Siden er sidst opdateret 13. august 2019 - kl. 12:47

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 1. august 2019 - kl. 18.15

"Felderløbet"

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.15 fra adressen: Kongensgade 7, 6070 Christiansfeld

- Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest 1/8 - eftertilmelding på dagen +30 kr.)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

5k

10,7k
21,1k
2,4k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km børneløb - se også Børneløb - se også 2,3 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 537 Friederike Wadewitz BSV TriKids K 1 0.10.20 0.10.20 Hurtigste pige
2 519 Kristian Hasberg   M 1 0.11.04 0.11.03 Hurtigste dreng
3 550 Gry Adamsen Kolding KFUM atletik og motion K 2 0.11.26 0.11.26  
4 531 Tobias Nielsen   M 2 0.11.40 0.11.38  
5 538 Hauke Wadewitz BSV TriKids M 3 0.11.44 0.11.43  
6 551 Bjørk Adamsen Harte skole K 3 0.12.19 0.12.19  
7 563 Johannes Biel Ludvig Biel Ludvig M 4 0.12.40 0.12.36  
8 536 Eike Wadewitz BSV TriKids M 5 0.12.44 0.12.43  
9 513 Johannes Schmidt   M 6 0.12.57 0.12.54  
10 507 Ditlev Damgaard   M 7 0.13.48 0.13.46  
11 571 Dorthemine Jürgensen Mors pige K 4 0.14.00 0.13.59  
12 587 Nikolaj Skov Møller   M 8 0.14.10 0.14.09  
13 522 Malte Boisen Andreasen   M 9 0.14.10 0.14.09  
14 577 Agnes Bang-Hansen   K 5 0.14.25 0.14.22  
15 544 Johanne Palmus Carl Haderslev IF K 6 0.14.30 0.14.30  
16 523 Mathias Straarup Zekovic   M 10 0.14.31 0.14.28  
17 543 Astrid Palmus Carl Haderslev IF K 7 0.14.33 0.14.33  
18 562 Laura Biel Ludvig Biel Ludvig K 8 0.15.08 0.15.03  
19 520 Laura Stelly   K 9 0.15.18 0.15.16  
20 570 Viggo Lui Halskov Nielsen   M 11 0.15.20 0.15.16  
21 569 Storm Knud Halskov Luth   M 12 0.15.26 0.15.21  
22 501 Alma Freja Axel Fallesen   K 10 0.15.42 0.15.41  
23 524 Maya Poulsen   K 11 0.15.44 0.15.37  
24 595 Emil Boysen   M 13 0.16.16 0.16.16  
25 564 Silje Laugaard Nøjsen   K 12 0.16.33 0.16.26  
26 588 Sander Skov Møller   M 14 0.16.45 0.16.40  
27 529 Nohr Juncker Jensen   M 15 0.17.01 0.16.54  
28 540 Malthe Grau Christiansfeld Løbeklub M 16 0.17.02 0.16.57  
29 590 Merle Rahbek   K 13 0.17.04 0.16.57  
30 539 Mads Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 17 0.17.11 0.17.06  
31 521 Liva Harcourt   K 14 0.17.22 0.17.18  
32 589 Maise Rahbek   K 15 0.17.45 0.17.39  
33 600 Sofie Kragelund   K 16 0.17.46 0.17.41  
34 599 Maja Kragelund   K 17 0.17.47 0.17.41  
35 530 Silke Swane Jensen   K 18 0.18.12 0.18.05  
36 548 Alexander Jakobsen Moltrup M 18 0.18.27 0.18.20  
37 549 Alfred Uldahl Lawaetz Moltrup M 19 0.18.28 0.18.20  
38 515 Jonas Ravn   M 20 0.18.38 0.18.38  
39 518 Karoline Ravn   K 19 0.18.43 0.18.43  
40 533 Vilhelm Thuesen   M 21 0.18.57 0.18.49  
41 534 Villads Holm   M 22 0.19.15 0.19.06  
