Siden er sidst opdateret 02. maj 2018 - kl. 18:49

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 31. juli 2014 - kl. 18.20

""

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb - halvmarathon løber 10,7 ruten 2 gange.

 

 

- tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 30/7 kl. 12 - eftertilmelding på dagen + 20 kr)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

10,7k
21,1k
2,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 135 Max Bønsdorff M 1   0.19.26 0.19.23
2 144 Ricki Kristensen M 2 Kolding Motion 0.19.43 0.19.43
3 145 Mike Janik M 3   0.20.06 0.20.04
4 36 Jesper Bjerregård M 4 Team Bjerregård 0.20.16 0.20.14
5 119 Dennis Hansen M 5   0.20.27 0.20.26
6 111 Mathias Andersen M 6 Andersen & Co. 0.21.03 0.20.58
7 89 Jens Laasholdt M 7 Rødekro IF Tri 0.21.40 0.21.34
8 48 Klaus Fischer M 8 Favstrup United 0.21.41 0.21.38
9 18 Claus Skjold Qvist Christensen M 9 Skjold & Qvist 0.21.54 0.21.51
10 91 Søren Laasholdt M 10 Rødekro IF motion 0.21.54 0.21.48
11 84 Peder K Jensen M 11 de fee må sveee 0.22.06 0.22.04
12 141 Jonas S. Kønig M 12   0.22.58 0.22.45
13 90 Preben Laasholdt M 13 Rødekro IF motion 0.23.45 0.23.40
14 143 Kasper Jørgensen M 14   0.23.52 0.23.46
15 139 Henrik Vinther Sørensen M 15   0.24.02 0.23.54
16 81 trine Højland K 1   0.24.09 0.24.01
17 132 Christian Hertel-Jørgensen M 16   0.24.21 0.24.17
18 133 Michala Hertel-Jørgensen K 2 Kolding Motion 0.24.22 0.24.17
19 129 Malene Heby K 3 Fitness Syd 0.24.24 0.24.21
20 142 Carsten Jørgensen M 17   0.24.29 0.24.24
21 25 Flemming Skøtt Jessen M 18 OK HTF 0.24.35 0.24.30
22 76 Tanja Johannsen K 4   0.24.36 0.24.33
23 47 Kim Hansen M 19   0.24.43 0.24.38
24 124 Helle F Hansen K 5   0.24.56 0.24.51
25 34 Jane Finnerup Johnsen K 6   0.24.57 0.24.54
26 8 Birgitte Marie McCulloch K 7   0.25.03 0.25.00
27 1 Allan Gram M 20 Christiansfeld løbeklub 0.25.09 0.25.02
28 128 Martin Rathmann M 21   0.25.14 0.25.11
29 390 Peter Wornsdorf M 22   0.25.18 0.25.00
30 137 Henriette Rosendal K 8 OK-HTF 0.25.24 0.25.22
31 93 Mikael Lyck M 23   0.25.59 0.25.42
32 7 Arne Skjold Christensen M 24 Skjold & Qvist 0.26.11 0.26.07
33 101 Bjarne Lassen M 25 Favstrup United 0.26.16 0.26.07
34 55 Lise Rasmussen K 9 Haderslev I.F. 0.26.43 0.26.38
35 110 Benjamin Andersen M 26 Christiansfeld 0.26.45 0.26.39
36 39 Jonas Andersen M 27 Danæg 0.26.45 0.26.37
37 150 Stig Nielsen M 28   0.26.51 0.26.43
38 391 Jørn Sørensen M 29   0.26.52 0.26.43
39 4 Anna Kasprzak K 10   0.26.57 0.26.49
40 5 Anne Szocska K 11   0.26.59 0.26.50
41 14 Charlotte Skjold Qvist Christensen K 12 Skjold & Qvist 0.27.03 0.26.58
42 92 Mads Lyck M 30   0.27.03 0.26.49
43 109 Hanne Rasmussen K 13 Øsby løberne 0.27.04 0.26.55
44 148 Troels Kragh M 31 Kolding Motion 0.27.26 0.27.15
45 136 Ivan Ørum Sørensen M 32   0.27.32 0.27.24
