Siden er sidst opdateret 05. august 2017 - kl. 20:42

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Resultater   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Felderløbet i Christiansfeld - torsdag d. 4. august 2016 - kl. 18.20

"Felderløbet"

Felderløbet i Christiansfeld

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

My Race Result

 

Resu, billeder, video

Medie

 

 

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 18.20 fra adressen: Kongensgade 7, 6070 Christiansfeld

- Christiansfeld Løbeklub tilbyder 3 distancer samt børneløb - halvmarathon løber 10,7 ruten 2 gange.

 

- se Info samt tilmelding My Race Result (forhåndstilmelding senest ? - eftertilmelding på dagen)

- se også 2017 - 2016 - 2015 - 2014 - 2013

5k

10,7k
21,1k
2,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2,8 km børneløb - se også 2,8 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 505 Asmus Damgaard   M 1 0.09.45 0.09.44 Hurtigste dreng
2 1179 Rebekka Kordon (Christiansfeld) K 1 0.12.17 0.12.17 Hurtigste pige
3 526 Jeppe Kristensen (Kolding) M 2 0.12.19 0.12.19  
4 1196 Luna Nørgaard Dinsen (Christiansfeld) K 2 0.12.20 0.12.20  
5 1198 Louise Bording (Christiansfeld) K 3 0.12.20 0.12.20  
6 1195 Lynge Gram Hansen Karma Police M 3 0.12.38 0.12.34  
7 1172 Tobias Schmidt (Christiansfeld) M 4 0.13.00 0.12.59  
8 523 Helena Nissen (Christiansfeld) K 4 0.13.36 0.13.36  
9 1194 Mads Bjerregård (Christiansfeld) M 5 0.13.37 0.13.29  
10 1175 Sarah Gellert (Haderslev) K 5 0.14.15 0.14.08  
11 1197 Louise Schwarz (Haderslev) K 6 0.14.16 0.14.04  
12 510 Casper Breum Fredensborg (Christiansfeld) M 6 0.14.48 0.14.44  
13 536 Kristine Hasberg (Chtistiansfeld) K 7 0.14.54 0.14.47  
14 1193 Mads Gram (Christiansfeld) M 7 0.15.23 0.15.21  
15 1184 Mathilde Gram (Christiansfeld) K 8 0.15.31 0.15.28  
16 995 Sean Venø (Rødekro) M 8 0.15.46 0.15.44  
17 504 Annette Wiuf Christensen Tyrstrup og Hjerndrup kirker K 9 0.15.46 0.15.38  
18 502 Anne Banke (Christiansfeld) K 10 0.15.47 0.15.43  
19 1173 Thilde Paaske Ingen klub K 11 0.15.50 0.15.45  
20 520 Emma Bjerregård (Christiansfeld) K 12 0.15.53 0.15.46  
21 514 Dorte Kristensen (Kolding) K 13 0.16.26 0.16.24  
22 530 Josefine Bygebjerg Jakobsen (Kolding) K 14 0.16.26 0.16.26  
23 1106 Josefine Kay (Christiansfeld) K 15 0.16.41 0.16.41  
24 518 Emilie Iwersen (Christiansfeld) K 16 0.16.45 0.16.45  
25 1186 Martin Mikkelsen Skovstrup RUNNERS M 9 0.16.56 0.16.54  
26 501 Alfred Esager Mikkelsen Skovstrup RUNNERS M 10 0.16.56 0.16.54  
