Haderslev Katedralskole K 23 0.14.24 0.14.21
61 196 Albert Lund Gotfredsen   M 38 0.14.24 0.14.17
62 31 Emil Knudsen Vesterholt   M 39 0.14.24 0.14.22
63 210 Amalie Eriksen Haderslev Katedralskole K 24 0.14.26 0.14.23
64 55 Jonathan Völker Børnehuset Suset M 40 0.14.26 0.14.03
65 99 Oliver Lund Gotfredsen   M 41 0.14.27 0.14.20
66 30 Messi Lind   M 42 0.14.28 0.14.25
67 98 Lea Skare Therkildsen HTRI 2000 K 25 0.14.36 0.14.33
68 173 Britta Birkebæk F10 Media K 26 0.14.41 0.14.29
69 172 William Birkebæk F10 Media M 43 0.14.41 0.14.29
70 86 Emma Braae   K 27 0.14.47 0.14.34
71 185 Solvej Vestergaard VUC Syd K 28 0.14.50 0.14.29
72 16 Nikolaj Ahrends juhl   M 44 0.14.55 0.13.34
73 34 Anne Sofie Jørgensen Børnehuset Suset K 29 0.15.00 0.14.50
74 111 Mie Dabelsteen   K 30 0.15.00 0.14.51
75 110 Tanja Grau   K 31 0.15.01 0.14.51
76 194 Thilde Bjerrum   K 32 0.15.10 0.14.52
77 40 Rina Beqaj Børnehuset Suset K 33 0.15.10 0.15.06
78 73 Isabella Pedersen VUC Syd K 34 0.15.19 0.15.03
79 187 Karsten Petersen VUC Syd M 45 0.15.19 0.15.04
80 124 Isabella Nicolaysen   K 35 0.15.20 0.15.06
81 170 Simon Knutzen Børnehuset Suset M 46 0.15.22 0.15.16
82 60 Sander Knutzen Børnehuset Suset M 47 0.15.23 0.15.18
83 220 Mille-Maj Balleby Thomsen   K 36 0.15.25 0.15.15
84 221 Martin Thomsen   M 48 0.15.25 0.15.15
85 4 Marie Bordinggaard Jensen   K 37 0.15.44 0.15.36
86 198 Markus Faaborg   M 49 0.15.44 0.15.42
87 38 Marie Bach Madsen Børnehuset Suset K 38 0.15.45 0.15.42
88 212 Kirsten Bordinggaard Christensen   K 39 0.15.45 0.15.39
89 63 Arthur Birkebæk F10 Media M 50 0.15.48 0.15.34
90 174 Jeppe Birkebæk F10 Media M 51 0.15.48 0.15.34
91 11 Kristine Hansen   K 40 0.15.49 0.15.37
92 155 Jonathan Petersen   M 52 0.15.51 0.15.40
93 42 Sofie Melchiorsen Børnehuset Suset K 41 0.15.52 0.15.36
94 239 Anne Føns   K 42 0.15.53 0.15.48
95 120 Malthe Føns   M 53 0.15.53 0.15.48
96 117 Jeppe Glindvad Didriksen Frøken Michaels Børnehave M 54 0.15.53 0.15.36
97 3 Laura Monke Kock-Hansen   K 43 0.15.55 0.15.51
98 195 Marcus Taylor   M 55 0.15.56 0.15.44
99 178 Rikke Petersen Haderslev Kommune K 44 0.15.58 0.15.48
100 8 Caroline Petersen   K 45 0.15.58 0.15.48

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 5,7 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 731 Peder Christian Mølbak Haderslev Katedralskole M 1 0.19.26 0.19.24
2 709 Gustaf Frederiksen Haderslev Katedralskole M 2 0.19.49 0.19.46
3 799 Claus S. Q. Christensen Lindab A/S M 3 0.21.35 0.21.32
4 374 Torben Hansen Brørup Løbeklub M 4 0.21.39 0.21.37
5 463 Jesper Juhl Haderslev Handelsskole M 5 0.21.40 0.21.33
6 753 Søren Falk-Adamsen Team SPIRIT M 6 0.21.41 0.21.31
7 790 Oliver Salby AAIG Aabenraa M 7 0.22.03 0.22.02
8 779 Martin Ginnerup Gammelgaard HTRI 2000 M 8 0.22.18 0.22.14
9 614 Allan Emiliussen VUC Syd M 9 0.22.30 0.22.26
10 723 Mads Bossen Hansen Haderslev Katedralskole M 10 0.22.46 0.22.42
