Siden er sidst opdateret 26. december 2017 - kl. 15:42

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Tønderløbet - lørdag d. 6. september 2014 - kl. 14 (første start)

""

Tønderløbet

Løbsinfo

Klik her for at se løbets hjemmeside eller løbsinfo

Sportstiming.dk

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

Andet

Løbsinfo fra motionsløb.dk

 

 

Kort beskrivelse: - Danmarks gladeste og fladeste løb skriver Tønderløbet på sin hjemmeside.

 

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 31/8 - eftertilmelding på dagen +50 kr)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018

Halvmarathon DAF opmålt rute

10k DAF opmålt rute
4,35k
2k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 2 km børneløb - se også 2 km - se også 4,35 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team By Nation Køn Pl. M/K Brutto Netto
1 706 Alberte Sørine Iversen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
K 1 0.09.28 0.09.27
2 534 Kristian Møller Tønder Kommune  
DEN
M 1 0.09.54 0.09.54
3 836 Mathias Snitgaard   Højer
DEN
M 2 0.10.01 0.10.01
4 314 Thomas Lutz Syddansk Universitet Tønder
GER
M 3 0.10.09 0.10.09
5 296 Simon Kühl   Tønder
DEN
M 4 0.10.20 0.10.18
6 301 Ditte Block Paulsen   Skærbæk
DEN
K 2 0.10.43 0.10.41
7 815 Emil Fobian Tønder løbeklub Tønder
DEN
M 5 0.10.57 0.10.57
8 116 Nicklas Frikke Thomsen   Esbjerg
DEN
M 6 0.11.11 0.11.08
9 258 Hjalte Olesen    
DEN
M 7 0.11.12 0.11.11
10 501 Lucas Knudsen Tønder Kommune  
DEN
M 8 0.11.15 0.11.11
11 48 Anna Langmaack   Nordborg
DEN
K 3 0.11.20 0.11.19
12 239 Nicklas Køcks Hansen Sydbank Bylderup
DEN
M 9 0.11.27 0.11.26
13 533 Mensel junior 1 Møller Junior 1 Tønder Kommune  
DEN
M 10 0.11.49 0.11.40
14 532 Mensel Møller Tønder Kommune  
DEN
M 11 0.11.50 0.11.41
15 156 Asta Reedtz    
DEN
K 4 0.11.54 0.11.53
16 224 Frederik Overgaard Lauritsen   Tønder
DEN
M 12 0.11.58 0.11.57
17 881 Kamilla Simonsen   Skærbæk
DEN
K 6 0.12.13 0.12.08
18 79 Jacob Sebastian Honoré   Tønder
DEN
M 13 0.12.14 0.12.08
19 870 Lina Holst Thimsen   Tønder
DEN
K 5 0.12.16 0.12.05
20 775 Lykke Nyboe   Tønder
DEN
K 7 0.12.17 0.12.11
21 86 Kasper S. Ploug   Aabenraa
DEN
M 14 0.12.41 0.12.38
22 454 Kalle Helt Høyer Tønder Kommune  
DEN
M 15 0.12.57 0.12.44
23 505 Mads Maach Tønder Kommune  
DEN
M 16 0.13.22 0.13.19
24 249 Bertil Hasager Pedersen   Tønder
DEN
M 17 0.13.39 0.13.30
25 638 Milla Lund  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 8 0.13.41 0.13.41
