Siden er sidst opdateret 02. maj 2018 - kl. 18:49

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 30. juli 2015 - kl. 18.20

"Felderløbet"

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Run2U tilmelding på Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb - halvmarathon løber 10,7 ruten 2 gange.

 

 

- tilmelding på Run2U tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest ? - eftertilmelding på dagen)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

5k

10,7k
21,1k
2,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 114 Morten Nyrup Jensen M 1 Hornslet Løbeklub 0.18.08 0.18.08
2 131 Christian Nicolaisen M 2   0.18.12 0.18.12
3 147 Ricki Kristensen M 3 2XU / Kolding Motion 0.18.20 0.18.20
4 108 Søren Laasholdt M 4 Rødekro Tri & Motion 0.20.01 0.20.01
5 113 Simon Petersen M 5   0.20.01 0.20.00
6 126 Richard Vogelsang M 6 TSG Markkleeberg 0.20.02 0.20.02
7 39 Jesper Bjerregård M 7   0.20.08 0.20.08
8 137 Jacob Koch-Hansen M 8   0.20.19 0.20.19
9 117 Jesper Elbæk M 9   0.20.33 0.20.30
10 31 Henrik Bøg Kirsch M 10   0.20.35 0.20.35
11 98 Mads S. Jensen M 11   0.20.39 0.20.37
12 74 Nikolaj Kyed Jensen M 12   0.20.44 0.20.44
13 140 Bjarne Walbech M 13 Kolding Motion 0.20.50 0.20.50
14 151 Michala Hertel-Jørgensen K 1 Kolding Motion 0.21.20 0.21.17
15 15 Claus Skjold Qvist Christensen M 14 Skjold & Qvist 0.21.26 0.21.26
16 1 Allan Christensen M 15   0.21.28 0.21.27
17 94 Allan Jensen M 16   0.21.48 0.21.46
18 46 Klaus Fischer M 17   0.22.22 0.22.18
19 40 Jonas Skøtt Kønig M 18   0.22.42 0.22.36
20 107 Preben Laasholdt M 19 Rødekro Tri & Motion 0.22.47 0.22.47
21 47 Kristian Smidt M 20 AC Byg 0.22.50 0.22.49
22 153 Christian Hertel-Jørgensen M 21   0.23.24 0.23.21
23 134 Kasper Jørgensen M 22   0.23.37 0.23.34
24 85 Thomas Szocska M 23 Szocska A/S 0.23.45 0.23.40
25 23 Flemming Skøtt Jessen M 24 OK HTF 0.23.55 0.23.50
26 65 Mathias Finderup Jessen M 25 OK HTF 0.24.22 0.24.22
27 24 Frederik Hansen M 26 AC Byg 0.24.33 0.24.30
28 70 Michael Skjøtt M 27   0.24.35 0.24.34
29 118 Anne Cathrine Petersen K 2   0.25.02 0.24.53
30 57 Mads Loll Rasmussen M 28 Chrstiansfeld løbe klub 0.25.03 0.25.00
31 144 Jens Erik Andersen M 29   0.25.08 0.25.06
32 150 Rikke Krintel Ravn K 3   0.25.09 0.25.07
33 7 Anne Szocska K 4 Szocska A/S 0.25.54 0.25.49
34 138 Julie Wallesen Fuglbjerg K 5   0.26.07 0.26.04
35 83 Steen Jepsen M 30 Team Lindegade 3 0.26.10 0.26.07
36 148 Maria Nicolaisen K 6   0.26.13 0.26.07
37 22 Finn Rosenberg M 31   0.26.15 0.26.08
38 91 Mathilde Nielsen K 7   0.26.25 0.26.21
39 125 Martin . M 32   0.26.45 0.26.41
40 8 Arne Skjold Christensen M 33 Skjold & Qvist 0.26.48 0.26.43
41 36 Jane Meier K 8 Danske Bank 0.26.53 0.26.50
42 49 Lene Meier K 9   0.26.54 0.26.51