42 572 Freya Thrane   K 20 0.19.21 0.19.21  
43 574 Marlin Ravn   M 23 0.19.22 0.19.21  
44 525 Mille Chrone   K 21 0.19.22 0.19.20  
45 517 Julie Johansen   K 22 0.19.28 0.19.26  
46 575 Maria Buhl Bærentsen   K 23 0.19.45 0.19.44  
47 558 Mathilde Outzen   K 24 0.19.46 0.19.35  
48 552 Filucca Andresen   K 25 0.19.51 0.19.48  
49 528 Noah Holm   M 24 0.20.08 0.19.59  
50 505 Christian Johansen   M 25 0.20.44 0.20.42  
51 573 Alva Ravn   K 26 0.21.03 0.21.03  
52 596 Naja Linnet Boysen   K 27 0.21.04 0.20.58  
53 555 Rasmus Erbs Lund   M 26 0.21.24 0.21.23  
54 526 Naja Boisen Andreasen   K 28 0.21.42 0.21.42  
55 547 Oskar Esager Hold Esager M 27 0.21.45 0.21.42  
56 535 Zilas Straarup Zekovic   M 28 0.23.22 0.23.16  
57 593 Isabella Andresen   K 29 0.23.45 0.23.42  
58 510 Emma Wolff   K 30 0.24.11 0.24.09  

 

tilbage til toppen

Resultater 2,4 km - se også Børneløb - se også 2,3 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 545 Rebekka Kordon Hif K 1 0.10.37 0.10.37 Hurtigste kvinde
2 503 Anne Schmidt   K 2 0.14.04 0.14.01  
3 561 Louise Biel Biel Ludvig K 3 0.15.07 0.15.03  
4 568 Hans Jørn Nissen   M 1 0.15.26 0.15.21 Hurtigste mand
5 514 John Petersen   M 2 0.15.42 0.15.41  
6 541 Pia Grau Christiansfeld Løbeklub K 4 0.16.28 0.16.28  
7 565 Søren Laugaard Nøjsen   M 3 0.16.33 0.16.26  
8 586 Møller Martin   M 4 0.16.47 0.16.41  
9 592 Trine Theisen   K 5 0.17.04 0.16.58  
10 508 Dorte Harcourt   K 6 0.17.22 0.17.18  
11 591 Klaus Rahbek   M 5 0.17.48 0.17.39  
12 502 Annbeth Poulsen   K 7 0.18.10 0.18.02  
13 512 Jesper Thuesen   M 6 0.18.58 0.18.50  
14 532 Torben Holm   M 7 0.19.14 0.19.06  
15 511 Janne Chrone   K 8 0.19.22 0.19.20  
16 576 Charlotte Bærentsen   K 9 0.19.45 0.19.44  
17 557 Preben Outzen   M 8 0.19.45 0.19.35  
18 556 Maria Outzen   K 10 0.19.46 0.19.35  
19 506 Christina Hansen   K 11 0.20.06 0.19.57  
20 597 Rikke Jørgensen   K 12 0.21.04 0.20.57  
21 594 Lotte Boysen   K 13 0.21.04 0.20.58  
22 598 Søren Lund   M 9 0.21.24 0.21.21  
23 542 Dorthe Bundesen CMC Personaleforening K 14 0.21.26 0.21.24  
24 546 Kasper Esager Hold Esager M 10 0.21.45 0.21.41  
25 560 Daniel Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub M 11 0.22.23 0.22.16  
26 559 Gitte Dall Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 15 0.22.23 0.22.17  
27 567 Tone Bro Jakobsen   K 16 0.23.14 0.23.09  
28 566 Stefanie Sørensen   K 17 0.23.20 0.23.16  
29 509 Dorthe Davidsen   K 18 0.23.21 0.23.16  
30 554 Ronny Andresen   M 12 0.23.45 0.23.41  
31 516 Jørn Jacobsen   M 13 0.24.13 0.24.10  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også Børneløb - se også 2,3 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 70 Peter Sørensen Darum If M 1 0.17.33 0.17.32 Hurtigste mand