26 639 Anja Christiansen (mlu)  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 9 0.13.41 0.13.41
27 337 Alexander Thomsen   Tønder
DEN
M 18 0.13.49 0.13.41
28 586 Sigrid Bogh Christensen Tønder Kommune  
DEN
K 10 0.13.50 0.13.46
29 445 Johanne Bogh Tønder Kommune  
DEN
K 11 0.13.50 0.13.46
30 338 Sebastian Thomsen   Tønder
DEN
M 19 0.13.50 0.13.42
31 393 Elias Bogh Linnet Tønder Kommune  
DEN
M 20 0.13.50 0.13.46
32 769 Dagmar Widt Tønder løbeklub Tønder
DEN
K 12 0.13.57 0.13.56
33 511 Malthe Johannsen Tønder Kommune  
DEN
M 21 0.14.00 0.13.55
34 118 Mathias Nielsen   Egtved
DEN
M 22 0.14.08 0.13.57
35 787 Ditte Marie Terp ponyhof Tønder
DEN
K 13 0.14.22 0.14.08
36 781 René Terp ponyhof Tønder
DEN
M 23 0.14.22 0.14.08
37 705 Liv Gönül Atiser  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
K 14 0.14.25 0.14.22
38 689 Adil Atiser  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 24 0.14.25 0.14.22
39 515 Marcus Ruhlmann Tønder Kommune  
DEN
M 25 0.14.39 0.14.35
40 119 Mikkel Nielsen   Egtved
DEN
M 26 0.14.46 0.14.35
41 87 Maja S. Ploug   Aabenraa
DEN
K 17 0.14.50 0.14.46
42 829 Nanna Jangensen    
DEN
K 15 0.14.51 0.14.38
43 801 Karoline Friis   Tønder
DEN
K 16 0.14.51 0.14.43
44 421 Ida Krickau Tønder Kommune  
DEN
K 20 0.14.55 0.14.50
45 270 Luca Dahl Lorentzen   Løgumkloster
DEN
M 27 0.14.55 0.14.38
46 788 Louise Terp ponyhof Tønder
DEN
K 18 0.15.02 0.14.49
47 785 Frida Sofie Terp ponyhof Tønder
DEN
K 19 0.15.02 0.14.49
48 573 Randi Maach Tønder Kommune  
DEN
K 21 0.15.03 0.15.00
49 404 Frederik Maach Tønder Kommune  
DEN
M 29 0.15.03 0.15.03
50 812 Oscar De Haan    
DEN
M 31 0.15.13 0.15.11
51 53 Elke Petersen BOG Bylderup-Bov
DEN
K 22 0.15.14 0.15.01
52 55 Mikkel Thomsen Korntvedgaard Tønder
DEN
M 28 0.15.14 0.15.01
53 570 Pia Jepsen Tønder Kommune  
DEN
K 23 0.15.19 0.15.09
54 129 Lucas Thomsen   Bredebro
DEN
M 32 0.15.19 0.15.16
55 128 Lasse Thomsen   Bredebro
DEN
M 33 0.15.19 0.15.17
56 513 Malthe Riis Bols Tønder Kommune  
DEN
M 30 0.15.28 0.15.09
57 394 Elin Jørgensen Tønder Kommune  
DEN
K 24 0.15.44 0.15.25
58 374 Cecilje Kjerstine Pedersen Tønder Kommune  
DEN
K 25 0.15.44 0.15.26
59 793 Martin Taszarek Magnusson    
DEN
M 34 0.15.54 0.15.42
60 794 Lukas Orri Høier   Tønder
DEN
M 35 0.15.55 0.15.43
61 824 Tina Tygesen   Tønder
DEN
K 27 0.16.00 0.15.56
62 825 Magnus Tygesen   Tønder
DEN
M 36 0.16.00 0.15.56
63 803 Jacob Bols   Tønder
DEN
M 37 0.16.01 0.15.58
64 397 Emil Riis Bols Tønder Kommune  
DEN
M 38 0.16.01 0.15.59
65 250 Frida Hasager Pedersen   Tønder