11 846 Jesper Ælmholdt   M 11 0.23.10 0.22.57
12 853 Borgarhjørt Holm High5Living K 1 0.23.13 0.23.10
13 458 Jacob Guldager Rafn Haderslev Handelsskole M 12 0.23.19 0.23.14
14 663 Henrik Bøg Kirsch   M 13 0.23.47 0.23.39
15 719 Lasse Ahmt Haderslev Katedralskole M 14 0.24.00 0.23.56
16 651 Villiam Studsgaard Lindab A/S M 15 0.24.15 0.24.10
17 715 Julie Oxenvad Haderslev Katedralskole K 2 0.24.19 0.24.15
18 378 Jannik Thomsen Dencon Foods M 16 0.24.20 0.24.15
19 367 Søren Bentin Riis AAIG Aabenraa M 17 0.24.26 0.24.24
20 788 Kevin Salby AAIG Aabenraa M 18 0.24.36 0.24.34
21 747 Kim Klit Nielsen Opstrammeren M 19 0.24.39 0.24.35
22 722 Mads Adam Wegener Haderslev Katedralskole M 20 0.24.46 0.24.40
23 725 Magnus Møller Haderslev Katedralskole M 21 0.24.46 0.24.46
24 612 Anette Holst Andersen VUC Syd K 3 0.25.19 0.25.14
25 785 Hans-Henrik Stryhn   M 22 0.25.20 0.25.17
26 499 Tobias Bork Brink Haderslev Handelsskole M 23 0.25.22 0.25.11
27 711 Helene Hoeg Haderslev Katedralskole K 4 0.25.30 0.25.23
28 1872 Daniel W. Petersen Haderslev Produktionsskole M 24 0.25.31 0.25.25
29 1666 Stine Bruhn Schrøder Stines Træningscenter ApS K 5 0.25.34 0.25.31
30 621 Marc Tramoni VUC Syd M 25 0.25.38 0.25.36
31 836 Nicolaj Sørensen   M 26 0.25.38 0.25.38
32 620 Adrien Tramoni VUC Syd M 27 0.25.39 0.25.37
33 317 Ida Duelund   K 6 0.25.41 0.25.37
34 566 John Lauesen Opstrammeren M 28 0.25.43 0.25.35
35 637 Steffen Vesterø Uldal Øsby Idrætsforening M 29 0.25.55 0.25.51
36 835 Henrik Sørensen   M 30 0.25.55 0.25.29
37 433 Anne Dalby Hansen Haderslev Handelsskole K 7 0.25.56 0.25.51
38 549 Christian Mylin Meyer Haderslev Produktionsskole M 31 0.25.56 0.25.52
39 695 Anders Skovsbøl Haderslev Katedralskole M 32 0.25.57 0.25.53
40 444 Emil Lilbæk Cenholt Haderslev Handelsskole M 33 0.26.06 0.26.01
41 312 Mads Overgaard Jensen   M 34 0.26.14 0.26.08
42 842 Mathias Noah Schmidt   M 35 0.26.15 0.25.32
43 430 Ann Cahtrine Bertelsen Dall Haderslev Handelsskole K 8 0.26.23 0.26.21
44 746 Leslie Husband Opstrammeren M 36 0.26.26 0.26.17
45 751 Lene Falk-Adamsen Team SPIRIT K 9 0.26.28 0.26.22
46 575 Emil Melchior Von Wildenradt SOSklub M 37 0.26.34 0.26.12
47 372 Lis Aalling Brørup Løbeklub K 10 0.26.35 0.26.31
48 727 Martin Cholewa Jørgensen Haderslev Katedralskole M 38 0.26.35 0.26.29
49 822 Frederikke Bay Christensen Kolding Triathlon Klub K 11 0.26.42 0.26.30
50 477 Mads Trapp Christensen Haderslev Handelsskole M 39 0.26.42 0.26.36
51 391 Peter Møller Dupont M 40 0.26.43 0.26.25
52 650 Jan Studsgaard Lindab A/S M 41 0.26.44 0.26.39
53 827 Claus Østergaard   M 42 0.26.52 0.26.42
54 512 Joan Eriksen Kjems Haderslev Kommune K 12 0.26.55 0.26.50
55 1623 Mogens Kristensen   M 43 0.26.59 0.26.56
56 335 Malte Jessen-Winge   M 44 0.27.08 0.26.46
57 755 Lone Knudsen Hemmsen UNIVET K 13 0.27.09 0.27.05
58 659 Sarah D. Lassen Lindab A/S K 14 0.27.14 0.27.08
59 759 Mads Stamholt   M 45 0.27.19 0.27.14