46 210 Maria Boy Birck K 14 Rødekro Tri 0.27.54 0.27.50
47 33 Jan Rohde M 33   0.27.55 0.27.45
48 115 Iben Nygaard Mikkelsen K 15 Puls 6091 0.28.02 0.27.45
49 116 Mia Dahl Mikkelsen K 16 Puls 6091 0.28.03 0.27.45
50 80 Tina Myeproli Dybdal K 17 Gliacept 0.28.05 0.27.57
51 38 Joan Laurentz Mohr K 18 Haderslev Idræts Forening 0.28.17 0.28.11
52 63 Marcus Skøtt M 34 MIDDELFART SPAREKASSE 0.28.23 0.28.11
53 112 Merete Jørgensen K 19 Haderslev Idræts Forening 0.28.24 0.28.17
54 77 Thomas Szocska M 35   0.28.25 0.28.13
55 23 Dorthe Rohde K 20   0.28.28 0.28.20
56 50 Lars Eriksen M 36 Christiansfeld Løbeklub 0.28.39 0.28.30
57 43 Julie Abrahamsen K 21   0.28.50 0.28.44
58 399 N.N. 399 K 22   0.28.52 0.28.42
59 21 Dorte Radik K 23 HIF 0.28.55 0.28.48
61 3 Anna Ferreria K 24   0.29.04 0.28.48
60 50001 N.N. 50001 M 37   0.29.04 0.28.52
62 16 Christian Lyck M 38   0.29.11 0.28.57
63 68 Michael Hybschmann M 39 Danæg 0.29.21 0.29.07
64 146 Aage Barlo M 40   0.29.23 0.29.16
65 102 Mathilde Nielsen K 25   0.29.29 0.29.22
66 127 Charlotte Bertelsen K 26   0.29.31 0.29.21
67 140 Mads Hellum M 41 Cif 0.29.43 0.29.38
68 105 Magnus Emil Jensen M 42 Christiansfeld Løbeklub 0.29.44 0.29.38
69 393 Susanne Kay K 27   0.29.44 0.29.41
70 37 Jesper Kristensen M 43 Danæg 0.29.48 0.29.35
71 103 Rikke Nielsen K 28   0.29.48 0.29.41
72 88 Elisabeth Laasholdt K 29 Rødekro-IF Motion 0.29.53 0.29.44
73 121 Emma K 30   0.29.56 0.29.44
74 122 Victoria K 31   0.29.56 0.29.44
75 400 Jakob F. Viuff M 44   0.29.58 0.29.55
76 108 Majken Iwersen K 32   0.30.08 0.30.06
77 168 Elsebeth Møller Jørgensen K 33 Puls 6091 0.30.09 0.29.59
78 97 Karsten Vium Strandridder M 45 Vejen 0.30.21 0.30.19
79 95 Cecilie Vium Strandridder K 34   0.30.21 0.30.20
80 398 Ingemarie Bruhn K 35   0.30.23 0.30.13
81 396 Christoffer Thomassen M 46   0.30.28 0.30.13
82 46 Karl Johansen M 47 Haderslev Kommune 0.30.41 0.30.27
83 149 Christine Jensen K 36   0.30.41 0.30.36
84 125 Ditte S. Jensen K 37   0.30.50 0.30.36
85 147 Olga Shcherbakova K 38 Kolding Motion 0.31.03 0.30.52
86 104 Annette Ginnerskov K 39   0.31.05 0.31.01
87 126 Anne S. Jensen K 40   0.31.26 0.31.12
88 395 Tommy Nielsen M 48   0.31.27 0.31.21
89 123 Henriette Fossum K 41   0.31.32 0.31.17
90 106 Imme Lund K 42   0.31.43 0.31.35
91 107 Mads Lund M 49   0.31.44 0.31.35
92 10 Birthe Jensen K 43   0.31.45 0.31.38
93 138 Inge Merete Sørensen K 44 Haderslev Motion 0.31.46 0.31.36
94 94 Brigitte Jacobsen K 45 ØIF løberne 0.31.47 0.31.37
95 17 Christina Christensen K 46   0.31.51 0.31.40
96 64 Marianne Schmidt K 47   0.31.52 0.31.41
97 70 Mie Vestergaard Frandsen K 48   0.32.02 0.31.57
98 67 Mette Schultz K 49   0.32.16 0.32.02
99 59 Louise Lauth K 50   0.32.42 0.32.28
100 397 Magnus Nielsen M 50   0.32.53 0.32.47
