Siden er sidst opdateret 08. september 2019 - kl. 16:39

Ses bedst i skærmopløsning 1024 x 768 eller større - Webmaster

  Løbsinfo   Home   Marathonsiden   Syd- og sønderjydske løb  

tilbage

Tønderløbet - lørdag d. 7. september 2019 - kl. 14 (første start)

"Tønderløbet"

Tønderløbet

Løbsinfo

Sportstiming.dk

 

 

Resu, billeder, video

Medie

Følg på Facebook

 

 

Andet

 

 

 

 

Kort beskrivelse: - start kl. 14.00 (første start) fra adressen: Torvet, 6270 Tønder

- i 2019 ændres ruten, så der fremover bliver som et rundeløb på 5k.

 

- tilmelding på Sportstiming.dk (forhåndstilmelding senest d. 5/9 - eftertilmelding på dagen +30 kr)

- se også: 2013 - 2014 - 2015 - 2016 - 2017 - 2018 - 2019

Halvmarathon

5k-10k-15k
1,8k børneløb

 

tilbage til toppen

Resultater 1,8 km børneløb - se også 1,8 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 15 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Kategori Land  Netto Brutto Bemærkning
1 239 Noah Sezer Øre-næse-halslægen Tønder M 1 M09-12 DEN 0.08.08 0.08.13 Hurtigste M09-12
2 380 Joel Pudlo   Tønder M 2 M00-08 DEN 0.08.08 0.08.19 Hurtigste M00-08
3 248 Melanie Wilson Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder K 1 K09-12 DEN 0.08.43 0.08.49 Hurtigste K09-12
4 429 Mathias Broneé Team Wittrup   M 3 M00-08 DEN 0.08.48 0.08.52  
5 406 Thomas Tygesen     M 4 M00-08 DEN 0.08.49 0.09.00  
6 52 Martin Mahler Høeg   Tønder M 5 M00-08 DEN 0.09.26 0.09.37  
7 402 Mathilde Wittrup Andersen Team Wittrup   K 2 K00-08 DEN 0.09.54 0.09.57 Hurtigste K00-08
8 345 Agnes Bang-Hansen Ejendomsmæglerbonde.dk Vamdrup K 3 K00-08 DEN 0.09.59 0.10.04  
9 360 Andreas Lund   Kolding M 6 M00-08 DEN 0.10.02 0.10.04  
10 394 Lisa Jørgensen   Rødekro K 4 K00-08 DEN 0.10.07 0.10.12  
11 379 Eline Pudlo   Tønder K 5 K00-08 DEN 0.10.08 0.10.13  
12 346 Alfred Bang-Hansen   Vamdrup M 7 M00-08 DEN 0.10.11 0.10.29  
14 366 Anna Andersen   Tønder K 6 K09-12 DEN 0.10.27 0.10.34  
13 365 Peter Andersen   Tønder M 8 M00-08 DEN 0.10.27 0.10.34  
15 416 Laurits Østerby-Jørgensen Team Wittrup   M 9 M00-08 DEN 0.10.43 0.10.45  
16 186 Magnus Andersen Hydro   M 10 M00-08 DEN 0.10.45 0.10.50  
17 68 Marius W. Mortensen   Gråsten M 11 M00-08 DEN 0.10.46 0.10.50  
18 418 Camille T. Petersen Team Wittrup   K 7 K00-08 DEN 0.10.45 0.10.54  
19 108 Kalle Madsen Zabel Tønder Kommune Tønder M 12 M00-08 DEN 0.10.52 0.10.56  
21 110 Michaela Zabel Højer Ungdomsskole Højer K 8 K40-49 DEN 0.10.53 0.10.58  
20 126 Johan Terp     M 13 M00-08 DEN 0.10.49 0.10.58  