27 538 Lennart Westergaard (Tapsøre) M 11 0.17.03 0.17.02  
28 1102 Asmus H. Damgaard PULS 6091 M 12 0.17.28 0.17.28  
29 512 Claus Iwersen (Christiansfeld) M 13 0.17.31 0.17.31  
30 511 Clara Iwersen (Christiansfeld) K 17 0.17.34 0.17.32  
31 1187 Markus Schmidt (Christiansfeld) M 14 0.17.56 0.17.52  
32 1178 Rikke Bygebjerg Petersen (Kolding) K 18 0.18.36 0.18.33  
33 524 Ida Bygebjerg Jakobsen (Kolding) K 19 0.18.36 0.18.34  
34 1199 Lotte Boysen Christiansfeld løbeklub K 20 0.18.38 0.18.35  
35 516 Emil Boysen Christiansfeld løbeklub M 15 0.18.38 0.18.35  
36 1192 Mads Peter Grau Christiansfeld Løbeklub M 16 0.18.38 0.18.34  
37 1190 Malthe Fyhn Hansen (Christiansfeld) M 17 0.18.43 0.18.43  
38 535 Katja Fyhn (Christiansfeld) K 21 0.19.24 0.19.19  
39 509 Carsten Fredensborg (Christiansfeld) M 18 0.19.30 0.19.26  
40 534 Kathrine Breum Fredensborg (Christiansfeld) K 22 0.19.31 0.19.26  
41 532 Karen Leerskov Knudsen (Tapsøre) K 23 0.19.58 0.19.56  
42 517 Emilie Faaborg (Haderslev) K 24 0.20.00 0.20.00  
43 1185 Mathias Fyhn Hansen (Christiansfeld) M 19 0.20.43 0.20.43  
44 539 Leo Knudsen (Tapsøre) M 20 0.20.50 0.20.47  
45 1200 Liza Westergaard (Tapsøre) K 25 0.20.50 0.20.47  
46 527 Jonas Ravn (Moltrup) M 21 0.21.18 0.21.17  
47 1174 Stephanie Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 26 0.21.21 0.21.15  
48 522 Gitte Sølbeck Christiansfeld Løbeklub K 27 0.21.21 0.21.17  
49 1188 Markus Faaborg (Haderslev) M 22 0.21.24 0.21.23  
50 1176 Sille Marie Wilutzky (Christiansfeld) K 28 0.21.36 0.21.34  
51 1171 Trine Wilutzky (Christiansfeld) K 29 0.21.39 0.21.35  
52 508 Betina Faaborg (Haderslev) K 30 0.21.41 0.21.38  
53 533 Karoline Faaborg (Haderslev) K 31 0.21.41 0.21.41  
54 507 Benedikte Houmann (Kolding) K 32 0.21.43 0.21.39  
55 503 Annette Houmann (Kolding) K 33 0.21.43 0.21.39  
56 981 Alma Wormedorf (Christiansfeld) K 34 0.21.53 0.21.44  
57 528 Jonathan Tingleff Steensen (Haderslev) M 23 0.22.44 0.22.41  
58 980 Malthe Grau Christiansfeld Løbeklub M 24 0.22.47 0.22.43  
59 1180 Pia Grau Christiansfeld Løbeklub K 35 0.22.47 0.22.44  
60 1216 Ella Hansen (Christiansfeld) K 36 0.22.54 0.22.47  
61 519 Emily Hjarsbæk (Tapsøre) K 37 0.22.58 0.22.54  
62 1170 Ulla Knudsen (Tapsøre) K 38 0.22.58 0.22.55  
63 540 Liva Maria Rasmussen (København) K 39 0.23.11 0.23.03  
64 997 Linda Johnsen   K 40 0.23.41 0.23.40  
65 996 Ofelia Johnsen (Lyngby) K 41 0.23.41 0.23.40  
66 1177 Sara Loft Jensen Christiansfeld Løbeklub K 42 0.24.03 0.23.56  
