Siden er sidst opdateret 05. august 2017 - kl. 20:37

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 3. august 2017 - kl. 18.30

"Felderløbet"

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.30 fra adressen: Kongensgade 7, 6070 Christiansfeld

- Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest 2/8 - eftertilmelding på dagen)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

5k

10,7k
21,1k
2,7k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km børneløb - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 515 Asmus H. Damgaard PULS 6091 M 1 0.09.35 0.09.35 Hurtigste dreng
2 567 Tim Biegler   M 2 0.11.58 0.11.58  
3 533 Mads Bjerregård   M 3 0.12.52 0.12.52  
4 287 Marek Schroeder Laufgruppe Schroeder M 4 0.13.12 0.13.12  
5 502 Tobias Schmidt   M 5 0.13.23 0.13.23  
6 532 Emma Bjerregård   K 1 0.13.27 0.13.27 Hurtigste pige
7 520 Anna Bygvraa   K 2 0.13.35 0.13.35  
8 522 Rasmus Mikkelsen   M 6 0.13.38 0.13.38  
9 535 Nathali Nielsen   K 3 0.13.56 0.13.56  
10 516 Lennart Westergård knudsen M 7 0.14.07 0.14.07  
11 543 Victoria Bendixen   K 4 0.14.36 0.14.36  
12 551 Laura Ludvig Bilsby K 5 0.14.46 0.14.46  
13 569 Clara Iwersen   K 6 0.14.49 0.14.49  
14 562 Casper Fredensborg   M 8 0.14.54 0.14.52  
15 525 Anton Høeg Hansen AC Byg M 9 0.15.06 0.15.06  
16 576 Malte Sandgaard Andersen   M 10 0.15.36 0.15.36  
17 501 Markus Schmidt   M 11 0.15.38 0.15.34  
18 573 Sebastian Jørgensen   M 12 0.15.54 0.15.54  
19 505 Immanuel Tuxen   M 13 0.16.34 0.16.34  
20 523 Mathilde Mikkelsen   K 7 0.16.48 0.16.48  
21 503 Jonas Ravn   M 14 0.16.55 0.16.52  
22 507 Lene Johannsen Team Boysen K 8 0.16.58 0.16.54  
23 506 Emil Boysen Team Boysen M 15 0.16.59 0.16.59  
24 558 Mads Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 16 0.16.59 0.16.59  
25 519 Karen Lerskov Knudsen knudsen K 9 0.17.14 0.17.14  
26 538 Nikolaj Victor Baarup-Christensen   M 17 0.17.19 0.17.19  
27 563 Malte Boisen Andreasen   M 18 0.17.37 0.17.35  
28 544 Christian Bendixen   M 19 0.17.53 0.17.53  
29 568 Mathias Straarup Zekovic   M 20 0.18.18 0.18.18  
30 556 Gabriel Orlando Larsen   M 21 0.18.24 0.18.24  
31 550 Marcus Hansen   M 22 0.18.24 0.18.20  
32 546 Hannah Lund Hansen Stepping K 10 0.18.43 0.18.43  
33 553 Villads Juhl Lindholm   M 23 0.19.37 0.19.31  
34 518 Emily Hjarsbæk knudsen K 11 0.20.29 0.20.29  
35 517 Liza Westwegaed knudsen K 12 0.20.29 0.20.29  
36 521 Leo Knudsen tapsøre M 24 0.20.29 0.20.29  
37 554 Laura Stelly   K 13 0.21.10 0.21.10  
38 530 Wilhelm Thuesen AC Byg M 25 0.21.12 0.21.12  
39 511 Isabel Boysen Team Boysen K 14 0.21.41 0.21.41  
40 512 Sára Joensen Team Boysen K 15 0.21.41 0.21.41  
41 513 Rikke Jørgensen Team Boysen K 16 0.22.01 0.22.01  
42 531 Tobias Hørlyck AC Byg M 26 0.22.46 0.22.46  
43 548 Bertel Christensen AC Byg M 27 0.23.00 0.23.00  
44 541 Sofie Gammelgaard Bonderumper K 17 0.23.09 0.23.02  