101 22 Dorthe Lyck K 51   0.33.13 0.32.58
102 11 Brian Møllerskov M 51   0.33.17 0.33.00
103 24 Eva Schultz K 52   0.33.24 0.33.12
104 120 Bente Nymark Maarup K 53 HIF 0.33.32 0.33.23
105 65 Martha Jørgensen K 54 Stepping løbeklub 0.34.44 0.34.29
106 96 Karoline Vium Strandridder K 55   0.34.45 0.34.43
107 100 Mette Poulsen K 56   0.34.49 0.34.33
108 99 Birthe Poulsen K 57   0.34.49 0.34.33
109 85 Oliver Jensen M 52 mads' løbeklub 0.34.51 0.34.45
110 53 Line Schmidt K 58   0.34.55 0.34.48
111 134 Lene Kildevang Rosenlund K 59 Haderslev IF 0.34.58 0.34.50
112 35 Jens Østergaard Andersen M 53   0.35.13 0.35.03
113 75 Maja Mølgaard K 60   0.35.15 0.35.09
114 42 Anja Mølgaard K 61   0.35.15 0.35.10
115 29 Helle Damborg Kristiansen K 62 Danæg 0.35.38 0.35.38
116 54 Lis Beck K 63   0.35.40 0.35.33
117 15 Christian Christensen M 54 christiansfeld løbeklub 0.35.56 0.35.50
118 26 Gitte Hjort K 64   0.36.05 0.35.55
119 28 Hanna Gubi K 65 HIF 0.36.21 0.36.10
120 78 Tina Hein K 66 Stepping Løbeklub 0.36.27 0.36.12
121 20 Conni Madsen K 67   0.36.34 0.36.27
122 69 Michelle Thomsen K 68   0.36.34 0.36.28
123 57 Lissa Lock K 69   0.36.38 0.36.24
124 71 Mogens Mogensen M 55 Tyrstrup og Hjerndrup Kirker 0.36.44 0.36.33
125 45 Karen Stegger Jespersen K 70 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.36.45 0.36.32
126 32 Jakob Dinsen M 56 Lynet 0.36.50 0.36.46
127 2 Andrea Hedekær K 71   0.36.51 0.36.47
128 27 Gudrun Kristensen K 72   0.37.01 0.36.51
129 56 Lise Riggelsen K 73   0.37.07 0.36.53
130 61 Lucas Bang M 57 sport og fitness 0.37.16 0.37.12
131 83 Vivi Nielsen K 74 Danæg 0.37.38 0.37.24
132 113 Anny Ullerup K 75 Kolding Motion 0.37.43 0.37.31
133 114 Birthe Clausen K 76 Kolding Motion 0.37.43 0.37.31
134 31 Inga Roi Hansen K 77 Kolding Motion 0.37.43 0.37.31
135 98 Cecilie Stokbro K 78 Christiansfeld Løbeklub 0.38.38 0.38.25
136 72 Mogens Petersen M 58 HIF 0.38.49 0.38.39
137 79 Tina Michaelsen K 79 Børne Inst. Favrdal 0.39.01 0.38.50
138 130 Marianne Detaeje K 80   0.39.06 0.38.58
139 131 Lene Vibech K 81   0.39.08 0.39.00
140 60 Louise Rosenlund K 82   0.39.28 0.39.25
141 66 Mathilde Vestergaard K 83   0.39.28 0.39.26
142 44 Karen Bjerregaard K 84   0.41.18 0.41.11
143 19 Conni Brill K 85   0.41.23 0.41.07
144 74 Pia Møllerskov K 86 Børne Inst. Favrdal 0.41.25 0.41.08
145 52 Liberty Faye Jepsen K 87   0.41.38 0.41.25
146 82 Trine Wilutzky K 88   0.42.13 0.41.57
147 12 Carina Jespersen K 89   0.42.13 0.41.58
148 30 Henning Madsen M 59 Tyrstrup - Hjerndrup kirke 0.43.15 0.43.03
149 41 Jørgen Birkelund M 60   0.44.56 0.44.40
150 40 Jonna Gram K 90 Tyrstrup Hjerndrup kirke 0.47.07 0.46.54
151 9 Birthe Erlang K 91 Tyrstrup og Hjerndrup Kirker 0.51.44 0.51.33
152 58 Lissi Hansen K 92 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.51.44 0.51.33