DEN
K 26 0.16.05 0.15.55
66 713 Frida M Zabel  Højer Efterskole  
DEN
K 28 0.16.30 0.16.08
67 715 Michaela M. Zabel  Højer Efterskole  
DEN
K 29 0.16.30 0.16.08
68 862 Louise Weibeck   Sønderborg
DEN
K 30 0.16.37 0.16.28
69 879 Laura Simonsen   Skærbæk
DEN
K 31 0.16.45 0.16.40
70 218 Jakob Pedersen   Højer
DEN
M 39 0.17.01 0.16.58
71 327 Lauritz Severinsen   Løgumkloster
DEN
M 40 0.17.24 0.17.22
72 168 Randi Atiser    
DEN
K 32 0.18.11 0.18.09
73 704 Ida Bilge Atiser  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
K 33 0.18.11 0.18.10
74 811 Philipa De Haan    
DEN
K 34 0.18.42 0.18.40
75 344 Agnes Bogh Christensen Tønder Kommune  
DEN
K 36 0.18.49 0.18.45
76 518 Marianne Bogh Tønder Kommune  
DEN
K 35 0.18.50 0.18.44
77 160 Villads Rude Reedtz    
DEN
M 41 0.18.58 0.18.53
78 800 Annika Friis   Tønder
DEN
K 38 0.19.13 0.19.05
79 802 Michael Friis   Tønder
DEN
M 43 0.19.13 0.19.05
80 427 Irene Nim Hansen Tønder Kommune  
DEN
K 37 0.19.42 0.19.04
81 346 Alfred Franciere Tønder Kommune  
DEN
M 42 0.19.42 0.19.04
82 504 Mads Anton Franciere Tønder Kommune  
DEN
M 44 0.19.42 0.19.05
83 510 Malik Muric Tønder Kommune  
DEN
M 46 0.19.44 0.19.34
84 360 Benjamin Muric Tønder Kommune  
DEN
M 47 0.19.45 0.19.34
85 465 Kerstin Funk Tønder Kommune  
DEN
K 39 0.19.46 0.19.29
86 531 Max Gorm Monsrud Tønder Kommune  
DEN
M 45 0.19.46 0.19.29
87 251 Lisbeth Lindorff Kornerup   Varde
DEN
K 40 0.19.55 0.19.45
88 254 Sandra Hasager Pedersen   Tønder
DEN
K 41 0.19.56 0.19.45
89 626 Vitus Thrane Tønder Kommune  
DEN
M 48 0.20.41 0.20.30
90 621 Vibeke Thrane Tønder Kommune  
DEN
K 42 0.20.43 0.20.32
91 878 Birthe Andersen   Herning
DEN
K 43 0.21.38 0.21.29
92 261 Randi Jønsson   Skærbæk
DEN
K 46 0.22.05 0.22.03
93 262 Sille Olesen   Skærbæk
DEN
K 47 0.22.05 0.22.03
94 548 Mikkas Achner Tønder Kommune  
DEN
M 49 0.22.06 0.21.44
95 381 Christina Achner Tønder Kommune  
DEN
K 44 0.22.07 0.21.45
96 514 Malucca Achner Tønder Kommune  
DEN
K 45 0.22.07 0.21.46
97 804 Filippa Skiver   Haderslev
DEN
K 48 0.22.22 0.22.15
98 481 Laurits L.Christensen Tønder Kommune  
DEN
M 50 0.22.29 0.22.24
99 390 Dorthe Steinbach Tønder Kommune  
DEN
K 49 0.24.03 0.23.48
100 146 Nicolai Conrad   Almind
DEN
M 51 0.24.05 0.23.58
101 596 Susanne Conrad Tønder Kommune  
DEN
K 50 0.24.32 0.24.25
102 487 Liam Conrad Kjeldsen Tønder Kommune  
DEN
M 52 0.24.32 0.24.26
- 784 Sigurd Boe Hauggard-Nielsen Tækker Højbjerg
DEN
M - - -
- 147 Oliver Ottsen Conrad   Almind
DEN
M - - -

