Siden er sidst opdateret 02. oktober 2018 - kl. 10:52

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 2. august 2018 - kl. 18.15

"Felderløbet"

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.15 fra adressen: Kongensgade 7, 6070 Christiansfeld

- Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest 1/8 - eftertilmelding på dagen +30 kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

10,7k
21,1k
2,4k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km børneløb - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 534 Mads Outzen Dransfeldt   M 1 0.11.52 0.11.51 Hurtigste dreng
2 558 Anton Høeg Hansen   M 2 0.12.37 0.12.36  
3 579 Jonatan Scherfig   M 3 0.13.04 0.13.03  
4 529 Jonas Ravn   M 4 0.13.05 0.13.02  
5 533 Mads Bjerregård   M 5 0.13.08 0.13.05  
6 528 Johannes Ludvig   M 6 0.13.35 0.13.32  
7 555 Frey Egholm Høgh   M 7 0.14.06 0.14.05  
8 556 Caroline Kliver   K 1 0.14.09 0.14.05 Hurtigste pige
9 540 Nikolaj Skov Møller   M 8 0.14.13 0.14.07  
10 565 Freja Magaard   K 2 0.14.36 0.14.33  
11 564 Ida Magaard   K 3 0.14.36 0.14.33  
12 575 Johanne Carl   K 4 0.14.40 0.14.39  
13 521 Anna Bygvraa   K 5 0.14.41 0.14.39  
14 576 Astrid Carl   K 6 0.14.49 0.14.47  
15 522 Asger Outzen Dransfeldt   M 9 0.15.08 0.15.06  
16 551 Malte Boisen Andreasen   M 10 0.15.13 0.15.10  
17 509 Hannah Lund Hansen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 7 0.15.52 0.15.52  
18 520 Alma Wormsdorf   K 8 0.15.52 0.15.52  
19 2021 Mille Nøjsen   K 9 0.15.52 0.15.51  
20 536 Marlin Fredtoft Ravn   K 10 0.15.55 0.15.53  
21 517 Mads Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 11 0.16.35 0.16.31  
22 2030 Agnes Bang Hansen   K 11 0.16.40 0.16.37  
23 511 Selina Lund Hansen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 12 0.16.45 0.16.45  
24 574 Malee Bertz Niedziella   K 13 0.16.46 0.16.42  
25 531 Laura Ludvig   K 14 0.16.46 0.16.44  
26 516 Nikolaj Baarup-Christensen Familien Baarup-Christensen M 12 0.17.00 0.16.56  
27 515 Emma Baarup-Christensen Familien Baarup-Christensen K 15 0.17.03 0.16.58  
28 537 Mathias Fyhn Hansen   M 13 0.17.15 0.17.09  
29 532 Laura Stelly   K 16 0.17.15 0.17.13  
30 569 Emil Linnet Boysen Christiansfeld Løbeklub M 14 0.17.16 0.17.11  
31 514 Dorthemine Kragelund Heksering K 17 0.17.17 0.17.14  
32 573 Camilla Jørgensen   K 18 0.17.19 0.17.16  
33 572 Emma Jørgensen   K 19 0.17.20 0.17.17  
34 554 Nicoline Bruus Christensen   K 20 0.17.21 0.17.14  
35 548 Stephanie Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 21 0.17.22 0.17.14  
36 559 Bertel Christensen Torning Mølle M 15 0.17.45 0.17.43  
37 560 Merle Rahbek   K 22 0.17.56 0.17.50  
38 566 Alva Ravn   K 23 0.17.57 0.17.52  
39 538 Mathias Straarup Zekovic   M 16 0.18.03 0.17.56  
40 580 Thilde Mathiasen   K 24 0.18.15 0.18.14  
41 539 Mikkel Lund   M 17 0.18.25 0.18.20  
42 2026 Alma Fallesen   K 25 0.18.34 0.18.32  