43 81 Simon Albinus M 34 AC Byg 0.27.00 0.27.00
44 64 Martin Skøtt Kønig M 35   0.27.02 0.26.57
45 82 Sonja Christensen K 10   0.27.27 0.27.19
46 116 Mikael Lyck M 36   0.27.42 0.27.35
47 97 Erik S. Hansen M 37   0.27.56 0.27.53
48 129 Erling Uth M 38   0.27.59 0.27.52
49 128 Malene Riis Uth K 11 Løberen 0.28.00 0.27.52
50 112 Karina Esager Mikkelsen K 12   0.28.08 0.27.59
51 19 Dorthe Jørgensen K 13 Vamdrup Runners 0.28.14 0.28.06
52 133 Lene Jensen K 14 Christiansfeld Løbeklub 0.28.17 0.28.12
53 4 Ann Lawaetz Skovgaard K 15 Team Lindegade 3 0.28.20 0.28.16
54 76 Rasmus Guldager M 39 Haderslev PI 0.28.22 0.28.19
55 80 Silke Lenz K 16   0.28.26 0.28.21
56 21 Dorthe Rohde K 17   0.28.28 0.28.26
57 92 Rikke Nielsen K 18   0.28.39 0.28.29
58 14 Christina Mørk Nyborg K 19   0.28.48 0.28.47
59 132 Tilde Wiborg K 20   0.28.49 0.28.46
60 139 Sanne Andersen Sepstrup K 21   0.28.52 0.28.44
61 100 Emilie Lund Hansen K 22 Stepping løbeklub 0.28.52 0.28.41
62 18 Dorte Radik K 23 HIF 0.28.53 0.28.52
63 101 Kim Lund M 40 Stepping løbeklub 0.28.55 0.28.43
64 41 Jørgen Lyck M 41   0.29.01 0.28.54
65 96 Ditte S. Jensen K 24   0.29.15 0.29.03
66 58 Magnus Emil Jensen M 42   0.29.20 0.29.09
67 5 Anne Fabricius K 25 Pulz fitness 0.29.22 0.29.20
68 152 Cecilie Kershøj K 26   0.29.36 0.29.33
69 106 Elisabeth Laasholdt K 27 Rødekro Tri & Motion 0.29.38 0.29.34
70 11 Cecilie Vium Strandridder K 28   0.29.42 0.29.35
71 43 Karsten Vium Strandridder M 43 Vejen 0.29.42 0.29.35
72 95 Anne S. Jensen K 29   0.29.43 0.29.31
73 149 Aage Barle M 44   0.29.54 0.29.45
74 136 Line Brenndt K 30 Vejstrupejerand 0.29.54 0.29.52
75 13 Christian Lyck M 45   0.29.56 0.29.53
76 99 Rasmus Bjernemose M 46   0.30.03 0.29.58
78 104 Ulrik Rethmeier M 47   0.30.06 0.29.59
77 103 Heidi Sørensen K 31   0.30.06 0.29.59
79 78 sara weitling K 32   0.30.08 0.29.57
80 12 Charlotte Szocska K 33 Szocska A/S 0.30.19 0.30.14
81 35 Jacob Norup M 48   0.30.26 0.30.26
82 72 Morten Kirk Jensen M 49   0.30.46 0.30.34
83 3 Anja Mølgaard Hansen K 34 CIF 0.30.49 0.30.45
84 33 Iben Mølgaard Hansen K 35 CIF 0.30.49 0.30.45
85 2 Allan Pabst M 50 Stepping Løbeklub 0.30.50 0.30.46
86 90 Magnus Nielsen M 51   0.30.58 0.30.47
87 32 Henrik Jensen M 52   0.31.02 0.30.50
88 119 Leif Johansen M 53 Tyrstrup Hjerndrup Kirker 0.31.02 0.30.52
89 77 Robin Kragelund M 54   0.31.03 0.30.51
90 66 Mathias Jensen M 55   0.31.03 0.30.51
91 29 Hans Kragelund M 56   0.31.03 0.30.51
92 20 Dorthe Kragelund K 36   0.31.04 0.30.51
93 89 Anne Juhl Sørensen K 37   0.31.06 0.31.00
94 52 Lisbeth Thomsen K 38   0.31.06 0.31.00
95 130 Annette Wiuf Christensen K 39 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.31.07 0.30.58
96 135 Nanna Jørgensen K 40   0.31.09 0.31.07