 

 

tilbage til toppen

Resultater 4,35 km - se også 2 km - se også 4,35 km - se også 10 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste

Pl. Tot. Startnr. Navn Klub/Team By Nation Køn Pl. M/K Brutto Netto
1 271 Kasper Mikkelsen Rødekro Tri & motion Rødekro
DEN
M 1 0.14.42 0.14.40
2 232 Alexander Salby AAIG Youngster Team Aabenraa
DEN
M 2 0.14.55 0.14.54
3 890 Brian Friis Bilhuset Ribe Ribe
DEN
M 3 0.15.18 0.15.16
4 299 Jeppe Paulsen   Skærbæk
DEN
M 4 0.16.42 0.16.40
5 642 Sebastian Skov Uhren  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 5 0.16.50 0.16.47
6 207 Stefan Rowald Petersen NBH Tønder
DEN
M 8 0.17.06 0.17.02
7 334 Claus Skjold Qvist Christensen Skjold & Qvist Øster Lindet
DEN
M 10 0.17.44 0.17.41
8 821 Rasmus Hapøth Hahnemann   Tønder
DEN
M 6 0.17.58 0.16.52
9 114 Kristoffer Holst   Tønder
DEN
M 7 0.18.00 0.16.54
10 847 Jens Laasholdt Rødekro TRI Rødekro
DEN
M 13 0.18.04 0.18.01
11 730 Thorbjørn Møller SINE Løgumkloster
DEN
M 11 0.18.05 0.17.49
12 641 Magnus Skov Uhrenholt  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 14 0.18.07 0.18.04
13 728 Mads Peter Østergaard SINE Løgumkloster
DEN
M 12 0.18.08 0.17.51
14 854 Morten Christensen   Tønder
DEN
M 9 0.18.12 0.17.28
15 313 Søren Bentin Riis AAIG Aabenraa Aabenraa
DEN
M 16 0.18.20 0.18.17
16 512 Malthe Oksen Tønder Kommune  
DEN
M 15 0.18.25 0.18.14
17 98 Hans-Henrik Stryhn EAM Tønder
DEN
M 17 0.18.30 0.18.29
18 120 Mogens Hede Nielsen   Egtved
DEN
M 19 0.19.05 0.19.01
19 240 Asbjørn Holm-Poulsen   Genner
DEN
M 18 0.19.17 0.18.55
20 233 Kevin Salby AAIG Aabenraa Aabenraa
DEN
M 20 0.19.18 0.19.15
21 678 Rasmus Høeg  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 23 0.19.26 0.19.24
22 731 Fredeerik Kargo SINE Løgumkloster
DEN
M 22 0.19.38 0.19.17
23 733 Theis Leban SINE Løgumkloster
DEN
M 24 0.19.43 0.19.26
24 892 Troels Solgaard Larsen   Løgumkloster
DEN
M 25 0.19.43 0.19.41
25 171 Thomas Christiansen Sæd AutoService Tønder
DEN
M 26 0.19.51 0.19.50
26 631 Flemming Zeberg  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 21 0.19.56 0.19.16
27 222 Anna Okholm Okholm Lighting Tønder
DEN
K 2 0.19.57 0.19.53
28 834 Anna Bitomsky   Tønder
DEN
K 3 0.19.57 0.19.55
29 725 Line Wiberg SINE Løgumkloster
DEN
K 1 0.19.58 0.19.37
30 266 Freja Degn tønder løbeklub Skærbæk
DEN
K 4 0.20.05 0.19.55
31 103 Gerda Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster
DEN
K 5 0.20.09 0.20.06
32 686 Hans Thorup  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 31 0.20.26 0.20.20
33 308 Sofie Clausen Rødekro tri & motion Rødekro
DEN
K 6 0.20.28 0.20.25
34 335 Arne Skjold Christensen Skjold & Qvist Øster Lindet
DEN
M 32 0.20.31 0.20.26
35 293 Eik Runge HIF Højer
DEN
M 29 0.20.33 0.20.08
36 799 Magnus Petersen   Tønder
DEN
M 34 0.20.33 0.20.31
37 732 Christian Borg SINE Løgumkloster
DEN
M 30 0.20.35 0.20.14
38 575 Rasmus Ibsen Tønder Kommune  
DEN
M 33 0.20.40 0.20.29
39 186 Camilla Hauerberg Rødekro Tri & Motion Rødekro
DEN
K 7 0.20.43 0.20.41
40 630 Jacob Dyhrberg  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 28 0.20.47 0.20.07
41 255 Danni Jørgensen Dj Running Tønder
DEN
M 35 0.21.00 0.20.57
42 783 Camilla Jespersen Tækker Højbjerg
DEN
K 8 0.21.02 0.20.55
43 137 Alexander Honore   Løgumkloster
DEN
M 27 0.21.07 0.20.06
44 683 Jonas Thomsen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 36 0.21.07 0.21.06
45 681 Martin Christiansen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 37 0.21.19 0.21.08