43 530 Karoline Ravn   K 26 0.18.35 0.18.31  
44 561 Maise Rahabek   K 27 0.19.15 0.19.09  
45 523 Asta-Marie Schultz Moos   K 28 0.19.26 0.19.22  
46 518 Malthe Grau Christiansfeld Løbeklub M 18 0.19.33 0.19.24  
47 557 Cille Kliver   K 29 0.19.37 0.19.33  
48 545 Vilhelm Thuesen   M 19 0.19.47 0.19.39  
49 535 Malthe Fyhn Hansen   M 20 0.20.07 0.20.01  
50 546 Villads Holm   M 21 0.20.16 0.20.06  
51 547 William Dittmann Østerskov   M 22 0.20.40 0.20.33  
52 2035 Thomas Thomsen   M 23 0.20.43 0.20.34  
53 578 Sofie Gammelgaard   K 30 0.20.46 0.20.35  
54 2031 Bertram Wormsdorf   M 24 0.21.45 0.21.40  
55 2022 Silje Nøjsen   K 31 0.21.45 0.21.40  
56 552 Naja Boisen Andreasen   K 32 0.21.50 0.21.45  
57 543 Sander Skov Møller   M 25 0.22.14 0.22.10  
58 568 Naja Linnet Boysen Christiansfeld Løbeklub K 33 0.27.53 0.27.43  
59 571 Sofie Vieira   K 34 0.30.33 0.30.30  

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 526 Jacob Dransfeldt   M 1 0.11.54 0.11.53 Hurtigste mand
2 541 Peter Bliksby   M 2 0.13.00 0.12.52  
3 507 Steffen Gram Tyrsrup Friv. Brandværn M 3 0.14.22 0.14.12  
4 2028 Morten Lang Tyrsrup Friv. Brandværn M 4 0.14.31 0.14.20  
5 502 Brian Kruse Tyrsrup Friv. Brandværn M 5 0.14.43 0.14.31  
6 501 Allan Gram Tyrsrup Friv. Brandværn M 6 0.14.46 0.14.34  
7 542 Randi Outzen Dranfeldt   K 1 0.15.08 0.15.06 Hurtigste kvinde
8 508 Tom Frandsen Tyrsrup Friv. Brandværn M 7 0.16.13 0.16.01  
9 550 Sofie Brønnum Henriksen Christiansfeld Løbeklub K 2 0.16.24 0.16.16  
10 549 Daniel Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub M 8 0.16.24 0.16.17  
11 503 Johnny Dahl Tyrsrup Friv. Brandværn M 9 0.16.34 0.16.21  
12 505 Michael Pallesen Tyrsrup Friv. Brandværn M 10 0.16.39 0.16.26  
13 504 Kenneth Gram Tyrsrup Friv. Brandværn M 11 0.16.42 0.16.29  
14 570 Kim Jørgensen   M 12 0.17.18 0.17.13  
15 2034 Kaare Thomsen   M 13 0.17.21 0.17.13  
16 553 Helle Bruus Christensen   K 3 0.17.33 0.17.26  
17 562 Trine Theisen   K 4 0.17.56 0.17.51  
18 525 Dorthe Davidsen   K 5 0.18.05 0.17.58  
19 2027 John Petersen   M 14 0.18.33 0.18.31  
20 563 Klaus Rahbek   M 15 0.19.15 0.19.08  
21 577 Peder Thomas Moos   M 16 0.19.26 0.19.22  
22 519 Pia Grau Christiansfeld Løbeklub K 6 0.19.33 0.19.24  
23 527 Jesper Thuesen   M 17 0.19.47 0.19.39  
24 544 Torben Holm   M 18 0.20.16 0.20.06  
25 524 Christina Hansen   K 7 0.20.16 0.20.06  
26 513 Camilla Dittmann Kolding motion K 8 0.20.40 0.20.33  
27 2033 Eva Thomsen   K 9 0.21.09 0.20.57  
28 2023 Maria Nøjsen   K 10 0.21.45 0.21.40  
29 567 Lotte Linnet Boysen Christiansfeld Løbeklub K 11 0.27.53 0.27.44  
30 510 Johannes Pedersen Personaleforeningen Haderslev Kommune M 19 0.28.17 0.28.06  
31 512 Tove Juhl Personaleforeningen Haderslev Kommune K 12 0.28.18 0.28.05  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 5 Peter Vestergaard NBRO Running M 1 0.16.38 0.16.37 Hurtigste mand