67 513 Daniel Sølbeck Christiansfeld Løbeklub M 25 0.24.03 0.23.57  
68 529 Jørn Fyhn Lykke Sørensen Ingen klub M 26 0.24.30 0.24.27  
69 982 Onkel Olsen   M 27 0.24.45 0.24.34  
70 1191 Majbritt Lykke Sørensen (Kolding) K 43 0.24.47 0.24.40  
71 1181 Oscar Lykke Sørensen Ingen klub M 28 0.24.47 0.24.42  
72 993 Signe Riis (Rødekro) K 44 0.25.08 0.25.02  
73 998 Sarah Heltoft Thomsen (Kapp Norge) K 45 0.25.24 0.25.16  
74 991 Nanna Heltoft Thomsen (Kapp) K 46 0.25.25 0.25.17  
75 537 Leni Larsen (København) K 47 0.25.25 0.25.17  
76 515 Ella Sofie Rasmussen (København) K 48 0.25.25 0.25.16  
77 994 Tina Venø (Rødekro) K 49 0.25.27 0.25.20  
78 992 Mila Venø (Rødekro) K 50 0.25.27 0.25.22  
79 1183 Matilde Kristiansen (Vinding) K 51 0.28.06 0.27.57  
80 521 Frederik Kristiansen (Vinding, vejle) M 29 0.28.13 0.28.07  
81 1182 Nina Christensen (Vinding, vejle) K 52 0.28.14 0.28.14  
82 525 Inger Christensen (Christiansfeld) K 53 0.28.20 0.28.12  
83 531 Julie Lykke Sørensen Ingen klub K 54 0.44.13 0.44.10  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 2,8 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 143 Emil Hosøy (Valestrandsfossen) M 1 0.18.22 0.18.22 Hurtigste mand
2 109 Nicklas Finderup Jessen OK HTF M 2 0.19.28 0.19.28  
3 62 Jesper Bjerregård (Christiansfeld) M 3 0.20.06 0.20.06  
4 139 Mads Jensen (Christiansfeld) M 4 0.20.57 0.20.57  
5 74 Kasper Kroløkke (Christiansfeld) M 5 0.21.04 0.21.00  
6 141 Søren Bertelsen (Christiansfeld) M 6 0.21.23 0.21.23  
7 115 Per Glassau Vejle IF M 7 0.21.25 0.21.25  
8 4 Anders Boysen Christiansfeld løbeklub M 8 0.21.42 0.21.42  
9 13 Asta Kamp Hermansen (Beder) K 1 0.21.49 0.21.47 Hurtigste kvinde
10 104 Mikkel Kamp (Beder) M 9 0.21.50 0.21.48  
11 58 Jens Hjorth (Hjerndrup) M 10 0.21.56 0.21.56  
12 121 Sara Kordon Haderslev IF K 2 0.22.18 0.22.15  
13 34 Frederik Johannsen (Bjert) M 11 0.22.26 0.22.22  
14 65 Jonas Skøtt Kønig (Christiansfeld) M 12 0.22.34 0.22.31  
15 60 Jeppe Erlang Meny M 13 0.22.34 0.22.32  
16 137 Allan Jensen (Christiansfeld) M 14 0.22.56 0.22.56  
17 105 Mikkel Pedersen (Skjern) M 15 0.23.02 0.22.58  
18 156 Klaus Fischer (Christiansfeld) M 16 0.23.09 0.23.06  
19 114 Palle Hansen Ingen klub M 17 0.23.11 0.23.07  
20 100 Mette Hjorth (Hjerndrup) K 3 0.23.32 0.23.30  
21 95 Mark-Antoni Sørensen Haderslev IF M 18 0.23.48 0.23.44  
22 110 Niels Graversgaard Pedersen Team Graversgaard Pedersen M 19 0.23.57 0.23.55  
23 107 Morten Jensen Arla Christiansfeld M 20 0.23.59 0.23.53  