45 574 Sofie Jieira Brochner   K 18 0.23.28 0.23.25  
46 561 Kathrine Fredensborg   K 19 0.23.31 0.23.28  
47 555 Annabella Hedlen Larsen   K 20 0.23.33 0.23.31  
48 540 Viggo Mikkelsen Skovstrup run4fun M 28 0.23.36 0.23.33  
49 547 Victor Jessen Hansen AC Byg M 29 0.23.38 0.22.37  
50 575 Elliot Jessen Hansen   M 30 0.23.38 0.22.37  
51 552 Johannes Ludvig Bilsby M 31 0.23.52 0.23.47  
52 509 Jørn Boysen Team Boysen M 32 0.25.23 0.25.18  
53 510 Trine Boysen Team Boysen K 21 0.25.23 0.25.18  
54 504 Karoline Ravn   K 22 0.25.38 0.25.36  
55 537 Emma Marie Baarup-Christensen   K 23 0.25.41 0.25.39  
56 557 Malthe Grau Christiansfeld Løbeklub M 33 0.26.24 0.26.18  
57 527 Villads Holm AC Byg M 34 0.27.57 0.27.51  
58 508 Naja Boysen Team Boysen K 24 0.28.00 0.27.57  
59 536 Chelsea Poulsen   K 25 0.33.34 0.33.34  
60 534 Mathias Poulsen   M 35 0.34.37 0.34.37  
61 524 Ditlev Damgaard   M 36 0.36.03 0.36.03  

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 570 Claus Iwersen   M 1 0.14.49 0.14.49 Hurtigste mand
2 560 Carsten Fredensborg   M 2 0.14.55 0.14.55  
3 564 Louise Boisen Andreasen   K 1 0.17.37 0.17.37 Hurtigste kvinde
4 528 Jesper Thuesen AC Byg M 3 0.21.13 0.21.13  
5 549 Annette Christensen AC Byg K 2 0.22.59 0.22.59  
6 539 Karina Mikkelsen Skovstrup run4fun K 3 0.23.36 0.23.33  
7 529 Camilla Thuesen AC Byg K 4 0.23.38 0.22.37  
8 566 Naja Boisen Andreasen   K 5 0.25.23 0.25.18  
9 542 Carolien Gammelgaard Bonderumper K 6 0.26.24 0.26.17  
10 559 Benno Madsen Christiansfeld Løbeklub M 4 0.26.24 0.26.18  
11 526 Torben Holm AC Byg M 5 0.27.57 0.27.51  
12 565 Dennis Boisen Andreasen   M 6 0.28.01 0.27.57  
13 571 Knud Strandbæk Astronomisk Selskab for solformørkelsesrejser til USA 2017 M 7 0.58.01 0.58.01  
14 572 Inger Skovenborg   K 7 0.59.35 0.59.35  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også Børneløb - se også 2,4 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 148 Kasper Rhinstrøm-Schmidt Fredericia Triathlon Team M 1 0.18.16 0.18.15 Hurtigste mand
2 3001 Daniel Sommerkorn Haderslev TRI 2000 M 2 0.18.21 0.18.19  
3 66 Lasse Skare Therkildsen Haderslev IF M 3 0.18.37 0.18.36  
4 101 Claus Skjold Qvist Christensen Øster Lindet M 4 0.19.00 0.18.59  
5 76 Nicklas Finderup Jessen OK HTF M 5 0.19.15 0.19.15  
6 154 Rene Steenberg Olsen Haderslev IF M 6 0.19.26 0.19.25  
7 1013 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding M 7 0.19.35 0.19.34  
8 147 Cecilie Marcimak Rødekro Tri & Motion K 1 0.19.45 0.19.44 Hurtigste kvinde
9 127 Jesper Bjerregård (Christiansfeld) M 8 0.20.15 0.20.14  
10 1047 John Hansen Rødekro Tri & Motion M 9 0.20.25 0.20.24  
11 125 Anders Kirsch Christiansfeld fodbold M 10 0.20.45 0.20.42  
12 144 Simon "agge" Petersen (Christiansfeld) M 11 0.20.54 0.20.52  
13 3019 Mads Jensen Christiansfeld fodbold M 12 0.21.16 0.21.14  