2 25 Oliver Maarup Haderslev IF M 2 0.18.20 0.18.20  
3 129 Victor Kipp Runge Paaske (Christiansfeld) M 3 0.19.39 0.19.38  
4 53 Andreas Krogh Jensen (Broager) M 4 0.19.45 0.19.44  
5 48 Oscar Ebbesen AAIG Aabenraa M 5 0.20.17 0.20.16  
6 1217 Jacob Jensen Puls 6091 M 6 0.20.29 0.20.27  
7 97 Simon Agge Petersen (Christiansfeld) M 7 0.20.33 0.20.30  
8 75 Jesper Bjerregård (Christiansfeld) M 8 0.20.45 0.20.43  
9 29 Rasmus Haahr Johnsen EDC Christiansfeld M 9 0.20.56 0.20.54  
10 110 Daniel Toft (Kolding) M 10 0.21.39 0.21.32  
11 147 Søren Nøjsen   M 11 0.22.05 0.21.58  
12 101 Mikkel Graves Lind Kristensen (Odense) M 12 0.22.18 0.22.16  
13 132 Allan Jensen (Chr.feld) M 13 0.22.31 0.22.28  
14 19 Joe Lund Haderslev IF M 14 0.22.44 0.22.38  
15 3 Freja Guldberg Larsen Opstrammeren K 1 0.22.52 0.22.51 Hurtigste kvinde
16 24 Michael Raffnsøe Haderslev IF M 15 0.22.53 0.22.52  
17 76 Jesper Jørgensen (Bjert) M 16 0.23.00 0.22.54  
18 1218 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 17 0.23.05 0.23.00  
19 1219 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 18 0.23.12 0.23.06  
20 146 Simon Pedersen   M 19 0.23.30 0.23.26  
21 79 Kenni Jørgensen (Christiansfeld) M 20 0.23.35 0.23.20  
22 1216 Steen Nicolaisen Rødding Løbeklub M 21 0.23.37 0.23.34  
23 128 Kim Meyer AAIG Aabenraa M 22 0.23.41 0.23.39  
24 137 Martin Gammelgaard Haderslev IF M 23 0.23.47 0.23.40  
25 106 Anne Mette Lund Haderslev IF K 2 0.23.57 0.23.55  
26 49 Thomas Ebbesen AAIG Aabenraa M 24 0.24.13 0.24.11  
27 153 Jonas Boisen   M 25 0.24.31 0.24.31  
28 20 Lene Falk-Adamsen Haderslev IF K 3 0.24.42 0.24.38  
29 86 Malene Anker (Christiansfeld) K 4 0.24.47 0.24.45  
30 109 Sebastian Jacobsen (Kolding) M 26 0.24.54 0.24.47  
31 82 Mads Vestergaard Frandsen (6070 Christiansfeld) M 27 0.25.12 0.25.10  
32 83 Magnus Nielsen (Christiansfeld) M 28 0.25.12 0.25.11  
33 121 Glenn Pedersen (Kolding) M 29 0.25.29 0.25.23  
34 4 Flemming Skøtt Jessen OK HTF M 30 0.25.50 0.25.45  
35 56 Annika Fredtoft Ravn (Christiansfeld) K 5 0.26.05 0.25.59  
36 157 Rasmus Duus   M 31 0.26.32 0.26.28  
37 105 Arne Skjold Christensen Øster Lindet Idrætsforening M 32 0.26.33 0.26.30  
38 119 Emil Saxager (6500 vojens) M 33 0.26.40 0.26.39  
39 111 Magnus Emil Jensen (Christiansfeld) M 34 0.26.46 0.26.45  
40 11 Mathilde Nielsen Meny Christiansfeld K 6 0.27.06 0.27.03  
41 94 Peter Wormsdorf (Christiansfeld) M 35 0.27.10 0.27.02  
42 1222 Emilie Lund Hansen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 7 0.27.22 0.27.19  
43 74 Jesper Andersen (Christiansfeld) M 36 0.27.24 0.27.13  
44 150 Anne Carina Martensen   K 8 0.27.35 0.27.24  
45 1224 Janni Hansen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 9 0.27.37 0.27.34  
46 1228 Kim Lund Personaleforeningen Haderslev Kommune M 37 0.27.41 0.27.37  
47 39 Mikael Lyck CMC Personaleforening M 38 0.27.43 0.27.31  