24 33 Frederik Hansen AC Byg M 21 0.24.29 0.24.22  
25 81 Lene Falk-Adamsen Haderslev IF K 4 0.24.30 0.24.30  
26 152 Rasmus Nørup (Vamdrup) M 22 0.24.42 0.24.30  
27 2 Alex Kvist Ingen klub M 23 0.24.49 0.24.45  
28 124 Steffen Gram (Christiansfeld) M 24 0.24.54 0.24.38  
29 40 Hans Kragelund Arla Christiansfeld M 25 0.25.01 0.24.47  
30 150 Lasse Kirsch Arla Christiansfeld M 26 0.25.01 0.24.48  
31 83 Lennart Quvang Ingen klub M 27 0.25.26 0.25.21  
32 51 Jane Meier Ingen klub K 5 0.25.27 0.25.23  
33 5 Anette Bock ØIF Løberne K 6 0.25.33 0.25.29  
34 119 Rasmus Bakkendrup Sørensen (Kolding) M 28 0.25.35 0.25.30  
35 97 Martin Skøtt Kønig (Christiansfeld) M 29 0.25.44 0.25.42  
36 54 Janni Hansen (Stepping) K 7 0.25.45 0.25.39  
37 66 Jørgen Lyck (Christiansfeld) M 30 0.26.24 0.26.24  
38 64 Johnny Petersen (Horsens) M 31 0.26.30 0.26.19  
39 153 Henrik Vinther Sørensen (Haderslev) M 32 0.26.42 0.26.34  
40 142 Kim Hansen (Christiansfeld) M 33 0.26.52 0.26.47  
41 118 Phillip Johannsen (Bjert) M 34 0.26.55 0.26.50  
42 49 Jakob Johannsen (Bjert) M 35 0.27.10 0.27.04  
43 212 Carsten Hansen (Egtved) M 36 0.27.16 0.27.07  
44 128 Tilde Wiborg (Christiansfeld) K 8 0.27.23 0.27.17  
45 133 Tina Jepsen Haderslev motion K 9 0.27.27 0.27.18  
46 123 Sonja Christensen Vamdrup runners K 10 0.27.32 0.27.26  
47 144 Julie W. Fuglbjerg   K 11 0.27.47 0.27.41  
48 22 Charlotte Bertelsen (Christiansfeld) K 12 0.27.50 0.27.36  
49 155 Mikael Lyrk (Christiansfeld) M 37 0.28.01 0.27.42  
50 26 Ditte Iversen Moltrup Skole K 13 0.28.02 0.27.47  
51 127 Susanne Vestergaard Ingen klub K 14 0.28.14 0.28.09  
52 9 Anne Szocska Ingen klub K 15 0.28.15 0.28.12  
53 73 Kasper Esager Esager M 38 0.28.34 0.28.17  
54 140 Ditte Jensen (Christiansfeld) K 16 0.28.58 0.28.49  
55 50 Jan Rosenberg Arla Christiansfeld M 39 0.29.24 0.29.12  
56 96 Martin Grün Moltrup Skole M 40 0.29.40 0.29.24  
57 154 Karin Thomsen (Sommersted) K 17 0.29.46 0.29.39  
58 122 Signe Erlang Meny K 18 0.29.50 0.29.48  
59 135 Valdemar Thrane Hansen Bulderby M 41 0.29.59 0.29.51  
60 68 Julie Marie Erlang (Christiansfeld) K 19 0.30.00 0.29.58  
61 130 Tina Damgaard (Lunderskov) K 20 0.30.04 0.30.04  
62 19 Carina Schultz (Christiansfeld) K 21 0.30.18 0.30.08  
63 138 Anne Jensen (Christiansfeld) K 22 0.30.18 0.30.08  
64 99 Mette Dammose (Haderslev) K 23 0.30.24 0.30.16  
65 120 Rikke Nielsen (Chr-feld) K 24 0.30.32 0.30.16  
66 6 Anette Højer Haderslev IF K 25 0.30.35 0.30.22  
67 108 Nanna Jørgensen Christiansfeld Løbeklub K 26 0.30.37 0.30.31  