14 1029 Klaus Fischer (Christiansfeld) M 13 0.21.34 0.21.31  
15 1006 Martin Gammelgaard Haderslev IF M 14 0.21.43 0.21.40  
16 85 Jesper Ebæk Christiansfeld fodbold M 15 0.21.51 0.21.49  
17 1023 Mads Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 16 0.22.05 0.22.03  
18 83 Joe Hansen Haderslev IF M 17 0.22.16 0.22.15  
19 64 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 18 0.22.26 0.22.24  
20 3013 Mikkel Kristensen (Haderslev) M 19 0.22.35 0.22.32  
21 38 Mathias Jensen Christiansfeld Centret M 20 0.22.51 0.22.41  
22 100 Steen Nicolaisen Rødding løbeklub M 21 0.23.16 0.23.14  
23 70 Oliver Lind (Christiansfeld) M 22 0.23.17 0.23.14  
24 1020 Rasmus Jensen Christiansfeld fodbold M 23 0.23.19 0.23.16  
25 44 Lasse Kirsch Personaleforeningen Arla M 24 0.23.20 0.23.17  
26 79 Anne Mette Lund Haderslev IF K 2 0.23.25 0.23.25  
27 1024 Preben Laasholdt Rødekro Tri & Motion M 25 0.23.42 0.23.40  
28 63 Lene Falk-Adamsen Haderslev IF K 3 0.23.43 0.23.42  
29 109 Kristian Smidt AC Byg M 26 0.24.13 0.24.01  
30 1001 Carl Kristian Rhinstrøm-Schmidt Rødekro Tri & Motion M 27 0.24.14 0.24.12  
31 65 Klaus Detlef (Lunderskov) M 28 0.24.24 0.24.22  
32 110 Frederik Hansen AC Byg M 29 0.24.30 0.24.18  
33 1004 Gitte Meine Meine løbeklub K 4 0.24.33 0.24.30  
34 1037 Maik Schroeder Laufgruppe Schroeder M 30 0.24.41 0.24.38  
35 126 Arne Skjold Christensen Øster Lindet M 31 0.24.48 0.24.45  
36 82 Mads Vestergaard Frandsen (Christiansfeld) M 32 0.24.50 0.24.41  
37 123 Peter Hørlyck AC Byg M 33 0.24.51 0.24.35  
38 1041 Malene Anker Hansen KKK K 5 0.24.52 0.24.48  
39 1042 Michael Skjøtt (Kolding) M 34 0.25.01 0.24.56  
40 1030 Thomas Szocska   M 35 0.25.11 0.25.05  
41 58 Flemming Larsen Personaleforeningen Arla M 36 0.25.16 0.25.13  
42 1014 Lars Van Den Brand (Vojens) M 37 0.25.17 0.25.06  
43 1015 Lasse Kjær (6560 Sommersted) M 38 0.25.17 0.25.07  
44 111 Markus Høst AC Byg M 39 0.25.39 0.25.21  
45 50 Paw Graversen Holmsted Kruse Personaleforeningen Arla M 40 0.25.47 0.25.40  
46 201 Joan A. Jensen (Lunderskov) K 6 0.26.10 0.25.57  
47 3009 Tilde Wiborg (Christiansfeld) K 7 0.26.22 0.26.19  
48 142 Tove Jensen Haderslev IF K 8 0.26.41 0.26.40  
49 1031 Anne Szocska (Christiansfeld) K 9 0.26.56 0.26.51  
50 152 Martin Tomis Bartel (Berlin) M 41 0.26.57 0.26.46  
51 1 Louise Madsen (Christiansfeld) K 10 0.26.58 0.26.52  
52 3020 Ditte Jensen Christiansfeld fodbold K 11 0.27.18 0.27.07  
53 3021 Allan Jensen Christiansfeld fodbold M 42 0.27.19 0.27.07  
54 95 Louise Bording (Christiansfeld) K 12 0.27.23 0.27.22  
55 3018 Mikael Lyck (Christiansfeld) M 43 0.27.25 0.27.11  
56 55 Armin Bilic Personaleforeningen Arla M 44 0.27.25 0.27.22  
57 74 Jørgen Lyck (Christiansfeld) M 45 0.27.27 0.27.11  
58 145 Rebekka Kordon Haderslev IF K 13 0.27.47 0.27.47  
59 75 Christian Lyck (Chrstiansfeld) M 46 0.27.48 0.27.34  