48 155 Rasmus Kragelund   M 39 0.27.44 0.27.35  
49 151 Mie Christiansen   K 10 0.27.45 0.27.34  
50 14 Kim Skovgaard Hansen HesteSport M 40 0.27.46 0.27.37  
51 152 Carina Jessen   K 11 0.27.56 0.27.46  
52 1215 Tobias Schmidt run for fun M 41 0.28.12 0.28.09  
53 52 Almir Zekovic (Christiansfeld) M 42 0.28.23 0.28.16  
54 98 Stig Kongsted Hansen (Haderslev) M 43 0.28.38 0.28.31  
55 114 Mads Beierholm "Agnes" M 44 0.28.42 0.28.27  
56 112 Rasmus Uhd Simonsen "Agnes" M 45 0.28.42 0.28.28  
57 135 Thomas Sahl Team Snuden M 46 0.28.46 0.28.39  
58 100 Tina Andersen (Sommersted) K 12 0.28.47 0.28.41  
59 93 Pernille Schmidt (Haderslev) K 13 0.28.48 0.28.41  
60 28 Charlotte Halby Petersen EDC Christiansfeld K 14 0.28.53 0.28.48  
61 117 Tilde Wiborg (Christiansfeld) K 15 0.28.54 0.28.53  
62 55 Anne Poulsen (Christiansfeld) K 16 0.29.04 0.28.49  
63 17 Henrik Heinemeier Haderslev IF M 47 0.29.05 0.29.01  
64 1230 Mie Marie Hansen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 17 0.29.23 0.29.06  
65 145 Annette Scherrebeck Jensen   K 18 0.29.27 0.29.23  
66 60 Charlotte Bertelsen (Christiansfeld) K 19 0.29.28 0.29.24  
67 359 Kirsten Andersen Agnes K 20 0.29.32 0.29.27  
68 102 Finn Rosenberg (Christiansfeld) M 48 0.29.42 0.29.34  
69 18 Inger Børsen Gaarde Haderslev IF K 21 0.29.43 0.29.38  
70 1201 Frida Fonager Weihe Vi løber vores egne Weihe K 22 0.29.49 0.29.47  
71 31 Maja Mølgaard Hansen De friske kondi kvinder K 23 0.30.02 0.30.00  
72 30 Anja Mølgaard Hansen De friske kondi kvinder K 24 0.30.03 0.30.00  
73 154 Ole Kragelund   M 49 0.30.09 0.30.00  
74 15 Dorte Harcourt Haderslev IF K 25 0.30.11 0.30.00  
75 87 Maria Sørensen (Christiansfeld) K 26 0.30.12 0.30.08  
76 89 Mathilde Bertelsen (Christiansfeld) K 27 0.30.12 0.30.08  
77 143 Tina Elbæk Damgaard   K 28 0.30.17 0.30.09  
78 85 Majken Iwersen (Christiansfeld) K 29 0.30.18 0.30.13  
79 1227 Karl Rene Fogsgaard Seibt Personaleforeningen Haderslev Kommune M 50 0.30.27 0.30.10  
80 35 Jan Rosenberg CMC Personaleforening M 51 0.30.33 0.30.33  
81 138 Christina Alby   K 30 0.30.42 0.30.37  
82 140 Mille Larsen Warncke (Christiansfeld) K 31 0.30.43 0.30.37  
83 120 Lene Nørregaard Janssen Haderslev IF K 32 0.31.13 0.31.08  
84 59 Carsten Hansen (Egtved) M 52 0.31.13 0.31.00  
85 27 Sofie Storm Petersen Haderslev IF K 33 0.31.21 0.31.17  
86 22 Lone Josephsen Haderslev IF K 34 0.31.28 0.31.16  
87 113 Rasmus Gottfred Clausen "Agnes" M 53 0.31.28 0.31.13  
88 1207 Kasper Esager Turbo-sneglene M 54 0.31.31 0.31.18  
89 65 Danni Poder (Kolding) M 55 0.31.31 0.31.18  
90 88 Martin Poder (Kolding) M 56 0.31.31 0.31.18  
91 92 Nicolai Jakobsen (Kolding) M 57 0.31.49 0.31.40  
92 1220 Anja Maimburg Loff Personaleforeningen Haderslev Kommune K 35 0.31.56 0.31.39  
93 96 Rikke Nielsen (Christiansfeld) K 36 0.32.05 0.31.52  
94 21 Lene Kildevang Rosenlund Haderslev IF K 37 0.32.07 0.32.02  