 

tilbage til toppen

Resultater 10,7 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 196 Kenneth Vestesen M 1 Multiatleterne 0.38.05 0.38.03
2 279 Frank Jensen M 2   0.38.24 0.38.22
3 270 Lars Lomholt M 3 Haderslev TRI 2000 0.40.03 0.40.01
4 221 Nicklas Finderup Jessen M 4 OK HTF 0.42.05 0.42.03
5 271 Claus Larsen M 5 Køge atletik 0.43.01 0.42.58
6 231 Søren Kjergaard M 6 Alfa Laval Kolding 0.43.21 0.43.18
7 292 Benjamin N M 7 Puls 6090 0.44.12 0.44.08
8 234 Thomas Hansen M 8 Puls 6091 0.44.19 0.44.16
9 266 Søren Thystrup M 9 Haderslev IF 0.44.26 0.44.23
10 203 Lasse Beining M 10   0.44.28 0.44.26
11 169 Erik Nielsen M 11 Støvring Basket 0.44.51 0.44.48
12 171 Finn Damgaard M 12 kolding bokseklub 0.44.58 0.44.54
13 184 Jacob Sarnov M 13 loebefter.blogspot.com 0.45.44 0.45.40
14 208 Lucas Hymøller M 14   0.46.06 0.46.04
15 267 Thomas Thinghuus M 15 Thinghuus Torpedoes 0.46.10 0.46.06
16 212 Martin Møller M 16   0.46.33 0.46.22
17 274 Rune Myrland M 17   0.46.36 0.46.32
18 202 Lars Stokbro M 18 Kolding Brandvæsen 0.46.38 0.46.35
19 264 Merete Lind K 1 Fitness Syd 0.46.49 0.46.45
20 189 Jens Jørgen Kjeldsen M 19 Haderslev IF 0.46.49 0.46.47
21 293 Morten Nielsen M 20 Haderslev Tri 2000 0.46.56 0.46.53
22 294 Allan Klausen M 21   0.47.00 0.46.51
23 197 Kim Juhl Jørgensen M 22 Puls 6091 0.47.04 0.47.00
24 241 Troels Kay M 23 Team Steenbjerg 0.47.31 0.47.25
25 217 Michael Noer M 24   0.47.31 0.47.27
26 272 Casper K Jespersen M 25   0.47.41 0.47.34
27 284 Sara Bang-Hansen K 2   0.47.43 0.47.36
28 230 Søren Bertelsen M 26   0.48.03 0.48.00
29 250 Bo Nissen M 27 Aller Aqua A/S 0.48.07 0.48.01
30 257 Torben Pedersen M 28 Jels IF løbemotion 0.48.21 0.48.12
31 253 Henning Thomsen M 29 Haderslev Tri 2000 0.48.21 0.48.19
32 224 Peter Rene Sebelius M 30 Ok HTF 0.48.34 0.48.29
33 288 Thomas Møller M 31   0.48.39 0.48.29
34 225 Rasmus Møllerskov M 32   0.49.21 0.49.15
35 256 Mikael K. Elbæk M 33 Danmarks Tekniske Universitet 0.49.24 0.49.20
36 238 Torben H. Damgaard M 34 PULS 6091 0.49.25 0.49.21
37 182 Henrik Berg Jepsen M 35 LEGO Run 0.50.10 0.50.08
38 244 Victor Paaske M 36   0.50.27 0.50.24
39 233 Svend Hansen M 37 Jels Løbemotion 0.50.42 0.50.35
40 193 Jørn Fogtmann M 38 Fredericia Rådhus 0.50.47 0.50.35
41 204 Lasse Gravesen M 39 Danæg 0.51.03 0.51.01
42 160 Carsten Petersen M 40   0.51.12 0.51.01
43 73 Morten Fahrendorff Jørgensen M 41 Puls 6091 0.51.18 0.51.12
44 273 Claus Jakobsen M 42   0.51.20 0.51.07
45 291 Anders G. Lyck M 43 Lægehuset i Hejls / PULS 6091 0.51.27 0.51.23
46 163 Christine Due K 3   0.51.28 0.51.17
47 219 Morten Bojesen M 44   0.51.31 0.51.21
48 269 Svend Erik Petersen M 45   0.51.33 0.51.19
49 183 Jacob Oggesen M 46   0.51.46 0.51.41
50 201 Lars Mortensen M 47 KPMG 0.51.53 0.51.47
51 228 Sara Holm Frydenlund K 4 Alfa Laval Kolding 0.52.07 0.52.02
52 237 Torben Bork M 48   0.52.14 0.52.03
53 255 Gunnar Kjergaard M 49 PULS 6091 0.52.21 0.52.16
54 265 Claus Iwersen M 50   0.52.46 0.52.40
55 200 Lars Jakobsen M 51 christiansfeld løbeklub 0.52.49 0.52.44
56 167 Dorte Kjær K 5   0.52.54 0.52.44
57 268 Bettina Japelt Hermansen K 6 Puls6091 0.53.11 0.53.07
58 243 Victor Berg M 52 Danæg 0.53.26 0.53.24
59 170 Eyvind Sommerfelt M 53   0.53.26 0.53.18
60 259 Peter Kjær M 54 Hjarup runners 0.53.59 0.53.52
61 258 Morten Hjort M 55 Hjarup runners 0.54.01 0.53.55
62 254 Kirsten Rungholm K 7 Hjarup Runners 0.54.12 0.54.07
63 187 Jannich Gravesen M 56 Danæg 0.54.26 0.54.24
64 218 Mogens Sylvester M 57 AAIG Aabenraa 0.55.02 0.54.54
65 285 René Jørgensen M 58   0.55.19 0.55.11
66 278 Christian Rabjerg Madsen M 59 Socialdemokraterne 0.55.20 0.55.06
67 261 Henrik Thomassen M 60   0.55.21 0.55.09