60 4 Ulrik Rethmeier Christiansfeld løbeklub M 47 0.27.49 0.27.46  
61 133 Magnus Nielsen (Christiansfeld) M 48 0.27.50 0.27.40  
62 121 Lasse Lauenstein AC Byg M 49 0.27.55 0.27.46  
63 124 Mads Hørlyck AC Byg M 50 0.27.56 0.27.38  
64 139 Niels J. Rasmussen Rovstrup løbeklub M 51 0.28.10 0.26.07  
65 118 Dorte Lauenstein AC Byg K 14 0.28.10 0.28.00  
66 18 Lasse Bygvraa (Christiansfeld) M 52 0.28.10 0.28.01  
67 17 Jesper Andersen (Christiansfeld) M 53 0.28.11 0.28.02  
68 156 Hanne Johnsen Haderslev IF K 15 0.28.20 0.28.09  
69 60 Finn Rosenberg (Christiansfeld) M 54 0.28.21 0.28.14  
70 49 Jan Rosenberg Personaleforeningen Arla M 55 0.28.24 0.28.18  
71 122 Maja Hørlyck AC Byg K 16 0.28.34 0.28.17  
72 96 Kasper Esager Team Esager M 56 0.28.36 0.28.29  
73 129 Maria Juul Sørensen (Kolding) K 17 0.28.40 0.28.35  
74 128 Mathilde Bertelsen (Christiansfeld) K 18 0.28.40 0.28.35  
75 2 Hanne Leerskov (Christiansfeld) K 19 0.28.47 0.28.41  
76 93 Lisbet Andersen (Aarhus) K 20 0.28.57 0.28.34  
77 1016 Inger Børsen Gaarde Haderslev IF K 21 0.28.58 0.28.53  
78 3014 Birgitte Fink Henriksen Extreme Hiking K 22 0.29.09 0.28.58  
79 97 Dorte Radik Haderslev IF K 23 0.29.10 0.29.01  
80 1035 Sebastian Kay (Christiansfeld) M 57 0.29.14 0.29.13  
81 3010 Carsten Hansen (6040 Egtved) M 58 0.29.14 0.29.02  
82 131 Ivan Aagaard (Egtved) M 59 0.29.16 0.28.55  
83 141 Stig Jacob (Christiansfeld) M 60 0.29.20 0.29.16  
84 54 Elvir Dzanko Personaleforeningen Arla M 61 0.29.22 0.29.18  
85 1025 Elisabeth Laasholdt Rødekro Tri & Motion K 24 0.29.26 0.29.22  
86 1158 Jørn Vinther Sørensen (Brabrand) M 62 0.29.26 0.29.15  
87 1159 Inge Merete Sørensen (Haderslev) K 25 0.29.27 0.29.16  
88 78 Anne Jacob (Overbyvej 14) K 26 0.29.28 0.29.24  
89 3002 Luna Dinsen (Christiansfeld) K 27 0.29.38 0.29.18  
90 37 Helle Lorentzen Christiansfeld Centret K 28 0.29.44 0.29.35  
91 120 Liva Lauenstein AC Byg K 29 0.29.47 0.29.36  
92 119 Thomas Lauenstein AC Byg M 63 0.29.47 0.29.36  
93 3011 Claus Rohde Nebel Runners M 64 0.29.48 0.29.35  
94 86 Dorte Harcourt Haderslev IF K 30 0.29.51 0.29.46  
95 91 Anne-Lise Holt Andersen HIF K 31 0.29.52 0.29.47  
96 1038 Elvis Comic Socialdemokratiet M 65 0.29.58 0.29.56  
97 132 Rikke Nielsen De friske kondi-damer K 32 0.29.58 0.29.45  
98 53 Brian Kruse Personaleforeningen Arla M 66 0.30.12 0.30.05  
99 1032 Charlotte Szoscka (Christiansfeld) K 33 0.30.19 0.30.09  
100 159 Glenn Pedersen (Kolding) M 67 0.30.22 0.30.07  
101 3012 Dorte Detlef (Lunderskov) K 34 0.30.25 0.30.21  
102 1043 Tina Damgaard (Lunderskov) K 35 0.30.38 0.30.31  
103 1033 Bent Hansen   M 68 0.30.43 0.30.29  
104 116 Katja Christensen AC Byg K 36 0.30.45 0.30.27  
105 115 Lise Lotte Hansen AC Byg K 37 0.30.46 0.30.28  
106 9 Mette Dammose (Haderslev) K 38 0.30.46 0.30.34  
107 1160 Dan Bendixen (Christiansfeld) M 69 0.30.52 0.30.37  
108 150 Maja Mølgaard Hansen De friske kondi kvinder K 39 0.30.53 0.30.42  