97 30 Heidi Elbæk K 41 AC Byg 0.31.12 0.31.10
98 54 Lisette Hybschmann K 42 Vojens Løbeklub 0.31.14 0.31.10
99 62 Marie Skovfoged K 43   0.31.16 0.31.10
100 154 Lærke Dietrich K 44   0.31.45 0.31.34
101 37 Jane Stewart K 45 Plata.dk 0.31.49 0.31.41
102 61 Marianne Schmidt K 46   0.31.50 0.31.38
103 48 Laura Birkebæk Pedersen K 47   0.31.51 0.31.41
104 79 Signe Jensen K 48   0.31.51 0.31.41
105 115 Gitte Dall Sølbeck K 49 Christiansfeld Løbeklub 0.32.02 0.31.56
106 105 Jakob Dinsen M 57 Lynet 0.32.19 0.32.13
107 127 Bente Nymark K 50 HIF 0.32.28 0.32.16
108 53 Lise Riggelsen K 51   0.32.30 0.32.21
109 59 Maja Mølgaard Hansen K 52 CIF 0.32.34 0.32.29
110 68 Mette Håkansson K 53 Vamdrup Runners 0.32.41 0.32.33
111 75 Nikolaj Larsen M 58 Christiansfeld Løbeklub 0.32.49 0.32.37
112 84 Susanne Madsen K 54   0.32.51 0.32.38
113 55 Lone Petersen K 55   0.33.21 0.33.15
114 111 Nicolai Sørensen Sørensen M 59 Svend e Sørensen 0.33.25 0.33.15
115 109 Christian Sørensen M 60 Svend e Sørensen 0.33.27 0.33.17
116 145 Gitte B. Andersen K 56   0.33.38 0.33.31
117 44 Katrine Brunsgaard Andersen K 57   0.33.46 0.33.40
118 73 Morten Tingleff-Hansen M 61 Højgaardvejs Gartneri 0.33.50 0.33.41
119 146 Lisbeth Ebbekær Jørgensen K 58   0.34.01 0.33.55
120 86 Tina Harboe Kvist K 59 Szocska A/S 0.34.24 0.34.13
121 10 Carina Persson K 60 Szocska A/S 0.34.24 0.34.13
122 6 Anne Sofie Motzkus K 61 Szocska A/S 0.34.24 0.34.13
123 51 Lis Beck K 62   0.34.44 0.34.31
124 34 Inga Roi Hansen K 63 Kolding Motion 0.34.56 0.34.47
126 16 Dan Bendixen M 62   0.35.09 0.35.01
125 56 Lotte Linnet Boysen K 64   0.35.09 0.35.01
127 45 Kirsten Poulsen K 65 Vojens Løbeklub 0.35.11 0.35.06
128 93 Anne Mie Skak Johanson K 66 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.35.25 0.35.15
129 26 Gudrun Kristensen K 67   0.35.47 0.35.43
130 42 Karen Stegger Jespersen K 68 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.35.58 0.35.49
131 71 Mogens Petersen M 63 HIF 0.36.13 0.36.11
132 27 Hanna Gubi K 69 HIF 0.36.20 0.36.13
133 142 Josefine Kragelund K 70   0.36.31 0.36.21
134 143 Rasmus Kragelund M 64   0.36.31 0.36.21
135 60 Marianne de Taeje K 71   0.37.03 0.36.49
136 50 Lene Visbech Andersen K 72   0.37.08 0.36.54
137 88 Vivi Thiemer Thrane K 73 Seest løbeklub 0.37.27 0.37.19
138 124 Line Henriksen K 74   0.37.34 0.37.21
139 123 Poul Henriksen M 65   0.37.34 0.37.21
140 25 Gitte Hjort K 75   0.38.29 0.38.21
141 141 Anette Kragelund K 76   0.38.49 0.38.38
142 38 Jens Peder Petersen M 66 Vejle IF 0.39.56 0.39.42
143 9 Birthe Lotte Salvesen K 77 ingen 0.41.31 0.41.31
144 87 Tina Hein K 78 Stepping Løbeklub 0.42.04 0.42.01
145 122 Ane Kaps K 79 Løb i Vorbasse 0.47.11 0.47.00
146 28 Hanne Christensen K 80 Tyrstrup og Hjerndrup kirker 0.58.54 0.58.42