68 220 Morten Bolding Vejrup M 61   0.55.28 0.55.24
69 249 Kurt Christensen M 62   0.55.43 0.55.34
70 180 " Porsche "henrik Schmidt M 63 Klub Bjergmarathon 2014 0.55.49 0.55.33
71 283 Maria Jørgensen K 8 Tyrstrup og Hjerndrup Kirker 0.55.51 0.55.42
72 242 Ulla Jensen K 9 Christiansfeld Løbeklub 0.56.24 0.56.17
73 216 Michael Frandsen M 64   0.56.41 0.56.24
74 276 Martin Bang Mikkelsen M 65   0.56.49 0.56.28
75 287 Lars Jørgensen M 66   0.57.07 0.56.59
76 185 Jan Staun M 67 Stepping løbeklub 0.57.10 0.57.05
77 155 Annemarie Borregaard K 10   0.57.16 0.57.09
78 159 Bodil Høeg K 11 Hjarup Runners 0.57.43 0.57.32
79 223 Nis Peter Grau M 68 Mads' løbeklub 0.57.57 0.57.46
80 191 Jesper Meldahl Nielsen M 69   0.58.08 0.57.50
81 206 Lisa Hedekær K 12   0.58.15 0.58.06
82 222 Nis Lund M 70   0.58.29 0.58.18
83 275 Almir Zekovic M 71   0.58.41 0.58.25
84 172 Flemming D. Andersen M 72 OK HTF 0.58.51 0.58.46
85 158 Bo Bojesen M 73   0.58.55 0.58.45
86 281 Sue Lunde K 13 Tyrstrup og Hjerndrup Kirker 0.59.05 0.58.56
87 260 Anders Boysen M 74   0.59.15 0.59.05
88 247 Jannie Skøtt K 14   0.59.17 0.59.14
89 209 Maria Dietz K 15   0.59.17 0.59.10
90 186 janni hansen K 16   0.59.25 0.59.17
91 248 Anne Marie Harbo K 17 Taulov Motion 1.00.01 0.59.52
92 173 Grethe Nissen K 18 Jels Løbemotion 1.00.22 1.00.15
93 154 Anne Bøgeskov Andersen K 19   1.00.57 1.00.41
94 235 Tina Andersen K 20   1.01.12 1.00.59
95 174 Hans Rosenberg M 75   1.01.15 1.01.02
96 252 Stephan Rosenberg M 76   1.01.43 1.01.29
97 214 Mette Habekost Jensen K 21   1.01.54 1.01.41
98 215 Mia Laursen K 22   1.01.54 1.01.46
99 166 Christinna Ladegaard K 23   1.02.05 1.01.55
100 156 Arne Ladegaard M 77   1.02.05 1.01.55
101 153 Anne Høyer K 24   1.02.07 1.01.54
102 262 Morten Langwadt Christensen M 78 GGF 1.02.41 1.02.27
103 213 Mette Grodt K 25   1.02.46 1.02.37
104 177 Helge Esager M 79   1.02.56 1.02.45
105 199 Laila Mogensen K 26 Christiansfeld løbeklub 1.03.35 1.03.24
106 179 Helle Sass Tarbensen K 27 Haderslev Kommune 1.03.44 1.03.30
107 207 Lone Alslöw-Jensen K 28   1.03.46 1.03.40
108 240 Trine Hybjerg Højland K 29   1.03.47 1.03.41
109 229 Solvej Vestergaard K 30   1.03.47 1.03.35
110 246 Anna Margrethe Voetmann K 31 Rødding løbeklub 1.04.08 1.03.59
111 282 John Andersson M 80 Tyrstrup og Hjerndrup Kirker 1.04.14 1.04.07
112 236 Tine Damgaard Lorenzen K 32   1.04.15 1.04.09
113 176 Heidi Møllerskov K 33   1.04.20 1.04.13
114 280 Ole Kragelund M 81   1.04.41 1.04.28
115 232 Susanne Petersen K 34   1.04.44 1.04.34
116 175 Heidi Andersen K 35 Haderslev Kommune 1.05.08 1.05.04
117 286 Ena Magensen K 36   1.05.09 1.05.00
118 194 kasper esager M 82   1.05.18 1.05.05
119 211 Marianne Andersen K 37 Idrætsforeningen for Flyvestation Skrydstrup (IFS) 1.06.14 1.06.06
120 151 Andreas Fredensborg Hansen M 83   1.06.32 1.06.19
121 178 Helle From K 38   1.06.43 1.06.29
122 162 Christian Thorup Hansen M 84   1.06.49 1.06.36
123 251 kurt karstens M 85   1.08.09 1.07.54
124 198 Lærke Bang K 39 sport og fitness 1.09.13 1.09.07
125 263 Annette Falkenberg Jacobsen K 40   1.09.41 1.09.28
126 161 Charlotte Ravn Westergaard K 41   1.12.26 1.12.11
127 192 jing irene mamsen K 42 kolding motion 1.12.26 1.12.11
128 245 Werner Gregersen K 43   1.12.44 1.12.36
129 277 Bent Volbeck M 86   1.12.54 1.12.39
130 188 Jeanette Schmidt K 44 Aabenraa Kommune 1.13.12 1.13.06
131 195 Kathrine Ringvad K 45 Christiansfeld Løbeklub 1.13.46 1.13.39
132 226 Rikke Witt-frost Simonsen K 46   1.15.20 1.15.09
133 152 Anita Thiemer K 47 Harm Mammen & Sønner 1.16.34 1.16.24
134 190 Jens Peder Petersen M 87 Vejle IF 1.18.32 1.18.19
135 227 Sanne Mammen K 48 Harm Mammen & Sønner 1.29.24 1.29.14