109 149 Anja Mølgaard Hansen De friske kondi kvinder K 40 0.30.54 0.30.42  
110 1040 Preben H. Jensen (Kolding) M 70 0.31.00 0.30.46  
111 114 Lotte Høeg Hansen AC Byg K 41 0.31.09 0.30.51  
112 3022 Anne Jensen Christiansfeld fodbold K 42 0.31.13 0.30.56  
113 108 Martin Boerris AC Byg M 71 0.31.15 0.31.12  
114 3005 Nanna Jørgensen (Christiansfeld) K 43 0.31.16 0.31.10  
115 155 Viveka Rüffel LK Nykøpings Runners K 44 0.31.22 0.31.11  
116 106 Kirsten Jessen De friske kondi damer K 45 0.31.25 0.31.12  
117 21 Mie Marie Hansen (Christiansfeld) K 46 0.31.49 0.31.33  
118 143 Pernille Warweg (Christiansfeld) K 47 0.32.13 0.32.00  
119 72 Sofie Enstrøm (København) K 48 0.32.28 0.32.23  
120 1017 Sandra Bøgelund Jakobsen (Sjølund) K 49 0.32.28 0.32.24  
121 8 Hans Peter Hansen (Christiansfeld) M 72 0.32.29 0.32.10  
122 1034 Josefine Kay (Christiansfeld) K 50 0.32.30 0.32.29  
123 140 Katrine Rasmussen Rovstrup løbeklub K 51 0.32.38 0.30.34  
124 1021 Nanna Kjeldsen (Oksenvad) K 52 0.32.52 0.32.50  
125 1022 Camilla Lydiksen (Bjerndrup) K 53 0.32.52 0.32.50  
126 62 Cathrine Nørup (Vamdrup) K 54 0.33.06 0.32.50  
127 45 Lone Skjønnemann Jørgensen Personaleforeningen Arla K 55 0.33.06 0.33.00  
128 205 Mariea Meyhoff (Aabenraa) K 56 0.33.07 0.33.01  
129 1005 Jonas Millet (Haderslev) M 73 0.33.14 0.33.04  
130 42 Henrik Krab (Christiansfeld) M 74 0.33.18 0.33.14  
131 1019 Tove Juel Hübner (Vester Nebel) K 57 0.33.25 0.33.17  
132 6 Stine Katborg (Aabenraa) K 58 0.33.27 0.33.23  
133 11 Anne Uldahl (Haderslev) K 59 0.33.30 0.33.25  
134 10 Hanne Hindbo (Haderslev) K 60 0.33.33 0.33.28  
135 7 Marianne Schmidt (Christiansfeld) K 61 0.33.37 0.33.18  
136 1018 Frida Juel Hansson (Vester Nebel) K 62 0.33.37 0.33.29  
137 157 Randi Wølke Haderslev IF K 63 0.33.38 0.33.29  
138 3004 Lisa Dinsen (Christiansfeld) K 64 0.33.52 0.33.31  
139 3003 Britta Dinsen (Christiansfeld) K 65 0.33.52 0.33.31  
140 1049 Tommy Nielsen (Christiansfeld) M 75 0.33.58 0.33.50  
141 107 Charlotte Boysen De friske kondi damer K 66 0.33.58 0.33.46  
142 61 Kirsten Hansen Haderslev IF K 67 0.34.07 0.33.55  
143 1010 Christina Sindbjerg Team Snuden K 68 0.34.17 0.33.54  
144 1008 Majbritt Andersen (Esbjerg) K 69 0.34.17 0.33.56  
145 20 Lotte Boysen Team Boysen K 70 0.34.19 0.34.03  
146 1157 Henrik Jensen (Christiansfeld) M 76 0.34.20 0.34.13  
147 88 Lisbeth Thomsen (Haderslev) K 71 0.34.22 0.34.06  
148 94 Anne Leth (København) K 72 0.34.26 0.34.10  
149 1009 Thomas Sahl Team Snuden M 77 0.34.32 0.34.08  
150 160 Dorte Søndergaard "De friske kondi damer " K 73 0.34.35 0.34.22  
151 89 Line Henriksen (Christiansfeld) K 74 0.35.01 0.34.45  
152 117 Christian Dam AC Byg M 78 0.35.10 0.34.50  
153 1036 Emilie Iwersen (Christiansfeld) K 75 0.35.13 0.35.12  
154 105 Lise Petersen De friske kondi damer K 76 0.35.13 0.35.01  