 

tilbage til toppen

Resultater 10,7 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 252 Mads Munch M 1 Kolding Motion 0.38.30 0.38.29
2 248 Lars Nielsen M 2 OK Esbjerg 0.40.14 0.40.13
3 258 Nicklas Finderup Jessen M 3 OK HTF 0.43.13 0.43.13
4 284 Michael Kildal Frederiksen M 4 Rødekro Tri og Motion 0.43.31 0.43.30
5 292 Mia Sørensen K 1 Vejle IF 0.43.35 0.43.34
6 307 Jakob Westphall M 5 Business Kolding 0.43.46 0.43.44
7 278 Jonas Niedziella M 6   0.44.28 0.44.27
8 304 Sara Bang Hansen K 2   0.45.19 0.45.16
9 279 Jens Jørgen Kjeldsen M 7 Haderslev IF 0.45.31 0.45.30
10 227 Jacob Sarnov M 8 loebefter.blogspot.com 0.46.02 0.46.00
11 215 Finn Damgaard M 9 kolding bokseklub 0.46.21 0.46.19
12 262 Peter Frandsen M 10 Szocska A/S 0.46.25 0.46.23
13 274 Espen SkallePalle Ravn M 11   0.46.43 0.46.40
14 249 Lars Stokbro M 12 Kolding Brandvæsen 0.47.09 0.47.08
15 282 Karl Hansen M 13 Haderslev IF 0.47.24 0.47.22
16 234 John Østergaard Madsen M 14   0.47.28 0.47.28
17 259 Nicolaj Vinther Sørensen M 15   0.47.39 0.47.35
18 230 Jesper Lindskov Kaa Jørgensen M 16   0.48.23 0.48.17
19 254 Matt Rogers M 17   0.48.28 0.48.19
20 285 Poul Bruun M 18 HIF 0.48.32 0.48.30
21 283 Maiken Arreborg Hansen K 3 MultiAtleten/Newline 0.48.33 0.48.33
22 273 Carsten Gammelgård M 19   0.48.41 0.48.38
23 212 Dan Nielsen M 20 Audi Fredericia 0.49.36 0.49.33
24 236 Jørn Fogtmann M 21 Fredericia Rådhus 0.51.04 0.51.00
25 281 Lars Pallesen M 22   0.51.37 0.51.27
26 205 Anders G. Lyck M 23 PULS 6091 / Lægehuset i Hejls 0.51.45 0.51.41
27 266 Tine Thidemann K 4 AAPI 0.51.48 0.51.43
28 238 Julie Abrahamsen K 5 Bedsted Ungd- & Idrætsfore. 0.52.00 0.51.58
29 308 Birgitte Knudsen K 6 Haderslev IF 0.52.18 0.52.18
30 286 Klaus Gotfredsen M 24   0.52.28 0.52.24
31 203 Anders Boysen M 25   0.52.33 0.52.25
32 261 Per Birkebæk Pedersen M 26 Christiansfeld Løbeklub 0.52.39 0.52.33
33 267 Tove Jensen K 7 Vojens Løbeklub 0.52.47 0.52.44
34 233 John Hansen M 27 Vejle IF 0.53.03 0.53.02
35 243 Kim Gottfriedsen M 28   0.53.37 0.53.34
36 271 Thomas Mogensen M 29 GKN 0.53.38 0.53.33
37 268 Trine Nøddesbo K 8 Team Nøddesbo/Meins 0.53.52 0.53.44
38 288 Malene Anken K 9   0.54.00 0.54.00
39 287 Kenneth Hansen M 30   0.54.01 0.53.52
40 295 Janni Riis Jensen K 10 Haderslev IF 0.54.06 0.54.05
41 225 Henrik Thomassen M 31   0.54.59 0.54.50
42 255 Mette Skovfoged K 11   0.55.30 0.55.24
43 242 Kent Hansen M 32   0.55.30 0.55.24
44 269 Ulla Jensen K 12 Christiansfeld Løbeklub 0.55.33 0.55.27
45 276 Morten Duholm M 33   0.55.45 0.55.42
46 256 Michael Frandsen M 34   0.55.54 0.55.44
47 301 Mogens Sylvester M 35 AAIG AAbenraa 0.56.39 0.56.37
48 245 Kristian Minke M 36 AC Byg 0.56.44 0.56.44