22 401 Lærke Marie Wittrup Andersen Team Wittrup   K 9 K00-08 DEN 0.10.57 0.10.59  
23 246 Majbritt Kibsgaard Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder K 10 K40-49 DEN 0.11.10 0.11.16  
24 438 Lilliana Jolie Jepsen Team Wittrup   K 11 K00-08 DEN 0.11.21 0.11.24  
25 445 Agnes Pedersen Team Wittrup   K 12 K00-08 DEN 0.11.21 0.11.26  
26 417 Pelle T. Petersen Team Wittrup   M 14 M00-08 DEN 0.11.25 0.11.34  
27 270 Magnus Manu Hansen Hydro Precision Tubing   M 15 M00-08 DEN 0.11.28 0.11.36  
28 403 Christian Tygesen     M 16 M00-08 DEN 0.11.37 0.11.47  
29 333 Rayan El Najahr   Aabenraa M 17 M00-08 DEN 0.11.52 0.11.56  
30 83 Anton Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder M 18 M00-08 DEN 0.12.06 0.12.09  
31 247 Noah Wilson Øre-næse-halslægen I Tønder Tønder M 19 M00-08 DEN 0.12.11 0.12.24  
32 217 Mikkel Møller   Tønder M 20 M00-08 DEN 0.12.23 0.12.30  
33 64 Carl Thomsen Korntvedgaard Tønder M 21 M00-08 DEN 0.12.27 0.12.33  
34 381 Rikke Andersen   Tønder K 13 K30-39 DEN 0.12.34 0.12.41  
35 72 Sonja Nielsen   Højer K 14 K60-69 DEN 0.12.47 0.12.52  
36 218 Ronni Møller   Tønder M 22 M30-39 DEN 0.12.41 0.12.56  
37 242 Johan Agermose Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder M 23 M00-08 DEN 0.12.44 0.12.57  
38 249 Greta Engelmanaite Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder K 15 K30-39 DEN 0.12.44 0.12.58  
39 428 Lange Elhøj Macussen Team Wittrup   M 24 M00-08 DEN 0.12.49 0.13.02  
40 412 Nadja Westergaard     K 16 K30-39 DEN 0.13.04 0.13.08  
41 413 Gro Westergaard     K 17 K00-08 DEN 0.13.04 0.13.08  
42 414 Astrid Østerby-JØrgensen Team Wittrup   K 18 K00-08 DEN 0.13.30 0.13.33  
43 415 Klara Østerby-Jørgensen Team Wittrup   K 19 K00-08 DEN 0.13.31 0.13.35  
44 425 Emma Wintel Team Wittrup   K 20 K00-08 DEN 0.13.35 0.13.43  
45 75 Karen Knudsen Randerup Løbeklub Bredebro K 21 K00-08 DEN 0.13.59 0.14.06  
46 148 Sofie Marie Hede Nielsen Team Uldgade Skælskør K 22 K00-08 DEN 0.14.07 0.14.09  
47 427 Augusta Elhøj Macussen Team Wittrup   K 23 K00-08 DEN 0.13.57 0.14.11  
48 424 Anna Wintel Team Wittrup   K 24 K00-08 DEN 0.14.01 0.14.11  
49 147 Isabella Anna Hede Nielsen Team Uldgade Skælskør K 25 K00-08 DEN 0.14.05 0.14.17  
50 370 Charlotte Y Kielsgaard Hansen LAS Tønder K 26 K00-08 DEN 0.14.18 0.14.25  
51
453 Hana Trokic Team Wittrup   K 27 K00-08 DEN 0.14.21 0.14.27  
52 124 Rene Terp lth75@hotmail.com   M 25 M30-39 DEN 0.14.48 0.14.56  
53 77 Malthe Martensen   Løgumkloster M 26 M00-08 DEN 0.14.46 0.15.00  