60 758 Benjamin Stie Friis Haderslev svømmeklub M 46 0.27.19 0.27.14
61 466 Jonatan Juhl Krogh Haderslev Handelsskole M 47 0.27.21 0.27.11
62 728 Nadine Bernhardt Haderslev Katedralskole K 15 0.27.24 0.27.21
63 550 Carsten Fabricius Haderslev Produktionsskole M 48 0.27.32 0.27.26
64 662 Jørgen Mink   M 49 0.27.43 0.27.28
65 801 Tove Friis Nielsen Haderslev Kommune K 16 0.27.52 0.27.49
66 469 Kristine Rasmussen Haderslev Handelsskole K 17 0.27.53 0.27.43
67 500 Ulf Skaaning Haderslev Handelsskole M 50 0.27.56 0.27.54
68 752 Stine Falk-Adamsen Team SPIRIT K 18 0.27.57 0.27.56
69 661 Kevin Vincent Helbig Øsby Idrætsforening M 51 0.28.00 0.27.31
70 306 Tove Johannsen   K 19 0.28.01 0.27.53
71 797 Franziska Knaak   K 20 0.28.10 0.28.06
72 783 Sofie Kragh Haderslev Katedralskole K 21 0.28.12 0.27.51
73 845 Nicolai Ælmholdt   M 52 0.28.13 0.28.00
74 457 Iben Holst Møller Haderslev Handelsskole K 22 0.28.29 0.28.03
75 483 Mette Marenta Kunstmann Haderslev Handelsskole K 23 0.28.33 0.28.08
76 1987 Arne Skjold Christensen Lindab A/S M 53 0.28.39 0.28.28
77 717 Jørn Øgaard Andersen Haderslev Katedralskole M 54 0.28.40 0.28.36
78 843 Lars Schmidt   M 55 0.28.46 0.28.04
79 1309 Morten Kærgaard Petersen   M 56 0.28.55 0.28.36
80 732 Rikke Sahlholdt Haderslev Katedralskole K 24 0.29.03 0.28.41
81 520 Marika Jepsen Haderslev Kommune K 25 0.29.15 0.29.06
82 564 Poul Oksborg Opstrammeren M 57 0.29.15 0.29.03
83 798 Helle Kliver   K 26 0.29.16 0.28.52
84 333 Bente Kappel Krongaard   K 27 0.29.19 0.29.10
85 326 Flemming Aagaard   M 58 0.29.19 0.29.14
86 817 Mathias Fraefel   M 59 0.29.22 0.29.11
87 323 Inge Carstensen   K 28 0.29.27 0.29.03
88 560 Sofie Høyer Opstrammeren K 29 0.29.33 0.29.19
89 776 Kristina Liv Fuglsig Jensen HTRI 2000 K 30 0.29.33 0.29.19
90 789 Kim Salby AAIG Aabenraa M 60 0.29.33 0.29.30
91 858 Sebastian Mink   M 61 0.29.38 0.29.21
92 692 Kathrina Kanne Haderslev Boligselskab K 31 0.29.39 0.29.27
93 787 Anne-Marie Salby AAIG Aabenraa K 32 0.29.45 0.29.42
94 820 Dan Paulsen   M 62 0.29.47 0.29.18
95 667 Anne Rohde   K 33 0.29.49 0.29.42
96 600 Søren Langwadt VUC Syd M 63 0.29.49 0.29.17
97 668 Dorthe Rohde   K 34 0.29.59 0.29.51
98 539 Mette Schmidt Holst Haderslev Kommune K 35 0.30.02 0.29.51
99 741 Jens Holst Haderslev kommune M 64 0.30.02 0.29.51
100 782 Rikke Meier   K 36 0.30.03 0.29.24

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 10 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 1229 Lars Nielsen OK Esbjerg M 1 0.37.05 0.37.03
2 1165 Peter Bang   M 2 0.37.40 0.37.39
3 1314 Peter Fürst Haderslev Idræts Forening M 3 0.38.08 0.38.07
4 1222 Daniel Sommerkorn Haderslev TRI 2000 M 4 0.38.24 0.38.22
5 1199 Søren Thystrup Haderslev-if M 5 0.38.34 0.38.33
6 1381 Thomas Hans Tri 2000 M 6 0.38.47 0.38.45
7 1400 Rene Steenberg Olsen Haderslev Kommune M 7 0.39.16 0.39.14
8 1176 Michael Hartmann Brørup Løbeklub M 8 0.40.05 0.40.03
9 1224 Krista Jakobsen HAGI K 1 0.40.14 0.40.12