49 311 Ulrik Bork M 37   0.57.01 0.56.53
50 202 Anders Boysen M 38   0.57.07 0.56.58
51 302 Mikael Haas M 39 Team Skrald 0.57.13 0.57.04
52 303 Poul Gormsen M 40 Team skrald 0.57.13 0.57.05
53 244 Kim Hansen M 41   0.57.18 0.57.15
54 310 John Højer M 42   0.57.29 0.57.19
55 306 Peter Kaad M 43   0.57.36 0.57.30
56 260 Nis Peter Grau M 44 Mads' løbeklub 0.57.47 0.57.39
57 270 Werner Gregersen M 45   0.57.51 0.57.41
58 229 Jan Staun M 46 Stepping løbeklub 0.57.59 0.57.56
59 201 Aksel Jensen M 47 Tønder Løbeklub 0.58.04 0.58.01
60 231 Jette Madsen K 13   0.58.09 0.58.03
61 298 Hanne Juhl K 14 HIF 0.58.35 0.58.34
62 211 Dan Jacobsen M 48   0.58.42 0.58.31
63 280 Marianne Andersen K 15 Idrætsforeningen for Flyvestation Skrydstrup (IFS) 0.59.33 0.59.29
64 228 Jan Rohde M 49   0.59.41 0.59.34
65 210 Brian Ruge M 50 Herr 0.59.44 0.59.41
66 206 Anett Boysen K 16   0.59.44 0.59.41
67 223 Henrik Heinemeier M 51 HIF 0.59.57 0.59.55
68 257 Morten Caspersen M 52   0.59.58 0.59.57
69 218 Grethe Nissen K 17 Jels Løbemotion 0.59.59 0.59.54
70 207 Anne Høyer K 18 Seest Løbeklub 1.00.11 1.00.04
71 272 Carsten Dumsen M 53   1.00.34 1.00.30
72 247 Laila Mogensen K 19 Christiansfeld løbeklub 1.00.38 1.00.32
73 216 Finn Hausnap M 54 Løb i Vorbasse 1.01.23 1.01.18
74 239 Kasper Esager M 55 Bisse04 1.01.30 1.01.21
75 300 Lis Dalgas K 20   1.01.35 1.01.27
76 299 Magnus Dalgas M 56   1.01.35 1.01.28
77 226 Inger Schlichting K 21   1.01.49 1.01.41
78 289 Merete Jørgensen K 22 HIF 1.01.55 1.01.54
79 246 Lærke Bang K 23   1.02.17 1.02.11
80 237 Jørn Vinther Sørensen M 57   1.03.05 1.02.59
81 220 Helge Esager M 58   1.03.25 1.03.17
82 253 Mai-Britt Jørgensen Eriksen K 24   1.03.38 1.03.34
84 290 Peter J M 59 Jejsing 1.03.43 1.03.34
83 291 Lisbeth Kok K 25   1.03.43 1.03.34
85 232 Jette Palmelund Samsøe K 26   1.03.46 1.03.42
86 277 Jannie Bertz K 27   1.05.14 1.05.02
87 294 Thomas Arnolds M 60   1.05.47 1.05.46
88 293 Randi Arnolds K 28   1.06.25 1.06.24
89 241 Kennet Toftdal M 61   1.06.39 1.06.39
90 309 Lars Bo Andersen M 62 Christiansfeld Løbeklub 1.06.51 1.06.39
91 305 Anette Petersen K 29 Christiansfeld 1.06.55 1.06.46
92 251 Lykke Nystrup K 30 Christiansfeld løbeklub 1.07.33 1.07.22
93 217 Grethe Holmgaard Wolf K 31 Haderslev motion 1.07.44 1.07.37
94 208 Annette Falkenberg Jacobsen K 32   1.07.55 1.07.44
95 222 Helle Sass Tarbensen K 33 Haderslev Kommune 1.07.58 1.07.55
96 219 Hans-Erik Næsager M 63   1.07.58 1.07.54
97 240 Kathrine Ringvad K 34 Christiansfeld Løbeklub 1.08.27 1.08.19
98 265 Tina Bruhn Madsen K 35   1.09.02 1.08.50
99 214 Eva Warming K 36   1.09.02 1.08.53
100 297 Mette Nygaard K 37   1.12.41 1.12.34
101 296 Torben Straarup M 64   1.12.41 1.12.34