54 308 Ester Bogh Christensen   Tønder K 28 K00-08 DEN 0.14.58 0.15.10  
55 51 Mai Mahler Høeg   T'ønder K 29 K00-08 DEN 0.15.05 0.15.17  
56 303 Johanne Muxoll Lykou   Løgumkloster K 30 K00-08 DEN 0.15.05 0.15.18  
57 238 Maria Sezer Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder K 31 K30-39 DEN 0.15.33 0.15.43  
58 245 Torsten Kibsgaard Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder M 27 M40-49 DEN 0.15.33 0.15.43  
59 241 Freya Hintze Øre-næse-halslægen Tønder K 32 K00-08 DEN 0.15.34 0.15.44  
60 252 Kristina Tranekjer   Tønder K 33 K18-29 DEN 0.15.20 0.15.46  
61 255 Katrine S. Illum Lanzani Hydro Precision Tubing   K 34 K00-08 DEN 0.15.44 0.15.50  
62 76 Mille-Marie Martensen Tønder kommune Løgumkloster K 35 K00-08 DEN 0.16.05 0.16.19  
63 128 Iben Catharina Terp     K 36 K00-08 DEN 0.17.21 0.17.29  
64 343 Katrine Teglgaard Rix Vidar Motion Sønderborg K 37 K00-08 DEN 0.17.21 0.17.32  
65 358 Karoline Gabelgaard Simonsen   6780 Skærbæk K 38 K00-08 DEN 0.17.34 0.17.44  
66 356 Thilde Marie Lønborg   Skærbæk K 39 K00-08 DEN 0.17.37 0.17.44  
67 354 Frida Marie Lønborg   Skærbæk K 40 K00-08 DEN 0.17.36 0.17.44  
68 338 Carla Kruse     K 41 K00-08 DEN 0.17.44 0.17.48  
69 304 Christian Muxoll Lykou   Løgumkloster M 28 M00-08 DEN 0.18.54 0.19.04  
70 244 Mathias Agermose Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder M 29 M00-08 DEN 0.20.14 0.20.32  
71 236 Jan Agermose Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder M 30 M40-49 DEN 0.20.54 0.21.11  
72 243 Jonas Agermose Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder M 31 M00-08 DEN 0.20.54 0.21.11  
73 237 Lina Engelmanaite Øre-næse-halslægen i Tønder Tønder K 42 K40-49 DEN 0.20.56 0.21.12  
74 197 Philippa Jessen Jessen Hydro   K 43 K00-08 DEN 0.21.17 0.21.34  
75 22 Oskar Sørensen   Løgumkloster M 32 M00-08 DEN 0.21.10 0.21.37  
76 23 Lauge Sørensen   Løgumkloster M 33 M00-08 DEN 0.21.12 0.21.39  
77 154 Tim Roost Sørensen Tønder Kommune Løgumkloster M 34 M50-59 DEN 0.21.14 0.21.40  
78 153 Ebbe Roost Møller   Vojens M 35 M00-08 DEN 0.21.20 0.21.43  
79 157 Asta Roost Tønder Kommune Løgumkloster K 44 K00-08 DEN 0.21.19 0.21.45  
80 155 Marlene Roost Tønder Kommune Løgumkloster K 45 K30-39 DEN 0.21.20 0.21.45  
81 156 Thomas Roost Tønder Kommune Løgumkloster M 36 M30-39 DEN 0.21.19 0.21.45  
82 151 Marianne Roost Sørensen   Vojens K 46 K18-29 DEN 0.21.24 0.21.47  
83 152 Michael Møller   Vojens M 37 M18-29 DEN 0.21.31 0.21.53  