10 1332 Erik Matthiesen Løgumkloster Løbemotion M 9 0.40.39 0.40.37
11 1407 Sara Bang-Hansen   K 2 0.41.59 0.41.57
12 1409 Palle Petersen   M 10 0.42.19 0.42.17
13 1154 Erik Lorenzen   M 11 0.42.24 0.42.20
14 1185 Alfred Sørensen EUC Syd Motion M 12 0.42.25 0.42.17
15 1315 Jørn Rosenlund Haderslev Idræts forening M 13 0.42.32 0.42.29
16 1146 Sune Østergaard Iversen   M 14 0.42.32 0.42.29
17 1212 Allan Petersen Haderslev Kommune M 15 0.42.34 0.42.31
18 1370 Jens-Kristian Mikkelsen   M 16 0.43.01 0.42.58
19 1360 Lars Stokbro HTRI 2000 M 17 0.43.05 0.43.01
20 1390 Anton Aldershaab   M 18 0.43.51 0.43.46
21 1256 Andreas Hansen Tid har vi nok af ... M 19 0.43.58 0.43.51
22 1191 Frank Dale First Timers/HMIF M 20 0.44.07 0.44.02
23 1235 Randi Christiansen Opstrammeren K 3 0.44.14 0.44.12
24 1301 Mikael Baagøe Lindab A/S M 21 0.44.20 0.44.14
25 1388 Ole Lehtonen   M 22 0.44.30 0.44.25
26 1190 Thorbjørn Bruhn EY M 23 0.44.30 0.44.17
27 1245 Per Riber Jakobsen Team Riber M 24 0.44.43 0.44.39
28 1177 Erik M V Sørensen Brørup Løbeklub M 25 0.44.55 0.44.51
29 1386 Lars Thomsen   M 26 0.45.01 0.44.57
30 1349 Johannes Lyngby Johansen Hoptrup Efterskole M 27 0.45.08 0.44.45
31 1320 Dennis Kuntz Haderslev Katedralskole M 28 0.45.24 0.45.09
32 1366 Kurt Larsen christiansfeld løbeklub M 29 0.45.40 0.45.34
33 1375 Anne Højer Jørgensen   K 4 0.45.46 0.45.43
34 1243 Tore Krautwald Provas M 30 0.45.52 0.45.42
35 1219 Michael Jørgensen Haderslev Politi Idrætsforening M 31 0.45.55 0.45.48
36 1187 JImmy Hansen EUC Syd Motion M 32 0.45.56 0.45.48
37 1365 Dan Nielsen Audi Fredericia M 33 0.46.04 0.45.55
38 1291 Peter Hansen Lindab A/S M 34 0.46.20 0.46.17
39 1333 Michael Schultz Moltrup Løbeklub M 35 0.46.31 0.46.11
40 1387 Kristian Winter Asmussen Bov IF Løb og motion M 36 0.46.40 0.46.40
41 1270 Michael Bæk VUC Syd M 37 0.46.46 0.46.40
42 1196 Nicolai Meiltoft Haderslev Idræts Forening M 38 0.46.52 0.46.49
43 1284 Lone Rasmussen Øsby Idrætsforening K 5 0.46.54 0.46.52
44 1218 Leif Uldall Haderslev PI M 39 0.46.54 0.46.50
45 1334 Margit Kjær Opstrammeren K 6 0.46.55 0.46.52
46 1363 Victoria Bo Andersen Haderslev Katedralskole K 7 0.46.58 0.46.24
47 1378 Michael Kjær HTRI 2000 M 40 0.46.58 0.46.55
48 1362 Lene Wildfang Larsen HTRI 2000 K 8 0.47.03 0.47.01
49 1131 Lars Rafn   M 41 0.47.11 0.47.00
50 1401 Per Petersen Løgumkloster Løbemotion M 42 0.47.19 0.47.15
51 1364 Thomas Mielec HTRI 2000 M 43 0.47.33 0.47.30
52 1324 Morten Eriksen Haderslev Katedralskole M 44 0.47.33 0.47.25
53 1189 Lars Mortensen EY M 45 0.47.37 0.47.25
54 1322 Marie Dam Nielsen Haderslev Katedralskole K 9 0.47.40 0.47.34
55 1242 Thomas Kjær Christoffersen Provas M 46 0.47.41 0.47.32
56 1263 Lars Voltelen Vejle Kommune, Teknik & Miljø M 47 0.47.43 0.47.31
57 1143 Christina Jessen-Winge   K 10 0.47.49 0.47.35
58 1144 Kasper Jessen-Winge   M 48 0.47.49 0.47.36
59 1254 Tommy schelde team uldahl hjort M 49 0.47.55 0.47.49