95 47 Anne Grete Jacobsen AAIG Aabenraa K 38 0.32.13 0.32.04  
96 103 Pernille Warweg (Christiansfeld) K 39 0.32.26 0.32.10  
97 115 Troels Larsen Alfa Laval Kolding M 58 0.32.37 0.30.48  
98 1212 Christian Qvang Team Seest M 59 0.32.38 0.30.49  
99 148 Carsten Gammelgaard   M 60 0.32.45 0.32.25  
100 131 Anne Jensen (Chr.feld) K 40 0.32.51 0.32.45  
101 32 Lise Petersen De friske kondi damer K 41 0.32.53 0.32.49  
102 26 Randi Wølke Haderslev IF K 42 0.32.54 0.32.42  
103 61 Charlotte Boysen (Christiansfeld) K 43 0.32.56 0.32.52  
104 38 Lone Dahl Skjønnemann Jørgensen CMC Personaleforening K 44 0.32.57 0.32.40  
105 57 Camila Yazmin Fischer (Christiansfeld) K 45 0.32.59 0.30.19  
106 99 Thilde Kipp Runge Paaske (Christiansfeld) K 46 0.33.02 0.32.59  
107 58 Caroline Bertelsen (Christiansfeld) K 47 0.33.02 0.32.59  
108 127 Jes Rosenberg (Vamdrup) M 61 0.33.07 0.32.59  
109 156 Josefine T Kragelund   K 48 0.33.16 0.33.07  
110 54 Anja Carolina (Christanfeld) K 49 0.33.20 0.33.14  
111 71 Hanne Steen Hansen (Vojens) K 50 0.33.38 0.33.24  
112 90 Mette Dammose (Haderslev) K 51 0.33.41 0.33.33  
113 1226 John Skovby Personaleforeningen Haderslev Kommune M 62 0.34.01 0.33.53  
114 133 Carina Schultz (Chr.feld) K 52 0.34.12 0.34.06  
115 149 Carsten Thomsen   M 63 0.34.19 0.34.00  
116 77 Josefine Kay (Christiansfeld) K 53 0.34.24 0.34.23  
117 69 Frederikke Bertelsen (Christiansfeld) K 54 0.34.27 0.34.25  
118 84 Maja-Malou Schultz Moos (Christiansfeld) K 55 0.34.39 0.34.38  
119 40 Nikolaj Larsen CMC Personaleforening M 64 0.34.39 0.34.27  
120 68 Emilie Iwersen (Christiansfeld) K 56 0.34.40 0.34.39  
121 51 Allan Johansen (Odense) M 65 0.34.42 0.34.27  
122 122 Rikke Witt Frost (Christiansfeld) K 57 0.34.49 0.34.37  
123 34 Heidi Salling Borris CMC Personaleforening K 58 0.34.50 0.34.32  
124 1208 Lise Riggelsen Turbo-sneglene K 59 0.34.57 0.34.42  
125 36 Jens Erik Lind CMC Personaleforening M 66 0.35.12 0.34.57  
126 62 Clara Iwersen (Christiansfeld) K 60 0.35.28 0.35.24  
127 81 Line-Sofie Schultz Moos (Christiansfeld) K 61 0.35.29 0.35.25  
128 63 Claus Iwersen (Christiansfeld) M 67 0.35.29 0.35.25  
129 1202 Nicoline Fonager Weihe Vi løber vores egne Weihe K 62 0.35.32 0.35.30  
130 23 Lone Pettersen Haderslev IF K 63 0.35.33 0.35.21  
131 16 Gitte Bertz Haderslev IF K 64 0.35.35 0.35.23  
132 9 Kasper Pelsen Meny Christiansfeld M 68 0.35.36 0.35.24  
133 95 Rieke Rasmussen Fischer (Christiansfeld) K 65 0.35.43 0.33.02  
134 1214 Marianne Schmidt run for fun K 66 0.35.51 0.35.34  
135 64 Connie Falk Lauritzen (Haderslev) K 67 0.36.22 0.36.15  
136 41 Lene Høpfner Christiansfeld Skole K 68 0.36.39 0.36.29  
137 1223 Helle Sass Tarbensen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 69 0.36.41 0.36.25  
138 13 Inga Roi Hansen Kolding Motion K 70 0.37.50 0.37.34  
139 139 Line Schmidt   K 71 0.38.08 0.38.03  
140 33 Dorthe Bundesen CMC Personaleforening K 72 0.38.19 0.38.11  