2 111 Daniel Hansen OD Running M 2 0.17.38 0.17.38  
3 96 Oliver Maarup OD running M 3 0.18.07 0.18.06  
4 58 Oscar Ebbesen AAIG Aabenraa M 4 0.19.07 0.19.06  
5 102 Mikkel Hansen (Christiansfeld) M 5 0.19.28 0.19.27  
6 4 Anders Trans Sørensen (Odense) M 6 0.20.21 0.20.18  
7 71 Ida Duelund Haderslev IF K 1 0.20.51 0.20.50 Hurtigste kvinde
8 22 Frederik Vindt Jørgensen (Christianfeld) M 7 0.21.11 0.21.05  
9 122 Anders Grau Christiansfeld Løbeklub M 8 0.21.24 0.21.23  
10 55 Simon Axel Petersen (Sjølund) M 9 0.21.27 0.21.22  
11 90 Jesper Bjerregård Team Bjerregård M 10 0.21.42 0.21.38  
12 41 Malene Anker (Christiansfeld) K 2 0.21.44 0.21.42  
13 66 Morten Søes CMC Personaleforening M 11 0.22.08 0.22.04  
14 124 Jesper Elbæk (Christiansfeld) M 12 0.22.10 0.22.05  
15 120 Allan Jensen (Chr. Feld) M 13 0.22.16 0.22.10  
16 123 Michael Raffnsøe Mæller HIF M 14 0.22.50 0.22.49  
17 85 Kim Juhl Jørgensen Puls 6091 M 15 0.23.06 0.23.02  
18 196 Jens Hjortn Hjerndrup M 16 0.23.09 0.23.06  
19 199 Matt Rogers Bad back M 17 0.23.13 0.23.02  
20 192 Lars Pallesen Nordea M 18 0.23.16 0.23.11  
21 86 Helle Kahr SlotssøBadet K 3 0.23.29 0.23.24  
22 59 Thomas Ebbesen AAIG Aabenraa M 19 0.24.00 0.23.55  
23 98 Flemming Adamsen (Kolding) M 20 0.24.08 0.24.05  
24 38 Lasse Dejgaard Poulsen (Hjarup) M 21 0.24.36 0.24.33  
25 76 Martin Esager Hold Esager M 22 0.24.37 0.24.28  
26 77 Martin Mikkelsen Hold Esager M 23 0.24.52 0.24.43  
27 99 Jakob Nymark (Fjelstrup) M 24 0.25.15 0.25.10  
28 57 Tobias Schmidt (Christiansfeld) M 25 0.25.27 0.25.27  
29 3 Almir Zekovic (Christiansfeld) M 26 0.25.44 0.25.28  
30 28 Ida Poulsen (Taps) K 4 0.26.01 0.26.01  
31 126 Annika Ravn (Christiansfeld) K 5 0.26.03 0.25.59  
32 114 Magnus Nielsen (Christiansfeld) M 27 0.26.03 0.25.58  
33 108 Magnus Emil Jensen (Christiansfeld) M 28 0.26.04 0.25.59  
34 198 Oskar Ullerup (Christiansfeld) M 29 0.26.15 0.26.14  
35 127 Simon Sves (Middelfart) M 30 0.26.47 0.26.40  
36 30 Jeppe Schmidt (CHRISTIANSFELD) M 31 0.27.03 0.27.01  
37 21 Finn Rosenberg (Christiansfeld) M 32 0.27.14 0.27.07  
38 186 Lisa Damkjær (Haderslev) K 6 0.27.35 0.27.28  
39 112 Søren Povlsen (Christiansfeld) M 33 0.27.37 0.27.32  
40 197 Katrine Duelund (Haderslev) K 7 0.27.40 0.27.39  
41 53 Nicolai Jakobsen (Kolding) M 34 0.27.44 0.27.38  
42 193 Kathrine Rosenberg (Vamdrup) K 8 0.27.47 0.27.38  
43 116 Tue Vemmelund (København) M 35 0.27.48 0.27.36  
44 101 Anne Larsen (Fjelstrup) K 9 0.28.02 0.27.56  
45 119 Ditte Sylvest Jensen (Chr. Feld) K 10 0.28.10 0.28.03  
46 87 Anton Høeg Hansen Team Anton og Gustav M 36 0.28.16 0.28.15  
47 88 Gustav Kragelund Team Anton og Gustav M 37 0.28.29 0.28.29  
48 118 Anne Sylvest Jensen (Chr. Feld) K 11 0.28.34 0.28.28  
49 64 Maria Staugaard Matthiesen CMC Personaleforening K 12 0.28.36 0.28.28  