60 1231 Birgitte Høyer Opstrammeren K 11 0.48.02 0.47.59
61 1130 Mike Nielsen   M 50 0.48.08 0.47.58
62 1236 Kim Pedersen Per Damgaard M 51 0.48.09 0.48.00
63 1168 Michael Gjøde Jensen   M 52 0.48.11 0.48.06
64 1372 Frank Nissen   M 53 0.48.13 0.47.54
65 1278 Anette Bock Øsby Idrætsforening K 12 0.48.17 0.48.11
66 1385 Peter Nielsen   M 54 0.48.26 0.48.18
67 1358 Christina Krogh Mailandt HTRI 2000 K 13 0.48.27 0.48.22
68 1193 Signe Petersen FPI K 14 0.48.37 0.48.28
69 1374 Ulrik Holm Hansen Haderslev Kommune M 55 0.48.58 0.48.44
70 1159 Lars Ege Rasmussen   M 56 0.49.00 0.48.50
71 1393 Christian Bay Greisen   M 57 0.49.07 0.48.58
72 1394 Lars Greisen Lars Greisen Snedker- Tømmerforretning M 58 0.49.24 0.49.14
73 1250 Birgitte Knudsen Team Tappo K 15 0.49.27 0.49.24
74 1351 Lau Krogh Toft Christoffersen Hoptrup Efterskole M 59 0.49.32 0.49.09
75 1293 Tom Johnsen Lindab A/S M 60 0.49.34 0.49.20
76 1152 Jesper Ibsen   M 61 0.49.37 0.49.24
77 1306 Steen Gammelgaard   M 62 0.49.37 0.49.28
78 1352 Mette Nyborg Pedersen Hoptrup Efterskole K 16 0.49.55 0.49.32
79 1311 Jesper Vestergård Hansen   M 63 0.49.56 0.49.45
80 1403 John Nielsen   M 64 0.49.58 0.49.49
81 1336 Johannes Berg Rasmussen TEAM Mand og Kone M 65 0.50.23 0.50.03
82 1289 Poul Johansen Øsby Idrætsforening M 66 0.50.26 0.50.15
83 1116 Kathrin Pelgröm   K 17 0.50.30 0.50.17
84 1155 John Højer   M 67 0.50.37 0.50.32
85 1326 Morten Hybschmann Haderslev Katedralskole M 68 0.50.38 0.50.23
86 1373 Bjarne Asmussen   M 69 0.50.41 0.50.29
87 1205 Ole Møller Andresen Haderslev Kommune M 70 0.50.45 0.50.32
88 1251 Hauke Schneiders Team Tappo M 71 0.50.47 0.50.34
89 1342 Steffan Jørgensen   M 72 0.50.51 0.50.30
90 1225 Johannes Hansen Hammelev Løbet M 73 0.50.54 0.50.45
91 1346 Jeppe Thinghuus   M 74 0.50.57 0.50.44
92 1368 Morten Beck HTRI 2000 M 75 0.51.00 0.50.47
93 1259 Kenny Anker Jensen Toftlund Distriktskole M 76 0.51.00 0.50.52
94 1123 Carsten Kortbek   M 77 0.51.16 0.50.54
95 1124 Jan Pettersen   M 78 0.51.24 0.51.02
96 1240 Malene Staub Provas K 18 0.51.28 0.51.16
97 1402 Anders Pedersen   M 79 0.51.32 0.51.21
98 1285 Morten Helbig Øsby Idrætsforening M 80 0.51.39 0.51.27
99 1158 Jørgen Starkner   M 81 0.51.46 0.51.38
100 1296 Kim Lorensen Lindab A/S M 82 0.51.55 0.51.23

 

- se hele listen her

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - top 100 - se også 2,1 km børn - se også 5,7 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Bruttotid Nettotid
1 1709 Jesper Meins HIF/Resport M 1 1.14.58 1.14.57
2 1658 Henrik Aalling Honda Glejbjerg M 2 1.17.51 1.17.50
3 1715 Lars Dupont Lomholt HTRI 2000 M 3 1.19.33 1.19.32
4 1640 Jan Aalling Brørup Løbeklub M 4 1.21.44 1.21.43
5 1742 Henrik Klindt Haderslev TRI2000 M 5 1.25.51 1.25.48
6 1694 Jesper Langeskov Staulund Haderslev Katedralskole M 6 1.26.13 1.26.11
7 1631 Frits Riis AAIG Aabenraa/PI Sdbg. M 7 1.26.31 1.26.29