46 306 Christine Clausen Rødekro tri & motion Rødekro
DEN
K 10 0.21.22 0.21.20
47 220 Klaus Wiese ARCHE MINISTRIES/Nolde Tønder
DEN
M 39 0.21.26 0.21.24
48 736 Nina Tychsen SINE Løgumkloster
DEN
K 9 0.21.29 0.21.08
49 891 Rune Solgaard Larsen   Løgumkloster
DEN
M 42 0.21.36 0.21.33
50 599 Søren Lillebæk Tønder Kommune  
DEN
M 43 0.21.39 0.21.37
51 348 Andreas Kjeldsen Tønder Kommune  
DEN
M 41 0.21.40 0.21.31
52 336 Charlotte Skjold Qvist Christensen Skjold & Qvist Øster Lindet
DEN
K 11 0.21.43 0.21.33
53 199 Rasmus Bogh Linnet Tønder Gymnasium Tønder
DEN
M 40 0.21.45 0.21.30
54 212 Andreas Paulsen Sdr. Ønlev Rødekro
DEN
M 44 0.21.48 0.21.37
55 750 Laura Abild Christiansen    
DEN
K 12 0.21.53 0.21.50
56 613 Lucas Andersen Tønder Kommune  
DEN
M 38 0.21.53 0.21.08
57 841 Rasmus Thomsen   Padborg
DEN
M 47 0.22.02 0.21.59
58 842 Sophus Thomsen   Padborg
DEN
M 48 0.22.02 0.21.59
59 10 Frederik Hansen    
DEN
M 49 0.22.10 0.22.05
60 12 Silas Hansen   Tønder
DEN
M 50 0.22.10 0.22.05
61 810 Linda Outzen   Skærbæk
DEN
K 15 0.22.24 0.22.20
62 51 Nicolai Langmaack   Nordborg
DEN
M 51 0.22.28 0.22.11
63 773 Piet Rostgaard Andersen Jejsing Løbeklub Tønder
DEN
M 54 0.22.31 0.22.26
64 772 Brian Rostgaard Andersen Jejsing Løbeklub Tønder
DEN
M 55 0.22.32 0.22.26
65 460 Karoline Kosegarten Knudsen Tønder Kommune  
DEN
K 14 0.22.39 0.22.08
66 475 Kristoffer Gassner Tønder Kommune  
DEN
M 45 0.22.41 0.21.47
67 413 Hans Chr. Gassner Tønder Kommune  
DEN
M 46 0.22.43 0.21.48
68 244 Anne Møballe Tønder Løbeklub Tønder
DEN
K 16 0.22.53 0.22.43
69 429 Jan Dahlmann Tønder Kommune  
DEN
M 56 0.23.04 0.22.27
70 3 Tina Eckholdt   Tønder
DEN
K 13 0.23.08 0.21.56
71 561 Martin Franciere Tønder Kommune  
DEN
M 57 0.23.11 0.22.45
72 676 Mathias Keinicke  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 62 0.23.12 0.23.07
73 656 Tommy Behrens Jensen  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 61 0.23.13 0.23.05
74 726 Laura Sonne Domino SINE Løgumkloster
DEN
K 17 0.23.19 0.22.58
75 722 Kirsten Marie Nielsen SINE  
DEN
K 18 0.23.19 0.22.59
76 442 Jesper Sejersen Jepsen Tønder Kommune  
DEN
M 52 0.23.19 0.22.14
77 473 Kristian Høeg Tønder Kommune  
DEN
M 53 0.23.20 0.22.15
78 242 Claus Johnsen   Løgumkloster
DEN
M 60 0.23.22 0.22.58
79 752 Thomas Vestergaard Emmerske Efterskole Tønder
DEN
M 63 0.23.28 0.23.13
80 43 Ditlev Kiil Jørgensen   Sønderborg
DEN
M 66 0.23.39 0.23.33
81 780 Cecilie Rose Poulsen   Tønder
DEN
K 19 0.23.42 0.23.15
82 409 Hannah B. Kristensen Tønder Kommune  
DEN
K 20 0.23.44 0.23.18
83 122 Christian Karstensen   Tønder
DEN
M 58 0.23.55 0.22.55
84 123 Philip Karstensen   Tønder
DEN
M 59 0.23.56 0.22.55
85 629 Henrik Dyhrberg  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 64 0.23.56 0.23.13
86 78 Ejvind Aagaard Honoré HMIF-MTB Tønder
DEN
M 67 0.24.12 0.23.43
87 735 Emil Damptoft SINE Løgumkloster
DEN
M 68 0.24.16 0.23.56
88 734 Magnus Mejrup SINE Løgumkloster
DEN
M 69 0.24.16 0.23.57
89 717 Nicolai Witte Mogensen  Emmerske Efterskole  
DEN
M 70 0.24.22 0.24.07
90 640 Mathias Skov Uhrenholt  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 72 0.24.23 0.24.19
91 292 Christian Kiørboe Tønder Gymnasium Kolding
DEN
M 71 0.24.29 0.24.14
92 646 Sissel Weissert  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 21 0.24.30 0.23.59
93 869 Mogens Holst   Tønder
DEN
M 65 0.24.33 0.23.20
94 151 Louise Kiholm   Tønder
DEN
K 23 0.24.37 0.24.23