50 115 Tilde Wiborg (Christiansfeld) K 13 0.28.39 0.28.35  
51 109 Maria Laugaard Nøjsen (Christiansfeld) K 14 0.28.41 0.28.34  
52 52 Nicklas Saad (Christiansfeld 6070) M 38 0.28.45 0.28.33  
53 51 Michael Rottbøll Rosenberg (Vejle) M 39 0.28.49 0.28.42  
54 68 Laura Sørensen Darum If K 15 0.28.53 0.28.49  
55 1203 Anja Mølgaard Hansen Zuperwomens Kondiklub K 16 0.28.59 0.28.56  
56 194 Lene Jensen Zuperwomens K 17 0.29.01 0.28.58  
57 61 Jan Rosenberg CMC Personaleforening M 40 0.29.01 0.28.53  
58 121 Kirsten Bolvig Jessen Zuperwomens kondi klub K 18 0.29.01 0.28.58  
59 39 Laura Marcussen (Kolding) K 19 0.29.09 0.29.06  
60 1 Alex Søndergaard (VAMDRUP) M 41 0.29.13 0.29.06  
61 37 Lars Søndergaard (Vamdrup) M 42 0.29.13 0.29.05  
62 191 Jesper Pallesen (Christiansfeld) M 43 0.29.15 0.29.04  
63 8 Birthe Wolf (Haderslev) K 20 0.29.22 0.29.10  
64 14 Charlotte Christensen (Bjert) K 21 0.29.32 0.29.25  
65 125 Charlotte Szocska (Kolding) K 22 0.29.41 0.29.31  
66 113 Rikke Nielsen (Christiansfeld) K 23 0.29.43 0.29.40  
67 10 Carsten Hansen -6040 M 44 0.29.58 0.29.46  
68 128 Nicolai Sørensen (Kolding) M 45 0.29.58 0.29.54  
69 9 Caroline Hansen -6040 K 24 0.30.04 0.29.52  
70 63 Lone Dahl CMC Personaleforening K 25 0.30.04 0.29.54  
71 13 Cecilie Holt (Christiansfeld) K 26 0.30.08 0.30.08  
72 31 Jes Rosenberg (Vamdrup) M 46 0.30.23 0.30.15  
73 72 Alfred Mikkelsen Hold Esager M 47 0.30.27 0.30.27  
74 117 Gerd Rytter (Egtved) M 48 0.30.47 0.30.36  
75 27 Henriette Radik (Haderslev) K 27 0.30.48 0.30.43  
76 97 Oscar De Haan (Bolderslev) M 49 0.30.59 0.30.56  
77 20 Emma Juhler (Maugstrup) K 28 0.30.59 0.30.53  
78 17 Clara Iwersen (Christiansfeld) K 29 0.31.13 0.31.11  
79 18 Claus Iwersen (Christiansfeld) M 50 0.31.14 0.31.11  
80 54 Pernille Warweg (Christiansfeld) K 30 0.31.26 0.31.16  
81 6 Anna Mette Kramer (Haderslev) K 31 0.31.51 0.31.44  
82 46 Marie Louise Kramer (Haderslev) K 32 0.31.51 0.31.44  
83 36 Kirsten Fromm (Haderslev) K 33 0.31.51 0.31.47  
84 89 Emma Bjerregård Team Bjerregård K 34 0.31.54 0.31.46  
85 91 Mads Bjerregård Team Bjerregård M 51 0.31.58 0.31.50  
86 78 Viggo Mikkelsen Hold Esager M 52 0.31.59 0.31.50  
87 11 Casper Fredensborg (Christiansfeld) M 53 0.32.01 0.31.59  
88 56 Tina Pichowski (Haderslev) K 35 0.32.01 0.31.57  
89 47 Marie Skovfoged (Horsens) K 36 0.32.22 0.32.16  
90 95 Dorte Søndergaard Zuperwomens kondi klub K 37 0.32.22 0.32.19  
91 188 Anna Bygvraa (Christiansfeld) K 38 0.32.30 0.32.21  
92 32 Jesper Andersen (Christiansfeld) M 54 0.32.31 0.32.21  
93 67 Halfdan Ravn Dale IL M 55 0.32.33 0.32.31  
94 48 Mette Dammose (Haderslev) K 39 0.33.04 0.32.52  
95 12 Catharina Kristiansen (Haderslev) K 40 0.33.10 0.33.00  
96 69 Lone Sørensen Darum If K 41 0.33.15 0.33.11  