141 37 Kristine Guldberg CMC Personaleforening K 73 0.38.19 0.38.07  
142 107 Charlotte Strube (Christiansfeld) K 74 0.38.24 0.38.10  
143 70 Gitte Sørensen (Haderslev) K 75 0.38.32 0.38.24  
144 1211 Bjarke Larsen Team Seest M 69 0.39.13 0.37.02  
145 73 Heidi Larsen (Stepping) K 76 0.39.25 0.39.21  
146 108 Dorthe Strube (Christiansfeld) K 77 0.39.46 0.39.32  
147 136 Casper Fredensborg (Christiansfeld) M 70 0.40.15 0.40.12  
148 130 Kaspar Birkelund-Pedersen (Christiansfeld) M 71 0.40.18 0.40.15  
149 104 Finn Villekjær Vidar Motion Sønderborg M 72 0.41.24 0.41.10  
150 125 Dorthe Witt Frost (Christiansfeld) K 78 0.41.27 0.41.16  
151 144 Ditlev Elbæk Damgaard   M 73 0.42.10 0.42.00  
152 50 Lasse Deleuran - M 74 0.42.10 0.42.00  
153 1204 Alfred Esager Mikkelsen Turbo-sneglene M 75 0.42.23 0.42.10  
154 1206 Karina Esager Mikkelsen Turbo-sneglene K 79 0.42.27 0.42.12  
155 134 Nicklas Jensen (Chr.feld) M 76 0.42.52 0.42.49  
156 126 Lars Simonsen (Christiansfeld) M 77 0.42.56 0.42.44  
157 6 Cecilie Kühne Holt Meny Christiansfeld K 80 0.43.43 0.43.32  
158 10 Malene Skøtt Meny Christiansfeld K 81 0.43.43 0.43.32  
159 7 Charlotte Lee Knudsen Johansen Meny Christiansfeld K 82 0.43.45 0.43.34  
160 124 Katrine Sørensen (Christiansfeld) K 83 0.44.10 0.43.59  
161 1221 Anja Nielsen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 84 0.44.52 0.44.34  
162 1229 Lene Diemer Jacobsen Personaleforeningen Haderslev Kommune K 85 0.44.57 0.44.40  
163 1205 Helge Esager Turbo-sneglene M 78 0.45.01 0.44.47  
164 1210 Viggo Esager Mikkelsen Turbo-sneglene M 79 0.45.01 0.44.47  
165 1209 Martin Bang Mikkelsen Turbo-sneglene M 80 0.45.02 0.44.48  
166 80 Kirsten Outzen (Havneby, Rømø) K 86 0.45.12 0.45.02  
167 1213 Lisbeth Stigkær SIF K 87 0.45.45 0.45.45  
168 123 Frank Sørensen (Christiansfeld) M 81 0.45.49 0.45.36  
169 8 Jens Christensen Meny Christiansfeld M 82 0.46.27 0.46.16  
170 78 Karina Falk Toft (Rangstrup) K 88 0.46.28 0.46.18  
171 12 Ida Helene Boye Stender LN K 89 0.46.50 0.46.35  
172 142 Janne Deleuran   K 90 0.50.17 0.50.08  
173 141 Naja Deleuran   K 91 0.50.17 0.50.07  
174 1225 Jasmin Ewers Seibt Personaleforeningen Haderslev Kommune K 92 0.54.08 0.53.53  
175 2 Yvonne Fogsgaard Seibt Personaleforeningen Haderslev Kommune K 93 0.54.10 0.53.54  
176 365 N.N. 365   M 83 0.56.07 0.56.07  
177 43 Harpa Dögg Christiansfeld Centret K 94 0.56.35 0.56.18  
178 45 Neel Gotthardt Christiansfeld Centret K 95 0.56.35 0.56.19  
179 42 Hanne Olesen Christiansfeld Centret K 96 0.56.49 0.56.41  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,7 km - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 336 Jesper Meins Haderslev IF M 1 0.37.24 0.37.21 Hurtigste mand
2 310 Klaus Jørgensen Rødekro Tri & Motion M 2 0.38.30 0.38.28  
3 377 Casper Konradsen (Nørre Åby) M 3 0.43.18 0.43.15  
4 342 Søren Schleidt Haderslev IF