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 305 Brian Arreborg Hansen M 1   1.16.54 1.16.52
2 365 Frank Barrit M 2 BDO 1.17.47 1.17.45
3 337 Martin Jakobsen M 3 Lillebælt i Løb 1.23.34 1.23.32
4 339 Martin Møller Johansen M 4 Aarhus 1900 1.24.27 1.24.24
5 320 Jesper Meins M 5 HIF/Sportigan Rødekro 1.27.33 1.27.31
6 359 Yaghoob Fantassi M 6   1.28.50 1.28.49
7 355 Thomas Knudsen M 7 Rødekro-IF 1.31.07 1.31.04
8 384 Brian Friis M 8 Bilhuset Ribe 1.32.02 1.32.00
9 310 Flemming Larsen M 9   1.36.02 1.35.52
10 308 Christopher White M 10   1.37.58 1.37.51
11 324 Kenneth Petersen M 11   1.38.20 1.38.13
12 301 Alfred Sørensen M 12 Haderslev if 1.38.57 1.38.50
13 338 Martin Ustrup M 13   1.39.46 1.39.38
14 374 Brian Jensen M 14 LEGO Run 1.39.50 1.39.37
15 346 Peter Fink M 15 Kjeldsgaard Ridecenter 1.39.56 1.39.53
16 368 Rene Hjuler Lohse M 16   1.40.11 1.40.05
17 323 Karsten Johansen M 17   1.40.12 1.40.08
18 326 Kent Wiuff Hansen M 18   1.40.12 1.40.08
19 386 William Bak M 19 Kolding Motion 1.40.17 1.40.14
20 343 Morten K. R. Paaske M 20   1.42.12 1.42.02
21 372 Jonas Niedziella M 21   1.42.59 1.42.49
22 356 Thomas Sahl M 22 Kolding Motion / Bagerhuset Vejers Strand 1.43.02 1.42.54
23 325 Kenni Panduro M 23   1.43.15 1.43.09
24 373 Heine Worm M