97 73 Helge Esager Hold Esager M 56 0.33.22 0.33.13  
98 75 Lise Riggelsen Hold Esager K 42 0.33.27 0.33.16  
99 74 Karina Mikkelsen Hold Esager K 43 0.33.28 0.33.19  
100 105 Kristine Erlang-Nielsen (Haderslev) K 44 0.33.52 0.33.42  
101 190 Signe Hjort Erlang (Christiansfeld) K 45 0.33.52 0.33.42  
102 24 Hans Nissen Rosenberg (Christiansfeld) M 57 0.34.05 0.33.57  
103 200 Elias Rosenberg (Christiansfeld) M 58 0.34.05 0.33.57  
104 60 Heidi Salling Boeriis CMC Personaleforening K 46 0.34.05 0.33.56  
105 132 Alma Wormsdorf (Christiansfeld) K 47 0.34.11 0.34.09  
106 110 Mille Laugaard Nøjsen (Christiansfeld) K 48 0.34.12 0.34.10  
107 65 Mia Juul Nielsen CMC Personaleforening K 49 0.35.00 0.34.52  
108 83 Yvonne Brejndahl Ksi K 50 0.35.31 0.35.18  
109 50 Mette Waaben (Haderslev) K 51 0.35.32 0.35.17  
110 16 Christina Damm (Haderslev) K 52 0.35.32 0.35.17  
111 15 Charlotte Schrøder (Christiansfeld) K 53 0.35.42 0.35.28  
112 62 Kristine Guldberg CMC Personaleforening K 54 0.35.42 0.35.34  
113 82 Helena Rejbholdt Ksi K 55 0.35.42 0.35.30  
114 45 Marianne Schmidt (Christiansfeld) K 56 0.35.47 0.35.34  
115 7 Annemette Kollemorten (Ødis) K 57 0.35.47 0.35.33  
116 26 Heidi Larsen (Stepping) K 58 0.36.34 0.36.22  
117 29 Jacob Jepsen (Århus V) M 59 0.36.35 0.36.24  
118 80 Jørn Pedersen kolding motion M 60 0.36.53 0.36.43  
119 42 Marc Skjøde (Christiansfeld) M 61 0.36.56 0.36.56  
120 49 Mette Guld (Christiansfeld) K 59 0.37.06 0.36.57  
121 94 Line Bahr Vonsild Løbeklub K 60 0.37.35 0.37.31  
122 189 Maria Kaarup Rasmussen (Christiansfeld) K 61 0.37.36 0.37.31  
123 103 Annette Bischke (Vedsted) K 62 0.38.06 0.37.59  
124 79 Inga Roi Hansen Kolding Motion K 63 0.38.14 0.38.07  
125 184 Sten Callesen (Christiansfeld) M 62 0.38.32 0.38.17  
126 187 Mette Sørensen (Christiansfeld) K 64 0.39.35 0.39.27  
127 100 Laura Nanna Madsen Kristina Extreme Running K 65 0.39.35 0.39.22  
128 131 Nicklas Bischke Jensen (Vedsted) M 63 0.40.14 0.40.08  
129 195 Finn Villekjær Vidarmotion Sønderborg M 64 0.41.09 0.41.00  
130 129 Katrine Sørensen (Christiansfeld) K 66 0.41.23 0.41.18  
131 130 Brigitte Jacobsen (Hejsager) K 67 0.43.40 0.43.25  
132 185 Trine Andresen KST K 68 0.43.40 0.43.27  
133 92 Dorte Radik Team Giv Håb Trekanten K 69 0.46.22 0.46.04  
134 23 Gitte Hjort (Christiansfeld) K 70 0.46.22 0.46.05  
135 93 Mogens Petersen Team Giv Håb Trekanten M 65 0.46.23 0.46.05  
136 81 Denisa Bjelevac Ksi K 71 0.47.04 0.46.50  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,7 km - se også Børneløb - se også 2,3 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. M/K Brutto Netto Bemærkning
1 363 Jesper Meins Team Meins Running M 1 0.36.41 0.36.41 Hurtigste mand
2 351 Jens Hansen Carl Haderslev IF M 2 0.37.28 0.37.27  