 

tilbage til toppen

Resultater 5 km - se også 1,8 km - se også 5 km - se også 10 km - se også 15 km - se også 21,1 km - se officielle resultater her Se officiel resultatliste - eller her pdf

Pl. Tot.
Startnr. Navn Klub/Team By  Køn Pl. M/K Kategori Land  Netto Brutto Bemærkning
1 398 Maja Alm Cafe Fru Dax Rømø K 1 K30-39 DEN 0.18.22 0.18.23 Hurtigste kvinde
2 220 Troels Larsen     M 1 M13-17 DEN 0.19.23 0.19.24 Hurtigste mand
3 454 Christian Andersen Team Wittrup   M 2 M30-39 DEN 0.19.21 0.19.24  
4 71 Michael Carstensen   Sønderborg M 3 M30-39 DEN 0.20.24 0.20.24  
5 190 Mathias Skov Uhrenholt Hydro   M 4 M13-17 DEN 0.22.28 0.22.30  
6 200 Lars Johansen Agerskov Ungdomsskole   M 5 M40-49 DEN 0.22.26 0.22.55  
7 209 Naja Yeai Petersen Agerskov Ungdomsskole   K 2 K13-17 DEN 0.22.34 0.23.05  
8 211 Lars Schjerning Jessen Agerskov Ungdomsskole   M 6 M13-17 DEN 0.22.53 0.23.08  
9 439 Maria Gryning Team Wittrup   K 3 K30-39 DEN 0.23.06 0.23.12  
10 89 Jonas Fjord Bundsgaard   Tønder M 7 M09-12 DEN 0.23.12 0.23.25  
11 230 Hans-Henrik Stryhn   Tønder M 8 M50-59 DEN 0.23.19 0.23.27  
12 430 Dennis Bronee Team Wittrup   M 9 M30-39 DEN 0.23.02 0.23.29  
13 214 Margarita Wind   Kolding K 4 K18-29 DEN 0.23.54 0.24.02  
14 278 Flemming Olesen Hydro Precision Tubing   M 10 M50-59 DEN 0.23.58 0.24.07  
15 290 Christine Steensgaard Christensen Agerskov Ungdomsskole   K 5 K13-17 DEN 0.23.54 0.24.25  
16 423 Kirsten Wintel Team Wittrup   K 6 K30-39 DEN 0.24.40 0.24.43  
17 191 Peter Uhrenholt Hydro   M 11 M50-59 DEN 0.24.38 0.24.46  
18 457 Noah Andersen Team Wittrup   M 12 M09-12 DEN 0.25.02 0.25.05  
19 362 Stine Lund Innoterm Kolding K 7 K30-39 DEN 0.25.05 0.25.12  
20 399 Werner Nissen   Rødekro M 13 M30-39 DEN 0.25.18 0.25.27  
21 185 Laura Andersen Hydro   K 8 K13-17 DEN 0.25.38 0.25.48  
22 363 Gerda Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster K 9 K50-59 DEN 0.25.44 0.25.53  
23 67 Villads W. Mortensen   Gråsten M 14 M09-12 DEN 0.26.04 0.26.13  
24 184 Frederik Andersen Hydro   M 15 M09-12 DEN 0.26.04 0.26.13  
25 282 Mogens Olesen Hydro Precision Tubing   M 16 M50-59 DEN 0.25.44 0.26.22  
26 189 Tine Skov Uhrenholt Hydro   K 10 K40-49 DEN 0.26.29 0.26.37  
27 14 Lukas Høier Tønder kommune Tønder M 17 M09-12 DEN 0.26.47 0.26.55  
28 53 Kristian Høeg Hr. Tønder M 18 M30-39 DEN 0.26.57 0.27.03  
29 251 Torben Tranekjer   Aarhus M 19 M30-39 DEN 0.26.36 0.27.13  
30 348 Maria Magdalena Jepsen Ludwig-Andresen-Schule   K 11 K18-29 DEN 0.27.16 0.27.26  
31 361 Mikkel Lund Vonsild Skole Kolding M 20 M00-08 DEN 0.27.25 0.27.32  
32 169 Indira Beckovic   Løgumkloster K 12 K18-29 DEN 0.27.07 0.27.35  
33 227 Søren Dall Tønder Kommune Tønder M 21 M60-69 DEN 0.27.29 0.27.37  
34 16 Ove Høier Tønder kommune Tønder M 22 M50-59 DEN 0.27.34 0.27.42  
35 447 Mikkel Pedersen Team Wittrup   M 23 M30-39 DEN 0.27.46 0.27.50  
36 446 Bastian Pedersen Team Wittrup   M 24 M09-12 DEN 0.27.46 0.27.50  
37 226 Guri Alm Haderslev Vojens K 13 K50-59 DEN 0.27.44 0.27.53  
38 37 Andreas Gade Stigsgaard Sørensen   Rødekro M 25 M13-17 DEN 0.28.08 0.28.10  