 

tilbage til toppen

Resultater 21,1 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Køn Pl. M/K Klub/Team Brutto Netto
1 419 Jesper Meins M 1 HIF/Resport 1.16.44 1.16.43
2 425 Klaus Jørgensen M 2   1.19.30 1.19.29
3 462 Jens-Jakob Fristed Sørensen M 3   1.21.07 1.21.01
4 433 Martin Møller Johansen M 4 Aarhus 1900 A/M 1.22.53 1.22.51
6 401 Allan Guldager M 5 Haderslev Politi Idrætsforening 1.29.08 1.29.05
5 412 Helle Roager Jensen K 1 Haderslev Idrætsforening (HIF) 1.29.08 1.29.07
7 463 Søren Søgaard M 6   1.32.15 1.32.10
8 443 Nis Kjær M 7 Kolding Motion 1.32.53 1.32.48
9 483 Ole Bang Hansen M 8   1.33.17 1.33.15
10 481 Peter Fink M 9   1.34.10 1.34.08
11 423 Katja Bjerre K 2 Læborg Runners 1.35.09 1.35.08
12 418 Jesper Mathiesen M 10   1.38.05 1.38.01
13 441 Niels Lachmann M 11 De glemte helte 1.38.09 1.38.04
14 451 Thomas Vögeli M 12   1.38.17 1.38.10
15 415 Henrik Petersen M 13 Kolding Motion 1.39.12 1.39.09
16 445 Peter Rene Sebelius M 14 Forsvaret 1.39.19 1.39.17
17 404 Benjamin Orhan M 15 Odense Triathlon Klub 1.39.26 1.39.21
18 439 Morten K. R. Paaske M 16   1.40.26 1.40.22
19 469 Jimmy Hansen M 17   1.41.09 1.41.06
20 480 Alfred Sørensen M 18 HIF 1.41.16 1.41.13
21 465 Preben Norup M 19   1.42.08 1.42.04
22 437 Michael Madsen M 20   1.42.35 1.42.30
23 448 Rikke Lange Andersen K 3   1.42.52 1.42.46
24 464 Brian Rasmussen M 21   1.43.07 1.42.59
25 427 Kurt Pedersen M 22 Vejle SG & IF Fyn 1.43.32 1.43.29
26 450 Svend Hansen M 23 Jels Løbemotion 1.43.41 1.43.33
27 434 Martin Striib M 24   1.43.48 1.43.44
28 446 Rasmus Breum Mariegaard M 25   1.43.53 1.43.49
29 429 Mads Trærup Nielsen M 26 J.T.N-Fysioterapi 1.44.21 1.44.13
30 442 Niels Rossen M 27 Læborg Runners 1.46.01 1.45.54
31 459 Martin Dinsen M 28 Haderslev Tri 2000 1.46.21 1.46.14
32 484 Tonny Nielsen M 29 Kolding Bokseklub 1.46.22 1.46.15
33 426 Kurt Nielsen M 30 Løb i Vorbasse 1.46.38 1.46.30
34 408 Dennis Damsager M 31   1.47.27 1.47.25
35 421 Jørgen Møller M 32 Vejle IF 1.47.32 1.47.25
36 407 Daniel Toft M 33 Nordea 1.48.27 1.48.25
37 477 Mads Henriksen M 34   1.48.38 1.48.35
38 479 Glenn Hansen M 35   1.49.24 1.49.21
39 411 Glenn Lange Conradsen M 36   1.49.27 1.49.20
40 474 Betina Aagaard K 4   1.49.49 1.49.42
41 468 Trine Højland K 5   1.49.53 1.49.50
42 454 Lorie Hamelin K 6 De Glemte Helte 1.50.02 1.49.56
43 467 Morten Sejersen M 37   1.51.17 1.51.09
44 476 Bent Petz M 38   1.51.17 1.51.09
45 422 Karina Wittendorf K 7   1.51.21 1.51.16
46 447 Rene Wittendorf M 39   1.52.46 1.52.41
47 458 Poul Carlsen M 40 Kolding Motion 1.53.07 1.52.56
48 432 Martin Mikkelsen M 41   1.53.51 1.53.45
49 461 Sanne Michl K 8 Toftlund if 1.53.54 1.53.48
50 413 Henning Appel Larsen M 42 Vojens Løbeklub 1.54.12 1.54.05
51 470 Kenni Riis Panduro M 43   1.56.05 1.56.02
52 455 Brian Thomsen M 44   1.57.30 1.57.21
53 403 Andreas Eriksen M 45 De Glemte Helte 1.58.20 1.58.13
54 406 Claes Adel M 46 Stepping Løbeklub 1.58.25 1.58.15
55 460 Lars Vesterskov Due M 47 De Glemte Helte 1.58.25 1.58.20
56 452 Tina Mundt Larsen K 9 Kolding Motion 1.58.28 1.58.19
57 482 Kim Degn M 48   1.58.33 1.58.27
58 440 Myrna Larsen K 10 Kolding Motion 1.58.52 1.58.43
59 428 Louise Boisen K 11   1.58.53 1.58.51
60 405 Carl-Marius Steensen M 49 Højgaardvejs Gartneri 2.00.10 2.00.06
61 444 peter andersen M 50 comwell kongebrogaarden 2.02.12 2.02.00
62 453 Tom Larsen M 51 Kolding Motion 2.02.22 2.02.13
63 473 Henrik Østerballe Jensen M 52   2.03.13 2.03.05
64 457 Karen Schultz K 12