3 346 Erik Schultz DanSau / Eskegaard M 3 0.41.08 0.41.07  
4 364 Per Magnussen Team MeinsRUNning M 4 0.42.44 0.42.42  
5 304 Erik Lorenzen (Fjelstrup) M 5 0.44.26 0.44.24  
6 312 Jørn Carstensen (Vojens) M 6 0.44.32 0.44.30  
7 378 Kristina Schou Madsen Kolding Motion K 1 0.44.35 0.44.33 Hurtigste kvinde
8 360 Mathias Finderup Jessen OK HTF M 7 0.44.56 0.44.55  
9 326 Thomas Bertelsen (Kolding) M 8 0.45.41 0.45.39  
10 371 Lars Christensen Haderslev IF M 9 0.45.51 0.45.49  
11 350 Signe Sørensen Darum If K 2 0.46.08 0.46.03  
12 415 Joakim Fløe (Christiansfeld) M 10 0.47.00 0.46.51  
13 352 Lone Rathgen Carl Haderslev IF K 3 0.47.21 0.47.18  
14 382 Mads Sylvest Jensen (Chr. Feld) M 11 0.47.26 0.47.17  
15 308 Janni Holst Jespersen (Haderslev) K 4 0.47.34 0.47.31  
16 347 Jens Schultz DanSau / Eskegaard M 12 0.47.48 0.47.45  
17 368 Kristen Gubi Glintborg Vi må først løbe når børnene er puttet M 13 0.47.54 0.47.52  
18 417 Morten Jensen (Vojens) M 14 0.47.56 0.47.54  
19 348 Thomas Mackinlay DanSau / Eskegaard M 15 0.48.41 0.48.38  
20 349 Johannes Sørensen Darum If M 16 0.49.31 0.49.26  
21 362 Flemming Larsen Stepping M 17 0.50.53 0.50.43  
22 345 Peter Ravn Dale IL M 18 0.51.40 0.51.37  
23 309 Jeppe Hjort Erlang (Hjerndrup) M 19 0.51.47 0.51.37  
24 306 Henrik Jespersen (Haderslev) M 20 0.52.27 0.52.20  
25 328 Tobias Andersen (Christiansfeld) M 21 0.53.27 0.53.26  
26 319 Marc Jørgensen (Christiansfeld) M 22 0.53.35 0.53.30  
27 416 Jørgen Lundby Jels Løbeklub M 23 0.54.06 0.54.04  
28 313 Jørn Fogtmann (Fredericia) M 24 0.54.07 0.54.02  
29 310 Joan A. Jensen (Lunderskov) K 5 0.54.10 0.54.06  
30 376 Lasse Wahlstrøm Haderslev IF M 25 0.54.25 0.54.11  
31 374 Hannah Sørensen Haderslev IF K 6 0.54.25 0.54.12  
32 315 Kenneth Paulsen (Christiansfeld) M 26 0.54.29 0.54.22  
33 366 Allan Hartman Hansen Vi må først løbe når børnene er puttet M 27 0.54.41 0.54.34  
34 365 John Hansen Vejle IF M 28 0.54.43 0.54.38  
35 325 Rene Fabricius (Christiansfeld) M 29 0.54.53 0.54.48  
36 302 Cecilie Kilsholm (Haderslev) K 7 0.55.11 0.55.05  
37 386 Henrik Østerballe Jensen (Fjelstrup) M 30 0.55.21 0.55.10  
38 324 Per Nissen (Gredstedbro) M 31 0.55.25 0.55.18  
39 354 Hans Oluf Lund Hif M 32 0.55.30 0.55.22  
40 307 Jan Staun (Stepping) M 33 0.56.13 0.56.07  
41 317 Louise Fedders (Haderslev) K 8 0.56.15 0.56.09  
42 340 Anton Nissen CMC Personaleforening M 34 0.56.16 0.56.07  
43 322 Mogens Schmidt (CHRISTIANSFELD) M 35 0.56.28 0.56.19  
44 372 Jesper Vestergård Hansen (Anslet) M 36 0.56.34 0.56.28  
45 344 Jakob Ravn Dale IL M 37 0.57.16 0.57.14  
46 361 Åge Hansen privat M 38 0.57.38 0.57.35  
47 305 Frederik Rosenberg (Odense) M 39 0.57.41 0.57.37  
48 341 Hans Kragelund CMC Personaleforening M 40 0.57.42 0.57.36  
49 375