155 1002 Betina Boskov Haderslev IF K 77 0.35.15 0.35.06  
156 153 Ove Hansen Bevtoft UIF M 79 0.35.32 0.35.22  
157 1003 Lone Josephsen Haderslev IF K 78 0.35.36 0.35.28  
158 77 Lena Møller Sørensen Haderslev IF K 79 0.35.38 0.35.29  
159 103 Jacob Jepsen (Haderslev) M 80 0.35.46 0.35.30  
160 102 Catharina Kristiansen (Haderslev) K 80 0.35.47 0.35.32  
161 134 Connie Falk Lauritzen (Haderslev) K 81 0.35.54 0.35.44  
162 73 Margrethe Bramsen (Haderslev) K 82 0.36.37 0.36.31  
163 80 Gitte Sørensen (Haderslev) K 83 0.37.06 0.36.57  
164 3015 Iben Fink Henriksen (Christiansfeld) K 84 0.37.11 0.36.58  
165 59 Brigitte Jacobsen Øsby Idrætsforening K 85 0.37.13 0.36.50  
166 1028 Sten Callesen Klub wom M 81 0.37.13 0.36.51  
167 1039 Signe Jensen CIF K 86 0.37.26 0.37.12  
168 3017 Laura Pedersen (Christiansfeld) K 87 0.37.26 0.37.12  
169 151 Bente Schultz (Sjølund) K 88 0.37.46 0.37.28  
170 47 Dorthe Bundesen Personaleforeningen Arla K 89 0.37.58 0.37.52  
171 48 Pernille Fåborg Personaleforeningen Arla K 90 0.37.58 0.37.52  
172 135 Inga Roi Hansen Kolding Motion K 91 0.37.59 0.37.41  
173 113 Jakob Nielsen AC Byg M 82 0.38.14 0.37.54  
174 112 Heidi Elbæk AC Byg K 92 0.38.16 0.37.57  
175 67 Freya Emilie Næsby Hede Team Næsby Hede K 93 0.38.40 0.38.17  
176 138 Alfred Mikkelsen Skovstrup run4fun M 83 0.38.40 0.38.33  
177 137 Martin Mikkelsen Skovstrup run4fun M 84 0.38.40 0.38.32  
178 68 Kim Hede Team Næsby Hede M 85 0.38.42 0.38.21  
179 81 Heide Vestergaard Frandsen (6070 Christiansfeld) M 86 0.38.45 0.38.36  
180 87 Jørn Pedersen Borgmester Kolding M 87 0.38.45 0.38.27  
181 90 Nina Gjelstrup (Haderslev) K 94 0.38.45 0.38.41  
182 146 Elias Rosenberg (Christiansfeld) M 88 0.38.58 0.38.42  
183 1161 Hans Rosenberg (Christiansfeld) M 89 0.38.59 0.38.43  
184 46 Hedi Salling Boeriis Personaleforeningen Arla K 95 0.39.07 0.39.01  
185 51 Jens Erik Lind Personaleforeningen Arla M 90 0.39.20 0.39.07  
186 39 Hans Henrik Lamp Christiansfeld Centret M 91 0.39.49 0.39.40  
187 158 Gitte Hjort (Christiansfeld) K 96 0.40.13 0.40.05  
188 71 Charlotte Strube (Christiansfeld) K 97 0.40.21 0.40.07  
189 16 Lærke Lindegaard Pedersen (Hinnerup) K 98 0.40.34 0.40.16  
190 1007 Annika Kingo Mikkelsen (Rødding) K 99 0.40.42 0.40.20  
191 13 Mona Jessen (Haderslev) K 100 0.40.46 0.40.35  
192 12 Gunni Frandsen (Haderslev) K 101 0.40.46 0.40.36  
193 3006 Emil Vilsbøll (Bjert) M 92 0.41.03 0.40.56  
194 3007 Cecilie Vilsbøll (Bjert) K 102 0.41.03 0.40.56  
195 3008 Thomas Hyla (Bjert) M 93 0.41.05 0.40.57  
196 3 Emilie Madsen (Christiansfeld) K 103 0.41.54 0.41.47  
197 1011 Heidi Larsen (Christiansfeld) K 104 0.42.22 0.42.16  
198 130 Iben Eskelund (Taps) K 105 0.42.22 0.42.16  
199 69 Jens Peder Petersen Vejle IF M 94 0.43.51 0.43.30  
200 136 Joan Laurentz Mohr Haderslev IF K 106 0.44.23 0.44.04  
201 41 Laust Olsen Christiansfeld Centret