68 1416 Pia Vestergaard Team Run2u.dk K 27 0.30.42 0.30.37  
69 44 Helle Frølund Jørgensen Haderslev IF K 28 0.30.45 0.30.31  
70 90 Marc Baumhauer (Kolding) M 42 0.30.59 0.30.54  
71 266 Marianne Vittrup (Vamdrup) K 29 0.31.07 0.30.53  
72 18 Brigitte Jacobsen ØIF Løberne K 30 0.31.12 0.31.08  
73 146 Kim Poulsen (Christansfeld) M 43 0.31.16 0.31.06  
74 112 Oliver Lantz-Frederiksen (Kolding) M 44 0.31.16 0.31.11  
75 88 Magnus Nielsen (Chr-feld) M 45 0.31.17 0.31.11  
76 102 Mette Jørgensen 24/7 Fjelstrup K 31 0.31.17 0.31.17  
77 31 Franziska Wagner (Haderslev) K 32 0.31.33 0.31.15  
78 63 Joan Laurentz Mohr Haderslev IF K 33 0.31.39 0.31.35  
79 25 Dan Bendixen (Christiansfeld) M 46 0.31.39 0.31.39  
80 29 Ella Lisberg Larsen (Vamdrup) K 34 0.31.50 0.31.44  
81 151 Kurt Karstans (Christiansfeld) M 47 0.31.56 0.31.38  
82 24 Christoffer Wiborg Christiansfeld Løbeklub M 48 0.31.58 0.31.44  
83 23 Christian Lyck (Christianfeld) M 49 0.31.59 0.31.46  
84 116 Pernille Elbæk (Lunderskov) K 35 0.32.16 0.32.16  
85 111 Nikolaj Larsen Arla Christiansfeld M 50 0.32.24 0.32.08  
86 94 Mark Jutte Run with Fun M 51 0.32.28 0.32.21  
87 77 Kim Lantz (Kolding) M 52 0.32.28 0.32.24  
88 129 Tina Bruhn Madsen Alfa Laval Kolding K 36 0.32.31 0.32.22  
89 125 Stephan Jutte Run with Fun M 53 0.32.31 0.32.24  
90 80 Ukendt   K 37 0.32.54 0.32.37  
91 71 Kaja Kamp Hermansen (Beder) K 38 0.32.56 0.32.43  
92 47 Ida Hermansen (Beder) K 39 0.32.56 0.32.44  
93 15 Betina Boskov Haderslev IF K 40 0.33.14 0.33.02  
94 52 Jane Stewart Vojens Løbeklub K 41 0.33.39 0.33.22  
95 101 Mette Iversen (Haderslev) K 42 0.33.50 0.33.41  
96 93 Marie Skovfoged (Horsens) K 43 0.34.09 0.33.58  
97 27 Dorte Søndergaard (Christiansfeld) K 44 0.34.46 0.34.40  
98 117 Pernille Warweg (Christiansfeld) K 45 0.34.46 0.34.38  
99 67 Jørgen Mayer-Andersen Arla Christiansfeld M 54 0.34.51 0.34.39  
100 12 Anni Pettersson (Esbjerg) K 46 0.34.53 0.34.45  
101 3 Allan Johansen (Odense) M 55 0.35.01 0.34.47  
102 35 Georg Andreas Svendsen (Horsens) M 56 0.35.02 0.34.59  
103 85 Lone Jørgensen Arla Christiansfeld K 47 0.35.03 0.34.54  
104 43 Helle Asmussen -6093 K 48 0.35.18 0.35.09  
105 136 Rikke Nøerskov (Kolding) K 49 0.35.20 0.35.11  
106 11 Annemette Kollemorten (Vamdrup) K 50 0.35.34 0.35.20  
107 91 Marianne de Taeje (Christiansfeld) K 51 0.35.46 0.35.35  
108 148 Josefine Kragelund (Christiansfeld) K 52 0.35.49 0.35.44  
109 113 Ove Hansen Bevtoft UIF M 57 0.35.52 0.35.41  