39 38 Sebastian Gade Stigsgaard Sørensen   Rødekro M 26 M09-12 DEN 0.28.08 0.28.10  
40 88 Mette Fjord Bundsgaard Tønder kommune Tønder K 14 K40-49 DEN 0.28.11 0.28.23  
41 223 Cindie Hansen   Bylderup Bov K 15 K30-39 DEN 0.28.17 0.28.25  
42 419 Tina Nissen Team Wittrup   K 16 K40-49 DEN 0.28.03 0.28.30  
43 279 Christina Blenstrup Hydro Precision Tubing   K 17 K18-29 DEN 0.28.05 0.28.31  
44 281 Steen Blenstrup Hydro Precision Tubing   M 27 M60-69 DEN 0.28.05 0.28.32  
45 177 Alberte Vonge Loftager Agerskov Ungdomsskole   K 18 K09-12 DEN 0.28.12 0.28.41  
46 312 Mikkel Jensen   Esbjerg M 28 M18-29 DEN 0.28.28 0.28.54  
47 256 Anja Jensen Hydro Precision Tubing   K 19 K30-39 DEN 0.28.36 0.28.58  
48 422 Anne Møballe Team Wittrup   K 20 K50-59 DEN 0.28.28 0.29.03  
49 275 Matilde B. Nielsen Hydro Precision Tubing   K 21 K09-12 DEN 0.26.50 0.29.10  
50 274 Rikke B. Nielsen Hydro Precision Tubing   K 22 K40-49 DEN 0.26.50 0.29.10  
51
377 Anne-Marie Salby Rødekro Tri & Motion Aabenraa K 23 K50-59 DEN 0.29.04 0.29.11  
52 199 Mia Louise Honore Agerskov Ungdomsskole   K 24 K13-17 DEN 0.28.44 0.29.13  
53 213 Lars Hygum Agerskov Ungdomsskole   M 29 M50-59 DEN 0.28.42 0.29.15  
54 277 Dorthe Høeg Hydro Precision Tubing   K 25 K40-49 DEN 0.28.56 0.29.18  
55 276 Pia Dyhrberg Hydro Precision Tubing   K 26 K40-49 DEN 0.28.56 0.29.18  
56 168 Chalotte Johannsen HIF Tønder K 27 K18-29 DEN 0.29.09 0.29.38  
57 113 Gustav Daugaard   Skærbæk M 30 M09-12 DEN 0.29.46 0.29.55  
58 364 Arne Nicolaisen Løgumkloster Løbemotion Løgumkloster M 31 M50-59 DEN 0.29.29 0.30.01  
59 193 Jacob Jensen Hydro   M 32 M09-12 DEN 0.30.14 0.30.29  
60 192 Rasmus Jensen Hydro   M 33 M40-49 DEN 0.30.17 0.30.32  
61 311 Bolette Karkov   Tønder K 28 K40-49 DEN 0.30.21 0.30.33  
62 43 Tina Bloch Petersen     K 29 K40-49 DEN 0.30.22 0.30.34  
63 355 Laura Gabelgaard Simonsen   6780 Skærbæk K 30 K09-12 DEN 0.30.33 0.30.40  
64 54 Anna Langmaack   Nordborg K 31 K09-12 DEN 0.30.14 0.30.49  
65 212 Emilie Lindbæk Andersen Agerskov Ungdomsskole   K 32 K13-17 DEN 0.30.53 0.31.09  
67 431 Henriette Broneé Team Wittrup   K 33 K30-39 DEN 0.30.45 0.31.11  
66 273 Martin Nielsen Hydro Precision Tubing   M 34 M40-49 DEN 0.28.50 0.31.11  
68 310 Sigrid Bogh Christensen   Tønder K 34 K09-12 DEN 0.31.09 0.31.12  
69 443 Torben Berckmann Team Wittrup   M 35 M13-17 DEN 0.31.12 0.31.20  
70 112 Franciska Sandager   Skærbæk K 35 K30-39 DEN 0.31.22 0.31.31  
71 372 Kirsten Møballe Christiansen Sæd AutoService Tønder K 36 K50-59 DEN 0.31.03 0.31.35  
72 146 Aksel Mathiesen   Tønder M 36 M09-12 DEN 0.31.33 0.31.38  
73 145 Ivan Mathiesen   Tønder M 37 M40-49 DEN 0.31.34 0.31.38  
74 61 Karina E Mikkelsen   Toftlund K 37 K40-49 DEN 0.31.14 0.31.39  
76 175 Isabel Gugolka     K 38 K18-29 DEN 0.31.36 0.31.41  
75 421 Kennet Nissen Team Wittrup   M 38 M13-17 DEN 0.31.16 0.31.41  
77 376 Kim Salby Rødekro Tri & Motion Aabenraa M 39 M50-59 DEN 0.31.34 0.31.41  
78 437 Mette Ziefeldt Team Wittrup   K 39 K30-39 DEN 0.31.23 0.31.42  
79 292 Mads Nielsen Agerskov Ungdomsskole   M 40 M13-17 DEN 0.31.15 0.31.47  