95 408 Halvor Bogh Tønder Kommune  
DEN
M 73 0.24.39 0.24.25
96 582 Sanne Regtize Balslev Tønder Kommune  
DEN
K 22 0.24.43 0.24.04
97 637 Imme Lund  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 24 0.24.43 0.24.35
98 636 Mads Lund  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
M 74 0.24.43 0.24.35
99 562 Palle Klippert Tønder Kommune  
DEN
M 75 0.24.43 0.24.36
100 612 Tine Houborg Tønder Kommune  
DEN
K 29 0.24.55 0.24.52
101 571 Poul Erik Kjær Tønder Kommune  
DEN
M 76 0.25.00 0.24.47
102 132 Nana Balle Larsen TEAM FIT 4 RUN Svendborg
DEN
K 33 0.25.02 0.24.59
103 719 Thomas Outzen  Emmerske Efterskole  
DEN
M 77 0.25.08 0.24.53
104 716 Maria Nielsen  Emmerske Efterskole  
DEN
K 30 0.25.09 0.24.53
105 121 Tina Nielsen   Egtved
DEN
K 34 0.25.10 0.25.05
106 241 Charlotte Holm-Poulsen   Genner
DEN
K 28 0.25.15 0.24.51
107 559 Oliver Toft Andersen Tønder Kommune  
DEN
M 79 0.25.25 0.25.04
108 684 Brian Thomsen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 86 0.25.25 0.25.23
109 820 Helle Skau   Gråsten
DEN
K 38 0.25.26 0.25.12
110 541 Mette Nielsen Tønder Kommune  
DEN
K 31 0.25.28 0.24.54
111 739 Christian Aarup SINE Løgumkloser
DEN
M 82 0.25.29 0.25.11
112 749 Line Jefsen Christiansen    
DEN
K 40 0.25.31 0.25.20
113 357 Asger Rytter Tønder Kommune  
DEN
M 80 0.25.31 0.25.10
114 35 Lukas Thaysen    
DEN
M 81 0.25.31 0.25.10
115 677 Aksel Vilhelmsen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 83 0.25.32 0.25.21
116 751 Frederik Abild Christiansen    
DEN
M 84 0.25.33 0.25.22
117 615 Tom Zeerow Tønder Kommune  
DEN
M 87 0.25.35 0.25.32
118 169 Randi Atiser   Tønder
DEN
K 25 0.25.36 0.24.40
119 737 Mette Kathrine Riis SINE Løgumkloster
DEN
K 39 0.25.37 0.25.19
120 651 Laura Andersen  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 26 0.25.38 0.24.47
121 653 Mette Nielsen  Sapa Extrusion Tønder  
DEN
K 27 0.25.38 0.24.48
122 323 Julia Konwent   Tønder
POL
K 35 0.25.39 0.25.05
123 700 Stine Nørgaard Reifling  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
K 36 0.25.39 0.25.05
124 729 Casper Visby SINE Løgumkloster
DEN
M 85 0.25.39 0.25.22
125 142 Anni Kunstmann   Vojens
DEN
K 41 0.25.47 0.25.21
126 868 Carsten Nissen ICH ernæringstræning Tønder
DEN
M 88 0.25.49 0.25.37
127 422 Ilse Bucka Tønder Kommune  
DEN
K 47 0.25.51 0.25.46
128 469 Kirstine Kosegarten Knudsen Tønder Kommune  
DEN
K 42 0.25.52 0.25.22
129 278 Hella Thyssen   Tønder
DEN
K 37 0.25.58 0.25.05
130 727 Michelle Foged SINE Løgumkloster
DEN
K 44 0.25.58 0.25.38
131 724 Kim Nielsen SINE Løgumkloster
DEN
M 90 0.25.58 0.25.40
132 149 Christian Bossen   Tønder
DEN
M 78 0.26.02 0.24.57
133 369 Britta Christiansen Tønder Kommune  
DEN
K 48 0.26.04 0.25.52
134 873 Helle Jacobsen   Kolding
DEN
K 32 0.26.08 0.24.54
135 558 Noah De Haan Tønder Kommune  
DEN
M 89 0.26.09 0.25.37
136 389 Dorthe Dahl Bertelsen Tønder Kommune  
DEN
K 43 0.26.10 0.25.33
137 583 Sarah De Haan Tønder Kommune  
DEN
K 45 0.26.11 0.25.40
138 44 Mie Kiil Jørgensen   Sønderborg
DEN
K 50 0.26.12 0.26.06
139 347 Amanda Franciere Tønder Kommune  
DEN
K 54 0.26.16 0.26.13
140 688 Kim Iversen  Sapa Precision Tubing Tønder  
DEN
M 92 0.26.17 0.26.05
141 363 Bente Clausen Tønder Kommune  
DEN
K 49 0.26.18 0.26.05
142 619 Uwe Christiansen Tønder Kommune  
DEN
M 91 0.26.26 0.25.53
143 748 Jennifer Rahr Christensen    
DEN
K 53 0.26.27 0.26.12
144 568 Peter Jessen Tønder Kommune  
DEN
M 94 0.26.29 0.26.24
145 509