110 14 Bente Schultz (Sjølund) K 53 0.36.13 0.35.55  
111 48 Inga Roi Hansen Kolding Motion K 54 0.36.21 0.36.11  
112 98 Mary Jensen Ingen klub K 55 0.36.25 0.36.18  
113 86 Madeleine Baumhauer (Kolding) K 56 0.36.30 0.36.26  
114 55 Jeanette Post (Hejlsminde) K 57 0.36.34 0.36.16  
115 20 Cathrine Nørup (Vamdrup) K 58 0.36.46 0.36.35  
116 78 Kirsten Hansen Haderslev IF K 59 0.37.01 0.36.45  
117 38 Hanna Gubi Haderslev IF K 60 0.37.08 0.36.53  
118 147 Cecilie Kragelund (Christiansfeld) K 61 0.37.16 0.37.00  
119 10 Anne Uldahl Mif K 62 0.37.27 0.37.22  
120 39 Hanne Hindbo (Haderslev) K 63 0.37.31 0.37.25  
121 79 Kristine Poulsen Arla Christiansfeld K 64 0.37.34 0.37.25  
122 28 Dorthe Bundesen Arla Christiansfeld K 65 0.37.36 0.37.27  
123 131 Tina Gunde Hansen Bulderby K 66 0.37.49 0.37.42  
124 87 Mads Banke (Århus) M 58 0.38.17 0.38.07  
125 7 Anja Steffensen (Sønderborg) K 67 0.38.28 0.38.12  
126 16 Birgit Misser Kilde (Sønderborg) K 68 0.38.28 0.38.13  
127 41 Heidi Dele Haderslev IF K 69 0.38.33 0.38.20  
128 75 Kate Jutte Run with Fun K 70 0.39.12 0.39.03  
129 17 Bo Dalmose (Fjelstrup) M 59 0.39.13 0.38.55  
130 70 Kaj S Jensen (Christiansfeld) M 60 0.39.13 0.38.55  
131 72 Karen Jutte Run with Fun K 71 0.39.15 0.39.07  
132 149 Annette Kragelund (Christiansfeld) K 72 0.39.22 0.39.07  
133 103 Michelle Baumhauer (Kolding) K 73 0.39.50 0.39.46  
134 37 Gunni Frandsen (Haderslev) K 74 0.40.13 0.40.06  
135 106 Mona Jessen (Haderslev) K 75 0.40.13 0.40.06  
136 46 Ida Hansen (Christiansfeld) K 76 0.40.21 0.40.14  
137 1 Alex Christensen (Christiansfeld) M 61 0.40.21 0.40.14  
138 145 Anitta Thomsen (Christiansfeld) K 77 0.40.32 0.40.16  
139 36 Gitte Müller Arla Christiansfeld K 78 0.40.57 0.40.46  
140 57 Jens Erik Lind Arla Christiansfeld M 62 0.40.59 0.40.47  
141 59 Jens Peder Petersen Vejle If M 63 0.41.08 0.40.51  
142 42 Helene Skøtt Madsen (Christiansfeld) K 79 0.41.09 0.41.05  
143 134 Trine Søndergaard (Christiansfeld) K 80 0.41.09 0.41.06  
144 132 Tina Hein Stepping løbeklub K 81 0.41.39 0.41.31  
145 53 Janne Banke (Christiansfeld) K 82 0.42.35 0.42.24  
146 61 Jesper Banke (Christiansfeld) M 64 0.42.36 0.42.25  
147 32 Freddy Hesel Jacobsen Team Moseby M 65 0.42.57 0.42.46  
148 30 Flemming Pagh Frandsen Team Moseby M 66 0.42.57 0.42.47  
149 56 Jens Christensen Meny M 67 0.45.09 0.45.06  
150 45 Henrik Hedegaard (Vejen) M 68 0.52.07 0.51.50  
151 92 Marianne Lindvig Meny K 83 1.00.21 1.00.07  
152 21 Cecilie Kühne Meny K 84 1.00.22 1.00.08  