80 201 Magnus Jeppesen Agerskov Ungdomsskole   M 41 M13-17 DEN 0.31.24 0.31.57  
81 1 Morten Friedrichsen   Heide M 42 M40-49 GER 0.31.34 0.32.02  
82 280 Pernille Blenstrup Hydro Precision Tubing   K 40 K18-29 DEN 0.31.35 0.32.03  
84 143 Levke Kia Hansen   Tønder K 41 K09-12 DEN 0.31.47 0.32.06  
83 142 Mario Hansen   Tønder M 43 M50-59 DEN 0.31.47 0.32.06  
85 410 Nele Klahn     K 42 K09-12 DEN 0.32.02 0.32.07  
86 268 Jannie Elgaard Hydro Precision Tubing   K 43 K40-49 DEN 0.31.52 0.32.15  
87 409 Marit Rüdiger     K 44 K30-39 DEN 0.32.11 0.32.17  
88 411 Merle Rüdiger     K 45 K00-08 DEN 0.32.13 0.32.17  
89 206 Mathias Dam Kling Agerskov Ungdomsskole   M 44 M13-17 DEN 0.31.52 0.32.24  
90 205 Line Bøjskov Petersen Agerskov Ungdomsskole   K 46 K13-17 DEN 0.31.54 0.32.27  
91 289 Nanna Nissen Thude Agerskov Ungdomsskole   K 47 K13-17 DEN 0.31.58 0.32.29  
92 84 Jonas Nielsen Ludwig Andresen Schule Tønder M 45 M09-12 DEN 0.32.41 0.32.42  
93 66 Malene W. Mortensen   Gråsten K 48 K30-39 DEN 0.32.35 0.32.46  
94 46 Pia Paulsen Aabenraa Kommune Rødekro K 49 K50-59 DEN 0.32.22 0.32.52  
95 25 Sandie Calender aaig Aabenraa K 50 K40-49 DEN 0.32.30 0.32.57  
96 267 Frederikke Gaul Hydro Precision Tubing   K 51 K09-12 DEN 0.32.36 0.32.59  
97 420 Kristoffer Nissen Team Wittrup   M 46 M09-12 DEN 0.32.41 0.33.06  
98 375 Inge Torp Kristensen Tønder Kommune Løgumkloster K 52 K50-59 DEN 0.32.40 0.33.07  
99 125 Frida Sofie Terp lth75@hotmail.com   K 53 K00-08 DEN 0.33.14 0.33.25  
100 337 Benjamin Kruse     M 47 M00-08 DEN 0.33.23 0.33.25  
101
82 Ida Nielsen   Tønder K 54 K13-17 DEN 0.33.23 0.33.27  
102 259 Kirsten Hinrichs Hydro Precision Tubing   K 55 K60-69 DEN 0.33.05 0.33.33  
103 283 Kirsten Husted Hydro Precision Tubing   K 56 K50-59 DEN 0.33.05 0.33.34  
104 451 Gitte Johansen Team Wittrup   K 57 K40-49 DEN 0.33.12 0.33.36  
105 109 Frida Madsen Zabel Tønder Kommune Tønder K 58 K00-08 DEN 0.33.34 0.33.45  
106 20 Anette Roost Sørensen Tønder kommune Løgumkloster K 59 K18-29 DEN 0.33.43 0.33.55  
107 9 Vibeke Appel Sørensen Tønder Kommune Tønder K 60 K50-59 DEN 0.33.46 0.33.59  
108 55 Elise Langmaack Friskolen Østerlund Nordborg K 61 K00-08 DEN 0.33.27 0.34.02  
109 56 Lasse Langmaack   Nordborg M 48 M40-49 DEN 0.33.27 0.34.02  
110 459 Noah ? Team Wittrup   M 49 M09-12 DEN 0.34.03 0.34.08  
111 299 Christoffer Nielsen Det Blå Gymnasium Tønder M 50 M30-39 DEN 0.33.28 0.34.10  
112 90 Lærke Fjord Bundsgaard Tønder kommune Tønder K 62 K09-12 DEN 0.34.14 0.34.27  
113 30 Julie Vilhelmsen 1999 Løgumkloster K 63 K18-29 DEN 0.34.20 0.34.29  
114 404 Anna Tygesen     K 64 K09-12 DEN 0.34.50 0.34.53  
115 405 Lene Tygesen     K 65 K40-49 DEN 0.34.48 0.34.53  
116 455 Dorthe Nielsen Team Wittrup   K 66 K30-39 DEN 0.34.49 0.35.07  
117 456 Ea Mathilde Andersen Team Wittrup   K 67 K09-12 DEN 0.34.49 0.35.07  
118 24 Kirsten Damgaard Tønder kommune Løgumkloster K 68 K50-59 DEN 0.34.42 0.35.12  
119 91 Jonna Sørensen   Tønder K 69 K60-69 DEN 0.35.15 0.35.29  
120 131 Charlotte Jensen   Ansager K 70 K30-39 DEN 0.35.32 0.35.42  
121 99 Johnny Degen Lauritzen Vidar Motion Sønderborg M