 

tilbage til toppen

Resultater 10,7 km - se også 2,8 km - se også 5 km - se også 10,7 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr Navn Klub/Team Køn Pl. Tot. Brutto Netto Bemærkning
1 220 Daniel Hansen Haderslev IF M 1 0.38.06 0.38.06 Hurtigste mand
2 277 Ole Gram Clausen Karma Police M 2 0.38.21 0.38.21  
3 221 Erik Finnemann Haderslev IF M 3 0.39.38 0.39.38  
4 278 Oliver Maarup Jørgensen Haderslev IF M 4 0.41.44 0.41.44  
5 303 Jan Thomsen (Kapp) M 5 0.43.17 0.43.17  
6 286 Søren Kjergaard Alfa Laval Kolding M 6 0.43.51 0.43.51  
7 272 Michael Kildal Frederiksen Haderslev IF M 7 0.43.52 0.43.52  
8 218 Claus Søndergaard Meny M 8 0.44.15 0.44.12  
9 233 Henrik Andersen Meny M 9 0.44.42 0.44.38  
10 304 Nicolaj Sørensen   M 10 0.45.54 0.45.54  
11 236 Jacob Sarnov (Kolding) M 11 0.46.35 0.46.31  
12 238 Jens Jørgen Kjeldsen Haderslev IF M 12 0.46.38 0.46.38  
13 274 Mikael K. Elbæk (Hvidovre) M 13 0.46.44 0.46.40  
14 294 Jonas Niedziella (Christiansfeld) M 14 0.47.28 0.47.23  
15 211 Carsten Gammelgaard Jels løbemotion/Distancerunning M 15 0.47.33 0.47.33  
16 224 Espen Ravn Vejstrupgaard M 16 0.48.04 0.48.04  
17 287 Søren Laugaard Nielsen Tri2000 M 17 0.48.04 0.47.57  
18 267 Martin Westberg Westberg-Søgaard Runners M 18 0.48.46 0.48.46  
19 288 Søren Søgaard Westberg-Søgaard Runners M 19 0.48.47 0.48.47  
20 256 Lars Roi Hansen (Skjern) M 20 0.48.53 0.48.47  
21 243 Jørgen V. Pedersen (Kolding) M 21 0.49.09 0.49.02  
22 299 Bjarne Walbech Kolding Motion M 22 0.49.11 0.49.11  
23 202 Anders Christensen AC Byg M 23 0.49.14 0.49.09  
24 257 Lars Stokbro (Christiansfeld) M 24 0.49.17 0.49.14  
25 241 John Lauesen Stafet for livet M 25 0.49.29 0.49.24  
26 255 Lars Pallesen (Kolding) M 26 0.49.39 0.49.27  
27 289 Torben H. Damgaard PULS 6091 M 27 0.49.57 0.49.53  
28 293 Matt Rogers (Christiansfeld) M 28 0.50.30 0.50.26  
29 302 Meisom Haderslev IF M 29 0.50.31 0.50.20  
30 245 Julie Abrahamsen Rødekro Tri & Motion K 1 0.50.51 0.50.48 Hurtigste kvinde
31 275 Morten Fahrendorff Jørgensen Puls 6091 M 30 0.51.18 0.51.14  
32 298 Rasmus Scherfig (Grindsted) M 31 0.51.19 0.51.14  
33 244 Jørn Fogtmann Fredericia kommune M 32 0.51.23 0.51.16  
34 250 Kim Petersen Alfa Laval Kolding M 33 0.51.27 0.51.22  
35 208 Calle Freytag (Christiansfeld) M 34 0.51.56 0.51.48  
36 213 Casper Hovmand Arla Christiansfeld M 35 0.52.14 0.52.06  
37 223 Erik Vittrup (Vamdrup) M 36 0.52.40 0.52.30  
38 235 Iben Kehlet Seiersen Haderslev IF K 2 0.53.14 0.53.14  
39 297 Anne Brink Pedersen (Kolding) K 3 0.53.32 0.53.28  
40 307 Jørgen Lundby Jels Løbemotion M 37 0.53.48 0.53.39  
41 254 Lars Granth Andersen (Kolding) M 38 0.53.48